Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2016 r.
18:21

Tragiczna śmierć policjanta z Lublina, "mógł się czuć szykanowany"

118 60 A A
Dotychczasowe ustalania śledczych wskazują, że to sytuacja w pracy mogła skłonić policjanta do podjęcia decyzji samobójczej. Fot. Czytelnik<br />
Dotychczasowe ustalania śledczych wskazują, że to sytuacja w pracy mogła skłonić policjanta do podjęcia decyzji samobójczej. Fot. Czytelnik

Miał problemy w pracy i mógł się czuć szykanowany. To pierwsze ustalenia śledczych, wyjaśniających sprawę samobójstwa policjanta. Mundurowy z Lublina wyskoczył z balkonu na 6 piętrze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do tragedii doszło 20 października przy ul. Onyksowej w Lublinie. Policjant był razem z matką w swoim mieszkaniu na 6 piętrze. W pewnej chwili wyszedł na balkon i wyskoczył. Zginął na miejscu.
41-latek miał za sobą osiem lat nienagannej służby w policji. Dotychczasowe ustalania śledczych wskazują, że właśnie sytuacja w pracy mogła skłonić policjanta do podjęcia drastycznej decyzji.

– Przesłuchujemy świadków, by wyjaśnić wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Na obecnym etapie postępowania nie możemy zdradzić żadnych szczegółów. Obecnie nie ma podstaw, by stawiać komuś jakiekolwiek zarzuty – zastrzega Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Policjant służył w lubelskiej komendzie miejskiej. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, śledczy przesłuchali już niektórych funkcjonariuszy oraz rodziców zmarłego 41-latka. Z ich zeznań wynika, że były problemy w relacjach między ich synem a jego przełożonymi. Policjant próbował więc przenieść się do innej jednostki, ale bezskutecznie. Z relacji świadków wynika, że równie bezskutecznie 41-latek starał się o skierowanie do szkoły oficerskiej.

Decydująca dla dalszych wydarzeń miała się okazać październikowa odprawa w wydziale, w którym służył policjant. Uczestniczyła w niej większość jego kolegów. Zebranie miało „ukrócić plotki” dotyczące dalszej służby 41-latka w jednostce. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na forum całego wydziału kwestionowano jego kompetencje i sposób pracy.

Według świadków, ta sytuacja mogła skłonić 41-latka do samobójstwa. Z ich relacji wynika, że policjant poważnie traktował swoje obowiązki i był bardzo zaangażowany w pracę. Nie narzekał na przeciążenie zadaniami.

Wątek ewentualnego mobbingu nie jest jedynym, jaki rozpatrują śledczy. Nie wykluczają, że do tragedii przyczyniły się ewentualne problemy w prywatnym życiu policjanta. Dotychczas potwierdzono jedynie, że w dniu tragedii mężczyzna był trzeźwy. Zmarł w wyniku obrażeń typowych dla upadku z dużej wysokości.

Kara i odszkodowanie

Kilka lat temu głośna była sprawa nauczycielki z Nowego Sącza – sąd w prawomocnym wyroku uznał, że przyczyną jej śmierci był mobbing w pracy. Sądy dwóch instancji skazały dyrektorkę szkoły na karę więzienia w zawieszeniu i pięcioletni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych.

Rodzina zmarłej wystąpiła do sądu cywilnego o odszkodowanie od gminy w wysokości 900 tys. zł.

Nie tylko w Lublinie

W ostatnich miesiącach podejrzenia dotyczące mobbingu dotyczyły również komendy policji w Rykach. Pisaliśmy o niewłaściwych zachowaniach, jakich miał się dopuszczać szef tamtejszej drogówki. Specjalny zespół powołany przez komendę wojewódzką nie znalazł jednak dowodów na mobbing. Nikomu nie udowodniono złamania przepisów. Kontrola zakończyła się w październiku. Jednocześnie do komendanta wojewódzkiego trafił raport z kontroli, z listą uwag i zaleceń. Jedno z nich mówi o potrzebie zaangażowania psychologa do pracy z policjantami.

