Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2011 r.
11:47
Edytuj ten wpis

Stadion w Lublinie będzie bez kantów. Wygrała owalna wersja (wizualizacje)

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 14 A A
Taka koncepcja nowego stadionu będzie realizowana (Wizualizacja inwestora)
Taka koncepcja nowego stadionu będzie realizowana (Wizualizacja inwestora)

Ratusz ostatecznie wybrał koncepcję nowego stadionu miejskiego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stadion będzie owalny - poleć na FB


– Zdecydowano, że przy ul. Krochmalnej realizowana będzie koncepcja II zaprezentowana podczas konferencji prasowej 20 grudnia. Informacje te zostały przekazane firmie Budimex, która wygrała przetarg na budowę stadionu – informuje Biuro Prasowe Ratusza.

Za drugą koncepcją, w której stadion jest bardziej zaokrąglony niż w pierwszej, opowiedziała się większość lublinian, którzy zdecydowali się wziąć udział w zorganizowanych przez magistrat konsultacjach. Wcześniej za tą wersją opowiedział się prezydent miasta.

Kiedy rozpocznie się budowa stadionu?

Projekt powinien być gotowy w marcu, a w kwietniu zaczęłaby się budowa, która ma trwać do września 2013 r.

Stadion ma być typowo piłkarski, na trybunach pomieści 15,5 tys. widzów. Służyć ma też jako miejsce organizacji koncertów: przewidziane są wjazdy na jego płytę, dopracowane mają być dokładne wzmocnienia przy jednej z bramek, gdzie mogła by być montowana scena. Na czas koncertów murawa byłaby przykrywana specjalnymi płytami. Wiadomo też, że prace zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hunter / 11 lutego 2012 o 00:03
0
Witam! Ten stadion ma naprawde profesjonalny wygląd,wczesniejszy projekt to była porażka po całej linii!!!Tu widac w porownaniu z tamtym , kolosalną zmiane na dobre,illuminacja na niebiesko daje wrażenie,zaokraglenia, bogatsza elewacja, może tylko pojemnosc zbyt mała,
(Białystok mniejsze od nas miasto a buduja tam wiekszy stadion), ale mimo to przyciagnie ten stadion ludzi,i sponsorów, Lublin od wielu lat czakał na taki obiekt!!!!
Avatar
rodowity / 28 grudnia 2011 o 20:49
0
Nie jestem wyborcą PO, ale chylę głowę przed prezydentem Żukiem. Super stadion, wreszcie obiekt na miarę miasta takiego jak Lublin. Dzięki takim inwestycjom podnosimy renomę miasta.Życzę Motorowi awansu, a kibicom ekstraklasy w niedalekiej przyszłości. Dziwi nie spora liczba postów na "NIE" .... ale miejmy nadzieję, że wypowiadający się w ten sposób, to prowincjusze.
Avatar
kot / 28 grudnia 2011 o 19:20
0
skoro ma byc taki wielofunkcyjny stadion to gdzie bieznia dziwne nie wiem ile bedzie kosztowal ten stadion ale dorobienie biezni to 5-7 mln zl i zapewne jako pierwsza by sie zwrocila
Avatar
ariel / 28 grudnia 2011 o 18:53
0
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wykorzystane. Po co jeszcze jeden stadion.
Po to by po ukończeniu inwestycji przeniósł się tam targ dla zwierząt i gołębi? czy może po to by powstała tam kolejna giełda ciuchów taka jak na Kresowej. I co to za różnica czy gołębie będą sprzedawane ta stadionie owalnym czy kanciastym. Ja stanowczo protestuje przeciwko budowie stadionu za moje podatki. Lepiej w tym miejscu wybudować bloki komunalne dla uboższych mieszkańców lub jakąś fabrykę lub kościół. Hołk-skończyłem!!!!
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wyk... rozwiń
Avatar
hhh / 28 grudnia 2011 o 18:24
0
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
[/quote]
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a... rozwiń
Avatar
yasiek / 28 grudnia 2011 o 17:49
0
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
Avatar
zgredek / 28 grudnia 2011 o 15:27
0
Kantów może i nie będzie, ale za to przekręty będą na pewno.
Avatar
bosonoga comtessa / 28 grudnia 2011 o 13:59
0
....zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.
Murawę trza podgrzewać przez cały rok bo to znakomicie robi koszty!
A przy okazji, zgodnie z wiejska tradycją nasze orły będą grały na bosaka,
a buty założą do fotografii, już po meczu.
Avatar
Janek Kłos / 28 grudnia 2011 o 13:50
0
