Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2009 r.
20:53
Edytuj ten wpis

Sprawdź, na co wydadzą naszą kasę - znamy projekt budżetu Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Dokładnie za miesiąc radni zajmą się prezydenckim projektem listy wydatków miasta w 2010 r. Dziś lista inwestycji, na które miasto znalazło pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przyszłoroczne wydatki miasta mają sięgnąć 1,43 mld zł. Daje to 4077 zł na mieszkańca, ale tylko 794 zł tej kwoty trafi na inwestycje. Tradycyjnie najwięcej, bo aż 37 proc. wydatków pójdzie na oświatę, zaś z inwestycji 49 proc. to drogi.

Lista dróg

W 2010 r. ruszyć ma: przebudowa skrzyżowania 3 Maja i Radziwiłłowskiej • przebudowa ul. Narutowicza od Okopowej do Głębokiej wraz z przecznicami • Nadbystrzyckiej od ronda do ul. Janowskiej • a także Przyjacielskiej i Skromnej • ma się zacząć budowa ul. Domeyki. • Remont czeka ul. Obrońców Pokoju • zacząć powinny się też prace przy starym moście na Zamojskiej.

• Kosztem 23 mln zł (w tym 12 mln zł z Unii) dokończony będzie nowy odcinek Krańcowej od Długiej do Kunickiego. • 59 mln zł (w tym 45 mln zł z Unii) trafi na drogi dojazdowe do przyszłej obwodnicy: w tym roku padło na ul. Mełgiewską, na której zacząć ma się przebudowa jednojezdniowego odcinka na dwupasmówkę oraz ul. Metalurgiczną od skrzyżowania z Grygowej do granic miasta.

Podobnie jak w tym, tak i w przyszłym roku budżet mówi o pieniądzach na rozpoczęcie poszerzenia ul. Poniatowskiego. Jest też kasa na przedłużenie Roztocza do Jana Pawła II, tuż obok ruszy budowa ul. Granitowej (stara nazwa robocza to ul. Wiadukt, droga pobiegnie od Jana Pawła II za os. Poręba w stronę przyszłej Trasy Zielonej w miejscu łącznika do Agatowej) wraz z pętlą komunikacji miejskiej.

W przyszłym roku powstać ma dokumentacja do przedłużenia Trasy Zielonej od Głębokiej do Krochmalnej i projekty przebudowy Głuskiej od mostu do granicy Lublina.

Szkoły i nie tylko

Zakończyć ma się budowa basenu dla szkoły przy Podzamczu i przebudowa jej sali gimnastycznej. Powstać ma projekt przedszkola ze żłobkiem na Felinie, ruszyć ma też budowa tego gmachu oraz przedszkola ze żłobkiem przy Wolskiej. W planie jest też rozpoczęcie modernizacji budynku szkoły muzycznej. Robotnicy mają pojawić się na placu budowy domu kultury przy Judyma.

Mimo zapowiedzi nie ruszy budowa boisk i sali gimnastycznej przy I LO im. Staszica; w budżecie jest tylko "dokumentacja przyszłościowa” za 250 tys. zł. Zacząć ma się budowa "Orlików” przy Róży Wiatrów, Plażowej i Al. Racławickich koło szkół chemicznych.

Pół miliona wyda miasto na zakup kontenerów, w których ma powstać coś w rodzaju izby wytrzeźwień. Jest też kasa na konkurs na projekt przebudowy pl. Litewskiego – na nagrody pójdzie 90 tys. zł. 1,5 mln zł wyda miasto na centralną część parku Czuby wraz z boiskami i ścieżkami rowerowymi. Za 200 tys. zł Ratusz chce kupić przenośne toalety publiczne. Zacząć ma się budowa ekranu akustycznego przy wiadukcie Poniatowskiego.

Inne wydatki

Komunikacja miejska pochłonie 132 mln zł. Oczyszczanie miasta będzie kosztować 10 mln zł, to jest o milion mniej, niż oświetlenie ulic i placów. 10,35 mln zł wydamy na "plany zagospodarowania przestrzennego”, z czego... 10 mln zł na odszkodowania. 10 mln zł pójść ma na objęcie dodatkowych akcji w spółce budującej lotnisko.

Straż Miejska ma nas kosztować 7,5 mln zł i ma wystawić mandaty na 1,2 mln zł.
34 mln zł prezydent chce wydać na kulturę. 10 mln zł pochłonie pierwszy etap remontu Centrum Kultury, zaś 7,7 mln zł trafi na Teatr Stary.

