Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 kwietnia 2012 r.
19:21
Edytuj ten wpis

S17: Zaczęli kopać na obwodnicy Lublina

Autor: Zdjęcie autora pp
0 5 A A
Budowa S17 (GDDKiA)
Budowa S17 (GDDKiA)

Robotnicy ruszyli z robotami ziemnymi na 4 odcinku S17, czyli obwodnicy Lublina. Na odcinku od węzła Lubartów do Witosa pojawiły się koparki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przypomnijmy, że budowa dwóch odcinków S17, trzeciego i czwartego, czyli obwodnicy Lublina będzie kosztować ponad 1,1 mld zł.
Oba te odcinki zbuduje hiszpańska firma Dragados.

Dwa odcinki S17, pomiędzy węzłami: Dąbrowica–Lubartów oraz Lubartów–Witosa, to blisko 23 km drogi. – W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z trzema pasami ruchu pomiędzy węzłami Dąbrowica i Lubartów, na wspólnym przebiegu trzech dróg ekspresowych S12, S17 i S19, oraz dwoma pomiędzy węzłami Lubartów i Witosa, z rezerwą pod docelowy trzeci pas – wylicza Krzysztof Nalewajko, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad.

Inwestycja wymaga budowy 30 obiektów inżynierskich, w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad doliną Bystrzycy Jakubowickiej w sąsiedztwie cennego przyrodniczo obszaru Natura 2000. Będzie to najbardziej skomplikowana operacja inżynierska na tym odcinku. Do tego stopnia, że już na wiosnę wykonawca zmieni koryto Bystrzycy, aby móc rozpocząć wykonywanie tego zadania.

Przebudowany zostanie także ponad 3-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 19 od granic Lublina w kierunku Lubartowa. Powstanie droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu. Zbudowanych zostanie 51 odcinków dróg dojazdowych łącznej długości ponad 48 km, służących do obsługi ruchu lokalnego.
Zbudowanych zostanie też ponad 24 km ekranów przeciwhałasowych. Kierowcy skorzystają z nowej drogi pod koniec 2013 roku.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Roffle 123 / 6 kwietnia 2012 o 11:47
0
[quote name='OO' timestamp='1333698160' post='618664']
Dwa spychacze !!! Przy takiej inwestycji powinno ich być 50. Będą się grzebać z 5 lat. Na polu to mi nie przeszkadza ale na piaseckiej 2 lata i jeden pas zrobiony w stanie surowym. Codziennie widzę ,że nic nie robią aby przywrócić to co było. Robienie wiaduktów i poboczy kierowców nie interesuje. Zajmijcie się drogą bo te korki doprowadzają nas do szału. Dlaczego druga jezdnia nie jest naprawiana?
[/quote]
To nie chodzi o te spychacze. To są maszyny firmy Koflex,czyli firmy rozbiórkowej.Do ich zadania należy wyburzenie wszystkich obiektów kolidujących z obwodnicą.Niestety Dziennik Wschodni nawet nie chce się postarać o jedno najbardziej aktualne zdjęcie i najbardziej adekwatne do tematu,tylko woli wstawiać stare.Teraz pracują maszyny firmy Dragados i Pol-Aqua.
[quote name='OO' timestamp='1333698160' post='618664']
Dwa spychacze !!! Przy takiej inwestycji powinno ich być 50. Będą się grzebać z 5 lat. Na polu to mi nie przeszkadza ale na piaseckiej 2 lata i jeden pas zrobiony w stanie surowym. Codziennie widzę ,że nic nie robią aby przywrócić to co było. Robienie wiaduktów i poboczy kierowców nie interesuje. Zajmijcie się drogą bo te korki doprowadzają nas do szału. Dlaczego druga jezdnia nie jest naprawiana?
[/quote]
To nie chodzi o te spychacze... rozwiń
Avatar
OO / 6 kwietnia 2012 o 09:42
0
Dwa spychacze !!! Przy takiej inwestycji powinno ich być 50. Będą się grzebać z 5 lat. Na polu to mi nie przeszkadza ale na piaseckiej 2 lata i jeden pas zrobiony w stanie surowym. Codziennie widzę ,że nic nie robią aby przywrócić to co było. Robienie wiaduktów i poboczy kierowców nie interesuje. Zajmijcie się drogą bo te korki doprowadzają nas do szału. Dlaczego druga jezdnia nie jest naprawiana?
Avatar
arnie / 6 kwietnia 2012 o 09:27
0

