Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2019 r.
17:49

Sąd: górki czechowskie nie powinny być zabudowane. Jest oświadczenie Ratusza i komentarze radnych PiS

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
26 131 A A
Górki czechowskie
Górki czechowskie (fot. Paweł Buczkowski)

Ratusz nie przesądza, czy odwoła się od dzisiejszego wyroku sądu, który stwierdził, że górki czechowskie nie powinny być zabudowane. Opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta, aby nie składał takiej skargi. Obawiają się, że w sądzie drugiej instancji sprawa może utknąć na tak długo, że zanim zapadnie drugi wyrok, na górkach wyrosną bloki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził dzisiaj częściową nieważność lipcowej uchwały Rady Miasta Lublin zatwierdzającej nowe studium przestrzenne. Studium jest dokumentem, które określa przeznaczenie poszczególnych obszarów miasta, w tym także górek czechowskich, gdzie wyznaczone zostały trzy strefy pod budownictwo wielorodzinne i jedna strefa pod zabudowę sportowo-rekreacyjną z dopuszczeniem handlowo-usługowej.

Studium zostało zaskarżone przez poprzedniego wojewodę Przemysława Czarnka, a sąd zgodził się z jego argumentami. – Sąd uznał, że doszło do naruszenia zasad tworzenia studium i zdecydował o stwierdzeniu nieważności zapisów dotyczących górek czechowskich – mówił sędzia Bogusław Wiśniewski, uzasadniając wyrok WSA. – Sąd doszedł do przekonania, że dopuszczenie zabudowy na tym terenie spowoduje jego zniszczenie.

– To jest potwierdzenie tego, o czym mieszkańcy i społecznicy, którzy występowali w obronie górek czechowskich mówili od wielu lat – komentował dziś po południu radny Piotr Gawryszczak, przewodniczący opozycyjnego klubu radnych PiS. – Cieszę się, że kolejny „deal” się nie udał, przynajmniej na razie, i mam nadzieję, że się nie uda – podkreśla radny Stanisław Brzozowski (PiS).

Opozycja zaapelowała dzisiaj do prezydenta, by nie zaskarżał dzisiejszego wyroku do wyższej instancji, czyli Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. – Prezydent ma prawo zaskarżyć ten wyrok do NSA. Wydaje nam się, że nie powinien tego robić – przekonywał radny Gawryszczak, który obawia się, że zanim kolejny sąd oceni tę sprawę, na górkach wyrosną bloki mieszkalne. – Wyrok NSA będzie za kilka, może kilkanaście miesięcy. Do tego czasu będzie obowiązywała uchwała podjęta 1 lipca.

Ratusz nie przesądza jeszcze, czy złoży skargę kasacyjną do NSA. – Ewentualne decyzje w tym zakresie zostaną podjęte dopiero po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem dzisiejszego wyroku – podkreśla Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. Przypomina, że wyrok nie oznacza jeszcze automatycznego unieważnienia części uchwały, bo nie jest prawomocny.

W swoim popołudniowym oświadczeniu Urząd Miasta przypomina, że wciąż obowiązuje plan zagospodarowania terenu, który umożliwia inwestycje na części górek czechowskich. – Z ustaleń obecnego planu wynika, że dla części obszaru górek czechowskich przewidziana jest funkcja usługowa, komercyjna, sportowo-rekreacyjna – stwierdza w komunikacie rzeczniczka Ratusza. Czytamy w nim również, że obowiązujący plan umożliwia „realizację obiektów kubaturowych i obiektów kubaturowych wyłącznie związanych z obsługą funkcji podstawowej na terenie o łącznej powierzchni ok. 30 ha; zaś na pozostałym obszarze ustala funkcję zieleni o łącznej powierzchni ok. 67 ha”.

Opozycyjni radni zaapelowali dziś także do prezydenta, aby wstrzymał się z wydawaniem zezwoleń na wycinkę drzew na górkach czechowskich. O takie pozwolenie wystąpiła do Urzędu Miasta spółka TBV Investment. Jej wnioski dotyczą łącznie 220 drzew oraz 500 mkw. krzewów. Jako powód wycinki spółka podała planowane inwestycje.

