Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 kwietnia 2011 r.
22:25
Edytuj ten wpis

Sanepid skontrolował kiermasz na pl. Litewskim. Są mandaty

0 16 A A
Kiermasz był na placu od soboty. Handel miał trwać do środy. (Jacek Świerczyński)
Kiermasz był na placu od soboty. Handel miał trwać do środy. (Jacek Świerczyński)

Klientów obsługiwali nietrzeźwi sprzedawcy, żywność przechowywana była w zbyt wysokiej temperaturze, sprzedawcy nie mieli gdzie umyć rąk w bieżącej wodzie. To znaleźli kontrolerzy sanepidu, którzy we wtorek sprawdzali, w jakich warunkach odbywa się handel i degustacje w czasie Marszałkowskiego Kiermaszu Wielkanocnego na pl. Litewskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Skontrolowaliśmy 11 na 12 czynnych na placu stoisk. W każdym było coś nie tak. Wypisaliśmy mandaty w wysokości od 50 do 300 złotych – mówi Barbara Sawa -Wojtanowicz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

– Jesteśmy zaskoczeni złym stanem sanitarnym stoisk. To efekt niedopatrzenia sprzedawców i organizatorów. Brak bieżącej wody i serwowanie żywności, która nie była przechowywana w chłodziarkach mogło się źle skończyć dla degustujących potrawy – dodaje Sawa-Wojtanowicz.

Na dodatek dwóch sprzedawców było nietrzeźwych. Nie każdy chciał udostępnić swoje stoisko do kontroli. Ale inspektorom sanepidu towarzyszyli policjanci

Kiermasz był na placu od soboty. Handel miał trwać do środy. – Nie wydawaliśmy decyzji o zamknięciu kiermaszu. W środę jednak ponownie skontrolujemy stoiska. Jeśli sprzedawcy nie poprawią stanu sanitarnego, nie będą mogli rozpocząć sprzedaży – podkreśla pracownica sanepidu.

Organizatorzy planowali, że Marszałkowski Kiermasz Wielkanocny czynny będzie w środę miedzy godz. 10 a 18.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malkontent / 20 kwietnia 2011 o 21:13
0
[quote name='j.' timestamp='1303325388' post='467942']
"sprzedawcy nie mieli gdzie umyć rąk w bieżącej wodzie"cyt. to przepraszam bardzo instalację wod-kan mają sobie zapewnić uczestnicy? ten cały cyrk z wręcz NAPAŚCIĄ Snepidu MOGĘ NAZWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE SKANDALEM! To miasto jest organizatorem imprezy i byłoby dobrze, gdyby jeśli już wymaga stosowania przepisów dało możliwość ich przestrzegania. Ale nie! najlepiej wysłać sanepid i kogo tam jeszcze niech zbiorą kasę z kar! Jak sam sobie wędzę kiełbaskę to też mi niedługo sanepid złodziejski wkroczy? Lublin to dziwne miejsce.... zamiast miejsc do parkowania mamy mandaty za parkowanie... zamiast śmietników na psie kupy mamy mandaty, zamiast imprezy z ciekawym regionalnym żarciem- mandaty. Jeszcze raz pytam- ta impreza zorganizowana była po to, żeby puścić tam sanepid i zarobić raz jeszcze i drugi?! skandal i żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Wschód zawsze jest na wschodzie jak będzie Lublin stolicą kultury to dopiero przyjezdni z Europy zobaczą ,jak można żyć w mieście które od lat tylko planuje i oczekuje na mannę z nieba żyje z budżetówki bo wszystkie zakłady produkcyjne padły.Uczelnie kształcą ludzi z regionu i tak ten region wygląda.Kanary,sanepid inne służby,tylko karanie ,wymyślanie durnot no ale cóż głosują na organizację z "i" w środku a to jest taki mniejszy zamordyzm.