Inwestycja wymaga budowy 30 obiektów inżynierskich, w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad doliną Bystrzycy Jakubowickiej w sąsiedztwie cennego przyrodniczo obszaru Natura 2000


Szanowny Autorze! W okolicach Lublina nie ma takiej rzeki jak Bystrzyca Jakubowicka. Jest Bystrzyca, ta sama, co przez Lublin przepływa. Bystrzyca Jakubowicka to nazwa Specjalnego Obszaru Ochrony (SOO) objętego programem NATURA 2000.

W artykule powinno być zatem: ...w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad cennym przyrodniczo obszarem (PLH060049) Bystrzyca Jakubowicka, objętym programem NATURA 2000

lub

..w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad Bystrzycą oraz cennym przyrodniczo obszarem objętym programem NATURA 2000 (PLH060049) Bystrzyca Jakubowicka

Lub jakoś tak. Forma "dolina Bystrzycy Jakubowickiej" jest tak samo niedopuszczalna jak powszechnie stosowany w mediach termin: "Europa Środkowowschodnia". Słyszęliście kiedyś o Europie Środkowozachodniej lub Europie Środkowopołudniowej? Jest Europa Środkowa i Wschodnia (Zachodnia, Południowa itp.)


Szanowny Autorze! W okolicach Lublina nie ma takiej rzeki jak Bystrzyca Jakubowicka. Jest Bystrzyca, ta sama, co przez Lublin przepływa. Bystrzyca Jakubowicka to nazwa Specjalnego Obszaru Ochrony (SOO) objętego programem NATURA 2000.

W artykule powinno być zatem: ...w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad cennym przyrodniczo obszarem (PLH060049) Bystrzyca Jakubowicka, objętym programem NATURA 2000

lub

..w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad ... rozwiń
Avatar
bystra / 5 kwietnia 2012 o 23:43
0
[quote name='monika' timestamp='1333659053' post='618534']
Misiek!Który to twój spych?
[/quote]
Żółty.
Avatar
monika / 5 kwietnia 2012 o 22:50
0
Misiek!Który to twój spych?
Avatar
Roffle 123 / 6 kwietnia 2012 o 11:47
0
[quote name='OO' timestamp='1333698160' post='618664']
Dwa spychacze !!! Przy takiej inwestycji powinno ich być 50. Będą się grzebać z 5 lat. Na polu to mi nie przeszkadza ale na piaseckiej 2 lata i jeden pas zrobiony w stanie surowym. Codziennie widzę ,że nic nie robią aby przywrócić to co było. Robienie wiaduktów i poboczy kierowców nie interesuje. Zajmijcie się drogą bo te korki doprowadzają nas do szału. Dlaczego druga jezdnia nie jest naprawiana?
[/quote]
To nie chodzi o te spychacze. To są maszyny firmy Koflex,czyli firmy rozbiórkowej.Do ich zadania należy wyburzenie wszystkich obiektów kolidujących z obwodnicą.Niestety Dziennik Wschodni nawet nie chce się postarać o jedno najbardziej aktualne zdjęcie i najbardziej adekwatne do tematu,tylko woli wstawiać stare.Teraz pracują maszyny firmy Dragados i Pol-Aqua.
[quote name='OO' timestamp='1333698160' post='618664']
Dwa spychacze !!! Przy takiej inwestycji powinno ich być 50. Będą się grzebać z 5 lat. Na polu to mi nie przeszkadza ale na piaseckiej 2 lata i jeden pas zrobiony w stanie surowym. Codziennie widzę ,że nic nie robią aby przywrócić to co było. Robienie wiaduktów i poboczy kierowców nie interesuje. Zajmijcie się drogą bo te korki doprowadzają nas do szału. Dlaczego druga jezdnia nie jest naprawiana?
[/quote]
To nie chodzi o te spychacze... rozwiń
Avatar
OO / 6 kwietnia 2012 o 09:42
0
Dwa spychacze !!! Przy takiej inwestycji powinno ich być 50. Będą się grzebać z 5 lat. Na polu to mi nie przeszkadza ale na piaseckiej 2 lata i jeden pas zrobiony w stanie surowym. Codziennie widzę ,że nic nie robią aby przywrócić to co było. Robienie wiaduktów i poboczy kierowców nie interesuje. Zajmijcie się drogą bo te korki doprowadzają nas do szału. Dlaczego druga jezdnia nie jest naprawiana?
Avatar
arnie / 6 kwietnia 2012 o 09:27
0