Grzegorz Gorczyca, prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka:

Przed referendum Urząd nie zgodził się opublikować miejskich dokumentów na temat Górek: ekofizjografii, inwentaryzacji itp. Z ustnego uzasadnienia wyroku WSA wynika, że sędziowie po ich przejrzeniu wyczytali z nich to, czego uparcie nie chcieli tam dostrzec Prezydent i miejscy planiści: że zabudowa Górek byłaby zniszczeniem cennej przyrody wbrew interesom miasta. Zrozumieli to wcześniej mieszkańcy głosujący w referendum, uczestnicy panelu obywatelskiego i kilka tysięcy osób składających do Studium uwagi, których radnym nie chciało się nawet przeczytać. Radni dostali teraz jeszcze jedną szansę na refleksję. Mam jednak obawy, że zamiast ujawnić skrywany od miesięcy raport przyrodników i zacząć rzetelną rozmowę, Urząd pójdzie jeszcze bardziej "na rympał" i szybciutko wyda kolejne ekspresowe pozwolenia na budowę czy zgodę na wycinkę drzew.

Quiz: Ile wiesz o polskiej przyrodzie?

Ile wiesz o polskiej przyrodzie?
e-Wydanie

Komentarze 131

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 o 19:36
+59
najcenniejszy gatunek zamieszkujący obecnie teren górek to pusta butelka po piwie
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 o 19:00
+57
naprawdę nie pojmuje jak można bronić tego syfu na górkach, przecież zabudowany ma zostać kawałek który już teraz można zabudować galeriami i biurami
Avatar
my mieszkańcy / 30 grudnia 2019 o 19:37
+51
Chcemy parku a nie zaśmieconego ścierniska
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 o 21:38
+49
Ten wyrok to jakieś kuriozum. Pan sędzia chyba nie za bardzo się zna na tematyce, którą się zajmował. Mam nadzieję, że miasto odwoła się od wyroku i na górkach zapanuje wreszcie porządek i spokój. Bo to, co dzieje się teraz, to wypisz wymaluj czysty choć fałszywy ekoterroryzm.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 o 19:41
+47
Ten chlew należy w końcu zagospodarować i przede wszystkim ucywilizować !
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 o 19:35
+46
Jestem za uporządkowaniem tego terenu
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 o 18:46
+46
Odwoływać się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Marek z krzaczka / 30 grudnia 2019 o 18:05
+45
PiS to dno
Avatar
. / 30 grudnia 2019 o 19:35
+44
Nie ogarniam, jak TBV odpowiadające za ten syf na górkach nie zapłaciło jeszcze milionowej kary za niesprzątanie i niekoszenie terenu.
 Nie broniąc oczywiście TBV, to skoro jest to teren prywatny to nie ma on takiego obowiązku. Tak jak sąsiad nie może zaskażyć mnie lub Ciebie bo np. nie skosiłeś trawnika na swoim podwórku albo pozostawiałeś porozrzucane butelki i puszki po grilu z kumplami. Generalnie jakby deweloper chciał pokazać wszystkim "środkowy palec" to ogrodziłby cały teren i zakazał wstępu (bo jako właściciel ma do tego prawo, bez względu na to czy będą tam bloki czy park, czy nawej jeśli nie wyciąłby źdźbła trawy), a to CZY ten teren powinien się znajdować w prywatnych rękach, to już każdy sam wie.
 Nie broniąc oczywiście TBV, to skoro jest to teren prywatny to nie ma on takiego obowiązku. Tak jak sąsiad nie może zaskażyć mnie lub Ciebie bo np. nie skosiłeś trawnika na swoim podwórku albo pozostawiałeś porozrzucane butelki i puszki po grilu z kumplami. Generalnie jakby deweloper chciał pokazać wszystkim "środkowy palec" to ogrodziłby cały teren i zakazał wstępu (bo jako właściciel ma do tego prawo, bez względu na to czy będą tam bloki czy park, czy nawej jeśli nie wyciąłby źdźbła trawy), a to CZY ten teren powi... rozwiń
