Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 maja 2008 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Sanepid zapowiada masowe kontrole knajp

Autor: Zdjęcie autora Ewa Stępień
0 12 A A

Nowy szef sanepidu zamknął już trzy znane lokale w Lublinie. I na tym może się nie skończyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W najbliższym czasie pójdziemy na Stare Miasto. Skontrolujemy wszystko, co się wiąże z żywnością: restauracje, kawiarnie, sklepy - zapowiedział wczoraj Paweł Policzkiewicz, nowy szef lubelskiego sanepidu.

- Specjalnie mówię o tym głośno. Nie chodzi nam o karanie i zamykanie, lecz o to, by restauratorzy bez przerwy dbali o czystość. Często wystarczy szmata, woda, mydło. Nie powiem, kiedy tam pójdziemy. Może za godzinę, może za miesiąc.

Tylko w maju inspektorzy napiętnowali renomowaną "Gospodę u Alfreda”, "Sfinksa”, "Atmosferę”. Pierwszą zamknęli po obejrzeniu w Internecie filmu z polowania na szczury na zapleczu restauracji. Po dwóch dniach sprzątania i deratyzacji można ją było otworzyć. Dwie pozostałe miały brudne zaplecza.

Zdaniem Michała Bonikowskiego, właściciela "Atmosfery”, rażących zaniedbań u niego nie było.

- Od godziny 17 do drugiej w nocy, doprowadziliśmy lokal będący w dobrym stanie do stanu idealnego. Przyszli znowu, pozwolili otworzyć.

Restauratorzy się boją. - Panuje lęk - przyznaje Paweł Słonczewski, właściciel popularnych "Ulic Miasta” i "Old Pubu”. - Pracuję w branży od wielu lat. Nigdy nie zamykano lokali. Były mandaty za usterki, ale zawsze dostawaliśmy ostrzeżenie i czas na ich usunięcie. Jak sanepid chce coś znaleźć, zawsze znajdzie.

Podobnie mówi Agnieszka Sokołowska, kierowniczka oberży "Złoty Osioł”. - Decyzje o zamknięciu lokali są przesadzone. Powinny być stosowane w ekstremalnych przypadkach, np. zatrucia - uważa.

Marian Koczorowski, właściciel "Karczmy Rzym”, chciałby być w porządku względem kolegów restauratorów, ale mówi, że pewne rzeczy są w gastronomii niedopuszczalne.

- No, skoro gdzieś tam szczur biegał… - mówi. - Słusznie, że sanepid wymaga podstaw. Niektóre przepisy są nieżyciowe, ale chyba nie o takie ostatnio chodziło.

