Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 sierpnia 2016 r.
15:11

Stowarzyszenie zaskarżało połączenia. Więc PolskiBus znalazł inne rozwiązanie

163 27 A A

Od roku PolskiBus stara się o zgodę na zwiększenie liczby kursów z Lublina do Warszawy. Wciąż jednak przegrywa z reprezentującym busiarzy stowarzyszeniem. Dodatkowe rejsy do stolicy jednak będą – przewoźnik dogadał się z inną firmą przewozową.

Aktualizacja artykułu: 1 sierpnia 2016 r. 20:49
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek PolskiBus poinformował o współpracy z firmą AlbatrosBus z Przemyśla. W ten sposób oferta przewoźnika zostanie rozbudowana o pięć nowych miast. Linia AL1 z Przemyśla do stolicy po drodze będzie zatrzymywać się w Jarosławiu i Biłgoraju, a AL2 z Tomaszowa Lubelskiego przejedzie przez Zamość.

– Od dawna otrzymywaliśmy prośby o rozbudowanie naszej siatki o dodatkowe kursy z Lublina – mówi Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w firmie PolskiBus.

– To dla nas duże wyróżnienie, że możemy umożliwić pasażerom PolskiBus.com dostęp do połączeń, na które od dawna czekali – dodaje Zygmunt Ziober, właściciel AlbatrosBus.

Obie trasy będą obsługiwane przez należące do drugiego z przewoźników białe autokary marki Setra, Scania i Bova wyposażone są w klimatyzację, bezprzewodowy internet, gniazdka elektryczne oraz toalety. Rezerwacji będzie można dokonywać za pośrednictwem strony www.polskibus.com. Połączenia na obu trasach mają być wykonywane od najbliższego piątku.
W ten sposób pasażerowie z Lublina zyskają nowe połączenia do Warszawy – o godz. 11:50 z dworca przy al. Tysiąclecia. Ponadto w niedziele dodatkowy rejs o godz. 18:25.

W ten sposób PolskiBus częściowo osiągnął to, o co stara się od września ubiegłego roku. Przewoźnik podjął wówczas starania o zwiększenie liczby kursów z Lublina do Warszawy z pięciu do ośmiu dziennie. Pozytywna dla przewoźnika decyzja zapadła pod koniec grudnia, ale zaskarżyła ją jedna ze stron. To stowarzyszenie Lexmid reprezentujące lubelskie firmy busiarskie. Do postępowania zostało dopuszczone przez Urząd Marszałkowski, bo ma tzw. „interes społeczny”.

Skarga w czerwcu została odrzucona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze i PolskiBus otrzymał pozwolenie na trzy dodatkowe kursy do Warszawy. Ale do gry ponownie wszedł Lexmid, który 15 lipca, czyli w ostatnim możliwym terminie, złożył kolejną skargę.

– Teraz są trzy możliwe scenariusze – mówi Pogonowski. – SKO może przyznać nam rację i wtedy dostaniemy ostateczną zgodę. Druga możliwość to uchylenie pozwolenia. Niewykluczone też, że sprawa zostanie przekazana do ponownego rozpatrzenia, a to przedłużyłoby ją o kolejne miesiące. Niezależnie od wszytskiego, w dalszym ciągu myślimy o rozwoju nowych połączeń z Lublina.

