Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2008 r.
19:37
Edytuj ten wpis

Sanepid zamknął restaurację Sfinks

Autor: Zdjęcie autora Ewa Stępień
0 26 A A

Od wtorku nieczynny jest Sfinks przy Krakowskim Przedmieściu. A właściciel Atmosfery nie wpuścił kontrolerów do środka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dobrze, że zamknęli Sfinksa - mówi mieszkanka Lublina. - Byłam tam niedawno z siostrą. Zatrułyśmy się. Sensacje żołądkowe trwały dwa dni.

Kontrola w restauracji przy Krakowskim Przedmieściu zakończyła się późnym popołudniem.

- Właściciel dostał 400 złotych mandatu za oblepione brudem zaplecze i pomieszczenia dla klientów, brudne naczynia, nieczynny zlewozmywak - wymienia Paweł Policzkiewicz, powiatowy inspektor sanitarny w Lublinie. - Najgorsze jest to, że w ubiegłym roku lokal był zamknięty z tego samego powodu. Jak widać, właściciel się tym nie przejął.

Sanepid zapowiada, że będzie tępić brudasów. - Staramy się być metropolią, ale chyba metropolią brudu - dodaje Policzkiewicz. - Musimy wiedzieć, czy jemy mielonego czy odchody szczurze.

Nalot inspektorów rozpoczął się w ubiegłym tygodniu od restauracji Gospoda u Alfreda przy ul. Peowiaków. Sanepid zamknął knajpę po obejrzeniu filmu z polowania na szczury nakręconego na zapleczu lokalu. Film można było zobaczyć w Internecie. (Dopiero po trzech dniach, po deratyzacji, inspektorzy pozwolili ponownie otworzyć lokal - przyp. red.).

W piątek inspektorzy zapukali do Atmosfery przy ul. Szopena. Przyszli sprawdzić, czy skargi klientów na brud są prawdziwe. - Klienci mówili, że talerze, szklanki są brudne. Właściciel nas nie wpuścił - mówi Policzkiewicz.

- Zadzwonił do mnie pracownik, że ktoś przyszedł. Dodał, że nie bierze odpowiedzialności za sytuację. Gdybym był na miejscu, wpuściłbym kontrolerów - mówi Michał Bonikowski, właściciel restauracji, który tłumaczy się, że tego dnia nie było go w Lublinie.

Bonikowski zapewnia, że w jego lokalu jest czysto. Przypuszcza, że kontrolę nasłał były szef kuchni. - Groził mi, że naśle wizyty różnych instytucji.

Wczoraj inspektor Policzkiewicz złożył wniosek do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Lublinie o ukaranie restauratora. - Kara może sięgać trzydziestokrotności przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w ubiegłym roku (ok. 2500 zł - dop. red.) - mówi.

- To pierwszy taki przypadek - dodaje dr Janusz Słodziński, zastępca dyrektora WSSE. - Nasi prawnicy muszą się z tym wnioskiem zapoznać. Do tej pory czegoś takiego się nie praktykowało.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mariczka / 9 października 2012 o 09:39
0
a jak jest w plazie w świnksie? jadam tam czesto ale ciekawe jak jest naprawde?
oprocz tego zamiawiac catering z Sonatiny tam jest bardziej domowe jedzenie no i czasem zjem w czarciej tylko trochę rzadziej ;p
Avatar
Gość / 18 stycznia 2010 o 11:00
0
Znajomy pracuje w jednym sieciowym lokalu Sfinx i jak to powiedział "uczciwie radzę Ci jeść gdzie indziej "..cos w tym musi być !!!
Avatar
kacper / 17 czerwca 2008 o 17:58
0
Ale własciciel domek nad jeziorkiem Piaseczno ,za pieniążki klientów buduje i to okazały aby mieć gdzie balować w weekendy z panienkami.A klient niech żre co che byle zapłacił
Avatar
Gość / 17 maja 2008 o 08:39
0
Hej Francuz zobaczymy jak już otworzysz tą swoją budę z wykwintnym jedzeniem i jak ci sanepid wpadnie i zrobi wielki chlew z byle jakiej głupoty ciekawe co wtedy będziesz mówił, a że będziesz z nimi miał do czynienia to bardziej niż pewne
Avatar
Ch** ci do tego / 17 maja 2008 o 01:08
0
Francuz napisał:
Hej!
My niedlugo otworzymy restauracje .
Z Sanepidem to wiemy duzo, bo nas naprawde mecza, ale mysle ze to na dobre.
Takie miejsce jak te co mieli klopoty ostatnio z nimi to nie powinny juz wiecej otworzyc.
Pamietam ze kiedys szlem na spacer z psem, i przypadkowo widzialem kuchnie od jakiejs knajpki, bylo dla mnie szok.
Sprzet domowy, i brudny, kafelki zolte od tluszczu, i inne syfy.
Mi sie wydaje ze w innych czasach bylo inaczej, ze kazdy jeden co niby umial gotowac to mogl otworzyc lokal.
A wtedy, mi sie wydaje ze reguly higieny byly naprawde inne, bo te miejsca mimo wszystko sie trzymaja.
Sanepid powinien zrobic wiecej takich kontrolow, to moze ludzie beda mieli wiekszy wybor gdzie jesc i sie spotkac, a nie to i wszedzie spotkana pizza, pierogi i schabowy w 50 stylach, bo i tak robiona w frytkownice.
Jako szef kuchni, osobiscie zawsze dbalem o czystosci i swiezosci, a sie nauczylem nigdy nie podac potrawe ktora sam bym nie jadl...

