Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 października 2019 r.
8:54

Remont w szkole Vetterów. Kilkuset uczniów będzie przez rok chodzić do innych szkół w Lublinie

11 36 A A

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie przez najbliższy rok szkolny będą uczyć się w innych placówkach. Wszystko przez remont ich siedziby. Są przeciwnicy takich zmian.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W szkole Vetterów remont planowany był od dawna. Konieczne jest dostosowanie budynku do przepisów, odświeżenie sal lekcyjnych, odnowienie sanitariatów i elewacji oraz wprowadzenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych. W związku z pracami szkołę muszą opuścić uczniowie. Wszystko wskazuje na to, że będą mogli do niej wrócić dopiero w październiku przyszłego roku.

– W tym momencie trwają ustalenia dotyczące szczegółów technicznych i przygotowywania nowych planów lekcji dla uczniów z ZS im. Vetterów. Wykorzystane zostaną dostępne możliwości lokalowe placówek, bez konieczności zmian w planach lekcji uczniów szkół, do których przeniosą się uczniowie z ulicy Bernardyńskiej – podkreśla Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego Ratusza. – O wszystkich zmianach uczniowie będą informowani na bieżąco przez dyrekcje szkół oraz nauczycieli.

Kto, gdzie, jak

Podczas poniedziałkowego spotkania w wydziale oświaty z dyrektorami lubelskich szkół ustalono, że uczniowie • XVI LO ze szkoły przy ul. Bernardyńskiej zostaną w całości przeniesieni do VII LO przy ul. Farbiarskiej. Zmiana nie spowoduje wydłużania godzin lekcyjnych w żadnej z placówek.

Uczniowie • Technikum Ekonomicznego ze specjalności technik ekonomista będą na czas remontu uczyć się w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego oraz w Państwowej Szkole Budownictwa i Geodezji przy al. Racławickich. I w tym przypadku dłuższe lekcje nie będą konieczne, bo każda ze szkół przyjąć ma po pięć oddziałów. Z kolei • klasy ze specjalności technik informatyk przejdą do Zespołu Szkół Samochodowych.

– W celu uniknięcia wydłużenia czasu pracy szkoły, być może zaistnieje konieczność skorzystania z obiektów sportowych Szkoły Podstawowej nr 18 – przyznaje Mazurek-Podleśna.

Rozkładu dzwonków nie będzie trzeba zmieniać w Zespole Szkół nr 6 przy ul. Krochmalnej, gdzie trafią uczniowie • oddziału ze specjalności technik hotelarstwa oraz w Szkole Muzycznej przy ul. Narutowicza, gdzie naukę będą kontynuować • klasy technik organizacji turystyki (technik obsługi turystycznej).

Aqua i Lublinianka

– W proces organizacji zajęć lekcyjnych zaangażował się również Wydział Sportu UML, który przygotował dodatkowe miejsca na realizację zajęć wychowania fizycznego. Będą odbywały się w Aqua Lublin oraz w budynkach Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego – słyszymy w biurze prasowym lubelskiego Ratusza. - Sytuacja jest przejściowa. Liczymy na wyrozumiałość uczniów z innych szkół. Miasto we współpracy z dyrektorami szkół dołożyło wszelkich starań, żeby przy trudnym roku podwójnego rocznika oraz konieczności przeprowadzenia remontu ZS im. Vetterów, zapewnić miejsce do nauki wszystkim uczniom, bez konieczności wydłużania czasu pracy szkół.

Złe nastroje

Nie wszyscy są ze zmian zadowoleni.

– Wybierając naukę u Vetterów kierowałam się nie tylko renomą szkoły, ale także miejscem. Z różnych względów zależało mi na nauce w centrum miasta. Teraz trafię na Krochmalną. To oznacza dodatkowy czas na dojazdy i krzyżuje mi różne plany. Jestem bardzo niezadowolona – przyznaje przyszła technik hotelarstwa.

Nie zadowoleni są też uczniowie szkół, do których przymusowo trafi młodzież z Bernardyńskiej. Ci z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji zapowiedzieli na przyszły wtorek protest przeciwko zmianom.

