Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 sierpnia 2009 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Straż Miejska wyłapuje kierowców łamiących przepisy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A

– Obok na zakazie stoją inne samochody, dlaczego odholowali właśnie mój – zadzwoniła do nas wczoraj z żalem pani Ewa. – Bo ten pojazd stał na skrzyżowaniu – odpowiada Straż Miejska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Samochód pani Ewy zniknął we wtorek rano ze skrzyżowania ul. Chopina i Sądowej. – Straż Miejska wykorzystała przepis, że nie można parkować na chodniku tuż przed skrzyżowaniem – opowiada pani Ewa. – Musiałam jechać taksówką na parking przy Budowlanej i zapłacić za holowanie. Później taksówką do Straży Miejskiej po pozwolenie na odbiór samochodu i z powrotem na parking. W sumie wydałam prawie 600 zł: 300 zł za mandat, 170 zł za parking, no i te taksówki.

Takich przykładów jest więcej. Od początku roku na polecenie Straży Miejskiej odholowano 139 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Głównie dotyczyło to aut blokujących bramy i wjazdy na teren posesji, ale także tych stojących za blisko skrzyżowań. A to najczęściej zdarza się właśnie na ul. Chopina.

– I właśnie na Chopina zdarza się, że kierowcy muszą wyjechać do połowy pasa drogi, żeby zobaczyć, czy nic z boku nie jedzie. Muszą, bo chodniki przed skrzyżowaniem zastawione są pojazdami ograniczającymi widoczność. Dlatego dochodzi do kolizji – przyznaje Robert Gogola ze Straży Miejskiej. – Z takich miejsc nieprawidłowo zaparkowane pojazdy są odholowywane.

Mimo to kobieta jest zdziwiona działaniem strażników. – Przecież nic złego nie zrobiłam. Wielu ludzi tak parkuje. Przepis złamałam, ale dlaczego tych, co po drugiej stronie ulicy stoją na zakazie, nikt nie odholował?

Strażnicy i na to mają wytłumaczenie. – Odholować pojazd możemy tylko wtedy, gdy pod znakiem zakazu jest dodatkowa tabliczka z symbolem holownika albo wtedy, gdy nieprawidłowo zaparkowany samochód zagraża bezpieczeństwu ruchu. A tak właśnie jest, kiedy stojące na chodniku auto ogranicza widoczność na skrzyżowaniu – mówi Gogola.

Mundurowi zapowiadają, że tak pozostawione samochody będą usuwać z ulic bez pobłażania. I to nie tylko z ul. Chopina.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 25 września 2013 o 22:19
0

http://kontakt24.tvn24.pl/artykul,laurka-dla-straznikow-miejskich-z-krakowazle-parkowanie-w-krakowie,1833357.html

Avatar
Koriolan / 9 września 2009 o 09:32
0
Piszecie durnoty napisał:
Ludzie co wy tu piszecie,najlepiej to w cale nie wjeżdżać do centrum.mamy za mało parkingów w za dużo samochodów.Oczywiście trzeba przestrzegać kodeksu drogowego ale w tej sytuacji to straż miejska mogła założyć blokadę.Ale pan od holowania musi zarobić w zależności który z funkcjonariuszy jest na służbie.Już była afera z odholowywaniem przez znajomości nie tylko w straży miejskiej ale też w policji.Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie na tym są pieniądze,ludzie od holowania dosłownie bija się o klienta.Taka jest prawda wiem bo mam znajomych którzy się tym parają.To może spotkać każdego z Was,jestem ciekawy czy wszyscy co pisali komentarz nigdy nie złamali przepisów drogowych.

Nie można założyć blokady, jeśli pojazd utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu. W takiej sytuacji można tylko odholować. A o znajomościach, to wypisujesz klimaty z przed lat. Obecnie jest to uregulowane w ten sposób, ze firmy holujące są wybierane przez starostwa powiatowe i ani policja, ani straż nie mają tu nioc do powiedzenia. Oni wzywają holownik ale nie mają wpływu na to, z jakiej formy przyjedzie. Więc nie mąć ludziom w głowach, bo piszesz nieprawdę.