Same odsetki od zaciągniętych przez miasto kredytów i pożyczek wynieść mają w przyszłym roku 34 mln zł.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BYŁY SM / 19 listopada 2009 o 17:47
0
STRAŻ MIEJSKA - CHYM TO JEST BARDZO DZIWNE - JEŚLI MIESZKAŃCY LUBLINA BĘDĄ ŻYĆ ZGODNIE Z LITERĄ PRAWA - TO CO ZROBI STRASZNA STRAŻ MIEJSKA - CZYŻBY NIE WYROBIŁA PLANU - 1,2 MLN Z MANDATÓW. mIESZKAŃCY MOŻE NIE ALE NP. TURYŚCI - DADZĄ RADE. PROPONUJE NA ROGATKACH M. LUBLINA WSTAWIĆ TABLICE Z NAPISEM GŁOWNYM

DO WYKONANIA PLANU MANDATOWERGO BRAKUJE NAM ........i tu zminiające się cyferki. DO AKCJI PROPONUJE - JEDNO AUTKO ST. MIEJSKIEJ I DWOJE FUNKCJONARJUSZY "SM" (CO BY BYŁO RAŹNIEJ) JEDNYM SŁOWEM AUTKIEM STANIEMY NA 5 CM KW I 50 ZŁ ITD ITP. POZDRAWIAM
STRAŻ MIEJSKA - CHYM TO JEST BARDZO DZIWNE - JEŚLI MIESZKAŃCY LUBLINA BĘDĄ ŻYĆ ZGODNIE Z LITERĄ PRAWA - TO CO ZROBI STRASZNA STRAŻ MIEJSKA - CZYŻBY NIE WYROBIŁA PLANU - 1,2 MLN Z MANDATÓW. mIESZKAŃCY MOŻE NIE ALE NP. TURYŚCI - DADZĄ RADE. PROPONUJE NA ROGATKACH M. LUBLINA WSTAWIĆ TABLICE Z NAPISEM GŁOWNYM

DO WYKONANIA PLANU MANDATOWERGO BRAKUJE NAM ........i tu zminiające się cyferki. DO AKCJI PROPONUJE - JEDNO AUTKO ST. MIEJSKIEJ I DWOJE FUNKCJONARJUSZY "SM" (CO BY BYŁO RAŹNIEJ) JEDNYM SŁOWEM AUTKIEM STANIEMY NA 5 C... rozwiń
Avatar
ciupazka / 17 listopada 2009 o 17:01
0
niki napisał:
A mi przykro że tacy ludzie tu mieszkają :(



Zastanawiam się komu zależy na zlikwidowaniu NFZ? TYle ludzi z niego korzysta i narzeka! Nie ma jak Prywatny Fundusz Zdrowia i o to niektórym chodzi??? Pewnie tak ! Kiedy nie wiadomo o co chodzi , to na pewno o kasę. No, a komu zależy na kasie, ha? Zgadnijcie!
Avatar
niki / 17 listopada 2009 o 16:37
0
~monia~ napisał:
.. CZASAMI JEST MI PRZYKRO ŻE MIESZKAM W TAKIM ZAPYZIAŁYM MIEŚCIE