Kilka dni temu okazało się, że w ryckiej komendzie szykują się poważne zmiany personalne. Dotychczasowy komendant, nadkom. Marek Tchórz ma pokierować policjantami w Kraśniku. Jego zastępca ma z kolei przenieść się na równorzędne stanowisko do Krasnegostawu. W Rykach ma dowodzić mł. insp. Kazimierz Kula, dotychczasowy komendant z Kraśnika. 

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 02:36
0
Żyjemy w czsach obłudy taka prawda! Jak Się nie dostosujesz. WJEBI...CIĘ W KOSMOS!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 21:23
0
Czekają aż w mediach ucichnie i umorzą
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 23:50
0
I tak morde se podetrze rodziną. Szmat...jeb..
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 23:35
0
Ofiar tej tragedi jest więcej...dziewczynka nie ma OJCA!!!zyj pan naczelnik
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 12:22
0
Mobbing i szykanowanie jest w każdej jednostce tylko że to się nazywa polecenia i rozkazy
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:40
0
Kolesiostwo kumuterstwo i pijaństwo to nasi przełożeni
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:36
0
KIEDY W TEJ FORMACJI PRAWO ZACZNIE WRESZCIE PRAWO ZNACZYĆ
Avatar
sratata / 30 listopada 2016 o 03:57
0
taa mobbing , "po przeprowadzeniu szeregu czynności" yyy jakich? to postępowanie wewnętrzne i nawet nie masz prawa zapoznać się z tym co ci niby z kwp , którzy są niby dla nas zrobili?( oni są dla tych naszych przełożonych -mobberów , którzy na pewno mieli okazję poczytać co w sprawie ? a wiem co zrobili przekwalifikowali z dyskryminacji (bo może to by podczas ich czynności wyjaśniających wyszło) na kategorię wyżej czyli mobbing, z tego znacznie łatwiej zejść (praktycznie nie do udowodnienia) a potem to ty masz przesrane . moje pytanie po uj w testach psycho ..pojawia się pytanie gdyby ci przełożony wydał polecenie nie zgodne z prawem, to co? czyli , ze przełożeni mogą łamać prawo , bo ci nad nimi udają , że nie słyszą, nie widzą a kontrolę są wyrywkowe bo wiedzą gdzie i kiedy nie szukać a kontrolować to co się nadaje . szkoda , że kolega policjant zrobił co zrobił, lepiej jednak obrać inna drogę, na policji świat się nie kończy, może lepiej napisać i wydać bestseler o tej formacji:)oni się nami bawią trzeba pobawić się zespołowo,, w końcu to w tej pracy również ważne-umiejętność pracy w zespole":). pozdrowienia z dolnegośląska tutaj, również mobbing nie istnieje :) i są 3 zasady : 1) wchodzisz w ***ee to dostajesz grupę:) 2) tacy policjanci - co wszystko mogą :) 3) i ci policjanci co wszystko muszą (wymiar sprawiedliwości heh:):)
taa mobbing , "po przeprowadzeniu szeregu czynności" yyy jakich? to postępowanie wewnętrzne i nawet nie masz prawa zapoznać się z tym co ci niby z kwp , którzy są niby dla nas zrobili?( oni są dla tych naszych przełożonych -mobberów , którzy na pewno mieli okazję poczytać co w sprawie ? a wiem co zrobili przekwalifikowali z dyskryminacji (bo może to by podczas ich czynności wyjaśniających wyszło) na kategorię wyżej czyli mobbing, z tego znacznie łatwiej zejść (praktycznie nie do udowodnienia) a potem to ty masz przesrane . moje py... rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 22:35
0
A co tu komentować zawsze jest winna rodzina i problemy z tego tytułu a w Policji nie ma mobbingu, są rozkazy polecenia, hierarchia więc jaki mobbing. W uzasadnieniu umorzenia zostanie odnotowane z powodów rodzinnych. Pokój jego duszy [I]
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 20:48
0
Bo ,,ministry" nie chcą widzieć i wiedzieć/a to robota BSW/ jaka w danych jednostkach panuje prywata i kumoterstwo i z każdym rokiem coraz gorzej .Awansują tylko Ci z rodziny ,dupowłazy i nieudacznicy.Można sobie żyły wypruwać i nic, jeszcze jak daje sobie radę to mu się dokłada bo ten obok może spieprzyć robotę.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 02:36
