Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2011 r.
19:56
Edytuj ten wpis

Rocznica katastrofy smoleńskiej: Uroczystości w Lublinie i regionie

Autor: Zdjęcie autora rp pim izi aa
0 10 A A
 (Karol Zienkiewicz / Archiwum)
(Karol Zienkiewicz / Archiwum)

Żadna rocznica nie przyniosła tylu wydarzeń. Smoleńska katastrofa będzie wspominana w niedzielę w całym województwie. Uroczystości zaczną się już dzisiaj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W katastrofie zginął m.in. poseł Edward Wojtas, szef lubelskiego PSL. Msza w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę o godz. 12.15 w kościele akademickim KUL.

– Po mszy złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy ul. Lipowej – informuje Tomasz Szołtek, dyrektor biura PSL w Lublinie. Udział zapowiedział wicepremier i szef ludowców Waldemar Pawlak.

W niedzielę o godz. 8.15 przy tablicy pamiątkowej Edwarda Wojtasa odbędzie się koncert organowy muzyki klasycznej, a potem trębacz odegra "Ciszę”.

O godz. 8.41 rozlegnie się w Lublinie dźwięk syren, a flagi na balkonie ratusza zostaną opuszczone do połowy.

Msza w kościele Matki Boskiej Królowej Polski przy ul. Gospodarczej 7 rozpocznie się o godz. 10. Po jej zakończeniu zostaną zapalone znicze na placu przy świątyni. Uczestnicy przejadą (zostaną podstawione autokary) na plac Litewski, gdzie w południe rozpoczną się główne uroczystości.

Hymn odegrany przez wojskową orkiestrę, odczytanie odezwy, odśpiewanie utworu "Quo vadis Domine” przez chór Tibi Papa z Gimnazjum nr 15 w Lublinie – taki jest początek programu uroczystości na placu Litewskim. Nazwiska 96 ofiar katastrofy smoleńskiej odczyta dwoje uczniów, radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Uroczystości zakończy salwa honorowa, odegrania melodii "Śpij kolego…” oraz ułożenie krzyża z białych i czerwonych zniczy.

Tymczasem wojewoda Genowefa Tokarska prosi, żeby w każdym mieście i gminie o godz. 8.41 przez trzy minuty zawyły syreny alarmowe. O godz. 18 zacznie się msza w kościele przy ul. Jana Pawła II, a po niej zostanie odsłonięta tablica poświęcona ofiarom smoleńskiej tragedii. Koncert chóru KUL zacznie się o godz. 19.
Uroczystości w regionie

Lubartów – w sobotę o godz. 17 ulicami miasta przejdzie marsz, a w niedzielę w bazylice św. Anny odbędzie się msza w intencji ofiar.

Puławy – msza na pl. Chopina rozpocznie się o godz. 11.30, a potem mieszkańcy przejdą pod pomnik Katyński na cmentarzu przy ul. Piaskowej.

Biała Podlaska – Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych rozpocznie koncert o godz. 13 na placu Wolności. O godz. 15.30 w kościele przy ul. Narutowicza zacznie się msza. Po jej zakończeniu na dziedzińcu świątyni zostanie odsłonięta tablica poświęcona ofiarom katastrofy. Wreszcie o godz. 19 w kościele przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaplanowano koncert pasyjny.

Chełm – w południe zostaną zapalone znicze przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej. O godz. 12.30 odprawiona będzie msza w bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Kraśnik – msza w intencji ofiar zacznie się o godz. 12 w kościele Wniebowzięcia NMP.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
UPRośćmyTO / 9 kwietnia 2011 o 23:48
0
[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']
ALE HIHOT HISTORII, Z MIERNOT KTÓRE JAKIMŚ TRAFEM ZAJMOWAŁY WYSOKIE STOŁI W NASZYM KRAIKU, ZROBIONO BOGÓW, BO ZGINLELI W JEDNEJ Z WIELU KATASTROF LOTNICZYCH JAKIE WYDARZAJĄ SIĘ NA ŚWIECIE!!![/quote]

Wymień przynajmniej jedną, w której zginął prezydent z małżonką, były prezydent, generałowie i elita narodu. W dużej mierze przez ten naród wybrana.