Inwestycja wymaga budowy 30 obiektów inżynierskich, w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad doliną Bystrzycy Jakubowickiej w sąsiedztwie cennego przyrodniczo obszaru Natura 2000


Szanowny Autorze! W okolicach Lublina nie ma takiej rzeki jak Bystrzyca Jakubowicka. Jest Bystrzyca, ta sama, co przez Lublin przepływa. Bystrzyca Jakubowicka to nazwa Specjalnego Obszaru Ochrony (SOO) objętego programem NATURA 2000.

W artykule powinno być zatem: ...w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad cennym przyrodniczo obszarem (PLH060049) Bystrzyca Jakubowicka, objętym programem NATURA 2000

lub

..w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad Bystrzycą oraz cennym przyrodniczo obszarem objętym programem NATURA 2000 (PLH060049) Bystrzyca Jakubowicka

Lub jakoś tak. Forma "dolina Bystrzycy Jakubowickiej" jest tak samo niedopuszczalna jak powszechnie stosowany w mediach termin: "Europa Środkowowschodnia". Słyszęliście kiedyś o Europie Środkowozachodniej lub Europie Środkowopołudniowej? Jest Europa Środkowa i Wschodnia (Zachodnia, Południowa itp.)


Szanowny Autorze! W okolicach Lublina nie ma takiej rzeki jak Bystrzyca Jakubowicka. Jest Bystrzyca, ta sama, co przez Lublin przepływa. Bystrzyca Jakubowicka to nazwa Specjalnego Obszaru Ochrony (SOO) objętego programem NATURA 2000.

W artykule powinno być zatem: ...w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad cennym przyrodniczo obszarem (PLH060049) Bystrzyca Jakubowicka, objętym programem NATURA 2000

lub

..w tym estakady długości blisko 1 km przebiegającej nad ... rozwiń
Avatar
bystra / 5 kwietnia 2012 o 23:43
0
[quote name='monika' timestamp='1333659053' post='618534']
Misiek!Który to twój spych?
[/quote]
Żółty.
Avatar
monika / 5 kwietnia 2012 o 22:50
0
Misiek!Który to twój spych?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Coraz bliżej do nowego Domu Chemika w Puławach

Coraz bliżej do nowego Domu Chemika w Puławach 3 0

Przebudowa Domu Chemika jest coraz bardziej zaawansowana. Na miejscu codziennie pracuje około 50-60 osób.

Po raz pierwszy w Polsce kobieta szefem Playboya
film

Po raz pierwszy w Polsce kobieta szefem Playboya 0 3

Anna Mierzejewska jest pierwszą kobietą na stanowisku redaktora naczelnego polskiej edycji „Playboya”.

Start-Regent rozstrzelał Tatrana. Grała chełmska klasa okręgowa

Start-Regent rozstrzelał Tatrana. Grała chełmska klasa okręgowa 0 1

Sześć bramek Karola Kiedrzynka dla drużyny z Pawłowa w starciu w Kraśniczynie. Ogniwo Wierzbica przed szansą na zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu

Biała Podlaska: W mieście powstanie program na rzecz niepełnosprawnych

Biała Podlaska: W mieście powstanie program na rzecz niepełnosprawnych 0 0

W mieście powołano zespół zadaniowy ds. opracowania programu działań na rzecz osób niepełnosprawnych. W 26-osobowym składzie znalazły się dwie osoby niepełnosprawne.

