Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2008 r.
22:50
Edytuj ten wpis

Ścieżka rowerowa znajdzie się pod wodą?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A

Tylko około metra powyżej poziomu Bystrzycy będzie biegła ścieżka rowerowa w pobliżu Dworku Graffa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rowerzyści zastanawiają się, czy w razie wyższego stanu rzeki, woda nie zmyje nawierzchni. Ratusz twierdzi, że ścieżka wytrzyma.

Chodzi o nowy odcinek biegnącej nad rzeką ścieżki rowerowej między Dworkiem Graffa a ul. Zawilcową. Część trasy biegnie powyżej wałów przeciwpowodziowych, ale część tuż obok koryta Bystrzycy. Najniżej znajduje się fragment pod mostem w ciągu ul. Mełgiewskiej nieopodal skrzyżowania z Turystyczną. Tu robotnicy układają kostkę brukową zaledwie około metra nad poziomem rzeki.
Spacerowicze i rowerzyści kręcą głowami z niedowierzaniem.

- Przecież jak czasem rzeka wzbiera, to woda sięga znacznie wyżej - mówi pan Zygmunt, mieszkaniec Kalinowszczyzny. - Jak kilka lat temu rzeka wylała, to pod wodą były ogródki działkowe - dodaje.

Podobnie uważa Marian Dębowczyk, zapalony rowerzysta. Jego zdaniem, ścieżkę pod mostem można było podnieść. - Przecież rowerzystom nie potrzeba aż czterech metrów wysokości między ścieżką, a mostem powyżej - mówi pan Marian. - Było już tak, że woda zalewała ścieżkę w okolicy ul. Krochmalnej, ale na szczęście jej nie uszkodziła.

Urzędnicy twierdzą, że tak ma być. - Przewidujemy, że ścieżka będzie okresowo zalewana przez Bystrzycę - przyznaje Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w lubelskim Urzędzie Miasta. - Podobnie jest z innymi odcinkami trasy położonymi nad rzeką. Jeżeli ścieżka będzie zrealizowana zgodnie z projektem, to woda z niej spłynie nie wyrządzając żadnych strat. Gdyby jednak wystąpiły jakieś uszkodzenia, będziemy żądać od wykonawcy usunięcia usterek w ramach gwarancji - dodaje dyrektor.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcel / 29 maja 2008 o 11:07
0
am napisał:
A rowerzyści jeżdżą po ścieżce dla pieszych zamiast po ścieżce dla rowerzystów. Armii Krajowej przy tunelach dla rowerzystów są zjazdy w dół, a jeżdżą po wąskim chodniku bo nie chce im się zjeżdżać.

A gdzie m aja jeździć skoro po scieżce rowerowej ida piesi??!!!!
Nie wiem czy to po prostu polska zadrośc i chęc zrobienia innym na złośc czy też objaw małomiasteczkowej niewiedzy ale np. w Gdansku gdzie ścieżek rowerowych jest 50 razy więcej niż w Lublinie ANI JEDEN pieszy nie idzie ścieżką wszyscy idą chodnikiem a rowerzyści jada swoja ściezką.
Wiec nie dzie sie że w Lublinie rowerzyści jadą chodnikiem bo skoro na ścieżce pełno jest pieszych to trzeba ich omijać .... chodnikiem. Wiem że to brzmi co najmniej dziwnie ale to nie wina rowerzystów że piesi łamią przepisy prawa o ruchu drogowym - tak tak to nie pomyłka za chodzenie ścieżka rowerwoą grozi mandat karny w wys 50 zł bo jest to wykroczenie przeciwko przepisom p.o.r.d. Czas najwyższy aby straż Miejska zaczeła to egzekwowac (oczywiście w 2 strony, jeśli jakiś nierozgarnięty rowerzysta jedzie chodnikiem zamiast ścieżką rowerową to również powinien otrzymac mandat).