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']PiSdzielce DOSTAŁY MEGA PREZENT DO PROWADZENIA NAGONKI NA RZĄDZĄCYCH, OPLUWANIA INACZEJ MYŚLĄCACYCH I TYCH KTÓRYM HISTERIA, WIECZNA ŻAŁOBA I SKŁÓCANIE NARODU W TAK PREFIDNY SPOSÓBY JAK TO ROBI JAREK KACZYŃSKI I JEGO PRZYDUPASY, PO PROSTU NIE PASUJE I DRAŻNI!![/quote]

Jesteś wzorem braku histerii (sam krzyk czyli wszystko pisane dużymi literami), oczywiście nie opluwasz (PiSdzielce, PRZYDUPASY).


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']BOŻE JAKBYM CHCIAŁ MIEĆ TAK MĄDRYCH, KONSEKWENTNYCH, ODPOWIEDZIALNYCH, UCZCIWYCH,DBAJĄCYCH O DOBROBYT OBYWATELI I TRAKTUJĄCACYCH ICH JAK WSPÓŁGOSPODARZY SWEGO KRAJU,POLITYKÓW,PRZEZ DUŻE P,JAK TO JEST W: SKANDYNAWI,AUSTRII, NIEMCZECH A NAWET ROSJI!!![/quote]

I Ty śmiesz Boga wzywać?! Wyzywając "inaczej myślących" (używając Twego textu)? Wyjedż do Rosji i za rok nam opowiedz.


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']POWIE KTOŚ CIESZ SIE,ŻE NIE MIESZKASZ NA UKRAINIE, W AFRYCE, ALE ODPOWIEM, JA MIESZKAM PONOC W KRAJU UNIJNYM,KRAJU KTÓRE MA ZAPISANE W KONSTYTUCJI:ŚWIECKOŚĆ PAŃSTWA,[/quote]

No zdecyduj się: wzywasz Boga by za chwilę się odciąć. Schizofrenia?


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']POSZANOWANIE PRAW INNYCH LUDZI NIEZALEŻNIE DO POGLĄDAÓW I ORIENTACJI, SZACUNEK DO PRAWA!!NIESTETY TO TYLKO PUSTE SLOGANY!!! JAKA SZKODA,ŻE MY POLACY RZECZYWIŚCIE NIE ZAJMUJEMY SIĘ TYM CZYM POWINNIŚMY,ŻE NIE POTRAFIMY ZE SOBĄ WSPÓŁPRACOWAĆ, SZANOWAĆ NA WZAJEM!!
[/quote]

Tu się z Tobą zgodzę. Tyle, że wcześniej sam(a) sobie przeczysz. Pozdrawiam.

"Naród, który traci pamięć traci życie" J.Piłsudski
[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']
ALE HIHOT HISTORII, Z MIERNOT KTÓRE JAKIMŚ TRAFEM ZAJMOWAŁY WYSOKIE STOŁI W NASZYM KRAIKU, ZROBIONO BOGÓW, BO ZGINLELI W JEDNEJ Z WIELU KATASTROF LOTNICZYCH JAKIE WYDARZAJĄ SIĘ NA ŚWIECIE!!![/quote]

Wymień przynajmniej jedną, w której zginął prezydent z małżonką, były prezydent, generałowie i elita narodu. W dużej mierze przez ten naród wybrana.


