Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 sierpnia 2019 r.
16:50

S19. Wojewoda podpisał decyzję o budowie kolejnego odcinka ekspresówki

106 27 A A

Chodzi o 12-kilometrowy odcinek od Lublina do Niedrzwicy Dużej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jest to jeden z sześciu odcinków drogi S19 na trasie Lublin – do granicy z woj. podkarpackim. Projektowana droga na odcinku pierwszych 4 km od Lublina przebiegać będzie po starym śladzie drogi krajowej nr 19. Dalszą część zaprojektowano po nowym przebiegu. Będzie to dwujezdniowa trasa.

W ramach inwestycji powstaną węzły drogowe "Strzeszkowice" i “Niedrzwica Duża”, Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP): “Radawiec” i “Zemborzyce”. Przebudowane zostaną, a także powstaną nowe zatoki autobusowe. Zbudowana zostanie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

W ciągu drogi ekspresowej powstanie również dwupoziomowe skrzyżowanie z linią kolejową

Tereny przyległe do projektowanej drogi ekspresowej, zostaną skomunikowane z drogą poprzez zaprojektowane przejazdy i drogi dojazdowe.

Krzyżujące się z S19 inne drogi będą się łączyć z "ekspresówką" na węzłach, a skrzyżowania z drogami niższych kategorii rozwiązano poprzez ich przebudowę i przeprowadzenie bezkolizyjnie nad drogą ekspresową lub budowę wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ja / 12 sierpnia 2019 o 19:15
+11
A kiedy ominiemy te przeklęte Niemce?
 Za 10 lat.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 17:36
+9
Wybory powinny być maksymalnie co miesiąc. Wtedy takich newsów byłoby zdecydowanie więcej.
Avatar
w / 12 sierpnia 2019 o 19:03
+8
A kiedy ominiemy te przeklęte Niemce?
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 17:01
+8
Kiedy ruszają? Z budową? Kiedy planowane oddanie do uzytku? Co z resztą trasy?
Avatar
:) / 13 sierpnia 2019 o 08:36
+6
PiS żeby maksymalnie spowolnić proces inwestycyjny dla różnych dróg, wymyślił sobie dodatkowe "procedury", z których najbardziej zabawną jest bez wątpienia coś o nazwie "skierowanie do realizacji" - jest to niezwykle ważny kamień milowy w realizacji inwestycji, który polega na tym, że odpowiedni minister z grupką przydupasów zwołują uroczystą konferencję prasową, na której obwieszczają "Urbi et Orbi" że się niemożebnie napracowali, i przygotowali niesłychadnie ważny dokument o zerowej mocyt prawnej: Skierowanie do Realizacji :D
Avatar
Cześć / 12 sierpnia 2019 o 18:03
+6
Zrobiono wszystko żeby maksymalnie opóznic budowę tej trasy... na odcinku Lubartów-Krasnik to budowa właśnie powinna sie kończyć....im pozniejszy start budowy, tym wieksze ryzyko zakłócen, związanych np z dalszym wzrostem cen i możliwością zejscia wykonawcy z budowy
Avatar
Ant / 13 sierpnia 2019 o 16:12
+5
Zrobiono wszystko żeby maksymalnie opóznic budowę tej trasy... na odcinku Lubartów-Krasnik to budowa właśnie powinna sie kończyć....im pozniejszy start budowy, tym wieksze ryzyko zakłócen, związanych np z dalszym wzrostem cen i możliwością zejscia wykonawcy z budowy
Jeśli znasz choć trochę procedury to wiesz że tak nie było, a jeśli ich nie znasz to nie powinieneś się wypowiadać w tej sprawie.
