Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 marca 2020 r.
21:02

Śmierć pacjenta w Lublinie zakażonego koronawirusem. Konferencja u wojewody

31 37 A A
dr hab. n.med. Krzysztof Tomasiewicz, szef kliniki chorob zakaźnych SPSK1 w Lublinie i wojewoda lubelski Lech Sprawka
dr hab. n.med. Krzysztof Tomasiewicz, szef kliniki chorob zakaźnych SPSK1 w Lublinie i wojewoda lubelski Lech Sprawka (fot. Jacek Szydłowski)

W szpitalu w Lublinie zmarł dziś 66-latek. To trzecia ofiara koronawirusa w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 - To 66-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące – poinformowało dziś po godz. 19 Ministerwstwo Zdrowia.

Na godz. 21 wojewoda lubelski Lech Sprawka zwołał konferencję prasową.

Pacjent, który zmarł, był z powiatu janowskiego. Do szpitala w Lublinie trafił w nocy 11 marca. Następnego dnia zdiagnozowano u niego zakażenie koronawirusem.

- Miał choroby przewlekle współistniejące.  To inna przyczyna śmierci niż ostra niewydolnosc oddechowa. Inaczej niż mialo to miejsce u dwóch poprzednich zgonów w Polsce - mówi dr hab. n.med. Krzysztof Tomasiewicz, szef kliniki chorob zakaźnych SPSK1 w Lublinie.

