Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2011 r.
19:22
Edytuj ten wpis

Rewolucja w autobusach w Lublinie: Wstępny projekt zmian

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 91 A A
Znamy wstępny projekt zmian w komunikacji miejskiej (Jacek Świerczyński)
Znamy wstępny projekt zmian w komunikacji miejskiej (Jacek Świerczyński)

Część linii ma trafić na nowe trasy, część całkiem zniknie, pojawią się też nowe. To wstępna propozycja zmian. Zanim powstanie ostateczna wersja, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie ma zebrać opinie od pasażerów, w tym od naszych Czytelników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dokument mówiący o tym, jak ma zmieniać się komunikacja w Lublinie, powstał na zlecenie ZTM. Opracowała go wybrana w przetargu firma Trako. – Teraz dokument będziemy konsultować z radami dzielnic, będziemy też śledzić fora internetowe – zapowiada Lech Pudło, dyrektor ZTM.

Analiza opisuje to, co trzeba będzie zmieniać wraz z oddawaniem do użytku kolejnych odcinków trakcji trolejbusowej i to, co zdaniem ekspertów trzeba zmienić już teraz. Skupiliśmy się na tym ostatnim wątku.
Linie autobusowe podzielono na cztery grupy.

Kategoria I to linie priorytetowe (9, 18, 26) kursujące najczęściej: w szczycie co 7–8 min. Kategoria II to linie podstawowe (6, 10, 13, 15, 17, 29, 32, 34, 39, 40, 44, 45, 55, 57) jeżdżące w szczycie co 15 min. W kategorii III ujęto linie uzupełniające (1, 2, 3, 5, 7, 14, 20, 28, 37, 42, 45, 47) kursujące co 30 min w szczycie. Linie kategorii IV, czyli marginalne (0, 4, 8, 11, 12, 16, 19, 21, 22, 25, 27, 50, 56, 73, 74, 78, 79, 85) jeździłyby nie częściej niż co 60 min, poza linią 74 (co 45 min).

Wszystkie te częstotliwości dotyczą dni roboczych. W tych dniach linie trolejbusowe jeździłyby co 15 min, a wieczorami i w weekendy co 30 min.

Mowa też o zmianach tras. Linia 5 z Al. Racławickich jechałaby prosto w al. Warszawską, gdzie jest 10 razy więcej pasażerów niż na al. Solidarności, którą "piątka” miałaby omijać. Linia 18 zamiast na Sławinkowskiej kończyłaby bieg już na Zbożowej, a na Sławinek zamiast Lubartowską jechałaby przez Unicką.

Linia 11 trafiłaby pod chłodnię na Mełgiewskiej (część kursów do Zadębia i pod odlewnię). Znikłaby linia 23.
Analiza sugeruje skrócenie trasy linii 26: omijałaby os. Widok i skręcała z Filaretów w Jana Pawła II na końcowy na Porębie. Węglin dostałby linię 44, która skręcałaby z Zana w al. Kraśnicką. Na Widok trafić ma linia 39 wycofana z LSM. Likwidacja czekać ma linię 31.

Zniknąć miałyby też linie 36 i 54. Najbardziej deficytowa linia 85 ma wybór: wydłużenie trasy pod ZUS albo likwidacja.

Czuby mogą czekać trolejbusowe roszady: linia 153 skrócona do Leclerca przy Zana i skierowanie na Czuby nowej linii 159, która od Węglina do al. Piłsudskiego jechałaby obecną trasą 153, a dalej przez Tatary do Mełgiewskiej. Linia 152 miałaby zniknąć.

Komentarze 91

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Widokowiec / 16 sierpnia 2011 o 10:02
0
Autor artykułu nie zadał sobie trudu dołączenia odnośnika do PDF-a w którym miała być analiza.
Jeżeli tekst oddaje "analizę" to tylko współczuć zamawiającemu.

"Analiza sugeruje skrócenie trasy linii 26: omijałaby os. Widok i skręcała z Filaretów w Jana Pawła II na końcowy na Porębie" - no rewelacja - ominięcie os. Widok ma kluczowy wpływ na ... no właśnie na co!

Zapraszam "decydenta" na ten przystanek to zobaczy jak obłożona jest ta linia. Pomijam okres wakacyjny. Sypialnie Widok i Górki zapewniają wystarczająco duży ruch pasażerów.

Propozycja skierowania 39 na Widok zamiast 26 to chyba kara (może zbyt duży wysiłek aby lepiej zagospodarować linię 39.