Wybory parlamentarne 2019. PiS szuka "lokomotyw", opozycja prowadzi rozmowy

Wybory parlamentarne 2019. PiS szuka "lokomotyw", opozycja prowadzi rozmowy 0 14

PiS szuka nowych "lokomotyw", a opozycja prowadzi rozmowy na temat kształtu koalicyjnych komitetów. Choć do wyborów parlamentarnych są jeszcze cztery miesiące, już trwają przymiarki do obsady czołowych miejsc na listach

Lublin: Obywatel USA rozbił toyotę yaris z Panka. Zderzenie z BMW

Lublin: Obywatel USA rozbił toyotę yaris z Panka. Zderzenie z BMW 0 5

Dwa samochody zderzyły się w niedzielę w nocy na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego z Al. Racławickimi w Lublinie

Premiera monodramu "Pif! Paf! Jesteś trup!" w Puławach
18 czerwca 2019, 17:00

Premiera monodramu "Pif! Paf! Jesteś trup!" w Puławach 0 0

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) zaprasza na pokaz spektakli Teatru SPUT2 z okazji 15. urodzin formacji. Zobaczymy m.in. premierowy monodram "Pif! Paf! Jesteś trup". Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca o godz. 17.

Szósty Lubelski Wyścig Kaczek za nami. Gumowi zawodnicy ścigali się na rzece [zdjęcia]
galeria

Szósty Lubelski Wyścig Kaczek za nami. Gumowi zawodnicy ścigali się na rzece [zdjęcia] 0 1

Są gumowe, wielokolorowe i unoszą się na wodzie - w niedzielę kilkaset kaczek wzięło udział w tradycyjnym już Lubelskim Wyścigu Kaczek.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. 22-latek usłyszał zarzut. Zabił z miłości do matki dziewczynki?
film

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. 22-latek usłyszał zarzut. Zabił z miłości do matki dziewczynki? 63 6

22-latek podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - podaje RMF FM.

Mistrzostwa Europy U-21: Polska - Belgia 3:2 [gole i skróty z meczu]
film

Mistrzostwa Europy U-21: Polska - Belgia 3:2 [gole i skróty z meczu] 0 0

Od zwycięstwa młodzieżowa reprezentacja Polski rozpoczęła Mistrzostwa Europy U-21. W pierwszym meczu biało-czerwoni pokonali Belgię 3:2.

Parkomaty nad Zalewem Zemborzyckim. Lepiej nie parkować tu na gapę
galeria

Parkomaty nad Zalewem Zemborzyckim. Lepiej nie parkować tu na gapę 40 17

Mieszane uczucia wywołuje u kierowców widok parkomatów ustawionych nad zalewem. Jedni mówią, że to zdzierstwo, drudzy płacą bez szemrania. Płaci się niemało: 4 zł za godzinę, bez względu na porę dnia lub nocy, przez cały tydzień. – To nie my ustalamy stawkę – odżegnuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Motor coraz bliżej wyboru nowego trenera?

Motor coraz bliżej wyboru nowego trenera? 0 12

Na dniach powinniśmy poznać nazwisko nowego trenera Motoru. Według plotek jednym z głównych kandydatów jest Szymon Szydełko, ostatnio szkoleniowiec Sokoła Sieniawa. W grze jest także Artur Bożyk z Chełmianki.

Są wyniki egzaminów do szkół średnich. I pierwsze ofiary reformy edukacji

Są wyniki egzaminów do szkół średnich. I pierwsze ofiary reformy edukacji 27 32

Dziś uczniowie mają ostatni dzień na zmianę wyboru szkoły średniej. Wyniki egzaminów (ósmoklasisty i gimnazjalnego) poznali w piątek. – Moje dziecko jest jedną z pierwszych ofiar reformy oświaty. Obawiam się, że w lipcu, gdy szkoły wywieszą listy przyjętych, takich ofiar będzie znacznie więcej – denerwuje się jedna z mam

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.06.2019