Avatar
Anc / 30 grudnia 2019 o 18:21
+44
Jak się nie odwoła, to zgodzi się na oddanie 75 ha TBV. Czy o to k.....a chodzi. Ludzie puknijcie się w te puste łby. Miasto wtedy nigdy nie odzyska 75 ha za darmo i jeszcze może tam być park !!!!!!
Avatar
fett / 5 lutego 2020 o 10:50
0
drugiej instancji sprawa może utknąć na tak długo, że zanim zapadnie drugi wyrok, na górkach wyrosną bloki.... CZYLI SAMOWOLA BUDOWLANA ?! MAFIA RATUSZOWO- DEWELOPERSKA działa w Lublinie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 o 15:54
-1
Oferujemy szybką pożyczkę Potrzebujesz pożyczki biznesowej lub osobistej? Nasza firma udziela pożyczek osobom fizycznym i firmom w wysokości 2% oprocentowania rocznie. Odwiedź naszą stronę internetową @ ***Amitybrokers.com, aby rozpocząć, lub po prostu wyślij nam e-mail Na adres Service@Amitybrokers.com Możesz rozmawiać na żywo na WhatsApp +1 (619) 736-9432
Avatar
N. Kasta / 15 stycznia 2020 o 10:05
+1
UCHWAŁA W SPRAWIE STUDIUM (...) Rada Miasta Lublin uchwala, co następuje: § 1 Uchwala się Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin, zwane dalej Studium. § 2 Załącznikami do niniejszej uchwały są: 1) Część I - Uwarunkowania - stanowiące załącznik nr 1; 2) Część II - Kierunki - stanowiące załącznik nr 2; 3) Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag z I wyłożenia projektu Studium do wglądu publicznego, stanowiące załącznik nr 3; 4) Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag z II wyłożenia projektu Studium do wglądu publicznego, stanowiące załącznik nr 4. W jaki sposób WSA doszedł do konkluzji, że może wydać wyrok, który wydał, tzn. o stwierdzeniu nieważności części studium dotyczących górek czechowskich?! Zwracam uwage, że zgodnie z prawem może stwierdzić nieważnośc tylko tego co jest ZAPISANE w tej uchwale CZYLI TREŚCI PARAGRAFÓW! Gdzie w uchwale tj. w w/w paragrafach jest tekst odnoszący się do górek czechowskich?!!! Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi) – paremia prawnicza wyrażająca jedną z podstawowych zasad prawa, wywodząca się z prawa rzymskiego, pokrewna do Ignorantia legis non excusat (łac. nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem). Zgodnie z nią nie można zasłaniać się nieznajomością normy prawnej. Powyższe paremie obowiązują także WSA, niestety.
UCHWAŁA W SPRAWIE STUDIUM (...) Rada Miasta Lublin uchwala, co następuje: § 1 Uchwala się Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin, zwane dalej Studium. § 2 Załącznikami do niniejszej uchwały są: 1) Część I - Uwarunkowania - stanowiące załącznik nr 1; 2) Część II - Kierunki - stanowiące załącznik nr 2; 3) Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag z I wyłożenia projektu Studium do wglądu publicznego, stanowiące załącznik nr 3; 4) Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag z II wyłożenia projektu S... rozwiń
Avatar
(Nie tylko) Panu Gawryszczakowi do przemyślenia / 7 stycznia 2020 o 12:39
+3
@aaa / dzisiaj o 09:47........................................Komentarz do ustawy planistycznej sędziego NSA prof.zw. dr hab. Zygmunta Niewiadomskiego: (...) Studium sporządza się dla obszaru całej gminy. Wyklucza się w ten sposób prowadzenie polityki przestrzennej gminy etapowo lub wybiórczo.(...)
Avatar
aaa / 7 stycznia 2020 o 09:47
-2
