Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2019 r.
9:12

Górki Czechowskie: Zdaniem sądu uchwała Rady Miasta jest częściowo nieważna

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1051 280 A A
Wojewódzki Sąd Administracyjny zajął się dzisiaj dwiema skargami na uchwałę Rady Miasta dopuszczającą częściową zabudowę górek.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zajął się dzisiaj dwiema skargami na uchwałę Rady Miasta dopuszczającą częściową zabudowę górek. (fot. Łukasz Minkiewicz)

Jakakolwiek zabudowa górek czechowskich zniszczy ich walory przyrodnicze – orzekł dzisiaj sąd i stwierdził nieważność uchwały wyznaczającej tu strefy pod zabudowę, w tym pod blokowiska. Wyrok nie jest prawomocny, miasto może go jeszcze zaskarżyć, więc niewykluczone, że jednak zdążą wyrosnąć tu bloki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wojewódzki Sąd Administracyjny zajął się dzisiaj dwiema skargami na uchwałę Rady Miasta dopuszczającą częściową zabudowę górek. Tą uchwałą jest tzw. studium przestrzenne. Określa ono przeznaczenie wszystkich obszarów w całym Lublinie, w tym także górek, gdzie wyznacza trzy strefy pod bloki i strefę zabudowy sportowo-rekreacyjnej z dopuszczeniem handlowo-usługowej.

Uchwałę zaskarżył poprzedni wojewoda Przemysław Czarnek, którego zdaniem Ratusz bardziej się przejął interesem właściciela terenu niż interesem mieszkańców. Na tej podstawie Czarnek wystąpił o sądowne unieważnienie studium w części dotyczącej górek. Prawnik Ratusza przekonywał, że uchwała nie budzi zastrzeżeń.

– Nie sposób nawet wskazać, jakie części tej uchwały powinny być uznane za nieważne – twierdził Zbigniew Dubiel, pełnomocnik miasta.

Wyrok zapadł dzisiaj rano.

– Sąd uznał, że doszło do naruszenia zasad tworzenia studium i zdecydował o stwierdzeniu nieważności zapisów dotyczących górek czechowskich – mówił sędzia Bogusław Wiśniewski w ustnym uzasadnieniu wyroku WSA. – Sąd doszedł do przekonania, że dopuszczenie zabudowy na tym terenie spowoduje jego zniszczenie.

Sąd posunął się w ocenie studium o wiele dalej niż oczekiwał tego wojewoda podważający zgodę na blokowiska. Zdaniem WSA szkodliwa dla górek byłaby każda zabudowa, nie tylko wielorodzinna. Sędziowie powołali się przy tym na analizy dotyczące przyrody, które były sporządzane dwukrotnie na potrzeby prac planistycznych Ratusza.

– Wynika z nich, że jakakolwiek zabudowa na tym terenie zniszczy wartości przyrodnicze – mówił sędzia Wiśniewski. Wskazał ponadto na stwierdzenie, że nawet urządzenie w dolinie górek czechowskich parku towarzyszącego osiedlom mieszkaniowym „znacznie zuboży skład gatunkowy” przyrody.

Wbrew twierdzeniom prawnika Ratusza, sąd nie miał problemu ze wskazaniem konkretnych fragmentów uchwały, które powinny stracić ważność. Przypomniał też prezydentowi, że choć samorząd ma władzę nad planowaniem przestrzeni, to takie „władztwo planistyczne” nie jest nieograniczone.

– Ono musi być odpowiednio wyważone – podkreślił sędzia Wiśniewski.

– Praworządność górą – tak były wojewoda Przemysław Czarnek, a obecnie poseł PiS, komentował na Facebooku dzisiejsze orzeczenie sądu. – Wyrok WSA w Lublinie potwierdza moje wątpliwości prawne co do działań Rady Miasta Lublin w sprawie górek Czechowskich. To moje kolejne zwycięstwo sądowe z prezydentem Krzysztofem Żukiem.

– Wyrok jest nieprawomocny. Wykonanie uchwały nie zostało wstrzymane, więc uchwała obowiązuje nadal – stwierdził po wyjściu z sali rozpraw mecenas Dubiel. Nie przesądzał, czy miasto zaskarży wyrok do Naczelnego Sądu Administracyjnego. – Ostateczna decyzja zostanie podjęta po zapoznaniu się z orzeczeniem wraz z uzasadnieniem – tłumaczy prawnik Ratusza.

