Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2008 r.
22:50
Edytuj ten wpis

Ścieżka rowerowa znajdzie się pod wodą?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A

Tylko około metra powyżej poziomu Bystrzycy będzie biegła ścieżka rowerowa w pobliżu Dworku Graffa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rowerzyści zastanawiają się, czy w razie wyższego stanu rzeki, woda nie zmyje nawierzchni. Ratusz twierdzi, że ścieżka wytrzyma.

Chodzi o nowy odcinek biegnącej nad rzeką ścieżki rowerowej między Dworkiem Graffa a ul. Zawilcową. Część trasy biegnie powyżej wałów przeciwpowodziowych, ale część tuż obok koryta Bystrzycy. Najniżej znajduje się fragment pod mostem w ciągu ul. Mełgiewskiej nieopodal skrzyżowania z Turystyczną. Tu robotnicy układają kostkę brukową zaledwie około metra nad poziomem rzeki.
Spacerowicze i rowerzyści kręcą głowami z niedowierzaniem.

- Przecież jak czasem rzeka wzbiera, to woda sięga znacznie wyżej - mówi pan Zygmunt, mieszkaniec Kalinowszczyzny. - Jak kilka lat temu rzeka wylała, to pod wodą były ogródki działkowe - dodaje.

Podobnie uważa Marian Dębowczyk, zapalony rowerzysta. Jego zdaniem, ścieżkę pod mostem można było podnieść. - Przecież rowerzystom nie potrzeba aż czterech metrów wysokości między ścieżką, a mostem powyżej - mówi pan Marian. - Było już tak, że woda zalewała ścieżkę w okolicy ul. Krochmalnej, ale na szczęście jej nie uszkodziła.

Urzędnicy twierdzą, że tak ma być. - Przewidujemy, że ścieżka będzie okresowo zalewana przez Bystrzycę - przyznaje Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w lubelskim Urzędzie Miasta. - Podobnie jest z innymi odcinkami trasy położonymi nad rzeką. Jeżeli ścieżka będzie zrealizowana zgodnie z projektem, to woda z niej spłynie nie wyrządzając żadnych strat. Gdyby jednak wystąpiły jakieś uszkodzenia, będziemy żądać od wykonawcy usunięcia usterek w ramach gwarancji - dodaje dyrektor.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcel / 29 maja 2008 o 11:07
0
am napisał:
A rowerzyści jeżdżą po ścieżce dla pieszych zamiast po ścieżce dla rowerzystów. Armii Krajowej przy tunelach dla rowerzystów są zjazdy w dół, a jeżdżą po wąskim chodniku bo nie chce im się zjeżdżać.

A gdzie m aja jeździć skoro po scieżce rowerowej ida piesi??!!!!
Nie wiem czy to po prostu polska zadrośc i chęc zrobienia innym na złośc czy też objaw małomiasteczkowej niewiedzy ale np. w Gdansku gdzie ścieżek rowerowych jest 50 razy więcej niż w Lublinie ANI JEDEN pieszy nie idzie ścieżką wszyscy idą chodnikiem a rowerzyści jada swoja ściezką.
Wiec nie dzie sie że w Lublinie rowerzyści jadą chodnikiem bo skoro na ścieżce pełno jest pieszych to trzeba ich omijać .... chodnikiem. Wiem że to brzmi co najmniej dziwnie ale to nie wina rowerzystów że piesi łamią przepisy prawa o ruchu drogowym - tak tak to nie pomyłka za chodzenie ścieżka rowerwoą grozi mandat karny w wys 50 zł bo jest to wykroczenie przeciwko przepisom p.o.r.d. Czas najwyższy aby straż Miejska zaczeła to egzekwowac (oczywiście w 2 strony, jeśli jakiś nierozgarnięty rowerzysta jedzie chodnikiem zamiast ścieżką rowerową to również powinien otrzymac mandat).

