Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2011 r.
11:47
Edytuj ten wpis

Stadion w Lublinie będzie bez kantów. Wygrała owalna wersja (wizualizacje)

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 14 A A
Taka koncepcja nowego stadionu będzie realizowana (Wizualizacja inwestora)
Taka koncepcja nowego stadionu będzie realizowana (Wizualizacja inwestora)

Ratusz ostatecznie wybrał koncepcję nowego stadionu miejskiego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stadion będzie owalny - poleć na FB


– Zdecydowano, że przy ul. Krochmalnej realizowana będzie koncepcja II zaprezentowana podczas konferencji prasowej 20 grudnia. Informacje te zostały przekazane firmie Budimex, która wygrała przetarg na budowę stadionu – informuje Biuro Prasowe Ratusza.

Za drugą koncepcją, w której stadion jest bardziej zaokrąglony niż w pierwszej, opowiedziała się większość lublinian, którzy zdecydowali się wziąć udział w zorganizowanych przez magistrat konsultacjach. Wcześniej za tą wersją opowiedział się prezydent miasta.

Kiedy rozpocznie się budowa stadionu?

Projekt powinien być gotowy w marcu, a w kwietniu zaczęłaby się budowa, która ma trwać do września 2013 r.

Stadion ma być typowo piłkarski, na trybunach pomieści 15,5 tys. widzów. Służyć ma też jako miejsce organizacji koncertów: przewidziane są wjazdy na jego płytę, dopracowane mają być dokładne wzmocnienia przy jednej z bramek, gdzie mogła by być montowana scena. Na czas koncertów murawa byłaby przykrywana specjalnymi płytami. Wiadomo też, że prace zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hunter / 11 lutego 2012 r. o 00:03
0
Witam! Ten stadion ma naprawde profesjonalny wygląd,wczesniejszy projekt to była porażka po całej linii!!!Tu widac w porownaniu z tamtym , kolosalną zmiane na dobre,illuminacja na niebiesko daje wrażenie,zaokraglenia, bogatsza elewacja, może tylko pojemnosc zbyt mała,
(Białystok mniejsze od nas miasto a buduja tam wiekszy stadion), ale mimo to przyciagnie ten stadion ludzi,i sponsorów, Lublin od wielu lat czakał na taki obiekt!!!!
Avatar
rodowity / 28 grudnia 2011 r. o 20:49
0
Nie jestem wyborcą PO, ale chylę głowę przed prezydentem Żukiem. Super stadion, wreszcie obiekt na miarę miasta takiego jak Lublin. Dzięki takim inwestycjom podnosimy renomę miasta.Życzę Motorowi awansu, a kibicom ekstraklasy w niedalekiej przyszłości. Dziwi nie spora liczba postów na "NIE" .... ale miejmy nadzieję, że wypowiadający się w ten sposób, to prowincjusze.
Avatar
kot / 28 grudnia 2011 r. o 19:20
0
skoro ma byc taki wielofunkcyjny stadion to gdzie bieznia dziwne nie wiem ile bedzie kosztowal ten stadion ale dorobienie biezni to 5-7 mln zl i zapewne jako pierwsza by sie zwrocila
Avatar
ariel / 28 grudnia 2011 r. o 18:53
0
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wykorzystane. Po co jeszcze jeden stadion.
Po to by po ukończeniu inwestycji przeniósł się tam targ dla zwierząt i gołębi? czy może po to by powstała tam kolejna giełda ciuchów taka jak na Kresowej. I co to za różnica czy gołębie będą sprzedawane ta stadionie owalnym czy kanciastym. Ja stanowczo protestuje przeciwko budowie stadionu za moje podatki. Lepiej w tym miejscu wybudować bloki komunalne dla uboższych mieszkańców lub jakąś fabrykę lub kościół. Hołk-skończyłem!!!!
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wyk... rozwiń
Avatar
hhh / 28 grudnia 2011 r. o 18:24
0
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
[/quote]
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a... rozwiń
