Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 sierpnia 2011 r.
18:49
Edytuj ten wpis

Rodzina ciężko chorej Julitki dostała samochód w prezencie

0 10 A A
To jest taki samochód, o jakim marzyłam. Z całego serca dziękuję – cieszy się Jolanta Grabek, mama c
To jest taki samochód, o jakim marzyłam. Z całego serca dziękuję – cieszy się Jolanta Grabek, mama c

Były łzy wzruszenia i niekończące się podziękowania. Wczoraj mama nieuleczalnie chorej Julitki z Idalina, za pośrednictwem hospicjum otrzymała samochód od jednej z lubelskich firm. Zaraz po przekazaniu opla wraz z córką pojechała do babci dziewczynki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kiedy auto podarowane przez lubelską firmę wjechało pod dom rodziny Grabków w Idalinie, ponad 20 km od Kraśnika, mama Julitki rozpłakała się.

– To jest taki samochód, o jakim marzyłam. Z całego serca dziękuję – cieszy się Jolanta Grabek. – Bardzo mi się podoba. Teraz będą mogła z Julią elegancko i przyzwoicie jeździć. Jak tylko córeczka się obudzi pojedziemy do jej babci.

O sytuacji rodziny ciężko chorej dziewczynki po raz pierwszy pisaliśmy w lipcu. 3,5-letnia Julitka nie siedzi, nie mówi, ma wadę serca i anomalie kostne. Dziecko jest karmione przy pomocy sondy.

Dziewczynką i jej bliskimi opiekuje się Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Pani Jolanta, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci, jest w trudnej sytuacji finansowej. Tymczasem Julitka wymaga stałej konsultacji lekarskiej, m.in. wizyt u kardiologa. Do lekarza trzeba dziecko wozić, a jej mama nie ma samochodu. Poza wyjazdami do lekarzy Julitka nie opuszcza domu.

Po naszym tekście zgłosiła do nas się lubelska firma i zaoferowała pomoc. Ofiarodawca chce jednak pozostać anonimowy. – Jeśli mam komuś pomóc, to nie po to, aby szukać poklasku – tłumaczy prezes firmy, która podarowała auto.

Wczoraj, po załatwieniu niezbędnych formalności, przedstawiciele Hospicjum przyjechali samochodem do Idalina. To opel astra kombi z 2001 r.

– Chcielibyśmy, aby ten samochód służył pani Jolancie jak najdłużej mówi Grzegorz Wolski z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia..

Samochód jest po przeglądzie. Ma klimatyzację i radio. Pracownicy firmy, która ofiarowała opla zatankowali auto do pełna. Zadbali też, aby samochód jak najlepiej wyglądał.

– Ma wymienione oleje, był nawet polerowany – wylicza Andrzej Kamiński, kierownik administracyjny z hospicjum. – Prowadziłem samochód z Lublina, bardzo dobrze mi się jechało.

Firmy czasem proponują tego typu pomoc. – Choć ostatnio nie mieliśmy takich przypadków i dlatego bardzo nas cieszy, że lubelska firma tak szybko zareagowała na ten apel – dodaje Wolski. – Firmy pomagają nam w inny sposób.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dziki / 6 sierpnia 2011 o 19:31
0
Badania prenatalne kosztują kilkaset złotych.
Jeżeli ktoś poważnie podchodzi do rodzicielstwa, to nie ma jakichkolwiek powodów, by "oszczędzać".
Jak ktoś rodzi, bo "siem zaszło, bo siem nie uważało"... to już jego problem.
Avatar
ania / 6 sierpnia 2011 o 17:24
0
odpowiedź do dziki i gość