0
Żyjemy w czsach obłudy taka prawda! Jak Się nie dostosujesz. WJEBI...CIĘ W KOSMOS!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 21:23
0
Czekają aż w mediach ucichnie i umorzą
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 23:50
0
I tak morde se podetrze rodziną. Szmat...jeb..
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 23:35
0
Ofiar tej tragedi jest więcej...dziewczynka nie ma OJCA!!!zyj pan naczelnik
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 12:22
0
Mobbing i szykanowanie jest w każdej jednostce tylko że to się nazywa polecenia i rozkazy
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:40
0
Kolesiostwo kumuterstwo i pijaństwo to nasi przełożeni
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:36
0
KIEDY W TEJ FORMACJI PRAWO ZACZNIE WRESZCIE PRAWO ZNACZYĆ
Avatar
sratata / 30 listopada 2016 o 03:57
0
taa mobbing , "po przeprowadzeniu szeregu czynności" yyy jakich? to postępowanie wewnętrzne i nawet nie masz prawa zapoznać się z tym co ci niby z kwp , którzy są niby dla nas zrobili?( oni są dla tych naszych przełożonych -mobberów , którzy na pewno mieli okazję poczytać co w sprawie ? a wiem co zrobili przekwalifikowali z dyskryminacji (bo może to by podczas ich czynności wyjaśniających wyszło) na kategorię wyżej czyli mobbing, z tego znacznie łatwiej zejść (praktycznie nie do udowodnienia) a potem to ty masz przesrane . moje pytanie po uj w testach psycho ..pojawia się pytanie gdyby ci przełożony wydał polecenie nie zgodne z prawem, to co? czyli , ze przełożeni mogą łamać prawo , bo ci nad nimi udają , że nie słyszą, nie widzą a kontrolę są wyrywkowe bo wiedzą gdzie i kiedy nie szukać a kontrolować to co się nadaje . szkoda , że kolega policjant zrobił co zrobił, lepiej jednak obrać inna drogę, na policji świat się nie kończy, może lepiej napisać i wydać bestseler o tej formacji:)oni się nami bawią trzeba pobawić się zespołowo,, w końcu to w tej pracy również ważne-umiejętność pracy w zespole":). pozdrowienia z dolnegośląska tutaj, również mobbing nie istnieje :) i są 3 zasady : 1) wchodzisz w ***ee to dostajesz grupę:) 2) tacy policjanci - co wszystko mogą :) 3) i ci policjanci co wszystko muszą (wymiar sprawiedliwości heh:):)
taa mobbing , "po przeprowadzeniu szeregu czynności" yyy jakich? to postępowanie wewnętrzne i nawet nie masz prawa zapoznać się z tym co ci niby z kwp , którzy są niby dla nas zrobili?( oni są dla tych naszych przełożonych -mobberów , którzy na pewno mieli okazję poczytać co w sprawie ? a wiem co zrobili przekwalifikowali z dyskryminacji (bo może to by podczas ich czynności wyjaśniających wyszło) na kategorię wyżej czyli mobbing, z tego znacznie łatwiej zejść (praktycznie nie do udowodnienia) a potem to ty masz przesrane . moje py... rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 22:35
0
A co tu komentować zawsze jest winna rodzina i problemy z tego tytułu a w Policji nie ma mobbingu, są rozkazy polecenia, hierarchia więc jaki mobbing. W uzasadnieniu umorzenia zostanie odnotowane z powodów rodzinnych. Pokój jego duszy [I]
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 20:48
0
Bo ,,ministry" nie chcą widzieć i wiedzieć/a to robota BSW/ jaka w danych jednostkach panuje prywata i kumoterstwo i z każdym rokiem coraz gorzej .Awansują tylko Ci z rodziny ,dupowłazy i nieudacznicy.Można sobie żyły wypruwać i nic, jeszcze jak daje sobie radę to mu się dokłada bo ten obok może spieprzyć robotę.
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 17 5

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 8

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 13 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.