ty lepiej bys sie polskiego nauczyl marian ;]
rozwiń
Avatar
Francuz / 16 maja 2008 o 14:31
0
Hej.
Nie o to chodzi ze clienci sa swiete krowy, ale mozna sie interesowac, co wlasciwie w jakich warunkach niektore ludzie przygotuja nam jedzenie i podaja.
Takie zawody, w szczegoly w hotelarstwo i restauracji, powinne byc dla zawodowcow, kelnerzy, kucharzy takze wlasciciele.
Wiadomo mi sie wydaje ze jest roznica miedzy osoba ktora jest na przyklad zatrudniona JAKO kelner a kelner ze szkoly hotelarskiej...
Z reszta, sa tez 2 kategori ludzi.
Tacy ktore przychodza do restauracji aby cos jeszcz i zaplacic, a im to obojetne w jaki sposob dnia byla przygotowana i serwowana;
A tacy co chca jednak miec jakosc, za cene ktora placa, i te maja prawo do tego, reklamowac jezeli cos jest.
W przypatku brudne miejsce i naczynia, ja bym tez reklamowal.
Hej.
Nie o to chodzi ze clienci sa swiete krowy, ale mozna sie interesowac, co wlasciwie w jakich warunkach niektore ludzie przygotuja nam jedzenie i podaja.
Takie zawody, w szczegoly w hotelarstwo i restauracji, powinne byc dla zawodowcow, kelnerzy, kucharzy takze wlasciciele.
Wiadomo mi sie wydaje ze jest roznica miedzy osoba ktora jest na przyklad zatrudniona JAKO kelner a kelner ze szkoly hotelarskiej...
Z reszta, sa tez 2 kategori ludzi.
Tacy ktore przychodza do restauracji aby cos jeszcz i zaplacic, a im t... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2008 o 14:10
0
szkoda że nie pisze się o tych zadowolonych gościach, tylko zawsze o tych którym coś się nie podobało, zawsze to kelner jest ten zły a klienci to święte krowy, zawsze poszkodowani!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 16 maja 2008 o 14:07
0
brawo za artukuł i komentarze, autor artykułu na pewno dostanie dobra robotę w fakcie:)))
Avatar
Francuz / 16 maja 2008 o 12:00
0
Hej!
My niedlugo otworzymy restauracje .
Z Sanepidem to wiemy duzo, bo nas naprawde mecza, ale mysle ze to na dobre.
Takie miejsce jak te co mieli klopoty ostatnio z nimi to nie powinny juz wiecej otworzyc.
Pamietam ze kiedys szlem na spacer z psem, i przypadkowo widzialem kuchnie od jakiejs knajpki, bylo dla mnie szok.
Sprzet domowy, i brudny, kafelki zolte od tluszczu, i inne syfy.
Mi sie wydaje ze w innych czasach bylo inaczej, ze kazdy jeden co niby umial gotowac to mogl otworzyc lokal.
A wtedy, mi sie wydaje ze reguly higieny byly naprawde inne, bo te miejsca mimo wszystko sie trzymaja.
Sanepid powinien zrobic wiecej takich kontrolow, to moze ludzie beda mieli wiekszy wybor gdzie jesc i sie spotkac, a nie to i wszedzie spotkana pizza, pierogi i schabowy w 50 stylach, bo i tak robiona w frytkownice.
Jako szef kuchni, osobiscie zawsze dbalem o czystosci i swiezosci, a sie nauczylem nigdy nie podac potrawe ktora sam bym nie jadl...