Z  tego przepisu, który dosłownie brzmi :"S tudium sporządza się dla obszaru w granicach administracyjnych gminy" wynika tylko tyle, że nie można objąć zapisami studium obszarów, znajdujących się na terytorium gmin sąsiednich.
Avatar
(Nie tylko) Panu Gawryszczakowi do przemyślenia / 5 stycznia 2020 o 12:26
0
> To kompletne niezrozumienie sytuacji, którą wypracowali "wspólnie" wojewoda i miasto i WSA - zostało uchwalone wadliwe studium miasta, czego nie zauważył we właściwym czasie wojewoda, który wykonał przedziwny prawny "wygibas" i zaskarżył fragment z górkami (sic!) -jako trzeci "dołożył się" WSA i "w odpowiedzi" na skargę wojewody wydał również wadliwy wyrok (nie można uchylić fragmentu studium !!!!!!!!). Nie można zgodzić się z wyrokiem WSA w Lublinie i wprowadzić go w życie bo jest niezgodny z prawem, chociaż zapewne w wymiarze merytorycznym słuszny. Unieważnienie powinno obejmować całe studium. Czy to tak trudno wszystkim zrozumieć? Przegrani są wszyscy - wojewoda, miasto , WSA i ...... mieszkańcy, którym zafundowano taki "spektakl".
> To kompletne niezrozumienie sytuacji, którą wypracowali "wspólnie" wojewoda i miasto i WSA - zostało uchwalone wadliwe studium miasta, czego nie zauważył we właściwym czasie wojewoda, który wykonał przedziwny prawny "wygibas" i zaskarżył fragment z górkami (sic!) -jako trzeci "dołożył się" WSA i "w odpowiedzi" na skargę wojewody wydał również wadliwy wyrok (nie można uchylić fragmentu studium !!!!!!!!). Nie można zgodzić się z wyrokiem WSA w Lublinie i wprowadzić go w życie bo jest niezgodny z ... rozwiń
Avatar
egon / 4 stycznia 2020 o 15:58
+7
sortując po "najlepszych" można poczytać radosną twórczość dewelotrolli i się pośmiać trochę. Och, jak oni strasznie nie mogą znieść tego "syfu", który notabene ich pracodawca zrobił. Klawo jak cholera
Avatar
Tomasz / 3 stycznia 2020 o 23:42
+7
@Tomasz / dzisiaj o 18:24............"(...) Oj coś widzę,że mamy do czynienia, z mówiąc potocznie "wygibasami" na gruncie formalno - prawnym,które nie ostoją się przed NSA - gdyby jednak Gmina zdecydowała się na kasację.Tylko takie kombinacje pozostały Ratuszowi,bo na gruncie merytorycznym WSA w Lublinie po prostu zmiażdżył, to co wymyślił TBV, Prezydent i Wydział Planowania (...)" ..............................................Szanowny Panie! Odnoszę wrażenie, że kompletnie się nie rozumiemy - ja nie wchodzę w kwestie merytoryczne, które podniósł WSA (i Pan) - uważam jedynie, że jeśli WSA ma w tych kwestiach rację, to powinien (w świetle prawa musi) stwierdzić nieważność całej uchwały w sprawie studium tj. powinien  (w świetle prawa musi) zakwestionować CAŁE UCHWALONE STUDIUM a nie tylko jego część i odesłać je w ten prosty oraz zgodny z prawem sposób do poprawki. To nowe studium Lublina w pełni "zasługuje" na całościową poprawkę a nie tylko w kwestii górek czechowskich, także w wielu innych obszarach tematycznych. Studium gminy to taki planistyczny "samochód" - nie może być dopuszczony do ruchu (wprowadzony do obiegu prawnego)  jeśli stwierdzono wadliwość jednego z jego istotnych elementów, odpowiedzialnych za jego właściwe funkcjonowanie. Pan twierdzi, że WSA sprawił się znakomicie bo "wykrył" wadę i jednocześnie dopuścił taki niesprawny "samochód " do ruchu.  Bardzo "pomysłowy wygibas na gruncie formalno - prawnym" Jestem przekonany, że NSA nie podzieli takiego punktu widzenia.  A tak na marginesie, sam jestem bardzo ciekawy, co będzie w sytuacji, jeśli miasto nie złoży kasacji (chociaż w to mocno wątpię) i takiej kasacji nie złoży także nikt inny. Wtedy, moim zdaniem Lublin, jako jedyna gmina w Polsce, będzie miał "dziurawe" studium.
