Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2008 r.
14:53
Edytuj ten wpis

Sanepid zamknął przychodnię. Badań prostytutek nie będzie

0 8 A A

Lubelski sanepid rozpoczął w poniedziałek bezpłatne badania na HIV/AIDS, kiłę i rzeżączkę. Część zabiegów miała wykonywać Wojewódzka Przychodnia Skórno-Wenerologiczna. Nie wykona, bo sanepid ją dziś… zamknął. Powód?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Okazało się, że w przychodni jest remont: burzą ściany, skuwają tynki. Wszędzie jest pełno kurzu, nikt nie sprząta - mówi Paweł Policzkiewicz, dyrektor powiatowej stacji sanepidu w Lublinie. - Pacjenci się skarżyli. I mieli rację. Musieliśmy zamknąć przychodnię.

- To ewidentna złośliwość sanepidu - odpowiada Bogusław Wach, dyrektor przychodni. - Dokumentację do tego remontu zbieraliśmy przez dwa lata. I nie dało się go przełożyć - tłumaczy. - Dlatego oddzieliliśmy remontowaną część naszego budynku od pozostałej i zasłoniliśmy folią. Mimo to, trudno wyobrazić sobie remont bez kurzu. Ale to nie powód do zamykania całej przychodni.

- Dla nas to też trudna sprawa - wyjaśnia Policzkiewicz. - Już wiadomo, że nie uda się przeprowadzić wszystkich badań, które planowaliśmy na ten tydzień.

Chodzi o bezpłatne badania na HIV/AIDS, WZW typ B, C, kiłę i rzeżączkę. Sanepid miał prowadzić te pierwsze. A badania na kiłę i rzeżączkę miały być robione w przychodni. Mieli z nich korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy naszego regionu, bez względu na płeć, zawód czy miejsce pracy.

Jak pisaliśmy w ub. tygodniu, specjalny apel o zgłoszenie na badania sanepid skierował do osób pracujących w agencjach towarzyskich i ich klientów, ponieważ często są źródłem zakażeń tych chorób.

- Nasze drogi krzyżują się z nimi, niekoniecznie w agencji towarzyskiej, a w gabinetach stomatologicznych, salach operacyjnych, stacjach dializ, zakładach kosmetycznych itp. gdzie występuje duże zagrożenie szerzenia się chorób - tłumaczył na naszych łamach Policzkiewicz. - Te badania mają chronić nas wszystkich, przez wykrycie źródła zakażenia i przecięcie dróg szerzenia się choroby.

- Nasz kontrahent (przychodnia - przyp. red.) zachował się niepoważnie - mówi teraz szef sanepidu. - Gdy my chcemy robić badania, on zaczyna remont. Mógł przecież nas uprzedzić. Nie zrobił tego - dodaje. - W przyszłym roku zmienimy kontrahenta.

- Jestem bardzo rozżalony - odpowiada dyrektor Wach, który po decyzji sanepidu o zamknięciu przychodni poszedł na zwolnienie lekarskie. - To złośliwość, za którą ja płacę zdrowiem.