Niestety ale parcia na szybką budowę rząd nie miał. Powoływali za to jakieś zespoły, komisje... stołki i kasa były. Procedury trwają, to jest jasne, ale częśc dróg dała się procedować w 1,5 roku maks. 2 lata, a tutaj mamy 4 lata. a S19 na wschodzie to miał być maksymalny priorytet. Jeżeli porównamy taką S17 do S19 to widać wyraźnie, że rządowi zależało głównie na tym by ogłaszać ZNRID-y w roku wyborczym lub wręcz tuż przed wyborami. Ma być efekt propagandowy. Nie bez znaczenia jest też brak środków, o czym już oficjalnie się mówi.
 Nie no, najpierw trzeba było przekopać sterty dokumentów, bo może uda się znaleźć jakieś haki i posadzić "złodziei". Teraz zbliżają się wybory to wyperfumowani kandydaci w lakierkach i kasku będą wbijać łopaty na rozpoczętych drogach, ciapać kielnią zaprawę na rozpoczętych budowach, przecinać wstęgi otwierając istniejące obiekty. Z dzieciństwa pamiętam; w gierkowskiej telewizji codziennie coś rozpoczynali lub oddawali do użytku dzielni towarzysze. Historia zatoczyła koło i dopóki kiełbasa i energia nie podrożeje drastycznie "ciemny lud to kupi"... a towarzysze będą się dobrze mieli.
 Nie no, najpierw trzeba było przekopać sterty dokumentów, bo może uda się znaleźć jakieś haki i posadzić "złodziei". Teraz zbliżają się wybory to wyperfumowani kandydaci w lakierkach i kasku będą wbijać łopaty na rozpoczętych drogach, ciapać kielnią zaprawę na rozpoczętych budowach, przecinać wstęgi otwierając istniejące obiekty. Z dzieciństwa pamiętam; w gierkowskiej telewizji codziennie coś rozpoczynali lub oddawali do użytku dzielni towarzysze. Historia zatoczyła koło i dopóki kiełbasa i energia nie podrożeje dra... rozwiń
Avatar
BatMAN / 13 sierpnia 2019 o 08:40
+4
Zrobiono wszystko żeby maksymalnie opóznic budowę tej trasy... na odcinku Lubartów-Krasnik to budowa właśnie powinna sie kończyć....im pozniejszy start budowy, tym wieksze ryzyko zakłócen, związanych np z dalszym wzrostem cen i możliwością zejscia wykonawcy z budowy
Jeśli znasz choć trochę procedury to wiesz że tak nie było, a jeśli ich nie znasz to nie powinieneś się wypowiadać w tej sprawie.
 taki kit to wciskaj na zebraniach wyborczych pisu, choć nawet tam część może w to nie uwierzyć :)
Avatar
Gosc / 12 sierpnia 2019 o 20:48
+4
Ta wiadomość musi być bolesna dla fan-klubu ratuszowego Dewelo-Dyzmy.
 Hahaha, zabawne
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 17:33
+4
Ta wiadomość musi być bolesna dla fan-klubu ratuszowego Dewelo-Dyzmy.
Avatar
Cześć / 15 sierpnia 2019 o 11:24
+1
Dobra decyzja, coś się dzieje i na tej trasie północ-południe dla Lubelszczyzny. Choć strategicznymi odcinkami do budowy w pierwszej kolejności powinny być: od obwodnicy Lublina do Lubartowa z obwodnicą Niemiec (ruch największy tranzyt i ruch aglomeracyjny Lubartów Lublin) najlepiej już po trzy pasy na każdej nitce, obwodnice Kraśnika i Janowa Lubelskiego a później łączenia między tymi punktami przez tereny mniej zabudowane i dalej odcinki na Nisko oraz za Międzyrzec Podlaski.
 3 pasów lepiej nie budować,  to zbyt skomplikowane dla jełopków w tym kraju, na 3pasmowej obwodnicy Lublina pełno miszczów wlekących się środkowym pasem mimo że prawy pusty
 3 pasów lepiej nie budować,  to zbyt skomplikowane dla jełopków w tym kraju, na 3pasmowej obwodnicy Lublina pełno miszczów wlekących się środkowym pasem mimo że prawy pusty rozwiń
Avatar
dziura w dachu. / 15 sierpnia 2019 o 09:26
-3
Budują,budują - przynajmniej na PAPIERZE.Wychodzi znacznie taniej jak w rzeczywistości.Resztę środkow na budowy w ++++.
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2019 o 09:02