 Jest proste rozwiązanie tego problemu,który zgotował mieszkańcom Lublina deweloper TBV,Prezydent Miasta,Wydział Planowania i 17 radnych RM Lublina.Trzeba zgodzić się z wyrokiem WSA w Lublinie, i wprowadzić go w życie,czyli wycofać się z jakichkolwiek planów zabudowy Górek Czechowskich, zachowując na tym terenie całkowicie naturalny krajobraz Wyżyny Lubelskiej, z niezwykle cenną roślinnością kserotermiczną i różnorodnością biologiczną.Traktować Górki Czechowskie jako unikalny skarb,który posiada Lublin,bo żadne inne miasto w Polsce nie ma takiego terenu jak my !!!!!
 Jest proste rozwiązanie tego problemu,który zgotował mieszkańcom Lublina deweloper TBV,Prezydent Miasta,Wydział Planowania i 17 radnych RM Lublina.Trzeba zgodzić się z wyrokiem WSA w Lublinie, i wprowadzić go w życie,czyli wycofać się z jakichkolwiek planów zabudowy Górek Czechowskich, zachowując na tym terenie całkowicie naturalny krajobraz Wyżyny Lubelskiej, z niezwykle cenną roślinnością kserotermiczną i różnorodnością biologiczną.Traktować Górki Czechowskie jako unikalny skarb,który posiada Lublin,bo żadne inne miasto w P... rozwiń
Avatar
(Nie tylko) Panu Gawryszczakowi do przemyślenia / 3 stycznia 2020 o 21:31
+4
@Tomasz / dzisiaj o 18:24............"(...) Oj coś widzę,że mamy do czynienia, z mówiąc potocznie "wygibasami" na gruncie formalno - prawnym,które nie ostoją się przed NSA - gdyby jednak Gmina zdecydowała się na kasację.Tylko takie kombinacje pozostały Ratuszowi,bo na gruncie merytorycznym WSA w Lublinie po prostu zmiażdżył, to co wymyślił TBV, Prezydent i Wydział Planowania (...)" ..............................................Szanowny Panie! Odnoszę wrażenie, że kompletnie się nie rozumiemy - ja nie wchodzę w kwestie merytoryczne, które podniósł WSA (i Pan) - uważam jedynie, że jeśli WSA ma w tych kwestiach rację, to powinien (w świetle prawa musi) stwierdzić nieważność całej uchwały w sprawie studium tj. powinien (w świetle prawa musi) zakwestionować CAŁE UCHWALONE STUDIUM a nie tylko jego część i odesłać je w ten prosty oraz zgodny z prawem sposób do poprawki. To nowe studium Lublina w pełni "zasługuje" na całościową poprawkę a nie tylko w kwestii górek czechowskich, także w wielu innych obszarach tematycznych. Studium gminy to taki planistyczny "samochód" - nie może być dopuszczony do ruchu (wprowadzony do obiegu prawnego) jeśli stwierdzono wadliwość jednego z jego istotnych elementów, odpowiedzialnych za jego właściwe funkcjonowanie. Pan twierdzi, że WSA sprawił się znakomicie bo "wykrył" wadę i jednocześnie dopuścił taki niesprawny "samochód " do ruchu. Bardzo "pomysłowy wygibas na gruncie formalno - prawnym" Jestem przekonany, że NSA nie podzieli takiego punktu widzenia. A tak na marginesie, sam jestem bardzo ciekawy, co będzie w sytuacji, jeśli miasto nie złoży kasacji (chociaż w to mocno wątpię) i takiej kasacji nie złoży także nikt inny. Wtedy, moim zdaniem Lublin, jako jedyna gmina w Polsce, będzie miał "dziurawe" studium.
