Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2015 r.
16:51

Ruch Pawła Kukiza czy Nowoczesna PL. Jaką nowe ugrupowania cieszą się popularnością?

0 19 A A

Ruch Pawła Kukiza, Nowoczesna PL czy partia Razem – to nowe ugrupowania na polskiej scenie politycznej, które zamierzają startować w jesiennych wyborach parlamentarnych. Sprawdziliśmy, jakim zainteresowaniem cieszą się w naszym regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najpoważniejszym z trzech nowych graczy w polskiej polityce wydaje się być formacja Pawła Kukiza. Niedawny kandydat na prezydenta, który w majowych wyborach niespodziewanie zajął trzecie miejsce i były wokalista zespołu Piersi podkreśla, że nie chce tworzyć partii politycznej. Nazwę i hasło wyborcze jego ugrupowania mamy poznać w najbliższą sobotę podczas kongresu w Lubinie na Dolnym Śląsku. NowoczesnaPL to z kolei ruch założony przez ekonomistę Ryszarda Petru i popierany m. in. przez Władysława Frasyniuka i Leszka Balcerowicza. Najmniej wiadomo na razie o Partii Razem, która ma nieść nową jakość dla polskiej lewicy. W jej szeregach nie znajdziemy nazwisk z pierwszych stron gazet.


Z Lublina do Lubina


W lubelskim sztabie wyborczym Pawła Kukiza przed pierwszą turą wyborów prezydenckich działało ok. 20 osób. - Od dłuższego czasu obserwujemy duże zainteresowanie inicjatywą Pawła. W tej chwili w całym województwie z nasze działania zaangażowanych jest ok. 160 osób. Nie wypełniali deklaracji członkowskich, bo jesteśmy ruchem oddolnym. Nie działamy jak partia polityczna - podkreśla Grzegorz Szwed, lubelski pełnomocnik Kukiza. 


Na sobotni kongres wybiera się ok. 120 osób z województwa lubelskiego. - Pojedzie autokar z Lublina, bus z Zamościa i kilkanaście prywatnych samochodów z innych miast regionu. W Lubinie będziemy jedną z najliczniejszych i najlepiej zorganizowanych reprezentacji - podkreśla Szwed.

Różni ludzie w różnym wieku


Jak podkreśla pełnomocnik Pawła Kukiza, wśród osób, które zgłaszają się do sztabu Kukiza są ludzie w różnym wieku, reprezentujący różne grupy społeczne i mający różne poglądy. - Jesteśmy otwarci, ale nie widzimy w naszych szeregach byłych posłów, czy prominentnych działaczy partyjnych, którzy chcieliby tylko popularność Pawła. Są wśród nas ludzie, którzy działali w innych partiach. Sam byłem członkiem Solidarnej Polski - mówi Szwed, który zaznacza, że sam nie zamierza kandydować do Sejmu.


Działacze ruchu Kukiza na razie skupiają się na organizowaniu akcji promujących jesienne referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych i zmian w prawie podatkowym. Uruchomili też biuro referendalne przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53.

Nie chcą skoczków


Około 100 osób pojawiło się na spotkaniu organizacyjnym Nowoczesnej PL, które w Lublinie odbyło się 3 czerwca, tuż po kongresie założycielskim nowego ruchu. - Jesteśmy zaskoczeni tym, że spotkało się ono z tak dużym zainteresowaniem. Prowadzimy konsultacje programowe, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Za nami już osiem spotkań, na które przychodzi coraz więcej osób - mówi Urszula Bury, pełnomocnik Nowoczesnej PL na województwo lubelskie. - Większość z nich to osoby świeże w polityce. W tym momencie nie ma wśród nas znanych twarzy. Nie chcemy współpracować ze skoczkami partyjnymi. Ale jeśli zgłosi się do nas ktoś, kto cieszy się autorytetem w regionie, to jesteśmy gotowi do rozmów.


Jak podkreśla pełnomocniczka Nowoczesnej PL, program stowarzyszenia powinien być gotowy w ciągu kilku tygodni. Najprawdopodobniej w najbliższym miesiącu wyłoni się reprezentacja ruchu w jesiennych wyborach parlamentarnych.