– Nastroje w naszej szkole były bardzo złe, bo mówiło się, że trafić ma do nas 400 osób, co sprawi, że lekcje będą trwały do 20.00 – przyznaje jedna z uczennic szkoły. – Teraz okazuje się będzie ich około 100 i plan ma się nie zmienić. Jeśli to prawda, to protest zawiesimy i powitamy ich z sympatią. Nie pozwolimy jednak na żadne remonty naszym kosztem.

e-Wydanie

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ernest / 6 dni temu o 11:55
+11
Nie można by całej szkoły przenieść na czas remontu do jednego budynku? Budynek był po odzieżowce na Spokojnej to co sprzedali Deweloperowi. Więc może poszukać jakiejś innej szkoły np. na Biedronki kiedyś było po 10 klas w kazdym roczniki, teraz są po 2, 3. Może budynek na Zapory na Lipowej  mógłby przejąć uczniów bo nie jest w pełni wykorzystany, kiedyś było to duże gimnazjum. Dodam, że to utrudnienia nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli, którzy będą musieli skakać z budynku do budynku.
Co ty za bzdury wypisujesz? Wiesz ile kosztowałoby a przede wszystkim zajęło czasu przystosowanie przypadkowego budynku do standardów, które pozwoliłby tam przyjmować uczniów? Pisanie takich bzdur powinno być karalne.
 Przecież na Biedronki, Lipowej są szkoły, a na Spokojnej też była szkoła więc w czym problem?
 Przecież na Biedronki, Lipowej są szkoły, a na Spokojnej też była szkoła więc w czym problem? rozwiń
Avatar
Ojciec / 6 dni temu o 11:01
+8
Gdyby uczniowie wiedzieli, że będzie takie zamieszanie to licealiści wybraliby inne liceum, ekonomiści Podwale, a hotelarze i specjaliści od turystki Elsnera. Informatycy też by wybrali inna szkole. 
Avatar
Tomasz / 6 dni temu o 10:54
+8
Nie można by całej szkoły przenieść na czas remontu do jednego budynku? Budynek był po odzieżowce na Spokojnej to co sprzedali Deweloperowi. Więc może poszukać jakiejś innej szkoły np. na Biedronki kiedyś było po 10 klas w kazdym roczniki, teraz są po 2, 3. Może budynek na Zapory na Lipowej mógłby przejąć uczniów bo nie jest w pełni wykorzystany, kiedyś było to duże gimnazjum. Dodam, że to utrudnienia nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli, którzy będą musieli skakać z budynku do budynku.
Avatar
Helena / 6 dni temu o 10:31
+8
W 29 LO to uczniów na przerwach na tych 3 piętrach można z lupą szukać, szkoła widmo, pustki generujące ogromne straty dla miasta, jak długo można dopłacać do pustej szkoły, w której poziom nauczania jest bardzo bardzo przeciętny, szczerze to tragiczny. Uczniowie powalczcie, aby przenieśli was do 29 LO, tam jest bardzo dużo miejsca! Stracicie kontakty z przyjaciółmi i kolegami z innych klas, do czego to ma prowadzić?
Avatar
Gość / 6 dni temu o 09:09
+7
To rzeczywiście załatwili techników hotelarstwa. Nie ma żadnej szkoły w centrum miasta która mogłaby wziąć 5 klas? Np 29 LO na Lipowej po gimnazjum nr 9. Tam są chyba po 3 klasy be roczniku a kiedyś była wielka szkoła.
Avatar
Rodzic / 6 dni temu o 13:25
+6
Podstawówkę na Berylowej oddać do użytkowania rok później, a przez rok pomieścić w niej szkołę średnią. Tyle lat dzielnica wytrzymała bez podstawówki, jeszcze rok poczeka.
Avatar
Sa / 6 dni temu o 10:59
+6
Coś czuję, że przeniesieni uczniowie zostaną w tych szkołach na stałe, szkole się rozwiąże, a budynek sprzeda się na hotel jakiemuś deweloperowi. A tak miało nie być miejsc w podwójnym roczniku..
Avatar
blef / 6 dni temu o 12:08
+5
Żuk mówi rok znaczy 10.
Avatar
Terlika / 6 dni temu o 10:57
+5
Jestem za tym aby uczniowie trafili do 29 LO oczywiście jeżeli jest tam tak mało uczniow . W większości szkoly są przepełnione.Nikomu nie będzie służyć kolejne 100 osób w Psbig jest w tym momencie ok 1000 może nie depczą  sobie po piętach ale nie jest też aż tak luźno w szczególności jak trzeba iść do szatni oddać kurtkę kolejeczki się tworzą , więc jeżeli jest mniej zaludniona szkola gdzie jest tylko kilka klas A nie kilkadziesiąt to powinni z tego korzystac
Avatar
Wojtek / 6 dni temu o 10:56
+5
Krochmalna  to za du  pie.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 09:21
0
Do Helena. Piszesz bzdury szkalując szkołę na Lipowej. Po pierwsze jak mogła stać pusta jak dopiero co skończyło po 7 klas w roczniku w gimnazjum nr 9 o jednym z najwyższych poziomie nauczania w Lublinie. Po drugie w roczniku aktualnie jest po 4 klasy, może mniej rzeczywiście niż było za gimnazjum, ale poziom nauczania pozostał wysoki. Wiem bo moje dziecko skończyło tę szkołę.
Avatar
Helena / 6 dni temu o 23:38
-1
Nie, o szkole na Lipowej, w centrum miasta
Avatar
just act / 6 dni temu o 22:18
0
447 nadciąga
Avatar
develo squad / 6 dni temu o 22:18
-1
Ktoś ma chrapkę na ...
Avatar
Zs / 6 dni temu o 21:48
+3
A może niech dyrekcja Wydziału Oświaty odda swoje pomieszczenia uczniom na Narutowicza na czas remontu a sama tymczasowo przeniesie się na Krochmalną? Tak będzie uczciwie Panie Prezydencie Żuk.
 W sumie...przecież na Narutowicza w Wydziale Oświaty też kiedyś była szkoła...
Avatar
Gość / 6 dni temu o 21:43
+1
A może niech dyrekcja Wydziału Oświaty odda swoje pomieszczenia uczniom na Narutowicza na czas remontu a sama tymczasowo przeniesie się na Krochmalną? Tak będzie uczciwie Panie Prezydencie Żuk.
Avatar
rodzic z PSBIG / 6 dni temu o 21:12
+3
"Wykorzystane zostaną dostępne możliwości lokalowe placówek, bez konieczności zmian w planach lekcji uczniów szkół, do których przeniosą się uczniowie z ulicy Bernardyńskiej – podkreśla Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego Ratusza." dlaczego ta Pani opowiada takie bzdury - skoro w szkołach opracowuje się nowe siatki zajęć i młodzież tych szkól będzie musiała chodzić na dwie zmiany - to jest niepoważne - nich miasto może poszuka innych rozwiązań, może zagęścić urzędników - razem nie będą pisać i opowiadać bzdur
Avatar
Ana / 6 dni temu o 20:36
+2
Owszem nauczyciele przedmiotów zawodowych się dostosuja ale co z i nimi przedmiotami. Zmiana nauczycieli młodzieży tuż przed maturą. Przecież oni uczą w różnych szkołach. Super
Avatar
Faster / 6 dni temu o 16:58
+2
Jadę Żukiem w el pe dżi, Jestem panem każdej wsi, Jest Mariola, jest Teresa, Więc jedziemy pod GS-a, Jadę Żukiem w el pe dżi, Jestem Panem każdej wsi, Wsiadaj niunia zamknij drzwi, W Żuku dam Banana Ci ! Każda laska jeździć chce, bo mam Żuka w LPG, Nówka sztuka, nie stukane, Liepsze od Passata, panie, Więc lecimy dziś na wiochę, Poszpanować Żukiem troszkę trochę, Muza głośno, szyby w dół Na tej wiosce jestem król!
Avatar
Henryk / 6 dni temu o 15:23
-1
Zlikwidować w cholerę. To nie czasy przed wojną czy lata 60 XXw., że sama matura wystarczała do pracy w biurze. Dzisiaj, żeby być księgową trzeba mieć mgr ekonomii. Dziewczyny po licencjatach z pedagogiki, ekonomii pracują na kasach w Biedronce
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina nie poszli na wybory?

Dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina nie poszli na wybory? 0 5

Według sondażu przeprowadzonego przez IPSOS frekwencja wyborcza była najgorsza wśród najmłodszej grupy wiekowej. Tylko 46,6 proc. osób uprawnionych do głosowania w wieku 18-29 lat zdecydowało się na oddanie głosu. Dla porównania w grupie wiekowej 40-49 zagłosowało około 75 proc.

Wznowiono kursy pociągów na trasie Warszawa - Puławy. Lada dzień będziemy mogli jeździć do Lublina

Wznowiono kursy pociągów na trasie Warszawa - Puławy. Lada dzień będziemy mogli jeździć do Lublina 62 5

Od niedzieli wznowione ma być kursowanie pociągów z Warszawy do Puław. A za miesiąc dojedziemy koleją ze stolicy przez Dęblin do Lublina

"Przemysław Pierwszy". Komentarz powyborczy redaktora naczelnego

"Przemysław Pierwszy". Komentarz powyborczy redaktora naczelnego 6 19

- PiS ma nowego lidera w województwie. Nazywa się Czarnek, Przemysław Czarnek. Startując z drugiego miejsca pokonał w cuglach „jedynkę” Sylwestra Tułajewa, przeskakując go aż o 33 tys. głosów - pisze Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego

"Jak stworzyć własny podcast" - warsztaty dla młodzieży w Puławach
22 października 2019, 17:00

"Jak stworzyć własny podcast" - warsztaty dla młodzieży w Puławach 0 0

We wtorek, 22 października o godz. 17 w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a) odbędą się warsztaty dla młodzieży "Jak stworzyć własny podcast", które poprowadzi dziennikarka Aga Gorczyca.