Siada bezrobotny do klawiatury i napier.....la z zawiści na wszystko co mu ślina na jezyk niesie,ale naród.brawa dla miasta za pomysł i chęci!
Avatar
Henio / 28 grudnia 2011 o 13:45
0
Drżyjcie kanciarze!
Avatar
hunter / 11 lutego 2012 o 00:03
0
Witam! Ten stadion ma naprawde profesjonalny wygląd,wczesniejszy projekt to była porażka po całej linii!!!Tu widac w porownaniu z tamtym , kolosalną zmiane na dobre,illuminacja na niebiesko daje wrażenie,zaokraglenia, bogatsza elewacja, może tylko pojemnosc zbyt mała,
(Białystok mniejsze od nas miasto a buduja tam wiekszy stadion), ale mimo to przyciagnie ten stadion ludzi,i sponsorów, Lublin od wielu lat czakał na taki obiekt!!!!
Avatar
rodowity / 28 grudnia 2011 o 20:49
0
Nie jestem wyborcą PO, ale chylę głowę przed prezydentem Żukiem. Super stadion, wreszcie obiekt na miarę miasta takiego jak Lublin. Dzięki takim inwestycjom podnosimy renomę miasta.Życzę Motorowi awansu, a kibicom ekstraklasy w niedalekiej przyszłości. Dziwi nie spora liczba postów na "NIE" .... ale miejmy nadzieję, że wypowiadający się w ten sposób, to prowincjusze.
Avatar
kot / 28 grudnia 2011 o 19:20
0
skoro ma byc taki wielofunkcyjny stadion to gdzie bieznia dziwne nie wiem ile bedzie kosztowal ten stadion ale dorobienie biezni to 5-7 mln zl i zapewne jako pierwsza by sie zwrocila
Avatar
ariel / 28 grudnia 2011 o 18:53
0
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wykorzystane. Po co jeszcze jeden stadion.
Po to by po ukończeniu inwestycji przeniósł się tam targ dla zwierząt i gołębi? czy może po to by powstała tam kolejna giełda ciuchów taka jak na Kresowej. I co to za różnica czy gołębie będą sprzedawane ta stadionie owalnym czy kanciastym. Ja stanowczo protestuje przeciwko budowie stadionu za moje podatki. Lepiej w tym miejscu wybudować bloki komunalne dla uboższych mieszkańców lub jakąś fabrykę lub kościół. Hołk-skończyłem!!!!
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wyk... rozwiń
Avatar
hhh / 28 grudnia 2011 o 18:24
0
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
[/quote]
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a... rozwiń
Avatar
yasiek / 28 grudnia 2011 o 17:49
0
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
Avatar
zgredek / 28 grudnia 2011 o 15:27
0
Kantów może i nie będzie, ale za to przekręty będą na pewno.
Avatar
bosonoga comtessa / 28 grudnia 2011 o 13:59
0
....zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.
Murawę trza podgrzewać przez cały rok bo to znakomicie robi koszty!
A przy okazji, zgodnie z wiejska tradycją nasze orły będą grały na bosaka,
a buty założą do fotografii, już po meczu.
Avatar
Janek Kłos / 28 grudnia 2011 o 13:50
0
Siada bezrobotny do klawiatury i napier.....la z zawiści na wszystko co mu ślina na jezyk niesie,ale naród.brawa dla miasta za pomysł i chęci!
Avatar
Henio / 28 grudnia 2011 o 13:45
0
Drżyjcie kanciarze!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 października 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 października 2018 r. 0 0

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Lidze Mistrzów

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Lidze Mistrzów 0 0

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe AEK Ateny 2:0, a jedną z bramek zdobył kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Natomiast we wtorkowym hicie Manchester United przegrał u siebie z Juventusem Turyn 0:1

PiS przegrało wybory w Lublinie i ma mniej radnych. Ale i tak ogłasza sukces

PiS przegrało wybory w Lublinie i ma mniej radnych. Ale i tak ogłasza sukces 72 23

– Zwiększyła się liczba osób, które popierają Prawo i Sprawiedliwość – ogłosił we wtorek Tomasz Pitucha, szef klubu PiS w lubelskiej Radzie Miasta, chociaż jego partia przegrała w Lublinie wybory do miejskiego samorządu.

Kolumna taksówek przejedzie przez Lublin. Pożegnają kolegę zmarłego w wypadku

Kolumna taksówek przejedzie przez Lublin. Pożegnają kolegę zmarłego w wypadku 52

W środę rano odbędzie się pogrzeb taksówkarza, który zginął w wypadku przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie.