jeśli chodzi o to. ze kobieta jest samotna to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile mężów znika jeśli pojawi się chore dziecko, a co do badań prenatalnych to lekarze jeśli nie ma podstaw tzn, pierwsze dziecko jest zdrowe nie dają skierowań także łatwo jest komentować jeśli nie ma się pojęcia o pewnych sprawach pozdrawiam
ania
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2011 o 11:30
0
[quote name='Qfla' timestamp='1312610564' post='511459']
Niesamowity gest i to anonimowo, brawo dla pana właściciela firmy! Do tego co wysyła matkę chorego dziecka do pracy...weź się rozpędź walnij tym głupim łbem w ścianę a później dopiero porozmawiamy, zobaczymy jak nie będziesz wymagał opieki i będziesz samowystarczalny!
[/quote]
nie byłoby problemu jakby zrobiła badania prenatalne, ciemnota u nas panuje i tyle
Avatar
Qfla / 6 sierpnia 2011 o 08:02
0
Niesamowity gest i to anonimowo, brawo dla pana właściciela firmy! Do tego co wysyła matkę chorego dziecka do pracy...weź się rozpędź walnij tym głupim łbem w ścianę a później dopiero porozmawiamy, zobaczymy jak nie będziesz wymagał opieki i będziesz samowystarczalny!
Avatar
tak_dla_aborcji / 6 sierpnia 2011 o 02:26
0
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1312577911' post='511411']
Sukces lekarzy, bo udało się uratować noworodka przed śmiercią? To właśnie jedno z tych trudnych pytań.
[/quote]

popieram w 100%!
Avatar
Suszko z Wronowa / 6 sierpnia 2011 o 00:54
0
JA BYM JEJ ku***E DAŁ SAMOCHÓD !!!! ZA ROBOTE BY SIE ku*** WZIELA !!!
Avatar
dziki / 5 sierpnia 2011 o 23:38
0
Mamusia dwojga... samotna.
To już coś mówi o zaradności życiowej i doborze partnerów (chociażby przez wzgląd na istniejący w tym kraju obowiązek alimentacyjny) kobiety.
Niemniej pogratulować można szczodrości sponsora, który wart kilkanaście tysięcy złotych samochód chciał przekazać, anonimowo i bez czynienia sobie tym samym reklamy.
Rozdzielajmy niezaradność i głupotę od czystej, ludzkiej, bezinteresowności.

Zarówno jedno, jak i drugie istnieć będą bez jakiejkolwiek interwencji z naszej strony.
To, że cel zasługuje (zdaniem niektórych, w tym, po części moim) na pogardę, nie od razu oznacza, że całość działań również.
Mamusia dwojga... samotna.
To już coś mówi o zaradności życiowej i doborze partnerów (chociażby przez wzgląd na istniejący w tym kraju obowiązek alimentacyjny) kobiety.
Niemniej pogratulować można szczodrości sponsora, który wart kilkanaście tysięcy złotych samochód chciał przekazać, anonimowo i bez czynienia sobie tym samym reklamy.
Rozdzielajmy niezaradność i głupotę od czystej, ludzkiej, bezinteresowności.

Zarówno jedno, jak i drugie istnieć będą bez jakiejkolwiek interwencji z naszej strony.
To, że ce... rozwiń
Avatar
ojciec mateusz / 5 sierpnia 2011 o 23:35
0
Nie, lepiej żeby w środku lata, założyła spodnie narciarskie i kufajkę. Człowieku to że ma chore dziecko nie każe jej chodzić w worach pokutnych. PS. fajne nogi
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2011 o 23:15
0
a mamusia naturalnie musiała wystąpić w mini ledwo zakrywającym tyłek, pieniążków na resztę materiału zabrakło?
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 5 sierpnia 2011 o 22:58
0
3,5-letnia Julitka nie siedzi, nie mówi, ma wadę serca i anomalie kostne.


