Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2008 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Skandal w Ratuszu. Radni kłócą się o... kubek

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Jest czarny, a nadrukowany na nim anioł wzięty z fresków kaplicy zamkowej w komiksowym dymku mówi "zapomnij o cukrze”. Tak wygląda oficjalny, promocyjny kubek Lublina. Dzisiaj na początku posiedzenia miejscy radni dostali takie gadżety od prezydenta Lublina. I wybuchł skandal.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mi ten napis kojarzy się tylko z przykrą sytuacją, że w Lublinie zamknięto cukrownię. Czy to była inspiracja dla tego hasła? - dopytuje Krzysztof Podkański, miejski radny PiS, który wystosował do prezydenta oficjalny protest w tej sprawie. - Ja rozumiem, że chodziło o to, że bez cukru jest zdrowo. Ale takie hasło nie powinno się w tym roku pokazać.

- Jeżeli by na ten kubek patrzeć tak, jak radny Podkański, to rzeczywiście można mieć zastrzeżenia - komentuje Dariusz Sadowski, radny SdPl. - Ale ja ten napis odbieram w kontekście zdrowotnym, a nie przemysłowym - dodaje.

- Nie jestem wyznawcą spiskowej teorii dziejów i to tłumaczenie tekstu jest dla mnie śmieszne. Pomysł na gadżety pojawił się w lutym, przed likwidacją cukrowni - mówi Michał Krawczyk, szef Biura Marketingu Miasta, na którego zlecenie powstały kubki.

Podkańskiego to nie przekonuje i gadżet i tak mu się nie podoba. - Niedawno byłem na "Upiorze w operze” i dostałem ładny kubek, który pod wpływem ciepła zmienia kolor i widać na nim upiora. Taki kubek rozumiem, a nie jakiś mały i czarny - dodaje radny.

Skąd pomysł na anioła z "dymkiem”?

- Chcieliśmy do poważnych fresków dorobić lekki komentarz. Dlatego na torbie anioł mówi "polubisz zakupy” a na koszulce anioł do anioła "widziałam cię wczoraj we śnie” - wyjaśnia Michał Krawczyk.

Hasła aniołom wymyślała wynajęta przez Ratusz agencja reklamowa.

Teraz prezydent będzie musiał udzielić radnemu oficjalnej odpowiedzi na piśmie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jw4012 / 19 lutego 2009 r. o 12:29
0
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca.

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca. rozwiń
Avatar
antykrzysio / 18 stycznia 2009 r. o 11:57
0
Krzysiu! Zajmij się lepiej reedukacja swojego ojca, który po naukach wyniesionych z ZSMP i utrwalonych na kursach w ZSSR słuzy tak jak ty wszystkim, tylko nie Polakom! Jesteście obaj fałszywymi prorokami co to bluźnią na unię, są przeciw niej a pchają się na unijnego posła! Dla kariery i pieniędzy zrobicie wszystko- chipokryci!
Avatar
Koper / 28 listopada 2008 r. o 00:43
0
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez nie wstrzymuje sie od glosu) po czym przewodniczacy oglasza ze nie ma kworum pomimo ze de facto jest kworum tylko radni nie kwapia sie do glosowania nad wnioskiem/uchwala?


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez... rozwiń
Avatar
ajo / 27 listopada 2008 r. o 21:24
0
ja od razu pomyślałem o cukrowni...Ale jak ma sie posadke prezydenta grajdoła to można sobie na taką ironie pozwolic...
Avatar
podkanski / 27 listopada 2008 r. o 21:07
0
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin
Avatar
aaa / 27 listopada 2008 r. o 20:47
0
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą nei było jeszcze w naszych lokalnych brukowcach corocznego tematu szopki
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą n... rozwiń
Avatar
mosquito / 27 listopada 2008 r. o 18:53
0
Bosche, - ale jełopy !
Avatar
jw4012 / 19 lutego 2009 r. o 12:29
0
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca.

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca. rozwiń
Avatar
antykrzysio / 18 stycznia 2009 r. o 11:57
0
Krzysiu! Zajmij się lepiej reedukacja swojego ojca, który po naukach wyniesionych z ZSMP i utrwalonych na kursach w ZSSR słuzy tak jak ty wszystkim, tylko nie Polakom! Jesteście obaj fałszywymi prorokami co to bluźnią na unię, są przeciw niej a pchają się na unijnego posła! Dla kariery i pieniędzy zrobicie wszystko- chipokryci!
Avatar
Koper / 28 listopada 2008 r. o 00:43
0
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez nie wstrzymuje sie od glosu) po czym przewodniczacy oglasza ze nie ma kworum pomimo ze de facto jest kworum tylko radni nie kwapia sie do glosowania nad wnioskiem/uchwala?


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez... rozwiń
Avatar
ajo / 27 listopada 2008 r. o 21:24
0
ja od razu pomyślałem o cukrowni...Ale jak ma sie posadke prezydenta grajdoła to można sobie na taką ironie pozwolic...
Avatar
podkanski / 27 listopada 2008 r. o 21:07
0
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin
Avatar
aaa / 27 listopada 2008 r. o 20:47
0
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą nei było jeszcze w naszych lokalnych brukowcach corocznego tematu szopki
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą n... rozwiń
Avatar
mosquito / 27 listopada 2008 r. o 18:53
0
Bosche, - ale jełopy !
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cuda lubelskiego Żmigrodu: Król Żelaza, szkielet kobiety i dzwon, który płacze
Magazyn

Cuda lubelskiego Żmigrodu: Król Żelaza, szkielet kobiety i dzwon, który płacze

Kiedy zostałem mieszkańcem Żmigrodu, narodził się pomysł na przewodnik, dedykowany prof. Władysławowi Panasowi. Pomysł, żeby opowiedzieć to miejsce. Opowiedzieć Żmigród, który jest także mitologiczną krainą dzieciństwa Józefa Czechowicza. Więc ja, który zawsze Czechowiczem się „żywiłem”, trafiam w samo epicentrum jego historii. Zrozumiałem, że nie da się zrozumieć Czechowicza bez Żmigrodu – Rozmowa z Tomaszem Pietrasiewiczem, autorem przewodnika „Żmigród i okolice”

Niedzielski: system dostaw szczepionek w weekendy działa

Niedzielski: system dostaw szczepionek w weekendy działa

W sobotę do godz. 17 zaszczepiono blisko 17 tys. osób, w weekend działa 186 punktów szczepieniowych - poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. System dostaw szczepionek w weekendy działa - ocenił minister.

Mutacja czy wariant? Ekspert wyjaśnia, o co chodzi z "brytyjskim" i "afrykańskim" wariantem koronawirusa

Mutacja czy wariant? Ekspert wyjaśnia, o co chodzi z "brytyjskim" i "afrykańskim" wariantem koronawirusa

W przekazie medialnym nt. SARS-CoV-2 naprzemiennie pojawiają się informacje o nowej "mutacji", "wariancie" czy "szczepie" koronawirusa. Znaczenie tych terminów jest ściśle określone i nie jest synonimiczne – mówi prof. Piotr Rzymski z UM w Poznaniu.

W regionach jest zapas wolnych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19

W regionach jest zapas wolnych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19

W każdym województwie jest bezpieczny zapas wolnych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19. W całym kraju wolnych pozostaje 48 proc. łóżek covidowych i 44 proc. respiratorów dla pacjentów z koronawirusem.

Nakrętki dla Niny: połączenie pomocy z ekologią, ale i super biznes
Magazyn

Nakrętki dla Niny: połączenie pomocy z ekologią, ale i super biznes

Mogą być duże i małe, po napojach, mleku, musztardzie, środkach czystości czy kosmetykach. Zbierają je dzieci i dorośli w przedszkolach, szkołach czy zakładach pracy. Do zbiórek plastikowych nakrętek na cele charytatywne zdążyliśmy już przywyknąć. To połączenie dobroczynności z ekologią, choć firmy recyklingowe przyznają: – To nie jest super biznes

Dworczyk o zapowiedziach przedsiębiorców: wierzymy w dyscyplinę

Dworczyk o zapowiedziach przedsiębiorców: wierzymy w dyscyplinę

Wierzymy w odpowiedzialność, dyscyplinę i solidarność wszystkich Polaków; wierzymy też, że to ostatnia prosta, po której zacznie się powrót do normalnego życia - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o zapowiedzi części przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć swoje biznesy.

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci z bialskiej komendy otrzymali siedem zgłoszeń o oszustwach na BLIK. Sprawcy włamują się na konta portali społecznościowych, po czym podszywając się pod ich właścicieli wysyłają wiadomości z prośbą o pożyczkę.

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą także piłkarze z Kraśnika. Stal przegrała w sobotę z trzecioligowcem z grupy pierwszej – Bronią Radom 1:4.

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień w ramach rządowej kampanii #SzczepimySię. "Urodziłem się w 1923 r., młodość zabrała mi wojna. Dziś mam 98 lat, mam dla kogo żyć, ty również. Bądź bohaterem, zaszczep się" - przekonuje w spocie wideo Skorupka.

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!
film

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!

W sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi Polacy prowadzili po pierwszej serii, ale ostatecznie zakończyli zmagania na drugim miejscu. W niedzielę w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]
galeria

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]

Lasy Kozłowieckie przyciągają coraz więcej osób spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu. W sobotę na najbardziej uczęszczanych ścieżkach spotkać można było wielu spacerowiczów. Nie zabrakło też miłośników nart.

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna wzmocniony nowym zawodnikiem rozpoczął serię meczów sparingowych. W sobotę zawodnicy trenera Kamila Kieresia okazali się minimalnie słabsi od drugoligowej Stali Rzeszów ulegając 1:2

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami
film

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami

Premier Holandii Mark Rutte podał rząd do dymisji. Jest to pokłosie opublikowanego w grudniu raportu komisji parlamentarnej zajmującej się sprawą nieuprawnionych działań urzędów skarbowych w Holandii, które błędnie oskarżyły tysiące rodzin o wyłudzenie świadczeń socjalnych.

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku
18 stycznia 2021, 9:00

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) zaprasza na drugą odsłonę wystawy "W Starym Kinie" dostępnej w gablotach przy CK. Jeszcze do końca tygodnia można w ten sposób oglądać obecną ekspozycję, a od poniedziałku, 18 stycznia rozpocznie się prezentacja kolejnych prac.

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego. Noc z soboty na niedzielę będzie wyjątkowo mroźna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!