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' pos... rozwiń
Avatar
Cabek / 9 kwietnia 2011 o 23:38
0
Dalej siedźcie w domu i razem z Tuskiem dajcie sobie ruskim wejśc na głowe. Napewno będą z tego zadowoleni. Wielu z tych ludzi co zginęło w katastrofie było bohaterami już za życia, zrobili wiele dla Polski, i pamięć o nich wyrażająca się w takich obchodach powinna być naszym obowiązkiem i nie jest jakimś dużym wyrzeczeniem. Ale co tam propaganda, którą sieją w mediach jest dla was najważniejsza
Avatar
hakiqqq / 9 kwietnia 2011 o 18:45
0
Wróciłem ze Skandynawii. Tam ludzie żyją w spokoju /pomimo kryzysu/, chcą mniej pracować, dobrze zarabiać, nie żyją historią- chcą jedynie wykorzystać jak najwięcej czasu dla swoich rodzin.A w Polsce ani dnia spokoju społecznego i ta wieczna mendliwość.
Avatar
asnrtyy / 9 kwietnia 2011 o 13:40
0
ALE HIHOT HISTORII, Z MIERNOT KTÓRE JAKIMŚ TRAFEM ZAJMOWAŁY WYSOKIE STOŁI W NASZYM KRAIKU, ZROBIONO BOGÓW, BO ZGINLELI W JEDNEJ Z WIELU KATASTROF LOTNICZYCH JAKIE WYDARZAJĄ SIĘ NA ŚWIECIE!!!PiSdzielce DOSTAŁY MEGA PREZENT DO PROWADZENIA NAGONKI NA RZĄDZĄCYCH, OPLUWANIA INACZEJ MYŚLĄCACYCH I TYCH KTÓRYM HISTERIA, WIECZNA ŻAŁOBA I SKŁÓCANIE NARODU W TAK PREFIDNY SPOSÓBY JAK TO ROBI JAREK KACZYŃSKI I JEGO PRZYDUPASY, PO PROSTU NIE PASUJE I DRAŻNI!!BOŻE JAKBYM CHCIAŁ MIEĆ TAK MĄDRYCH, KONSEKWENTNYCH, ODPOWIEDZIALNYCH, UCZCIWYCH,DBAJĄCYCH O DOBROBYT OBYWATELI I TRAKTUJĄCACYCH ICH JAK WSPÓŁGOSPODARZY SWEGO KRAJU,POLITYKÓW,PRZEZ DUŻE P,JAK TO JEST W: SKANDYNAWI,AUSTRII, NIEMCZECH A NAWET ROSJI!!!POWIE KTOŚ CIESZ SIE,ŻE NIE MIESZKASZ NA UKRAINIE, W AFRYCE, ALE ODPOWIEM, JA MIESZKAM PONOC W KRAJU UNIJNYM,KRAJU KTÓRE MA ZAPISANE W KONSTYTUCJI:ŚWIECKOŚĆ PAŃSTWA, POSZANOWANIE PRAW INNYCH LUDZI NIEZALEŻNIE DO POGLĄDAÓW I ORIENTACJI, SZACUNEK DO PRAWA!!NIESTETY TO TYLKO PUSTE SLOGANY!!! JAKA SZKODA,ŻE MY POLACY RZECZYWIŚCIE NIE ZAJMUJEMY SIĘ TYM CZYM POWINNIŚMY,ŻE NIE POTRAFIMY ZE SOBĄ WSPÓŁPRACOWAĆ, SZANOWAĆ NA WZAJEM!!
ALE HIHOT HISTORII, Z MIERNOT KTÓRE JAKIMŚ TRAFEM ZAJMOWAŁY WYSOKIE STOŁI W NASZYM KRAIKU, ZROBIONO BOGÓW, BO ZGINLELI W JEDNEJ Z WIELU KATASTROF LOTNICZYCH JAKIE WYDARZAJĄ SIĘ NA ŚWIECIE!!!PiSdzielce DOSTAŁY MEGA PREZENT DO PROWADZENIA NAGONKI NA RZĄDZĄCYCH, OPLUWANIA INACZEJ MYŚLĄCACYCH I TYCH KTÓRYM HISTERIA, WIECZNA ŻAŁOBA I SKŁÓCANIE NARODU W TAK PREFIDNY SPOSÓBY JAK TO ROBI JAREK KACZYŃSKI I JEGO PRZYDUPASY, PO PROSTU NIE PASUJE I DRAŻNI!!BOŻE JAKBYM CHCIAŁ MIEĆ TAK MĄDRYCH, KONSEKWENTNYCH, ODPOWIEDZIALNYCH, UCZCIWY... rozwiń
Avatar
gosc / 9 kwietnia 2011 o 12:31
0
WYMIENIĆ NALEŻY RÓWNIEŻ MICHÓW W KTÓRYM ODBYWAJĄ SIĘ PODOBNE UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWE ZWIĄZANE Z KATASTROFĄ SMOLEŃSKĄ. MSZA ODPRAWIONA ZOSTANIE Z UDZIAŁEM WOJSKA W SOBOTĘ DNIA; 9 .04.2011 r.
