Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2011 r.
11:47
Edytuj ten wpis

Stadion w Lublinie będzie bez kantów. Wygrała owalna wersja (wizualizacje)

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 14 A A
Taka koncepcja nowego stadionu będzie realizowana (Wizualizacja inwestora)
Taka koncepcja nowego stadionu będzie realizowana (Wizualizacja inwestora)

Ratusz ostatecznie wybrał koncepcję nowego stadionu miejskiego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stadion będzie owalny - poleć na FB


– Zdecydowano, że przy ul. Krochmalnej realizowana będzie koncepcja II zaprezentowana podczas konferencji prasowej 20 grudnia. Informacje te zostały przekazane firmie Budimex, która wygrała przetarg na budowę stadionu – informuje Biuro Prasowe Ratusza.

Za drugą koncepcją, w której stadion jest bardziej zaokrąglony niż w pierwszej, opowiedziała się większość lublinian, którzy zdecydowali się wziąć udział w zorganizowanych przez magistrat konsultacjach. Wcześniej za tą wersją opowiedział się prezydent miasta.

Kiedy rozpocznie się budowa stadionu?

Projekt powinien być gotowy w marcu, a w kwietniu zaczęłaby się budowa, która ma trwać do września 2013 r.

Stadion ma być typowo piłkarski, na trybunach pomieści 15,5 tys. widzów. Służyć ma też jako miejsce organizacji koncertów: przewidziane są wjazdy na jego płytę, dopracowane mają być dokładne wzmocnienia przy jednej z bramek, gdzie mogła by być montowana scena. Na czas koncertów murawa byłaby przykrywana specjalnymi płytami. Wiadomo też, że prace zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hunter / 11 lutego 2012 r. o 00:03
Witam! Ten stadion ma naprawde profesjonalny wygląd,wczesniejszy projekt to była porażka po całej linii!!!Tu widac w porownaniu z tamtym , kolosalną zmiane na dobre,illuminacja na niebiesko daje wrażenie,zaokraglenia, bogatsza elewacja, może tylko pojemnosc zbyt mała,
(Białystok mniejsze od nas miasto a buduja tam wiekszy stadion), ale mimo to przyciagnie ten stadion ludzi,i sponsorów, Lublin od wielu lat czakał na taki obiekt!!!!
Avatar
rodowity / 28 grudnia 2011 r. o 20:49
Nie jestem wyborcą PO, ale chylę głowę przed prezydentem Żukiem. Super stadion, wreszcie obiekt na miarę miasta takiego jak Lublin. Dzięki takim inwestycjom podnosimy renomę miasta.Życzę Motorowi awansu, a kibicom ekstraklasy w niedalekiej przyszłości. Dziwi nie spora liczba postów na "NIE" .... ale miejmy nadzieję, że wypowiadający się w ten sposób, to prowincjusze.
Avatar
kot / 28 grudnia 2011 r. o 19:20
skoro ma byc taki wielofunkcyjny stadion to gdzie bieznia dziwne nie wiem ile bedzie kosztowal ten stadion ale dorobienie biezni to 5-7 mln zl i zapewne jako pierwsza by sie zwrocila
Avatar
ariel / 28 grudnia 2011 r. o 18:53
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wykorzystane. Po co jeszcze jeden stadion.
Po to by po ukończeniu inwestycji przeniósł się tam targ dla zwierząt i gołębi? czy może po to by powstała tam kolejna giełda ciuchów taka jak na Kresowej. I co to za różnica czy gołębie będą sprzedawane ta stadionie owalnym czy kanciastym. Ja stanowczo protestuje przeciwko budowie stadionu za moje podatki. Lepiej w tym miejscu wybudować bloki komunalne dla uboższych mieszkańców lub jakąś fabrykę lub kościół. Hołk-skończyłem!!!!
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wyk... rozwiń
Avatar
hhh / 28 grudnia 2011 r. o 18:24
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
[/quote]
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a... rozwiń
Avatar
yasiek / 28 grudnia 2011 r. o 17:49
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
Avatar
zgredek / 28 grudnia 2011 r. o 15:27
Kantów może i nie będzie, ale za to przekręty będą na pewno.
Avatar
bosonoga comtessa / 28 grudnia 2011 r. o 13:59
....zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.
Murawę trza podgrzewać przez cały rok bo to znakomicie robi koszty!
A przy okazji, zgodnie z wiejska tradycją nasze orły będą grały na bosaka,
a buty założą do fotografii, już po meczu.
Avatar
Janek Kłos / 28 grudnia 2011 r. o 13:50
Siada bezrobotny do klawiatury i napier.....la z zawiści na wszystko co mu ślina na jezyk niesie,ale naród.brawa dla miasta za pomysł i chęci!
Avatar
Henio / 28 grudnia 2011 r. o 13:45
Drżyjcie kanciarze!
Avatar
hunter / 11 lutego 2012 r. o 00:03
Witam! Ten stadion ma naprawde profesjonalny wygląd,wczesniejszy projekt to była porażka po całej linii!!!Tu widac w porownaniu z tamtym , kolosalną zmiane na dobre,illuminacja na niebiesko daje wrażenie,zaokraglenia, bogatsza elewacja, może tylko pojemnosc zbyt mała,
(Białystok mniejsze od nas miasto a buduja tam wiekszy stadion), ale mimo to przyciagnie ten stadion ludzi,i sponsorów, Lublin od wielu lat czakał na taki obiekt!!!!
Avatar
rodowity / 28 grudnia 2011 r. o 20:49
Nie jestem wyborcą PO, ale chylę głowę przed prezydentem Żukiem. Super stadion, wreszcie obiekt na miarę miasta takiego jak Lublin. Dzięki takim inwestycjom podnosimy renomę miasta.Życzę Motorowi awansu, a kibicom ekstraklasy w niedalekiej przyszłości. Dziwi nie spora liczba postów na "NIE" .... ale miejmy nadzieję, że wypowiadający się w ten sposób, to prowincjusze.
Avatar
kot / 28 grudnia 2011 r. o 19:20
skoro ma byc taki wielofunkcyjny stadion to gdzie bieznia dziwne nie wiem ile bedzie kosztowal ten stadion ale dorobienie biezni to 5-7 mln zl i zapewne jako pierwsza by sie zwrocila
Avatar
ariel / 28 grudnia 2011 r. o 18:53
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wykorzystane. Po co jeszcze jeden stadion.
Po to by po ukończeniu inwestycji przeniósł się tam targ dla zwierząt i gołębi? czy może po to by powstała tam kolejna giełda ciuchów taka jak na Kresowej. I co to za różnica czy gołębie będą sprzedawane ta stadionie owalnym czy kanciastym. Ja stanowczo protestuje przeciwko budowie stadionu za moje podatki. Lepiej w tym miejscu wybudować bloki komunalne dla uboższych mieszkańców lub jakąś fabrykę lub kościół. Hołk-skończyłem!!!!
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wyk... rozwiń
Avatar
hhh / 28 grudnia 2011 r. o 18:24
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
[/quote]
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a... rozwiń
Avatar
yasiek / 28 grudnia 2011 r. o 17:49
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
Avatar
zgredek / 28 grudnia 2011 r. o 15:27
Kantów może i nie będzie, ale za to przekręty będą na pewno.
Avatar
bosonoga comtessa / 28 grudnia 2011 r. o 13:59
....zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.
Murawę trza podgrzewać przez cały rok bo to znakomicie robi koszty!
A przy okazji, zgodnie z wiejska tradycją nasze orły będą grały na bosaka,
a buty założą do fotografii, już po meczu.
Avatar
Janek Kłos / 28 grudnia 2011 r. o 13:50
Siada bezrobotny do klawiatury i napier.....la z zawiści na wszystko co mu ślina na jezyk niesie,ale naród.brawa dla miasta za pomysł i chęci!
Avatar
Henio / 28 grudnia 2011 r. o 13:45
Drżyjcie kanciarze!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 6:6 [na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 6:6 [na żywo]

