Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2011 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Spis powszechny: Rachmistrzów będzie mniej

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 6 A A
Spis, pierwszy od wejścia Polski do Unii, ma się odbyć między 8 kwietnia a 30 czerwca. (archiwum)
Spis, pierwszy od wejścia Polski do Unii, ma się odbyć między 8 kwietnia a 30 czerwca. (archiwum)

Zamiast 209 kandydatów na rachmistrzów spisowych będzie ich tylko 127, z czego 17 rezerwowych. Tak zdecydowało Centralne Biuro Spisowe w Warszawie i Urząd Statystyczny w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Część tych, którzy mieli nadzieję na zarobek podczas spisu powszechnego, może się z tą nadzieją pożegnać. W magistracie odbyło się ponowne losowanie tych, którzy będą pracować przy spisie. Do losowania nie zostały dopuszczone osoby, które po pierwszym losowaniu znalazły się na liście rezerwowej.

– W niektórych gminach CBS przewiduje, że potrzeba będzie więcej rachmistrzów, niż wcześniej planowano i w związku z tym zwiększył ich liczbę. W części gmin liczba osób do przeszkolenia pozostaje bez zmian, a w innych gminach, tak jak w naszym mieście, liczba rachmistrzów ma się zmniejszyć – informuje w swym komunikacie Andrzej Wojewódzki, kierownik Miejskiego Biura Spisowego. – W województwie lubelskim zmiany dotyczą ok. połowy gmin.

Spis, pierwszy od wejścia Polski do Unii, ma się odbyć między 8 kwietnia a 30 czerwca. Rachmistrzowie będą odwiedzać prywatne domy, mieszkania, akademiki, a także bezdomnych.

Udzielenie odpowiedzi na ich pytania jest obowiązkowe, a dotyczyć one będą m.in. stanu rodziny, źródła utrzymania, obywatelstwa, wykształcenia, przynależności do mniejszości etnicznych lub narodowych czy też wyznanie; opiszą też budynki.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
heh / 11 stycznia 2011 o 13:45
0
[quote name='ściema z rachmistrzami' timestamp='1294739984' post='420692']
Niech lepiej DW napisze jakie były warunki tego rzekomego "losowania" bo coś nie chce mi się wierzyć, że ktoś bez znajomości dostał się na rachmistrza.

Sam złożyłem papiery pierwszego dnia konkursu, mam wykształcenie wyższe prawnicze, doświadczenie w pracy w samorządzie, pracowałem z klientami (w tym z tzw trudnymi) w Orange w czasie studiów, umiem obsługiwać urządzenia typu hand-held i mam własny środek transportu i mimo to, się nie dostałem. Baju baju Mikołaju, coś mi tu śmierdzi. Urząd miał zorganizować rozmowy kwalifikacyjne lub "losowanie" po zakończonym konkursie. Czekałem czekałem i nic, w końcu 5 stycznia wchodzę na stronę BIP i co czytam? Konkurs został zakończony 20 grudnia, 21 grudnia ludzie, którzy "na podstawie przejrzanych aplikacji" dostali się na rachmistrza zostali tego samego dnia powiadomieni mailowo o tym. Złożyło 624 osoby na z początku 209 miejsc - ok czyli tak 3 osoby na jedno miejsce przypadało. Więc pytam - jakie szanse uczciwie miała osoba z wyższym wykształceniem, bezrobotna, znająca się na rzeczy i mająca duże doświadczenie w kontaktach z ludźmi? Odpowiedź nasuwa się chyba sama - żadne. Niech podadzą do wiadomości publicznej ilu urzędników i członków rodzin się dostało a nie pier***ą o konkursie. Równie dobrze mogli ogłosić loterię "pusty sms" na jedno by wyszło
[/quote]

Święta prawda!
[quote name='ściema z rachmistrzami' timestamp='1294739984' post='420692']
Niech lepiej DW napisze jakie były warunki tego rzekomego "losowania" bo coś nie chce mi się wierzyć, że ktoś bez znajomości dostał się na rachmistrza.

Sam złożyłem papiery pierwszego dnia konkursu, mam wykształcenie wyższe prawnicze, doświadczenie w pracy w samorządzie, pracowałem z klientami (w tym z tzw trudnymi) w Orange w czasie studiów, umiem obsługiwać urządzenia typu hand-held i mam własny środek transport... rozwiń
Avatar
ściema z rachmistrzami / 11 stycznia 2011 o 10:59
0
Niech lepiej DW napisze jakie były warunki tego rzekomego "losowania" bo coś nie chce mi się wierzyć, że ktoś bez znajomości dostał się na rachmistrza.