Hej!
My niedlugo otworzymy restauracje .
Z Sanepidem to wiemy duzo, bo nas naprawde mecza, ale mysle ze to na dobre.
Takie miejsce jak te co mieli klopoty ostatnio z nimi to nie powinny juz wiecej otworzyc.
Pamietam ze kiedys szlem na spacer z psem, i przypadkowo widzialem kuchnie od jakiejs knajpki, bylo dla mnie szok.
Sprzet domowy, i brudny, kafelki zolte od tluszczu, i inne syfy.
Mi sie wydaje ze w innych czasach bylo inaczej, ze kazdy jeden co niby umial gotowac to mogl otworzyc lokal.
A wte... rozwiń
Avatar
feniks / 16 maja 2008 o 01:30
0
osoba która wypowiedziała sie na temat zarobkow w sfinksie to jakis totalny półmózg.Przez takie gazety jak ta i takie osoby widze ze plotki smierdza tu wielkim gów**em.
Avatar
mariczka / 9 października 2012 o 09:39
0
a jak jest w plazie w świnksie? jadam tam czesto ale ciekawe jak jest naprawde?
oprocz tego zamiawiac catering z Sonatiny tam jest bardziej domowe jedzenie no i czasem zjem w czarciej tylko trochę rzadziej ;p
Avatar
Gość / 18 stycznia 2010 o 11:00
0
Znajomy pracuje w jednym sieciowym lokalu Sfinx i jak to powiedział "uczciwie radzę Ci jeść gdzie indziej "..cos w tym musi być !!!
Avatar
kacper / 17 czerwca 2008 o 17:58
0
Ale własciciel domek nad jeziorkiem Piaseczno ,za pieniążki klientów buduje i to okazały aby mieć gdzie balować w weekendy z panienkami.A klient niech żre co che byle zapłacił
Avatar
Gość / 17 maja 2008 o 08:39
0
Hej Francuz zobaczymy jak już otworzysz tą swoją budę z wykwintnym jedzeniem i jak ci sanepid wpadnie i zrobi wielki chlew z byle jakiej głupoty ciekawe co wtedy będziesz mówił, a że będziesz z nimi miał do czynienia to bardziej niż pewne
Avatar
Ch** ci do tego / 17 maja 2008 o 01:08
0
Francuz napisał:
Hej!
My niedlugo otworzymy restauracje .
Z Sanepidem to wiemy duzo, bo nas naprawde mecza, ale mysle ze to na dobre.
Takie miejsce jak te co mieli klopoty ostatnio z nimi to nie powinny juz wiecej otworzyc.
Pamietam ze kiedys szlem na spacer z psem, i przypadkowo widzialem kuchnie od jakiejs knajpki, bylo dla mnie szok.
Sprzet domowy, i brudny, kafelki zolte od tluszczu, i inne syfy.
Mi sie wydaje ze w innych czasach bylo inaczej, ze kazdy jeden co niby umial gotowac to mogl otworzyc lokal.
A wtedy, mi sie wydaje ze reguly higieny byly naprawde inne, bo te miejsca mimo wszystko sie trzymaja.
Sanepid powinien zrobic wiecej takich kontrolow, to moze ludzie beda mieli wiekszy wybor gdzie jesc i sie spotkac, a nie to i wszedzie spotkana pizza, pierogi i schabowy w 50 stylach, bo i tak robiona w frytkownice.
Jako szef kuchni, osobiscie zawsze dbalem o czystosci i swiezosci, a sie nauczylem nigdy nie podac potrawe ktora sam bym nie jadl...

