Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2011 r.
13:41
Edytuj ten wpis

Śmierć abp Życińskiego: Księgi czekają na wpisy (wideo)

0 24 A A
Księga kondolencyjna w kurii biskupiej. (Maciej Kaczanowski)
Księga kondolencyjna w kurii biskupiej. (Maciej Kaczanowski)

W budynku kurii biskupiej, na KUL i w Archikatedrze Lubelskiej wyłożone zostały księgi kondolencyjne. Jako pierwsi wpisali się przedstawiciele władz Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lublinianie wspominają arcybiskupa

ks. prof. Stanisław Wilk, rektor KUL
Kiedy dowiedziałem się o śmierci Arcybiskupa przeżyłem ogromny szok. W pierwszej chwili poczułem się, jakby świat się zawalił .
Jako profesor był wzorem. Przy tylu obowiązkach zawsze punktualnie odbywał wykłady i seminaria.Nikt nie był mu obojętny. Kiedy rozmawiał ze studentką ze wschodu, która narzekała na brak środków do życia, prosił KUL o wsparcie - wspomina prof. Wilk

Kardynał Kazimierz Nycz
Wyprzedzał innych w swoim uprawianiu i nauki i w swoim patrzeniu na świat. Przez to często bywał człowiekiem niezrozumianym. Nie nadążaliśmy za nim. Odszedł niewątpliwie wielki, ważny człowiek Kościoła. A także ważny człowiek życia naukowego i kulturalnego.

Biskup Tadeusz Pieronek
Arcybiskupa Życińskiego wspominam jako bardzo znakomitego człowieka. Postać - nie boję się tego powiedzieć - wybitna, a jeżeli wybitna, to kontrowersyjna. Wielkich ludzi ludzie mali nie akceptują. To był dramat arcybiskupa Życińskiego.

Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
Nagła śmierć arcybiskupa Józefa Życińskiego jest wielkim ciosem dla Kościoła katolickiego w Polsce. Kościół stracił jednego ze swoich najwybitniejszych synów. Arcybiskup Życiński był nie tylko pasterzem Kościoła, ale także przenikliwym myślicielem, teologiem i filozofem. W trakcie całej swojej posługi kapłańskiej konsekwentnie realizował hasło, które było jego drogowskazem duchowym: In Spiritu et Veritate - w Duchu i w Prawdzie. To niepowetowana strata dla wszystkich Polaków.

Janusz Palikot (Ruch Poparcia)
Ceniłem go mimo mojej ogólnej niechęci do kleru! Zaimponował mszami z udziałem księży katolickich żydowskiego pochodzenia. Szczerze też nie lubił PiS i miał tu dobrą intuicję etyczną. Wyczuwał, że oni wykorzystują Kościół do politycznych celów. Był jedną z najlepszych osób polskiego Kościoła. Szkoda, że odszedł! .


Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abc / 12 lipca 2011 o 23:51
0
[quote name='xxx' timestamp='1310507281' post='500763']
Co mam robić? Wierzyć albo nie? Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?
[/quote]
idź stąd precz i nie spamuj kolejnym głupim linkiem.
Avatar
xxx / 12 lipca 2011 o 23:48
0
Dwie różne wróżki zapowiedziały mi jednakową datę mojej śmierci.
Przestraszyłam się, spróbowałam przejść test na przepowiedzenie życia
Avatar
mel / 18 lutego 2011 o 19:51
0
Wpisy prawdziwych Polaków i wspaniałych chrześcijan,
tych "najlepszych z najlepszych"miłujących bliżniego
i przyjmujących Komunię przy każdej okazji,Żenada
brak szacunku dla śmierci i godności ludzkiej,
szkoda słów zwierzęta mają więcej wyczucia
Avatar
Gość / 18 lutego 2011 o 13:26
0
JAKIM ON BYŁ WIELKIM CZŁOWIEKIEM???
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIE!!!
ZWYKŁY GEJ (PE..Ł) A JAKBY POMYŚLEC DOBRZE TO RÓWNIEŻ PEDOFIL...
CZEPIAŁ SIE MŁODSZYCH... JAK PATRZE NA JEGO GĘBĘ TO ZBIERA MNIE NA WYMIOTY.
TACY LUDZIE JAK arcybiskup życiński BUDZĄ WE MNIE OBRZYDZENIE!!!!!
JAK KTOŚ TAK GO KOCHA TO NIECH TANKUJE SAMOCHÓD NA JEGO PRYWATNYCH STACJACH. JEDNA Z NICH JEST W LUBLINIE NA JANA PAWŁA....
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:40
0
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty... rozwiń
Avatar
BigTom / 13 lutego 2011 o 13:09
0
"Nie róbmy z ofiar [katastrofy smoleńskiej] męczenników" - wypowiedź abp. Życińskiego w liście do parafii na niedzielne kazanie w 2010r.
Tymczasem Oni nimi są.
Avatar
Czytelnik / 12 lutego 2011 o 15:26
0
Poszukującym prawdy - zwłaszcza środowiskom akademickim - polecam:
http://www.rp.pl/artykul/607247.html?print=tak
Avatar
Jan Prawdychcący / 12 lutego 2011 o 14:35
0
Charta non erubescit.....Memento- Iustitias vestras iudicabo.
Avatar
Anna / 12 lutego 2011 o 11:58
0
Zacytowanie Palikota, tego szatana w polskiej polityce i życiu publicznym, bandziora intelektualnego, rujnującego życie polskie obraża to miejsce.
Księdzu Arcybiskupowi, który ranił wielu swoimi wypowiedziami politycznymi od ambony nie ch Pan wybaczy i niech Mu ziemia lekką będzie..
Avatar
jazo / 12 lutego 2011 o 10:50
0
[quote name='Zdzislaw Wyszkowski' timestamp='1297432600' post='436263']
Odszedl w wiecznosc wrog prawdziwych Polakow i katolikow.
Narud otrzasnie sie z tej straty szybko i pojdzie w zapomnienie czlowiek oszalajacy naszego przenajswietszej pamieci Prezydeta Lecha Kaczynskiego i jego brata prawdziwego przywotcy narodowego,dbalego o ludzi potrzebujacych wsparcia. Tylko religijni zaparciowcy moga chodzic i pisac do ksiag wiecznych wystawionych w kurji.
za dwa miesiace zmieciem z powiezchni ziemskiej Zydowstwo, Masonstwo i niepolska opozycje.
[/quote]
Wrogiem Polakow jestes ty i ta twoja, sterowana przez szatana sekta, udajaca prawdziwych Polakow
[quote name='Zdzislaw Wyszkowski' timestamp='1297432600' post='436263']
Odszedl w wiecznosc wrog prawdziwych Polakow i katolikow.
Narud otrzasnie sie z tej straty szybko i pojdzie w zapomnienie czlowiek oszalajacy naszego przenajswietszej pamieci Prezydeta Lecha Kaczynskiego i jego brata prawdziwego przywotcy narodowego,dbalego o ludzi potrzebujacych wsparcia. Tylko religijni zaparciowcy moga chodzic i pisac do ksiag wiecznych wystawionych w kurji.
za dwa miesiace zmieciem z powiezchni ziemskiej Zyd... rozwiń