[quote name='j.' timestamp='1303325388' post='467942']
"sprzedawcy nie mieli gdzie umyć rąk w bieżącej wodzie"cyt. to przepraszam bardzo instalację wod-kan mają sobie zapewnić uczestnicy? ten cały cyrk z wręcz NAPAŚCIĄ Snepidu MOGĘ NAZWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE SKANDALEM! To miasto jest organizatorem imprezy i byłoby dobrze, gdyby jeśli już wymaga stosowania przepisów dało możliwość ich przestrzegania. Ale nie! najlepiej wysłać sanepid i kogo tam jeszcze niech zbiorą kasę z kar! Jak sam sobie wę... rozwiń
Avatar
j. / 20 kwietnia 2011 o 20:49
0
"sprzedawcy nie mieli gdzie umyć rąk w bieżącej wodzie"cyt. to przepraszam bardzo instalację wod-kan mają sobie zapewnić uczestnicy? ten cały cyrk z wręcz NAPAŚCIĄ Snepidu MOGĘ NAZWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE SKANDALEM! To miasto jest organizatorem imprezy i byłoby dobrze, gdyby jeśli już wymaga stosowania przepisów dało możliwość ich przestrzegania. Ale nie! najlepiej wysłać sanepid i kogo tam jeszcze niech zbiorą kasę z kar! Jak sam sobie wędzę kiełbaskę to też mi niedługo sanepid złodziejski wkroczy? Lublin to dziwne miejsce.... zamiast miejsc do parkowania mamy mandaty za parkowanie... zamiast śmietników na psie kupy mamy mandaty, zamiast imprezy z ciekawym regionalnym żarciem- mandaty. Jeszcze raz pytam- ta impreza zorganizowana była po to, żeby puścić tam sanepid i zarobić raz jeszcze i drugi?! skandal i żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"sprzedawcy nie mieli gdzie umyć rąk w bieżącej wodzie"cyt. to przepraszam bardzo instalację wod-kan mają sobie zapewnić uczestnicy? ten cały cyrk z wręcz NAPAŚCIĄ Snepidu MOGĘ NAZWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE SKANDALEM! To miasto jest organizatorem imprezy i byłoby dobrze, gdyby jeśli już wymaga stosowania przepisów dało możliwość ich przestrzegania. Ale nie! najlepiej wysłać sanepid i kogo tam jeszcze niech zbiorą kasę z kar! Jak sam sobie wędzę kiełbaskę to też mi niedługo sanepid złodziejski wkroczy? Lublin to dziwne miejsc... rozwiń
Avatar
KD / 20 kwietnia 2011 o 14:49
0
[quote name='KD' timestamp='1303303695' post='467836']
Ile Ty masz lat??? Jakbyś nie wiedziała to czasy się troszkę zmieniły, ale betony i ich betonowe mózgi zostają zawsze takie same. Nie wiem czy czytasz uważnie, chyba nie, bo nie zauważyłaś, że sanepid był z Policją...Brak słów!!!
[/quote]
To było do gościa "kika"
Avatar
KD / 20 kwietnia 2011 o 14:48
0
Ile Ty masz lat??? Jakbyś nie wiedziała to czasy się troszkę zmieniły, ale betony i ich betonowe mózgi zostają zawsze takie same. Nie wiem czy czytasz uważnie, chyba nie, bo nie zauważyłaś, że sanepid był z Policją...Brak słów!!!
Avatar
rrr / 20 kwietnia 2011 o 12:37
0
Nieźle jak na Europejską Stolicę Kultury
Avatar
ania / 20 kwietnia 2011 o 11:39
0
ale spore pieniądze od wystawców to urząd brać potrafi.
Avatar
Malkontent / 20 kwietnia 2011 o 08:48
0
[quote name='kinol' timestamp='1303279766' post='467633']
W dzisiejszej POlsce są bezkarni tylko ci którzy dosiedli "POndzącego Królika" i wyleźli zza "grubej krechy Mazowieckiego" z upiększonymi życiorysami. Reszta to tylko wataha z którą wiecie co zrobią ? Zaczęli od Kaczyńskich a skończą na Kowalskim z Wilkowyi.
[/quote]
NO I PO PRODUKTACH REGIONALNYCH TERAZ KOBITY Z KGW BĘDĄ WOZIŁY UMYWALKI I PRZENOŚNE WC,CIEKAWE CZY JAK BĘDĄ ŚPIEWAĆ TO W KAGAŃCACH ,JAK SIĘ NIE MYLĘ TO PAN P...........Z BYŁ NA KONWENCJI TAKIEJ ORGANIZACJI CO MA "i" w ŚRODKU.JEST OK WESOŁYCH ŚWIĄT.