Jeśli samorząd nie złoży skargi do NSA, to wyrok się uprawomocni, a część uchwały w sprawie górek straci moc. Jeżeli Ratusz złoży skargę, uchwała będzie obowiązywać do czasu prawomocnego unieważnienia (o ile taki będzie wyrok w drugiej instancji). W tym czasie spółka TBV Investment, będąca właścicielem tych części górek teoretycznie będzie mogła poprosić radnych o zgodę na budowę bloków korzystając z ustawy „lex deweloper” i podważanego przez sąd studium.

Dla spółki byłoby to szybsze od czekania na zapowiadany przez prezydenta nowy plan zagospodarowania górek uwzględniający lipcowe studium. Czy w związku z dzisiejszym wyrokiem Ratusz wstrzyma prace nad tym planem? Urząd tego na razie nie przesądza.

Kilka minut wcześniej sąd odrzucił skargę na studium złożoną przez mieszkankę jednego z bloków stojących obok górek czechowskich. – Skarżąca nie wykazała, by uchwała naruszała jej interes – stwierdził sędzia Jerzy Parchomiuk. Zastrzegł, że skoro skarga została odrzucona z powodów formalnych, to zawarte w niej argumenty nie były już poddawane ocenie. Prawnik skarżącej nie przesądza jeszcze, czy postanowienie zostanie zaskarżone do NSA.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 280

