Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2016 r.
18:21

Tragiczna śmierć policjanta z Lublina, "mógł się czuć szykanowany"

118 60 A A
Dotychczasowe ustalania śledczych wskazują, że to sytuacja w pracy mogła skłonić policjanta do podjęcia decyzji samobójczej. Fot. Czytelnik<br />
Dotychczasowe ustalania śledczych wskazują, że to sytuacja w pracy mogła skłonić policjanta do podjęcia decyzji samobójczej. Fot. Czytelnik

Miał problemy w pracy i mógł się czuć szykanowany. To pierwsze ustalenia śledczych, wyjaśniających sprawę samobójstwa policjanta. Mundurowy z Lublina wyskoczył z balkonu na 6 piętrze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do tragedii doszło 20 października przy ul. Onyksowej w Lublinie. Policjant był razem z matką w swoim mieszkaniu na 6 piętrze. W pewnej chwili wyszedł na balkon i wyskoczył. Zginął na miejscu.
41-latek miał za sobą osiem lat nienagannej służby w policji. Dotychczasowe ustalania śledczych wskazują, że właśnie sytuacja w pracy mogła skłonić policjanta do podjęcia drastycznej decyzji.

– Przesłuchujemy świadków, by wyjaśnić wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Na obecnym etapie postępowania nie możemy zdradzić żadnych szczegółów. Obecnie nie ma podstaw, by stawiać komuś jakiekolwiek zarzuty – zastrzega Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Policjant służył w lubelskiej komendzie miejskiej. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, śledczy przesłuchali już niektórych funkcjonariuszy oraz rodziców zmarłego 41-latka. Z ich zeznań wynika, że były problemy w relacjach między ich synem a jego przełożonymi. Policjant próbował więc przenieść się do innej jednostki, ale bezskutecznie. Z relacji świadków wynika, że równie bezskutecznie 41-latek starał się o skierowanie do szkoły oficerskiej.

Decydująca dla dalszych wydarzeń miała się okazać październikowa odprawa w wydziale, w którym służył policjant. Uczestniczyła w niej większość jego kolegów. Zebranie miało „ukrócić plotki” dotyczące dalszej służby 41-latka w jednostce. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na forum całego wydziału kwestionowano jego kompetencje i sposób pracy.

Według świadków, ta sytuacja mogła skłonić 41-latka do samobójstwa. Z ich relacji wynika, że policjant poważnie traktował swoje obowiązki i był bardzo zaangażowany w pracę. Nie narzekał na przeciążenie zadaniami.

Wątek ewentualnego mobbingu nie jest jedynym, jaki rozpatrują śledczy. Nie wykluczają, że do tragedii przyczyniły się ewentualne problemy w prywatnym życiu policjanta. Dotychczas potwierdzono jedynie, że w dniu tragedii mężczyzna był trzeźwy. Zmarł w wyniku obrażeń typowych dla upadku z dużej wysokości.

Kara i odszkodowanie

Kilka lat temu głośna była sprawa nauczycielki z Nowego Sącza – sąd w prawomocnym wyroku uznał, że przyczyną jej śmierci był mobbing w pracy. Sądy dwóch instancji skazały dyrektorkę szkoły na karę więzienia w zawieszeniu i pięcioletni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych.

Rodzina zmarłej wystąpiła do sądu cywilnego o odszkodowanie od gminy w wysokości 900 tys. zł.

Nie tylko w Lublinie

W ostatnich miesiącach podejrzenia dotyczące mobbingu dotyczyły również komendy policji w Rykach. Pisaliśmy o niewłaściwych zachowaniach, jakich miał się dopuszczać szef tamtejszej drogówki. Specjalny zespół powołany przez komendę wojewódzką nie znalazł jednak dowodów na mobbing. Nikomu nie udowodniono złamania przepisów. Kontrola zakończyła się w październiku. Jednocześnie do komendanta wojewódzkiego trafił raport z kontroli, z listą uwag i zaleceń. Jedno z nich mówi o potrzebie zaangażowania psychologa do pracy z policjantami.