[quote name='kinol' timestamp='1303279766' post='467633']
W dzisiejszej POlsce są bezkarni tylko ci którzy dosiedli "POndzącego Królika" i wyleźli zza "grubej krechy Mazowieckiego" z upiększonymi życiorysami. Reszta to tylko wataha z którą wiecie co zrobią ? Zaczęli od Kaczyńskich a skończą na Kowalskim z Wilkowyi.
[/quote]
NO I PO PRODUKTACH REGIONALNYCH TERAZ KOBITY Z KGW BĘDĄ WOZIŁY UMYWALKI I PRZENOŚNE WC,CIEKAWE CZY JAK BĘDĄ ŚPIEWAĆ TO W KAGAŃCACH ,JAK SIĘ NIE MYLĘ TO PAN P..... rozwiń
Avatar
kinol / 20 kwietnia 2011 o 08:09
0
[quote name='obserwator' timestamp='1303279042' post='467626']
Urząd Marszałkowski powinien się wstydzi, a handlujący powinni rozważyć czy warto się wystawiać gdy organizator ma ich gdzieś. Jestem ciekawy dlaczego Urząd Marszałkowski tak zlekceważył ludzi, którzy się tam wystawiali. Ot cały PSL tylko kolesiostwo.Przykre
[/quote]
W dzisiejszej POlsce są bezkarni tylko ci którzy dosiedli "POndzącego Królika" i wyleźli zza "grubej krechy Mazowieckiego" z upiększonymi życiorysami. Reszta to tylko wataha z którą wiecie co zrobią ? Zaczęli od Kaczyńskich a skończą na Kowalskim z Wilkowyi.
[quote name='obserwator' timestamp='1303279042' post='467626']
Urząd Marszałkowski powinien się wstydzi, a handlujący powinni rozważyć czy warto się wystawiać gdy organizator ma ich gdzieś. Jestem ciekawy dlaczego Urząd Marszałkowski tak zlekceważył ludzi, którzy się tam wystawiali. Ot cały PSL tylko kolesiostwo.Przykre
[/quote]
W dzisiejszej POlsce są bezkarni tylko ci którzy dosiedli "POndzącego Królika" i wyleźli zza "grubej krechy Mazowieckiego" z upiększonymi życiorysami. Res... rozwiń
Avatar
kika / 20 kwietnia 2011 o 08:07
0
Kochania,a nie przyszlo Wam do głowy,że Panie z sanepidu swoje dupy chciały napchać kosztem kiermaszu,a że im się to nie udało i niestety nie dostały żadnych prezentów od sprzedających to zaczęły wlepiac mandaty. To ich polityka,że przed świętami zawsze kontrolują zakłady produkcyjne w celu otrzymania wędlinki,ciasta i pieczywka na świeta. To HARPIE są. Pozdrawiam.
Avatar
obserwator / 20 kwietnia 2011 o 07:57
0
Urząd Marszałkowski powinien się wstydzi, a handlujący powinni rozważyć czy warto się wystawiać gdy organizator ma ich gdzieś. Jestem ciekawy dlaczego Urząd Marszałkowski tak zlekceważył ludzi, którzy się tam wystawiali. Ot cały PSL tylko kolesiostwo.Przykre
Avatar
malkontent / 20 kwietnia 2011 o 21:13
0
[quote name='j.' timestamp='1303325388' post='467942']
"sprzedawcy nie mieli gdzie umyć rąk w bieżącej wodzie"cyt. to przepraszam bardzo instalację wod-kan mają sobie zapewnić uczestnicy? ten cały cyrk z wręcz NAPAŚCIĄ Snepidu MOGĘ NAZWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE SKANDALEM! To miasto jest organizatorem imprezy i byłoby dobrze, gdyby jeśli już wymaga stosowania przepisów dało możliwość ich przestrzegania. Ale nie! najlepiej wysłać sanepid i kogo tam jeszcze niech zbiorą kasę z kar! Jak sam sobie wędzę kiełbaskę to też mi niedługo sanepid złodziejski wkroczy? Lublin to dziwne miejsce.... zamiast miejsc do parkowania mamy mandaty za parkowanie... zamiast śmietników na psie kupy mamy mandaty, zamiast imprezy z ciekawym regionalnym żarciem- mandaty. Jeszcze raz pytam- ta impreza zorganizowana była po to, żeby puścić tam sanepid i zarobić raz jeszcze i drugi?! skandal i żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Wschód zawsze jest na wschodzie jak będzie Lublin stolicą kultury to dopiero przyjezdni z Europy zobaczą ,jak można żyć w mieście które od lat tylko planuje i oczekuje na mannę z nieba żyje z budżetówki bo wszystkie zakłady produkcyjne padły.Uczelnie kształcą ludzi z regionu i tak ten region wygląda.Kanary,sanepid inne służby,tylko karanie ,wymyślanie durnot no ale cóż głosują na organizację z "i" w środku a to jest taki mniejszy zamordyzm.