Nowość po lewej stronie


Kolejną z nowych partii jest Razem, która ma być nową alternatywą dla wyborców o lewicowych poglądach. Do tej pory w województwie lubelskim wypełniono ok. 30 deklaracji członkowskich. - Zainteresowanie znacznie przewyższa nasze oczekiwania. Tak nowego ruchu lewicowego do tej pory w Lublinie nie było. Na razie organizujemy zamknięte spotkania, na które przychodzi średnio po 20 osób, ale cały czas zgłaszają się do nas kolejne - mówi Tomasz Warzocha, koordynator partii Razem na Lubelszczyźnie i członek jej rady krajowej. - W naszych strukturach są osoby w różnym wieku, które do tej pory nie działały w polityce, ale były zaangażowane w działania społeczne i oddolne.


W dziewięciu punktach, jakie znalazły się w deklaracji programowej Razem jest mowa m. in. o ochronie praw pracowników, sprawiedliwych podatkach, czy zakończeniu podziału na Polskę A i B.

- Najważniejsze jest dla nas, aby nikt nie musiał martwić się o własne jutro. Jesteśmy zwolennikami państwa, które jest w stanie zapewnić przyszłość młodym ludziom i zaopiekować się swoimi obywatelami - wyjaśnia Warzocha.


Działacze lubelskich struktur partii Razem 5 lipca zorganizują w parku przy Centrum Kultury w Lublinie piknik informacyjny. Później planują podobne akcje w innych miastach regionu.


Sondaże dla Kukiza


Według sondaży z nowych ugrupowań szanse na dostanie się do Sejmu ma obecnie tylko ugrupowanie Kukiza. Według najnowszego badania TNS Polska jego ruch może liczyć na 17 proc. poparcia i byłby trzecią siłą w parlamencie. Nowoczesną PL poparłby 1 proc. badanych, zaś partia Razem miała 0 wskazań. Opublikowany w tym tygodniu sondaż był pierwszym, w którym uwzględniono wszystkie trzy nowe siły na scenie politycznej.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 00:40
0
Hmm... Patrzę, słucham i się zastanawiam... Kto to jest Paweł Kukiz??? Gościu, który poniekąd kształtował mnie muzycznie... gościu, którego "ZChN zbliża się" i cała kontestacja kościoła, polityki oraz narodowego-faszyzującego gówna kształtowała mój bunt... A teraz??? Bóg, honor, ojczyzna... Marszałek rulez, media złe... i amen na koniec każdej wypowiedzi... Kawka z Korwinem i bratanie się całym tym skrajnieprawicowym, narodowym, neofaszystowskim gównem... No i nienegowana prze niego, niewykluczana w żadnej wypowiedzi domniemana koalicja z PiS po wyborach... Coś dodać??? Tak. Nie można przejść koło tego bez refleksji. To skrajny populizm z którym wydawałoby się, że kiedyś Paweł walczył. Polecam diagnozę Krzysia Skiby... NIC TYLKO SIĘ BAĆ! Paweł... tzn. Panie Pawle! Żal patrzeć na to co Pan robi, mówi:-( Jedynie glany i bojówki fajnie wyglądają, choć szkoda, że w takim naszym stroju będzie Pan się taplał w gównie!!! Nucąc wspomniane wcześniej "ZChN zbliża się..." mówię NIE... właśnie dlatego NIE!!! PS. Paweł... Gratulacje wygranej z gównianym problemem... wielki szacunek i życzę 12-go kroku!
Hmm... Patrzę, słucham i się zastanawiam... Kto to jest Paweł Kukiz??? Gościu, który poniekąd kształtował mnie muzycznie... gościu, którego "ZChN zbliża się" i cała kontestacja kościoła, polityki oraz narodowego-faszyzującego gówna kształtowała mój bunt... A teraz??? Bóg, honor, ojczyzna... Marszałek rulez, media złe... i amen na koniec każdej wypowiedzi... Kawka z Korwinem i bratanie się całym tym skrajnieprawicowym, narodowym, neofaszystowskim gównem... No i nienegowana prze niego, niewykluczana w żadnej wypowiedzi domniemana koa... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 14:41
0

 Pan Paweł Kukiz na pewno "pier***i" takie zachowanie. Dodam, że na spotkaniu byłem z żoną, żona jest takiego samego zdania co ja. Jako wyborca: Czyli ja+zona+rodzina+znajomi+sąsiedzi = 400 głosów negatywnych. To szybko roznosi się wśród ludzi.....