Za co zamkną

• gryzonie

• owady

• złe przechowywanie produktów łatwo
psujących się

• brud

• brak wody lub brudna woda.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jerzy / 21 maja 2008 o 17:57
0
enyja79 napisał:
Jeśli ktoś czuje awersję do wszelkiej maści inspecji niech się skontaktuje z naszym polskim kowboje...( pozdrawiam Pana WC) i przeniesie do Peru, tudzież innego wolnego od tej straszliwej sanepidowskiej instytucji. kraju.Jeśli lubujemy się w brudzie, syf, mało subtelnym fetorze,który już od rana wypełnia wnętrza środków komunikacji miejskiej...(hm,swoja drogą 2,20 za taki komfort...no,no)?Hm,o kim to świadczy?A zupka z wkładką,w postaci włosa,muchy...samo zdrowie.Lekarze i farmaceuci też nam podziękują...medykamenty,ziółka...a te koszmary żołądkowe.Może jednak nie wieszajmy psów na PISie,a chcąc uniknąć jej wstąpienia, po prostu patrzmy co,gdzie konsumujemy...?
rozwiń
Avatar
enyja79 / 21 maja 2008 o 08:21
0
Jeśli ktoś czuje awersję do wszelkiej maści inspecji niech się skontaktuje z naszym polskim kowboje...( pozdrawiam Pana WC) i przeniesie do Peru, tudzież innego wolnego od tej straszliwej sanepidowskiej instytucji. kraju.Jeśli lubujemy się w brudzie, syf, mało subtelnym fetorze,który już od rana wypełnia wnętrza środków komunikacji miejskiej...(hm,swoja drogą 2,20 za taki komfort...no,no)?Hm,o kim to świadczy?A zupka z wkładką,w postaci włosa,muchy...samo zdrowie.Lekarze i farmaceuci też nam podziękują...medykamenty,ziółka...a te koszmary żołądkowe.Może jednak nie wieszajmy psów na PISie,a chcąc uniknąć jej wstąpienia, po prostu patrzmy co,gdzie konsumujemy...?
Jeśli ktoś czuje awersję do wszelkiej maści inspecji niech się skontaktuje z naszym polskim kowboje...( pozdrawiam Pana WC) i przeniesie do Peru, tudzież innego wolnego od tej straszliwej sanepidowskiej instytucji. kraju.Jeśli lubujemy się w brudzie, syf, mało subtelnym fetorze,który już od rana wypełnia wnętrza środków komunikacji miejskiej...(hm,swoja drogą 2,20 za taki komfort...no,no)?Hm,o kim to świadczy?A zupka z wkładką,w postaci włosa,muchy...samo zdrowie.Lekarze i farmaceuci też nam podziękują...medykamenty,ziółka...a te koszmary żo... rozwiń
Avatar
Henryk / 20 maja 2008 o 21:00
0
a ja polecam zakład gerwazy - pierogi na ul grażyny że ten brud może tak funkcjonować i oni to dzieciom w szkołach dają syf i hałas cała noc a rano ciągną te skrzynki po betonie brud i syf. mają jeszcze jałodajnie dla biedoty na majdanku też nora i brud.
Avatar
zarys / 20 maja 2008 o 18:39
0
A czemu to się restauratorzy z starówki boją, jakby mieli czysto to strachu by nie było.
Avatar
klinet / 20 maja 2008 o 10:10
0
a to zapraszamy też do obskurnych bud Złotego Kurczaka i zakładu produkcji surówek który mieści się z piwnicy budynku mieszkalnego na Nałkowskich.
Kto to jedzenie kupuje ????
Avatar
Gość / 20 maja 2008 o 09:46
0
lublinianka napisał:
Pani Sokołowska po zatruciu to powinno się zamykać właściciela.


Ciekawe czy ta pani sam u siebie by jadła wiedząc przykładowo, ze poziom czystości odbiega od normy?

