Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 września 2008 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Strajk kolarzy na Tour de Pologne (wideo)

0 26 A A

Po wjeździe do Lublina kolarze mieli zrobić trzy okrążenia ulicami miasta. Ale po drugim peleton stanął, bo zawodnicy uznali, że jezdnia jest za śliska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tour / 18 września 2008 o 11:55
0
WASILEWSKI MA RACJĘ. TO WSPANIAŁA PROMOCJA LUBLINA. TERAZ CAŁY WIE, ŻE JEST TAKIE MIASTO W POLSCE, PO ULICACH KTÓREGO NAWET ROWEREM NIE DA SIĘ JECHAĆ... WSTYD MI, ŻE TU MIESZKAM.
Avatar
TSZ / 18 września 2008 o 10:23
0
.CO PREZYDENT BREDZI.JAKA PROMOCJA. NA PIERWSZYCH STRONACH TO BEDA MÓWIC O SKANDALU, A ZE TO W LUBLINIE TO NIE ISTOTNE.TO BYŁO OSZUSTWO. KOLARSKA MAFIA ZASZCZUŁA UCZCIWYCH SPORTOWCÓW.WŁAŚNIE OBEJRZAŁEM POWTÓRKI. KOMENTATORZY BYLI JAK PAJACE, BO PAJACÓW ZROBILI Z NICH ROWERZYŚCI NA ''UKRAINACH''. TO WIELKI SKANDAL. ONI SIĘ ZMAWIALI. 50 KM WCZESNIEJ WIEDZIELI JAKI BEDZIE LUBLIN? USTAWIALI WYNIK.[color="#000000"] PROKURATURA MUSI ZAJĄĆ SIE NIMI. TO PO TO BYŁA TA DEZORGANIZACJA RUCHU W LUBLINIE. PO TO BYLISMY CIERPLIWI. PO TO SKLEPY STRACIŁY KLIENTÓW[/color][size="4"][/size]. AUTOBUSY JEŹDZIŁY INACZEJ?. GDY MIELI JUŻ SWÓJ NIECNY PLAN KOMENTATOR POWIEDZIAŁ. ZWOLNILI PO 2 OKRĄŻENIU BY POMACHAĆ LUBELSKIEJ PUBLICZNOŚCI. POMACHALI. TEN DUPEK W ŻÓŁTEJ KOSZULCE POWINIEN ODPOWIEDZIEĆ ZA ZMUSZENIE HISZPANA DO NIESPORTOWEGO ZACHOWANIA. WSZYSCY TO WIDZIELI. TO BYŁO USTAWIANIE MECZU. SKANDAL I NIE MA SIĘ CO ŁUDZIĆ ŻE WYPROMOWALI LUBLIN. TO BŁAZENADA ZA KTÓRĄ NALEŻY OBCIĄŻYC PROWODYRÓW TEJ SYTUACJI. ILE KOSZTOWAŁY TRANSMISJE. ILE STRACILI SPONSORZY? KONIEC - BRAK MI SŁÓW. T.Sz
.CO PREZYDENT BREDZI.JAKA PROMOCJA. NA PIERWSZYCH STRONACH TO BEDA MÓWIC O SKANDALU, A ZE TO W LUBLINIE TO NIE ISTOTNE.TO BYŁO OSZUSTWO. KOLARSKA MAFIA ZASZCZUŁA UCZCIWYCH SPORTOWCÓW.WŁAŚNIE OBEJRZAŁEM POWTÓRKI. KOMENTATORZY BYLI JAK PAJACE, BO PAJACÓW ZROBILI Z NICH ROWERZYŚCI NA ''UKRAINACH''. TO WIELKI SKANDAL. ONI SIĘ ZMAWIALI. 50 KM WCZESNIEJ WIEDZIELI JAKI BEDZIE LUBLIN? USTAWIALI WYNIK.[color="#000000"] PROKURATURA MUSI ZAJĄĆ SIE NIMI. TO PO TO BYŁA TA DEZORGANIZACJA RUCHU W LUBLINIE. PO TO BYLISMY CIERPLIWI. PO TO SKL... rozwiń
Avatar
kolasz / 18 września 2008 o 09:34
0
jakby mnie miała pocałować Gienka na mecie też bym zastrajkował
Avatar
PEDAŁ / 18 września 2008 o 09:19
0
CIENIASY, NIE KOLARZE!!!!
