Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 kwietnia 2015 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Startowali w plebiscycie dla młodych par. Dorota zginęła z rąk narzeczonego

171 26 A A

Nie chciał pozwolić, by Dorota go zostawiła, więc ją udusił. Dzisiaj przekonuje, że nie chciał zabić i żałuje tego, co zrobił. Łukaszowi K. grozi dożywocie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dorota i Łukasz poznali się jeszcze w szkole. Zostali parą. Od pięciu lat mieszkali razem przy ul. 1 Maja w Lublinie, w mieszkaniu należącym do rodziny 26-latki. Planowali wspólną przyszłość. Byli zaręczeni. W ubiegłym roku brali nawet udział w prasowym plebiscycie dla młodych par.

– Miłość jest najważniejsza w życiu każdego człowieka, my bardzo się kochamy i chcemy być ze sobą całe życie – pisali o sobie w konkursowej prezentacji.

Ostatnio między parą nie układało się najlepiej. W czwartek, tuż przed Wielkanocą, doszło do tragedii. Dorota i jej 24-letni partner pokłócili się.

– Z relacji Łukasza K. wynika, że dziewczyna chciała odejść i wyprowadzić się do rodziców – wyjaśnia Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe, która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 26-latki.

Między parą doszło do awantury. Kiedy Dorota próbowała wyjść, Łukasz chwycił ją za ręce i próbował do siebie przyciągnąć. Wreszcie chwycił apaszkę, którą miała na szyi i zacisnął ją z całej siły, dusząc partnerkę.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że Łukasz K. nie uciekał. Został w mieszkaniu przez jakiś czas. Schował ciało Doroty w wersalce, po czym pojechał do rodziców. Jak później zeznał, nie przyznał im się do zbrodni.

Bliscy Doroty nie mogli się z nią skontaktować. Nikt nie odbierał jej telefonu. Następnego dnia po zabójstwie przyjechali więc do jej mieszkania. Znaleźli ciało. Kryminalni zatrzymali Łukasza K. dzień później na trasie z Biłgoraja do Lublina. Chłopak wracał od rodziny. 24-latek stanął przed prokuratorem i usłyszał zarzut zabójstwa.

– Przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia, które są zgodne z dotychczasowymi ustaleniami – wyjaśnia prokurator Rutkowska-Skowronek. – Łukasz K. zapewniał, że nie chciał zabić. Wyraził skruchę.
O przyczynach śmierci dziewczyny rozstrzygnie zaplanowana na jutro sekcja zwłok.

– Będziemy również przesłuchiwać świadków i weryfikować wersję wydarzeń przedstawioną przez podejrzanego – dodaje Rutkowska-Skowronek.

Łukasz K. nie miał konfliktów z prawem. Nie pił alkoholu. Mundurowi nie mieli też sygnałów, by między nim a Dorotą dochodziło do aktów przemocy.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za morderstwo grozi od 8 do 20 lat więzienia, 25 lat lub nawet dożywocie.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krysia z opola / 11 kwietnia 2015 o 13:20
0

widocznie pop...psychol nie chcial sie wyprowadzic,pokazal jej gest kozakiewicza:jestem zameldowany i co mi zrobisz,niby przepisy sie zmienily,ale w praktyce to wcale nie jest takie oczywiste,wymeldowac tez nie mozna do nikad /ze stalego meldunku/,musial byc wredny skoro chciala odejsc,najlepiej nie meldowac,lub tylko na tymczasowo, ja uciekalam z wlasnego mieszkania w nocy z malutkim dzieckiem na reku,przed jego siekiera,chcial zabic bachora i mni,gdy sasiedzi wzywali milicje,to on podchodzil do nich z legitymacja ormo i juz bylo "panie kolego co mamy z ta pana zona zrobic,czy wariatkowo wystarczy /,albo brali go do swojej suki poinstruowac jak bic,aby sladow nie bylo,policja obecnie tylko z nazwy jest inna,postepowanie takie same/wiem o tym z wlasnego doswiadczenia/

widocznie pop...psychol nie chcial sie wyprowadzic,pokazal jej gest kozakiewicza:jestem zameldowany i co mi zrobisz,niby przepisy sie zmienily,ale w praktyce to wcale nie jest takie oczywiste,wymeldowac tez nie mozna do nikad /ze stalego meldunku/,musial byc wredny skoro chciala odejsc,najlepiej nie meldowac,lub tylko na tymczasowo, ja uciekalam z wlasnego mieszkania w nocy z malutkim dzieckiem na reku,przed jego siekiera,chcial zabic bachora i mni,gdy sasiedzi wzywali milicje,to on podchodzil do nich z legitymacja ormo i juz bylo "panie ... rozwiń

Avatar
wi / 10 kwietnia 2015 o 12:55
0

PSYCHOL. Schować ciało do wersalki i udawać, że nic się nie stało? Masakra. Co dzieje się z tym narodem...