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
małpa / 30 grudnia 2019 r. o 09:52
"Sąd doszedł do przekonania, że zabudowa na tym terenie spowoduje jego zniszczenie - mówił sędzia Wiśniewski." - Każdy teren przeznaczony pod jakąkolwiek budowę czegokolwiek zostanie zniszczony - a raczej zmieniony. Czy sądzia dodał coś jeszcze, dlaczegóż to jego zdaniem, Górki nie powinny być zabudowane? Argumenty przeciwników obrońców górek już znamy ale ciekawa jestem na jakiej podstawie sąd podjął swoją ocenę.
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 30 grudnia 2019 r. o 10:07
polskatimes.pl/prawo-i-sprawiedliwosc-kroluje-w-polskim-internecie-pomaga-w-tym-zdyscyplinowana-armia-trolli/ar/8866523
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 09:47
Wyrok nie jest prawomocny
Avatar
Glx / 30 grudnia 2019 r. o 09:30
I Teraz Rada Miasta powinna się zastosować do wyroku sądu jak partia rządząca i PAD, czyli olać najzwyczajniej w świecie
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 10:08
Przecież strefa gdzie znajdują się najcenniejsze walory przyrodnicze nie zostanie zabudowana, tam jest planowany park - co jest dobrym rozwiązaniem patrząc na to jak wyglądają górki przez ostatnie lata...
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 09:59
na górkach nie ma już praktycznie nic cennego, chaszcze przyozdobione śmieciami to jedyne co tam można spotkać
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 09:58
Co na to Obrońcy Nawłoci i Pustych Butelek po Piwie?
Avatar
noi fajnie / 30 grudnia 2019 r. o 09:49
WYSYPISKO W CENTRUM MIASTA
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 09:56
Górki Czechowskie to nic ciekawego
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 09:50
NSA cofnie decyzję WSA
Avatar
Księgowość / 18 stycznia 2020 r. o 10:01
Ludzie, ale kto zwróci kasę? Dewelopper nie może być stratny.
 Złotówkę + VAT? Damy radę :-P Podsumowując TBV jest nam winne 1,23 PLN oraz podatek za ten okres.
Avatar
łapy precz od Górek / 2 stycznia 2020 r. o 10:20
Przetłumaczę powyższe na ludzki: to co wychodzi z Ratusza, wszelkie akty prawne, plany zagospodarowania, zezwolenia na zabudowę ect ect ma w hierarchii obowiązujących w Polsce aktów prawnych OSTATNIE MIEJSCE. Czyli jeśli produkcja Ratusza jest sprzeczna z Konstytucją, umowami międzynarodowymi, prawem unijnym, dekretami ect to można to zaskarżyć- i KAŻDY SĄD UNIEWAŻNI takie akty prawa miejscowego. Niech ktoś odważny pouczy o tym Żuka bo może się facet łudzi w temacie.
Avatar
łapy precz od Górek / 2 stycznia 2020 r. o 10:16
Wyniki wyszukiwania Fragment z odpowiedzią z internetu [b]Hierarchia aktów prawnych w Polsce jest następująca:[/b] Konstytucja, Umowy międzynarodowe, które były ratyfikowane, Rozporządzenia, dyrektywy i decyzje Unii Europejskiej, Ustawy, Rozporządzenia z mocą ustaw (dekrety). Uchwały (akty wewnętrzne wiążące), rozporządzenia, zarządzenia, Akty prawa miejscowego.
Avatar
łapy precz od Górek / 2 stycznia 2020 r. o 10:15
Ponad 20 radców prawnych pod światłym kierownictwem małżonki pana Kowalczyka nie wie że w Polsce obowiazuje hierarchia aktów prawnych? Wydaje się im że najwyższym aktem prawnym w Lublinie jest wola wybitnego ekonomisty, do której to woli muszą naginać ustawy, Konstytucję, umowy międzynadorowe, konwencje międzynarodowe i praepisy prawa unijnego? Życzę w Nowym roku jednak trochę rozumu. 
Avatar
terefere / 2 stycznia 2020 r. o 10:09
"A ponieważ w rzeczywistości (tj. w świetle obowiązującego prawa) nie można stwierdzić częściowej nieważności uchwały , o czym WSA i miasto doskonale wiedzą, to ten wyrok jest klasyczną grą na zwłokę - jest więcej niż pewne, że miasto złoży kasację do NSA i w konsekwencji NSA stwierdzi na bank nieważność wyroku WSA (najszybciej jak to możliwe, czyli nie wcześniej niż za rok). I obrońcy górek obudzą się po tym roku (wypełnionym euforią) z ręką w.... A w międzyczasie na górkach...
"(...) Jeżeli Ratusz złoży skargę, uchwała będzie obowiązywać do czasu prawomocnego unieważnienia (o ile taki będzie wyrok w drugiej instancji). W tym czasie spółka TBV Investment, będąca właścicielem tych części górek teoretycznie będzie mogła poprosić radnych o zgodę na budowę bloków korzystając z ustawy „lex deweloper” i podważanego przez sąd studium.(...)" A ponieważ w rzeczywistości (tj. w świetle obowiązującego prawa) nie można stwierdzić częściowej nieważności uchwały , o czym WSA i miasto doskonale wiedzą, to ten wyrok jest klasyczną grą na zwłokę - jest więcej niż pewne, że miasto złoży kasację do NSA i w konsekwencji NSA stwierdzi na bank nieważność wyroku WSA (najszybciej jak to możliwe, czyli nie wcześniej niż za rok). I obrońcy górek obudzą się po tym roku (wypełnionym euforią) z ręką w.... A w międzyczasie na górkach...
 Baju baju będziesz w raju. Dubielizacja prawa w toku!  Owszem jak najbardziej można, i zapomnij o lex deweloper bo teren ma obowiązujący jeszcze plan zagospodarowania. Nie liczyłbym na to że NSA oddali wyrok WSA. Blokowisko na Górkach NIGDY NIE POWSTANIE ponieważ oznacza to złamanie szeregu ustaw, Konstytucji, umów międzynarodowych, konwencji i przepisów prawa unijnego. To nie jest koniec sądowych batalii tylko dopiero początek. Każde pozwolenie na budowę wydane na Górkach przez Ratusz będzie zaskarżane. 
 
