Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2019 r.
17:54

Specgrupa do ochrony prezydenta i urzędników. Tylko najlepsi do niej trafią

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
30 39 A A
W Straży Miejskiej zostanie powołana specjalna grupa interwencyjna, która zajmie się m.in. ochroną prezydenta, radnych, urzędników i ratusza
W Straży Miejskiej zostanie powołana specjalna grupa interwencyjna, która zajmie się m.in. ochroną prezydenta, radnych, urzędników i ratusza (fot. archiwum)

Specjalny oddział interwencyjny ma powstać w lubelskiej Straży Miejskiej. Będzie się zajmować trudniejszymi akcjami, a także odpowiadał za bezpieczeństwo Ratusza, prezydenta Lublina oraz radnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powołanie nowego oddziału jest jedną ze zmian w Straży Miejskiej, nad którymi w czwartek ma głosować Rada Miasta. Radni dostali już od prezydenta projekt uchwały, która inaczej rozdziela obowiązki pomiędzy mundurowych.

– Proponowane regulacje przyczynią się do sprawnej i szybkiej interwencji w naszym mieście oraz do poprawy bezpieczeństwa prezydenta, urzędników Ratusza oraz radnych Rady Miasta Lublin – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Silni i sprawni do akcji

W straży powołany ma być nowy Oddział Interwencyjny. Wśród jego zadań – jak proponuje prezydent – znajdzie się „szybka reakcja na zakłócenia porządku w mieście oraz ochrona Ratusza”. Mundurowi mają być specjalnie dobierani do służby w tej grupie.

– Znajdą się w niej pracownicy, którzy wyróżniają się swoimi kwalifikacjami, cały czas podnoszą swoją sprawność fizyczną, nie boją się podejmować trudnych interwencji, są dyspozycyjni oraz chcą pracować w równoważnym czasie pracy z przedłużeniem do 12 godzin oraz w porze nocnej – czytamy w projekcie uchwały.

– Strażnicy Oddziału Interwencyjnego będą systematycznie szkoleni m. in. z samoobrony z użyciem technik i taktyk interwencji, sztuk walki, asertywności, trudnej obsługi klienta, pierwszej pomocy przedlekarskiej, technik jazdy samochodem.

Doświadczeni do szkół

Kolejną nową komórką w Straży Miejskiej ma być Oddział Szkolno-Profilaktyczny, który ma pilnować porządku na terenie szkół oraz w ich pobliżu.

Strażnicy już od trzech lat pracują w wybranych podstawówkach. – Są obecni w ośmiu szkołach: przy Radości, Bursztynowej, Kresowej, Radzyńskiej, al. Długosza, Tumidajskiego, Mickiewicza i Nałkowskich – wylicza Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

W przyszłym roku mundurowi mają trafić do kolejnych szkół (ich lista nie jest jeszcze znana), a wszyscy oni zostaną przeniesieni do nowego oddziału, w którym znajdą się głównie doświadczeni funkcjonariusze z dużym stażem.

Czym zajmują się strażnicy w szkołach? – Zwracają uwagę m.in. na palenie papierosów w pobliżu szkoły, czy też niszczenie zieleni i nieprawidłowe parkowanie w okolicach placówek. Podczas dużych przerw funkcjonariusz pomaga utrzymywać porządek na korytarzach – czytamy w projekcie uchwały. Mundurowi oddelegowani do szkół zaglądają też w okolice sklepów, wokół których odbywają się nieraz popijawy.

