Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2008 r.
18:21
Edytuj ten wpis

Spokojnie stoisz na Spokojnej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A

Znaki zakazu postoju są. Są też sznury aut, które łamią przepisy i utrudniają ruch. - A kto tu kiedy widział patrol Miejskiej Straży - pyta zirytowany Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Kierowcy mają w nosie zakazy postoju i zatrzymywania się przy ulicy Spokojnej. Auta stoją gdzie popadnie i ciężko się tam jeździ - narzeka pan Piotr, który zadzwonił do redakcji. - A kto tam widział patrol Straży Miejskiej - dodaje.

Przy ulicy Spokojnej mieści się kilka ważnych instytucji. - Jest Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, działa poliklinika policyjna - wylicza nasz Czytelnik, który uważa, że strażnicy miejscy nie zaglądają na Spokojna, bo wiedzą, że zakazy łamią urzędnicy i policjanci.

- Po prostu nie chcą się nikomu narazić - dodaje pan Piotr. - Co ja się wstydu najadłem i jakich złośliwości nasłuchałem od znajomych Niemców, którzy przyjechali zwiedzać Lublin. Po co stawiacie znaki zakazu, skoro nikt ich nie przestrzega - ironizowali goście.

Sprawdziliśmy. W dni powszednie, w godzinach pracy urzędów, ulica Spokojna jest zastawiona autami po obu stronach. Nie można wcisnąć szpilki. Nic dziwnego, parkingów w tej okolicy jest zbyt mało, a każdy chce podjechać niemal pod drzwi urzędu czy polikliniki.

Z opinią pana Piotra nie zgadza się rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie. - Codziennie ulicę Spokojną patroluje zespół odpowiedzialny za tę część miasta.

Interweniujemy także po sygnałach osób mieszkających lub pracujących w domach przy tej ulicy. Mogę zapewnić, że wystawiamy mandaty i wezwania, w przypadkach gdy auta są zaparkowane tam, gdzie obowiązują znaki zakazu - tłumaczy Ryszarda Bańka. - Dziennie w tym rejonie nasze służby ujawniają od kilku do kilkunastu wykroczeń - dodaje rzecznik SM w Lublinie.

Być może Straż Miejska jest codziennie na tej ulicy, kierowcy jednak mają wyrobioną opinię. - Władze się zmieniają, a tu był i jest bałagan. To zła wizytówka - mówi Waldemar Czerniak, kierowca z Lublina.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaa / 18 lutego 2008 o 16:33
0
Nic dziwnego, że tam nastawiane aut. W centrum nie mam miejsca, żeby zaparkować. A ci, którym to przeszkadza, niech spróbują codziennie parkować w takim miejscu. Albo codziennie jeździć taksówką.
Avatar
kierowca / 18 lutego 2008 o 12:09
0
To nie prawda że Straż Miejska interweniuje jak się grzecznie prosi dzwoniąc Od dłuższego czasu mimo próśb nie reaguje na ul.Grottgera gdzie nie wolno parkować tak mówią znaki-jest co dzień tyle samochodów że nie można przejść
Avatar
pik / 18 lutego 2008 o 09:06
0
[quote name='michalo' date='16.02.2008, 17:30' post='15932']
Widzę że URZęDASY nie lubią jak im zwracać uwagę. Obok jest parking płatny. Prawie pusty.
Zwykły obywatel nie ma wyboru. Jak chce zaparkować to musi zapłacić za bilet parkingowy lub parking.
Ale URZĘDASÓW to nie dotyczy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wstyd

Człowieku, weź sobie coś na uspokojenie, pójdź na spacer albo zmień pampersa. Najlepiej jakby urzędas chodził do pracy piechotą, byłbyś pewnie szczęśliwy. Samochód to dzisiaj żaden luksus. Co do parkowania to jest bezpłatny parking na górce między spokojną a wieniawską. Po drugie, zakaz parkowania na spokojnej nie dotyczy chodnika z wyłączeniem odcinka należącego do kliniki MSWiA i apteki. Zapoznaj się z oznakowaniem, jeśli znaki będą nieczytelne to weź szmatę i je wypoleruj by inni widzieli. Fakt, wielu parkuje na samej ulicy co jest zakazane, ale nie tylko urzędasy, ale takze interesanci, pacjenci kliniki itp. Tak więc weź kilka głębszych oddechów i uśmiechnij się, to czasami pomaga. Miłego dnia.
[quote name='michalo' date='16.02.2008, 17:30' post='15932']
Widzę że URZęDASY nie lubią jak im zwracać uwagę. Obok jest parking płatny. Prawie pusty.
Zwykły obywatel nie ma wyboru. Jak chce zaparkować to musi zapłacić za bilet parkingowy lub parking.
Ale URZĘDASÓW to nie dotyczy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wstyd