  rozwiń
Avatar
Eko / 2 stycznia 2020 r. o 09:12
"(...) Jeżeli Ratusz złoży skargę, uchwała będzie obowiązywać do czasu prawomocnego unieważnienia (o ile taki będzie wyrok w drugiej instancji). W tym czasie spółka TBV Investment, będąca właścicielem tych części górek teoretycznie będzie mogła poprosić radnych o zgodę na budowę bloków korzystając z ustawy „lex deweloper” i podważanego przez sąd studium.(...)" A ponieważ w rzeczywistości (tj. w świetle obowiązującego prawa) nie można stwierdzić częściowej nieważności uchwały , o czym WSA i miasto doskonale wiedzą, to ten wyrok jest klasyczną grą na zwłokę - jest więcej niż pewne, że miasto złoży kasację do NSA i w konsekwencji NSA stwierdzi na bank nieważność wyroku WSA (najszybciej jak to możliwe, czyli nie wcześniej niż za rok). I obrońcy górek obudzą się po tym roku (wypełnionym euforią) z ręką w.... A w międzyczasie na górkach...
"(...) Jeżeli Ratusz złoży skargę, uchwała będzie obowiązywać do czasu prawomocnego unieważnienia (o ile taki będzie wyrok w drugiej instancji). W tym czasie spółka TBV Investment, będąca właścicielem tych części górek teoretycznie będzie mogła poprosić radnych o zgodę na budowę bloków korzystając z ustawy „lex deweloper” i podważanego przez sąd studium.(...)" A ponieważ w rzeczywistości (tj. w świetle obowiązującego prawa) nie można stwierdzić częściowej nieważności uchwały , o czym WSA i miasto doskonale wiedzą, to ten wyrok jes... rozwiń
Avatar
niewygodna prawda / 1 stycznia 2020 r. o 14:42
Niewygodna prawda jest taka, że gdyby na podstawie obowiązujących dokumentów planistycnzych TBV juz teraz mógł zabudować 30ha jak mu się podoba- to już w 2016 roku zacząłby budowę nie pytając nikogo o zdanie. Nie byłoby potrzebne referendum, zmiana studium i inne szopki. Niewygodna prawda jest taka, że nawet MPZP można w sądzie podważyć bo zostało uchwalone niezgodnie z prawem (sprzeczne z obowiązującym wtedy Studium). Podobnie można będzie w sądzie podważyc legalność wszystkich wydawanych na podstawie tego MPZP pozwoleń na budowę. 
Avatar
nie bójmy się MPZP / 1 stycznia 2020 r. o 14:33
Ratusz twierdzi, że już teraz, po wyroku WSA a na mocy obowiązującego, uchwalonego w 2005 MPZP dla Górek można 'już' zabudować 30ha. Niestety jest to twierdzenie niezgodne z treścią tego dokumentu. Mapka  ***s://zielonylublin.files.wordpress.com/2019/03/mpzp4_esoch.jpg?w=1140&h=808 Jak widać MPZP na mieszkaniówkę zezwala tylko na 1,1ha. Na 4,3ha opisanym jako 'sport/kubatury' można zbudować jedynie inftrastrukturę niezbędną dla terenów sport/rekreacja- czyli wc, wypożyczalnie sprzętu, natryski ect. kolejne 4,3ha przewidują usługi komercyjne uwaga- BEZ MARKETÓW. Usługi komercyjne z marketami to z kolei tylko 2,2ha. Co także bardzo istotne, obowiązujący MPZP przewiduje możliwość budowania tylko dwukondygnacyjnych pawilonów- czyli budynków jednopiętrowych.  Podsumujmy- jedynie 7,5ha deweloper będzie mógł wykorzystać komercyjnie wg obowiązującego MPZP- a i tu istnieją konkretne ograniczenia. Czy deweloper zechce wybudować olbrzymi stadion którym nas straszą od 2016 roku? Wątpię, bo to ogromne koszty a jak widzimy na przykładzie Areny taki obiekt nie przynosi zysków tylko wielomilionowe straty. Czy zechce nas uraczyć jednopiętrowymi akademikami czy biurowcami na 4,3ha? Bloki na 1,1ha? Pytanie retoryczne. Kolejna ciekawostka- zapisy obowiązującego MPZP z 2005 można podważyć, ponieważ są one sprzeczne z obowiązującym wtedy Studium uchwalonym w 2000r. Wg tego Studium Górki miały być chronione przed jakąkolwiek formą zabudowy. 
Ratusz twierdzi, że już teraz, po wyroku WSA a na mocy obowiązującego, uchwalonego w 2005 MPZP dla Górek można 'już' zabudować 30ha. Niestety jest to twierdzenie niezgodne z treścią tego dokumentu. Mapka  ***s://zielonylublin.files.wordpress.com/2019/03/mpzp4_esoch.jpg?w=1140&h=808 Jak widać MPZP na mieszkaniówkę zezwala tylko na 1,1ha. Na 4,3ha opisanym jako 'sport/kubatury' można zbudować jedynie inftrastrukturę niezbędną dla terenów sport/rekreacja- czyli wc, wypożyczalnie sprzętu, natryski ect. kolejne 4,3ha przewidują usługi komer... rozwiń
Avatar
Marek / 31 grudnia 2019 r. o 23:03
TO MOZE DOKTORZE ZUKU KOLEJNE REFERENDUM ZA PINIADZE MIESZKANCOW ??? AAAA I CO TERAZ Z PODATKAMI WLASCICIELA GOREK DLA MIASTA... ??? TRACIMY GDZIE NIE PATRZEC...
Avatar
wp / 31 grudnia 2019 r. o 19:16
Zapytam wprost: w czym galeria handlowa bądź biura/lokale usługowe są lepsze od bloków? A jeszcze inaczej: w czym galeria handlowa bądź biura/lokale usługowe oraz brak parku są lepsze od bloków i parku?
 To jest najczesciej powtarzane klamstwo ze tam mozna bylo budowac biura i galerie. Tam 70% to bylo pod sport i rekreacje a boisko to jednak nieporownalnie mniej betonu niz bloki czy biura i duzo bardziej potrzebne ogółowi mieszkancow.
Zobacz wszystkie komentarze 280