Kilka dni temu okazało się, że w ryckiej komendzie szykują się poważne zmiany personalne. Dotychczasowy komendant, nadkom. Marek Tchórz ma pokierować policjantami w Kraśniku. Jego zastępca ma z kolei przenieść się na równorzędne stanowisko do Krasnegostawu. W Rykach ma dowodzić mł. insp. Kazimierz Kula, dotychczasowy komendant z Kraśnika. 

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 02:36
0
Żyjemy w czsach obłudy taka prawda! Jak Się nie dostosujesz. WJEBI...CIĘ W KOSMOS!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 21:23
0
Czekają aż w mediach ucichnie i umorzą
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 23:50
0
I tak morde se podetrze rodziną. Szmat...jeb..
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 23:35
0
Ofiar tej tragedi jest więcej...dziewczynka nie ma OJCA!!!zyj pan naczelnik
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 12:22
0
Mobbing i szykanowanie jest w każdej jednostce tylko że to się nazywa polecenia i rozkazy
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:40
0
Kolesiostwo kumuterstwo i pijaństwo to nasi przełożeni
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:36
0
KIEDY W TEJ FORMACJI PRAWO ZACZNIE WRESZCIE PRAWO ZNACZYĆ
Avatar
sratata / 30 listopada 2016 o 03:57
0
taa mobbing , "po przeprowadzeniu szeregu czynności" yyy jakich? to postępowanie wewnętrzne i nawet nie masz prawa zapoznać się z tym co ci niby z kwp , którzy są niby dla nas zrobili?( oni są dla tych naszych przełożonych -mobberów , którzy na pewno mieli okazję poczytać co w sprawie ? a wiem co zrobili przekwalifikowali z dyskryminacji (bo może to by podczas ich czynności wyjaśniających wyszło) na kategorię wyżej czyli mobbing, z tego znacznie łatwiej zejść (praktycznie nie do udowodnienia) a potem to ty masz przesrane . moje pytanie po uj w testach psycho ..pojawia się pytanie gdyby ci przełożony wydał polecenie nie zgodne z prawem, to co? czyli , ze przełożeni mogą łamać prawo , bo ci nad nimi udają , że nie słyszą, nie widzą a kontrolę są wyrywkowe bo wiedzą gdzie i kiedy nie szukać a kontrolować to co się nadaje . szkoda , że kolega policjant zrobił co zrobił, lepiej jednak obrać inna drogę, na policji świat się nie kończy, może lepiej napisać i wydać bestseler o tej formacji:)oni się nami bawią trzeba pobawić się zespołowo,, w końcu to w tej pracy również ważne-umiejętność pracy w zespole":). pozdrowienia z dolnegośląska tutaj, również mobbing nie istnieje :) i są 3 zasady : 1) wchodzisz w ***ee to dostajesz grupę:) 2) tacy policjanci - co wszystko mogą :) 3) i ci policjanci co wszystko muszą (wymiar sprawiedliwości heh:):)
taa mobbing , "po przeprowadzeniu szeregu czynności" yyy jakich? to postępowanie wewnętrzne i nawet nie masz prawa zapoznać się z tym co ci niby z kwp , którzy są niby dla nas zrobili?( oni są dla tych naszych przełożonych -mobberów , którzy na pewno mieli okazję poczytać co w sprawie ? a wiem co zrobili przekwalifikowali z dyskryminacji (bo może to by podczas ich czynności wyjaśniających wyszło) na kategorię wyżej czyli mobbing, z tego znacznie łatwiej zejść (praktycznie nie do udowodnienia) a potem to ty masz przesrane . moje py... rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 22:35
0
A co tu komentować zawsze jest winna rodzina i problemy z tego tytułu a w Policji nie ma mobbingu, są rozkazy polecenia, hierarchia więc jaki mobbing. W uzasadnieniu umorzenia zostanie odnotowane z powodów rodzinnych. Pokój jego duszy [I]
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 20:48
0
Bo ,,ministry" nie chcą widzieć i wiedzieć/a to robota BSW/ jaka w danych jednostkach panuje prywata i kumoterstwo i z każdym rokiem coraz gorzej .Awansują tylko Ci z rodziny ,dupowłazy i nieudacznicy.Można sobie żyły wypruwać i nic, jeszcze jak daje sobie radę to mu się dokłada bo ten obok może spieprzyć robotę.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 02:36
