Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2019 r.
12:55

Piotr Kowalczyk wychodzi z aresztu, ale musi się meldować na policji

25 234 A A

Zamojski sąd uchylił dzisiaj areszt wobec Piotra Kowalczyka zatrzymanego 3 grudnia przez CBA. Były przewodniczący lubelskiej rady miasta musiał wpłacić 30 tys. zł poręczenia majątkowego. Ma też zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas akcji CBA zatrzymano Piotra Kowalczyka oraz jego trzech współpracowników: Mariusza P., Adama M. oraz Macieja S. To lubelscy przedsiębiorcy działający na rynku nieruchomości. Wszyscy czterej zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Ich obrońcy złożyli zażalenia.

Zażalenia dotyczące Piotra Kowalczyka i Adama M. Sąd Okręgowy w Zamościu rozpoznał w środę. Uznał, że obaj mężczyżni mogą czekać na zakończenie śledztwa na wolności. Piotr Kowalczyk wyszedł już z aresztu. Sąd zobowiązał go do wpłacenia 30 tys. zł poręczenia majątkowego. Pozostanie pod dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju.

– Prokuratura nie zgromadziła ani jednego dowodu, ani jednej poszlaki, która wskazywałaby na to, że Piotr Kowalczyk popełnił przestępstwo z art. 230 Kodeksu Karnego – komentuje mecenas Roman Giertych, obrońca Kowalczyka. – Widziałem wiele spraw, ale takiej grandy w biały dzień to jeszcze nie widziałem, żeby materiał dowodowy, który został udostępniony obronie nie zawierał ani jednego dowodu.

Jego współpracownik – Adam M. może wyjść z aresztu po wpłaceniu 75 tys. poręczenia majątkowego.

Sprawą Kowalczyka i jego współpracowników zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Śledczy nie udzielają jednak żadnych informacji na temat postępowania. Do tej pory nie ujawnili też treści zarzutów stawianych czterem podejrzanym.

Zatrzymanie Piotra Kowalczyka i jego współpracowników to efekt prowokacji zorganizowanej przez CBA. Agent biura podszył się pod słowackiego inwestora, zainteresowanego budową wieżowca przy ul. Zana w Lublinie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy dotyczyły działki, na której obecnie działa duży sklep z dywanami. Piotr Kowalczyk i pozostali przedsiębiorcy mieli pomóc w załatwieniu niezbędnych zgód.

– Osoby te powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, m.in. w Urzędzie Miasta Lublin – wyjaśnia Temistokles Brodowski, rzecznik CBA. – Mężczyźni porozumieli się w sprawie załatwienia pozwolenia na budowę i innych dokumentów, niezbędnych do budowy wieżowca. Zapłatą miał być milion złotych łapówki. Kwota ta została ujęta w podpisywanej umowie.

Panowie zostali zatrzymani podczas podpisywania umowy ze „Słowackim biznesmenem”. Dzień później Piotr Kowalczyk za pośrednictwem swojego pełnomocnika przesłał mediom oświadczenie.

– Zaistniała sytuacja jest absurdalną próbą oczernienia i dyskredytowania mojej osoby oraz rodziny – czytamy w nim.

Za Kowalczyka poręczył prezydent Lublina Krzysztof Żuk i kilkadziesiąt innych osób: radnych, parlamentarzystów, europosłów. Żuk przypomniał, że działka, której dotyczyła prowokacja, jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który pozwala na postawienie wieżowca.

Przedsiębiorcy zatrzymani wraz z Kowalczykiem prowadzą biura nieruchomości i architektoniczne. Wśród nich jest Mariusz P. To krewny Przemysława Czarnka - byłego wojewody, a obecnie posła PiS. Z dokumentów dostępnych KRS wynika, że obu łączy działalność biznesowa. Przemysław Czarnek zapewnia jednak, że dane na ten temat są nieaktualne i nie utrzymuje on kontaktów ze swoim krewnym.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 234