- Rodzina ma zapewnioną pomoc psychologiczną - zapewnia wojewoda Lech Sprawka. - To bardzo trudna chwila dla wszytskich. Dla najbliższych, ale też tych, którzy opiekowali się pacjentem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 21:17
+26
Ja nie wiem czy zwoływanie tradycyjnych konferencji prasowych to dobry pomysł w tych czasach. Ciągle słyszę jak w tłumie dziennikarzy ktoś kaszle.... przeorganizujcie konferencje, Panie Wojewodo, Pana urząd powinien nadawać konferencje na platformie Twitch.tv lub FB, lub Twitter. Po co narażać tyle redakcji w jednym miejscu!
Avatar
Lublin / 14 marca 2020 r. o 23:57
+17
w Lublinie jeden wielki burdel i dlatego tyle zakażeń. Brak odpowiedzialności ludzi ale i brak organizacji służb. W mediach trąbią o epidemii a w Centrum Spotkania Kultur koncert Roksany Węgiel. Ile dzieci i młodzieży może być zakażonych i być przekaźnikami wirusa dla osób dorosłych. Już Lublin w czołówce ilości zakażonych. To to czekamy 14 dni od koncertu z 08 marca. Gdzie były władze Lublina i organizatorzy tej imprezy? ... a co do Roksany Węgiel to tylko kase  chciała zarobić i nie pomyślała o zagrożeniu, oby nie zachorowała. Tak właśnie rozprzestrzenia się koronawirus. Wszystkim obecnym na koncercie i ich rodzinom oraz mieszkańcom Lublina zdrowia życzę. Macie sytuacje jaką macie przez głupotę i egoizm. 
w Lublinie jeden wielki burdel i dlatego tyle zakażeń. Brak odpowiedzialności ludzi ale i brak organizacji służb. W mediach trąbią o epidemii a w Centrum Spotkania Kultur koncert Roksany Węgiel. Ile dzieci i młodzieży może być zakażonych i być przekaźnikami wirusa dla osób dorosłych. Już Lublin w czołówce ilości zakażonych. To to czekamy 14 dni od koncertu z 08 marca. Gdzie były władze Lublina i organizatorzy tej imprezy? ... a co do Roksany Węgiel to tylko kase  chciała zarobić i nie pomyślała o zagrożeniu, oby nie zachorowała. Tak właśnie ... rozwiń
Avatar
Podpis / 14 marca 2020 r. o 21:55
+13
Ja myslę że konferencja nie byla potrzebna. Smutny fakt. Po prostu.
Avatar
WOJEWODA DO DYMISJI! / 14 marca 2020 r. o 21:37
+12
jak taki człowiek może być wojewodą? po co takie konferencje są zwoływane? Mieszkańcy regionu mają pełne prawo wiedzieć do tego co się tutaj dzieje! A tu zero informacji! Dlaczego nie podano informacji o dokładnej liczbie osób zarażonych na godzinę 21 i ile osób obecnie przebywa w lubelskich szpitalach (ta liczba z godziny na godzinę w zastraszającym tempie rośnie!) Co z kolegami Pawła, który przywlókł zarazę. W Mediolanie było 11 osób! Skoro 23-latek z Niedrzwicy złapał wirusa (jego rodzina także) można przypuszczać, że większość z pozostałych jego kompanów również? Dlaczego nikt o tym nic nie mówi! Czy dlatego "wyrzucono" studentów z akademików Uniwersytetu Medycznego by utworzyć miejsca do kwarantanny?
jak taki człowiek może być wojewodą? po co takie konferencje są zwoływane? Mieszkańcy regionu mają pełne prawo wiedzieć do tego co się tutaj dzieje! A tu zero informacji! Dlaczego nie podano informacji o dokładnej liczbie osób zarażonych na godzinę 21 i ile osób obecnie przebywa w lubelskich szpitalach (ta liczba z godziny na godzinę w zastraszającym tempie rośnie!) Co z kolegami Pawła, który przywlókł zarazę. W Mediolanie było 11 osób! Skoro 23-latek z Niedrzwicy złapał wirusa (jego rodzina także) można przypuszczać, że większość z pozosta... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 21:33
+12
Mówisz ze 13 wyleczonych? To kiedy oni się zarazili i kiedy ich zdiagnozowano skoro choroba rozwija się nawet 2 tygodnie, trwa długo i długo jeszcze patogeny zostają w organizmie? Chyba rząd przespał ważny moment, gdy był czas na prewencyjne działania- zakup testów, kwarantanny osób powracających, zakup testów, masek i innego sprzętu. Teraz wielkie halo o wielkim sukcesie. Pierwsze diagnozy 4 dni temu i nagle info o ozdrowieniach. Zwyczajna GRYPA trwa dłużej!!! KTOŚ KŁAMIE