Biała Podlaska: Weterynarz przed sądem. Chciał podmienić próbki krwi w trosce o świnię

Biała Podlaska: Weterynarz przed sądem. Chciał podmienić próbki krwi w trosce o świnię 3 2

Przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej ruszył proces Artura K. lekarza weterynarii, który miał proponować rolnikowi z gminy Podedwórze podmianę próbki krwi od świni, w rejonie zagrożonym ASF. Prokuratura oskarżyła go o niedopełnienie obowiązków służbowych i działanie na szkodę interesu publicznego.

Lubelskie: Wypadek wozu strażackiego, który jechał do interwencji

Lubelskie: Wypadek wozu strażackiego, który jechał do interwencji 10 5

Do groźnego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 827. Wóz strażacki z OSP w Wojciechowie przewrócił się na bok. Droga jest całkowicie zablokowana.

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki 11 12

Już 40 mandatów wlepiła Straż Miejska kierowcom stającym na ul. Peowiaków, odkąd postój TAXI przeniesiono z początku ulicy na jej środek. Zmianę zarządzili urzędnicy z Ratusza, który zapewniają, że dzięki temu przybyło miejsc parkingowych. Jednak kierowcy odjeżdżający stąd z mandatem raczej nie są zachwyceni

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem
Wybory 2019

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem 3 22

Wicepremier Jacek Sasin (PiS) zdobył najwięcej głosów w okręgu chełmsko – bialsko –zamojskim – ponad 91 tys. Na miejsce przy Wiejskiej może też liczyć Dariusz Stefaniuk, obecny wicemarszałek województwa czy Riad Haidar, ordynator neonatologii w bialskim szpitalu. Mandat senatora utrzyma również po raz trzeci Grzegorz Bierecki (PiS).

Prawie 14 mln zł. dofinansowania na szpitale z województwa lubelskiego

Prawie 14 mln zł. dofinansowania na szpitale z województwa lubelskiego 0 4

Ponad 13,6 mln zł przekazało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na projekt, który realizuje sześć szpitali marszałkowskich w Lublinie (wojewódzki przy al. Kraśnickiej, wojewódzki im. Jana Bożego i Szpital Neuropsychiatryczny), Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Najwięksi wygrani tegorocznych wyborów w okręgach nr 6 i 7 [sylwetki]
Wybory 2019
galeria

Najwięksi wygrani tegorocznych wyborów w okręgach nr 6 i 7 [sylwetki] 20 20

Rekordzistą pod względem ilości głosów został Jacek Sasin z PiS, który w okręgu nr 7 dostał ich aż 91 241. Rekord w okręgu nr 6 ustanowił Przemysław Czarnek, również z PiS. Wraz z Lewicą do Sejmu powraca Jacek Czerniak.

Finał Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019
16 października 2019, 19:00

Finał Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019 0 0

Dobiega końca tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Na finał projektu, 16 października o godz. 19 w Parafii Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II), wystąpi Dyrektor Festiwalu Robert Grudzień.

MKS Padwa Zamość lepsza od Azotów II Puławy

MKS Padwa Zamość lepsza od Azotów II Puławy 0 1

W derbach regionu MKS Padwa Zamość pokonała rezerwy Azotów Puławy 41:26. Akademicy z Białej Podlaskiej nie mieli problemów z ograniem MTS Chrzanów

Uczniowie z ZS Vetterów są niezadowoleni z przeprowadzki. Porozrzucano ich po całym mieście

Uczniowie z ZS Vetterów są niezadowoleni z przeprowadzki. Porozrzucano ich po całym mieście 12 4

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie rozpoczną wkrótce naukę w nowym miejscu. Z budynku szkoły przy ulicy Bernardyńskiej zostaną rozrzuceni po praktycznie całym miastem.

Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP: Biała, podświetlona i wydajna

Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP: Biała, podświetlona i wydajna 0 0

A do tego podkręcona i z podwójnym BIOS-em. A ile kosztuje karta graficzna Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP?

Pierwszoklasiści z lubelskich szkół oficjalnie pasowani [zdjęcia]
galeria

Pierwszoklasiści z lubelskich szkół oficjalnie pasowani [zdjęcia] 2 1

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina i Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie zostali w poniedziałek uroczyście pasowani na uczniów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.