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego [lista radnych]

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego [lista radnych] 11 14

Wybory samorządowe 2018 - powiat puławski. Znamy już wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego. Najwięcej mandatów zdobyli radni PiS, którzy w tej kadencji mają samodzielną większość.

Nerwowo w oczekiwaniu na wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przesądzić może jeden mandat

Nerwowo w oczekiwaniu na wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przesądzić może jeden mandat 27 38

Milionowe unijne dotacje, największe ośrodki zdrowia i kultury, inwestycje w drogi wojewódzkie, transport kolejowy i lotniczy. Prawo i Sprawiedliwość wydaje się być blisko przejęcia władzy w regionie. Ale do samodzielnego rządzenia może zabraknąć jednego mandatu.

Wybory samorządowe 2018 - Nałęczów. Wyniki wyborów na burmistrza

Wybory samorządowe 2018 - Nałęczów. Wyniki wyborów na burmistrza 1 0

Nałęczów. O stanowisko burmistrza Nałęczowa w drugiej turze powalczą Wiesław Pardyka (34,9 proc.) i Wiesław Jarosiński (31,9 proc.).

Inauguracja roku akademickiego na UMCS. Premier nie przyjechał, ale przysłał 500 flag
Zdjęcia
galeria

Inauguracja roku akademickiego na UMCS. Premier nie przyjechał, ale przysłał 500 flag 4 10

Nowy rok akademicki zainaugurowano we wtorek na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. W ostatniej chwili udział w uroczystości odwołał premier Mateusz Morawiecki.

"Zwierzęta nocy" w Miasto movie
31 października 2018, 19:00

"Zwierzęta nocy" w Miasto movie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 31 października o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Zwierzęta nocy.

"Czarny koń" wyborów w Kraśniku. To ona rozdaje karty w Radzie Miasta

"Czarny koń" wyborów w Kraśniku. To ona rozdaje karty w Radzie Miasta 12 17

W Kraśniku będzie dogrywka gigantów, ale karty i tak rozdaje kobieta. Komitet wyborczy Marzeny Pomykalskiej zdobył w Radzie Miasta trzy mandaty i to od niej zależy przyszła koalicja w radzie. Bez względu na to, czy burmistrzem zostanie Wojciech Wilk (PO), czy Kazimierz Choma (PiS).

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Pismo złożył Zbigniew Ziobro

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Pismo złożył Zbigniew Ziobro 5 6

Wniosek o uchylenie immunitetu posła Prawa i Sprawiedliwości Piotra Olszówki czeka na rozpatrzenie przez sejmową Komisję Regulaminową, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Prokuratura chce postawić parlamentarzyście z Biłgoraja cztery zarzuty dotyczące niezgodnego z prawem uzyskania prawa jazdy.

Koncert DrGree w Rider's Pub
3 listopada 2018, 19:00

Koncert DrGree w Rider's Pub 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 3 listopada o godz. 19.30 w Rider'S Pub (ul. 3 Maja 9) wystąpi grupa DrGree z premierą debiutanckiej płyty.

Zbiórka na zabytkowe nagrobki na cmentarzu przy ul. Lipowej. Przygody anielskiej głowy

Zbiórka na zabytkowe nagrobki na cmentarzu przy ul. Lipowej. Przygody anielskiej głowy 1 2

Koszty konserwacji zabytkowych nagrobków są coraz wyższe. W tegorocznej kweście będziemy zbierać na uratowanie kolejnych czterech z cmentarza przy ul. Lipowej. Są też efekty zbiórki zeszłorocznej. Piękny anioł odzyskał głowę.

Lublin: Uwaga, remont ul. Lubartowskiej

Lublin: Uwaga, remont ul. Lubartowskiej 0 3

Na środę planowany jest remont nawierzchni jezdni ul. Lubartowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Bajkowskiego, czyli na tyłach Ratusza

Lublin: Decyzja radnych będzie dotyczyć dziesiątek tysięcy rodzin. Chodzi o bonifikatę na grunty

Lublin: Decyzja radnych będzie dotyczyć dziesiątek tysięcy rodzin. Chodzi o bonifikatę na grunty 5 5

Dziesiątek tysięcy rodzin z bloków, kamienic oraz domów jednorodzinnych dotyczyć będzie decyzja, którą w czwartek ma podjąć Rada Miasta. Chodzi o wysokość bonifikaty, której udzieli miasto przy przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Jakie zniżki proponuje Ratusz?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!