Nie można założyć blokady, jeśli pojazd utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu. W takiej sytuacji można tylko odholować. A o znajomościach, to wypisujesz klimaty z przed lat. Obecnie jest to uregulowane w ten sposób, ze firmy holujące są wybierane przez starostwa powiatowe i ani policja, ani straż nie mają tu nioc do powiedzenia. Oni wzywają holownik ale nie mają wpływu na to, z jakiej formy przyjedzie. Więc nie mąć ludziom w głowach, bo piszesz nieprawdę. rozwiń
Avatar
!!! / 14 sierpnia 2009 o 00:38
0
janek napisał:
Nic ci do tego czy dyżóruje czy nie dyżuruje. Każdy może popełnić jakiś błąd tymbardziej ortograficzny. Zastanawiam się tylko czy ty jestes takim geniuszem ortograficznym ,że zwracasz uwage innym. W tym tekscie nie chodzi o pisownie a o treść w nim zawartą.

Właśnie nie chodziło o kodeks drogowy,tylko że jakiś dupek z UM albo z SM nie umiał wyjechać i zadzwonił po DUPKÓW,a tak na marginesie,,jak robisz notatki służbowe to też z błędami ortograficznymi?
Avatar
janek / 13 sierpnia 2009 o 20:53
0
KOLKA napisał:
A TY DYŻURUJESZ CZY( DYŻ"Ó"RUJESZ)?