Avatar
Gość / 18 września 2008 o 09:16
0
Wjeżdżając w Al. Racławickie kolarze zwolnili do 30 km/h...... i słusznie. Bo ten cały Lublin to dla kaskaderów jest. Dziura na dziurze - no - z małymi i krótkimi wyjątkami...

Jeśli chodzi o jakiekolwiek "miano" to nadałbym temu padołowi łez miano stolicy Dziur. (zamiast Europejskiej stolicy kultury)
Avatar
alek / 18 września 2008 o 09:13
0
A ja objechałem z synem na rowerach pętlę wokół. Jaki spokój wszędzie (około 15-tej), cisza, wszyscy spacerkiem wracają z pracy. Nikt się nie spieszy. Przez blisko 2 godz nie spotkałem NIKOGO (nie licząc aut obsługi), kto gdziekolwiek spieszyłby się. Bardzo podobało mi się centrum wczoraj. Naprawdę wyjątkowo. A!, dobre -dlaczego nikt nie przytacza wypowiedzi mieszkańców centrum, których notabene sprawa dezorganizacji całego dnia dotyczyła najbardziej? Jakie są ich refleksje po wczorajszym dniu? Bo póki co marudzą sami "intruzi" i "przejezdni".
Avatar
Marcel / 18 września 2008 o 08:50
0
mexx napisał:
Gdyby Robert Kubica powiedział,że nie będzie jechał bo pada deszcz i jest niebezpiecznie to po wyścigu byłby bezrobotnym.

Robertowi nikt nie karze jechać bolidem F1 po koleinach i dołach. On jeździ po gładziutkim jak stół asfalcie i torze którego zabezpieczenie jest dopracowane w 100%. Zorganizuj wyścig F1 na lubelskich ulicach i zobacz ile teemów się zgłosi

Robertowi nikt nie karze jechać bolidem F1 po koleinach i dołach. On jeździ po gładziutkim jak stół asfalcie i torze którego zabezpieczenie jest dopracowane w 100%. Zorganizuj wyścig F1 na lubelskich ulicach i zobacz ile teemów się zgłosi rozwiń
Avatar
Marcel / 18 września 2008 o 08:47
0
Bedac szczerym wcale sie kolarzom nie dziwię że zastrajkowali. Cóż faktycznie nie wygląda to zbyt pięknie gdy tysiące kibiców wychodza na trase aby ich dopingować a oni na koniec sobbie odpuszczają. Ale popatrzmy na to z inne strony. Ci kolarze to zawodowcy, jeśli nie jeżdża to nie zarabiają. Nie moga sobie pozwolić na m,iesiące rekonwalescencji w szpitalu !! A zobaczmy teraz na ulice którymi kazano im jechać w Lublinie:
1. ul Andersa od skrzyżowania ze Sp. Pracy do ronda pod "Orfeuszem" to jedna wielka dziura i koleina. Tamtedy nie da sie jechac samnochodem a cóż dopiero rowerem szosowym który ma cieniusieńskie opony i nie ma amotryzatorów !! To samo ul Natowicza od skrzyżowania z Okopwą do Nadbystrzyckiej. Na ul. Sowinskiego jest to samo - dziury i koleiny !!! Niech teraz jakis mądry urzedas siądzie na szsowy rower i przejedzie sie na cieniutkich oponkach to takich torze przeszkód który dodatkowo polany jest wodą !!!
To nie są warunki do scigania sie !! Ba to nie są wogóle warunki do jazdy samochodem, a cóż dopiero szosowym rowerem !!!
U nas jak zwykle patrzy się nie na to co trzeba i nie wyciąga stosownych wniosków !! Dziś wszyscy winią bogu ducha winnych kolarzy którzy po prostu zadbali o własne bezpizeczeństwo, a nikt nie prubuje zrozumieć dl;aczego oni tak postąpili i jak wyglądaja ulice po któryk kazano im sie ścigać !!
Bedac szczerym wcale sie kolarzom nie dziwię że zastrajkowali. Cóż faktycznie nie wygląda to zbyt pięknie gdy tysiące kibiców wychodza na trase aby ich dopingować a oni na koniec sobbie odpuszczają. Ale popatrzmy na to z inne strony. Ci kolarze to zawodowcy, jeśli nie jeżdża to nie zarabiają. Nie moga sobie pozwolić na m,iesiące rekonwalescencji w szpitalu !! A zobaczmy teraz na ulice którymi kazano im jechać w Lublinie:
1. ul Andersa od skrzyżowania ze Sp. Pracy do ronda pod "Orfeuszem" to jedna wielka dziura i kolei... rozwiń
Avatar
mexx / 18 września 2008 o 08:20
0
Gdyby Robert Kubica powiedział,że nie będzie jechał bo pada deszcz i jest niebezpiecznie to po wyścigu byłby bezrobotnym.