Avatar
yasiek / 28 grudnia 2011 r. o 17:49
0
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
Avatar
zgredek / 28 grudnia 2011 r. o 15:27
0
Kantów może i nie będzie, ale za to przekręty będą na pewno.
Avatar
bosonoga comtessa / 28 grudnia 2011 r. o 13:59
0
....zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.
Murawę trza podgrzewać przez cały rok bo to znakomicie robi koszty!
A przy okazji, zgodnie z wiejska tradycją nasze orły będą grały na bosaka,
a buty założą do fotografii, już po meczu.
Avatar
Janek Kłos / 28 grudnia 2011 r. o 13:50
0
Siada bezrobotny do klawiatury i napier.....la z zawiści na wszystko co mu ślina na jezyk niesie,ale naród.brawa dla miasta za pomysł i chęci!
Avatar
Henio / 28 grudnia 2011 r. o 13:45
0
Drżyjcie kanciarze!
Avatar
hunter / 11 lutego 2012 r. o 00:03
0
Witam! Ten stadion ma naprawde profesjonalny wygląd,wczesniejszy projekt to była porażka po całej linii!!!Tu widac w porownaniu z tamtym , kolosalną zmiane na dobre,illuminacja na niebiesko daje wrażenie,zaokraglenia, bogatsza elewacja, może tylko pojemnosc zbyt mała,
(Białystok mniejsze od nas miasto a buduja tam wiekszy stadion), ale mimo to przyciagnie ten stadion ludzi,i sponsorów, Lublin od wielu lat czakał na taki obiekt!!!!
Avatar
rodowity / 28 grudnia 2011 r. o 20:49
0
Nie jestem wyborcą PO, ale chylę głowę przed prezydentem Żukiem. Super stadion, wreszcie obiekt na miarę miasta takiego jak Lublin. Dzięki takim inwestycjom podnosimy renomę miasta.Życzę Motorowi awansu, a kibicom ekstraklasy w niedalekiej przyszłości. Dziwi nie spora liczba postów na "NIE" .... ale miejmy nadzieję, że wypowiadający się w ten sposób, to prowincjusze.
Avatar
kot / 28 grudnia 2011 r. o 19:20
0
skoro ma byc taki wielofunkcyjny stadion to gdzie bieznia dziwne nie wiem ile bedzie kosztowal ten stadion ale dorobienie biezni to 5-7 mln zl i zapewne jako pierwsza by sie zwrocila
Avatar
ariel / 28 grudnia 2011 r. o 18:53
0
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wykorzystane. Po co jeszcze jeden stadion.
Po to by po ukończeniu inwestycji przeniósł się tam targ dla zwierząt i gołębi? czy może po to by powstała tam kolejna giełda ciuchów taka jak na Kresowej. I co to za różnica czy gołębie będą sprzedawane ta stadionie owalnym czy kanciastym. Ja stanowczo protestuje przeciwko budowie stadionu za moje podatki. Lepiej w tym miejscu wybudować bloki komunalne dla uboższych mieszkańców lub jakąś fabrykę lub kościół. Hołk-skończyłem!!!!
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wyk... rozwiń
Avatar
hhh / 28 grudnia 2011 r. o 18:24
0
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
[/quote]
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a... rozwiń
Avatar
yasiek / 28 grudnia 2011 r. o 17:49
0
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
Avatar
zgredek / 28 grudnia 2011 r. o 15:27
0
Kantów może i nie będzie, ale za to przekręty będą na pewno.
Avatar
bosonoga comtessa / 28 grudnia 2011 r. o 13:59
0
....zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.
Murawę trza podgrzewać przez cały rok bo to znakomicie robi koszty!
A przy okazji, zgodnie z wiejska tradycją nasze orły będą grały na bosaka,
a buty założą do fotografii, już po meczu.
Avatar
Janek Kłos / 28 grudnia 2011 r. o 13:50
0
Siada bezrobotny do klawiatury i napier.....la z zawiści na wszystko co mu ślina na jezyk niesie,ale naród.brawa dla miasta za pomysł i chęci!
Avatar
Henio / 28 grudnia 2011 r. o 13:45
0
Drżyjcie kanciarze!