+2
Dobra decyzja, coś się dzieje i na tej trasie północ-południe dla Lubelszczyzny. Choć strategicznymi odcinkami do budowy w pierwszej kolejności powinny być: od obwodnicy Lublina do Lubartowa z obwodnicą Niemiec (ruch największy tranzyt i ruch aglomeracyjny Lubartów Lublin) najlepiej już po trzy pasy na każdej nitce, obwodnice Kraśnika i Janowa Lubelskiego a później łączenia między tymi punktami przez tereny mniej zabudowane i dalej odcinki na Nisko oraz za Międzyrzec Podlaski.
Avatar
Ant / 13 sierpnia 2019 o 16:12
+5
Zrobiono wszystko żeby maksymalnie opóznic budowę tej trasy... na odcinku Lubartów-Krasnik to budowa właśnie powinna sie kończyć....im pozniejszy start budowy, tym wieksze ryzyko zakłócen, związanych np z dalszym wzrostem cen i możliwością zejscia wykonawcy z budowy
Jeśli znasz choć trochę procedury to wiesz że tak nie było, a jeśli ich nie znasz to nie powinieneś się wypowiadać w tej sprawie.
Niestety ale parcia na szybką budowę rząd nie miał. Powoływali za to jakieś zespoły, komisje... stołki i kasa były. Procedury trwają, to jest jasne, ale częśc dróg dała się procedować w 1,5 roku maks. 2 lata, a tutaj mamy 4 lata. a S19 na wschodzie to miał być maksymalny priorytet. Jeżeli porównamy taką S17 do S19 to widać wyraźnie, że rządowi zależało głównie na tym by ogłaszać ZNRID-y w roku wyborczym lub wręcz tuż przed wyborami. Ma być efekt propagandowy. Nie bez znaczenia jest też brak środków, o czym już oficjalnie się mówi.
 Nie no, najpierw trzeba było przekopać sterty dokumentów, bo może uda się znaleźć jakieś haki i posadzić "złodziei". Teraz zbliżają się wybory to wyperfumowani kandydaci w lakierkach i kasku będą wbijać łopaty na rozpoczętych drogach, ciapać kielnią zaprawę na rozpoczętych budowach, przecinać wstęgi otwierając istniejące obiekty. Z dzieciństwa pamiętam; w gierkowskiej telewizji codziennie coś rozpoczynali lub oddawali do użytku dzielni towarzysze. Historia zatoczyła koło i dopóki kiełbasa i energia nie podrożeje drastycznie "ciemny lud to kupi"... a towarzysze będą się dobrze mieli.
 Nie no, najpierw trzeba było przekopać sterty dokumentów, bo może uda się znaleźć jakieś haki i posadzić "złodziei". Teraz zbliżają się wybory to wyperfumowani kandydaci w lakierkach i kasku będą wbijać łopaty na rozpoczętych drogach, ciapać kielnią zaprawę na rozpoczętych budowach, przecinać wstęgi otwierając istniejące obiekty. Z dzieciństwa pamiętam; w gierkowskiej telewizji codziennie coś rozpoczynali lub oddawali do użytku dzielni towarzysze. Historia zatoczyła koło i dopóki kiełbasa i energia nie podrożeje dra... rozwiń
Avatar
Kij w mrowisko / 13 sierpnia 2019 o 11:08
-3
Wiwat wojewoda! Wiwat PiS!
Avatar
BatMAN / 13 sierpnia 2019 o 08:40
+4
Zrobiono wszystko żeby maksymalnie opóznic budowę tej trasy... na odcinku Lubartów-Krasnik to budowa właśnie powinna sie kończyć....im pozniejszy start budowy, tym wieksze ryzyko zakłócen, związanych np z dalszym wzrostem cen i możliwością zejscia wykonawcy z budowy
Jeśli znasz choć trochę procedury to wiesz że tak nie było, a jeśli ich nie znasz to nie powinieneś się wypowiadać w tej sprawie.
 taki kit to wciskaj na zebraniach wyborczych pisu, choć nawet tam część może w to nie uwierzyć :)
Avatar
:) / 13 sierpnia 2019 o 08:36
+6