Wystarczy porównać linię 39, która w dużej części pokrywa się z 32. Może ja mam inny rozkład (mpk.lublin.pl)
Autor artykułu nie zadał sobie trudu dołączenia odnośnika do PDF-a w którym miała być analiza.
Jeżeli tekst oddaje "analizę" to tylko współczuć zamawiającemu.

"Analiza sugeruje skrócenie trasy linii 26: omijałaby os. Widok i skręcała z Filaretów w Jana Pawła II na końcowy na Porębie" - no rewelacja - ominięcie os. Widok ma kluczowy wpływ na ... no właśnie na co!

Zapraszam "decydenta" na ten przystanek to zobaczy jak obłożona jest ta linia. Pomijam okres wakacyjny. Sypialnie ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2011 o 02:23
0
[quote name='xyz' timestamp='1310107508' post='499178']
Jak zlikwidują linie 152 to jestem ciekawa czym dojadę z Abramowic pod ZUS do pracy?
[/quote]
a ty koniecznie musisz pracować w Zusie?
Avatar
t.szymcio / 4 sierpnia 2011 o 22:23
0
tak mazna podrózowac komunikacją miejska z przesiadką tylko w co sie maja przesasc mieszkańcy (pasarzerowie )linni 3,8,25,27,73 jak beda j=ich jedyne autobusy jezdzic co np.godzine a nawet co pół godz.pomyslcie aby skorzystac z przesiadki trzeba zapewnic czesty dojazd do punktów przesiadkowych np.co max.20 min.
Avatar
t.szymcio / 4 sierpnia 2011 o 22:18
0
[quote name='abc' timestamp='1310121622' post='499286']
I nic, teraz zamiast jednym autobusem chcąc sprawnie dotrzeć
do wyznaczonego celu będziesz podróżować dwoma lub trzema [:
...albo czekać tą godzinę i jechać w tłoku.

Na to chyba wychodzi, żeby zmienić styl przemieszczania się
i korzystać przy tym nie z jednej jak dotychczas, a z kilku linii.

Wszystkim niestety się nie dogodzi co widać powyżej, a ludzie
zmian i nowego się boją. Patrząc na komunikację to w sumie słusznie.
[/quote]
Avatar
si / 27 lipca 2011 o 17:42
0
Jeśli chodzi o ósemkę to nie ma innej linii którą można by dojechać do centrum miasta z Krężnicy czy Zemborzyc. Zmniejszenie liczby kursów tylko pogorszy istniejącą sytuację.
Avatar
aleksandra / 27 lipca 2011 o 17:20
0
8 co 60 minut? To chyba jakiś żart. Ona i tak jest bardzo rzadko, nie mama pojęcia czym młodzież będzie dojeżdżać do szkół a starsi do pracy. Powinni zrobić więcej kursów do Krężnicy a nie jeszcze likwidować :/ Mam nadzieję, że mieszkańcy Krężnicy i Zemborzyc będą protestować w tej sprawie.
Avatar
tom / 16 lipca 2011 o 13:15
0
2,3 linnie uzupełniajce? co niby mają uzupełniac 3 np 16 ktora ma byc zlikwidowana czy moze 73 jezdzace co ponad godzine? a linnia 27 co godzine wiekszej bzdury to nie ma.uwazam ze 2 i 3 powinna jezdzic w szczycie co 20 min wieczorem co 30min,, 27 w szczycie co 30 min wieczorem co 45 te linnie same sie bronia swoim napełnieniem .dodatkowo chyba wazne sa wzgledy spoleczne i fakt ze sa to jedyne autobusy w te peryferyjne czesci miasta a co za tym idzie nie ma sytuacji ze ok uciekła mi np.3 to wsiadam w inny autobus bo bedzie akurat za 5 min,inne dzielnice taki komfort maja.Dajcie szane ludziom mieszkajacym na tych terenachgodnie jechac i wracac z pracy a nie jak człowiek ztyrany wraca z pracy i musi czekac poł godz. az łaskawie przyjedzie autobus i akurat bedzie punktualnie
2,3 linnie uzupełniajce? co niby mają uzupełniac 3 np 16 ktora ma byc zlikwidowana czy moze 73 jezdzace co ponad godzine? a linnia 27 co godzine wiekszej bzdury to nie ma.uwazam ze 2 i 3 powinna jezdzic w szczycie co 20 min wieczorem co 30min,, 27 w szczycie co 30 min wieczorem co 45 te linnie same sie bronia swoim napełnieniem .dodatkowo chyba wazne sa wzgledy spoleczne i fakt ze sa to jedyne autobusy w te peryferyjne czesci miasta a co za tym idzie nie ma sytuacji ze ok uciekła mi np.3 to wsiadam w inny autobus bo bedzie akurat za 5 min,in... rozwiń
Avatar
abc / 14 lipca 2011 o 00:46
0
[quote name='jimmy' timestamp='1310594550' post='501351']
NIe wyobrażam sobie, żeby 26 przestało jeździć na Widok.[/quote]
kiedyś przecież nie jeździło, dawno, dawno temu.