Avatar
O / 14 marca 2020 r. o 21:28
+11
No właśnie,  po jakiego wuja tą konferencja? Żeby się z dziennikarzami powymieniac wirusami?
Avatar
Magda / 14 marca 2020 r. o 21:39
+10
Po co ta konferencja???? Zero informacji, ten człowiek nie nadaje się na to stanowisko!!!!
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 21:27
+10
I po co ta konferencja? Komunikat byłby dużo lepszy. Czy od dnia dzisiejszego w przypadku każdej śmierci, do rodziny będzie szedł starosta, wójt, sanepid? Miało być poważnie, a wyszło absurdalnie.
Avatar
/ 14 marca 2020 r. o 23:00
+9
w tym wieku (prawie) każdy ma jakieś choroby współistniejące
Avatar
kokoloko / 14 marca 2020 r. o 21:45
+9
Mówisz ze 13 wyleczonych? To kiedy oni się zarazili i kiedy ich zdiagnozowano skoro choroba rozwija się nawet 2 tygodnie, trwa długo i długo jeszcze patogeny zostają w organizmie? Chyba rząd przespał ważny moment, gdy był czas na prewencyjne działania- zakup testów, kwarantanny osób powracających, zakup testów, masek i innego sprzętu. Teraz wielkie halo o wielkim sukcesie. Pierwsze diagnozy 4 dni temu i nagle info o ozdrowieniach. Zwyczajna GRYPA trwa dłużej!!! KTOŚ KŁAMIE
właśnie.. 13 wyleczonych, a pacjent zero zdiagnozowany parę dni temu... komedia
 Nie parę dni temu tylko dokładnie dziesięc - pierwszy przypadek został zdiagnozowany 4 marca. Leczenie w przypadku łagodnych objawów trwa kilka dni - czyli pierwsze osoby które zostały zdiagnozowane w ubiegły weekend mogą już być wyleczone. W przypadku gdy choroba zainfekuje płuca trwa do do 6 tygodni. Polecam zasięgnąć wiedzy a nie hejtować i siać deinformację w Internecie.
 Nie parę dni temu tylko dokładnie dziesięc - pierwszy przypadek został zdiagnozowany 4 marca. Leczenie w przypadku łagodnych objawów trwa kilka dni - czyli pierwsze osoby które zostały zdiagnozowane w ubiegły weekend mogą już być wyleczone. W przypadku gdy choroba zainfekuje płuca trwa do do 6 tygodni. Polecam zasięgnąć wiedzy a nie hejtować i siać deinformację w Internecie. rozwiń
Avatar
??? / 15 marca 2020 r. o 14:32
+1
I po co ta konferencja? Komunikat byłby dużo lepszy. Czy od dnia dzisiejszego w przypadku każdej śmierci, do rodziny będzie szedł starosta, wójt, sanepid? Miało być poważnie, a wyszło absurdalnie.
I co w tym zlego widzisz platformiarzu zamknij mordę  bo mówisz głupoty debilu.
wiesz że masz rogi
A ty wiesz,że jesteś tym co koń pod brzuchem nosi ????????? aaaaa.???.
 aaaaaaaaa!!!!!! tak sie darłeś jak byłeś pod brzuchem konia ? współczuję szczerze
Avatar
nie z pisu / 15 marca 2020 r. o 12:35
-1
I po co ta konferencja? Komunikat byłby dużo lepszy. Czy od dnia dzisiejszego w przypadku każdej śmierci, do rodziny będzie szedł starosta, wójt, sanepid? Miało być poważnie, a wyszło absurdalnie.
I co w tym zlego widzisz platformiarzu zamknij mordę  bo mówisz głupoty debilu.
wiesz że masz rogi
 A ty wiesz,że jesteś tym co koń pod brzuchem nosi ????????? aaaaa.???.
Avatar
mihalda / 15 marca 2020 r. o 12:29
-1
Puławy nie nadają się do wyleczenia zwykłej grypy, a co dopiero koronawirusa. Tam nawet okna się nie domykaja, ogrodzenie leci. Jakie centrum, czy pan wojewoda widział tą ruinę? Tam to chyba będą zabierać beznadziejne przypadki, bez szans na życie. A że pół miasta zarażą, to już Pikuś. Zrobią z Puław drugie Wuhan, byle Lublin ocalić.
Avatar
gość / 15 marca 2020 r. o 08:43
+3
I po co ta konferencja? Komunikat byłby dużo lepszy. Czy od dnia dzisiejszego w przypadku każdej śmierci, do rodziny będzie szedł starosta, wójt, sanepid? Miało być poważnie, a wyszło absurdalnie.