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie
magazyn

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

To już nie dołek, a wielki dół. Orlęta Łuków drugi raz z rzędu przegrały 0:7. Tym razem ze Świdniczanką. W sumie drużyna Macieja Sygi doznała czwartej kolejnej porażki. Co innego rywale. „Świdnia” po siedmiu kolejkach nadal ma koncie komplet punktów, a na dodatek nie straciła jeszcze gola. Obecnie może się pochwalić bilansem bramkowym 24-0.

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Urząd Miasta wybrał firmę, która na życzenie mieszkańców powiększy oraz odnowi budynek obsługujący stadion Sygnału przy ul. Zemborzyckiej.

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury
Złota Setka

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury

Rozmowa z Tomaszem Starzykiem, specjalistą do spraw public relations w firmie Dun & Bradstreet

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Na początku grudnia, zgodnie z szóstym pakietem unijnych sankcji, zacznie obowiązywać embargo na rosyjską ropę, co oznacza, że przestanie ona płynąć do państw UE drogą morską. W ocenie prezesa POPiHN Leszka Wiwały Polska jest na to dobrze przygotowana. – Ropy będziemy mieli pod dostatkiem. Tym, co jest najtrudniejsze, to nie skąd sprowadzać ropę, ale jak to zrobić, ponieważ pula tankowców jest dość ograniczona, a konkurencja duża – zauważa ekspert.

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Część mieszkańców Starej Wsi koło Końskowoli domaga się usunięcia polnej drogi, która przecina ich działki, utrudniając ich zagospodarowanie. Do petycji, jaką służyli, ze zrozumieniem podchodzą lokalne władze, które zamierzają pomóc obywatelom.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach
27 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach

We wtorek, 27 września o godz. 17 w Starostwie Powiatowym w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!