A gdzie m aja jeździć skoro po scieżce rowerowej ida piesi??!!!!
Nie wiem czy to po prostu polska zadrośc i chęc zrobienia innym na złośc czy też objaw małomiasteczkowej niewiedzy ale np. w Gdansku gdzie ścieżek rowerowych jest 50 razy więcej niż w Lublinie ANI JEDEN pieszy nie idzie ścieżką wszyscy idą chodnikiem a rowerzyści jada swoja ściezką.
Wiec nie dzie sie że w Lublinie rowerzyści jadą chodnikiem bo skoro na ścieżce pełno jest pieszych to trzeba ich omijać .... chodnikiem. Wiem że to b... rozwiń
Avatar
am / 29 maja 2008 o 10:15
0
A rowerzyści jeżdżą po ścieżce dla pieszych zamiast po ścieżce dla rowerzystów. Armii Krajowej przy tunelach dla rowerzystów są zjazdy w dół, a jeżdżą po wąskim chodniku bo nie chce im się zjeżdżać.
Avatar
toto / 29 maja 2008 o 09:51
0
Rowerzyście rzeczywiście nie potrzeba czterech metrów wysokości. Ale podniesienie ścieżki o 1 metr to zmniejszenie przeswitu mostu o ten 1 metr, którego może zabraknąć przy wysokich stanach wezbraniowych Bystrzycy.
Avatar
rafal / 29 maja 2008 o 07:43
0
gdy pieszy wejdzie pod nadjezdzajacy rower, to on ponosi odpowiedzialnosc za swoja glupote(nie przestrzegania zasad ruchu drogowego). To jest analogiczna sytuacja, jak gdyby wszedł na jezdnie tuż przed samochod...zreszta byla już sprawa, gdzie matka wraz z dzieckiem nagle wbiegli pod rower, rowerzysta sie poobijał i wygrał w sądzie odszkodowanie od nieporadnej matki...
Avatar
Marcel / 29 maja 2008 o 07:14
0
Co do ścieżek rowerowych to jam jedno pytanie. Mianowicie po co nam ścieżki skoro poruszaja sie po nich .... PIESI !!! Tak piesi. Prosze wybrać sie na dowolną sciezke w Lublinie rowerem i sprubowac po niej przejechac. Gwarantuje że co chwila bedziecie zmuszeni zjeźdżąc na ... chodnik aby ominąc pieszego idącego sobie spokojnie środkiem scieżki rowerowej. To jest jakas paranoja. Kto bedzi eponosił odpowiedzialnośc za potracenie przez rowerzyste pieszego idacego po ścieżce rowerowej??!! Dlaczego patrole straży miejskiej nic z tym nie robią i nie zauwazają problemu? Przeciez ta słuzba własnie od tego jest. Problem jest na prawde poważny, bo jest to zjawisko powszechne i na prawdę pomimo budowy coraz większej liczby ścieżek w naszym mieście nadal nie da sie w bezpieczny sposób po nich poruszać.
Co do ścieżek rowerowych to jam jedno pytanie. Mianowicie po co nam ścieżki skoro poruszaja sie po nich .... PIESI !!! Tak piesi. Prosze wybrać sie na dowolną sciezke w Lublinie rowerem i sprubowac po niej przejechac. Gwarantuje że co chwila bedziecie zmuszeni zjeźdżąc na ... chodnik aby ominąc pieszego idącego sobie spokojnie środkiem scieżki rowerowej. To jest jakas paranoja. Kto bedzi eponosił odpowiedzialnośc za potracenie przez rowerzyste pieszego idacego po ścieżce rowerowej??!! Dlaczego patrole straży miejskiej nic... rozwiń
Avatar
Marcel / 29 maja 2008 o 11:07
0
am napisał:
A rowerzyści jeżdżą po ścieżce dla pieszych zamiast po ścieżce dla rowerzystów. Armii Krajowej przy tunelach dla rowerzystów są zjazdy w dół, a jeżdżą po wąskim chodniku bo nie chce im się zjeżdżać.

A gdzie m aja jeździć skoro po scieżce rowerowej ida piesi??!!!!
Nie wiem czy to po prostu polska zadrośc i chęc zrobienia innym na złośc czy też objaw małomiasteczkowej niewiedzy ale np. w Gdansku gdzie ścieżek rowerowych jest 50 razy więcej niż w Lublinie ANI JEDEN pieszy nie idzie ścieżką wszyscy idą chodnikiem a rowerzyści jada swoja ściezką.
Wiec nie dzie sie że w Lublinie rowerzyści jadą chodnikiem bo skoro na ścieżce pełno jest pieszych to trzeba ich omijać .... chodnikiem. Wiem że to brzmi co najmniej dziwnie ale to nie wina rowerzystów że piesi łamią przepisy prawa o ruchu drogowym - tak tak to nie pomyłka za chodzenie ścieżka rowerwoą grozi mandat karny w wys 50 zł bo jest to wykroczenie przeciwko przepisom p.o.r.d. Czas najwyższy aby straż Miejska zaczeła to egzekwowac (oczywiście w 2 strony, jeśli jakiś nierozgarnięty rowerzysta jedzie chodnikiem zamiast ścieżką rowerową to również powinien otrzymac mandat).