Avatar
jola / 9 kwietnia 2011 o 12:05
0
[quote name='miko' timestamp='1302341037' post='461701']
w sprawie zasiłku pogrzebowego popieram tuska. Na nim zarabiały tylko firmy pogrzebowe.
[/quote]
W sprawie podatku VAT,cukru i paliwa tez go popierasz?? Nie idz ta droga synu bo bladzisz.NIEUDACZNICY-CZERWONA BANDA.
Avatar
miko / 9 kwietnia 2011 o 11:23
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1302334420' post='461666']
Na czyj koszt te wszystkie uroczystości??? Posłowie żyli na koszt podatników nie dając w zamian nic, chamstwo i obłuda z ław sejmowych przeraża zwykłych obywateli, kolesiostwo w urzędach i wsadzanie rodzin na stanowiska , za ich śmierć każdy z rodziny dostał po 250 000zł,za to obniżono zwykłemu obywatelowi zasiłek pogrzebowy! PORA ROZGONIĆ PASOŻYTÓW JAK DŁUGO MOŻNA KARMIĆ SPOŁECZEŃSTWO FRAZESAMI I OBŁUDĄ!!! ZGINĘLI W KATASTROFIE SZKODA ICH JAKO LUDZI BO MOGLI DALEJ ŻYĆ!!!
[/quote]
w sprawie zasiłku pogrzebowego popieram tuska. Na nim zarabiały tylko firmy pogrzebowe.
[quote name='Tomasz' timestamp='1302334420' post='461666']
Na czyj koszt te wszystkie uroczystości??? Posłowie żyli na koszt podatników nie dając w zamian nic, chamstwo i obłuda z ław sejmowych przeraża zwykłych obywateli, kolesiostwo w urzędach i wsadzanie rodzin na stanowiska , za ich śmierć każdy z rodziny dostał po 250 000zł,za to obniżono zwykłemu obywatelowi zasiłek pogrzebowy! PORA ROZGONIĆ PASOŻYTÓW JAK DŁUGO MOŻNA KARMIĆ SPOŁECZEŃSTWO FRAZESAMI I OBŁUDĄ!!! ZGINĘLI W KATASTROFIE SZKODA IC... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2011 o 10:58
0
Mam nadzieje że frekwencja tych uroczystości będzie znikoma i nikt mądry nie będzie uczestniczył w tej farsie
Avatar
ZZ / 9 kwietnia 2011 o 09:38
0
380 000/ 40 000/ 96*
*liczba osób umierających w Polsce w ciągu roku/ liczba osób umierających w Polsce w ciągu roku w wyniku wypadków (nie tylko komunikacyjnych)/ liczba osób zabitych w katastrofie Tu-154
Avatar
Tomasz / 9 kwietnia 2011 o 09:33
0
Na czyj koszt te wszystkie uroczystości??? Posłowie żyli na koszt podatników nie dając w zamian nic, chamstwo i obłuda z ław sejmowych przeraża zwykłych obywateli, kolesiostwo w urzędach i wsadzanie rodzin na stanowiska , za ich śmierć każdy z rodziny dostał po 250 000zł,za to obniżono zwykłemu obywatelowi zasiłek pogrzebowy! PORA ROZGONIĆ PASOŻYTÓW JAK DŁUGO MOŻNA KARMIĆ SPOŁECZEŃSTWO FRAZESAMI I OBŁUDĄ!!! ZGINĘLI W KATASTROFIE SZKODA ICH JAKO LUDZI BO MOGLI DALEJ ŻYĆ!!!
Avatar
UPRośćmyTO / 9 kwietnia 2011 o 23:48
0
[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']
ALE HIHOT HISTORII, Z MIERNOT KTÓRE JAKIMŚ TRAFEM ZAJMOWAŁY WYSOKIE STOŁI W NASZYM KRAIKU, ZROBIONO BOGÓW, BO ZGINLELI W JEDNEJ Z WIELU KATASTROF LOTNICZYCH JAKIE WYDARZAJĄ SIĘ NA ŚWIECIE!!![/quote]