Człowieku, weź sobie coś na uspokojenie, pójdź na spacer albo... rozwiń
Avatar
fish1 / 17 lutego 2008 o 12:02
0
zbiszek napisał:
Durny artykuł, jakieś kompleksy Pana redaktora, a gdzie postawić auto. Znak zakazu w durnym miejscu gdzie nie ma parkingów nie załatwia sprawy.
Czekamy Panie redaktorze na dalsze ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble a kaska za artykulik miernej jakości wpada do kieszonki. Pozdrowionka

Auto to sobie zostaw pod domem a do centrum można dojechać MPK ewentualnie TAXI gamoniu

Auto to sobie zostaw pod domem a do centrum można dojechać MPK ewentualnie TAXI gamoniu rozwiń
Avatar
zbiszek / 16 lutego 2008 o 20:05
0
Durny artykuł, jakieś kompleksy Pana redaktora, a gdzie postawić auto. Znak zakazu w durnym miejscu gdzie nie ma parkingów nie załatwia sprawy.
Czekamy Panie redaktorze na dalsze ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble a kaska za artykulik miernej jakości wpada do kieszonki. Pozdrowionka
Avatar
michalo / 16 lutego 2008 o 17:30
0
Widzę że URZęDASY nie lubią jak im zwracać uwagę. Obok jest parking płatny. Prawie pusty.
Zwykły obywatel nie ma wyboru. Jak chce zaparkować to musi zapłacić za bilet parkingowy lub parking.
Ale URZĘDASÓW to nie dotyczy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wstyd
Avatar
szofer / 16 lutego 2008 o 12:55
0
kierowca napisał:
Jest inna możliwość: zaparkować dwie ulice dalej i sobie przyjść spacerkiem. Ale jak widać kupe kalek, inwalidów mamy którzy nie potrafia przejść 200 czy 300 metrów pieszo. Niech poszerzą drzwi wejściowe do tych urzędów - żeby te kaleki mogły sobie wjechać pod same biuro.


A gdzie w takiej odległości znalazłeś tam parking z wolnymi miejscami? Na dobrą sprawę to trzeba by było aż z Czechowa zasuwać na piechotę, bo tam gdzieś między blokami może by znalazło się miejsce do parkowania. Może zamiast stawiać zakazy warto byłoby pomyśleć jak rozwiązać problem?


A gdzie w takiej odległości znalazłeś tam parking z wolnymi miejscami? Na dobrą sprawę to trzeba by było aż z Czechowa zasuwać na piechotę, bo tam gdzieś między blokami może by znalazło się miejsce do parkowania. Może zamiast stawiać zakazy warto byłoby pomyśleć jak rozwiązać problem? rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2008 o 12:48
0
Co za beznadziejny tekst, co za durny temat. To gdzie pan redaktor radzi by parkować samochod? A moze jesli to jest tak wielki urzad to zanaki zakazu parkowania sa niepotrzebne bo przepis jest martwy? moze od tej strony nalezaloby panie redaktorze ugryzc temat?
Avatar
Gość / 16 lutego 2008 o 12:39
0
panie Puzio nich pan napisze artykuł ja sie parkuje na staszica pod waszą redakcjią co nie ma pan odwagi narazic sie swoim szefom najpierw zacznijcie od siebie robic ład
Avatar
mzl / 16 lutego 2008 o 12:19
0
beznadziejnie głupi artykuł !!!!! lepiej napiszcie kiedy tam parking piętrowy wreszcie zrobią ???????!!!!!!! przecież trzeba gdzieś parkować !!!!!
Avatar
aaa / 18 lutego 2008 o 16:33
0
Nic dziwnego, że tam nastawiane aut. W centrum nie mam miejsca, żeby zaparkować. A ci, którym to przeszkadza, niech spróbują codziennie parkować w takim miejscu. Albo codziennie jeździć taksówką.
Avatar
kierowca / 18 lutego 2008 o 12:09
0
To nie prawda że Straż Miejska interweniuje jak się grzecznie prosi dzwoniąc Od dłuższego czasu mimo próśb nie reaguje na ul.Grottgera gdzie nie wolno parkować tak mówią znaki-jest co dzień tyle samochodów że nie można przejść
Avatar
pik / 18 lutego 2008 o 09:06
0
[quote name='michalo' date='16.02.2008, 17:30' post='15932']
Widzę że URZęDASY nie lubią jak im zwracać uwagę. Obok jest parking płatny. Prawie pusty.
Zwykły obywatel nie ma wyboru. Jak chce zaparkować to musi zapłacić za bilet parkingowy lub parking.
Ale URZĘDASÓW to nie dotyczy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wstyd

