Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 kwietnia 2010 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Seryjny morderca "Wampir" nie dostanie pół miliona złotych odszkodowania

Autor: Zdjęcie autora er
0 9 A A

Mariusz S., seryjny zabójca ze Stefankowic, przegrał dzisiaj proces z Radiem Lublin, które nazwało go "wampirem”. Sprawa okazała się kosztowna dla skarbu państwa, który będzie musiał zapłacić 10 tys. zł honorarium adwokatowi mordercy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Potocznie rozumując o Mariuszu S. można powiedzieć "wampir” – uzasadniała wyrok sędzia Grażyna Lipianin. – Użycie takiego słowa nie narusza jego dóbr osobistych.

Mariusz S. ze Stefankowic został skazany na dożywocie za zgwałcenie i morderstwo czterech kobiet. Grasował w latach 1994 - 1997. Ciało jednej z kobiet wrzucił do studni, inną zostawił w podpalonym domu. Odbywał stosunki płciowe ze zwierzętami.

Media pisały o nim jako o wampirze ze Stefankowic. Sześć lat po wyroku morderca wytoczył proces cywilny Radiu Lublin. Poczuł się urażony określeniem go "wampirem”, bo jak pisał, przecież nie pił krwi. Domagał się przeprosin w prasie i 500 tys. zł odszkodowania. Gdyby wygrał, otworzyłoby mu to drogę do procesów przeciwko innym redakcjom.

Sprawę rozpatrywał Sąd Okręgowy w Lublinie. Mariusz S. dostał adwokata z urzędu, bo w więzieniu nie ma dochodów.

Sąd rozpatrując sprawę sięgnął do słownika języka polskiego. Znalazł tam, że wampir to nie tylko określenie kogoś kto pije krew. Tak można nazwać również seryjnego zabójcę z zaburzeniami psychicznymi, który dopuszcza się morderstw o podłożu seksualnym.

Sąd nakazał Mariuszowi S. zwrócić 7,5 tys. zł, które Radiu Lublin wydało na swego prawnika. Kwota może być jednak trudna do ściągnięcia. Skarb państwa zapłaci blisko 10 tys. zł honorarium przydzielonego z urzędu adwokatowi zabójcy.

Wyrok nie jest prawomocny. Mariusz S. może się od niego odwołać.

Kilka lat temu zabójca wytoczył proces ojcu zamordowanej kobiety, który zaatakował go siekierą na sądowym korytarzu. Pieniędzy nie dostał. Chciał się też procesować z prokuratorem i policjantami.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 września 2015 o 03:47
0
Mariusz Sowiński
Avatar
bosman / 18 kwietnia 2010 o 09:40
0
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100409/PRZEGLADPRASY/420140540"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...PRASY/420140540[/url] To Mariusz SOWIŃSKI ze Stefankowic. Trzeba podawać pełne dane osobowe mordercy-dewianta skazanego prawomocnym wyrokiem Sądu. "Dziennik Wschodni" je podał 9 kwietnia , a teraz pisze per Mariusz S. Pewnie to niedopatrzenie, ale to nieładnie w stosunku do krewnych ofiar i opinii publicznej. Każdy musi wiedzieć kim jest ten śmieć w ludzkiej skórze.
Avatar
beduin / 16 kwietnia 2010 o 23:59
0
Tekila napisał:
Pewnie kur...a jeszcze zapłaćmy temu zwyrodnialcowi za prawnika. I co jeszcze może willa z basenem?? po ryju lać śmiecia!!! jakim prawem może sie odwołać od wyroku? pojeb...e nasze prawo. Taki śmieć powinien nie mieć żadnych praw!!!!!