@Tomasz / dzisiaj o 18:24............"(...) Oj coś widzę,że mamy do czynienia, z mówiąc potocznie "wygibasami" na gruncie formalno - prawnym,które nie ostoją się przed NSA - gdyby jednak Gmina zdecydowała się na kasację.Tylko takie kombinacje pozostały Ratuszowi,bo na gruncie merytorycznym WSA w Lublinie po prostu zmiażdżył, to co wymyślił TBV, Prezydent i Wydział Planowania (...)" ..............................................Szanowny Panie! Odnoszę wrażenie, że kompletnie się nie rozumiemy - ja nie wchodzę w kwestie mer... rozwiń
Avatar
Tomasz / 3 stycznia 2020 o 18:24
+4
"Sam Pan mec.Dubiel (prawnik Ratusza) na rozprawie przed WSA stwierdził,że Art.28 Ustawy o Planowaniu przestrzennym mówi :"Jeśli doszło do istotnego naruszenia zasad sporządzenia planu lub studium ,powoduje to nieważność Uchwały Rady Gminy w całości lub w części".Także twoje wywody nie są prawdziwe."............................... Cytat  fragmentu powyższego przepisu art. 28 ustawy planistycznej  jest dość niefortunny w opisywanej sytuacji, ponieważ stanowi ogólnikowe odniesienie do procedur planistycznych, tj. do czterech typów tych procedur - sporządzenie planu miejscowego , zmiana planu miejscowego, sporządzenie nowego studium gminy, zmiana fragmentu obowiązującego studium gminy. I to jest jedna strona medalu - druga strona to dokładne czytanie całej ustawy a nie tylko wybiórcze cytowanie wygodnych fragmentów. Przywołany przepis art. 9 ust. 3 ustawy planistycznej przesądza jednoznacznie, że nie można pozostawiać w obiegu prawnym studium, które ma "dziurę" w ustaleniach tzn. nie obejmuje całego obszaru miasta (gminy). Ponadto zwracam uwagę, że w/w "dziura" w ustaleniach  to w rzeczywistości bezprawna ingerencja sądu w kształt polityki przestrzennej miasta tj. bez zachowania wymaganej procedury planistycznej i bez udziału uprawnionego urbanisty. Z tych dwóch elementarnych powodów wyrok WSA rażąco narusza przepisy prawa. A tak na marginesie - należy dokładnie czytać przepisy prawa  - w artykule 28 , cytowanym przez Pana mecenasa Dubiela jest mowa o możliwości unieważnienia w części UCHWAŁY.  Studium jest jedynie ZAŁĄCZNIKIEM DO UCHWAŁY w sprawie studium i nie tworzy jego treści, jak to ma miejsce w przypadku planu miejscowego. Proszę pozdrowić Pana mecenasa.
 Oj coś widzę,że mamy do czynienia, z mówiąc potocznie "wygibasami" na gruncie formalno - prawnym,które nie ostoją się przed NSA - gdyby jednak Gmina zdecydowała się na kasację.Tylko takie kombinacje pozostały Ratuszowi,bo na gruncie merytorycznym WSA w Lublinie po prostu zmiażdżył, to co wymyślił TBV,Prezydent i Wydział Planowania.WSA orzekł bowiem,że Gmina Lublin przekroczyła władztwo planistyczne,całkowicie lekceważąc interes publiczny.WSA pokonał Gminę ich własną bronią,bo powołał się na zapisy zawarte w Studium cytuję:"Jakakolwiek zabudowa Górek Czechowskich nie tylko osiedlem wielorodzinnym, ale nawet w postaci parku,czy też zabudowy płaszczyznowej zrujnuje całkowicie możliwości przyrodnicze Górek Czechowskich, jako jednego z najcenniejszych obszarów przyrodniczych Lublina". (!!!!)
 Oj coś widzę,że mamy do czynienia, z mówiąc potocznie "wygibasami" na gruncie formalno - prawnym,które nie ostoją się przed NSA - gdyby jednak Gmina zdecydowała się na kasację.Tylko takie kombinacje pozostały Ratuszowi,bo na gruncie merytorycznym WSA w Lublinie po prostu zmiażdżył, to co wymyślił TBV,Prezydent i Wydział Planowania.WSA orzekł bowiem,że Gmina Lublin przekroczyła władztwo planistyczne,całkowicie lekceważąc interes publiczny.WSA pokonał Gminę ich własną bronią,bo powołał się na zapisy zawarte w Studium ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 131