Avatar
... / 10 kwietnia 2015 o 10:42
0

mnie tylko zastanawia dlaczego ONA mialaby sie stamtad wyprowadzac od niego do rodzicow skoro mieszkanie nalezalo do JEJ rodzicow!?

nie sensowniej bylo zmienic zamki i wystawic JEGO za drzwi!?

wg cos tu nie gra....

Avatar
olo / 10 kwietnia 2015 o 08:11
0

Idiota. Tą kłótnię można było zostawić. Dziewczynie by przeszło na drugi dzień, przyniósłbyś jej głąbie kwiaty i byście się pogodzili,. Ale ty ją wolałeś zabić. Durniu.

Avatar
Daro / 10 kwietnia 2015 o 07:18
0

Bóg jest miłością. Dlatego ostrzega nas: "Nie cudzołóż". Mieszkanie na próbę nic nie daje. Dlaczego rozwodzą się małżonkowie mający po kilkoro dzieci? Tam gdzie nie ma Boga, jest szatan. Nie ma nic pomiędzy. Tylko w Bogu jest prawdziwa miłość do drugiego człowieka. Człowiek wymyślił pojęcie "seks", natomiast od Boga pochodzi "współżycie" i jest owocem miłości. Człowiek natomiast aby owocem seksu była miłość. Tak kończą sie wszystkie odstępstwa od Dekalogu, który trzeba rozumieć jako 10 ostrzeżeń.

Zauważ tylko że w obecnych czasach jakość kościoły pustoszeją a w związku z tym i hajsu na tacę mniej...

Co to Twojej wypowiedzi, pełna zgoda.

Zauważ tylko że w obecnych czasach jakość kościoły pustoszeją a w związku z tym i hajsu na tacę mniej...

Co to Twojej wypowiedzi, pełna zgoda.

rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2015 o 00:13
0

może i tak, jego sprawa. A Ty gdzie wtedy byłeś? Modliles się do telewizora? Zdążysz się jeszcze przed śmiercią pomodlić jak Jaruzelski i Oleksy?

NIe każdy siedzi przed tv jak ty a skad wiesz co bylo z jaruzelem,zazdroscic mu?

Avatar
Inge / 9 kwietnia 2015 o 22:57
0

Gdyby kierowała nim dojrzała miłość to pozwoliłby jej odejść. Prawdziwe uczucie nigdy nie kieruje się przymusem i siłą.

Gdyby kierowała nią prawdziwa miłość, to nie odeszłaby. Prawdziwe uczucie nigdy nie kieruje się egoizmem i samolubstwem.

Po co ona wiązała się z psychopatą?

Avatar
Marek / 9 kwietnia 2015 o 22:55
0

dresy i łańcuch na szyi..czego wymagać od bezmyślnego półzwierzątka.. w chwili zagrożenia zareagował jak zwierzę..

Avatar
Kunegunda / 9 kwietnia 2015 o 22:22
0

Jebać cię cwelu w Kryminale ci Pokażą jak się w dupe Jebie jak Kurwa nie doceniłeś cwelu Dziewczyny niech cie kurwa zajebią tam i kurwa powieszą gnij cwelu 

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 o 21:46
0

Odnosząc się do treści artykułu. Mundurowy to kto? Harcerz, żołnierz, strażnik więzienny, zakonnica, kolejarz? może rochę profesjonalizmu.

Avatar
krysia z opola / 11 kwietnia 2015 o 13:20
0

widocznie pop...psychol nie chcial sie wyprowadzic,pokazal jej gest kozakiewicza:jestem zameldowany i co mi zrobisz,niby przepisy sie zmienily,ale w praktyce to wcale nie jest takie oczywiste,wymeldowac tez nie mozna do nikad /ze stalego meldunku/,musial byc wredny skoro chciala odejsc,najlepiej nie meldowac,lub tylko na tymczasowo, ja uciekalam z wlasnego mieszkania w nocy z malutkim dzieckiem na reku,przed jego siekiera,chcial zabic bachora i mni,gdy sasiedzi wzywali milicje,to on podchodzil do nich z legitymacja ormo i juz bylo "panie kolego co mamy z ta pana zona zrobic,czy wariatkowo wystarczy /,albo brali go do swojej suki poinstruowac jak bic,aby sladow nie bylo,policja obecnie tylko z nazwy jest inna,postepowanie takie same/wiem o tym z wlasnego doswiadczenia/