[quote name='j.' timestamp='1303325388' post='467942']
"sprzedawcy nie mieli gdzie umyć rąk w bieżącej wodzie"cyt. to przepraszam bardzo instalację wod-kan mają sobie zapewnić uczestnicy? ten cały cyrk z wręcz NAPAŚCIĄ Snepidu MOGĘ NAZWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE SKANDALEM! To miasto jest organizatorem imprezy i byłoby dobrze, gdyby jeśli już wymaga stosowania przepisów dało możliwość ich przestrzegania. Ale nie! najlepiej wysłać sanepid i kogo tam jeszcze niech zbiorą kasę z kar! Jak sam sobie wę... rozwiń
Avatar
j. / 20 kwietnia 2011 o 20:49
0
"sprzedawcy nie mieli gdzie umyć rąk w bieżącej wodzie"cyt. to przepraszam bardzo instalację wod-kan mają sobie zapewnić uczestnicy? ten cały cyrk z wręcz NAPAŚCIĄ Snepidu MOGĘ NAZWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE SKANDALEM! To miasto jest organizatorem imprezy i byłoby dobrze, gdyby jeśli już wymaga stosowania przepisów dało możliwość ich przestrzegania. Ale nie! najlepiej wysłać sanepid i kogo tam jeszcze niech zbiorą kasę z kar! Jak sam sobie wędzę kiełbaskę to też mi niedługo sanepid złodziejski wkroczy? Lublin to dziwne miejsce.... zamiast miejsc do parkowania mamy mandaty za parkowanie... zamiast śmietników na psie kupy mamy mandaty, zamiast imprezy z ciekawym regionalnym żarciem- mandaty. Jeszcze raz pytam- ta impreza zorganizowana była po to, żeby puścić tam sanepid i zarobić raz jeszcze i drugi?! skandal i żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"sprzedawcy nie mieli gdzie umyć rąk w bieżącej wodzie"cyt. to przepraszam bardzo instalację wod-kan mają sobie zapewnić uczestnicy? ten cały cyrk z wręcz NAPAŚCIĄ Snepidu MOGĘ NAZWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE SKANDALEM! To miasto jest organizatorem imprezy i byłoby dobrze, gdyby jeśli już wymaga stosowania przepisów dało możliwość ich przestrzegania. Ale nie! najlepiej wysłać sanepid i kogo tam jeszcze niech zbiorą kasę z kar! Jak sam sobie wędzę kiełbaskę to też mi niedługo sanepid złodziejski wkroczy? Lublin to dziwne miejsc... rozwiń
Avatar
KD / 20 kwietnia 2011 o 14:49
0
[quote name='KD' timestamp='1303303695' post='467836']
Ile Ty masz lat??? Jakbyś nie wiedziała to czasy się troszkę zmieniły, ale betony i ich betonowe mózgi zostają zawsze takie same. Nie wiem czy czytasz uważnie, chyba nie, bo nie zauważyłaś, że sanepid był z Policją...Brak słów!!!
[/quote]
To było do gościa "kika"
Avatar
KD / 20 kwietnia 2011 o 14:48
0
Ile Ty masz lat??? Jakbyś nie wiedziała to czasy się troszkę zmieniły, ale betony i ich betonowe mózgi zostają zawsze takie same. Nie wiem czy czytasz uważnie, chyba nie, bo nie zauważyłaś, że sanepid był z Policją...Brak słów!!!
Avatar
rrr / 20 kwietnia 2011 o 12:37
0
Nieźle jak na Europejską Stolicę Kultury
Avatar
ania / 20 kwietnia 2011 o 11:39
0
ale spore pieniądze od wystawców to urząd brać potrafi.