Płacą też pacjenci przychodni. - My płacimy cennym czasem - mówi pani Marta z Lublina, która dziś była zapisana tam do dermatologa. - Odeszłam z kwitkiem. I nie wiadomo, kiedy będę przyjęta.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
markis / 2 grudnia 2008 r. o 22:57
Jestem wieloletnią pacjentką tej przychodni. Stwierdzam, że Pan Kierownik dr Bogusław Wach skutecznie dążył do poprawy stanu tego BARAKU!
Realia, w jakich odbywają się procedury związane z remontem obiektów -m.inn.przychodni zmuszają niejednokrotnie do niepopularnych decyzji
oraz do wybierania "mniejszego zła". Sądzę, że teraz znalazły się pieniążki i można było realizować zakres remontu. A może było to zalecenie
odgórne? Panie lekarki odpoczną , nie będą musiały pracować w bałaganie i więcej czasu poświęcą na pracę w prywatnych gabinetach. Ciekawi mnie - komu zależało na unieruchomieniu tej przychodni? Chyba nie nam - pacjentom. My musimy znosić nie takie niedogodności w innych
przychodniach, w których nie ma prowadzonych remontów, gdzie pacjenci nie są tak życzliwie traktowani, jak w tej zamkniętej przychodni.
Mam nadzieję, że zwycięży "ZDROWY ROZSĄDEK", a dr B.Wach nie przypłaci tego zdrowiem.
Jestem wieloletnią pacjentką tej przychodni. Stwierdzam, że Pan Kierownik dr Bogusław Wach skutecznie dążył do poprawy stanu tego BARAKU!
Realia, w jakich odbywają się procedury związane z remontem obiektów -m.inn.przychodni zmuszają niejednokrotnie do niepopularnych decyzji
oraz do wybierania "mniejszego zła". Sądzę, że teraz znalazły się pieniążki i można było realizować zakres remontu. A może było to zalecenie
odgórne? Panie lekarki odpoczną , nie będą musiały pracować w bałaganie i więcej czasu poświęcą na... rozwiń
Avatar
obywatel / 2 grudnia 2008 r. o 22:10
Zawsze twierdziłam że Polska to taki kraj w którym byle k.... i złodziej mają więcej praw i przywilejów niz uczciwi ludzie - vide badania za m.in. moje składki, a ze Sanepid zamyka placówki niespełniajace norm sanitarnych - chyba po to jest ( i jeszcze ma wiele roboty..... prosze rozejżeć się wokoło!!!) Tylko dlaczego dziennik promuje agencje tego nie rozumiem - wszak tam popełnia się przestepstwa codziennie!!!!! - wstyd!!!!
Avatar
szef / 2 grudnia 2008 r. o 19:01
DOBRZE ,ze wreszcie ktoś dostrzega pacjentów , zaniedbania sanitarne w obiektach służby zdrowia.
Wydawane decyzje administracyjne na te obiekty były tylko przedłużanie ,ciągnęły się latami .
czemu nie .przecież niejeden dyrektor sanepidu był zatrudniony na etacie w szpitalu jako pracownik oddziału szpitala np zakażnego.
Większość dyrektorów to lekarze medycyny. MAMONA .
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 r. o 18:14
wiecie co, gorzej zachowują się jak dzieci. Ciekawie kto komu robi na złość. Przecież remont to nie choroba, ze dopadnie z godziny na godzinę. Tym incydentem winni zając się odpowiednie władze i pociągnąć do odpowiedzialności winnych, bo to zakrawa na niepoważne traktowanie pacjentów.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 r. o 17:26
Gość napisał:
Bardzo się cieszę.! Warunki w tej Przychodni od dawna były przedmiotem wielu burzliwych dyskusji. Szkoda tylko, że owe dyskusje nie zaprowadziły ładu i porządku. Tacy ludzie jak Kierownik Wach, nie Dyrektor a kierownik, powinni dawno odejść na emeryturę. Pozwolić młodym, zdolnym ludziom pracować zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami. To skandal, że tacy pseudo właściciele traktują przychodnie jak swój prywatny folwark. Jadnak sprawiedliwość istnieje.Stała czytelniczka.

A gdzież są ci młodzi zdolni?