Avatar
kibic zły / 18 września 2008 o 08:18
0
No tak to są zawodowcy, ciekawe jak by powiedzieli kolarze gdyby inne grupy w czasie pracy swojej czyli np. w czasie pożaru strażak zmoknie i powie że jest niebezpiecznie i zakończy gaszenie pożaru a już prawie był zgaszony. Wszyscy by powiedzieli że to paranoja a jak zawodowa grupa kolarzy mówi że dalrj nie jedzie to wszystko jest ok, przecież oni są tak samo zawodowcami i jest to ich praca za którą biorą bardzo dobrą kasę. No tak bo strażak nie może sobie pozwolić na strajk bo nie dostanie pieniędzy i nie będzie mógł przeżyć następnego miesiąca albo go zwolnią, a kolarz to co za marne 15 000 tys euro za wygrany etap ( jeden dzień) moze sobie na to pozwolić, pewnie ktos powie że to zwycięzca może i tak ale każdy dostaje gaże za udział w turnieju. Lang powiedział że będzie się starał by za rok byl w Lublinie znowu wyścig i co też kibiców zawiodą. A właśnie to za to kto zapłacił mieszkańcy Lublina w trojaki sposób: 1- utrudnienia w komunikacji, 2- pieniądze na to z budżetu miasta ( podatki ), 3- widowisko sportowe na które oczekiwali - kompletna klapa.
No tak to są zawodowcy, ciekawe jak by powiedzieli kolarze gdyby inne grupy w czasie pracy swojej czyli np. w czasie pożaru strażak zmoknie i powie że jest niebezpiecznie i zakończy gaszenie pożaru a już prawie był zgaszony. Wszyscy by powiedzieli że to paranoja a jak zawodowa grupa kolarzy mówi że dalrj nie jedzie to wszystko jest ok, przecież oni są tak samo zawodowcami i jest to ich praca za którą biorą bardzo dobrą kasę. No tak bo strażak nie może sobie pozwolić na strajk bo nie dostanie pieniędzy i nie będzie mógł przeżyć następnego mi... rozwiń
Avatar
tour / 18 września 2008 o 11:55
0
WASILEWSKI MA RACJĘ. TO WSPANIAŁA PROMOCJA LUBLINA. TERAZ CAŁY WIE, ŻE JEST TAKIE MIASTO W POLSCE, PO ULICACH KTÓREGO NAWET ROWEREM NIE DA SIĘ JECHAĆ... WSTYD MI, ŻE TU MIESZKAM.
Avatar
TSZ / 18 września 2008 o 10:23
0
.CO PREZYDENT BREDZI.JAKA PROMOCJA. NA PIERWSZYCH STRONACH TO BEDA MÓWIC O SKANDALU, A ZE TO W LUBLINIE TO NIE ISTOTNE.TO BYŁO OSZUSTWO. KOLARSKA MAFIA ZASZCZUŁA UCZCIWYCH SPORTOWCÓW.WŁAŚNIE OBEJRZAŁEM POWTÓRKI. KOMENTATORZY BYLI JAK PAJACE, BO PAJACÓW ZROBILI Z NICH ROWERZYŚCI NA ''UKRAINACH''. TO WIELKI SKANDAL. ONI SIĘ ZMAWIALI. 50 KM WCZESNIEJ WIEDZIELI JAKI BEDZIE LUBLIN? USTAWIALI WYNIK.[color="#000000"] PROKURATURA MUSI ZAJĄĆ SIE NIMI. TO PO TO BYŁA TA DEZORGANIZACJA RUCHU W LUBLINIE. PO TO BYLISMY CIERPLIWI. PO TO SKLEPY STRACIŁY KLIENTÓW[/color][size="4"][/size]. AUTOBUSY JEŹDZIŁY INACZEJ?. GDY MIELI JUŻ SWÓJ NIECNY PLAN KOMENTATOR POWIEDZIAŁ. ZWOLNILI PO 2 OKRĄŻENIU BY POMACHAĆ LUBELSKIEJ PUBLICZNOŚCI. POMACHALI. TEN DUPEK W ŻÓŁTEJ KOSZULCE POWINIEN ODPOWIEDZIEĆ ZA ZMUSZENIE HISZPANA DO NIESPORTOWEGO ZACHOWANIA. WSZYSCY TO WIDZIELI. TO BYŁO USTAWIANIE MECZU. SKANDAL I NIE MA SIĘ CO ŁUDZIĆ ŻE WYPROMOWALI LUBLIN. TO BŁAZENADA ZA KTÓRĄ NALEŻY OBCIĄŻYC PROWODYRÓW TEJ SYTUACJI. ILE KOSZTOWAŁY TRANSMISJE. ILE STRACILI SPONSORZY? KONIEC - BRAK MI SŁÓW. T.Sz