PiS żeby maksymalnie spowolnić proces inwestycyjny dla różnych dróg, wymyślił sobie dodatkowe "procedury", z których najbardziej zabawną jest bez wątpienia coś o nazwie "skierowanie do realizacji" - jest to niezwykle ważny kamień milowy w realizacji inwestycji, który polega na tym, że odpowiedni minister z grupką przydupasów zwołują uroczystą konferencję prasową, na której obwieszczają "Urbi et Orbi" że się niemożebnie napracowali, i przygotowali niesłychadnie ważny dokument o zerowej mocyt prawnej: Skierowanie do Realizacji :D
Avatar
Janko / 13 sierpnia 2019 o 08:31
-1
procedury, dobre... te same procedury co w przypadku innych dróg, tutaj maksymalnie rozciągano do absurdalnych wręcz terminów, żeby broń boże nie rozpocząć budowy...a teraz jakieś przydupasy dobrej zmiany jeszcze bredzą że to wina procedur...
Avatar
zxc / 13 sierpnia 2019 o 08:15
+3
Zrobiono wszystko żeby maksymalnie opóznic budowę tej trasy... na odcinku Lubartów-Krasnik to budowa właśnie powinna sie kończyć....im pozniejszy start budowy, tym wieksze ryzyko zakłócen, związanych np z dalszym wzrostem cen i możliwością zejscia wykonawcy z budowy
Jeśli znasz choć trochę procedury to wiesz że tak nie było, a jeśli ich nie znasz to nie powinieneś się wypowiadać w tej sprawie.
 Niestety ale parcia na szybką budowę rząd nie miał. Powoływali za to jakieś zespoły, komisje... stołki i kasa były. Procedury trwają, to jest jasne, ale częśc dróg dała się procedować w 1,5 roku maks. 2 lata, a tutaj mamy 4 lata. a S19 na wschodzie to miał być maksymalny priorytet. Jeżeli porównamy taką S17 do S19 to widać wyraźnie, że rządowi zależało głównie na tym by ogłaszać ZNRID-y w roku wyborczym lub wręcz tuż przed wyborami. Ma być efekt propagandowy. Nie bez znaczenia jest też brak środków, o czym już oficjalnie się mówi.
 Niestety ale parcia na szybką budowę rząd nie miał. Powoływali za to jakieś zespoły, komisje... stołki i kasa były. Procedury trwają, to jest jasne, ale częśc dróg dała się procedować w 1,5 roku maks. 2 lata, a tutaj mamy 4 lata. a S19 na wschodzie to miał być maksymalny priorytet. Jeżeli porównamy taką S17 do S19 to widać wyraźnie, że rządowi zależało głównie na tym by ogłaszać ZNRID-y w roku wyborczym lub wręcz tuż przed wyborami. Ma być efekt propagandowy. Nie bez znaczenia jest też brak środków, o czym już oficjalnie się ... rozwiń
Avatar
Cześć / 13 sierpnia 2019 o 07:28
+3
Zrobiono wszystko żeby maksymalnie opóznic budowę tej trasy... na odcinku Lubartów-Krasnik to budowa właśnie powinna sie kończyć....im pozniejszy start budowy, tym wieksze ryzyko zakłócen, związanych np z dalszym wzrostem cen i możliwością zejscia wykonawcy z budowy
Jeśli znasz choć trochę procedury to wiesz że tak nie było, a jeśli ich nie znasz to nie powinieneś się wypowiadać w tej sprawie.
 Sugerujesz ze przy przygotowaniu tej inwestycji zastosowano jakies inne procedury niz przy innych drogach? To wymien jakie! Bo s17 mozna było do tej pory zbudowac - i tak samo wiele innych dróg w calym kraju...kwestia priorytetów, więc po co to piep...enie o "procedurach"?
 Sugerujesz ze przy przygotowaniu tej inwestycji zastosowano jakies inne procedury niz przy innych drogach? To wymien jakie! Bo s17 mozna było do tej pory zbudowac - i tak samo wiele innych dróg w calym kraju...kwestia priorytetów, więc po co to piep...enie o "procedurach"? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Informatyczny geniusz. Rozmowa z Markiem Skibą, medalistą Olimpiady Informatycznej w Baku