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 1:1. Liczyli na więcej

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 1:1. Liczyli na więcej

Czwarty kolejny mecz bez porażki zanotowała w sobotę puławska Wisła. Kibice Dumy Powiśla i tak liczyli pewnie na więcej, bo ich pupile mierzyli się z Pogonią Siedlce, czyli rywalem ze strefy spadkowej. Gospodarze długo prowadzili, ale ostatecznie zawody zakończyły się remisem 1:1.

Azoty Puławy – MKS Zagłębie Lubin 39:27. Upragnione przełamanie

Azoty Puławy – MKS Zagłębie Lubin 39:27. Upragnione przełamanie

Po dwóch ligowych porażkach Azoty Puławy wróciły na zwycięską ścieżkę. W sobotę zespól trenera Roberta Lisa pewnie pokonał we własnej hali Zagłębie Lubin

Świdniczanka – Bug Hanna 5:0. Znowu bez straty gola

Świdniczanka – Bug Hanna 5:0. Znowu bez straty gola

Osiem meczów, komplet 24 punktów, a do tego 29 strzelonych bramek i ani jednej straconej. Świdniczanka kontynuuje świetny start w sezonie 2022/2023. W sobotę piłkarze Łukasza Gieresza przedłużyli kapitalną passę po zwycięstwie 5:0 nad Bugiem Hanna. Za tydzień zanosi się na poważniejszy test, bo lider grupy pierwszej zagra z drugim w tabeli Huraganem Międzyrzec Podlaski.

LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3. Horror bez happy endu

LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3. Horror bez happy endu

W pierwszym meczu nowego sezonu PlusLigi LUK Lublin przegrał po pasjonującym spotkaniu z Cerrad Enea Czarni Radom, ale dopisał pierwszy punkt na swoje konto

Orlęta Spomlek – ŁKS Łagów 0:1. Nie potrafili skruszyć muru

Orlęta Spomlek – ŁKS Łagów 0:1. Nie potrafili skruszyć muru

Po raz kolejny okazało się, że piłkarze z Radzynia Podlaskiego w tym sezonie lepiej radzą sobie na wyjazdach. W pięciu meczach na boiskach rywali Orlęta Spomlek uzbierały aż 11 punktów. Szkoda tylko, że w pięciu u siebie zaledwie sześć. W sobotę, przy okazji tego piątego biało-zieloni musieli uznać wyższość ŁKS Łagów. Trzeba jednak przyznać, że goście bardzo szczęśliwie wygrali 1:0.

Górnik Łęczna – GKS Tychy 3:2. Druga wygrana w sezonie

Górnik Łęczna – GKS Tychy 3:2. Druga wygrana w sezonie

Pięć bramek, ponad 10 minut doliczonego czasu gry w drugiej połowie i druga w tym sezonie wygrana Górnika Łęczna. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu zielono-czarni pokonali na swoim stadionie ekipę GKS Tychy 3:2

Chełmianka – Wieczysta Kraków 0:1. Musieli się napracować na punkty

Chełmianka – Wieczysta Kraków 0:1. Musieli się napracować na punkty

Czwarta wizyta w województwie lubelskim i znowu problemy. Wieczysta Kraków po raz kolejny musiała się napracować na trzy punkty. Drużyna Tomasza Złomańczuka wysoko zawiesiła poprzeczkę głównemu faworytowi do awansu. Ostatecznie górą w Chełmie byli jednak goście po „złotym” golu Daniela Hoyo-Kowalskiego.