Avatar
abc / 12 lipca 2011 o 23:51
0
[quote name='xxx' timestamp='1310507281' post='500763']
Co mam robić? Wierzyć albo nie? Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?
[/quote]
idź stąd precz i nie spamuj kolejnym głupim linkiem.
Avatar
xxx / 12 lipca 2011 o 23:48
0
Dwie różne wróżki zapowiedziały mi jednakową datę mojej śmierci.
Przestraszyłam się, spróbowałam przejść test na przepowiedzenie życia
Avatar
mel / 18 lutego 2011 o 19:51
0
Wpisy prawdziwych Polaków i wspaniałych chrześcijan,
tych "najlepszych z najlepszych"miłujących bliżniego
i przyjmujących Komunię przy każdej okazji,Żenada
brak szacunku dla śmierci i godności ludzkiej,
szkoda słów zwierzęta mają więcej wyczucia
Avatar
Gość / 18 lutego 2011 o 13:26
0
JAKIM ON BYŁ WIELKIM CZŁOWIEKIEM???
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIE!!!
ZWYKŁY GEJ (PE..Ł) A JAKBY POMYŚLEC DOBRZE TO RÓWNIEŻ PEDOFIL...
CZEPIAŁ SIE MŁODSZYCH... JAK PATRZE NA JEGO GĘBĘ TO ZBIERA MNIE NA WYMIOTY.
TACY LUDZIE JAK arcybiskup życiński BUDZĄ WE MNIE OBRZYDZENIE!!!!!
JAK KTOŚ TAK GO KOCHA TO NIECH TANKUJE SAMOCHÓD NA JEGO PRYWATNYCH STACJACH. JEDNA Z NICH JEST W LUBLINIE NA JANA PAWŁA....
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:40
0
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty... rozwiń
Avatar
BigTom / 13 lutego 2011 o 13:09
0
"Nie róbmy z ofiar [katastrofy smoleńskiej] męczenników" - wypowiedź abp. Życińskiego w liście do parafii na niedzielne kazanie w 2010r.
Tymczasem Oni nimi są.
Avatar
Czytelnik / 12 lutego 2011 o 15:26
0
Poszukującym prawdy - zwłaszcza środowiskom akademickim - polecam:
http://www.rp.pl/artykul/607247.html?print=tak
Avatar
Jan Prawdychcący / 12 lutego 2011 o 14:35
0
Charta non erubescit.....Memento- Iustitias vestras iudicabo.
Avatar
Anna / 12 lutego 2011 o 11:58
0
Zacytowanie Palikota, tego szatana w polskiej polityce i życiu publicznym, bandziora intelektualnego, rujnującego życie polskie obraża to miejsce.
Księdzu Arcybiskupowi, który ranił wielu swoimi wypowiedziami politycznymi od ambony nie ch Pan wybaczy i niech Mu ziemia lekką będzie..
Avatar
jazo / 12 lutego 2011 o 10:50
0
[quote name='Zdzislaw Wyszkowski' timestamp='1297432600' post='436263']
Odszedl w wiecznosc wrog prawdziwych Polakow i katolikow.
Narud otrzasnie sie z tej straty szybko i pojdzie w zapomnienie czlowiek oszalajacy naszego przenajswietszej pamieci Prezydeta Lecha Kaczynskiego i jego brata prawdziwego przywotcy narodowego,dbalego o ludzi potrzebujacych wsparcia. Tylko religijni zaparciowcy moga chodzic i pisac do ksiag wiecznych wystawionych w kurji.
za dwa miesiace zmieciem z powiezchni ziemskiej Zydowstwo, Masonstwo i niepolska opozycje.
[/quote]
Wrogiem Polakow jestes ty i ta twoja, sterowana przez szatana sekta, udajaca prawdziwych Polakow
[quote name='Zdzislaw Wyszkowski' timestamp='1297432600' post='436263']
Odszedl w wiecznosc wrog prawdziwych Polakow i katolikow.
Narud otrzasnie sie z tej straty szybko i pojdzie w zapomnienie czlowiek oszalajacy naszego przenajswietszej pamieci Prezydeta Lecha Kaczynskiego i jego brata prawdziwego przywotcy narodowego,dbalego o ludzi potrzebujacych wsparcia. Tylko religijni zaparciowcy moga chodzic i pisac do ksiag wiecznych wystawionych w kurji.
za dwa miesiace zmieciem z powiezchni ziemskiej Zyd... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!