Wymień przynajmniej jedną, w której zginął prezydent z małżonką, były prezydent, generałowie i elita narodu. W dużej mierze przez ten naród wybrana.


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']PiSdzielce DOSTAŁY MEGA PREZENT DO PROWADZENIA NAGONKI NA RZĄDZĄCYCH, OPLUWANIA INACZEJ MYŚLĄCACYCH I TYCH KTÓRYM HISTERIA, WIECZNA ŻAŁOBA I SKŁÓCANIE NARODU W TAK PREFIDNY SPOSÓBY JAK TO ROBI JAREK KACZYŃSKI I JEGO PRZYDUPASY, PO PROSTU NIE PASUJE I DRAŻNI!![/quote]

Jesteś wzorem braku histerii (sam krzyk czyli wszystko pisane dużymi literami), oczywiście nie opluwasz (PiSdzielce, PRZYDUPASY).


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']BOŻE JAKBYM CHCIAŁ MIEĆ TAK MĄDRYCH, KONSEKWENTNYCH, ODPOWIEDZIALNYCH, UCZCIWYCH,DBAJĄCYCH O DOBROBYT OBYWATELI I TRAKTUJĄCACYCH ICH JAK WSPÓŁGOSPODARZY SWEGO KRAJU,POLITYKÓW,PRZEZ DUŻE P,JAK TO JEST W: SKANDYNAWI,AUSTRII, NIEMCZECH A NAWET ROSJI!!![/quote]

I Ty śmiesz Boga wzywać?! Wyzywając "inaczej myślących" (używając Twego textu)? Wyjedż do Rosji i za rok nam opowiedz.


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']POWIE KTOŚ CIESZ SIE,ŻE NIE MIESZKASZ NA UKRAINIE, W AFRYCE, ALE ODPOWIEM, JA MIESZKAM PONOC W KRAJU UNIJNYM,KRAJU KTÓRE MA ZAPISANE W KONSTYTUCJI:ŚWIECKOŚĆ PAŃSTWA,[/quote]

No zdecyduj się: wzywasz Boga by za chwilę się odciąć. Schizofrenia?


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']POSZANOWANIE PRAW INNYCH LUDZI NIEZALEŻNIE DO POGLĄDAÓW I ORIENTACJI, SZACUNEK DO PRAWA!!NIESTETY TO TYLKO PUSTE SLOGANY!!! JAKA SZKODA,ŻE MY POLACY RZECZYWIŚCIE NIE ZAJMUJEMY SIĘ TYM CZYM POWINNIŚMY,ŻE NIE POTRAFIMY ZE SOBĄ WSPÓŁPRACOWAĆ, SZANOWAĆ NA WZAJEM!!
[/quote]

Tu się z Tobą zgodzę. Tyle, że wcześniej sam(a) sobie przeczysz. Pozdrawiam.

"Naród, który traci pamięć traci życie" J.Piłsudski
[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' post='461756']
ALE HIHOT HISTORII, Z MIERNOT KTÓRE JAKIMŚ TRAFEM ZAJMOWAŁY WYSOKIE STOŁI W NASZYM KRAIKU, ZROBIONO BOGÓW, BO ZGINLELI W JEDNEJ Z WIELU KATASTROF LOTNICZYCH JAKIE WYDARZAJĄ SIĘ NA ŚWIECIE!!![/quote]

Wymień przynajmniej jedną, w której zginął prezydent z małżonką, były prezydent, generałowie i elita narodu. W dużej mierze przez ten naród wybrana.