Sukces lekarzy, bo udało się uratować noworodka przed śmiercią? To właśnie jedno z tych trudnych pytań.
Avatar
dziki / 6 sierpnia 2011 o 19:31
0
Badania prenatalne kosztują kilkaset złotych.
Jeżeli ktoś poważnie podchodzi do rodzicielstwa, to nie ma jakichkolwiek powodów, by "oszczędzać".
Jak ktoś rodzi, bo "siem zaszło, bo siem nie uważało"... to już jego problem.
Avatar
ania / 6 sierpnia 2011 o 17:24
0
odpowiedź do dziki i gość

jeśli chodzi o to. ze kobieta jest samotna to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile mężów znika jeśli pojawi się chore dziecko, a co do badań prenatalnych to lekarze jeśli nie ma podstaw tzn, pierwsze dziecko jest zdrowe nie dają skierowań także łatwo jest komentować jeśli nie ma się pojęcia o pewnych sprawach pozdrawiam
ania
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2011 o 11:30
0
[quote name='Qfla' timestamp='1312610564' post='511459']
Niesamowity gest i to anonimowo, brawo dla pana właściciela firmy! Do tego co wysyła matkę chorego dziecka do pracy...weź się rozpędź walnij tym głupim łbem w ścianę a później dopiero porozmawiamy, zobaczymy jak nie będziesz wymagał opieki i będziesz samowystarczalny!
[/quote]
nie byłoby problemu jakby zrobiła badania prenatalne, ciemnota u nas panuje i tyle
Avatar
Qfla / 6 sierpnia 2011 o 08:02
0
Niesamowity gest i to anonimowo, brawo dla pana właściciela firmy! Do tego co wysyła matkę chorego dziecka do pracy...weź się rozpędź walnij tym głupim łbem w ścianę a później dopiero porozmawiamy, zobaczymy jak nie będziesz wymagał opieki i będziesz samowystarczalny!
Avatar
tak_dla_aborcji / 6 sierpnia 2011 o 02:26
0
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1312577911' post='511411']
Sukces lekarzy, bo udało się uratować noworodka przed śmiercią? To właśnie jedno z tych trudnych pytań.
[/quote]

popieram w 100%!
Avatar
Suszko z Wronowa / 6 sierpnia 2011 o 00:54
0
JA BYM JEJ ku***E DAŁ SAMOCHÓD !!!! ZA ROBOTE BY SIE ku*** WZIELA !!!
Avatar
dziki / 5 sierpnia 2011 o 23:38
0
Mamusia dwojga... samotna.
To już coś mówi o zaradności życiowej i doborze partnerów (chociażby przez wzgląd na istniejący w tym kraju obowiązek alimentacyjny) kobiety.
Niemniej pogratulować można szczodrości sponsora, który wart kilkanaście tysięcy złotych samochód chciał przekazać, anonimowo i bez czynienia sobie tym samym reklamy.
Rozdzielajmy niezaradność i głupotę od czystej, ludzkiej, bezinteresowności.

Zarówno jedno, jak i drugie istnieć będą bez jakiejkolwiek interwencji z naszej strony.
To, że cel zasługuje (zdaniem niektórych, w tym, po części moim) na pogardę, nie od razu oznacza, że całość działań również.
Mamusia dwojga... samotna.
To już coś mówi o zaradności życiowej i doborze partnerów (chociażby przez wzgląd na istniejący w tym kraju obowiązek alimentacyjny) kobiety.
Niemniej pogratulować można szczodrości sponsora, który wart kilkanaście tysięcy złotych samochód chciał przekazać, anonimowo i bez czynienia sobie tym samym reklamy.
Rozdzielajmy niezaradność i głupotę od czystej, ludzkiej, bezinteresowności.

Zarówno jedno, jak i drugie istnieć będą bez jakiejkolwiek interwencji z naszej strony.
To, że ce... rozwiń
Avatar
ojciec mateusz / 5 sierpnia 2011 o 23:35
0
Nie, lepiej żeby w środku lata, założyła spodnie narciarskie i kufajkę. Człowieku to że ma chore dziecko nie każe jej chodzić w worach pokutnych. PS. fajne nogi
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2011 o 23:15
0
a mamusia naturalnie musiała wystąpić w mini ledwo zakrywającym tyłek, pieniążków na resztę materiału zabrakło?
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 5 sierpnia 2011 o 22:58
0
3,5-letnia Julitka nie siedzi, nie mówi, ma wadę serca i anomalie kostne.


Sukces lekarzy, bo udało się uratować noworodka przed śmiercią? To właśnie jedno z tych trudnych pytań.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 0 0

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 5 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 32 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!