A mi przykro że tacy ludzie tu mieszkają
Avatar
asw / 17 listopada 2009 o 12:00
0
Ale ta strazż musi się napracować wypisując tylko 2400 mandatów po 500 zł tj. 200 szt. miesięcznie. Ile to musi każdy strażnik wypisać. Co 100-150 miwszkaniec dostanie więc nagrodę od straży w wysokości 500 zł. To lepsza premia niż w najlepszym zakładzie.Gratuluję nagrodzonym
Avatar
~xyz~ / 17 listopada 2009 o 11:50
0
A JEST KONCEPCJA INFRASTRUKTURY DROGOWEJ MIASTA????WYDAJE ISĘ ŻE WSZYSTKO PUSZCZONO NA TZW. ŻYWIOŁ! MILIONY PSU WD....
Avatar
~monia~ / 17 listopada 2009 o 11:49
0
a GDZIE PIENIADZE NA STADION???????? ZNOWU ODLOŻONA INWESTYCJA. CZY TEN LUBLIN MA COŚ CO MOŻE POKAZAĆ?? CZASAMI JEST MI PRZYKRO ŻE MIESZKAM W TAKIM ZAPYZIAŁYM MIEŚCIE
Avatar
Cancer / 17 listopada 2009 o 11:38
0
A propos: "ruszy przebudowa skrzyżowania 3 maja i Radziwiłłowskiej i przebudowa Narutowicza od Okopowej do Głębokiej". Nie trzeba wielkiej wyobraźni by wiedzieć, że takie przebudowy w centrum z gruntowną wymianą uzbrojenia podziemnego pod ulicą, to gehenna dla mieszkańców ulicy (brak dojazdu), handlowców, służb komunalnych (np. wywóz śmieci), a także wykonawców robot (bezpieczeństwo).
Takich robót nie rozgrzebuje się na lata, ale konkretny odcinek ulicy wykonuje uderzeniowo, kompleksowo (marzec-sierpień). By było to możliwe należy dopasować do przewidzianego zakresu robót odpowiednie fundusze. Ale kto to w tym Urzędzie zrobi? Oto jest pytanie. Już samo kształtowanie budżetu w tym zakresie to brak profesjonalizmu, ot jakoś to będzie.
A propos: "ruszy przebudowa skrzyżowania 3 maja i Radziwiłłowskiej i przebudowa Narutowicza od Okopowej do Głębokiej". Nie trzeba wielkiej wyobraźni by wiedzieć, że takie przebudowy w centrum z gruntowną wymianą uzbrojenia podziemnego pod ulicą, to gehenna dla mieszkańców ulicy (brak dojazdu), handlowców, służb komunalnych (np. wywóz śmieci), a także wykonawców robot (bezpieczeństwo).
Takich robót nie rozgrzebuje się na lata, ale konkretny odcinek ulicy wykonuje uderzeniowo, kompleksowo (marzec-sierpień). By było to możliwe n... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 11:21
0
hendras napisał:
Na kulture 37 mil zlotych a na inwestycje drogowe o wiele za malo oswiata dostanie calkiem sporo natomiast na Sport 0 ZERO to widac ja ratusz dba o Motor nie wstydza sie podamm przyklad w budowie Orlikow Poznan ma 40 a docelowo ponad 100 czyzby o tyle Lublin byl biedniejszy.



Dokładnie Poznań na 2010 ma 3 razy większy budżet niż Lublin. O czym tu mowa. Ledwo da się dopiąć koniec z końcem.
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 11:20
0
hendras napisał:
Na kulture 37 mil zlotych a na inwestycje drogowe o wiele za malo oswiata dostanie calkiem sporo natomiast na Sport 0 ZERO to widac ja ratusz dba o Motor nie wstydza sie podamm przyklad w budowie Orlikow Poznan ma 40 a docelowo ponad 100 czyzby o tyle Lublin byl biedniejszy.
Avatar
chlopakZsasiedztwa / 17 listopada 2009 o 11:03
0
Ile ja już się nasłuchałem na temat planowanych remontów. Narutowicza od Okopowej do Lipowej miała yc robiona w 2009, Skrzyżowanie 3-g maja - Radziwiłłowska również... A co ze światłami na Przecięciu Dona 3-go Maja - Tysiąclecia?? Też miały być w 2009 robione :|
Avatar
BYŁY SM / 19 listopada 2009 o 17:47
0
STRAŻ MIEJSKA - CHYM TO JEST BARDZO DZIWNE - JEŚLI MIESZKAŃCY LUBLINA BĘDĄ ŻYĆ ZGODNIE Z LITERĄ PRAWA - TO CO ZROBI STRASZNA STRAŻ MIEJSKA - CZYŻBY NIE WYROBIŁA PLANU - 1,2 MLN Z MANDATÓW. mIESZKAŃCY MOŻE NIE ALE NP. TURYŚCI - DADZĄ RADE. PROPONUJE NA ROGATKACH M. LUBLINA WSTAWIĆ TABLICE Z NAPISEM GŁOWNYM

DO WYKONANIA PLANU MANDATOWERGO BRAKUJE NAM ........i tu zminiające się cyferki. DO AKCJI PROPONUJE - JEDNO AUTKO ST. MIEJSKIEJ I DWOJE FUNKCJONARJUSZY "SM" (CO BY BYŁO RAŹNIEJ) JEDNYM SŁOWEM AUTKIEM STANIEMY NA 5 CM KW I 50 ZŁ ITD ITP. POZDRAWIAM
STRAŻ MIEJSKA - CHYM TO JEST BARDZO DZIWNE - JEŚLI MIESZKAŃCY LUBLINA BĘDĄ ŻYĆ ZGODNIE Z LITERĄ PRAWA - TO CO ZROBI STRASZNA STRAŻ MIEJSKA - CZYŻBY NIE WYROBIŁA PLANU - 1,2 MLN Z MANDATÓW. mIESZKAŃCY MOŻE NIE ALE NP. TURYŚCI - DADZĄ RADE. PROPONUJE NA ROGATKACH M. LUBLINA WSTAWIĆ TABLICE Z NAPISEM GŁOWNYM