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r. 0 0

Włodawa na łamach światowych mediów. New York Times pisze o liście burmistrza

Włodawa na łamach światowych mediów. New York Times pisze o liście burmistrza 201 27

Burmistrz Włodawy napisał do Francji list, który cytuje cały świat. „Jesteśmy normalni. Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne” – te słowa trafiły m.in. na łamy New York Timesa.

Minister Kultury: Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki

Minister Kultury: Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki 0 2

- Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki – deklarował podczas dzisiejszej wizyty na Zamojszczyźnie Piotr Gliński. Wicepremier i minister kultury doglądał inwestycji realizowanych przy finansowym udziale jego resortu.

Nauczycielka wróciła z Włoch z  podejrzeniem koronawirusa. Szkoła zamknięta
film

Nauczycielka wróciła z Włoch z podejrzeniem koronawirusa. Szkoła zamknięta 0 3

Mazańcowice (woj. śląskie). Nauczycielka wróciła w niedzielę z Rzymu, w poniedziałek poszła do szkoły, a wieczorem zgłosiła się do szpitala i została skierowana na badania pod kątem koronawirusa. Wójt postanowił zamknąć szkołę i przedszkole. Do placówki, w której uczy się 700 dzieci, przyszło dzisiaj jedno.

Doprowadził uczennice do poddania się innej czynności seksualnej. Dlaczego 47-latek mieszkał w bursie szkolnej?
Skandal

Doprowadził uczennice do poddania się innej czynności seksualnej. Dlaczego 47-latek mieszkał w bursie szkolnej? 5

47-letni Ihor B., Ukrainiec, który mieszkał w Bursie Szkolnej nr 1 w Białej Podlaskiej, odpowie przed sądem za rozpijanie młodzieży i doprowadzenie wychowanek placówki do poddania się innej czynności seksualnej. Do incydentu doszło, bo bursa, wbrew prawu, prowadziła usługi hotelowe.

O kobietach dla młodzieży i dorosłych. Spektakle w Andersenie
27 lutego 2020, 10:00

O kobietach dla młodzieży i dorosłych. Spektakle w Andersenie 2 0

"Podwójne życie Weroniki" oraz "Ja, Maria Curie" to spektakle Teatru Andersena, które wkrótce będzie można zobaczyć w ramach oferty kierowanej do młodzieży powyżej 16 roku życia i dorosłych. Obie realizacje łączy wątek kobiecy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020 w Lublinie. Ruszyły zapisy również na dwie nowe trasy

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020 w Lublinie. Ruszyły zapisy również na dwie nowe trasy 0 6

Będzie osiem tras, w tym dwie nowe – kolejna po Lublinie – wokół Czechowa i kolejna do Lubartowa. Zapisy już się rozpoczęły. Dzisiaj organizatorzy lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej poinformowali o szczegółach nocnej wędrówki zaplanowanej na 20 marca

Jakie jest najmniejsze państwo świata? Sprawdź swoją wiedzę z geografii

Jakie jest najmniejsze państwo świata? Sprawdź swoją wiedzę z geografii 0 0

Trudny quiz dla prawdziwych ekspertów z geografii

Nowa fabryka powstała pod Lublinem. Ma zatrudniać nawet kilkaset osób [zdjęcia]
galeria

Nowa fabryka powstała pod Lublinem. Ma zatrudniać nawet kilkaset osób [zdjęcia] 17 19

Lampy do citroena jumpera są już produkowane, a jeszcze w tym roku w zakładzie Varroc Lighting Systems, który dziś został oficjalnie otwarty, będą montowane reflektory do opla vivaro, peugeota experta, a także volkswagenów. Nowa fabryka w podlubelskich Niemcach zatrudnia 170 osób, wkrótce będzie ich 400.

Rojek czy Kostrzewski w bramce Górnika Łęczna? Dwóch chętnych, a miejsce tylko jedno

Rojek czy Kostrzewski w bramce Górnika Łęczna? Dwóch chętnych, a miejsce tylko jedno 0 2

W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy w tym roku kalendarzowym mecz o punkty z Eleną Toruń na jej terenie. Wydaje się, że trener Kamil Kiereś na kilku pozycjach ma do gry „pewniaków”. Wciąż nie wiadomo jednak czy rundę wiosenną w bramce rozpocznie Adrian Kostrzewski czy Patryk Rojek

Astorię wezmą na dłużej

Astorię wezmą na dłużej 0 7

Nawet na 10 lat podpisana ma być umowa z potencjalnym najemcą lokalu po restauracjach KFC i Pizza Hut, które działały na parterze budynku Astorii.

Nietypowa rodzina zniknęła z placu w centrum Lublina. Gdzie ją zobaczymy w przyszłości?
galeria

Nietypowa rodzina zniknęła z placu w centrum Lublina. Gdzie ją zobaczymy w przyszłości? 14 6

Janusz, Grażyna i Seba – trójka drewnianych postaci zniknęła dzisiaj z placu im. Lecha Kaczyńskiego obok Centrum Kultury. Byli tu prawie rok

Trzech bandytów w kominiarkach przyjechało po dług. Demolka na posesji
galeria

Trzech bandytów w kominiarkach przyjechało po dług. Demolka na posesji 0 7