[quote name='jimmy' timestamp='1310594550' post='501351']Komu przeszkadza, że 26 podjedzie 500 metrów???
[/quote]
sorry za pytanie, ale czy ci wszyscy ludzie to kaleki?
Fakt, wygodniej mieć przystanek pod samym nosem niż iść 500 metrów.
Avatar
jimmy / 14 lipca 2011 o 00:02
0
NIe wyobrażam sobie, żeby 26 przestało jeździć na Widok. Mieszka tu kilka tysięcy ludzi i ten autobus to jedyne szybkie, częste połączenie z Racławickimi, Krakowskim i 3 Maja. Komu przeszkadza, że 26 podjedzie 500 metrów??? Zobaczcie, ile ludzi wsiada na tych przystankach!
Avatar
pat / 13 lipca 2011 o 12:55
0
Nie likwidujcie 31!! przecież w tym autobusie zawsze, ale to zawsze jest tłoczno. łączy dwa końce Lublina tak samo jak 18, czy 26- długie linie są potrzebne Lublinowi!
Avatar
Widokowiec / 16 sierpnia 2011 o 10:02
0
Autor artykułu nie zadał sobie trudu dołączenia odnośnika do PDF-a w którym miała być analiza.
Jeżeli tekst oddaje "analizę" to tylko współczuć zamawiającemu.

"Analiza sugeruje skrócenie trasy linii 26: omijałaby os. Widok i skręcała z Filaretów w Jana Pawła II na końcowy na Porębie" - no rewelacja - ominięcie os. Widok ma kluczowy wpływ na ... no właśnie na co!

Zapraszam "decydenta" na ten przystanek to zobaczy jak obłożona jest ta linia. Pomijam okres wakacyjny. Sypialnie Widok i Górki zapewniają wystarczająco duży ruch pasażerów.

Propozycja skierowania 39 na Widok zamiast 26 to chyba kara (może zbyt duży wysiłek aby lepiej zagospodarować linię 39.

Wystarczy porównać linię 39, która w dużej części pokrywa się z 32. Może ja mam inny rozkład (mpk.lublin.pl)
Autor artykułu nie zadał sobie trudu dołączenia odnośnika do PDF-a w którym miała być analiza.
Jeżeli tekst oddaje "analizę" to tylko współczuć zamawiającemu.

"Analiza sugeruje skrócenie trasy linii 26: omijałaby os. Widok i skręcała z Filaretów w Jana Pawła II na końcowy na Porębie" - no rewelacja - ominięcie os. Widok ma kluczowy wpływ na ... no właśnie na co!

Zapraszam "decydenta" na ten przystanek to zobaczy jak obłożona jest ta linia. Pomijam okres wakacyjny. Sypialnie ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2011 o 02:23
0
[quote name='xyz' timestamp='1310107508' post='499178']
Jak zlikwidują linie 152 to jestem ciekawa czym dojadę z Abramowic pod ZUS do pracy?
[/quote]
a ty koniecznie musisz pracować w Zusie?
Avatar
t.szymcio / 4 sierpnia 2011 o 22:23
0
tak mazna podrózowac komunikacją miejska z przesiadką tylko w co sie maja przesasc mieszkańcy (pasarzerowie )linni 3,8,25,27,73 jak beda j=ich jedyne autobusy jezdzic co np.godzine a nawet co pół godz.pomyslcie aby skorzystac z przesiadki trzeba zapewnic czesty dojazd do punktów przesiadkowych np.co max.20 min.
Avatar
t.szymcio / 4 sierpnia 2011 o 22:18
0
[quote name='abc' timestamp='1310121622' post='499286']
I nic, teraz zamiast jednym autobusem chcąc sprawnie dotrzeć
do wyznaczonego celu będziesz podróżować dwoma lub trzema [:
...albo czekać tą godzinę i jechać w tłoku.