DO WYKONANIA PLANU MANDATOWERGO BRAKUJE NAM ........i tu zminiające się cyferki. DO AKCJI PROPONUJE - JEDNO AUTKO ST. MIEJSKIEJ I DWOJE FUNKCJONARJUSZY "SM" (CO BY BYŁO RAŹNIEJ) JEDNYM SŁOWEM AUTKIEM STANIEMY NA 5 C... rozwiń
Avatar
ciupazka / 17 listopada 2009 o 17:01
0
niki napisał:
A mi przykro że tacy ludzie tu mieszkają :(



Zastanawiam się komu zależy na zlikwidowaniu NFZ? TYle ludzi z niego korzysta i narzeka! Nie ma jak Prywatny Fundusz Zdrowia i o to niektórym chodzi??? Pewnie tak ! Kiedy nie wiadomo o co chodzi , to na pewno o kasę. No, a komu zależy na kasie, ha? Zgadnijcie!
Avatar
niki / 17 listopada 2009 o 16:37
0
~monia~ napisał:
.. CZASAMI JEST MI PRZYKRO ŻE MIESZKAM W TAKIM ZAPYZIAŁYM MIEŚCIE


A mi przykro że tacy ludzie tu mieszkają
Avatar
asw / 17 listopada 2009 o 12:00
0
Ale ta strazż musi się napracować wypisując tylko 2400 mandatów po 500 zł tj. 200 szt. miesięcznie. Ile to musi każdy strażnik wypisać. Co 100-150 miwszkaniec dostanie więc nagrodę od straży w wysokości 500 zł. To lepsza premia niż w najlepszym zakładzie.Gratuluję nagrodzonym
Avatar
~xyz~ / 17 listopada 2009 o 11:50
0
A JEST KONCEPCJA INFRASTRUKTURY DROGOWEJ MIASTA????WYDAJE ISĘ ŻE WSZYSTKO PUSZCZONO NA TZW. ŻYWIOŁ! MILIONY PSU WD....
Avatar
~monia~ / 17 listopada 2009 o 11:49
0
a GDZIE PIENIADZE NA STADION???????? ZNOWU ODLOŻONA INWESTYCJA. CZY TEN LUBLIN MA COŚ CO MOŻE POKAZAĆ?? CZASAMI JEST MI PRZYKRO ŻE MIESZKAM W TAKIM ZAPYZIAŁYM MIEŚCIE
Avatar
Cancer / 17 listopada 2009 o 11:38
0
A propos: "ruszy przebudowa skrzyżowania 3 maja i Radziwiłłowskiej i przebudowa Narutowicza od Okopowej do Głębokiej". Nie trzeba wielkiej wyobraźni by wiedzieć, że takie przebudowy w centrum z gruntowną wymianą uzbrojenia podziemnego pod ulicą, to gehenna dla mieszkańców ulicy (brak dojazdu), handlowców, służb komunalnych (np. wywóz śmieci), a także wykonawców robot (bezpieczeństwo).
Takich robót nie rozgrzebuje się na lata, ale konkretny odcinek ulicy wykonuje uderzeniowo, kompleksowo (marzec-sierpień). By było to możliwe należy dopasować do przewidzianego zakresu robót odpowiednie fundusze. Ale kto to w tym Urzędzie zrobi? Oto jest pytanie. Już samo kształtowanie budżetu w tym zakresie to brak profesjonalizmu, ot jakoś to będzie.
A propos: "ruszy przebudowa skrzyżowania 3 maja i Radziwiłłowskiej i przebudowa Narutowicza od Okopowej do Głębokiej". Nie trzeba wielkiej wyobraźni by wiedzieć, że takie przebudowy w centrum z gruntowną wymianą uzbrojenia podziemnego pod ulicą, to gehenna dla mieszkańców ulicy (brak dojazdu), handlowców, służb komunalnych (np. wywóz śmieci), a także wykonawców robot (bezpieczeństwo).
Takich robót nie rozgrzebuje się na lata, ale konkretny odcinek ulicy wykonuje uderzeniowo, kompleksowo (marzec-sierpień). By było to możliwe n... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 11:21
0
hendras napisał:
Na kulture 37 mil zlotych a na inwestycje drogowe o wiele za malo oswiata dostanie calkiem sporo natomiast na Sport 0 ZERO to widac ja ratusz dba o Motor nie wstydza sie podamm przyklad w budowie Orlikow Poznan ma 40 a docelowo ponad 100 czyzby o tyle Lublin byl biedniejszy.