I co w tym zlego widzisz platformiarzu zamknij mordę  bo mówisz głupoty debilu.
 wiesz że masz rogi
Avatar
nie z pisu / 15 marca 2020 r. o 06:51
-4
I po co ta konferencja? Komunikat byłby dużo lepszy. Czy od dnia dzisiejszego w przypadku każdej śmierci, do rodziny będzie szedł starosta, wójt, sanepid? Miało być poważnie, a wyszło absurdalnie.
 I co w tym zlego widzisz platformiarzu zamknij mordę  bo mówisz głupoty debilu.
Avatar
PO / 15 marca 2020 r. o 02:30
-1
Boże miej nas w opiece przed takimi durniami! Szczgólnie tymi którzy mieszkają od wielu lat w sąsiedztwie instytutów, które ciągle pracują z wirusami! A zakłady azotowe to inna bomba tym razem chemiczna i to nawet o sile kiloton! Jak się nie zna swojego miasta to lepiej się nie wypowiadać o zagrożeniach! 
Avatar
filuś / 15 marca 2020 r. o 01:29
+5
Wyborco Bosaka przestań ryczeć jak ranny łoś, że rząd nie pozwoli spekulantom zarobić. Z ciebie taka Konfederacja jak z Petru ekonomista. Podaj nazwy hurtowni, ktore przerzuciły cały towar zagranice. Wiesz co ich będzie czekać za to? Brak koncesji i zamówień. Popyt i podaż to wstęp do ekonomii. Doczytaj o sposobach walki z dumpingiem. Beczysz, bo ci maseczki po 100złotych w piwnicy zalegają. No, cóż twoja strata. Wkurzasz ludzi niczym hieny na allegro, ktore chcą sprzedawać bilety kupione za 150zł na koncert za 600zł. I wiesz... Mam taką fajną zabawę, że zglaszam ich za nadużycie. Allegro ich blokuje. A ja nadal wskazuję tych śmieci biznesowych. Spekulacja nie ma posłuchu w Polsce. Wbij to sobie do głowy, zanim pogrążysz Bosaka.
Wyborco Bosaka przestań ryczeć jak ranny łoś, że rząd nie pozwoli spekulantom zarobić. Z ciebie taka Konfederacja jak z Petru ekonomista. Podaj nazwy hurtowni, ktore przerzuciły cały towar zagranice. Wiesz co ich będzie czekać za to? Brak koncesji i zamówień. Popyt i podaż to wstęp do ekonomii. Doczytaj o sposobach walki z dumpingiem. Beczysz, bo ci maseczki po 100złotych w piwnicy zalegają. No, cóż twoja strata. Wkurzasz ludzi niczym hieny na allegro, ktore chcą sprzedawać bilety kupione za 150zł na koncert za 600zł. I wiesz... Mam taką faj... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 01:05
-9
Ale buc z tego wojewody
Avatar
Adam / 15 marca 2020 r. o 01:03
+1
To chyba ojciec kobiety ktora pracowala w sadzie w Janowie z baba ktora zarazila pewnie polowe Janowa.
Avatar
Lublin / 14 marca 2020 r. o 23:57
+17
w Lublinie jeden wielki burdel i dlatego tyle zakażeń. Brak odpowiedzialności ludzi ale i brak organizacji służb. W mediach trąbią o epidemii a w Centrum Spotkania Kultur koncert Roksany Węgiel. Ile dzieci i młodzieży może być zakażonych i być przekaźnikami wirusa dla osób dorosłych. Już Lublin w czołówce ilości zakażonych. To to czekamy 14 dni od koncertu z 08 marca. Gdzie były władze Lublina i organizatorzy tej imprezy? ... a co do Roksany Węgiel to tylko kase  chciała zarobić i nie pomyślała o zagrożeniu, oby nie zachorowała. Tak właśnie rozprzestrzenia się koronawirus. Wszystkim obecnym na koncercie i ich rodzinom oraz mieszkańcom Lublina zdrowia życzę. Macie sytuacje jaką macie przez głupotę i egoizm. 
w Lublinie jeden wielki burdel i dlatego tyle zakażeń. Brak odpowiedzialności ludzi ale i brak organizacji służb. W mediach trąbią o epidemii a w Centrum Spotkania Kultur koncert Roksany Węgiel. Ile dzieci i młodzieży może być zakażonych i być przekaźnikami wirusa dla osób dorosłych. Już Lublin w czołówce ilości zakażonych. To to czekamy 14 dni od koncertu z 08 marca. Gdzie były władze Lublina i organizatorzy tej imprezy? ... a co do Roksany Węgiel to tylko kase  chciała zarobić i nie pomyślała o zagrożeniu, oby nie zachorowała. Tak właśnie ... rozwiń