Będą zarabiać więcej

W przyszłym roku mają wzrosnąć zarobki strażników miejskich. Dzisiaj pensja dla początkujących wynosi 2 700 zł brutto, a po roku pracy 3 300 zł brutto. Od stycznia wszyscy strażnicy, także ci świeżo przyjęci, mają dostać średnio po 300 zł podwyżki. W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta zarezerwowane zostały pieniądze na podwyżki dla wszystkich pracowników samorządowych, także strażników.

e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 o 18:18
+28
Prywatna policja dla Żuka? Czegoś się boi?
Avatar
czarna sotnia dewelo dottore / 18 grudnia 2019 o 18:58
+27
Prawdziwy cel utrzymywania SM - obrona Władzy przed "plebsem" - ujawnił się już podczas nocnych obrad dewelo-targowicy. Sytuacja się zaostrza, co wymaga, żeby dewelo-caudillo miał na podorędziu jednostki elitarne. Kolejnym krokiem powinien być zakup helikoptera oraz rozszerzenie miejskiej ochrony na Panów Deweloperów.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 o 19:01
+26
Okupant zŻucił maskę i rozPOczyna otwartą kampanię militarną przeciwko wrogom dewelo-rozwoju.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 o 18:21
+26
Czyżby Żuk obawiał się buntu oszukanych mieszkańców?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 o 18:10
+24
Trudno uwierzyć że to wszystko jest na serio ale jeśli tak jest to ta władza w oczach obywateli się skończyła. Mamy policję i ona powinna być od poważnych zdarzeń, nie straż miejska. Zresztą po co się ograniczać i od razu wnioskować do rządu o zakaz wstępu obywateli do urzędów i kontaktów z urzędnikami.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 o 18:53
+23
Kiedy myślisz że Lublin nie może ciebie już bardziej zaskoczyć...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 o 18:23
+23
Żuk tworzy prywatne miasto.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 o 18:00
+23
Ci, co zostali wybrani przez obywateli, bo głosili, że chcą dla nich pracować i się poświęcać, teraz murem i ochroną odgradzają się od tych obywateli?! A czegóż to się boją? Gniewu oszukanych?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 o 19:07
+22
Chrońmy polityków, tak szybko nam ich CBA zabiera.
Avatar
ręka podniesiona na dewelo-rozwój / 18 grudnia 2019 o 19:15
+21
To POsunięcie POkazuje jasno, że na 4 kolejne lata szykowane są akcje bezpardonowego łupienia nieszczęsnych mieszkańców Koziego Grodu. Żeby cały proces mógł się odbywać w sPOkoju, POtrzebne są nadzwyczajne środki prewencyjne i zaostrzona ochrona ekipy dewelo-duce.
Avatar
Japolan / 20 grudnia 2019 o 10:40
+3
Straż Miejska ma wytworzyć narośl rakową w postaci "Służby Ochrony Dyktatury". Muszą mieć powody do czegoś tak skandalicznego. Kiedy KOD zorganizuje demonstrację przeciwko platformerskiej dyktaturze w Lublinie? Kiedy sędziowie przyjdą przed lubelski Ratusz w celu publicznego potępienia lubelskiej dyktatury? Do tej pory, łatwiej jest postawić PiSowi, niż postawić się doktorowi Krzysztofowi Żukowi. Kto jest prawdziwym dyktatorem???
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 o 18:47
-2
niech uważają,bo jak będą naprawde dobrzy ,to porwą ich do ochrony naszego kaczusia
Avatar
kirk / 19 grudnia 2019 o 11:09
+12
Proponuję jeszcze powołanie spec - strażników do działań przeciwko prowokacjom służb antykorupcyjnych. Jak juz to ogarną to jeszcze komórkę do ochrony i wspierania działań deweloperów, może nawet z fizyczną ochroną - czytaj cieciowaniem na budowach.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 o 08:36
+13
W Korei Północnej panuje ideologia Dżucze a w Lublinie jest ideologia Żucze.
Avatar
Kult / 19 grudnia 2019 o 07:28
+19
Tak panie Krzyśku, Pan się nie boi Dwie trzecie Rady za Panem stoi Panie Krzyśku, Pan się nie boi Cały Lublin murem za Panem stoi Panie Krzyśku, Pan się nie boi farma trolli za Panem stoi
Avatar
Nie dla zadłużania Lublina / 19 grudnia 2019 o 07:02
+18
Żuk już Bizancjum buduje. Teraz swoją straż prezydencką powołał
Avatar
Japolan / 18 grudnia 2019 o 23:27
+16
Wyobraźmy sobie zadanie maturalne z historii w roku 2035: Dokonaj krytycznej oceny taktyki oraz roli zgrupowania czołgów pod dowództwem marszałka ratuszowego lubelskiego Zbigniewa Jurkowskiego w Bitwe o Żuka na Górkach Czechowskich między lubelską Strażą Miejską a Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, w świetle relacji pisemnych autorstwa: Marty Wcisło, Michała Krawczyka, Romana Giertycha i Piotra Kowalczyka p.t. Nadzieja deweloperów umiera ostatnia. Magdaleny Nosek i Andrzeja Filipowicza p.t. Chomiki wygrały z Żukiem.
Wyobraźmy sobie zadanie maturalne z historii w roku 2035: Dokonaj krytycznej oceny taktyki oraz roli zgrupowania czołgów pod dowództwem marszałka ratuszowego lubelskiego Zbigniewa Jurkowskiego w Bitwe o Żuka na Górkach Czechowskich między lubelską Strażą Miejską a Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, w świetle relacji pisemnych autorstwa: Marty Wcisło, Michała Krawczyka, Romana Giertycha i Piotra Kowalczyka p.t. Nadzieja deweloperów umiera ostatnia. Magdaleny Nosek i Andrzeja Filipowicza p.t. Chomiki wygrały... rozwiń
Avatar
Japolan / 18 grudnia 2019 o 23:26
+16
Wymogiem koniecznym dla kandydatów do elitarnego oddziału lubelskiej Straży Miejskiej powinno być wyczuwanie na kilometr każdego słowackiego prowokatora.
Avatar
Japolan / 18 grudnia 2019 o 23:16
+13
Kowalczyka wypuścili i zaczęli mieć stracha. Ciekawe.
Idź się lecz przezarty nienawiścią trollu . Jesteś obłąkany
Pan Doktor raczy się uspokoić!
Avatar
Bjkll / 18 grudnia 2019 o 23:13
-10
Kowalczyka wypuścili i zaczęli mieć stracha. Ciekawe.
 Idź się lecz przezarty nienawiścią trollu . Jesteś obłąkany
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Małżeństwo z Lublina skazane za ładunki wybuchowe na Marszu Równości. Przyznali się do winy
film