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 14:09
+56
Pytanie do wynajętych trolli pisowskich podszywających się pod zwykłych czytelników. Dużo można zarobić na codziennym wrzucaniu na forum DW komentarzy o "dewelo-rozwoju", "dewelo-prezydencie" oraz "dewelo-cwaniakach"? Pytam, bo sam obecnie szukam pracy. Strasznie odmóżdżające zajęcie, praktycznie używasz jedynie ctrl c + ctrl v ale chyba dałbym radę.
Avatar
Mazurek / 18 grudnia 2019 r. o 13:22
+51
 "Mężczyźni podjęli się załatwienia pozwolenia na budowę i wymaganych prawem zgód w zamian za korzyść majątkową w wysokości 1 mln zł, która to kwota została zapisana w umowie – poinformowało biuro 4 grudnia."  Uzyskanie prawem wymaganych zgód (jest elementem opracowywania dokumentacji projektowej) na możliwość realizacji projektu budowlanego to powinność biura projektów. W ocenie CBA wychodzi, że mieli to zrobić za darmo chyba, wtedy za świadczenie nieodpłatne uderzył by urząd skarbowy i też by było be. To jakaś paranoje albo głęboka niewiedza CBA.
 "Mężczyźni podjęli się załatwienia pozwolenia na budowę i wymaganych prawem zgód w zamian za korzyść majątkową w wysokości 1 mln zł, która to kwota została zapisana w umowie – poinformowało biuro 4 grudnia."  Uzyskanie prawem wymaganych zgód (jest elementem opracowywania dokumentacji projektowej) na możliwość realizacji projektu budowlanego to powinność biura projektów. W ocenie CBA wychodzi, że mieli to zrobić za darmo chyba, wtedy za świadczenie nieodpłatne uderzył by urząd skarbowy i też by było be. To jakaś paranoje ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 14:15
+49
oczywiście że to zemsta i jestem tego pewien na 130%
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 14:28
+47
"Piotr Kowalczyk wychodzi z aresztu" To gdzie te twarde dowody?
Avatar
uwml / 18 grudnia 2019 r. o 14:26
+46
Pytanie do wynajętych trolli pisowskich podszywających się pod zwykłych czytelników. Dużo można zarobić na codziennym wrzucaniu na forum DW komentarzy o "dewelo-rozwoju", "dewelo-prezydencie" oraz "dewelo-cwaniakach"? Pytam, bo sam obecnie szukam pracy. Strasznie odmóżdżające zajęcie, praktycznie używasz jedynie ctrl c + ctrl v ale chyba dałbym radę.
 robie to w czasie pracy i zarabiam złotówke za komentarz , dziennie robie 45 do 55 komentarzy, kokosow nie ma ale zawsze cos
Avatar
. / 18 grudnia 2019 r. o 14:14
+46
Pytanie do wynajętych trolli pisowskich podszywających się pod zwykłych czytelników. Dużo można zarobić na codziennym wrzucaniu na forum DW komentarzy o "dewelo-rozwoju", "dewelo-prezydencie" oraz "dewelo-cwaniakach"? Pytam, bo sam obecnie szukam pracy. Strasznie odmóżdżające zajęcie, praktycznie używasz jedynie ctrl c + ctrl v ale chyba dałbym radę.
 Chyba nie sądzisz, że ktoś dużo zapłaci za wklejanie przez cały dzień po kilkaset razy tego samego, w dodatku idiotycznego, komentarza?
Avatar
....................... / 18 grudnia 2019 r. o 13:20
+46
Najpierw artykuł o tym, że sąd rozpatrzy. Teraz o tym, że rozpatruje a za godzinę o tym, że rozpatrzył. Nie lepiej zrobić na głównej stronie relację live z tego wydarzenia?
  Ot, Dziennik Wschodni w pigułce.
Avatar
nowoczesne dziennikarstwo / 18 grudnia 2019 r. o 13:09
+45
Najpierw artykuł o tym, że sąd rozpatrzy. Teraz o tym, że rozpatruje a za godzinę o tym, że rozpatrzył. Nie lepiej zrobić na głównej stronie relację live z tego wydarzenia?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 13:12
+44
to mogła być zemsta, pisowcy są mściwi i nikomu nie popuszczą a już w szczególności tym co zdradzili - każdy o tym wie
Avatar
mieszkaniec / 18 grudnia 2019 r. o 13:39
+43
Skąd Żuk wie że Kowalczyk jest niewinny?  Czy ma jakieś poufne informacje ? Bo jeśli nie to się zwyczajnie ośmiesza a nawet może łamie prawo bo obecnie Kowalczyk to jedynie jego prywatny kolega więc dlaczego zajmuje się tym w czasie pracy w urzędzie?
 Ty chyba nie masz zbyt wielu zmajomych? Gdyby ktoś mojego przyjaciela z którym znam się od lat i mu ufam, o coś pomówił albo oskarżył, a mimo to ten przyjaciel przekonywałby mnie, że jest niewinny, to ja bym mu uwierzył. Wiesz w ogóle co to zaufanie? Druga sprawa, Żuk siedzi cicho - źle, Żuk zabiera głos - jeszcze gorzej. Totalna paranoja.
 Ty chyba nie masz zbyt wielu zmajomych? Gdyby ktoś mojego przyjaciela z którym znam się od lat i mu ufam, o coś pomówił albo oskarżył, a mimo to ten przyjaciel przekonywałby mnie, że jest niewinny, to ja bym mu uwierzył. Wiesz w ogóle co to zaufanie? Druga sprawa, Żuk siedzi cicho - źle, Żuk zabiera głos - jeszcze gorzej. Totalna paranoja. rozwiń
Avatar
Łukasz / 19 grudnia 2019 r. o 16:29
0
KOwalczyk i wszystko jasne. Dwie pierwsze litery nazwiska wiele wyjaśniają...
Avatar
sąsiad z ulicy / 19 grudnia 2019 r. o 14:09
+2
Panie  K. rozumiem, była ostatnio abstynencja seksualna, ale to jeszcze nie POwód, by wydawać z siebie odgłosy na pół ulicy. Dzieci są...
Avatar
gfthnyg / 19 grudnia 2019 r. o 13:05
+1
Następny którego kasta wybroniła !
Avatar
Ewa / 19 grudnia 2019 r. o 10:26
0
PiS pewnie zrobi dyscyplinarkę sędziemu za umowlnienie Kowalczyka. To działanie niezgodne z dyspozycjami Nowogrodzkiej.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 10:24
+3
Nasze prawo nadaje sie do wyrzucenia na smietnik,bo jeżeli jeden sąd nakazuje areszt a drugi sąd uwalnia,to oznacza ,że jest ono skonstruowane na rożne okazje i dla różnych ludzi dla tzw.równych i równiejszych!!! Innymi słowy ciągle jesteśmy w bolszewiźmie!!!
Avatar
gość / 19 grudnia 2019 r. o 10:01
0
Kto nie skacze ten z wszechpolakiem Giertychem. Pożytecznym id.....ą opozycji.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 09:35
-2
– Prokuratura nie zgromadziła ani jednego dowodu, ani jednej poszlaki, która wskazywałaby na to, że Piotr Kowalczyk popełnił przestępstwo z art. 230 Kodeksu Karnego – komentuje mecenas Roman Giertych, obrońca Kowalczyka. – Widziałem wiele spraw, ale takiej grandy w biały dzień to jeszcze nie widziałem, żeby materiał dowodowy, który został udostępniony obronie nie zawierał ani jednego dowodu.
Avatar
basia / 19 grudnia 2019 r. o 08:57
+7
pic na wodę fotomontaż. A dyrektorka wydziału geodezji w Zamościu, Renia tylko się śmieje z CBA, CBŚ i tym podobnym. Nic jej nie zrobią. No bo co? Starosta z PIS-u przecież, nie
Avatar
Polak mały / 19 grudnia 2019 r. o 08:32
-3
Dla mnie Giertych to żaden autorytet.
 Romanowi to ty możesz buty czyścić.
Avatar
Adolf tusk / 19 grudnia 2019 r. o 07:38
+6
Uważam, że Pan Kowalczyk tyle dobrego zrobił dla mieszkańców i całego Lublina, że nawet jeśli zdarzyła mu sie chwila słabości przy prowokacji to powinien być z miejsca uniewinniony.
 I do tego trza mu pare zlotych rekompensaty zaplacic za straty moralne a rodzinie przyznac rente dozywotnia
Zobacz wszystkie komentarze 234

