Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2018 r.
16:47

Spuszczą wodę z Zalewu Zemborzyckiego? Ostra odpowiedź prezydenta Lublina

Autor: Zdjęcie autora toma
59 47 A A

Kłamstwo i wprowadzanie niepokoju wśród mieszkańców zarzuca prezesowi Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie Przemysławowi Dacy prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Poszło o zapowiedź rewitalizacji Zalewu Zemborzyckiego i krytykę działań podejmowanych w tym zakresie przez Urząd Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak pisaliśmy w piątkowym wydaniu Dziennika Wschodniego, państwowa instytucja, która z początkiem roku w myśl nowego Prawa wodnego przejęła zarząd nad akwenami w Polsce (w przypadku Zalewu Zemborzyckiego formalnie ma to nastąpić w najbliższym czasie), planuje remont lubelskiego zbiornika. Szef Wód Polskich mówił Dziennikowi, że zalew od momentu wybudowania w 1974 roku nie był remontowany i posiada szereg wad konstukcyjnych.

– To jest kłamstwo, a mówienie o złym stanie urządzeń hydrotechnicznych może wzbudzić niepokój mieszkańców – mówi Krzysztof Żuk, który w piątek w obecności mediów postanowił odnieść się do słów prezesa Dacy. – Do tej pory na inwestycje i remonty przy zalewie wydaliśmy ok. 16 mln. Niemal drugie tyle, bo 11 mln zł pochłonie rozpoczęty właśnie remont zapory bocznej. Czołowa zapora została już wyremontowana i – tu chcę uspokoić mieszkańców – jest w dobrym stanie, co potwierdza najnowsza ekspertyza.

Żuk krytykuje też proponowany przez prezesa Wód Polskich pomysł spuszczenia wody z akwenu i zebrania z dna zalegającego tam torfu.

– W wyniku wieloletniej dyskusji uznaliśmy ten wariant za zbyt radykalny. Po pierwsze jest bardzo kosztowny. Ale spuszczenie wody i wybranie ok. pięciu milionów metrów sześciennych torfu oznaczałoby wyłączenie zalewu z funkcjonowania nawet na pięć lat. Dodajmy do tego, że mielibyśmy do czynienia z katastrofą ekologiczną, bo wiązałoby się to ze zniszczeniem życia, które jest w akwenie. Kolejna kwestia to zapach, jaki roznosiłby się znad torfowiska nad okolicą – wylicza Żuk. I proponuje wybudowanie na miejskich gruntach powyżej zalewu polderu i odsysanie z dna zbiornika namułów, co nie oznaczałoby konieczności wyłączania go z użytkowania na czas prowadzenia prac. Prezydent przypomina, że w 2017 roku miasto składało wniosek o wpisanie na listę inwestycyjną Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, jednak spotkało się z odmową. Oznaczało to brak możliwości starania się o unijną dotację.

Krzysztof Żuk nie wyklucza jednak współpracy z państwową instytucją w celu uporządkowania Zalewu Zemborzyckiego i doliny Bystrzycy. – I Wody Polskie i my jako miasto, jesteśmy odpowiedzialni za stan wód i właściwe gospodarowanie majątkiem skarbu państwa. Tylko róbmy to rozmawiając językiem prawa i ekonomii i łącząc siły, a nie przez media, z oskarżeniami, które nie mają nic wspólnego z prawdą – zapowiada.