Sam złożyłem papiery pierwszego dnia konkursu, mam wykształcenie wyższe prawnicze, doświadczenie w pracy w samorządzie, pracowałem z klientami (w tym z tzw trudnymi) w Orange w czasie studiów, umiem obsługiwać urządzenia typu hand-held i mam własny środek transportu i mimo to, się nie dostałem. Baju baju Mikołaju, coś mi tu śmierdzi. Urząd miał zorganizować rozmowy kwalifikacyjne lub "losowanie" po zakończonym konkursie. Czekałem czekałem i nic, w końcu 5 stycznia wchodzę na stronę BIP i co czytam? Konkurs został zakończony 20 grudnia, 21 grudnia ludzie, którzy "na podstawie przejrzanych aplikacji" dostali się na rachmistrza zostali tego samego dnia powiadomieni mailowo o tym. Złożyło 624 osoby na z początku 209 miejsc - ok czyli tak 3 osoby na jedno miejsce przypadało. Więc pytam - jakie szanse uczciwie miała osoba z wyższym wykształceniem, bezrobotna, znająca się na rzeczy i mająca duże doświadczenie w kontaktach z ludźmi? Odpowiedź nasuwa się chyba sama - żadne. Niech podadzą do wiadomości publicznej ilu urzędników i członków rodzin się dostało a nie pier***ą o konkursie. Równie dobrze mogli ogłosić loterię "pusty sms" na jedno by wyszło
Niech lepiej DW napisze jakie były warunki tego rzekomego "losowania" bo coś nie chce mi się wierzyć, że ktoś bez znajomości dostał się na rachmistrza.

Sam złożyłem papiery pierwszego dnia konkursu, mam wykształcenie wyższe prawnicze, doświadczenie w pracy w samorządzie, pracowałem z klientami (w tym z tzw trudnymi) w Orange w czasie studiów, umiem obsługiwać urządzenia typu hand-held i mam własny środek transportu i mimo to, się nie dostałem. Baju baju Mikołaju, coś mi tu śmierdzi. Urząd miał zorganizować rozmowy kw... rozwiń
Avatar
były_rachmistrz / 11 stycznia 2011 o 09:36
0
ja dziekuje za taka prace, 3 zł za ankiete brutto i 10 zł za reprezentacyjna (ktorych pewnie bedzie z 5-10%), bylem rachmistrzem przy spisie rolnym i tam o wiele wieksza kasa była, tym razem jest to bardzo dobra praca dla ludzi ktorzy siedza i tak na du*** w domu i chca zdobyc jakies doswiadczenie
Avatar
ten co wie / 11 stycznia 2011 o 09:30
0
[quote name='ABC' timestamp='1294731605' post='420632']
"Udzielenie odpowiedzi na ich pytania jest obowiązkowe..." - A kto mnie zmusi ?!
[/quote]
policja
Avatar
K. / 11 stycznia 2011 o 09:22
0
Widzę, że dyrektor Matacz znowy zamataczy rachmistrzów.
Avatar
ABC / 11 stycznia 2011 o 08:40
0
"Udzielenie odpowiedzi na ich pytania jest obowiązkowe..." - A kto mnie zmusi ?!
Avatar
heh / 11 stycznia 2011 o 13:45
0
[quote name='ściema z rachmistrzami' timestamp='1294739984' post='420692']
Niech lepiej DW napisze jakie były warunki tego rzekomego "losowania" bo coś nie chce mi się wierzyć, że ktoś bez znajomości dostał się na rachmistrza.

Sam złożyłem papiery pierwszego dnia konkursu, mam wykształcenie wyższe prawnicze, doświadczenie w pracy w samorządzie, pracowałem z klientami (w tym z tzw trudnymi) w Orange w czasie studiów, umiem obsługiwać urządzenia typu hand-held i mam własny środek transportu i mimo to, się nie dostałem. Baju baju Mikołaju, coś mi tu śmierdzi. Urząd miał zorganizować rozmowy kwalifikacyjne lub "losowanie" po zakończonym konkursie. Czekałem czekałem i nic, w końcu 5 stycznia wchodzę na stronę BIP i co czytam? Konkurs został zakończony 20 grudnia, 21 grudnia ludzie, którzy "na podstawie przejrzanych aplikacji" dostali się na rachmistrza zostali tego samego dnia powiadomieni mailowo o tym. Złożyło 624 osoby na z początku 209 miejsc - ok czyli tak 3 osoby na jedno miejsce przypadało. Więc pytam - jakie szanse uczciwie miała osoba z wyższym wykształceniem, bezrobotna, znająca się na rzeczy i mająca duże doświadczenie w kontaktach z ludźmi? Odpowiedź nasuwa się chyba sama - żadne. Niech podadzą do wiadomości publicznej ilu urzędników i członków rodzin się dostało a nie pier***ą o konkursie. Równie dobrze mogli ogłosić loterię "pusty sms" na jedno by wyszło
[/quote]