Człowieku, weź sobie coś na uspokojenie, pójdź na spacer albo zmień pampersa. Najlepiej jakby urzędas chodził do pracy piechotą, byłbyś pewnie szczęśliwy. Samochód to dzisiaj żaden luksus. Co do parkowania to jest bezpłatny parking na górce między spokojną a wieniawską. Po drugie, zakaz parkowania na spokojnej nie dotyczy chodnika z wyłączeniem odcinka należącego do kliniki MSWiA i apteki. Zapoznaj się z oznakowaniem, jeśli znaki będą nieczytelne to weź szmatę i je wypoleruj by inni widzieli. Fakt, wielu parkuje na samej ulicy co jest zakazane, ale nie tylko urzędasy, ale takze interesanci, pacjenci kliniki itp. Tak więc weź kilka głębszych oddechów i uśmiechnij się, to czasami pomaga. Miłego dnia.
[quote name='michalo' date='16.02.2008, 17:30' post='15932']
Widzę że URZęDASY nie lubią jak im zwracać uwagę. Obok jest parking płatny. Prawie pusty.
Zwykły obywatel nie ma wyboru. Jak chce zaparkować to musi zapłacić za bilet parkingowy lub parking.
Ale URZĘDASÓW to nie dotyczy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wstyd

Człowieku, weź sobie coś na uspokojenie, pójdź na spacer albo... rozwiń
Avatar
fish1 / 17 lutego 2008 o 12:02
0
zbiszek napisał:
Durny artykuł, jakieś kompleksy Pana redaktora, a gdzie postawić auto. Znak zakazu w durnym miejscu gdzie nie ma parkingów nie załatwia sprawy.
Czekamy Panie redaktorze na dalsze ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble a kaska za artykulik miernej jakości wpada do kieszonki. Pozdrowionka

Auto to sobie zostaw pod domem a do centrum można dojechać MPK ewentualnie TAXI gamoniu

Auto to sobie zostaw pod domem a do centrum można dojechać MPK ewentualnie TAXI gamoniu rozwiń
Avatar
zbiszek / 16 lutego 2008 o 20:05
0
Durny artykuł, jakieś kompleksy Pana redaktora, a gdzie postawić auto. Znak zakazu w durnym miejscu gdzie nie ma parkingów nie załatwia sprawy.
Czekamy Panie redaktorze na dalsze ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble a kaska za artykulik miernej jakości wpada do kieszonki. Pozdrowionka
Avatar
michalo / 16 lutego 2008 o 17:30
0
Widzę że URZęDASY nie lubią jak im zwracać uwagę. Obok jest parking płatny. Prawie pusty.
Zwykły obywatel nie ma wyboru. Jak chce zaparkować to musi zapłacić za bilet parkingowy lub parking.
Ale URZĘDASÓW to nie dotyczy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wstyd
Avatar
szofer / 16 lutego 2008 o 12:55
0
kierowca napisał:
Jest inna możliwość: zaparkować dwie ulice dalej i sobie przyjść spacerkiem. Ale jak widać kupe kalek, inwalidów mamy którzy nie potrafia przejść 200 czy 300 metrów pieszo. Niech poszerzą drzwi wejściowe do tych urzędów - żeby te kaleki mogły sobie wjechać pod same biuro.


A gdzie w takiej odległości znalazłeś tam parking z wolnymi miejscami? Na dobrą sprawę to trzeba by było aż z Czechowa zasuwać na piechotę, bo tam gdzieś między blokami może by znalazło się miejsce do parkowania. Może zamiast stawiać zakazy warto byłoby pomyśleć jak rozwiązać problem?


A gdzie w takiej odległości znalazłeś tam parking z wolnymi miejscami? Na dobrą sprawę to trzeba by było aż z Czechowa zasuwać na piechotę, bo tam gdzieś między blokami może by znalazło się miejsce do parkowania. Może zamiast stawiać zakazy warto byłoby pomyśleć jak rozwiązać problem? rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2008 o 12:48
0
Co za beznadziejny tekst, co za durny temat. To gdzie pan redaktor radzi by parkować samochod? A moze jesli to jest tak wielki urzad to zanaki zakazu parkowania sa niepotrzebne bo przepis jest martwy? moze od tej strony nalezaloby panie redaktorze ugryzc temat?
Avatar
Gość / 16 lutego 2008 o 12:39
0
panie Puzio nich pan napisze artykuł ja sie parkuje na staszica pod waszą redakcjią co nie ma pan odwagi narazic sie swoim szefom najpierw zacznijcie od siebie robic ład
Avatar
mzl / 16 lutego 2008 o 12:19
0
beznadziejnie głupi artykuł !!!!! lepiej napiszcie kiedy tam parking piętrowy wreszcie zrobią ???????!!!!!!! przecież trzeba gdzieś parkować !!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 0

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 5 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 2

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 30 3

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 87 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 38 16

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!