[quote name='asnrtyy' timestamp='1302349229' pos... rozwiń
Avatar
Cabek / 9 kwietnia 2011 o 23:38
0
Dalej siedźcie w domu i razem z Tuskiem dajcie sobie ruskim wejśc na głowe. Napewno będą z tego zadowoleni. Wielu z tych ludzi co zginęło w katastrofie było bohaterami już za życia, zrobili wiele dla Polski, i pamięć o nich wyrażająca się w takich obchodach powinna być naszym obowiązkiem i nie jest jakimś dużym wyrzeczeniem. Ale co tam propaganda, którą sieją w mediach jest dla was najważniejsza
Avatar
hakiqqq / 9 kwietnia 2011 o 18:45
0
Wróciłem ze Skandynawii. Tam ludzie żyją w spokoju /pomimo kryzysu/, chcą mniej pracować, dobrze zarabiać, nie żyją historią- chcą jedynie wykorzystać jak najwięcej czasu dla swoich rodzin.A w Polsce ani dnia spokoju społecznego i ta wieczna mendliwość.
Avatar
asnrtyy / 9 kwietnia 2011 o 13:40
0
ALE HIHOT HISTORII, Z MIERNOT KTÓRE JAKIMŚ TRAFEM ZAJMOWAŁY WYSOKIE STOŁI W NASZYM KRAIKU, ZROBIONO BOGÓW, BO ZGINLELI W JEDNEJ Z WIELU KATASTROF LOTNICZYCH JAKIE WYDARZAJĄ SIĘ NA ŚWIECIE!!!PiSdzielce DOSTAŁY MEGA PREZENT DO PROWADZENIA NAGONKI NA RZĄDZĄCYCH, OPLUWANIA INACZEJ MYŚLĄCACYCH I TYCH KTÓRYM HISTERIA, WIECZNA ŻAŁOBA I SKŁÓCANIE NARODU W TAK PREFIDNY SPOSÓBY JAK TO ROBI JAREK KACZYŃSKI I JEGO PRZYDUPASY, PO PROSTU NIE PASUJE I DRAŻNI!!BOŻE JAKBYM CHCIAŁ MIEĆ TAK MĄDRYCH, KONSEKWENTNYCH, ODPOWIEDZIALNYCH, UCZCIWYCH,DBAJĄCYCH O DOBROBYT OBYWATELI I TRAKTUJĄCACYCH ICH JAK WSPÓŁGOSPODARZY SWEGO KRAJU,POLITYKÓW,PRZEZ DUŻE P,JAK TO JEST W: SKANDYNAWI,AUSTRII, NIEMCZECH A NAWET ROSJI!!!POWIE KTOŚ CIESZ SIE,ŻE NIE MIESZKASZ NA UKRAINIE, W AFRYCE, ALE ODPOWIEM, JA MIESZKAM PONOC W KRAJU UNIJNYM,KRAJU KTÓRE MA ZAPISANE W KONSTYTUCJI:ŚWIECKOŚĆ PAŃSTWA, POSZANOWANIE PRAW INNYCH LUDZI NIEZALEŻNIE DO POGLĄDAÓW I ORIENTACJI, SZACUNEK DO PRAWA!!NIESTETY TO TYLKO PUSTE SLOGANY!!! JAKA SZKODA,ŻE MY POLACY RZECZYWIŚCIE NIE ZAJMUJEMY SIĘ TYM CZYM POWINNIŚMY,ŻE NIE POTRAFIMY ZE SOBĄ WSPÓŁPRACOWAĆ, SZANOWAĆ NA WZAJEM!!
ALE HIHOT HISTORII, Z MIERNOT KTÓRE JAKIMŚ TRAFEM ZAJMOWAŁY WYSOKIE STOŁI W NASZYM KRAIKU, ZROBIONO BOGÓW, BO ZGINLELI W JEDNEJ Z WIELU KATASTROF LOTNICZYCH JAKIE WYDARZAJĄ SIĘ NA ŚWIECIE!!!PiSdzielce DOSTAŁY MEGA PREZENT DO PROWADZENIA NAGONKI NA RZĄDZĄCYCH, OPLUWANIA INACZEJ MYŚLĄCACYCH I TYCH KTÓRYM HISTERIA, WIECZNA ŻAŁOBA I SKŁÓCANIE NARODU W TAK PREFIDNY SPOSÓBY JAK TO ROBI JAREK KACZYŃSKI I JEGO PRZYDUPASY, PO PROSTU NIE PASUJE I DRAŻNI!!BOŻE JAKBYM CHCIAŁ MIEĆ TAK MĄDRYCH, KONSEKWENTNYCH, ODPOWIEDZIALNYCH, UCZCIWY... rozwiń
Avatar
gosc / 9 kwietnia 2011 o 12:31
0
WYMIENIĆ NALEŻY RÓWNIEŻ MICHÓW W KTÓRYM ODBYWAJĄ SIĘ PODOBNE UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWE ZWIĄZANE Z KATASTROFĄ SMOLEŃSKĄ. MSZA ODPRAWIONA ZOSTANIE Z UDZIAŁEM WOJSKA W SOBOTĘ DNIA; 9 .04.2011 r.