.CO PREZYDENT BREDZI.JAKA PROMOCJA. NA PIERWSZYCH STRONACH TO BEDA MÓWIC O SKANDALU, A ZE TO W LUBLINIE TO NIE ISTOTNE.TO BYŁO OSZUSTWO. KOLARSKA MAFIA ZASZCZUŁA UCZCIWYCH SPORTOWCÓW.WŁAŚNIE OBEJRZAŁEM POWTÓRKI. KOMENTATORZY BYLI JAK PAJACE, BO PAJACÓW ZROBILI Z NICH ROWERZYŚCI NA ''UKRAINACH''. TO WIELKI SKANDAL. ONI SIĘ ZMAWIALI. 50 KM WCZESNIEJ WIEDZIELI JAKI BEDZIE LUBLIN? USTAWIALI WYNIK.[color="#000000"] PROKURATURA MUSI ZAJĄĆ SIE NIMI. TO PO TO BYŁA TA DEZORGANIZACJA RUCHU W LUBLINIE. PO TO BYLISMY CIERPLIWI. PO TO SKL... rozwiń
Avatar
kolasz / 18 września 2008 o 09:34
0
jakby mnie miała pocałować Gienka na mecie też bym zastrajkował
Avatar
PEDAŁ / 18 września 2008 o 09:19
0
CIENIASY, NIE KOLARZE!!!!
Avatar
Gość / 18 września 2008 o 09:16
0
Wjeżdżając w Al. Racławickie kolarze zwolnili do 30 km/h...... i słusznie. Bo ten cały Lublin to dla kaskaderów jest. Dziura na dziurze - no - z małymi i krótkimi wyjątkami...

Jeśli chodzi o jakiekolwiek "miano" to nadałbym temu padołowi łez miano stolicy Dziur. (zamiast Europejskiej stolicy kultury)
Avatar
alek / 18 września 2008 o 09:13
0
A ja objechałem z synem na rowerach pętlę wokół. Jaki spokój wszędzie (około 15-tej), cisza, wszyscy spacerkiem wracają z pracy. Nikt się nie spieszy. Przez blisko 2 godz nie spotkałem NIKOGO (nie licząc aut obsługi), kto gdziekolwiek spieszyłby się. Bardzo podobało mi się centrum wczoraj. Naprawdę wyjątkowo. A!, dobre -dlaczego nikt nie przytacza wypowiedzi mieszkańców centrum, których notabene sprawa dezorganizacji całego dnia dotyczyła najbardziej? Jakie są ich refleksje po wczorajszym dniu? Bo póki co marudzą sami "intruzi" i "przejezdni".
Avatar
Marcel / 18 września 2008 o 08:50
0
mexx napisał:
Gdyby Robert Kubica powiedział,że nie będzie jechał bo pada deszcz i jest niebezpiecznie to po wyścigu byłby bezrobotnym.

Robertowi nikt nie karze jechać bolidem F1 po koleinach i dołach. On jeździ po gładziutkim jak stół asfalcie i torze którego zabezpieczenie jest dopracowane w 100%. Zorganizuj wyścig F1 na lubelskich ulicach i zobacz ile teemów się zgłosi

Robertowi nikt nie karze jechać bolidem F1 po koleinach i dołach. On jeździ po gładziutkim jak stół asfalcie i torze którego zabezpieczenie jest dopracowane w 100%. Zorganizuj wyścig F1 na lubelskich ulicach i zobacz ile teemów się zgłosi rozwiń
Avatar
Marcel / 18 września 2008 o 08:47
0
Bedac szczerym wcale sie kolarzom nie dziwię że zastrajkowali. Cóż faktycznie nie wygląda to zbyt pięknie gdy tysiące kibiców wychodza na trase aby ich dopingować a oni na koniec sobbie odpuszczają. Ale popatrzmy na to z inne strony. Ci kolarze to zawodowcy, jeśli nie jeżdża to nie zarabiają. Nie moga sobie pozwolić na m,iesiące rekonwalescencji w szpitalu !! A zobaczmy teraz na ulice którymi kazano im jechać w Lublinie:
1. ul Andersa od skrzyżowania ze Sp. Pracy do ronda pod "Orfeuszem" to jedna wielka dziura i koleina. Tamtedy nie da sie jechac samnochodem a cóż dopiero rowerem szosowym który ma cieniusieńskie opony i nie ma amotryzatorów !! To samo ul Natowicza od skrzyżowania z Okopwą do Nadbystrzyckiej. Na ul. Sowinskiego jest to samo - dziury i koleiny !!! Niech teraz jakis mądry urzedas siądzie na szsowy rower i przejedzie sie na cieniutkich oponkach to takich torze przeszkód który dodatkowo polany jest wodą !!!