A gdzież są ci młodzi zdolni? rozwiń
Avatar
pacjent / 2 grudnia 2008 r. o 17:13
A od kogo pan dyrektor Policzkiewicz dowiedział się o remoncie ?
Jakiego kontrahenta ma na oku?
Avatar
kidler / 2 grudnia 2008 r. o 16:49
Co za złośliwość.
Pan dyrektor tyle dobrego zrobił dla pacjentów i pracowników a tutaj taka niewdzięczność.Po prostu wstyd
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 r. o 15:49
Bardzo się cieszę.! Warunki w tej Przychodni od dawna były przedmiotem wielu burzliwych dyskusji. Szkoda tylko, że owe dyskusje nie zaprowadziły ładu i porządku. Tacy ludzie jak Kierownik Wach, nie Dyrektor a kierownik, powinni dawno odejść na emeryturę. Pozwolić młodym, zdolnym ludziom pracować zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami. To skandal, że tacy pseudo właściciele traktują przychodnie jak swój prywatny folwark. Jadnak sprawiedliwość istnieje.Stała czytelniczka.
Avatar
markis / 2 grudnia 2008 r. o 22:57
Jestem wieloletnią pacjentką tej przychodni. Stwierdzam, że Pan Kierownik dr Bogusław Wach skutecznie dążył do poprawy stanu tego BARAKU!
Realia, w jakich odbywają się procedury związane z remontem obiektów -m.inn.przychodni zmuszają niejednokrotnie do niepopularnych decyzji
oraz do wybierania "mniejszego zła". Sądzę, że teraz znalazły się pieniążki i można było realizować zakres remontu. A może było to zalecenie
odgórne? Panie lekarki odpoczną , nie będą musiały pracować w bałaganie i więcej czasu poświęcą na pracę w prywatnych gabinetach. Ciekawi mnie - komu zależało na unieruchomieniu tej przychodni? Chyba nie nam - pacjentom. My musimy znosić nie takie niedogodności w innych
przychodniach, w których nie ma prowadzonych remontów, gdzie pacjenci nie są tak życzliwie traktowani, jak w tej zamkniętej przychodni.
Mam nadzieję, że zwycięży "ZDROWY ROZSĄDEK", a dr B.Wach nie przypłaci tego zdrowiem.
Jestem wieloletnią pacjentką tej przychodni. Stwierdzam, że Pan Kierownik dr Bogusław Wach skutecznie dążył do poprawy stanu tego BARAKU!
Realia, w jakich odbywają się procedury związane z remontem obiektów -m.inn.przychodni zmuszają niejednokrotnie do niepopularnych decyzji
oraz do wybierania "mniejszego zła". Sądzę, że teraz znalazły się pieniążki i można było realizować zakres remontu. A może było to zalecenie
odgórne? Panie lekarki odpoczną , nie będą musiały pracować w bałaganie i więcej czasu poświęcą na... rozwiń
Avatar
obywatel / 2 grudnia 2008 r. o 22:10
Zawsze twierdziłam że Polska to taki kraj w którym byle k.... i złodziej mają więcej praw i przywilejów niz uczciwi ludzie - vide badania za m.in. moje składki, a ze Sanepid zamyka placówki niespełniajace norm sanitarnych - chyba po to jest ( i jeszcze ma wiele roboty..... prosze rozejżeć się wokoło!!!) Tylko dlaczego dziennik promuje agencje tego nie rozumiem - wszak tam popełnia się przestepstwa codziennie!!!!! - wstyd!!!!
Avatar
szef / 2 grudnia 2008 r. o 19:01
DOBRZE ,ze wreszcie ktoś dostrzega pacjentów , zaniedbania sanitarne w obiektach służby zdrowia.
Wydawane decyzje administracyjne na te obiekty były tylko przedłużanie ,ciągnęły się latami .
czemu nie .przecież niejeden dyrektor sanepidu był zatrudniony na etacie w szpitalu jako pracownik oddziału szpitala np zakażnego.
Większość dyrektorów to lekarze medycyny. MAMONA .
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 r. o 18:14
wiecie co, gorzej zachowują się jak dzieci. Ciekawie kto komu robi na złość. Przecież remont to nie choroba, ze dopadnie z godziny na godzinę. Tym incydentem winni zając się odpowiednie władze i pociągnąć do odpowiedzialności winnych, bo to zakrawa na niepoważne traktowanie pacjentów.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 r. o 17:26
Gość napisał:
Bardzo się cieszę.! Warunki w tej Przychodni od dawna były przedmiotem wielu burzliwych dyskusji. Szkoda tylko, że owe dyskusje nie zaprowadziły ładu i porządku. Tacy ludzie jak Kierownik Wach, nie Dyrektor a kierownik, powinni dawno odejść na emeryturę. Pozwolić młodym, zdolnym ludziom pracować zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami. To skandal, że tacy pseudo właściciele traktują przychodnie jak swój prywatny folwark. Jadnak sprawiedliwość istnieje.Stała czytelniczka.