Przewoźnik zapowiada, że wkrótce ogłosi kolejne nowe trasy z w ramach współpracy z AlbatrosBus.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 21:58
0
I bardzo dobrze trzeba skonczyc z tumi pseudo przeeoznikami
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 18:07
0
Nie chce juz jeździć busami do Zamościa!
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 12:41
0
I niech mi ktoś jeszcze powie, że nie żyjemy w komuniźmie...
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 23:58
0
Im więcej autokarów tym lepiej. BUSOMAT PL
Avatar
zima w środku lata , tylko z bp tour / 2 sierpnia 2016 o 18:41
0
Precz zmowie busiarskiej !!! napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nareszcie coś do Tomaszowa, oby więcej takich kursów. Trzeba utrzeć nosa tym bucom z BigBusa. Oby popłynęli jak najszybciej.
Teraz pogonić powinni jeszcze busiarzy z Contbusa Expressbusa i Bp Tour , nie szanują pasażera to  nie ma dla nich miejsca . Pasażerowie sami wybiorą bardziej komfortowy , tańszy i bezpieczniejszy dojazd a nie będzie wybierał za nich busiarz czy układy polityczne z PSL Precz z lubelskimi układami i faworyzowanie tylko tych co nie spełniają norm , busem to po wsi niech se jeżdżą a nie po Polsce !!! Pasażerowie  dziękują już tym co od lat przewozili ludzi jak kartofle , żegnaj Contbusie , Bp Tour i Expressbusie , na twoje miejsce jest Polski Bus , Albatros i to z autobusami z WC, działającym internetem i klimą.
bp tour reklamuje się tak na stronie : * - kurs obsługiwany komfortowym autokarem wyposażonym w Wi-fi, toaletę oraz klimatyzację Tylko rzeczywistość jest nieco inna od reklamy :) Jadąc z bp tour wyglądało to tak : Wi-Fi nie działało , WC nie sprawdzałem , natomiast klima w autobusie była tak ustawiona przez kierowce że mimo upału w środku autobusu było strasznie zimno , wręcz szok dla organizmu, zamykanie "skrzydełek " nad głowa pasażera nic nie dawało, natomiast przeziębienie gotowe. Gdyby nawiew każdy ustawiał indywidualnie jak często jest to u innych przewoźników byłaby możliwość wyłączenia niestety każdy siedział zmarznięty mimo że na zewnątrz upał !!! Dzięki za takie niepowtarzalne wrażenia i za zimę w środku lata , wracaj Polski Busie do Krakowa , partaczom już dziękujemy !!!
bp tour reklamuje się tak na stronie : * - kurs obsługiwany komfortowym autokarem wyposażonym w Wi-fi, toaletę oraz klimatyzację Tylko rzeczywistość jest nieco inna od reklamy :) Jadąc z bp tour wyglądało to tak : Wi-Fi nie działało , WC nie sprawdzałem , natomiast klima w autobusie była tak ustawiona przez kierowce że mimo upału w środku autobusu było strasznie zimno , wręcz szok dla organizmu, zamykanie "skrzydełek " nad głowa pasażera nic nie dawało, natomiast przeziębienie gotowe. Gdy... rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 15:06
0
Mieszkańcy Lublina , okolic i turyści mają dość tego spisku z busiarzami i to od kilku lat. Gdyby w Urzędzie Miejskim słuchali pasażerów a nie były ważniejsze znajomości i układziki to już dawno busów i wstydu Lubelszczyzna nie musiałaby wysłuchiwać. Do likwidacji ze stanowiska ten który do busa sam nie wsiądzie ale pasażerom wciska tylko busy zaprzyjaźnionych firm i pogonił Polskiego Busa czy Marszałek Sosnowski. Do likwidacji i sprawdzeniu przez odpowiednie służby spółki wzajemnej adoracji która służy mąceniu i jest przeciwko pasażerowi i dba tylko o busiarzy czyli firma Lexmid założona przez busiarzy Do likwidacji busiarze z firm Contbus, BP Tour, Expressbus , pasażerowie maja dosyć ich panoszenia się i bardzo słabej oferty która nie jest dostosowana do przewozu pasażerów w dzisiejszych czasach Do likwidacji politycy PSL którzy tylko działają na szkodę Lublina i Lubelszczyzny. Do likwidacji busy , bo do przewożenia pasażerów jest autobus z wifi , WC , klimą.
Mieszkańcy Lublina , okolic i turyści mają dość tego spisku z busiarzami i to od kilku lat. Gdyby w Urzędzie Miejskim słuchali pasażerów a nie były ważniejsze znajomości i układziki to już dawno busów i wstydu Lubelszczyzna nie musiałaby wysłuchiwać. Do likwidacji ze stanowiska ten który do busa sam nie wsiądzie ale pasażerom wciska tylko busy zaprzyjaźnionych firm i pogonił Polskiego Busa czy Marszałek Sosnowski. Do likwidacji i sprawdzeniu przez odpowiednie służby spółki wzajemnej adoracji która służy mąceniu i jest przeciwko pasażerow... rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 14:08
0
Polski Bus nie jeździ dla siebie tylko dla pasażerów oczekujących bezpiecznego, komfortowego i taniego transportu.I taka ofertę otrzymujemy od Polskiego Busa.Z Lublina bezwzględnie potrzebne połączenia do Rzeszowa i, Krakowa.Decydenci nie podróżują busami tylko limuzynami.Stąd ich decyzje blokowania Polskiego Busa.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 07:56
0
Niech wróci Kraków z tym nocnym z powrotem!
Avatar
anna / 2 sierpnia 2016 o 07:36
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
czas na reaktywację połączeń z Krakowem....
... i reaktywację połączeń z Rzeszowem.
Avatar
Wanda / 2 sierpnia 2016 o 07:25
0
Niedługo już nastąpi koniec dziadowskich busów z zsl-u.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 21:58
0
I bardzo dobrze trzeba skonczyc z tumi pseudo przeeoznikami
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 18:07
0
Nie chce juz jeździć busami do Zamościa!
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 12:41
0
I niech mi ktoś jeszcze powie, że nie żyjemy w komuniźmie...
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 23:58
0
Im więcej autokarów tym lepiej. BUSOMAT PL
Avatar
zima w środku lata , tylko z bp tour / 2 sierpnia 2016 o 18:41
0
Precz zmowie busiarskiej !!! napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nareszcie coś do Tomaszowa, oby więcej takich kursów. Trzeba utrzeć nosa tym bucom z BigBusa. Oby popłynęli jak najszybciej.
Teraz pogonić powinni jeszcze busiarzy z Contbusa Expressbusa i Bp Tour , nie szanują pasażera to  nie ma dla nich miejsca . Pasażerowie sami wybiorą bardziej komfortowy , tańszy i bezpieczniejszy dojazd a nie będzie wybierał za nich busiarz czy układy polityczne z PSL Precz z lubelskimi układami i faworyzowanie tylko tych co nie spełniają norm , busem to po wsi niech se jeżdżą a nie po Polsce !!! Pasażerowie  dziękują już tym co od lat przewozili ludzi jak kartofle , żegnaj Contbusie , Bp Tour i Expressbusie , na twoje miejsce jest Polski Bus , Albatros i to z autobusami z WC, działającym internetem i klimą.
bp tour reklamuje się tak na stronie : * - kurs obsługiwany komfortowym autokarem wyposażonym w Wi-fi, toaletę oraz klimatyzację Tylko rzeczywistość jest nieco inna od reklamy :) Jadąc z bp tour wyglądało to tak : Wi-Fi nie działało , WC nie sprawdzałem , natomiast klima w autobusie była tak ustawiona przez kierowce że mimo upału w środku autobusu było strasznie zimno , wręcz szok dla organizmu, zamykanie "skrzydełek " nad głowa pasażera nic nie dawało, natomiast przeziębienie gotowe. Gdyby nawiew każdy ustawiał indywidualnie jak często jest to u innych przewoźników byłaby możliwość wyłączenia niestety każdy siedział zmarznięty mimo że na zewnątrz upał !!! Dzięki za takie niepowtarzalne wrażenia i za zimę w środku lata , wracaj Polski Busie do Krakowa , partaczom już dziękujemy !!!
bp tour reklamuje się tak na stronie : * - kurs obsługiwany komfortowym autokarem wyposażonym w Wi-fi, toaletę oraz klimatyzację Tylko rzeczywistość jest nieco inna od reklamy :) Jadąc z bp tour wyglądało to tak : Wi-Fi nie działało , WC nie sprawdzałem , natomiast klima w autobusie była tak ustawiona przez kierowce że mimo upału w środku autobusu było strasznie zimno , wręcz szok dla organizmu, zamykanie "skrzydełek " nad głowa pasażera nic nie dawało, natomiast przeziębienie gotowe. Gdy... rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 15:06
0
Mieszkańcy Lublina , okolic i turyści mają dość tego spisku z busiarzami i to od kilku lat. Gdyby w Urzędzie Miejskim słuchali pasażerów a nie były ważniejsze znajomości i układziki to już dawno busów i wstydu Lubelszczyzna nie musiałaby wysłuchiwać. Do likwidacji ze stanowiska ten który do busa sam nie wsiądzie ale pasażerom wciska tylko busy zaprzyjaźnionych firm i pogonił Polskiego Busa czy Marszałek Sosnowski. Do likwidacji i sprawdzeniu przez odpowiednie służby spółki wzajemnej adoracji która służy mąceniu i jest przeciwko pasażerowi i dba tylko o busiarzy czyli firma Lexmid założona przez busiarzy Do likwidacji busiarze z firm Contbus, BP Tour, Expressbus , pasażerowie maja dosyć ich panoszenia się i bardzo słabej oferty która nie jest dostosowana do przewozu pasażerów w dzisiejszych czasach Do likwidacji politycy PSL którzy tylko działają na szkodę Lublina i Lubelszczyzny. Do likwidacji busy , bo do przewożenia pasażerów jest autobus z wifi , WC , klimą.
Mieszkańcy Lublina , okolic i turyści mają dość tego spisku z busiarzami i to od kilku lat. Gdyby w Urzędzie Miejskim słuchali pasażerów a nie były ważniejsze znajomości i układziki to już dawno busów i wstydu Lubelszczyzna nie musiałaby wysłuchiwać. Do likwidacji ze stanowiska ten który do busa sam nie wsiądzie ale pasażerom wciska tylko busy zaprzyjaźnionych firm i pogonił Polskiego Busa czy Marszałek Sosnowski. Do likwidacji i sprawdzeniu przez odpowiednie służby spółki wzajemnej adoracji która służy mąceniu i jest przeciwko pasażerow... rozwiń
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 14:08
0
Polski Bus nie jeździ dla siebie tylko dla pasażerów oczekujących bezpiecznego, komfortowego i taniego transportu.I taka ofertę otrzymujemy od Polskiego Busa.Z Lublina bezwzględnie potrzebne połączenia do Rzeszowa i, Krakowa.Decydenci nie podróżują busami tylko limuzynami.Stąd ich decyzje blokowania Polskiego Busa.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 07:56
0
Niech wróci Kraków z tym nocnym z powrotem!
Avatar
anna / 2 sierpnia 2016 o 07:36
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
czas na reaktywację połączeń z Krakowem....
... i reaktywację połączeń z Rzeszowem.
Avatar
Wanda / 2 sierpnia 2016 o 07:25
0
Niedługo już nastąpi koniec dziadowskich busów z zsl-u.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 35 12

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 21

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!