A gdzie m aja jeździć skoro po scieżce rowerowej ida piesi??!!!!
Nie wiem czy to po prostu polska zadrośc i chęc zrobienia innym na złośc czy też objaw małomiasteczkowej niewiedzy ale np. w Gdansku gdzie ścieżek rowerowych jest 50 razy więcej niż w Lublinie ANI JEDEN pieszy nie idzie ścieżką wszyscy idą chodnikiem a rowerzyści jada swoja ściezką.
Wiec nie dzie sie że w Lublinie rowerzyści jadą chodnikiem bo skoro na ścieżce pełno jest pieszych to trzeba ich omijać .... chodnikiem. Wiem że to b... rozwiń
Avatar
am / 29 maja 2008 o 10:15
0
A rowerzyści jeżdżą po ścieżce dla pieszych zamiast po ścieżce dla rowerzystów. Armii Krajowej przy tunelach dla rowerzystów są zjazdy w dół, a jeżdżą po wąskim chodniku bo nie chce im się zjeżdżać.
Avatar
toto / 29 maja 2008 o 09:51
0
Rowerzyście rzeczywiście nie potrzeba czterech metrów wysokości. Ale podniesienie ścieżki o 1 metr to zmniejszenie przeswitu mostu o ten 1 metr, którego może zabraknąć przy wysokich stanach wezbraniowych Bystrzycy.
Avatar
rafal / 29 maja 2008 o 07:43
0
gdy pieszy wejdzie pod nadjezdzajacy rower, to on ponosi odpowiedzialnosc za swoja glupote(nie przestrzegania zasad ruchu drogowego). To jest analogiczna sytuacja, jak gdyby wszedł na jezdnie tuż przed samochod...zreszta byla już sprawa, gdzie matka wraz z dzieckiem nagle wbiegli pod rower, rowerzysta sie poobijał i wygrał w sądzie odszkodowanie od nieporadnej matki...
Avatar
Marcel / 29 maja 2008 o 07:14
0
Co do ścieżek rowerowych to jam jedno pytanie. Mianowicie po co nam ścieżki skoro poruszaja sie po nich .... PIESI !!! Tak piesi. Prosze wybrać sie na dowolną sciezke w Lublinie rowerem i sprubowac po niej przejechac. Gwarantuje że co chwila bedziecie zmuszeni zjeźdżąc na ... chodnik aby ominąc pieszego idącego sobie spokojnie środkiem scieżki rowerowej. To jest jakas paranoja. Kto bedzi eponosił odpowiedzialnośc za potracenie przez rowerzyste pieszego idacego po ścieżce rowerowej??!! Dlaczego patrole straży miejskiej nic z tym nie robią i nie zauwazają problemu? Przeciez ta słuzba własnie od tego jest. Problem jest na prawde poważny, bo jest to zjawisko powszechne i na prawdę pomimo budowy coraz większej liczby ścieżek w naszym mieście nadal nie da sie w bezpieczny sposób po nich poruszać.
Co do ścieżek rowerowych to jam jedno pytanie. Mianowicie po co nam ścieżki skoro poruszaja sie po nich .... PIESI !!! Tak piesi. Prosze wybrać sie na dowolną sciezke w Lublinie rowerem i sprubowac po niej przejechac. Gwarantuje że co chwila bedziecie zmuszeni zjeźdżąc na ... chodnik aby ominąc pieszego idącego sobie spokojnie środkiem scieżki rowerowej. To jest jakas paranoja. Kto bedzi eponosił odpowiedzialnośc za potracenie przez rowerzyste pieszego idacego po ścieżce rowerowej??!! Dlaczego patrole straży miejskiej nic... rozwiń
Avatar
Marcel / 29 maja 2008 o 11:07
0
am napisał:
A rowerzyści jeżdżą po ścieżce dla pieszych zamiast po ścieżce dla rowerzystów. Armii Krajowej przy tunelach dla rowerzystów są zjazdy w dół, a jeżdżą po wąskim chodniku bo nie chce im się zjeżdżać.

A gdzie m aja jeździć skoro po scieżce rowerowej ida piesi??!!!!
Nie wiem czy to po prostu polska zadrośc i chęc zrobienia innym na złośc czy też objaw małomiasteczkowej niewiedzy ale np. w Gdansku gdzie ścieżek rowerowych jest 50 razy więcej niż w Lublinie ANI JEDEN pieszy nie idzie ścieżką wszyscy idą chodnikiem a rowerzyści jada swoja ściezką.
Wiec nie dzie sie że w Lublinie rowerzyści jadą chodnikiem bo skoro na ścieżce pełno jest pieszych to trzeba ich omijać .... chodnikiem. Wiem że to brzmi co najmniej dziwnie ale to nie wina rowerzystów że piesi łamią przepisy prawa o ruchu drogowym - tak tak to nie pomyłka za chodzenie ścieżka rowerwoą grozi mandat karny w wys 50 zł bo jest to wykroczenie przeciwko przepisom p.o.r.d. Czas najwyższy aby straż Miejska zaczeła to egzekwowac (oczywiście w 2 strony, jeśli jakiś nierozgarnięty rowerzysta jedzie chodnikiem zamiast ścieżką rowerową to również powinien otrzymac mandat).

