Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2009 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Skończy na bruku, bo sąsiedzi jej nie znają

0 7 A A

Miejscy urzędnicy chcą wyrzucić schorowaną kobietę z mieszkania, w którym jest zameldowana

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przez lata opiekowała się niepełnosprawnym ojcem. Teraz – gdy ojciec zmarł – grozi jej eksmisja. Do piątku ma się wyprowadzić z lokalu, przydzielonego przed laty jej rodzicom.

– Spytaliśmy trzech sąsiadów. Nie mogli potwierdzić, że kobieta faktycznie tam mieszkała – uzasadniał nam tę decyzję Artur Cichoń, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie.

Rodzice pani Elżbiety trafili do mieszkania na lubelskich Bronowicach w 2003 roku po interwencji naszej redakcji. Wcześniej starsze małżeństwo mieszkało w skandalicznych warunkach. Kiedy ich dom strawił pożar, poprosili miasto o mieszkanie socjalne. Odmówiono im. Ale gdy opisaliśmy sprawę, lokal socjalny znalazł się w trzy dni.

Przed czterema laty żona pana Kazimierza zmarła. Został sam, zdany na pomoc córki. – Od tamtej pory niemal codziennie się nim opiekowałam, to był mój obowiązek – mówi pani Elżbieta. – Ojciec był chory, niezdolny do samodzielnej egzystencji. W ubiegłym roku wprowadziłam się do niego, bo potrzebował stałej opieki. Wstydził się swojego kalectwa, więc nie utrzymywaliśmy z sąsiadami żadnych kontaktów.

To był największy błąd pani Elżbiety. W czerwcu zmarł jej ojciec. Nasza Czytelniczka jest przewlekle chora. Mogłaby zostać na Bronowicach, bo jest najbliższą rodziną poprzedniego najemcy. Urząd jednak odmówił, bo sąsiedzi nie byli w stanie jednoznacznie stwierdzić czy pani Elżbieta mieszkała razem z ojcem, czy tylko go odwiedzała.

– Oczywiście pani Elżbieta może się starać o zmianę decyzji, ale gdyby urząd się na to zgodził, nie widziałbym w tym sprawiedliwości społecznej – wyjaśnia Cichoń.

W mieszkaniu na Bronowicach nasza Czytelniczka jest zameldowana od 2008 roku. Jesienią zgłosiła się do lokalnej administracji, a ta zaczęła naliczać odpowiednio wyższe opłaty. Lekarka, która regularnie opiekowała się jej ojcem, potwierdza, że mieszkał wraz z córką. Urzędnikom to nie wystarczy.

– Mogła tam przychodzić tylko na czas wizyt – kwituje Cichoń.

Pani Elżbieta bez skutku odwoływała się od decyzji magistratu. W ubiegłym tygodniu dostała nakaz opuszczenia mieszkania. Termin mija w piątek.

– Nie wykluczam, że zlecimy dodatkową kontrolę i dokładniej zbadamy sprawę – mówi Tomasz Kępa, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta. – Trzeba tylko napisać odpowiednią prośbę. W takich przypadkach możemy opierać się tylko na wywiadzie środowiskowym. Nie mamy innych metod.

Pani Elżbiecie pozostaje jeszcze droga sądowa. Może walczyć o prawo do wynajęcia mieszkania. W tym czasie miasto będzie jej naliczać wyższy czynsz. Dziś opłaty za mieszkanie wynoszą niewiele ponad 200 zł, ale mogą skoczyć nawet dwukrotnie.


Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 20:25
0
A życie toczy się dalej...
Avatar
beduin / 19 sierpnia 2009 o 12:00
0
Mag napisał:
Przygadał kocioł garnkowi... Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Jest to wujek, syn babci autorki tej wypowiedzi. A wracając do sprawy, normalny człowiek, któremu powinno być przydzielone mieszkanie niech nie liczy na cud. Mieszkania komunalne itp. są tylko dla znajomych i dobrych znajomych. Nawet gdyby komuś się należało - to niech nie liczy na to, że dostanie. Nie czas zrobić z tym procederem porządek? Nie ma komu wnikliwie sprawdzić, co się dzieje?
Co racja to racja wystarczy dokładnie przeczytać ,a swoją drogą to mieszkanie ma pewnie już przydzielonego swojego lokatora urzędnicy w ADM-ie nie śpią i trudno jest z nimi wygrać ale skoro mieszkała i potwierdza to lekarz opiekujący się chorym to chyba jest to wiarygodny świadek ,w końcu to potwierdzenie człowieka wykonującego zawód zaufania publicznego !A nie wszyscy lubią użalać się nad sobą czy robić dramat ze swojej choroby czy bliskich osób bo to też jest źle odbierane przez niektórych ,więc dlaczego by nie wierzyć tej pani ?.
Co racja to racja wystarczy dokładnie przeczytać ,a swoją drogą to mieszkanie ma pewnie już przydzielonego swojego lokatora urzędnicy w ADM-ie nie śpią i trudno jest z nimi wygrać ale skoro mieszkała i potwierdza to lekarz opiekujący się chorym to chyba jest to wiarygodny świadek ,w końcu to potwierdzenie człowieka wykonującego zawód zaufania publicznego !A nie wszyscy lubią użalać się nad sobą czy robić dramat ze swojej choroby czy bliskich osób bo to też jest źle odbierane przez niektórych ,więc dlaczego by nie wierzyć t... rozwiń
Avatar
Mag / 19 sierpnia 2009 o 10:15
0
Gość napisał:
naucz sie babo skladnie pisac najpierw, najpierw piszesz ze mieszka tam twoj wujek, a pozniej ze jest twoim synem

Przygadał kocioł garnkowi... Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Jest to wujek, syn babci autorki tej wypowiedzi. A wracając do sprawy, normalny człowiek, któremu powinno być przydzielone mieszkanie niech nie liczy na cud. Mieszkania komunalne itp. są tylko dla znajomych i dobrych znajomych. Nawet gdyby komuś się należało - to niech nie liczy na to, że dostanie. Nie czas zrobić z tym procederem porządek? Nie ma komu wnikliwie sprawdzić, co się dzieje?

Przygadał kocioł garnkowi... Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Jest to wujek, syn babci autorki tej wypowiedzi. A wracając do sprawy, normalny człowiek, któremu powinno być przydzielone mieszkanie niech nie liczy na cud. Mieszkania komunalne itp. są tylko dla znajomych i dobrych znajomych. Nawet gdyby komuś się należało - to niech nie liczy na to, że dostanie. Nie czas zrobić z tym procederem porządek? Nie ma komu wnikliwie sprawdzić, co się dzieje? rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 10:01
0
anula napisał:
Ta pani ma pierwszenstwo do lokalu i powinna o nie walczyć.Miasto stać jest na utrzymywanie ludzi którzy nie płacą za mieszkania komunalne od lat.JA jestem zameldowana od 18 lat w lok.kom. lecz tam nie mieszkam 'mieszka tam mój wujek alkoholik który od lat nie placi czynszu MELINA SPELuna.Od 13 lat wynajmuje mieszkanie mam teraz dwoje dzieci tułam się po stancjach.MIeszkanie jest po mojej babci ja jestem wnuczką,on jako syn ma prawo do tego lokalu.Byłam u P.prezydenta chcialam spłacić zadlużenie abym mogła się tam wprowadzić .NIC Z TEGO ON JEST NA PRAWIE .I miasto jest stać na utrzymywanie jego w tym lokalu.

naucz sie babo skladnie pisac najpierw, najpierw piszesz ze mieszka tam twoj wujek, a pozniej ze jest twoim synem

naucz sie babo skladnie pisac najpierw, najpierw piszesz ze mieszka tam twoj wujek, a pozniej ze jest twoim synem rozwiń
Avatar
anula / 19 sierpnia 2009 o 09:38
0
Ta pani ma pierwszenstwo do lokalu i powinna o nie walczyć.Miasto stać jest na utrzymywanie ludzi którzy nie płacą za mieszkania komunalne od lat.JA jestem zameldowana od 18 lat w lok.kom. lecz tam nie mieszkam 'mieszka tam mój wujek alkoholik który od lat nie placi czynszu MELINA SPELuna.Od 13 lat wynajmuje mieszkanie mam teraz dwoje dzieci tułam się po stancjach.MIeszkanie jest po mojej babci ja jestem wnuczką,on jako syn ma prawo do tego lokalu.Byłam u P.prezydenta chcialam spłacić zadlużenie abym mogła się tam wprowadzić .NIC Z TEGO ON JEST NA PRAWIE .I miasto jest stać na utrzymywanie jego w tym lokalu.
Ta pani ma pierwszenstwo do lokalu i powinna o nie walczyć.Miasto stać jest na utrzymywanie ludzi którzy nie płacą za mieszkania komunalne od lat.JA jestem zameldowana od 18 lat w lok.kom. lecz tam nie mieszkam 'mieszka tam mój wujek alkoholik który od lat nie placi czynszu MELINA SPELuna.Od 13 lat wynajmuje mieszkanie mam teraz dwoje dzieci tułam się po stancjach.MIeszkanie jest po mojej babci ja jestem wnuczką,on jako syn ma prawo do tego lokalu.Byłam u P.prezydenta chcialam spłacić zadlużenie abym mogła się tam wprowadzić .NIC Z TEGO ... rozwiń
Avatar
rafal / 19 sierpnia 2009 o 09:08
0
niech pani lepiej za wczasu skorzysta z pomocy prawnika, bo znowu będą awantury z komornikami...wy jako redakcja lepiej zapewniajcie pomoc prawną, a nie durnej treści artykuły
Avatar
stefek / 19 sierpnia 2009 o 08:39
0
pewnie urzędniki mają już lepsze plany co do tego mieszkania....
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 20:25
0
A życie toczy się dalej...
Avatar
beduin / 19 sierpnia 2009 o 12:00
0
Mag napisał:
Przygadał kocioł garnkowi... Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Jest to wujek, syn babci autorki tej wypowiedzi. A wracając do sprawy, normalny człowiek, któremu powinno być przydzielone mieszkanie niech nie liczy na cud. Mieszkania komunalne itp. są tylko dla znajomych i dobrych znajomych. Nawet gdyby komuś się należało - to niech nie liczy na to, że dostanie. Nie czas zrobić z tym procederem porządek? Nie ma komu wnikliwie sprawdzić, co się dzieje?
Co racja to racja wystarczy dokładnie przeczytać ,a swoją drogą to mieszkanie ma pewnie już przydzielonego swojego lokatora urzędnicy w ADM-ie nie śpią i trudno jest z nimi wygrać ale skoro mieszkała i potwierdza to lekarz opiekujący się chorym to chyba jest to wiarygodny świadek ,w końcu to potwierdzenie człowieka wykonującego zawód zaufania publicznego !A nie wszyscy lubią użalać się nad sobą czy robić dramat ze swojej choroby czy bliskich osób bo to też jest źle odbierane przez niektórych ,więc dlaczego by nie wierzyć tej pani ?.
Co racja to racja wystarczy dokładnie przeczytać ,a swoją drogą to mieszkanie ma pewnie już przydzielonego swojego lokatora urzędnicy w ADM-ie nie śpią i trudno jest z nimi wygrać ale skoro mieszkała i potwierdza to lekarz opiekujący się chorym to chyba jest to wiarygodny świadek ,w końcu to potwierdzenie człowieka wykonującego zawód zaufania publicznego !A nie wszyscy lubią użalać się nad sobą czy robić dramat ze swojej choroby czy bliskich osób bo to też jest źle odbierane przez niektórych ,więc dlaczego by nie wierzyć t... rozwiń
Avatar
Mag / 19 sierpnia 2009 o 10:15
0
Gość napisał:
naucz sie babo skladnie pisac najpierw, najpierw piszesz ze mieszka tam twoj wujek, a pozniej ze jest twoim synem

Przygadał kocioł garnkowi... Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Jest to wujek, syn babci autorki tej wypowiedzi. A wracając do sprawy, normalny człowiek, któremu powinno być przydzielone mieszkanie niech nie liczy na cud. Mieszkania komunalne itp. są tylko dla znajomych i dobrych znajomych. Nawet gdyby komuś się należało - to niech nie liczy na to, że dostanie. Nie czas zrobić z tym procederem porządek? Nie ma komu wnikliwie sprawdzić, co się dzieje?