A gdzież są ci młodzi zdolni?

A gdzież są ci młodzi zdolni? rozwiń
Avatar
pacjent / 2 grudnia 2008 r. o 17:13
A od kogo pan dyrektor Policzkiewicz dowiedział się o remoncie ?
Jakiego kontrahenta ma na oku?
Avatar
kidler / 2 grudnia 2008 r. o 16:49
Co za złośliwość.
Pan dyrektor tyle dobrego zrobił dla pacjentów i pracowników a tutaj taka niewdzięczność.Po prostu wstyd
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 r. o 15:49
Bardzo się cieszę.! Warunki w tej Przychodni od dawna były przedmiotem wielu burzliwych dyskusji. Szkoda tylko, że owe dyskusje nie zaprowadziły ładu i porządku. Tacy ludzie jak Kierownik Wach, nie Dyrektor a kierownik, powinni dawno odejść na emeryturę. Pozwolić młodym, zdolnym ludziom pracować zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami. To skandal, że tacy pseudo właściciele traktują przychodnie jak swój prywatny folwark. Jadnak sprawiedliwość istnieje.Stała czytelniczka.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt
1 października 2022, 13:00

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na październikowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. Spotkania będą się odbywały w soboty o godz. 13.

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Gotowy jest nowy projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie przyszłego przedłużenia ul. Smoluchowskiego do Zemborzyckiej. Planiści wprowadzili nieco zmian do pierwotnej wersji dokumentu.

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę
Złota Setka 2021

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę

W czerwcu oficjalnie otwarty zostanie nowy park rozrywki na Lubelszczyźnie. Już teraz zaprasza on jednak żądne nowych doznań maluchy i nastolatki. Długoterminowa inwestycja ma potencjał by stać się też edukacyjną perełką regionu, do której ciągnąć będą szkolne wycieczki.

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się u siebie z RK Nexe Nasice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.45

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Nieco wcześniej niż zwykle powinni wyjść dzisiaj do pracy mieszkańcy ul. Turkusowej, którym trudniej będzie wyjechać z osiedla z powodu prac przy kanalizacji burzowej.

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Od kwietnia przyszłego roku główną siedzibą Biblioteki Miejskiej w Puławach będzie nowy gmach przy Wojska Polskiego. Domek Grecki przy Głębokiej po tej przeprowadzce ma służyć puławskim seniorom oraz pracowni dokumentującej dzieje miasta.

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Pogoda nie zawiodła, uczestnicy tym bardziej. Podczas niedzielnego Miejskiego Święta Roweru w Tomaszowie Lubelskim była świetna zabawa, a przy okazji zebrano 3,5 tys. zł na rehabilitację 29-letniego Łukasza z Jezierni.

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Czy zielona dolina niedaleko Starego Gaju stanie się placem budowy biurowca? Urząd Miasta znowu daje sobie dodatkowy czas na podjęcie takiej decyzji. Zamierza ją wydać najpóźniej za niecały miesiąc.

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach
30 września 2022, 17:00

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Galeria Piwnica w Puławach (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Michała Landowskiego "Ginące Zawody". Otwarcie ekspozycji nastąpi 30 września o godz. 17.

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Wygaszenie mandatu Arkadiuszowi Onyszce przez wojewodę lubelskiego nie kończy jego przygody z lokalną polityką. Były reprezentant Polski nadal będzie zasiadał w zarządzie powiatu, obok swojego partyjnego promotora – łęczyńskiego starosty. Tyle tylko, że nie będzie brać pieniędzy.

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!