Avatar
jola / 9 kwietnia 2011 o 12:05
0
[quote name='miko' timestamp='1302341037' post='461701']
w sprawie zasiłku pogrzebowego popieram tuska. Na nim zarabiały tylko firmy pogrzebowe.
[/quote]
W sprawie podatku VAT,cukru i paliwa tez go popierasz?? Nie idz ta droga synu bo bladzisz.NIEUDACZNICY-CZERWONA BANDA.
Avatar
miko / 9 kwietnia 2011 o 11:23
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1302334420' post='461666']
Na czyj koszt te wszystkie uroczystości??? Posłowie żyli na koszt podatników nie dając w zamian nic, chamstwo i obłuda z ław sejmowych przeraża zwykłych obywateli, kolesiostwo w urzędach i wsadzanie rodzin na stanowiska , za ich śmierć każdy z rodziny dostał po 250 000zł,za to obniżono zwykłemu obywatelowi zasiłek pogrzebowy! PORA ROZGONIĆ PASOŻYTÓW JAK DŁUGO MOŻNA KARMIĆ SPOŁECZEŃSTWO FRAZESAMI I OBŁUDĄ!!! ZGINĘLI W KATASTROFIE SZKODA ICH JAKO LUDZI BO MOGLI DALEJ ŻYĆ!!!
[/quote]
w sprawie zasiłku pogrzebowego popieram tuska. Na nim zarabiały tylko firmy pogrzebowe.
[quote name='Tomasz' timestamp='1302334420' post='461666']
Na czyj koszt te wszystkie uroczystości??? Posłowie żyli na koszt podatników nie dając w zamian nic, chamstwo i obłuda z ław sejmowych przeraża zwykłych obywateli, kolesiostwo w urzędach i wsadzanie rodzin na stanowiska , za ich śmierć każdy z rodziny dostał po 250 000zł,za to obniżono zwykłemu obywatelowi zasiłek pogrzebowy! PORA ROZGONIĆ PASOŻYTÓW JAK DŁUGO MOŻNA KARMIĆ SPOŁECZEŃSTWO FRAZESAMI I OBŁUDĄ!!! ZGINĘLI W KATASTROFIE SZKODA IC... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2011 o 10:58
0
Mam nadzieje że frekwencja tych uroczystości będzie znikoma i nikt mądry nie będzie uczestniczył w tej farsie
Avatar
ZZ / 9 kwietnia 2011 o 09:38
0
380 000/ 40 000/ 96*
*liczba osób umierających w Polsce w ciągu roku/ liczba osób umierających w Polsce w ciągu roku w wyniku wypadków (nie tylko komunikacyjnych)/ liczba osób zabitych w katastrofie Tu-154
Avatar
Tomasz / 9 kwietnia 2011 o 09:33
0
Na czyj koszt te wszystkie uroczystości??? Posłowie żyli na koszt podatników nie dając w zamian nic, chamstwo i obłuda z ław sejmowych przeraża zwykłych obywateli, kolesiostwo w urzędach i wsadzanie rodzin na stanowiska , za ich śmierć każdy z rodziny dostał po 250 000zł,za to obniżono zwykłemu obywatelowi zasiłek pogrzebowy! PORA ROZGONIĆ PASOŻYTÓW JAK DŁUGO MOŻNA KARMIĆ SPOŁECZEŃSTWO FRAZESAMI I OBŁUDĄ!!! ZGINĘLI W KATASTROFIE SZKODA ICH JAKO LUDZI BO MOGLI DALEJ ŻYĆ!!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 16 8

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 6 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.