A gdzie m aja jeździć skoro po scieżce rowerowej ida piesi??!!!!
Nie wiem czy to po prostu polska zadrośc i chęc zrobienia innym na złośc czy też objaw małomiasteczkowej niewiedzy ale np. w Gdansku gdzie ścieżek rowerowych jest 50 razy więcej niż w Lublinie ANI JEDEN pieszy nie idzie ścieżką wszyscy idą chodnikiem a rowerzyści jada swoja ściezką.
Wiec nie dzie sie że w Lublinie rowerzyści jadą chodnikiem bo skoro na ścieżce pełno jest pieszych to trzeba ich omijać .... chodnikiem. Wiem że to b... rozwiń
Avatar
am / 29 maja 2008 o 10:15
0
A rowerzyści jeżdżą po ścieżce dla pieszych zamiast po ścieżce dla rowerzystów. Armii Krajowej przy tunelach dla rowerzystów są zjazdy w dół, a jeżdżą po wąskim chodniku bo nie chce im się zjeżdżać.
Avatar
toto / 29 maja 2008 o 09:51
0
Rowerzyście rzeczywiście nie potrzeba czterech metrów wysokości. Ale podniesienie ścieżki o 1 metr to zmniejszenie przeswitu mostu o ten 1 metr, którego może zabraknąć przy wysokich stanach wezbraniowych Bystrzycy.
Avatar
rafal / 29 maja 2008 o 07:43
0
gdy pieszy wejdzie pod nadjezdzajacy rower, to on ponosi odpowiedzialnosc za swoja glupote(nie przestrzegania zasad ruchu drogowego). To jest analogiczna sytuacja, jak gdyby wszedł na jezdnie tuż przed samochod...zreszta byla już sprawa, gdzie matka wraz z dzieckiem nagle wbiegli pod rower, rowerzysta sie poobijał i wygrał w sądzie odszkodowanie od nieporadnej matki...
Avatar
Marcel / 29 maja 2008 o 07:14
0
Co do ścieżek rowerowych to jam jedno pytanie. Mianowicie po co nam ścieżki skoro poruszaja sie po nich .... PIESI !!! Tak piesi. Prosze wybrać sie na dowolną sciezke w Lublinie rowerem i sprubowac po niej przejechac. Gwarantuje że co chwila bedziecie zmuszeni zjeźdżąc na ... chodnik aby ominąc pieszego idącego sobie spokojnie środkiem scieżki rowerowej. To jest jakas paranoja. Kto bedzi eponosił odpowiedzialnośc za potracenie przez rowerzyste pieszego idacego po ścieżce rowerowej??!! Dlaczego patrole straży miejskiej nic z tym nie robią i nie zauwazają problemu? Przeciez ta słuzba własnie od tego jest. Problem jest na prawde poważny, bo jest to zjawisko powszechne i na prawdę pomimo budowy coraz większej liczby ścieżek w naszym mieście nadal nie da sie w bezpieczny sposób po nich poruszać.
Co do ścieżek rowerowych to jam jedno pytanie. Mianowicie po co nam ścieżki skoro poruszaja sie po nich .... PIESI !!! Tak piesi. Prosze wybrać sie na dowolną sciezke w Lublinie rowerem i sprubowac po niej przejechac. Gwarantuje że co chwila bedziecie zmuszeni zjeźdżąc na ... chodnik aby ominąc pieszego idącego sobie spokojnie środkiem scieżki rowerowej. To jest jakas paranoja. Kto bedzi eponosił odpowiedzialnośc za potracenie przez rowerzyste pieszego idacego po ścieżce rowerowej??!! Dlaczego patrole straży miejskiej nic... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 446 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!