Prawnik czyli potocznie papuga mógł odmówić reprezentowania tego śmiecia to raz a dwa to jeżeli jest z Urzędu to jakie stawki obowiązują za reprezentowanie interesów finansowych tyle że własnych ? , czy znowu prawnicy nie przeginają ja twierdzę że TAK !. A jeżeli mówimy o Polskim prawie to ono nie jest złe zła jest tylko dowolność jego interpretacji i brak odpowiedzialności za jego przestrzeganie bezkarność w jego interpretacji itd .itd. itd. ale to już wielokrotnie przerabialiśmy i co a nic oni prawnicy dalej robią swoje śmiejąc się pospólstwu w twarz .Oni uważają że stoją ponad PRAWEM !!!.

Prawnik czyli potocznie papuga mógł odmówić reprezentowania tego śmiecia to raz a dwa to jeżeli jest z Urzędu to jakie stawki obowiązują za reprezentowanie interesów finansowych tyle że własnych ? , czy znowu prawnicy nie przeginają ja twierdzę że TAK !. A jeżeli mówimy o Polskim prawie to ono nie jest złe zła jest tylko dowolność jego interpretacji i brak odpowiedzialności za jego przestrzeganie bezkarność w jego interpretacji itd .itd. itd. ale to już wielokrotnie przerabialiśmy i co a nic oni prawnicy dalej robią s... rozwiń
Avatar
Tekila / 16 kwietnia 2010 o 19:57
0
Pewnie kur...a jeszcze zapłaćmy temu zwyrodnialcowi za prawnika. I co jeszcze może willa z basenem?? po ryju lać śmiecia!!! jakim prawem może sie odwołać od wyroku? pojeb...e nasze prawo. Taki śmieć powinien nie mieć żadnych praw!!!!!
Avatar
gada / 16 kwietnia 2010 o 19:45
0
ja nie mogę zrozumieć, dlaczego takie upiorne stwory, nie są z mocy ustawy przekazywane do Bacutilu do utylizacji ?
Avatar
zet / 16 kwietnia 2010 o 19:17
0
co za śmieć,na pal z nim ale najpierw randka ze stona gejami z afro
Avatar
417O92 / 16 kwietnia 2010 o 17:59
0
Taka kanalia nie powinna chodzić nawet po celi więziennej, a my jeszcze wszyscy go utrzymujemy za stawkę dzienną ileś razy większą niż są stawki w szpitalach żłobkach i innych tego rodzaju przybytkach. Generalnie nie jestem za wyrokiem śmierci, ale w jego przypadku inny wyrok nie powinien wchodzić w grę.
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2010 o 17:32
0
No wampir to nie jest dobra nazwa dla tego czegoś (człowiekiem nie można tego nazwać) "bestia" "dzikus" "pomiot szatański" "potwór" a nawet "dziwotwór" by bardziej pasowały
Avatar
ja / 16 kwietnia 2010 o 17:17
0
przecież powinni go normalnie odstrzelić zamiast patyczkować się z jakimś sądzeniem. Szkoda, że to Pan z siekierą nie trafił w cel.
Avatar
Gość / 8 września 2015 o 03:47
0
Mariusz Sowiński
Avatar
bosman / 18 kwietnia 2010 o 09:40
0
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100409/PRZEGLADPRASY/420140540"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...PRASY/420140540[/url] To Mariusz SOWIŃSKI ze Stefankowic. Trzeba podawać pełne dane osobowe mordercy-dewianta skazanego prawomocnym wyrokiem Sądu. "Dziennik Wschodni" je podał 9 kwietnia , a teraz pisze per Mariusz S. Pewnie to niedopatrzenie, ale to nieładnie w stosunku do krewnych ofiar i opinii publicznej. Każdy musi wiedzieć kim jest ten śmieć w ludzkiej skórze.
Avatar
beduin / 16 kwietnia 2010 o 23:59
0
Tekila napisał:
Pewnie kur...a jeszcze zapłaćmy temu zwyrodnialcowi za prawnika. I co jeszcze może willa z basenem?? po ryju lać śmiecia!!! jakim prawem może sie odwołać od wyroku? pojeb...e nasze prawo. Taki śmieć powinien nie mieć żadnych praw!!!!!