Nic ci do tego czy dyżóruje czy nie dyżuruje. Każdy może popełnić jakiś błąd tymbardziej ortograficzny. Zastanawiam się tylko czy ty jestes takim geniuszem ortograficznym ,że zwracasz uwage innym. W tym tekscie nie chodzi o pisownie a o treść w nim zawartą.
Avatar
mi / 13 sierpnia 2009 o 08:53
0
Umieją tylko mandaty wkładać za wycieraczkę. Na Wallenroda nabudowali biurowców a parkingów nie ma. Ludzie gdzieś muszą parkować. Co kilka dni przyjezdza straz miejska i wtyka mandaty za wycieraczke, dla nich to łatwa kasa. W tym kraju nikt nie myśli.
Avatar
woka / 13 sierpnia 2009 o 08:37
0
Jak czytam wypowiedzi niektórych osób, to nawsuwa mi się myśl, że to sami porządni kierowcy, przestrzegający prawa o ruchu drogowym. I na dodatek nigdy nie mają problemów z parkowaniem w centrum miasta. Są genialni….. Ja przyjeżdżam do pracy wcześnie rano, aby znaleźć miejsce parkingowe i to nie koniecznie pod drzwiami mojego biurowca. Szukam go również przy ul. Lipowej, Solnej, Okopowej, Konopnickiej, Krakowskie Przedmieście, itp. Wszędzie powtykane są znaki zakazu parkowania (w centrum to normalka). Wprawdzie na większości są tabliczki „nie dotyczy parkowania na chodniku”, tyle że ten chodnik jest zastawiony przez mieszkańców pobliskich kamienic, którzy też muszą gdzieś parkować!!!. Tabliczki przy ul. Chopina mają z kolei napis „nie dotyczy chodnika do 30 minut”. A dalej co? Mam podpisać listę i po pół godzinie iść przestawiać samochód? Ktoś wspomniał o parkingu pod Plazą. Proszę bardzo i tam mogłabym zaparkować, ale mi tam wjeżdżać nie wolno, ponieważ mam samochód z instalacją gazową. Więc niech ktoś mądry wskaże gdzie mają parkować osoby pracujące w pobliżu skrzyżowania ul. Chopina z Sądową. Tym bardziej, że tam mieszczą się również: Przychodnia, Urząd Skarbowy, Kancelarie i inne instytucje, do których przyjeżdżają klienci, pacjenci itp. Pracuję w pobliżu już od 20 lat i po raz pierwszy zauważyłam tak spektakularną akcję SM. Zaznaczam, że mogło mnie coś ominąć – wiadomo urlopy, zwolnienia, itp. I co dalej? Dzisiaj przez okno widzę zaparkowane na tych miejscach nowe samochody i się zastanawiam, czy zasłyszana wczoraj plotka, że cała ta akcja była na czyjeś życzenie, nie jest prawdą?
Jak czytam wypowiedzi niektórych osób, to nawsuwa mi się myśl, że to sami porządni kierowcy, przestrzegający prawa o ruchu drogowym. I na dodatek nigdy nie mają problemów z parkowaniem w centrum miasta. Są genialni….. Ja przyjeżdżam do pracy wcześnie rano, aby znaleźć miejsce parkingowe i to nie koniecznie pod drzwiami mojego biurowca. Szukam go również przy ul. Lipowej, Solnej, Okopowej, Konopnickiej, Krakowskie Przedmieście, itp. Wszędzie powtykane są znaki zakazu parkowania (w centrum to normalka). Wprawdzie na większości są tablicz... rozwiń
Avatar
Marcel / 13 sierpnia 2009 o 06:52
0
Pa kobietka chyba naprawdę powinna ponownie udac się na kurs i zdać egzamin na prawo jazdy skoro nie ma pojęcia co zrobiła !! Pozstawiła samochód na zakazie, stworzyła zagrozenia dla bezpieczenstwa ruchu i jeszcze ma pretensję ze odholowano jej samochód. A tłumaczenie " inni też tak stali " mnie po prostu rozwaliło. Czyli droga pani skoro złodzieje kradną to pani też wolno?! Skoro gwałciciele gwałcą kobiety, to gdyby panią ktoś zgwałcił (czego oczywiście Pani nie życzę) to też było by o.k. , bo przecież mógłby powiedzieć - dlaczego sie mnie czepaicie, inni też gwałcą!!
A tak wogóle to po raz pierwszy muszę POCHWALIĆ STRAŻ MIEJSKĄ za wzorowe działanie. Oby tak dalej panowie !! własnie od tego jesteście. Nie od scigania babci sprzedajacej pietruszkę, tylko od takich własnie sytuacji. Oby tak dalej a zmienicie masz niezbyt dobry wizerunek.
Pa kobietka chyba naprawdę powinna ponownie udac się na kurs i zdać egzamin na prawo jazdy skoro nie ma pojęcia co zrobiła !! Pozstawiła samochód na zakazie, stworzyła zagrozenia dla bezpieczenstwa ruchu i jeszcze ma pretensję ze odholowano jej samochód. A tłumaczenie " inni też tak stali " mnie po prostu rozwaliło. Czyli droga pani skoro złodzieje kradną to pani też wolno?! Skoro gwałciciele gwałcą kobiety, to gdyby panią ktoś zgwałcił (czego oczywiście Pani nie życzę) to też było by o.k. , bo przecież mógłby powiedzie... rozwiń
Avatar
~ariel~ / 13 sierpnia 2009 o 06:28
0
[url="http://######.biz"]http://######.biz[/url]
Avatar
komis / 13 sierpnia 2009 o 06:17
0
Szkoda, że takich akcji jest tak mało. Niech łupią. A co?! Mi notorycznie ktoś wiecznie zastawia bramę. Często nie mogę z posesji wyjechać. Tłumaczenie to samo - nie ma gdzie parkować. A tak naprawdę parkingi są - tylko nikomu nie chce się biegać nieco dalej.... ot co....
Avatar
RaPi / 13 sierpnia 2009 o 00:14
0
A ile to ja razy dzwoniłem do SM w sprawie nieprawidłowo zaparkowanych aut na ulicy Konstantynów. Kilka razy najzwyczajniej w świecie usłyszałem od dyżurnego że mają to gdzieś i nie podejmą interwencji. Widać tylko w centrum nie wolno parkować na zakazie w pozostałych częściach miasta jest to dozwolone.
Avatar
marek / 25 września 2013 o 22:19
0

http://kontakt24.tvn24.pl/artykul,laurka-dla-straznikow-miejskich-z-krakowazle-parkowanie-w-krakowie,1833357.html

Avatar
Koriolan / 9 września 2009 o 09:32
0
Piszecie durnoty napisał:
Ludzie co wy tu piszecie,najlepiej to w cale nie wjeżdżać do centrum.mamy za mało parkingów w za dużo samochodów.Oczywiście trzeba przestrzegać kodeksu drogowego ale w tej sytuacji to straż miejska mogła założyć blokadę.Ale pan od holowania musi zarobić w zależności który z funkcjonariuszy jest na służbie.Już była afera z odholowywaniem przez znajomości nie tylko w straży miejskiej ale też w policji.Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie na tym są pieniądze,ludzie od holowania dosłownie bija się o klienta.Taka jest prawda wiem bo mam znajomych którzy się tym parają.To może spotkać każdego z Was,jestem ciekawy czy wszyscy co pisali komentarz nigdy nie złamali przepisów drogowych.

Nie można założyć blokady, jeśli pojazd utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu. W takiej sytuacji można tylko odholować. A o znajomościach, to wypisujesz klimaty z przed lat. Obecnie jest to uregulowane w ten sposób, ze firmy holujące są wybierane przez starostwa powiatowe i ani policja, ani straż nie mają tu nioc do powiedzenia. Oni wzywają holownik ale nie mają wpływu na to, z jakiej formy przyjedzie. Więc nie mąć ludziom w głowach, bo piszesz nieprawdę.

Nie można założyć blokady, jeśli pojazd utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu. W takiej sytuacji można tylko odholować. A o znajomościach, to wypisujesz klimaty z przed lat. Obecnie jest to uregulowane w ten sposób, ze firmy holujące są wybierane przez starostwa powiatowe i ani policja, ani straż nie mają tu nioc do powiedzenia. Oni wzywają holownik ale nie mają wpływu na to, z jakiej formy przyjedzie. Więc nie mąć ludziom w głowach, bo piszesz nieprawdę. rozwiń
Avatar
!!! / 14 sierpnia 2009 o 00:38
0
janek napisał:
Nic ci do tego czy dyżóruje czy nie dyżuruje. Każdy może popełnić jakiś błąd tymbardziej ortograficzny. Zastanawiam się tylko czy ty jestes takim geniuszem ortograficznym ,że zwracasz uwage innym. W tym tekscie nie chodzi o pisownie a o treść w nim zawartą.

Właśnie nie chodziło o kodeks drogowy,tylko że jakiś dupek z UM albo z SM nie umiał wyjechać i zadzwonił po DUPKÓW,a tak na marginesie,,jak robisz notatki służbowe to też z błędami ortograficznymi?
Avatar
janek / 13 sierpnia 2009 o 20:53
0
KOLKA napisał:
A TY DYŻURUJESZ CZY( DYŻ"Ó"RUJESZ)?

Nic ci do tego czy dyżóruje czy nie dyżuruje. Każdy może popełnić jakiś błąd tymbardziej ortograficzny. Zastanawiam się tylko czy ty jestes takim geniuszem ortograficznym ,że zwracasz uwage innym. W tym tekscie nie chodzi o pisownie a o treść w nim zawartą.
Avatar
mi / 13 sierpnia 2009 o 08:53
0
Umieją tylko mandaty wkładać za wycieraczkę. Na Wallenroda nabudowali biurowców a parkingów nie ma. Ludzie gdzieś muszą parkować. Co kilka dni przyjezdza straz miejska i wtyka mandaty za wycieraczke, dla nich to łatwa kasa. W tym kraju nikt nie myśli.
Avatar
woka / 13 sierpnia 2009 o 08:37
0
Jak czytam wypowiedzi niektórych osób, to nawsuwa mi się myśl, że to sami porządni kierowcy, przestrzegający prawa o ruchu drogowym. I na dodatek nigdy nie mają problemów z parkowaniem w centrum miasta. Są genialni….. Ja przyjeżdżam do pracy wcześnie rano, aby znaleźć miejsce parkingowe i to nie koniecznie pod drzwiami mojego biurowca. Szukam go również przy ul. Lipowej, Solnej, Okopowej, Konopnickiej, Krakowskie Przedmieście, itp. Wszędzie powtykane są znaki zakazu parkowania (w centrum to normalka). Wprawdzie na większości są tabliczki „nie dotyczy parkowania na chodniku”, tyle że ten chodnik jest zastawiony przez mieszkańców pobliskich kamienic, którzy też muszą gdzieś parkować!!!. Tabliczki przy ul. Chopina mają z kolei napis „nie dotyczy chodnika do 30 minut”. A dalej co? Mam podpisać listę i po pół godzinie iść przestawiać samochód? Ktoś wspomniał o parkingu pod Plazą. Proszę bardzo i tam mogłabym zaparkować, ale mi tam wjeżdżać nie wolno, ponieważ mam samochód z instalacją gazową. Więc niech ktoś mądry wskaże gdzie mają parkować osoby pracujące w pobliżu skrzyżowania ul. Chopina z Sądową. Tym bardziej, że tam mieszczą się również: Przychodnia, Urząd Skarbowy, Kancelarie i inne instytucje, do których przyjeżdżają klienci, pacjenci itp. Pracuję w pobliżu już od 20 lat i po raz pierwszy zauważyłam tak spektakularną akcję SM. Zaznaczam, że mogło mnie coś ominąć – wiadomo urlopy, zwolnienia, itp. I co dalej? Dzisiaj przez okno widzę zaparkowane na tych miejscach nowe samochody i się zastanawiam, czy zasłyszana wczoraj plotka, że cała ta akcja była na czyjeś życzenie, nie jest prawdą?
Jak czytam wypowiedzi niektórych osób, to nawsuwa mi się myśl, że to sami porządni kierowcy, przestrzegający prawa o ruchu drogowym. I na dodatek nigdy nie mają problemów z parkowaniem w centrum miasta. Są genialni….. Ja przyjeżdżam do pracy wcześnie rano, aby znaleźć miejsce parkingowe i to nie koniecznie pod drzwiami mojego biurowca. Szukam go również przy ul. Lipowej, Solnej, Okopowej, Konopnickiej, Krakowskie Przedmieście, itp. Wszędzie powtykane są znaki zakazu parkowania (w centrum to normalka). Wprawdzie na większości są tablicz... rozwiń
Avatar
Marcel / 13 sierpnia 2009 o 06:52
0
Pa kobietka chyba naprawdę powinna ponownie udac się na kurs i zdać egzamin na prawo jazdy skoro nie ma pojęcia co zrobiła !! Pozstawiła samochód na zakazie, stworzyła zagrozenia dla bezpieczenstwa ruchu i jeszcze ma pretensję ze odholowano jej samochód. A tłumaczenie " inni też tak stali " mnie po prostu rozwaliło. Czyli droga pani skoro złodzieje kradną to pani też wolno?! Skoro gwałciciele gwałcą kobiety, to gdyby panią ktoś zgwałcił (czego oczywiście Pani nie życzę) to też było by o.k. , bo przecież mógłby powiedzieć - dlaczego sie mnie czepaicie, inni też gwałcą!!
A tak wogóle to po raz pierwszy muszę POCHWALIĆ STRAŻ MIEJSKĄ za wzorowe działanie. Oby tak dalej panowie !! własnie od tego jesteście. Nie od scigania babci sprzedajacej pietruszkę, tylko od takich własnie sytuacji. Oby tak dalej a zmienicie masz niezbyt dobry wizerunek.
Pa kobietka chyba naprawdę powinna ponownie udac się na kurs i zdać egzamin na prawo jazdy skoro nie ma pojęcia co zrobiła !! Pozstawiła samochód na zakazie, stworzyła zagrozenia dla bezpieczenstwa ruchu i jeszcze ma pretensję ze odholowano jej samochód. A tłumaczenie " inni też tak stali " mnie po prostu rozwaliło. Czyli droga pani skoro złodzieje kradną to pani też wolno?! Skoro gwałciciele gwałcą kobiety, to gdyby panią ktoś zgwałcił (czego oczywiście Pani nie życzę) to też było by o.k. , bo przecież mógłby powiedzie... rozwiń
Avatar
~ariel~ / 13 sierpnia 2009 o 06:28
0
[url="http://######.biz"]http://######.biz[/url]
Avatar
komis / 13 sierpnia 2009 o 06:17
0
Szkoda, że takich akcji jest tak mało. Niech łupią. A co?! Mi notorycznie ktoś wiecznie zastawia bramę. Często nie mogę z posesji wyjechać. Tłumaczenie to samo - nie ma gdzie parkować. A tak naprawdę parkingi są - tylko nikomu nie chce się biegać nieco dalej.... ot co....
Avatar
RaPi / 13 sierpnia 2009 o 00:14
0
A ile to ja razy dzwoniłem do SM w sprawie nieprawidłowo zaparkowanych aut na ulicy Konstantynów. Kilka razy najzwyczajniej w świecie usłyszałem od dyżurnego że mają to gdzieś i nie podejmą interwencji. Widać tylko w centrum nie wolno parkować na zakazie w pozostałych częściach miasta jest to dozwolone.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 3

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 5 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 26 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 79 6

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 2 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 19 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 556 79

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!