ty lepiej bys sie polskiego nauczyl marian ;]
rozwiń
Avatar
Francuz / 16 maja 2008 o 14:31
0
Hej.
Nie o to chodzi ze clienci sa swiete krowy, ale mozna sie interesowac, co wlasciwie w jakich warunkach niektore ludzie przygotuja nam jedzenie i podaja.
Takie zawody, w szczegoly w hotelarstwo i restauracji, powinne byc dla zawodowcow, kelnerzy, kucharzy takze wlasciciele.
Wiadomo mi sie wydaje ze jest roznica miedzy osoba ktora jest na przyklad zatrudniona JAKO kelner a kelner ze szkoly hotelarskiej...
Z reszta, sa tez 2 kategori ludzi.
Tacy ktore przychodza do restauracji aby cos jeszcz i zaplacic, a im to obojetne w jaki sposob dnia byla przygotowana i serwowana;
A tacy co chca jednak miec jakosc, za cene ktora placa, i te maja prawo do tego, reklamowac jezeli cos jest.
W przypatku brudne miejsce i naczynia, ja bym tez reklamowal.
Hej.
Nie o to chodzi ze clienci sa swiete krowy, ale mozna sie interesowac, co wlasciwie w jakich warunkach niektore ludzie przygotuja nam jedzenie i podaja.
Takie zawody, w szczegoly w hotelarstwo i restauracji, powinne byc dla zawodowcow, kelnerzy, kucharzy takze wlasciciele.
Wiadomo mi sie wydaje ze jest roznica miedzy osoba ktora jest na przyklad zatrudniona JAKO kelner a kelner ze szkoly hotelarskiej...
Z reszta, sa tez 2 kategori ludzi.
Tacy ktore przychodza do restauracji aby cos jeszcz i zaplacic, a im t... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2008 o 14:10
0
szkoda że nie pisze się o tych zadowolonych gościach, tylko zawsze o tych którym coś się nie podobało, zawsze to kelner jest ten zły a klienci to święte krowy, zawsze poszkodowani!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 16 maja 2008 o 14:07
0
brawo za artukuł i komentarze, autor artykułu na pewno dostanie dobra robotę w fakcie:)))
Avatar
Francuz / 16 maja 2008 o 12:00
0
Hej!
My niedlugo otworzymy restauracje .
Z Sanepidem to wiemy duzo, bo nas naprawde mecza, ale mysle ze to na dobre.
Takie miejsce jak te co mieli klopoty ostatnio z nimi to nie powinny juz wiecej otworzyc.
Pamietam ze kiedys szlem na spacer z psem, i przypadkowo widzialem kuchnie od jakiejs knajpki, bylo dla mnie szok.
Sprzet domowy, i brudny, kafelki zolte od tluszczu, i inne syfy.
Mi sie wydaje ze w innych czasach bylo inaczej, ze kazdy jeden co niby umial gotowac to mogl otworzyc lokal.
A wtedy, mi sie wydaje ze reguly higieny byly naprawde inne, bo te miejsca mimo wszystko sie trzymaja.
Sanepid powinien zrobic wiecej takich kontrolow, to moze ludzie beda mieli wiekszy wybor gdzie jesc i sie spotkac, a nie to i wszedzie spotkana pizza, pierogi i schabowy w 50 stylach, bo i tak robiona w frytkownice.
Jako szef kuchni, osobiscie zawsze dbalem o czystosci i swiezosci, a sie nauczylem nigdy nie podac potrawe ktora sam bym nie jadl...
Hej!
My niedlugo otworzymy restauracje .
Z Sanepidem to wiemy duzo, bo nas naprawde mecza, ale mysle ze to na dobre.
Takie miejsce jak te co mieli klopoty ostatnio z nimi to nie powinny juz wiecej otworzyc.
Pamietam ze kiedys szlem na spacer z psem, i przypadkowo widzialem kuchnie od jakiejs knajpki, bylo dla mnie szok.
Sprzet domowy, i brudny, kafelki zolte od tluszczu, i inne syfy.
Mi sie wydaje ze w innych czasach bylo inaczej, ze kazdy jeden co niby umial gotowac to mogl otworzyc lokal.
A wte... rozwiń
Avatar
feniks / 16 maja 2008 o 01:30
0
osoba która wypowiedziała sie na temat zarobkow w sfinksie to jakis totalny półmózg.Przez takie gazety jak ta i takie osoby widze ze plotki smierdza tu wielkim gów**em.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 0

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 121 5

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 37 2

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 8 11

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 4 2

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 209 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 4

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 10 6

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 10

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 12 5

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie
21 września 2018, 17:00

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie 2 0

W piątek, 21 września, Pracownia W Przestrzeni zaprasza do Zielonej Sali Wykładowej (róg ulicy Cyruliczej i Furmańskiej) na rozmowę z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Początek pierwszego spotkania w ramach projektu „Mistrzowie Mówią” o godz. 17. Wstęp wolny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!