Prawnik czyli potocznie papuga mógł odmówić reprezentowania tego śmiecia to raz a dwa to jeżeli jest z Urzędu to jakie stawki obowiązują za reprezentowanie interesów finansowych tyle że własnych ? , czy znowu prawnicy nie przeginają ja twierdzę że TAK !. A jeżeli mówimy o Polskim prawie to ono nie jest złe zła jest tylko dowolność jego interpretacji i brak odpowiedzialności za jego przestrzeganie bezkarność w jego interpretacji itd .itd. itd. ale to już wielokrotnie przerabialiśmy i co a nic oni prawnicy dalej robią swoje śmiejąc się pospólstwu w twarz .Oni uważają że stoją ponad PRAWEM !!!.

Prawnik czyli potocznie papuga mógł odmówić reprezentowania tego śmiecia to raz a dwa to jeżeli jest z Urzędu to jakie stawki obowiązują za reprezentowanie interesów finansowych tyle że własnych ? , czy znowu prawnicy nie przeginają ja twierdzę że TAK !. A jeżeli mówimy o Polskim prawie to ono nie jest złe zła jest tylko dowolność jego interpretacji i brak odpowiedzialności za jego przestrzeganie bezkarność w jego interpretacji itd .itd. itd. ale to już wielokrotnie przerabialiśmy i co a nic oni prawnicy dalej robią s... rozwiń
Avatar
Tekila / 16 kwietnia 2010 o 19:57
0
Pewnie kur...a jeszcze zapłaćmy temu zwyrodnialcowi za prawnika. I co jeszcze może willa z basenem?? po ryju lać śmiecia!!! jakim prawem może sie odwołać od wyroku? pojeb...e nasze prawo. Taki śmieć powinien nie mieć żadnych praw!!!!!
Avatar
gada / 16 kwietnia 2010 o 19:45
0
ja nie mogę zrozumieć, dlaczego takie upiorne stwory, nie są z mocy ustawy przekazywane do Bacutilu do utylizacji ?
Avatar
zet / 16 kwietnia 2010 o 19:17
0
co za śmieć,na pal z nim ale najpierw randka ze stona gejami z afro
Avatar
417O92 / 16 kwietnia 2010 o 17:59
0
Taka kanalia nie powinna chodzić nawet po celi więziennej, a my jeszcze wszyscy go utrzymujemy za stawkę dzienną ileś razy większą niż są stawki w szpitalach żłobkach i innych tego rodzaju przybytkach. Generalnie nie jestem za wyrokiem śmierci, ale w jego przypadku inny wyrok nie powinien wchodzić w grę.
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2010 o 17:32
0
No wampir to nie jest dobra nazwa dla tego czegoś (człowiekiem nie można tego nazwać) "bestia" "dzikus" "pomiot szatański" "potwór" a nawet "dziwotwór" by bardziej pasowały
Avatar
ja / 16 kwietnia 2010 o 17:17
0
przecież powinni go normalnie odstrzelić zamiast patyczkować się z jakimś sądzeniem. Szkoda, że to Pan z siekierą nie trafił w cel.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski 0 0

Młodzi zawodnicy AZS UMCS Lublin wykonali pierwszy krok w drodze do medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Zielono-biali z kompletem zwycięstw przeszli przez eliminacje, które odbyły się w Warszawie

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim 0 0

Konkurs! W piątkowym wydaniu Dziennika Wschodniego będziemy mieli do rozdania książki, bilety i płyty dla Czytelników.

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni?

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni? 0 0

W decydującą fazę wkraczają prace przy budowie nowego terminala Portu Lotniczego Lublin. Konstrukcja jest już gotowa, rozpoczyna się wyposażanie poszczególnych części obiektu.

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana 4 7

Czujniki wbudowane w jezdnię będą liczyć samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z pl. Zamkowego. Zebrane w ten sposób informacje o liczbie wolnych miejsc parkingowych będą wyświetlane kierowcom na ulicach prowadzących do placu. Inne niespodzianki czekają nas na kilku skrzyżowaniach.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 33

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 4

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 60 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 38

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 62 15

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!