Przygadał kocioł garnkowi... Trzeba nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Jest to wujek, syn babci autorki tej wypowiedzi. A wracając do sprawy, normalny człowiek, któremu powinno być przydzielone mieszkanie niech nie liczy na cud. Mieszkania komunalne itp. są tylko dla znajomych i dobrych znajomych. Nawet gdyby komuś się należało - to niech nie liczy na to, że dostanie. Nie czas zrobić z tym procederem porządek? Nie ma komu wnikliwie sprawdzić, co się dzieje? rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 10:01
0
anula napisał:
Ta pani ma pierwszenstwo do lokalu i powinna o nie walczyć.Miasto stać jest na utrzymywanie ludzi którzy nie płacą za mieszkania komunalne od lat.JA jestem zameldowana od 18 lat w lok.kom. lecz tam nie mieszkam 'mieszka tam mój wujek alkoholik który od lat nie placi czynszu MELINA SPELuna.Od 13 lat wynajmuje mieszkanie mam teraz dwoje dzieci tułam się po stancjach.MIeszkanie jest po mojej babci ja jestem wnuczką,on jako syn ma prawo do tego lokalu.Byłam u P.prezydenta chcialam spłacić zadlużenie abym mogła się tam wprowadzić .NIC Z TEGO ON JEST NA PRAWIE .I miasto jest stać na utrzymywanie jego w tym lokalu.

naucz sie babo skladnie pisac najpierw, najpierw piszesz ze mieszka tam twoj wujek, a pozniej ze jest twoim synem

naucz sie babo skladnie pisac najpierw, najpierw piszesz ze mieszka tam twoj wujek, a pozniej ze jest twoim synem rozwiń
Avatar
anula / 19 sierpnia 2009 o 09:38
0
Ta pani ma pierwszenstwo do lokalu i powinna o nie walczyć.Miasto stać jest na utrzymywanie ludzi którzy nie płacą za mieszkania komunalne od lat.JA jestem zameldowana od 18 lat w lok.kom. lecz tam nie mieszkam 'mieszka tam mój wujek alkoholik który od lat nie placi czynszu MELINA SPELuna.Od 13 lat wynajmuje mieszkanie mam teraz dwoje dzieci tułam się po stancjach.MIeszkanie jest po mojej babci ja jestem wnuczką,on jako syn ma prawo do tego lokalu.Byłam u P.prezydenta chcialam spłacić zadlużenie abym mogła się tam wprowadzić .NIC Z TEGO ON JEST NA PRAWIE .I miasto jest stać na utrzymywanie jego w tym lokalu.
Ta pani ma pierwszenstwo do lokalu i powinna o nie walczyć.Miasto stać jest na utrzymywanie ludzi którzy nie płacą za mieszkania komunalne od lat.JA jestem zameldowana od 18 lat w lok.kom. lecz tam nie mieszkam 'mieszka tam mój wujek alkoholik który od lat nie placi czynszu MELINA SPELuna.Od 13 lat wynajmuje mieszkanie mam teraz dwoje dzieci tułam się po stancjach.MIeszkanie jest po mojej babci ja jestem wnuczką,on jako syn ma prawo do tego lokalu.Byłam u P.prezydenta chcialam spłacić zadlużenie abym mogła się tam wprowadzić .NIC Z TEGO ... rozwiń
Avatar
rafal / 19 sierpnia 2009 o 09:08
0
niech pani lepiej za wczasu skorzysta z pomocy prawnika, bo znowu będą awantury z komornikami...wy jako redakcja lepiej zapewniajcie pomoc prawną, a nie durnej treści artykuły
Avatar
stefek / 19 sierpnia 2009 o 08:39
0
pewnie urzędniki mają już lepsze plany co do tego mieszkania....
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 2 3

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 1

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 8 5

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!