0
Żyjemy w czsach obłudy taka prawda! Jak Się nie dostosujesz. WJEBI...CIĘ W KOSMOS!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 21:23
0
Czekają aż w mediach ucichnie i umorzą
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 23:50
0
I tak morde se podetrze rodziną. Szmat...jeb..
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 23:35
0
Ofiar tej tragedi jest więcej...dziewczynka nie ma OJCA!!!zyj pan naczelnik
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 12:22
0
Mobbing i szykanowanie jest w każdej jednostce tylko że to się nazywa polecenia i rozkazy
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:40
0
Kolesiostwo kumuterstwo i pijaństwo to nasi przełożeni
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:36
0
KIEDY W TEJ FORMACJI PRAWO ZACZNIE WRESZCIE PRAWO ZNACZYĆ
Avatar
sratata / 30 listopada 2016 o 03:57
0
taa mobbing , "po przeprowadzeniu szeregu czynności" yyy jakich? to postępowanie wewnętrzne i nawet nie masz prawa zapoznać się z tym co ci niby z kwp , którzy są niby dla nas zrobili?( oni są dla tych naszych przełożonych -mobberów , którzy na pewno mieli okazję poczytać co w sprawie ? a wiem co zrobili przekwalifikowali z dyskryminacji (bo może to by podczas ich czynności wyjaśniających wyszło) na kategorię wyżej czyli mobbing, z tego znacznie łatwiej zejść (praktycznie nie do udowodnienia) a potem to ty masz przesrane . moje pytanie po uj w testach psycho ..pojawia się pytanie gdyby ci przełożony wydał polecenie nie zgodne z prawem, to co? czyli , ze przełożeni mogą łamać prawo , bo ci nad nimi udają , że nie słyszą, nie widzą a kontrolę są wyrywkowe bo wiedzą gdzie i kiedy nie szukać a kontrolować to co się nadaje . szkoda , że kolega policjant zrobił co zrobił, lepiej jednak obrać inna drogę, na policji świat się nie kończy, może lepiej napisać i wydać bestseler o tej formacji:)oni się nami bawią trzeba pobawić się zespołowo,, w końcu to w tej pracy również ważne-umiejętność pracy w zespole":). pozdrowienia z dolnegośląska tutaj, również mobbing nie istnieje :) i są 3 zasady : 1) wchodzisz w ***ee to dostajesz grupę:) 2) tacy policjanci - co wszystko mogą :) 3) i ci policjanci co wszystko muszą (wymiar sprawiedliwości heh:):)
taa mobbing , "po przeprowadzeniu szeregu czynności" yyy jakich? to postępowanie wewnętrzne i nawet nie masz prawa zapoznać się z tym co ci niby z kwp , którzy są niby dla nas zrobili?( oni są dla tych naszych przełożonych -mobberów , którzy na pewno mieli okazję poczytać co w sprawie ? a wiem co zrobili przekwalifikowali z dyskryminacji (bo może to by podczas ich czynności wyjaśniających wyszło) na kategorię wyżej czyli mobbing, z tego znacznie łatwiej zejść (praktycznie nie do udowodnienia) a potem to ty masz przesrane . moje py... rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 22:35
0
A co tu komentować zawsze jest winna rodzina i problemy z tego tytułu a w Policji nie ma mobbingu, są rozkazy polecenia, hierarchia więc jaki mobbing. W uzasadnieniu umorzenia zostanie odnotowane z powodów rodzinnych. Pokój jego duszy [I]
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 20:48
0
Bo ,,ministry" nie chcą widzieć i wiedzieć/a to robota BSW/ jaka w danych jednostkach panuje prywata i kumoterstwo i z każdym rokiem coraz gorzej .Awansują tylko Ci z rodziny ,dupowłazy i nieudacznicy.Można sobie żyły wypruwać i nic, jeszcze jak daje sobie radę to mu się dokłada bo ten obok może spieprzyć robotę.
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 17 5

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 8

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 13 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 23 18

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.