Małżeństwo z Lublina skazane za ładunki wybuchowe na Marszu Równości. Przyznali się do winy 0 0

Rok bezwzględnego więzienia. To kara dla młodych małżonków, którzy przynieśli na lubelski Marsz Równości śmiertelnie groźne ładunki wybuchowe. Oboje dobrowolnie poddali się karze.

Już niedługo polecimy do Turcji bez wizy turystycznej

Już niedługo polecimy do Turcji bez wizy turystycznej 0 0

Od 2 marca tego roku Polacy będą mogli podróżować do Turcji bez konieczności wyrabiania wizy turystycznej. Zwolnieni z tego obowiązku będą również obywatele pięciu innych europejskich krajów.

Jest zgoda UOKiK. Wiadomo jaka sieć przejmie hipermarket Tesco w Lublinie
film

Jest zgoda UOKiK. Wiadomo jaka sieć przejmie hipermarket Tesco w Lublinie 6 0

W miejscu lubelskiego hipermarketu Tesco przy ul. Orkana będzie mógł powstać sklep sieci Kaufland. Na taką zmianę zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co otwiera drogę do takiej transakcji.

Głusk i Abramowice napiją się miejskiej kranówki

Głusk i Abramowice napiją się miejskiej kranówki 0 1

Dokładnie 2 marca do setek domów w dzielnicach Głusk i Abramowice ma popłynąć woda z miejskich wodociągów. Dziś pije się tu kranówkę z wodociągu wiejskiego „Czerniejów”, dla którego obsługa części miasta stała się problemem, zwłaszcza podczas upałów.