Przemysław Daca zapowiedział w czwartek, że szczegóły dotyczące rewitalizacji zalewu i Bystrzycy mają być znane w ciągu miesiąca. Opracowaniem dokumentacji mają zająć się pracownicy podległego Wodom Polskim Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Populizm i Slogany / 14 września 2018 o 17:02
+51
Czyli w 2017 nie chcieli, a teraz, tuż przed wyborami, nagle chcą naprawiać zalew. Przypadek?
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 16:57
+50
Żuk jak zwykle merytorycznie posprzątał Pisiorów, brawo!
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 17:04
+49
Obawiam się że w wodach polskich próżno szukać fachowców. Za to pewnie nie brakuje misiewiczów.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 17:00
+46
Przecież w Wodach Polskich siedzą wyłącznie ludzie z nadania partyjnego, tzw. Pisiewicze... Co oni mogą wiedzieć o Zalewie Zemborzyckim?
Avatar
ubawiony dyrdymalami kretunow... / 14 września 2018 o 16:59
+44
...a więc bez zmian. Kilku dupków z awansu politycznego przy PiS pragnie osiągnąć korzyści nawet kosztem mieszkańców dużego miasta! Hydrotechnika, to wymagająca wiedzy dziedzina życia. Nie wystarczy być ministrantem, aby ją posiąść!
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 17:52
+36
Jakoś bardziej ufam w tej kwestii prezydentowi i fachowcom na których się powołuje niż ludziom z nadania politycznego zasiadającym w tym nowym wodnym przedsiębiorstwie
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 17:12
+34
Brawo prezydent Żuk! Kłamstwo trzeba piętnować!
Avatar
... / 14 września 2018 o 17:08
+34
nie ciskajcie gromów w Dacę, on tylko mówi to co mu każe centrala... a centrala wiadomo... każe atakować Żuka...
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 17:22
+30
ehhh ci pisowscy eksperci
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 17:16
+24
Jakby naprawdę spuścili wodę ,to jeszcze by się znalazło parę osób zaginionych.
Avatar
Wojciech Górski / 3 dni temu o 06:55
0
Polder powyżej zalewu - czy ci panowie wiedzą co mówią? (wiceprezydent Szymczyk w TVP Lublin pół roku temu i obecny prezydent). To jest zupełny bełkot. Powinien powstać mały zbiornik wodny w Strzyżewicach, który zbierałby wszystkie nieczystości - szlam i muł po wiosennych roztopach i letnich powodziach. Trzeba wystąpić do Ministerstwa Ochrony Środowiska, opracować projekt i złożyć wniosek o fundusze. Ale do tego, jak do wielu innych spraw w tym mieście, potrzeba wyobraźni. Wojciech Górski.
Avatar
polska w..da / 15 września 2018 o 20:19
0
no i pis-owska woda popłynęła
Avatar
zzz / 15 września 2018 o 20:12
0
Żuk jak zwykle merytorycznie posprzątał Pisiorów, brawo!
 50 lajków wykonane, możesz lecieć po wypłate
Avatar
K / 15 września 2018 o 17:10
+1
Zuk to najwieksza zaraza Lublina-zniszczyl skwer na Bronowicach ,wydal miliony na gory rowerowe przy Janowskiej i Tetmajera z ktorych nikt nie korzysta,sluzy deweloperom a niemieszkancom.dlaczego nie zajmuje sie nim prokurator/
 Gdyby nie deweloperzy, to gdzie mieszkaliby ci wszyscy przyjezdni?...
Avatar
K / 15 września 2018 o 17:08
0
a co p. Żuk zrobił dla zalewu.... wielkie nic, a teraz krzyczy...........
Ty rozumiesz, co czytasz? Przecież składali wnioski, starali się, ale je utrącano. Coś więc jednak robił i on, i podlegli mu urzędnicy. Teraz nagle PiS chce centralnego sterowania wszystkim i to ma być dobrze? Od tego - było za socjalizmu - odeszliśmy wszak. Polacy, to jednk jest durny naród, nic się nie potrafimy uczyć na błedach, nawet własnych :-(
Avatar
K / 15 września 2018 o 17:05
0
Zatopiono w tym Zalewie kupę miejskich pieniędzy, a jest coraz gorzej. Woda straszy, okolica straszy i nic nie można zrobić. Przecież to widzicie komentatorzy od siedmiu boleści. Niech się wali, niech się pali - oby nie PiS, oby nie PO. Czy wy jesteście Obywatelami Lublina? Jeżeli chcą przejąć i doprowadzić do porządku to tylko dobrze dla Miasta.
Nie. Jeśli to zrobią, to wtedy będzie dobrze dla miasta. Jeśli tylko chcą, to jest źle dla miasta. A PiS już niejedno chce, ale z realizacją słabiutko, oj, słabiutko...
Avatar
K / 15 września 2018 o 17:02
-1
Panie Żuk ile lat jesteś prezydentem? Nic z zalewem nie zrobiłeś, jak śmierdział tak śmierdzi do dziś! I widać że pomysłu nie masz! Także odczep się i daj działać innym!
A Ty naucz się pisać po polsku. W tym przypadku powinieneś napisać "tak, że", a nie "także". Że o interpunkcji już nawet nie wspomnę.
Avatar
fanatyczny wyborca / 15 września 2018 o 15:06
+1
najlepszy program wyborczy: spuścić () (wodę) ze zbiornika?
Avatar
ewelina / 15 września 2018 o 12:13
-3
Zuk to najwieksza zaraza Lublina-zniszczyl skwer na Bronowicach ,wydal miliony na gory rowerowe przy Janowskiej i Tetmajera z ktorych nikt nie korzysta,sluzy deweloperom a niemieszkancom.dlaczego nie zajmuje sie nim prokurator/
Avatar
lublinianka / 15 września 2018 o 10:50
+4
Skoro Zalew stanowi własność Skarbu Państwa to najwyższy czas żeby Spółka, którą powołał i nadzoruje minister wzięła się do roboty. Nie rozumiem co stoi na przeszkodzie, żeby przez 8 miesięy nie przejąć w nieruchomości (to się nazywa tempo pracy, rewitalizacja będzie w równie oszałamiającym tempie?). Nie widzę żadnego powodu, żeby Lublin topił pieniądze w nie swoją własność. Do roboty!
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 1 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 60 2

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim
galeria

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim 12 5

Czy może pani skręcić w lewo – prosi egzaminator. W moje, czy w pana – pyta egzaminowana – to tylko jedna z anegdot krążących wśród pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Przez 20 lat działalności podobnych sytuacji było wiele.

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej 5 1

Niewielki plac z obeliskiem przed kościołem w Gołębiu otrzymał nową, oficjalną nazwę.

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób
galeria

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób 38 12

Około 220 osób znajdzie pracę w pierwszej w Polsce fabryce Turck. Powstanie ona w przyszłym roku w Lublinie. Na taką lokalizację zdecydowano się m.in. ze względu na mieszkających tu wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje?

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje? 2 5

O miejsca w Radzie Powiatu Puławskiego w tym roku zawalczą m.in. Zbigniew Śliwiński, Teresa Gutowska, Tomasz Szymajda, Stanisław Wójcicki, a także Michał Godliński i Witold Popiołek. Swoje listy zarejestrowały: PiS, PSL, „Koalicja Samorządowa” oraz „Samorządowcy Janusza Grobla”.

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować 8 4

Już w niedzielę zacznie się głosowanie na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 10 października. Głosować mogą mieszkańcy Lublina bez względu na wiek. Każdy ma prawo poprzeć jeden projekt „duży” oraz dwa „małe”. W tym roku do podziału jest 15 mln zł.

Zamość: Będą remonty ulic

Zamość: Będą remonty ulic 1 0

Nadchodzi jesień, ale remonty na niektórych zamojskich drogach dopiero się zaczynają. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Gęsiej i remont placu przy ul. Kościuszki.

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok
galeria

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok 19 6

Prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. 

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku. Oto zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 3

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 36

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 7

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 7 3

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 26 33

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.