Zawsze wypala znak MT.  Ma go każda łódź z Basonii koło Józefowa nad Wisłą

Zawsze wypala znak MT. Ma go każda łódź z Basonii koło Józefowa nad Wisłą

Pod żagiel, smukła i żeby pięknie szła. Takie zamówienia składają klienci idealni, którzy wiedzą jakiej łodzi potrzebują. Ale wszyscy, bez względu czy kupują małą czy dużą, są z nią gdy powstaje emocjonalnie związani. Nie mogą się doczekać. Potrafią przyjechać do szkutnika, żeby położyć się na chwilę w jeszcze niegotowej. Po polskich rzekach pływa blisko setka łodzi, które na dziobnicy mają od wewnątrz wypalony napis Basonia i inicjały MT, jak Mateusz Tabaka.

Kto by nie chciał takich bryk w garażu. Moto Session 2022 w Lublinie. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Kto by nie chciał takich bryk w garażu. Moto Session 2022 w Lublinie. Zdjęcia

Jeżeli ktoś nie miał okazji zajrzeć dziś na Moto Session, to ma szansę jeszcze w niedzielę. Jest co podziwiać.

Motor Lublin – Siarka Tarnobrzeg 0:0. Nie poszli za ciosem [zdjęcia]
galeria

Motor Lublin – Siarka Tarnobrzeg 0:0. Nie poszli za ciosem [zdjęcia]

Po dobrym meczu z Hutnikiem kibice Motoru liczyli w sobotę na kolejne zwycięstwo swoich pupili. Niestety, swoje plany miała też Siarka Tarnobrzeg, która na Arenie Lublin udowodniła, że nie jest już tym samym zespołem, co na początku rozgrywek. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i na pewno to był podział punktów ze wskazaniem na gości.

Mam Talent TVN. Dla Miłosza Bachonko po raz pierwszy w tej edycji wcisnęli złoty przycisk
magazyn

Mam Talent TVN. Dla Miłosza Bachonko po raz pierwszy w tej edycji wcisnęli złoty przycisk

Miłosz Bachonko ma 12 lat, a na swoim koncie mnóstwo międzynarodowych sukcesów, w tym występ w najbardziej prestiżowej sali koncertowej na świecie: Carnegie Hall w Nowym Jorku. W Polsce sławę zdobył występując w telewizyjnym programie „Mam talent”. Takiego sukcesu się jednak nie spodziewał.

Inwestycją za 5 mld zł lubelskich polityków uwiódł twórca podejrzanej kryptowaluty

Inwestycją za 5 mld zł lubelskich polityków uwiódł twórca podejrzanej kryptowaluty

Jeśli przyszedłby miś Yogi i chciałby podpisać list intencyjny, to czy też burmistrz by podpisał? – pytał radny Paweł Kurek (Polska 2050) na sesji w Kraśniku. Okazuje się również, że amerykańską fundację GreenZero, która obiecała zainwestować pod Kraśnikiem 5 mld. zł, w Lublinie reprezentował twórca podejrzanej kryptowaluty.

W końcu są pieniądze na drogę Kurów - Markuszów

W końcu są pieniądze na drogę Kurów - Markuszów

Znajdująca się nie najlepszym stanie droga powiatowa łącząca Kurów z Markuszowem przez Kaleń, doczeka się remontu. Powiat puławski otrzyma na ten cel 4,5 mln zł rządowej dotacji

Gryf Gmina Zamość – Stal Kraśnik 2:2. Remis wywalczony charakterem

Gryf Gmina Zamość – Stal Kraśnik 2:2. Remis wywalczony charakterem

Takie sytuacje za często się nie zdarzają. Gryf Gmina Zamość w 69 minucie meczu ze Stalą Kraśnik stracił drugą bramkę. A trzeba dodać, że praktycznie całą drugą połowę gospodarze grali w dziesiątkę. Mimo to walczyli do końca i jednak urwali rywalom jeden punkt, bo zawody zakończyły się remisem 2:2.

Lublinianka – Czarni Połaniec 3:0. Wygrali mecz za sześć punktów

Lublinianka – Czarni Połaniec 3:0. Wygrali mecz za sześć punktów

Na Wieniawie doszło w sobotę to meczu z gatunku o sześć punktów. Znajdująca się tuż nad strefą spadkową Lublinianka podejmowała ostatnich w tabeli Czarnych Połaniec. Gospodarze zrobili swoje i wygrali 3:0. Dzięki temu odskoczyli od drużyn znajdujących się pod kreską.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty