Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2008 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Skandal w Ratuszu. Radni kłócą się o... kubek

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Jest czarny, a nadrukowany na nim anioł wzięty z fresków kaplicy zamkowej w komiksowym dymku mówi "zapomnij o cukrze”. Tak wygląda oficjalny, promocyjny kubek Lublina. Dzisiaj na początku posiedzenia miejscy radni dostali takie gadżety od prezydenta Lublina. I wybuchł skandal.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mi ten napis kojarzy się tylko z przykrą sytuacją, że w Lublinie zamknięto cukrownię. Czy to była inspiracja dla tego hasła? - dopytuje Krzysztof Podkański, miejski radny PiS, który wystosował do prezydenta oficjalny protest w tej sprawie. - Ja rozumiem, że chodziło o to, że bez cukru jest zdrowo. Ale takie hasło nie powinno się w tym roku pokazać.

- Jeżeli by na ten kubek patrzeć tak, jak radny Podkański, to rzeczywiście można mieć zastrzeżenia - komentuje Dariusz Sadowski, radny SdPl. - Ale ja ten napis odbieram w kontekście zdrowotnym, a nie przemysłowym - dodaje.

- Nie jestem wyznawcą spiskowej teorii dziejów i to tłumaczenie tekstu jest dla mnie śmieszne. Pomysł na gadżety pojawił się w lutym, przed likwidacją cukrowni - mówi Michał Krawczyk, szef Biura Marketingu Miasta, na którego zlecenie powstały kubki.

Podkańskiego to nie przekonuje i gadżet i tak mu się nie podoba. - Niedawno byłem na "Upiorze w operze” i dostałem ładny kubek, który pod wpływem ciepła zmienia kolor i widać na nim upiora. Taki kubek rozumiem, a nie jakiś mały i czarny - dodaje radny.

Skąd pomysł na anioła z "dymkiem”?

- Chcieliśmy do poważnych fresków dorobić lekki komentarz. Dlatego na torbie anioł mówi "polubisz zakupy” a na koszulce anioł do anioła "widziałam cię wczoraj we śnie” - wyjaśnia Michał Krawczyk.

Hasła aniołom wymyślała wynajęta przez Ratusz agencja reklamowa.

Teraz prezydent będzie musiał udzielić radnemu oficjalnej odpowiedzi na piśmie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jw4012 / 19 lutego 2009 o 12:29
0
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca.

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca. rozwiń
Avatar
antykrzysio / 18 stycznia 2009 o 11:57
0
Krzysiu! Zajmij się lepiej reedukacja swojego ojca, który po naukach wyniesionych z ZSMP i utrwalonych na kursach w ZSSR słuzy tak jak ty wszystkim, tylko nie Polakom! Jesteście obaj fałszywymi prorokami co to bluźnią na unię, są przeciw niej a pchają się na unijnego posła! Dla kariery i pieniędzy zrobicie wszystko- chipokryci!
Avatar
Koper / 28 listopada 2008 o 00:43
0
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez nie wstrzymuje sie od glosu) po czym przewodniczacy oglasza ze nie ma kworum pomimo ze de facto jest kworum tylko radni nie kwapia sie do glosowania nad wnioskiem/uchwala?


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez... rozwiń
Avatar
ajo / 27 listopada 2008 o 21:24
0
ja od razu pomyślałem o cukrowni...Ale jak ma sie posadke prezydenta grajdoła to można sobie na taką ironie pozwolic...
Avatar
podkanski / 27 listopada 2008 o 21:07
0
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin
Avatar
aaa / 27 listopada 2008 o 20:47
0
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą nei było jeszcze w naszych lokalnych brukowcach corocznego tematu szopki
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą n... rozwiń
Avatar
mosquito / 27 listopada 2008 o 18:53
0
Bosche, - ale jełopy !
Avatar
jw4012 / 19 lutego 2009 o 12:29
0
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca.

Szanowny Panie proszę odpowiedzieć co pan zrobił dla Lublina?
Oczywiscie poza objęciem lukratywnej posadki danej przez ojca. rozwiń
Avatar
antykrzysio / 18 stycznia 2009 o 11:57
0
Krzysiu! Zajmij się lepiej reedukacja swojego ojca, który po naukach wyniesionych z ZSMP i utrwalonych na kursach w ZSSR słuzy tak jak ty wszystkim, tylko nie Polakom! Jesteście obaj fałszywymi prorokami co to bluźnią na unię, są przeciw niej a pchają się na unijnego posła! Dla kariery i pieniędzy zrobicie wszystko- chipokryci!
Avatar
Koper / 28 listopada 2008 o 00:43
0
podkanski napisał:
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez nie wstrzymuje sie od glosu) po czym przewodniczacy oglasza ze nie ma kworum pomimo ze de facto jest kworum tylko radni nie kwapia sie do glosowania nad wnioskiem/uchwala?


Jak to nie bylo klotni? a jak nazwac sytuacje kiedy byly 3 kolejne przerwy w obradach w czasie glosowania nad nazwami ulic, jak nazwac wyrazanie opini przez radnego Kowalczyka skierowane w kierunku radnego Krakowskiego aby zrezygnowal z funkcji przewodniczacego rady? Jesli nie nazwiemy tego klotnia to na pewno kabaretem, kpina z wyborocow i powagi pelnionej przez radnych funkcji, bo jak nazwac sytacje kiedy w czasie glosowania czesc poslow nie glosuje (tzn. nie jest za wnioskiem, ale tez nie jest przeciwko, ani tez... rozwiń
Avatar
ajo / 27 listopada 2008 o 21:24
0
ja od razu pomyślałem o cukrowni...Ale jak ma sie posadke prezydenta grajdoła to można sobie na taką ironie pozwolic...
Avatar
podkanski / 27 listopada 2008 o 21:07
0
Szanowni internauci,

Tytuł dzisiejszego artykułu jest swego rodzaju przekłamaniem, gdyż żadnej kłótni na sesji nie było, lecz jest to moje zdanie jakie wyraziłem w interpelacji do Prezydenta i proszę mi wierzyć że przepraszam za słowa "głupotami się nie zajmujemy jako radni" lecz uważam, że promując Lublin, należy bardziej rozważnie dobierać słowa i przewidzieć również skojarzenia mieszkańców.

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin
Avatar
aaa / 27 listopada 2008 o 20:47
0
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą nei było jeszcze w naszych lokalnych brukowcach corocznego tematu szopki
Jak bardzo nie cierpię radnego Podkańskiego i jego rodzinki (zwłaszcza córeczki) to jednak tym razem musze się z nim zgodzić.
JA też miałąm na początku skojarzenie ze zlikwidowaną cukrownią w Lublinie..... i pomyslałam, że to może gadżet od byłych pracowników cukrowni Lublin. A tu ZONK i to prezent od prezydenta...
Temat według mnie do wyjaśnienia i ktoś powinien pomyśleć o tym przed wyprodukowaniem tych pechowych kubków.
A może to temat zastępczy i odwrócenie uwagi mieszkańców Lublina od innych rzeczy.
Swoją drogą n... rozwiń
Avatar
mosquito / 27 listopada 2008 o 18:53
0
Bosche, - ale jełopy !
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 9 0

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 13 5

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 18 42

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 6

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 39 51

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 5 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 14

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 18

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!