Jak tak będziesz chodził wszędzie z tą żoną to i ją ci pukną.

Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 08:23
0

Pierd ole  twoje poparcie !!

 Pan Paweł Kukiz na pewno "pier***i" takie zachowanie. Dodam, że na spotkaniu byłem z żoną, żona jest takiego samego zdania co ja. Jako wyborca: Czyli ja+zona+rodzina+znajomi+sąsiedzi = 400 głosów negatywnych. To szybko roznosi się wśród ludzi.....

Avatar
Kukis / 28 czerwca 2015 o 22:14
0

Popieram Pana Pawła Kukiza, byłem na spotkaniu w Grafitii gdzie jakaś kobieta darła się jakby była nie wiadomo kim. Wstyd!!! dla Kukiza. Jest spotkanie jest kultura. A ta kobieta nie wiem kto to ale zacytuje Nikosia Dyzme "wpuścić chamstwo na salony".

Pierd ole  twoje poparcie !!

Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 21:42
0
Popieram Pana Pawła Kukiza, byłem na spotkaniu w Grafitii gdzie jakaś kobieta darła się jakby była nie wiadomo kim. Wstyd!!! dla Kukiza. Jest spotkanie jest kultura. A ta kobieta nie wiem kto to ale zacytuje Nikosia Dyzme "wpuścić chamstwo na salony".
Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 18:33
0
Paweł Kukiz to nasza jedyna nadzieja. Inne partie się go boją, bo promuje ideę moźliwości odwołania bezuźytecznego posła. To nasza największa szansa na rozbicie tego zamkniętego, zabetonowanego układu od 25 lat. Kto tego nie rozumie, to znaczy, że mu jest dobrze - dobrze zarabia, jest zadowolony z opieki zdrowotnej, nie martwi się o emeryturę, stać go na ośmiorniczki na obiad. Smacznego.
Avatar
krzysio / 28 czerwca 2015 o 18:12
0

Grzegorz Szwed- pełnomocnikiem? Jak go ostatnio widziałem jak walił browary na Junoszy pod blokiem  B)

Avatar
panstefan / 28 czerwca 2015 o 17:32
0
zgoda z poprzednikiem ,czytałem wywiad z panem Jakubem Baranem i zdaje się, że w tym RAZEM są sensowni ludzie, ja bym chciał zobaczyć, jak radzą sobie w polityce.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 17:06
0
RAZEM to jedyna sensowna i rzeczywiście nowa propozycja, chyba wszyscy to widzimy!
Avatar
rolnik z rodziną / 28 czerwca 2015 o 14:07
0

mówił o króliczku i sianie na youtuba jest piosenka "w poniedziałek rano kosił ojciec siano"==chyba w SZ.P.często śpiewał ale co się stało z sianem?brrrrrrr-taki premier?

Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 00:40
0
Hmm... Patrzę, słucham i się zastanawiam... Kto to jest Paweł Kukiz??? Gościu, który poniekąd kształtował mnie muzycznie... gościu, którego "ZChN zbliża się" i cała kontestacja kościoła, polityki oraz narodowego-faszyzującego gówna kształtowała mój bunt... A teraz??? Bóg, honor, ojczyzna... Marszałek rulez, media złe... i amen na koniec każdej wypowiedzi... Kawka z Korwinem i bratanie się całym tym skrajnieprawicowym, narodowym, neofaszystowskim gównem... No i nienegowana prze niego, niewykluczana w żadnej wypowiedzi domniemana koalicja z PiS po wyborach... Coś dodać??? Tak. Nie można przejść koło tego bez refleksji. To skrajny populizm z którym wydawałoby się, że kiedyś Paweł walczył. Polecam diagnozę Krzysia Skiby... NIC TYLKO SIĘ BAĆ! Paweł... tzn. Panie Pawle! Żal patrzeć na to co Pan robi, mówi:-( Jedynie glany i bojówki fajnie wyglądają, choć szkoda, że w takim naszym stroju będzie Pan się taplał w gównie!!! Nucąc wspomniane wcześniej "ZChN zbliża się..." mówię NIE... właśnie dlatego NIE!!! PS. Paweł... Gratulacje wygranej z gównianym problemem... wielki szacunek i życzę 12-go kroku!
Hmm... Patrzę, słucham i się zastanawiam... Kto to jest Paweł Kukiz??? Gościu, który poniekąd kształtował mnie muzycznie... gościu, którego "ZChN zbliża się" i cała kontestacja kościoła, polityki oraz narodowego-faszyzującego gówna kształtowała mój bunt... A teraz??? Bóg, honor, ojczyzna... Marszałek rulez, media złe... i amen na koniec każdej wypowiedzi... Kawka z Korwinem i bratanie się całym tym skrajnieprawicowym, narodowym, neofaszystowskim gównem... No i nienegowana prze niego, niewykluczana w żadnej wypowiedzi domniemana koa... rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 14:41
0

 Pan Paweł Kukiz na pewno "pier***i" takie zachowanie. Dodam, że na spotkaniu byłem z żoną, żona jest takiego samego zdania co ja. Jako wyborca: Czyli ja+zona+rodzina+znajomi+sąsiedzi = 400 głosów negatywnych. To szybko roznosi się wśród ludzi.....

Jak tak będziesz chodził wszędzie z tą żoną to i ją ci pukną.

Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 08:23
0

Pierd ole  twoje poparcie !!

 Pan Paweł Kukiz na pewno "pier***i" takie zachowanie. Dodam, że na spotkaniu byłem z żoną, żona jest takiego samego zdania co ja. Jako wyborca: Czyli ja+zona+rodzina+znajomi+sąsiedzi = 400 głosów negatywnych. To szybko roznosi się wśród ludzi.....

Avatar
Kukis / 28 czerwca 2015 o 22:14
0

Popieram Pana Pawła Kukiza, byłem na spotkaniu w Grafitii gdzie jakaś kobieta darła się jakby była nie wiadomo kim. Wstyd!!! dla Kukiza. Jest spotkanie jest kultura. A ta kobieta nie wiem kto to ale zacytuje Nikosia Dyzme "wpuścić chamstwo na salony".

Pierd ole  twoje poparcie !!

Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 21:42
0
Popieram Pana Pawła Kukiza, byłem na spotkaniu w Grafitii gdzie jakaś kobieta darła się jakby była nie wiadomo kim. Wstyd!!! dla Kukiza. Jest spotkanie jest kultura. A ta kobieta nie wiem kto to ale zacytuje Nikosia Dyzme "wpuścić chamstwo na salony".
Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 18:33
0
Paweł Kukiz to nasza jedyna nadzieja. Inne partie się go boją, bo promuje ideę moźliwości odwołania bezuźytecznego posła. To nasza największa szansa na rozbicie tego zamkniętego, zabetonowanego układu od 25 lat. Kto tego nie rozumie, to znaczy, że mu jest dobrze - dobrze zarabia, jest zadowolony z opieki zdrowotnej, nie martwi się o emeryturę, stać go na ośmiorniczki na obiad. Smacznego.
Avatar
krzysio / 28 czerwca 2015 o 18:12
0

Grzegorz Szwed- pełnomocnikiem? Jak go ostatnio widziałem jak walił browary na Junoszy pod blokiem  B)

Avatar
panstefan / 28 czerwca 2015 o 17:32
0
zgoda z poprzednikiem ,czytałem wywiad z panem Jakubem Baranem i zdaje się, że w tym RAZEM są sensowni ludzie, ja bym chciał zobaczyć, jak radzą sobie w polityce.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2015 o 17:06
0
RAZEM to jedyna sensowna i rzeczywiście nowa propozycja, chyba wszyscy to widzimy!
Avatar
rolnik z rodziną / 28 czerwca 2015 o 14:07
0

mówił o króliczku i sianie na youtuba jest piosenka "w poniedziałek rano kosił ojciec siano"==chyba w SZ.P.często śpiewał ale co się stało z sianem?brrrrrrr-taki premier?

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 0 0

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 26

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 104 21

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 44 2

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 75 108

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 21 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.