Licytacja koni odwołana. Lubelski Klub Jeździecki dobrowolnie opuści miejski teren nad Bystrzycą

Licytacja koni odwołana. Lubelski Klub Jeździecki dobrowolnie opuści miejski teren nad Bystrzycą 3 12

Nie będzie planowanej na jutro licytacji komorniczej pięciu koni należących do Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, który tonie w długach wobec miasta. Dzięki internetowej zbiórce zwierzęta kupi nabywca wskazany przez LKJ. Klub zadeklarował również, że po dobroci opuści miejską nieruchomość nad Bystrzycą

Dzięki kebabom zebrał 12 tys. zł na leczenie chłopca. "Ktoś wrzucił nawet 600 zł"

Dzięki kebabom zebrał 12 tys. zł na leczenie chłopca. "Ktoś wrzucił nawet 600 zł" 102 3

12 tys. zł udało się zebrać dzięki kebabom pana Ireneusza z Białej Podlaskiej. Pieniądze trafią na leczenie chorego Szymka z Przegalin Dużych (gm. Komarówka Podlaska).

Puławy: Śmiecą i piją przy zabytkowym pałacu

Puławy: Śmiecą i piją przy zabytkowym pałacu 0 8

Butelki po alkoholu, czy niedopałki papierosów znajdują mieszkańcy tuż przy Pałacu Marynki. Zdaniem naszego czytelnika, skala dewastacji w tej części miasta rośnie.

Lubelskie: Dwa przejścia dla pieszych do poprawy po kontroli GDDKiA

Lubelskie: Dwa przejścia dla pieszych do poprawy po kontroli GDDKiA 0 2

W 2019 roku audytorzy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad skontrolowali 682 przejścia dla pieszych w całej Polsce na odcinkach o najniższym poziomie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Lublin: Remont w szkole na Kalinie. Przez rok będą wietrzyć toalety

Lublin: Remont w szkole na Kalinie. Przez rok będą wietrzyć toalety 0 4

Przed końcem wakacji wyremontowane mają być toalety w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Tumidajskiego w Lublinie.

Sześć goli Orląt Spomlek i Lublinianki, Brzyski i Bonin wkrótce z umowami?

Sześć goli Orląt Spomlek i Lublinianki, Brzyski i Bonin wkrótce z umowami? 0 1

Nasze zespoły mają za sobą kolejne mecze kontrolne. Blisko porażki była Stal Kraśnik. Drużyna Bohdana Bławackiego jeszcze w 84 minucie przegrywała z Tomasovią 1:2. Ostatecznie to trzecioligowiec wygrał jednak 3:2.

Posadzą duże drzewa przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Lista zwycięskich projektów z Zielonego Budżetu

Posadzą duże drzewa przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Lista zwycięskich projektów z Zielonego Budżetu 31 13

13 dużych drzew ma być posadzonych na Krakowskim Przedmieściu między 3 Maja a Ewangelicką. To jeden z pomysłów, na które miasto wyda pieniądze z Zielonego Budżetu. Wśród pozostałych znajdziemy przystanki obsadzone roślinami dającymi cień, pachnące łąki i ogrody deszczowe. Co jeszcze się zazieleni?

Paweł Domagała w grudniu ponownie w Lublinie
9 grudnia 2020, 19:00

Paweł Domagała w grudniu ponownie w Lublinie 0 0

Aż dwa koncerty popularnego Pawła Domagały odbędą się w grudniu w Lublinie. Artysta w ramach trasy "Wracaj Tour" wystąpi w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) 9 i 10 grudnia o godz. 19.

AZS UMCS Lublin zakończył swoje zmagania na Pucharu Polski na 1/8 finału

AZS UMCS Lublin zakończył swoje zmagania na Pucharu Polski na 1/8 finału 0 0

„Dziki” przegrały na wyjeździe z Nexx Goczałkowice Zdrój

Kobieta przez dwa dni leżała na podłodze w swoim domu. Ratunek w ostatniej chwili

Kobieta przez dwa dni leżała na podłodze w swoim domu. Ratunek w ostatniej chwili 3 2

77-letnia mieszkanka Janowa Podlaskiego przewróciła się w domu i przez dwa dni nie była w stanie się podnieść.

Obróbka metali na nowoczesnych maszynach CNC

Obróbka metali na nowoczesnych maszynach CNC 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.