Informatyczny geniusz. Rozmowa z Markiem Skibą, medalistą Olimpiady Informatycznej w Baku 0 0

Rozmowa z Markiem Skibą, absolwentem I LO im. Stanisława Staszica, który wywalczył brązowy medal na XXXI Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Baku.

Puławskie Dożynki w Kurowie
25 sierpnia 2019, 12:00

Puławskie Dożynki w Kurowie 0 0

W tym roku tradycyjne święto powiatu puławskiego zorganizowane zostanie w Kurowie. Dożynki 2019 będą miały miejsce w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 12. W programie moc atrakcji.

W jakich samochodach najlepiej sprawdzają się opony wielosezonowe?

W jakich samochodach najlepiej sprawdzają się opony wielosezonowe? 0 0

Do zwiększenia popularności ogumienia całorocznego przyczyniło się kilka kwestii. Pierwszą z niż są ograniczone koszty eksploatacji, które odnoszą się nie tylko do zakupu jednego kompletu zamiast dwóch, ale również braku konieczności wymiany opon między sezonami. Szczególnie w dużych miastach, kolejki do wulkanizacji mogą sięgać nawet dwóch tygodni. Kolejną kwestią są nowe technologie stosowane w tego typu oponach, które poprawiają zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo. Do którego segmentu aut najbardziej polecane są opony wielosezonowe?

Zwycięstwo było blisko, czyli opinie po meczu Widzew - Górnik Łęczna

Zwycięstwo było blisko, czyli opinie po meczu Widzew - Górnik Łęczna 0 0

Pewnie nie będzie łatwo pogodzić się ze stratą punktów. Górnik Łęczna prowadził w Łodzi z Widzewem 2:0 jeszcze w 78 minucie. Niestety, zawody zakończyły się remisem. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Lublin: Radni PiS bronią abp. Jędraszewskiego. Chcą głosowania w Radzie Miasta

Lublin: Radni PiS bronią abp. Jędraszewskiego. Chcą głosowania w Radzie Miasta 0 4

Nad „potępieniem wypowiedzi i zachowań nawołujących do przemocy wobec abp. Marka Jędraszewskiego” głosować ma lubelska Rada Miasta na swoim posiedzeniu 5 września. Nad zajęciem podobnego stanowiska już w najbliższy poniedziałek mają głosować radni w Zamościu

Angielski za granicą łączy pokolenia!

Angielski za granicą łączy pokolenia! 0 0

Kursy językowe to temat dobrze znany. Co, jednak gdyby zamiast wysyłać dziecko na obóz… wyruszyć na niego wspólnie? Angielski za granicą to świetny pomysł dla osób w każdym wieku, a dodatkowo świetna okazja dla rodzin na spędzenie razem czasu.

Dbamy o najmłodszych, czyli pierwszy krok do zmiany stylu życia

Dbamy o najmłodszych, czyli pierwszy krok do zmiany stylu życia 0 0

Zdrowe nawyki żywieniowe kształtują się już w dzieciństwie. A otyłość, która rozwinęła się u dziecka wtedy, kiedy to miało zaledwie kilka lat, może trwać przez całą jego młodość, a także wiek dojrzały. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej dbać o to, by kształtować u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe. A także zakorzeniać u niego przekonanie, że odpowiednio zaplanowana aktywność fizyczna ma wpływ na kondycję całego organizmu. Jak zatem kształtować młodego człowieka?