Na to chyba wychodzi, żeby zmienić styl przemieszczania się
i korzystać przy tym nie z jednej jak dotychczas, a z kilku linii.

Wszystkim niestety się nie dogodzi co widać powyżej, a ludzie
zmian i nowego się boją. Patrząc na komunikację to w sumie słusznie.
[/quote]
Avatar
si / 27 lipca 2011 o 17:42
0
Jeśli chodzi o ósemkę to nie ma innej linii którą można by dojechać do centrum miasta z Krężnicy czy Zemborzyc. Zmniejszenie liczby kursów tylko pogorszy istniejącą sytuację.
Avatar
aleksandra / 27 lipca 2011 o 17:20
0
8 co 60 minut? To chyba jakiś żart. Ona i tak jest bardzo rzadko, nie mama pojęcia czym młodzież będzie dojeżdżać do szkół a starsi do pracy. Powinni zrobić więcej kursów do Krężnicy a nie jeszcze likwidować :/ Mam nadzieję, że mieszkańcy Krężnicy i Zemborzyc będą protestować w tej sprawie.
Avatar
tom / 16 lipca 2011 o 13:15
0
2,3 linnie uzupełniajce? co niby mają uzupełniac 3 np 16 ktora ma byc zlikwidowana czy moze 73 jezdzace co ponad godzine? a linnia 27 co godzine wiekszej bzdury to nie ma.uwazam ze 2 i 3 powinna jezdzic w szczycie co 20 min wieczorem co 30min,, 27 w szczycie co 30 min wieczorem co 45 te linnie same sie bronia swoim napełnieniem .dodatkowo chyba wazne sa wzgledy spoleczne i fakt ze sa to jedyne autobusy w te peryferyjne czesci miasta a co za tym idzie nie ma sytuacji ze ok uciekła mi np.3 to wsiadam w inny autobus bo bedzie akurat za 5 min,inne dzielnice taki komfort maja.Dajcie szane ludziom mieszkajacym na tych terenachgodnie jechac i wracac z pracy a nie jak człowiek ztyrany wraca z pracy i musi czekac poł godz. az łaskawie przyjedzie autobus i akurat bedzie punktualnie
2,3 linnie uzupełniajce? co niby mają uzupełniac 3 np 16 ktora ma byc zlikwidowana czy moze 73 jezdzace co ponad godzine? a linnia 27 co godzine wiekszej bzdury to nie ma.uwazam ze 2 i 3 powinna jezdzic w szczycie co 20 min wieczorem co 30min,, 27 w szczycie co 30 min wieczorem co 45 te linnie same sie bronia swoim napełnieniem .dodatkowo chyba wazne sa wzgledy spoleczne i fakt ze sa to jedyne autobusy w te peryferyjne czesci miasta a co za tym idzie nie ma sytuacji ze ok uciekła mi np.3 to wsiadam w inny autobus bo bedzie akurat za 5 min,in... rozwiń
Avatar
abc / 14 lipca 2011 o 00:46
0
[quote name='jimmy' timestamp='1310594550' post='501351']
NIe wyobrażam sobie, żeby 26 przestało jeździć na Widok.[/quote]
kiedyś przecież nie jeździło, dawno, dawno temu.

[quote name='jimmy' timestamp='1310594550' post='501351']Komu przeszkadza, że 26 podjedzie 500 metrów???
[/quote]
sorry za pytanie, ale czy ci wszyscy ludzie to kaleki?
Fakt, wygodniej mieć przystanek pod samym nosem niż iść 500 metrów.
Avatar
jimmy / 14 lipca 2011 o 00:02
0
NIe wyobrażam sobie, żeby 26 przestało jeździć na Widok. Mieszka tu kilka tysięcy ludzi i ten autobus to jedyne szybkie, częste połączenie z Racławickimi, Krakowskim i 3 Maja. Komu przeszkadza, że 26 podjedzie 500 metrów??? Zobaczcie, ile ludzi wsiada na tych przystankach!
Avatar
pat / 13 lipca 2011 o 12:55
0
Nie likwidujcie 31!! przecież w tym autobusie zawsze, ale to zawsze jest tłoczno. łączy dwa końce Lublina tak samo jak 18, czy 26- długie linie są potrzebne Lublinowi!
Zobacz wszystkie komentarze 91

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 1 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 6 7

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 100 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 17 12

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 51

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!