Klientom przecież można serwować jedzenie na niedomytych talerzach i tak nie zauważą.
Avatar
czytelnik / 20 maja 2008 o 09:41
0
A co z wolno stojącymi budami z jedzeniem? Gdzie tymi samymi rękoma ( bez rękawiczek) upycha się sałatkę w "hamburgerze", przyjmuje i wydaje pieniądze, upycha się śmiecie w przepełnionym pudle stojącym pod okienkiem do wydawania pożywienia , a w czasie remontu przeprowadzanego w sąsiedztwie nawet nie zamyka się drzwi i cały brud i kurz poremontowy wpada sobie swobodnie do wnętrza "jednostki gastronomicznej" osiadając na bułkach, kurczakach, zapiekankach i świeżych surówkach itd, itd. Jak w takich warunkach coś może być higieniczne. Obyśmy zdrowi byli!
A co z wolno stojącymi budami z jedzeniem? Gdzie tymi samymi rękoma ( bez rękawiczek) upycha się sałatkę w "hamburgerze", przyjmuje i wydaje pieniądze, upycha się śmiecie w przepełnionym pudle stojącym pod okienkiem do wydawania pożywienia , a w czasie remontu przeprowadzanego w sąsiedztwie nawet nie zamyka się drzwi i cały brud i kurz poremontowy wpada sobie swobodnie do wnętrza "jednostki gastronomicznej" osiadając na bułkach, kurczakach, zapiekankach i świeżych surówkach itd, itd. Jak w takich warunkach coś może być h... rozwiń
Avatar
artur890 / 20 maja 2008 o 08:47
0
Bardzo dobrze!!!!!! nareszcie sanepid zaczyna działać. Gratulacje. Ale jestem zdruzgotany wypowiedzią Pani Agnieszka Sokołowska, kierowniczki oberży "Złoty Osioł”. Za brud i syf od razu należy zamykać. Czy chciałaby Pani jeść w lokalu gdzie jest brudno na zapleczu????? Życzę smacznego:)droga pani Ago. Jesli bym się zatruł u Pani w lokalu to bym Pani założył sprawę cywilną i już. Jednoczesnie wiem juz napewno że do Złotego Osła nigdy już nie pójdę. Dziękuję bardzo.
Avatar
lublinianka / 20 maja 2008 o 08:40
0
Pani Sokołowska po zatruciu to powinno się zamykać właściciela.
Avatar
100 g. / 20 maja 2008 o 07:43
0
jest nowy, więc jeszcze nie bierze - jest szansa że coś zrobi dopóki............
Avatar
jerzy / 21 maja 2008 o 17:57
0
enyja79 napisał:
Jeśli ktoś czuje awersję do wszelkiej maści inspecji niech się skontaktuje z naszym polskim kowboje...( pozdrawiam Pana WC) i przeniesie do Peru, tudzież innego wolnego od tej straszliwej sanepidowskiej instytucji. kraju.Jeśli lubujemy się w brudzie, syf, mało subtelnym fetorze,który już od rana wypełnia wnętrza środków komunikacji miejskiej...(hm,swoja drogą 2,20 za taki komfort...no,no)?Hm,o kim to świadczy?A zupka z wkładką,w postaci włosa,muchy...samo zdrowie.Lekarze i farmaceuci też nam podziękują...medykamenty,ziółka...a te koszmary żołądkowe.Może jednak nie wieszajmy psów na PISie,a chcąc uniknąć jej wstąpienia, po prostu patrzmy co,gdzie konsumujemy...?
rozwiń
Avatar
enyja79 / 21 maja 2008 o 08:21
0
Jeśli ktoś czuje awersję do wszelkiej maści inspecji niech się skontaktuje z naszym polskim kowboje...( pozdrawiam Pana WC) i przeniesie do Peru, tudzież innego wolnego od tej straszliwej sanepidowskiej instytucji. kraju.Jeśli lubujemy się w brudzie, syf, mało subtelnym fetorze,który już od rana wypełnia wnętrza środków komunikacji miejskiej...(hm,swoja drogą 2,20 za taki komfort...no,no)?Hm,o kim to świadczy?A zupka z wkładką,w postaci włosa,muchy...samo zdrowie.Lekarze i farmaceuci też nam podziękują...medykamenty,ziółka...a te koszmary żołądkowe.Może jednak nie wieszajmy psów na PISie,a chcąc uniknąć jej wstąpienia, po prostu patrzmy co,gdzie konsumujemy...?
Jeśli ktoś czuje awersję do wszelkiej maści inspecji niech się skontaktuje z naszym polskim kowboje...( pozdrawiam Pana WC) i przeniesie do Peru, tudzież innego wolnego od tej straszliwej sanepidowskiej instytucji. kraju.Jeśli lubujemy się w brudzie, syf, mało subtelnym fetorze,który już od rana wypełnia wnętrza środków komunikacji miejskiej...(hm,swoja drogą 2,20 za taki komfort...no,no)?Hm,o kim to świadczy?A zupka z wkładką,w postaci włosa,muchy...samo zdrowie.Lekarze i farmaceuci też nam podziękują...medykamenty,ziółka...a te koszmary żo... rozwiń
Avatar
Henryk / 20 maja 2008 o 21:00
0
a ja polecam zakład gerwazy - pierogi na ul grażyny że ten brud może tak funkcjonować i oni to dzieciom w szkołach dają syf i hałas cała noc a rano ciągną te skrzynki po betonie brud i syf. mają jeszcze jałodajnie dla biedoty na majdanku też nora i brud.
Avatar
zarys / 20 maja 2008 o 18:39
0
A czemu to się restauratorzy z starówki boją, jakby mieli czysto to strachu by nie było.
Avatar
klinet / 20 maja 2008 o 10:10
0
a to zapraszamy też do obskurnych bud Złotego Kurczaka i zakładu produkcji surówek który mieści się z piwnicy budynku mieszkalnego na Nałkowskich.
Kto to jedzenie kupuje ????
Avatar
Gość / 20 maja 2008 o 09:46
0
lublinianka napisał:
Pani Sokołowska po zatruciu to powinno się zamykać właściciela.


Ciekawe czy ta pani sam u siebie by jadła wiedząc przykładowo, ze poziom czystości odbiega od normy?

Klientom przecież można serwować jedzenie na niedomytych talerzach i tak nie zauważą.
Avatar
czytelnik / 20 maja 2008 o 09:41
0
A co z wolno stojącymi budami z jedzeniem? Gdzie tymi samymi rękoma ( bez rękawiczek) upycha się sałatkę w "hamburgerze", przyjmuje i wydaje pieniądze, upycha się śmiecie w przepełnionym pudle stojącym pod okienkiem do wydawania pożywienia , a w czasie remontu przeprowadzanego w sąsiedztwie nawet nie zamyka się drzwi i cały brud i kurz poremontowy wpada sobie swobodnie do wnętrza "jednostki gastronomicznej" osiadając na bułkach, kurczakach, zapiekankach i świeżych surówkach itd, itd. Jak w takich warunkach coś może być higieniczne. Obyśmy zdrowi byli!
A co z wolno stojącymi budami z jedzeniem? Gdzie tymi samymi rękoma ( bez rękawiczek) upycha się sałatkę w "hamburgerze", przyjmuje i wydaje pieniądze, upycha się śmiecie w przepełnionym pudle stojącym pod okienkiem do wydawania pożywienia , a w czasie remontu przeprowadzanego w sąsiedztwie nawet nie zamyka się drzwi i cały brud i kurz poremontowy wpada sobie swobodnie do wnętrza "jednostki gastronomicznej" osiadając na bułkach, kurczakach, zapiekankach i świeżych surówkach itd, itd. Jak w takich warunkach coś może być h... rozwiń
Avatar
artur890 / 20 maja 2008 o 08:47
0
Bardzo dobrze!!!!!! nareszcie sanepid zaczyna działać. Gratulacje. Ale jestem zdruzgotany wypowiedzią Pani Agnieszka Sokołowska, kierowniczki oberży "Złoty Osioł”. Za brud i syf od razu należy zamykać. Czy chciałaby Pani jeść w lokalu gdzie jest brudno na zapleczu????? Życzę smacznego:)droga pani Ago. Jesli bym się zatruł u Pani w lokalu to bym Pani założył sprawę cywilną i już. Jednoczesnie wiem juz napewno że do Złotego Osła nigdy już nie pójdę. Dziękuję bardzo.
Avatar
lublinianka / 20 maja 2008 o 08:40
0
Pani Sokołowska po zatruciu to powinno się zamykać właściciela.
Avatar
100 g. / 20 maja 2008 o 07:43
0
jest nowy, więc jeszcze nie bierze - jest szansa że coś zrobi dopóki............
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie?

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie? 0 29

Nauczyciele, to kolejna grupa zawodowa domagająca się podwyżek – o 1000 zł. Pedagodzy rozważają masowo branie zwolnień lekarskich w trakcie egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych i matur. Manewr z L4 przyniósł już sukces policjantom – dostali to, co chcieli

Cztery nowe karetki. Trafią do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy

Cztery nowe karetki. Trafią do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy 0 4

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek osobiście przekazali chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego cztery nowe karetki. Dwie zostaną w Chełmie, dwie trafią do Krasnegostawu i Włodawy

Podwyżki cen prądu mogą być nawet dwucyfrowe. O ile może podrożeć od 1 stycznia?

Podwyżki cen prądu mogą być nawet dwucyfrowe. O ile może podrożeć od 1 stycznia? 73 23

Wszyscy sprzedawcy energii elektrycznej złożyli już wnioski o wprowadzenie w nowym roku podwyżek dla klientów indywidualnych. Szczegóły są negocjowane z Urzędem Regulacji Energetyki, ale mówi się o wzroście od 20 do 40 procent.

Chełm: Remont odcinka krajowej dwunastki miał ruszyć, ale się opóźni

Chełm: Remont odcinka krajowej dwunastki miał ruszyć, ale się opóźni 0 3

Remont odcinka krajowej „dwunastki” w granicach miasta miał ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Już jednak wiadomo, że drogowcy wejdą na plac budowy najwcześniej w lutym

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja 94 7

Czy podczas Marszu Równości w Lublinie doszło do publicznego znieważania godła państwowego? To sprawdza policja. Chodzi o baner z orłem na tęczowym tle.

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta 8 1

W miejscowości Struża (pow. świdnicki) doszło do tragicznego wypadku. Zginęła kobieta.

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 1 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 30 41

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 12 6

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 12 2

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 17 1

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 2 19

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!