Dokładnie Poznań na 2010 ma 3 razy większy budżet niż Lublin. O czym tu mowa. Ledwo da się dopiąć koniec z końcem.
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 11:20
0
hendras napisał:
Na kulture 37 mil zlotych a na inwestycje drogowe o wiele za malo oswiata dostanie calkiem sporo natomiast na Sport 0 ZERO to widac ja ratusz dba o Motor nie wstydza sie podamm przyklad w budowie Orlikow Poznan ma 40 a docelowo ponad 100 czyzby o tyle Lublin byl biedniejszy.
Avatar
chlopakZsasiedztwa / 17 listopada 2009 o 11:03
0
Ile ja już się nasłuchałem na temat planowanych remontów. Narutowicza od Okopowej do Lipowej miała yc robiona w 2009, Skrzyżowanie 3-g maja - Radziwiłłowska również... A co ze światłami na Przecięciu Dona 3-go Maja - Tysiąclecia?? Też miały być w 2009 robione :|
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina 0 1

Są kolejne zarzuty w śledztwie, dotyczącym oszustw na „policjanta”. 44-letni Krzysztof W. wyłudził od mieszkańca Lublina ponad 400 tys. zł. Przekonał go, by przekazał mu gotówkę i hasła do kont bankowych.

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy"

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy" 0 2

Mieszkańcy miasta, którzy sprzeciwiają się bezmyślnemu przycinaniu drzew, obawiają się, że drogowcy i władze spółdzielni mieszkaniowej unikną kar.

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek 5 3

Ponad 1450 lekarzy specjalistów z województwa lubelskiego zadeklarowało pracę tylko w jednym szpitalu w zamian za wynagrodzenie w wysokości 6750 zł brutto. Stwarza to problem dla mniejszych szpitali, które ze względu na braki kadrowe korzystały ze wsparcia medyków z innych ośrodków.

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów 0 2

Nielegalne papierosy o wartości niemal 600 tysięcy złotych skonfiskowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali towar na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów
film

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów 138 12

Naruciak - znany youtuber i gracz w sobotę spotka się z fanami w Tarasach Zamkowych.

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie
18 listopada 2018, 12:00

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 12 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na terenie sektora Miasteczko (ratuszu z Głuska) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz.

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać 0 1

Osoby kupujące mieszkanie na rynku wtórnym narażone są na zupełnie inne zagrożenia niż ci, którzy zdecydowali się na lokal od dewelopera. Zwracamy uwagę na te najważniejsze.

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował"
galeria

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował" 0 6

30-latka z Łukowa kierując mercedesem uderzyła w 30 wagon pociągu towarowego. Kobieta chwilę wcześniej ominęła stojący przed przejazdem samochód oraz „opuszczoną” półzaporę.

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych 2 3

Trzy dni bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie zadłużenia. Tak będą wyglądać Bialskie Dni bez Długów, od 16 do 20 listopada.

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka
18 listopada 2018, 17:00

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 18 listopada o godz. 17 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miała miejsce polska premiera monodramu Eduardo Pavlovsky'ego Potestad.

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi 2 1

Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zostały rozegrane w Łodzi. Znowu sporo powodów do zadowolenia mieli zawodnicy AZS UMCS Lublin, którzy w sumie stawali na podium aż 42 razy

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia]
galeria

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia] 16 18

Starymi meblami zagracony został dziś rano jeden z przystanków komunikacji miejskiej w lubelskiej dzielnicy Czuby. MPK przyznaje, że to nie pierwszy taki przypadek, bo ekipom sprzątającym przystanek trafił się nawet… sedes

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku 0 0

Lubelski NFZ ogłosił konkurs na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie powiatu ryckiego. Oferty można składać do 26 listopada.

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie!
14 listopada 2018, 0:00
galeria

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie! 0

Suknie ślubne i wieczorowe, garnitury, kwiaty, obrączki i biżuteria, torty, dekoracje, zaproszenia, usługi foto, auta do ślubu – łącznie ponad 100 firm. To tylko fragment tego, co pojawi się na Targach ONA&ON – Ślub, Studniówka, Karnawał. Już 24-25 listopada hala Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) wypełni się po brzegi ślubnymi inspiracjami. Nie zabraknie też pokazów mody, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami i specjalnych rabatów. To już 16. edycja wydarzenia.

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła 0 2

Autobusy komunikacji miejskiej były jej terenem działania, w którym czuła się niezwykle swobodnie. 55-letnia kobieta wielokrotnie okradała pasażerów. W sumie, jej łupem padły przedmioty o łącznej wartości około 5,5 tysiąca złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!