Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2008 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Skandal w Ratuszu. Radni kłócą się o... kubek

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Jest czarny, a nadrukowany na nim anioł wzięty z fresków kaplicy zamkowej w komiksowym dymku mówi "zapomnij o cukrze”. Tak wygląda oficjalny, promocyjny kubek Lublina. Dzisiaj na początku posiedzenia miejscy radni dostali takie gadżety od prezydenta Lublina. I wybuchł skandal.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mi ten napis kojarzy się tylko z przykrą sytuacją, że w Lublinie zamknięto cukrownię. Czy to była inspiracja dla tego hasła? - dopytuje Krzysztof Podkański, miejski radny PiS, który wystosował do prezydenta oficjalny protest w tej sprawie. - Ja rozumiem, że chodziło o to, że bez cukru jest zdrowo. Ale takie hasło nie powinno się w tym roku pokazać.

- Jeżeli by na ten kubek patrzeć tak, jak radny Podkański, to rzeczywiście można mieć zastrzeżenia - komentuje Dariusz Sadowski, radny SdPl. - Ale ja ten napis odbieram w kontekście zdrowotnym, a nie przemysłowym - dodaje.

- Nie jestem wyznawcą spiskowej teorii dziejów i to tłumaczenie tekstu jest dla mnie śmieszne. Pomysł na gadżety pojawił się w lutym, przed likwidacją cukrowni - mówi Michał Krawczyk, szef Biura Marketingu Miasta, na którego zlecenie powstały kubki.

Podkańskiego to nie przekonuje i gadżet i tak mu się nie podoba. - Niedawno byłem na "Upiorze w operze” i dostałem ładny kubek, który pod wpływem ciepła zmienia kolor i widać na nim upiora. Taki kubek rozumiem, a nie jakiś mały i czarny - dodaje radny.

Skąd pomysł na anioła z "dymkiem”?

- Chcieliśmy do poważnych fresków dorobić lekki komentarz. Dlatego na torbie anioł mówi "polubisz zakupy” a na koszulce anioł do anioła "widziałam cię wczoraj we śnie” - wyjaśnia Michał Krawczyk.

Hasła aniołom wymyślała wynajęta przez Ratusz agencja reklamowa.

Teraz prezydent będzie musiał udzielić radnemu oficjalnej odpowiedzi na piśmie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jw4012 / 19 lutego 2009 r. o 12:29
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca.

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca. rozwiń
Avatar
antykrzysio / 18 stycznia 2009 r. o 11:57
Krzysiu! Zajmij się lepiej reedukacja swojego ojca, który po naukach wyniesionych z ZSMP i utrwalonych na kursach w ZSSR słuzy tak jak ty wszystkim, tylko nie Polakom! Jesteście obaj fałszywymi prorokami co to bluźnią na unię, są przeciw niej a pchają się na unijnego posła! Dla kariery i pieniędzy zrobicie wszystko- chipokryci!
Avatar
Koper / 28 listopada 2008 r. o 00:43
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez nie wstrzymuje sie od glosu) po czym przewodniczacy oglasza ze nie ma kworum pomimo ze de facto jest kworum tylko radni nie kwapia sie do glosowania nad wnioskiem/uchwala?


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez... rozwiń
Avatar
ajo / 27 listopada 2008 r. o 21:24
ja od razu pomyślałem o cukrowni...Ale jak ma sie posadke prezydenta grajdoła to można sobie na taką ironie pozwolic...
Avatar
podkanski / 27 listopada 2008 r. o 21:07
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin
Avatar
aaa / 27 listopada 2008 r. o 20:47
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą nei było jeszcze w naszych lokalnych brukowcach corocznego tematu szopki
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą n... rozwiń
Avatar
mosquito / 27 listopada 2008 r. o 18:53
Bosche, - ale jełopy !
Avatar
jw4012 / 19 lutego 2009 r. o 12:29
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca.

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca. rozwiń
Avatar
antykrzysio / 18 stycznia 2009 r. o 11:57
Krzysiu! Zajmij się lepiej reedukacja swojego ojca, który po naukach wyniesionych z ZSMP i utrwalonych na kursach w ZSSR słuzy tak jak ty wszystkim, tylko nie Polakom! Jesteście obaj fałszywymi prorokami co to bluźnią na unię, są przeciw niej a pchają się na unijnego posła! Dla kariery i pieniędzy zrobicie wszystko- chipokryci!
Avatar
Koper / 28 listopada 2008 r. o 00:43
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez nie wstrzymuje sie od glosu) po czym przewodniczacy oglasza ze nie ma kworum pomimo ze de facto jest kworum tylko radni nie kwapia sie do glosowania nad wnioskiem/uchwala?


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez... rozwiń
Avatar
ajo / 27 listopada 2008 r. o 21:24
ja od razu pomyślałem o cukrowni...Ale jak ma sie posadke prezydenta grajdoła to można sobie na taką ironie pozwolic...
Avatar
podkanski / 27 listopada 2008 r. o 21:07
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin
Avatar
aaa / 27 listopada 2008 r. o 20:47
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą nei było jeszcze w naszych lokalnych brukowcach corocznego tematu szopki
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą n... rozwiń
Avatar
mosquito / 27 listopada 2008 r. o 18:53
Bosche, - ale jełopy !