Avatar
Malkontent / 20 kwietnia 2011 o 08:48
0
[quote name='kinol' timestamp='1303279766' post='467633']
W dzisiejszej POlsce są bezkarni tylko ci którzy dosiedli "POndzącego Królika" i wyleźli zza "grubej krechy Mazowieckiego" z upiększonymi życiorysami. Reszta to tylko wataha z którą wiecie co zrobią ? Zaczęli od Kaczyńskich a skończą na Kowalskim z Wilkowyi.
[/quote]
NO I PO PRODUKTACH REGIONALNYCH TERAZ KOBITY Z KGW BĘDĄ WOZIŁY UMYWALKI I PRZENOŚNE WC,CIEKAWE CZY JAK BĘDĄ ŚPIEWAĆ TO W KAGAŃCACH ,JAK SIĘ NIE MYLĘ TO PAN P...........Z BYŁ NA KONWENCJI TAKIEJ ORGANIZACJI CO MA "i" w ŚRODKU.JEST OK WESOŁYCH ŚWIĄT.
[quote name='kinol' timestamp='1303279766' post='467633']
W dzisiejszej POlsce są bezkarni tylko ci którzy dosiedli "POndzącego Królika" i wyleźli zza "grubej krechy Mazowieckiego" z upiększonymi życiorysami. Reszta to tylko wataha z którą wiecie co zrobią ? Zaczęli od Kaczyńskich a skończą na Kowalskim z Wilkowyi.
[/quote]
NO I PO PRODUKTACH REGIONALNYCH TERAZ KOBITY Z KGW BĘDĄ WOZIŁY UMYWALKI I PRZENOŚNE WC,CIEKAWE CZY JAK BĘDĄ ŚPIEWAĆ TO W KAGAŃCACH ,JAK SIĘ NIE MYLĘ TO PAN P..... rozwiń
Avatar
kinol / 20 kwietnia 2011 o 08:09
0
[quote name='obserwator' timestamp='1303279042' post='467626']
Urząd Marszałkowski powinien się wstydzi, a handlujący powinni rozważyć czy warto się wystawiać gdy organizator ma ich gdzieś. Jestem ciekawy dlaczego Urząd Marszałkowski tak zlekceważył ludzi, którzy się tam wystawiali. Ot cały PSL tylko kolesiostwo.Przykre
[/quote]
W dzisiejszej POlsce są bezkarni tylko ci którzy dosiedli "POndzącego Królika" i wyleźli zza "grubej krechy Mazowieckiego" z upiększonymi życiorysami. Reszta to tylko wataha z którą wiecie co zrobią ? Zaczęli od Kaczyńskich a skończą na Kowalskim z Wilkowyi.
[quote name='obserwator' timestamp='1303279042' post='467626']
Urząd Marszałkowski powinien się wstydzi, a handlujący powinni rozważyć czy warto się wystawiać gdy organizator ma ich gdzieś. Jestem ciekawy dlaczego Urząd Marszałkowski tak zlekceważył ludzi, którzy się tam wystawiali. Ot cały PSL tylko kolesiostwo.Przykre
[/quote]
W dzisiejszej POlsce są bezkarni tylko ci którzy dosiedli "POndzącego Królika" i wyleźli zza "grubej krechy Mazowieckiego" z upiększonymi życiorysami. Res... rozwiń
Avatar
kika / 20 kwietnia 2011 o 08:07
0
Kochania,a nie przyszlo Wam do głowy,że Panie z sanepidu swoje dupy chciały napchać kosztem kiermaszu,a że im się to nie udało i niestety nie dostały żadnych prezentów od sprzedających to zaczęły wlepiac mandaty. To ich polityka,że przed świętami zawsze kontrolują zakłady produkcyjne w celu otrzymania wędlinki,ciasta i pieczywka na świeta. To HARPIE są. Pozdrawiam.
Avatar
obserwator / 20 kwietnia 2011 o 07:57
0
Urząd Marszałkowski powinien się wstydzi, a handlujący powinni rozważyć czy warto się wystawiać gdy organizator ma ich gdzieś. Jestem ciekawy dlaczego Urząd Marszałkowski tak zlekceważył ludzi, którzy się tam wystawiali. Ot cały PSL tylko kolesiostwo.Przykre
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!