A gdzie m aja jeździć skoro po scieżce rowerowej ida piesi??!!!!
Nie wiem czy to po prostu polska zadrośc i chęc zrobienia innym na złośc czy też objaw małomiasteczkowej niewiedzy ale np. w Gdansku gdzie ścieżek rowerowych jest 50 razy więcej niż w Lublinie ANI JEDEN pieszy nie idzie ścieżką wszyscy idą chodnikiem a rowerzyści jada swoja ściezką.
Wiec nie dzie sie że w Lublinie rowerzyści jadą chodnikiem bo skoro na ścieżce pełno jest pieszych to trzeba ich omijać .... chodnikiem. Wiem że to b... rozwiń
Avatar
am / 29 maja 2008 o 10:15
0
A rowerzyści jeżdżą po ścieżce dla pieszych zamiast po ścieżce dla rowerzystów. Armii Krajowej przy tunelach dla rowerzystów są zjazdy w dół, a jeżdżą po wąskim chodniku bo nie chce im się zjeżdżać.
Avatar
toto / 29 maja 2008 o 09:51
0
Rowerzyście rzeczywiście nie potrzeba czterech metrów wysokości. Ale podniesienie ścieżki o 1 metr to zmniejszenie przeswitu mostu o ten 1 metr, którego może zabraknąć przy wysokich stanach wezbraniowych Bystrzycy.
Avatar
rafal / 29 maja 2008 o 07:43
0
gdy pieszy wejdzie pod nadjezdzajacy rower, to on ponosi odpowiedzialnosc za swoja glupote(nie przestrzegania zasad ruchu drogowego). To jest analogiczna sytuacja, jak gdyby wszedł na jezdnie tuż przed samochod...zreszta byla już sprawa, gdzie matka wraz z dzieckiem nagle wbiegli pod rower, rowerzysta sie poobijał i wygrał w sądzie odszkodowanie od nieporadnej matki...
Avatar
Marcel / 29 maja 2008 o 07:14
0
Co do ścieżek rowerowych to jam jedno pytanie. Mianowicie po co nam ścieżki skoro poruszaja sie po nich .... PIESI !!! Tak piesi. Prosze wybrać sie na dowolną sciezke w Lublinie rowerem i sprubowac po niej przejechac. Gwarantuje że co chwila bedziecie zmuszeni zjeźdżąc na ... chodnik aby ominąc pieszego idącego sobie spokojnie środkiem scieżki rowerowej. To jest jakas paranoja. Kto bedzi eponosił odpowiedzialnośc za potracenie przez rowerzyste pieszego idacego po ścieżce rowerowej??!! Dlaczego patrole straży miejskiej nic z tym nie robią i nie zauwazają problemu? Przeciez ta słuzba własnie od tego jest. Problem jest na prawde poważny, bo jest to zjawisko powszechne i na prawdę pomimo budowy coraz większej liczby ścieżek w naszym mieście nadal nie da sie w bezpieczny sposób po nich poruszać.
Co do ścieżek rowerowych to jam jedno pytanie. Mianowicie po co nam ścieżki skoro poruszaja sie po nich .... PIESI !!! Tak piesi. Prosze wybrać sie na dowolną sciezke w Lublinie rowerem i sprubowac po niej przejechac. Gwarantuje że co chwila bedziecie zmuszeni zjeźdżąc na ... chodnik aby ominąc pieszego idącego sobie spokojnie środkiem scieżki rowerowej. To jest jakas paranoja. Kto bedzi eponosił odpowiedzialnośc za potracenie przez rowerzyste pieszego idacego po ścieżce rowerowej??!! Dlaczego patrole straży miejskiej nic... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 0 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 6

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 236 31

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 2

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 1 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 11 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 26 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe
29 września 2018, 19:00

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 29 września o godz. 19 w Akwareli Cafe (Rynek 6) wystąpi popularny Marek Andrzejewski z koncertem Kraina Łagodności.

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość
galeria
film

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość 40 21

Do wiosny trzeba dostosować stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich do wymogów ekstraligi. Obiekt stał się za ciasny dla rosnącej rzeszy kibiców, ale innego na razie nie ma. Decyzje w sprawie nowego mają zapaść wiosną. W grę wchodzi budowa w całkiem nowym miejscu lub na bazie starego stadionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!