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 marca 2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 marca 2020

Już 13 lubelskich policjantów zakażonych koronawirusem. Komisariat zamknięty

Już 13 lubelskich policjantów zakażonych koronawirusem. Komisariat zamknięty

U dwunastu policjantów z lubelskiej „trójki” potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kolejny przypadek zanotowano w oddziale prewencji. Dziesiątki policjantów z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. 91 nowych przypadków zakażenia w Polsce

Zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. 91 nowych przypadków zakażenia w Polsce

Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało w niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Nowe zakażenia koronawirusem. Pacjenci z powiatu chełmskiego, zamojskiego i puławskiego
galeria

Nowe zakażenia koronawirusem. Pacjenci z powiatu chełmskiego, zamojskiego i puławskiego

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Tak działa szpital w Chełmie. Cały pawilon B szpitala zmieniono w oddział zakaźny
Zdjęcia
galeria

Tak działa szpital w Chełmie. Cały pawilon B szpitala zmieniono w oddział zakaźny

Pracownica ośrodka pomocy społecznej w Dubience to kolejny mieszkaniec powiatu chełmskiego u którego stwierdzono koronawirusa. Wcześniej do szpitala w Chełmie trafiły osoby z Białopola, gminy z której pochodził zmarły w ubiegłym tygodniu na koronawirusa kapłan.