widocznie pop...psychol nie chcial sie wyprowadzic,pokazal jej gest kozakiewicza:jestem zameldowany i co mi zrobisz,niby przepisy sie zmienily,ale w praktyce to wcale nie jest takie oczywiste,wymeldowac tez nie mozna do nikad /ze stalego meldunku/,musial byc wredny skoro chciala odejsc,najlepiej nie meldowac,lub tylko na tymczasowo, ja uciekalam z wlasnego mieszkania w nocy z malutkim dzieckiem na reku,przed jego siekiera,chcial zabic bachora i mni,gdy sasiedzi wzywali milicje,to on podchodzil do nich z legitymacja ormo i juz bylo "panie ... rozwiń

Avatar
wi / 10 kwietnia 2015 o 12:55
0

PSYCHOL. Schować ciało do wersalki i udawać, że nic się nie stało? Masakra. Co dzieje się z tym narodem...

Avatar
... / 10 kwietnia 2015 o 10:42
0

mnie tylko zastanawia dlaczego ONA mialaby sie stamtad wyprowadzac od niego do rodzicow skoro mieszkanie nalezalo do JEJ rodzicow!?

nie sensowniej bylo zmienic zamki i wystawic JEGO za drzwi!?

wg cos tu nie gra....

Avatar
olo / 10 kwietnia 2015 o 08:11
0

Idiota. Tą kłótnię można było zostawić. Dziewczynie by przeszło na drugi dzień, przyniósłbyś jej głąbie kwiaty i byście się pogodzili,. Ale ty ją wolałeś zabić. Durniu.

Avatar
Daro / 10 kwietnia 2015 o 07:18
0

Bóg jest miłością. Dlatego ostrzega nas: "Nie cudzołóż". Mieszkanie na próbę nic nie daje. Dlaczego rozwodzą się małżonkowie mający po kilkoro dzieci? Tam gdzie nie ma Boga, jest szatan. Nie ma nic pomiędzy. Tylko w Bogu jest prawdziwa miłość do drugiego człowieka. Człowiek wymyślił pojęcie "seks", natomiast od Boga pochodzi "współżycie" i jest owocem miłości. Człowiek natomiast aby owocem seksu była miłość. Tak kończą sie wszystkie odstępstwa od Dekalogu, który trzeba rozumieć jako 10 ostrzeżeń.

Zauważ tylko że w obecnych czasach jakość kościoły pustoszeją a w związku z tym i hajsu na tacę mniej...

Co to Twojej wypowiedzi, pełna zgoda.

Zauważ tylko że w obecnych czasach jakość kościoły pustoszeją a w związku z tym i hajsu na tacę mniej...

Co to Twojej wypowiedzi, pełna zgoda.

rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2015 o 00:13
0

może i tak, jego sprawa. A Ty gdzie wtedy byłeś? Modliles się do telewizora? Zdążysz się jeszcze przed śmiercią pomodlić jak Jaruzelski i Oleksy?

NIe każdy siedzi przed tv jak ty a skad wiesz co bylo z jaruzelem,zazdroscic mu?

Avatar
Inge / 9 kwietnia 2015 o 22:57
0

Gdyby kierowała nim dojrzała miłość to pozwoliłby jej odejść. Prawdziwe uczucie nigdy nie kieruje się przymusem i siłą.

Gdyby kierowała nią prawdziwa miłość, to nie odeszłaby. Prawdziwe uczucie nigdy nie kieruje się egoizmem i samolubstwem.

Po co ona wiązała się z psychopatą?

Avatar
Marek / 9 kwietnia 2015 o 22:55
0

dresy i łańcuch na szyi..czego wymagać od bezmyślnego półzwierzątka.. w chwili zagrożenia zareagował jak zwierzę..

Avatar
Kunegunda / 9 kwietnia 2015 o 22:22
0

Jebać cię cwelu w Kryminale ci Pokażą jak się w dupe Jebie jak Kurwa nie doceniłeś cwelu Dziewczyny niech cie kurwa zajebią tam i kurwa powieszą gnij cwelu 

Avatar
Gość / 9 kwietnia 2015 o 21:46
0

Odnosząc się do treści artykułu. Mundurowy to kto? Harcerz, żołnierz, strażnik więzienny, zakonnica, kolejarz? może rochę profesjonalizmu.

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 145 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 398 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 25 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 20 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!