To nie są warunki do scigania sie !! Ba to nie są wogóle warunki do jazdy samochodem, a cóż dopiero szosowym rowerem !!!
U nas jak zwykle patrzy się nie na to co trzeba i nie wyciąga stosownych wniosków !! Dziś wszyscy winią bogu ducha winnych kolarzy którzy po prostu zadbali o własne bezpizeczeństwo, a nikt nie prubuje zrozumieć dl;aczego oni tak postąpili i jak wyglądaja ulice po któryk kazano im sie ścigać !!
Bedac szczerym wcale sie kolarzom nie dziwię że zastrajkowali. Cóż faktycznie nie wygląda to zbyt pięknie gdy tysiące kibiców wychodza na trase aby ich dopingować a oni na koniec sobbie odpuszczają. Ale popatrzmy na to z inne strony. Ci kolarze to zawodowcy, jeśli nie jeżdża to nie zarabiają. Nie moga sobie pozwolić na m,iesiące rekonwalescencji w szpitalu !! A zobaczmy teraz na ulice którymi kazano im jechać w Lublinie:
1. ul Andersa od skrzyżowania ze Sp. Pracy do ronda pod "Orfeuszem" to jedna wielka dziura i kolei... rozwiń
Avatar
mexx / 18 września 2008 o 08:20
0
Gdyby Robert Kubica powiedział,że nie będzie jechał bo pada deszcz i jest niebezpiecznie to po wyścigu byłby bezrobotnym.
Avatar
kibic zły / 18 września 2008 o 08:18
0
No tak to są zawodowcy, ciekawe jak by powiedzieli kolarze gdyby inne grupy w czasie pracy swojej czyli np. w czasie pożaru strażak zmoknie i powie że jest niebezpiecznie i zakończy gaszenie pożaru a już prawie był zgaszony. Wszyscy by powiedzieli że to paranoja a jak zawodowa grupa kolarzy mówi że dalrj nie jedzie to wszystko jest ok, przecież oni są tak samo zawodowcami i jest to ich praca za którą biorą bardzo dobrą kasę. No tak bo strażak nie może sobie pozwolić na strajk bo nie dostanie pieniędzy i nie będzie mógł przeżyć następnego miesiąca albo go zwolnią, a kolarz to co za marne 15 000 tys euro za wygrany etap ( jeden dzień) moze sobie na to pozwolić, pewnie ktos powie że to zwycięzca może i tak ale każdy dostaje gaże za udział w turnieju. Lang powiedział że będzie się starał by za rok byl w Lublinie znowu wyścig i co też kibiców zawiodą. A właśnie to za to kto zapłacił mieszkańcy Lublina w trojaki sposób: 1- utrudnienia w komunikacji, 2- pieniądze na to z budżetu miasta ( podatki ), 3- widowisko sportowe na które oczekiwali - kompletna klapa.
No tak to są zawodowcy, ciekawe jak by powiedzieli kolarze gdyby inne grupy w czasie pracy swojej czyli np. w czasie pożaru strażak zmoknie i powie że jest niebezpiecznie i zakończy gaszenie pożaru a już prawie był zgaszony. Wszyscy by powiedzieli że to paranoja a jak zawodowa grupa kolarzy mówi że dalrj nie jedzie to wszystko jest ok, przecież oni są tak samo zawodowcami i jest to ich praca za którą biorą bardzo dobrą kasę. No tak bo strażak nie może sobie pozwolić na strajk bo nie dostanie pieniędzy i nie będzie mógł przeżyć następnego mi... rozwiń