Lubelskie: Kolejnych pięciu pacjentów pokonało koronawirusa. Ozdrowieniec - co to oznacza?

Lubelskie: Kolejnych pięciu pacjentów pokonało koronawirusa. Ozdrowieniec - co to oznacza?

Na terenie województwa lubelskiego wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych jest pięciu kolejnych ozdrowieńców – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Wicepremier zapowiada, że będą jeszcze większe obostrzenia w sklepach i miejscach pracy

Wicepremier zapowiada, że będą jeszcze większe obostrzenia w sklepach i miejscach pracy

Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy ograniczające rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa; będą one dotyczyć sklepów i miejsc pracy - zapowiedział w niedzielę w rozmowie z Polsat News wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe hospitalizacje, kwarantanna [dane na 29.03]
Mapa

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe hospitalizacje, kwarantanna [dane na 29.03]

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 29 marca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego.

MKS Avia Świdnik zagra w Krispol pierwszej lidze?

MKS Avia Świdnik zagra w Krispol pierwszej lidze?

Sezon 2019/2020 w drugiej lidze siatkarzy został oficjalnie został zakończony. MKS Avia Świdnik oraz trzy inne zespoły otrzymały zaproszenie do gry w przyszłym sezonie w I lidze

Okuliści apelują, żeby w czasie epidemii koronawirusa nie korzystać z soczewek kontaktowych
film

Okuliści apelują, żeby w czasie epidemii koronawirusa nie korzystać z soczewek kontaktowych

Noszenie soczewek kontaktowych to ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa – alarmują okuliści i apelują, żeby w czasie epidemii korzystać z tradycyjnych okularów.

Nagi mężczyzna biegał po ulicy. Tłumaczy, że zrobił to, bo ktoś obiecał mu jedzenie

Nagi mężczyzna biegał po ulicy. Tłumaczy, że zrobił to, bo ktoś obiecał mu jedzenie

W sobotę, tuż przed południem w Chelmie było bardzo ciepło. Termometry pokazały ponad 17 stopni, co wykorzystał 33-latek który postanowił wybrać się na spacer.

Lublin wspomina spotkania z Krzysztofem Pendereckim

Lublin wspomina spotkania z Krzysztofem Pendereckim

– Gdyby w rodzinnej bibliotece był „Kapitał” Marksa, pewnie bym dziś był dyrektorem banku. Ale była pięknie wydana Biblia z ilustracjami Gustawa Dore – żartobliwie tłumaczył Krzysztof Penderecki na UMCS, pytany o biblijne inspiracje swoich utworów. Jeśli jesteś Czytelniku starszą osobą, muzykę zmarłego właśnie Mistrza znasz z przedstawień... lubelskiego Teatru Andersena.

Lubelski poseł PiS: „Nie będzie wyborów 10 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie po Wielkanocy”

Lubelski poseł PiS: „Nie będzie wyborów 10 maja, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie po Wielkanocy”

Lubelski poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek broni wprowadzonych na ostatnim posiedzeniu Sejmu zmian w Kodeksie wyborczym. Były wojewoda lubelski zapewnia, że partia rządząca nie dąży do przeprowadzenia planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich za wszelką cenę.

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim: Krasnystaw, Chełm, Majdan Stary

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim: Krasnystaw, Chełm, Majdan Stary

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do udziału w terenowych akcjach poboru krwi.

Lublin: Planują przebudowę al. Unii Lubelskiej. Wymienią mosty, wyznaczą buspasy

Lublin: Planują przebudowę al. Unii Lubelskiej. Wymienią mosty, wyznaczą buspasy

Miasto zamawia projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą sypiących się mostów. Na obu jezdniach mają powstać buspasy, a sygnalizacja na przejściu dla pieszych sama zapali czerwone światło kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.