Święta prawda!
[quote name='ściema z rachmistrzami' timestamp='1294739984' post='420692']
Niech lepiej DW napisze jakie były warunki tego rzekomego "losowania" bo coś nie chce mi się wierzyć, że ktoś bez znajomości dostał się na rachmistrza.

Sam złożyłem papiery pierwszego dnia konkursu, mam wykształcenie wyższe prawnicze, doświadczenie w pracy w samorządzie, pracowałem z klientami (w tym z tzw trudnymi) w Orange w czasie studiów, umiem obsługiwać urządzenia typu hand-held i mam własny środek transport... rozwiń
Avatar
ściema z rachmistrzami / 11 stycznia 2011 o 10:59
0
Niech lepiej DW napisze jakie były warunki tego rzekomego "losowania" bo coś nie chce mi się wierzyć, że ktoś bez znajomości dostał się na rachmistrza.

Sam złożyłem papiery pierwszego dnia konkursu, mam wykształcenie wyższe prawnicze, doświadczenie w pracy w samorządzie, pracowałem z klientami (w tym z tzw trudnymi) w Orange w czasie studiów, umiem obsługiwać urządzenia typu hand-held i mam własny środek transportu i mimo to, się nie dostałem. Baju baju Mikołaju, coś mi tu śmierdzi. Urząd miał zorganizować rozmowy kwalifikacyjne lub "losowanie" po zakończonym konkursie. Czekałem czekałem i nic, w końcu 5 stycznia wchodzę na stronę BIP i co czytam? Konkurs został zakończony 20 grudnia, 21 grudnia ludzie, którzy "na podstawie przejrzanych aplikacji" dostali się na rachmistrza zostali tego samego dnia powiadomieni mailowo o tym. Złożyło 624 osoby na z początku 209 miejsc - ok czyli tak 3 osoby na jedno miejsce przypadało. Więc pytam - jakie szanse uczciwie miała osoba z wyższym wykształceniem, bezrobotna, znająca się na rzeczy i mająca duże doświadczenie w kontaktach z ludźmi? Odpowiedź nasuwa się chyba sama - żadne. Niech podadzą do wiadomości publicznej ilu urzędników i członków rodzin się dostało a nie pier***ą o konkursie. Równie dobrze mogli ogłosić loterię "pusty sms" na jedno by wyszło
Niech lepiej DW napisze jakie były warunki tego rzekomego "losowania" bo coś nie chce mi się wierzyć, że ktoś bez znajomości dostał się na rachmistrza.

Sam złożyłem papiery pierwszego dnia konkursu, mam wykształcenie wyższe prawnicze, doświadczenie w pracy w samorządzie, pracowałem z klientami (w tym z tzw trudnymi) w Orange w czasie studiów, umiem obsługiwać urządzenia typu hand-held i mam własny środek transportu i mimo to, się nie dostałem. Baju baju Mikołaju, coś mi tu śmierdzi. Urząd miał zorganizować rozmowy kw... rozwiń
Avatar
były_rachmistrz / 11 stycznia 2011 o 09:36
0
ja dziekuje za taka prace, 3 zł za ankiete brutto i 10 zł za reprezentacyjna (ktorych pewnie bedzie z 5-10%), bylem rachmistrzem przy spisie rolnym i tam o wiele wieksza kasa była, tym razem jest to bardzo dobra praca dla ludzi ktorzy siedza i tak na du*** w domu i chca zdobyc jakies doswiadczenie
Avatar
ten co wie / 11 stycznia 2011 o 09:30
0
[quote name='ABC' timestamp='1294731605' post='420632']
"Udzielenie odpowiedzi na ich pytania jest obowiązkowe..." - A kto mnie zmusi ?!
[/quote]
policja
Avatar
K. / 11 stycznia 2011 o 09:22
0
Widzę, że dyrektor Matacz znowy zamataczy rachmistrzów.
Avatar
ABC / 11 stycznia 2011 o 08:40
0
"Udzielenie odpowiedzi na ich pytania jest obowiązkowe..." - A kto mnie zmusi ?!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 45 17

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 27 2

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 13 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce