Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2008 r.
19:54
Edytuj ten wpis

Strażnicy miejscy przyłapani na kłamstwie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A

Uliczna kamera obnażyła prawdę. Strażnicy miejscy z Lublina, którzy zaparkowali na zakazie przed Mc Donald's wcale nie sprawdzali silnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strażnicy dostali nagany od szefa, a kierowca do tego jeszcze 100 zł mandatu i 1 punkt karny. - I bardzo dobrze, tylko żeby się tak karali bez udziału prasy - mówi pan Tomasz, nasz Czytelnik, który 12 października namierzył radiowóz Straży Miejskiej stojący na zakazie przed restauracją Mc Donald's przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Jeden strażnik był w aucie, drugi w kolejce do kasy. Pan Tomasz zrobił autu zdjęcia i wysłał je do naszej redakcji.

Straż stwierdziła oficjalnie, że mundurowym... zaszwankował samochód. Szczegóły? Auto zaczęło się dziwnie zachowywać akurat przed restauracją, więc kierowca je zatrzymał, razem z kolegą sprawdził silnik i odjechał.

- Bzdura! Nikt nie zaglądał pod maskę - oburzał się pan Tomasz. I na naszych łamach radził szefom strażników, by obejrzeli nagrania z ulicznych kamer wiszących na Poczcie Głównej.

Szefowie sprawdzili. Ale nie byli już skorzy do tego, by ujawniać fakty i kary, które nałożyli na podwładnych. Wczoraj sprawdziliśmy więc sami.

- Wobec funkcjonariuszy zastosowano środki prawne przewidziane w kodeksie pracy i kodeksie wykroczeń - oświadcza Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej.

• Kodeks dopuszcza różne kary. Po jakie sięgnęliście?

- Przewidziane w kodeksie wykroczeń i kodeksie pracy, proszę sobie wywnioskować.

• Proszę o konkretną odpowiedź, jakie to były kary?

- Takie, jakie przewiduje kodeks wykroczeń i kodeks pracy - odpowiada Bańka. Jego szef, komendant straży Waldemar Wieprzowski, miał wyłączony telefon komórkowy. Z pytaniem zwróciliśmy się więc do jego szefa, czyli prezydenta Lublina.

- To, że postój był bezprawny okazało się po przejrzeniu zapisu z kamer, który nie potwierdził wersji strażników - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta. I dodaje, że straż ma ujawnić prawdę.

W końcu o godz. 15 straż publikuje oficjalny komunikat.
- Kary to jedno - mówi pan Tomasz. - Ale wypowiedzi rzeczniczki po prostu kompromitują Straż Miejską.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ala / 3 listopada 2008 o 20:55
0
Tomasz napisał:
IDŹ NA KURT PRZEDMATURANLY JEŚLI NIE UMIESZ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. ...NO CHYBA ŻE JESTEŚ ZE SM - WTEDY TO JUŻ CI NIC NIE POMOŻE.


Czytać to ja umiem, ale tobie przydałby się kurs SAMOOBRONY. Doskonale wiem, że to redaktor domagał się ujawnienia kary, ale "pana Tomasza" miał za koalicjanta w tej sprawie. Nieprawdaż?
Avatar
Tomasz / 3 listopada 2008 o 20:48
0
Ala napisał:
TO MAM NA MYŚLI: "Szefowie sprawdzili. Ale nie byli już skorzy do tego, by ujawniać fakty i kary, które nałożyli na podwładnych. Wczoraj sprawdziliśmy więc sami.
* Kodeks dopuszcza różne kary. Po jakie sięgnęliście?
- Przewidziane w kodeksie wykroczeń i kodeksie pracy, proszę sobie wywnioskować.

* Proszę o konkretną odpowiedź, jakie to były kary?
- Takie, jakie przewiduje kodeks wykroczeń i kodeks pracy - odpowiada Bańka. Jego szef, komendant straży Waldemar Wieprzowski, miał wyłączony telefon komórkowy. Z pytaniem zwróciliśmy się więc do jego szefa, czyli prezydenta Lublina."



IDŹ NA KURT PRZEDMATURANLY JEŚLI NIE UMIESZ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. ...NO CHYBA ŻE JESTEŚ ZE SM - WTEDY TO JUŻ CI NIC NIE POMOŻE.



IDŹ NA KURT PRZEDMATURANLY JEŚLI NIE UMIESZ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. ...NO CHYBA ŻE JESTEŚ ZE SM - WTEDY TO JUŻ CI NIC NIE POMOŻE. rozwiń
Avatar
Ala / 3 listopada 2008 o 20:25
0
TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA napisał:
DLACZEGO MAM SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT KODEKSU PRACY? -ZROBIŁ TO JUŻ ZA MNIE PAN KOMENDANT SM KARZĄC SWOICH PODWAŁDNYCH. -CZYŻBY NIESŁUSZNIE UKARAŁ SWOICH PRACOWNIKÓW??? - CZYŻBY KARAŁ ICH ZA TO, ŻE "MIELI AWARIĘ SAMOCHODU SŁUŻBOWEGO...??? HEHEHEHE!!! SAMOBÓJ!



TO MAM NA MYŚLI: "Szefowie sprawdzili. Ale nie byli już skorzy do tego, by ujawniać fakty i kary, które nałożyli na podwładnych. Wczoraj sprawdziliśmy więc sami.
* Kodeks dopuszcza różne kary. Po jakie sięgnęliście?
- Przewidziane w kodeksie wykroczeń i kodeksie pracy, proszę sobie wywnioskować.

* Proszę o konkretną odpowiedź, jakie to były kary?
- Takie, jakie przewiduje kodeks wykroczeń i kodeks pracy - odpowiada Bańka. Jego szef, komendant straży Waldemar Wieprzowski, miał wyłączony telefon komórkowy. Z pytaniem zwróciliśmy się więc do jego szefa, czyli prezydenta Lublina."



TO MAM NA MYŚLI: "Szefowie sprawdzili. Ale nie byli już skorzy do tego, by ujawniać fakty i kary, które nałożyli na podwładnych. Wczoraj sprawdziliśmy więc sami.
* Kodeks dopuszcza różne kary. Po jakie sięgnęliście?
- Przewidziane w kodeksie wykroczeń i kodeksie pracy, proszę sobie wywnioskować.

* Proszę o konkretną odpowiedź, jakie to były kary?
- Takie, jakie przewiduje ko... rozwiń
Avatar
TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA / 3 listopada 2008 o 06:14
0
Ala napisał:
Do ~TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA.~

Chciałabym też, by szanowny pan odkrywca wypowiedział się w sprawie zasad Kodeksu Pracy, o których wspomniałam, a których to aspektów nie raczył pan zauważyć. Aż dziw bierze, bo przecież pan taki spostrzegawczy i wrażliwy. Czekam na komentarz.


DLACZEGO MAM SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT KODEKSU PRACY? -ZROBIŁ TO JUŻ ZA MNIE PAN KOMENDANT SM KARZĄC SWOICH PODWAŁDNYCH. -CZYŻBY NIESŁUSZNIE UKARAŁ SWOICH PRACOWNIKÓW??? - CZYŻBY KARAŁ ICH ZA TO, ŻE "MIELI AWARIĘ SAMOCHODU SŁUŻBOWEGO...??? HEHEHEHE!!! SAMOBÓJ!


DLACZEGO MAM SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT KODEKSU PRACY? -ZROBIŁ TO JUŻ ZA MNIE PAN KOMENDANT SM KARZĄC SWOICH PODWAŁDNYCH. -CZYŻBY NIESŁUSZNIE UKARAŁ SWOICH PRACOWNIKÓW??? - CZYŻBY KARAŁ ICH ZA TO, ŻE "MIELI AWARIĘ SAMOCHODU SŁUŻBOWEGO...??? HEHEHEHE!!! SAMOBÓJ! rozwiń
Avatar
Ala / 2 listopada 2008 o 22:46
0
Do ~TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA.~

Chciałabym też, by szanowny pan odkrywca wypowiedział się w sprawie zasad Kodeksu Pracy, o których wspomniałam, a których to aspektów nie raczył pan zauważyć. Aż dziw bierze, bo przecież pan taki spostrzegawczy i wrażliwy. Czekam na komentarz.
Avatar
Elek / 2 listopada 2008 o 22:41
0
[quote name='KrzysiekG' date='2.11.2008, 22:05' post='64697']
A mi przeszkadza, kiedy strażnicy robią zakupy w czasie pracy. Mogą wziąć śniadanie do pracy z domu, a przerwę śniadaniową mają po to, by je zjeść, a nie robić wtedy zakupy. A jeśli już je wówczas robią, to niech przestrzegają prawa. Robotnik nie wychodzi z fabryki, żeby kupić hamburgera, tylko je kanapki przyniesione z domu. Proste?
[/quote
A fabryka strażnika to miasto, więc swoja kanapkę je, nie opuszczając miejsca pracy. Wiem, że trochę to naciagana teoria, ale traktuj to jako ripostę do twojego, jakże marnego argumentu.
[quote name='KrzysiekG' date='2.11.2008, 22:05' post='64697']
A mi przeszkadza, kiedy strażnicy robią zakupy w czasie pracy. Mogą wziąć śniadanie do pracy z domu, a przerwę śniadaniową mają po to, by je zjeść, a nie robić wtedy zakupy. A jeśli już je wówczas robią, to niech przestrzegają prawa. Robotnik nie wychodzi z fabryki, żeby kupić hamburgera, tylko je kanapki przyniesione z domu. Proste?
[/quote
A fabryka strażnika to miasto, więc swoja kanapkę je, nie opuszczając miejsca pracy. Wiem, że troc... rozwiń
Avatar
Ala / 2 listopada 2008 o 22:38
0
TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA. napisał:
ODPOWIADAJĄC NA PANI PYTANIE: TAK, TAK SAMO REAGUJE KIEDY KTOŚ POTRZEBUJE POMOCY. ALE WŁAŚCIWIE TO POPRZESTANĘ NA TEJ KRÓTKIEJ ODPOWIEDZI, BO NIBY DLACZEGO MAM SIĘ TŁUMACZYĆ Z TEGO CZY KOMUŚ POMOGŁEM LUB ZASZKODZIŁEM.? BĘDĘ SIĘ TŁUMACZYŁ JEŚLI ZAWINIĘ I ZOSTANĘ POCIĄGNIĘTY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI. PROPONUJĘ NIE SKUPIAĆ SIĘ NA MOJEJ OSOBIE - WBREW TEMU CO TU PRZECZYTAŁEM, NIE JESTEM "zawistny, nie znoszący porażek" - WYEGZEKWOWAŁEM ŁAMANIE PRAWA PRZEZ SM, TAK SAMO JAK EGZEKWUJĄ TO ONI.

HEHE "(....) MÓWISZ JAKI JESTEM A NIC NIE WIESZ O MNIE", "MÓW TAK, MÓW CO CHCESZ", "JESTEM ZUCHWAŁY, ZACHŁANNY, BEZCZELNY -I CO...? OD KIEDY PAMIĘTAM, CHCIAŁEM ZOBACZYĆ WSZYSTKO..."


Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zastanów się, czy przypadkiem nie miałam racji co do portretu psychologicznego postaci "pana Tomasza" ? Nie wymagałam tłumaczeń, tak oceniłam całe postepowanie. A swoją drogą. poluj dalej, BEDZIESZ WIELKI. Pozdrawiam i życzę spokojnych snów.
p.s. NA KONIEC, COŚ BARDZO OSOBISTEGO: NIE CIERPIĘ TAKICH NIESKAZITELNYCH. PRZYKRO MI.


Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zastanów się, czy przypadkiem nie miałam racji co do portretu psychologicznego postaci "pana Tomasza" ? Nie wymagałam tłumaczeń, tak oceniłam całe postepowanie. A swoją drogą. poluj dalej, BEDZIESZ WIELKI. Pozdrawiam i życzę spokojnych snów.
p.s. NA KONIEC, COŚ BARDZO OSOBISTEGO: NIE CIERPIĘ TAKICH NIESKAZITELNYCH. PRZYKRO MI. rozwiń
Avatar
KrzysiekG / 2 listopada 2008 o 22:05
0
nickodem napisał:
W cywilizowanym świecie jest tak, że akurat istnieje pewne przyzwolenie na "łamanie" prawa prze osoby odpowiedzialne za jego egzekwowanie. Wszystko to w ramach kontratypu ustawowego. Zanim strażnik czy policjant podjadą na parking i przejdą 300metrów żeby kupić bułkę na śniadanie to na dobra sprawę przez ten czas są wyłączeni z obiegu. Mnie to naprawdę nie przeszkadza jak policja czy SM staną na zakazie i zrobią szybkie zakupy. Bo szybkie zakupy to szybki powrót do pracy. Szybki powrót do pracy oznacza wzrost bezpieczeństwa na ulicy.

A mi przeszkadza, kiedy strażnicy robią zakupy w czasie pracy. Mogą wziąć śniadanie do pracy z domu, a przerwę śniadaniową mają po to, by je zjeść, a nie robić wtedy zakupy. A jeśli już je wówczas robią, to niech przestrzegają prawa. Robotnik nie wychodzi z fabryki, żeby kupić hamburgera, tylko je kanapki przyniesione z domu. Proste?

A mi przeszkadza, kiedy strażnicy robią zakupy w czasie pracy. Mogą wziąć śniadanie do pracy z domu, a przerwę śniadaniową mają po to, by je zjeść, a nie robić wtedy zakupy. A jeśli już je wówczas robią, to niech przestrzegają prawa. Robotnik nie wychodzi z fabryki, żeby kupić hamburgera, tylko je kanapki przyniesione z domu. Proste? rozwiń
Avatar
TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA. / 2 listopada 2008 o 13:13
0
Ala napisał:
Moim zdaniem taka działalnośc, jak pana Tomasza, jest wysoce obrzydliwa. Niedługo wszyscy wszystkich będą się bać, bo znajdzie się taki "pan Tomasz", który w imię poszanowania prawa, będzie robił zdjęcia. Obrzuydliwe. Nie usprawiedliwiam zachowania funkcjonariuszy, ale nagłaśnianie i pilotowanie sprawy przez Dziennik Wschodni to woda na młyn wszelkich BATMANÓW, co to sami niejednokrotnie popełniają błędy ale adrenalinka nie pozwala im milczeć, tylko czyhają na potknięcia innych. A co do domagania się ujawnienia prawdy o wymierzonej karze, Kodeks Pracy zabrania informowania innych, o wymierzonej karze pracownikowi. Ciekawa jestem, czy pan Tomasz, gdyby został ukarany karą pracowniczą, siedziałby cicho i z pokorą przyjąłby informację o wymierzonej mu karze, gdyby okazało się, że podano ją do publicznej wiadomośći. Już sam fakt, że domaga się podania do publicznej wiadomości nformacji o karze wymierzonej straznikom,wskazuje, że to człowiek szczególnie mściwy, (być może sam był kiedyś ukarany przez policję lub strażników) zawistny, nie znoszący porażek ( a tak właśnie, jako porażkę, uznaje nie ujawnienie faktu kary). Może to wskazywać, że to czlowiek szczególnie niebezpieczny. Wstyd dla gazety, że dala się wciągnąć w ten proceder. Nie od tego jest gazeta. Ale ostatnio to norma i piętnować policję, straz miejską, nauczycieli, bo KLIENCI są sfrystrowani, zawiedzeni, mściwi, zakompleksieni, i w ramach DOWARTOŚCIOWANIA swego marnego ego zasadzają się na innych. Najłatwiej na słuzby mundurowe i nauczycieli, bo to grupy społeczne najbardziej WIDOWISKOWE , jak przyjdzie co do czego. P.S. Ciekawa jestem, czy pan Tomasz tak samo żywo reaguje, gdy trzeba komuś udzielić pomocy, bo zostal napadnięty - i potrzeba świadka w sadzie, albo okradziono kogoś - i może trzeba by zorganizować pomoc materialną ...?


ODPOWIADAJĄC NA PANI PYTANIE: TAK, TAK SAMO REAGUJE KIEDY KTOŚ POTRZEBUJE POMOCY. ALE WŁAŚCIWIE TO POPRZESTANĘ NA TEJ KRÓTKIEJ ODPOWIEDZI, BO NIBY DLACZEGO MAM SIĘ TŁUMACZYĆ Z TEGO CZY KOMUŚ POMOGŁEM LUB ZASZKODZIŁEM.? BĘDĘ SIĘ TŁUMACZYŁ JEŚLI ZAWINIĘ I ZOSTANĘ POCIĄGNIĘTY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI. PROPONUJĘ NIE SKUPIAĆ SIĘ NA MOJEJ OSOBIE - WBREW TEMU CO TU PRZECZYTAŁEM, NIE JESTEM "zawistny, nie znoszący porażek" - WYEGZEKWOWAŁEM ŁAMANIE PRAWA PRZEZ SM, TAK SAMO JAK EGZEKWUJĄ TO ONI.

HEHE "(....) MÓWISZ JAKI JESTEM A NIC NIE WIESZ O MNIE", "MÓW TAK, MÓW CO CHCESZ", "JESTEM ZUCHWAŁY, ZACHŁANNY, BEZCZELNY -I CO...? OD KIEDY PAMIĘTAM, CHCIAŁEM ZOBACZYĆ WSZYSTKO..."


ODPOWIADAJĄC NA PANI PYTANIE: TAK, TAK SAMO REAGUJE KIEDY KTOŚ POTRZEBUJE POMOCY. ALE WŁAŚCIWIE TO POPRZESTANĘ NA TEJ KRÓTKIEJ ODPOWIEDZI, BO NIBY DLACZEGO MAM SIĘ TŁUMACZYĆ Z TEGO CZY KOMUŚ POMOGŁEM LUB ZASZKODZIŁEM.? BĘDĘ SIĘ TŁUMACZYŁ JEŚLI ZAWINIĘ I ZOSTANĘ POCIĄGNIĘTY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI. PROPONUJĘ NIE SKUPIAĆ SIĘ NA MOJEJ OSOBIE - WBREW TEMU CO TU PRZECZYTAŁEM, NIE JESTEM "zawistny, nie znoszący porażek" - WYEGZEKWOWAŁEM ŁAMANIE PRAWA PRZEZ SM, TAK SAMO JAK EGZEKWUJĄ TO ONI.

HEHE "... rozwiń
Avatar
TOMASZ- AUTOR ODKRYCIA / 2 listopada 2008 o 13:01
0
nickodem napisał:
W cywilizowanym świecie jest tak, że akurat istnieje pewne przyzwolenie na "łamanie" prawa prze osoby odpowiedzialne za jego egzekwowanie. Wszystko to w ramach kontratypu ustawowego. Zanim strażnik czy policjant podjadą na parking i przejdą 300metrów żeby kupić bułkę na śniadanie to na dobra sprawę przez ten czas są wyłączeni z obiegu. Mnie to naprawdę nie przeszkadza jak policja czy SM staną na zakazie i zrobią szybkie zakupy. Bo szybkie zakupy to szybki powrót do pracy. Szybki powrót do pracy oznacza wzrost bezpieczeństwa na ulicy.
Identycznie ma sie sprawa z wjeżdzaniem policjantów pod zakazy ruchu czy uliczki osiedlowe. Jest to efektywny sposób pełnienia służby. Radiowóz jest widoczny w wielu miejscach w krótkim czasie w odróżnienia od patrolu pieszego który na przejście 100metrów potrzebuje 15minut. Widoczny na osiedlu radiowóz = 80% wyperswadowanych głupich pomysłów z głów młodzieży i w 100% braku włamań do mieszkań, wyrywani torebek, pobić etc. W imię zwiększenia naszego bezpieczeństwa ja sie godzę na takie jw "łamanie prawa" przez służby.



"W cywilizowanym świecie jest tak, że akurat istnieje pewne przyzwolenie na "łamanie" prawa prze osoby odpowiedzialne za jego egzekwowanie" ...??? - czy Pan pracuje w służbach mundurowych, czy może ma Pan poczucie zaniżonego ego - zgodnie z tym, na co wskazuje "pani psycholog" pod Pana wpisem?

"Trzeba być kompletnym idiotą żeby uznać to jako przejaw łamania prawa przez stróżów jego pilnujących." - czy jest pan świadom, że tymi słowami obraża pan Komendanta, który po zakończeniu dochodzenia uznał swoich podwładnych za winnych zarzucanego im czynu i ukarał...?

CÓŻ ZA TROSKA O SŁUŻBY MUNDUROWE SIĘ OBUDZIŁA W SERCACH NIEKTÓRYCH OBYWATELI... SZKODA, ZE TEJ TROSKI I WSPÓŁCZUCIA BRAKUJE WAM KIEDY ZWYKŁY CZŁOWIEK STANIE NA ZAKAZIE. TYLKO TYLE WAM ZOSTAŁO... ŻAL I WYPOWIEDZENIE SWOJEGO ZDANIA NA FORUM. IURA LEX, SED LEX ...JAK MÓWI PAREMIA ŁACIŃSKA.



"W cywilizowanym świecie jest tak, że akurat istnieje pewne przyzwolenie na "łamanie" prawa prze osoby odpowiedzialne za jego egzekwowanie" ...??? - czy Pan pracuje w służbach mundurowych, czy może ma Pan poczucie zaniżonego ego - zgodnie z tym, na co wskazuje "pani psycholog" pod Pana wpisem?

"Trzeba być kompletnym idiotą żeby uznać to jako przejaw łamania prawa przez stróżów jego pilnujących." - czy jest pan świadom, że tymi słowami obraża pan Komendanta... rozwiń
Avatar
Ala / 3 listopada 2008 o 20:55
0
Tomasz napisał:
IDŹ NA KURT PRZEDMATURANLY JEŚLI NIE UMIESZ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. ...NO CHYBA ŻE JESTEŚ ZE SM - WTEDY TO JUŻ CI NIC NIE POMOŻE.


Czytać to ja umiem, ale tobie przydałby się kurs SAMOOBRONY. Doskonale wiem, że to redaktor domagał się ujawnienia kary, ale "pana Tomasza" miał za koalicjanta w tej sprawie. Nieprawdaż?
Avatar
Tomasz / 3 listopada 2008 o 20:48
0
Ala napisał:
TO MAM NA MYŚLI: "Szefowie sprawdzili. Ale nie byli już skorzy do tego, by ujawniać fakty i kary, które nałożyli na podwładnych. Wczoraj sprawdziliśmy więc sami.
* Kodeks dopuszcza różne kary. Po jakie sięgnęliście?
- Przewidziane w kodeksie wykroczeń i kodeksie pracy, proszę sobie wywnioskować.

* Proszę o konkretną odpowiedź, jakie to były kary?
- Takie, jakie przewiduje kodeks wykroczeń i kodeks pracy - odpowiada Bańka. Jego szef, komendant straży Waldemar Wieprzowski, miał wyłączony telefon komórkowy. Z pytaniem zwróciliśmy się więc do jego szefa, czyli prezydenta Lublina."



IDŹ NA KURT PRZEDMATURANLY JEŚLI NIE UMIESZ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. ...NO CHYBA ŻE JESTEŚ ZE SM - WTEDY TO JUŻ CI NIC NIE POMOŻE.



IDŹ NA KURT PRZEDMATURANLY JEŚLI NIE UMIESZ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. ...NO CHYBA ŻE JESTEŚ ZE SM - WTEDY TO JUŻ CI NIC NIE POMOŻE. rozwiń
Avatar
Ala / 3 listopada 2008 o 20:25
0
TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA napisał:
DLACZEGO MAM SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT KODEKSU PRACY? -ZROBIŁ TO JUŻ ZA MNIE PAN KOMENDANT SM KARZĄC SWOICH PODWAŁDNYCH. -CZYŻBY NIESŁUSZNIE UKARAŁ SWOICH PRACOWNIKÓW??? - CZYŻBY KARAŁ ICH ZA TO, ŻE "MIELI AWARIĘ SAMOCHODU SŁUŻBOWEGO...??? HEHEHEHE!!! SAMOBÓJ!



TO MAM NA MYŚLI: "Szefowie sprawdzili. Ale nie byli już skorzy do tego, by ujawniać fakty i kary, które nałożyli na podwładnych. Wczoraj sprawdziliśmy więc sami.
* Kodeks dopuszcza różne kary. Po jakie sięgnęliście?
- Przewidziane w kodeksie wykroczeń i kodeksie pracy, proszę sobie wywnioskować.

* Proszę o konkretną odpowiedź, jakie to były kary?
- Takie, jakie przewiduje kodeks wykroczeń i kodeks pracy - odpowiada Bańka. Jego szef, komendant straży Waldemar Wieprzowski, miał wyłączony telefon komórkowy. Z pytaniem zwróciliśmy się więc do jego szefa, czyli prezydenta Lublina."



TO MAM NA MYŚLI: "Szefowie sprawdzili. Ale nie byli już skorzy do tego, by ujawniać fakty i kary, które nałożyli na podwładnych. Wczoraj sprawdziliśmy więc sami.
* Kodeks dopuszcza różne kary. Po jakie sięgnęliście?
- Przewidziane w kodeksie wykroczeń i kodeksie pracy, proszę sobie wywnioskować.

* Proszę o konkretną odpowiedź, jakie to były kary?
- Takie, jakie przewiduje ko... rozwiń
Avatar
TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA / 3 listopada 2008 o 06:14
0
Ala napisał:
Do ~TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA.~

Chciałabym też, by szanowny pan odkrywca wypowiedział się w sprawie zasad Kodeksu Pracy, o których wspomniałam, a których to aspektów nie raczył pan zauważyć. Aż dziw bierze, bo przecież pan taki spostrzegawczy i wrażliwy. Czekam na komentarz.


DLACZEGO MAM SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT KODEKSU PRACY? -ZROBIŁ TO JUŻ ZA MNIE PAN KOMENDANT SM KARZĄC SWOICH PODWAŁDNYCH. -CZYŻBY NIESŁUSZNIE UKARAŁ SWOICH PRACOWNIKÓW??? - CZYŻBY KARAŁ ICH ZA TO, ŻE "MIELI AWARIĘ SAMOCHODU SŁUŻBOWEGO...??? HEHEHEHE!!! SAMOBÓJ!


DLACZEGO MAM SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT KODEKSU PRACY? -ZROBIŁ TO JUŻ ZA MNIE PAN KOMENDANT SM KARZĄC SWOICH PODWAŁDNYCH. -CZYŻBY NIESŁUSZNIE UKARAŁ SWOICH PRACOWNIKÓW??? - CZYŻBY KARAŁ ICH ZA TO, ŻE "MIELI AWARIĘ SAMOCHODU SŁUŻBOWEGO...??? HEHEHEHE!!! SAMOBÓJ! rozwiń
Avatar
Ala / 2 listopada 2008 o 22:46
0
Do ~TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA.~

Chciałabym też, by szanowny pan odkrywca wypowiedział się w sprawie zasad Kodeksu Pracy, o których wspomniałam, a których to aspektów nie raczył pan zauważyć. Aż dziw bierze, bo przecież pan taki spostrzegawczy i wrażliwy. Czekam na komentarz.
Avatar
Elek / 2 listopada 2008 o 22:41
0
[quote name='KrzysiekG' date='2.11.2008, 22:05' post='64697']
A mi przeszkadza, kiedy strażnicy robią zakupy w czasie pracy. Mogą wziąć śniadanie do pracy z domu, a przerwę śniadaniową mają po to, by je zjeść, a nie robić wtedy zakupy. A jeśli już je wówczas robią, to niech przestrzegają prawa. Robotnik nie wychodzi z fabryki, żeby kupić hamburgera, tylko je kanapki przyniesione z domu. Proste?
[/quote
A fabryka strażnika to miasto, więc swoja kanapkę je, nie opuszczając miejsca pracy. Wiem, że trochę to naciagana teoria, ale traktuj to jako ripostę do twojego, jakże marnego argumentu.
[quote name='KrzysiekG' date='2.11.2008, 22:05' post='64697']
A mi przeszkadza, kiedy strażnicy robią zakupy w czasie pracy. Mogą wziąć śniadanie do pracy z domu, a przerwę śniadaniową mają po to, by je zjeść, a nie robić wtedy zakupy. A jeśli już je wówczas robią, to niech przestrzegają prawa. Robotnik nie wychodzi z fabryki, żeby kupić hamburgera, tylko je kanapki przyniesione z domu. Proste?
[/quote
A fabryka strażnika to miasto, więc swoja kanapkę je, nie opuszczając miejsca pracy. Wiem, że troc... rozwiń
Avatar
Ala / 2 listopada 2008 o 22:38
0
TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA. napisał:
ODPOWIADAJĄC NA PANI PYTANIE: TAK, TAK SAMO REAGUJE KIEDY KTOŚ POTRZEBUJE POMOCY. ALE WŁAŚCIWIE TO POPRZESTANĘ NA TEJ KRÓTKIEJ ODPOWIEDZI, BO NIBY DLACZEGO MAM SIĘ TŁUMACZYĆ Z TEGO CZY KOMUŚ POMOGŁEM LUB ZASZKODZIŁEM.? BĘDĘ SIĘ TŁUMACZYŁ JEŚLI ZAWINIĘ I ZOSTANĘ POCIĄGNIĘTY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI. PROPONUJĘ NIE SKUPIAĆ SIĘ NA MOJEJ OSOBIE - WBREW TEMU CO TU PRZECZYTAŁEM, NIE JESTEM "zawistny, nie znoszący porażek" - WYEGZEKWOWAŁEM ŁAMANIE PRAWA PRZEZ SM, TAK SAMO JAK EGZEKWUJĄ TO ONI.

HEHE "(....) MÓWISZ JAKI JESTEM A NIC NIE WIESZ O MNIE", "MÓW TAK, MÓW CO CHCESZ", "JESTEM ZUCHWAŁY, ZACHŁANNY, BEZCZELNY -I CO...? OD KIEDY PAMIĘTAM, CHCIAŁEM ZOBACZYĆ WSZYSTKO..."


Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zastanów się, czy przypadkiem nie miałam racji co do portretu psychologicznego postaci "pana Tomasza" ? Nie wymagałam tłumaczeń, tak oceniłam całe postepowanie. A swoją drogą. poluj dalej, BEDZIESZ WIELKI. Pozdrawiam i życzę spokojnych snów.
p.s. NA KONIEC, COŚ BARDZO OSOBISTEGO: NIE CIERPIĘ TAKICH NIESKAZITELNYCH. PRZYKRO MI.


Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zastanów się, czy przypadkiem nie miałam racji co do portretu psychologicznego postaci "pana Tomasza" ? Nie wymagałam tłumaczeń, tak oceniłam całe postepowanie. A swoją drogą. poluj dalej, BEDZIESZ WIELKI. Pozdrawiam i życzę spokojnych snów.
p.s. NA KONIEC, COŚ BARDZO OSOBISTEGO: NIE CIERPIĘ TAKICH NIESKAZITELNYCH. PRZYKRO MI. rozwiń
Avatar
KrzysiekG / 2 listopada 2008 o 22:05
0
nickodem napisał:
W cywilizowanym świecie jest tak, że akurat istnieje pewne przyzwolenie na "łamanie" prawa prze osoby odpowiedzialne za jego egzekwowanie. Wszystko to w ramach kontratypu ustawowego. Zanim strażnik czy policjant podjadą na parking i przejdą 300metrów żeby kupić bułkę na śniadanie to na dobra sprawę przez ten czas są wyłączeni z obiegu. Mnie to naprawdę nie przeszkadza jak policja czy SM staną na zakazie i zrobią szybkie zakupy. Bo szybkie zakupy to szybki powrót do pracy. Szybki powrót do pracy oznacza wzrost bezpieczeństwa na ulicy.

A mi przeszkadza, kiedy strażnicy robią zakupy w czasie pracy. Mogą wziąć śniadanie do pracy z domu, a przerwę śniadaniową mają po to, by je zjeść, a nie robić wtedy zakupy. A jeśli już je wówczas robią, to niech przestrzegają prawa. Robotnik nie wychodzi z fabryki, żeby kupić hamburgera, tylko je kanapki przyniesione z domu. Proste?

A mi przeszkadza, kiedy strażnicy robią zakupy w czasie pracy. Mogą wziąć śniadanie do pracy z domu, a przerwę śniadaniową mają po to, by je zjeść, a nie robić wtedy zakupy. A jeśli już je wówczas robią, to niech przestrzegają prawa. Robotnik nie wychodzi z fabryki, żeby kupić hamburgera, tylko je kanapki przyniesione z domu. Proste? rozwiń
Avatar
TOMASZ - AUTOR ODKRYCIA. / 2 listopada 2008 o 13:13
0
Ala napisał:
Moim zdaniem taka działalnośc, jak pana Tomasza, jest wysoce obrzydliwa. Niedługo wszyscy wszystkich będą się bać, bo znajdzie się taki "pan Tomasz", który w imię poszanowania prawa, będzie robił zdjęcia. Obrzuydliwe. Nie usprawiedliwiam zachowania funkcjonariuszy, ale nagłaśnianie i pilotowanie sprawy przez Dziennik Wschodni to woda na młyn wszelkich BATMANÓW, co to sami niejednokrotnie popełniają błędy ale adrenalinka nie pozwala im milczeć, tylko czyhają na potknięcia innych. A co do domagania się ujawnienia prawdy o wymierzonej karze, Kodeks Pracy zabrania informowania innych, o wymierzonej karze pracownikowi. Ciekawa jestem, czy pan Tomasz, gdyby został ukarany karą pracowniczą, siedziałby cicho i z pokorą przyjąłby informację o wymierzonej mu karze, gdyby okazało się, że podano ją do publicznej wiadomośći. Już sam fakt, że domaga się podania do publicznej wiadomości nformacji o karze wymierzonej straznikom,wskazuje, że to człowiek szczególnie mściwy, (być może sam był kiedyś ukarany przez policję lub strażników) zawistny, nie znoszący porażek ( a tak właśnie, jako porażkę, uznaje nie ujawnienie faktu kary). Może to wskazywać, że to czlowiek szczególnie niebezpieczny. Wstyd dla gazety, że dala się wciągnąć w ten proceder. Nie od tego jest gazeta. Ale ostatnio to norma i piętnować policję, straz miejską, nauczycieli, bo KLIENCI są sfrystrowani, zawiedzeni, mściwi, zakompleksieni, i w ramach DOWARTOŚCIOWANIA swego marnego ego zasadzają się na innych. Najłatwiej na słuzby mundurowe i nauczycieli, bo to grupy społeczne najbardziej WIDOWISKOWE , jak przyjdzie co do czego. P.S. Ciekawa jestem, czy pan Tomasz tak samo żywo reaguje, gdy trzeba komuś udzielić pomocy, bo zostal napadnięty - i potrzeba świadka w sadzie, albo okradziono kogoś - i może trzeba by zorganizować pomoc materialną ...?


ODPOWIADAJĄC NA PANI PYTANIE: TAK, TAK SAMO REAGUJE KIEDY KTOŚ POTRZEBUJE POMOCY. ALE WŁAŚCIWIE TO POPRZESTANĘ NA TEJ KRÓTKIEJ ODPOWIEDZI, BO NIBY DLACZEGO MAM SIĘ TŁUMACZYĆ Z TEGO CZY KOMUŚ POMOGŁEM LUB ZASZKODZIŁEM.? BĘDĘ SIĘ TŁUMACZYŁ JEŚLI ZAWINIĘ I ZOSTANĘ POCIĄGNIĘTY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI. PROPONUJĘ NIE SKUPIAĆ SIĘ NA MOJEJ OSOBIE - WBREW TEMU CO TU PRZECZYTAŁEM, NIE JESTEM "zawistny, nie znoszący porażek" - WYEGZEKWOWAŁEM ŁAMANIE PRAWA PRZEZ SM, TAK SAMO JAK EGZEKWUJĄ TO ONI.

HEHE "(....) MÓWISZ JAKI JESTEM A NIC NIE WIESZ O MNIE", "MÓW TAK, MÓW CO CHCESZ", "JESTEM ZUCHWAŁY, ZACHŁANNY, BEZCZELNY -I CO...? OD KIEDY PAMIĘTAM, CHCIAŁEM ZOBACZYĆ WSZYSTKO..."


ODPOWIADAJĄC NA PANI PYTANIE: TAK, TAK SAMO REAGUJE KIEDY KTOŚ POTRZEBUJE POMOCY. ALE WŁAŚCIWIE TO POPRZESTANĘ NA TEJ KRÓTKIEJ ODPOWIEDZI, BO NIBY DLACZEGO MAM SIĘ TŁUMACZYĆ Z TEGO CZY KOMUŚ POMOGŁEM LUB ZASZKODZIŁEM.? BĘDĘ SIĘ TŁUMACZYŁ JEŚLI ZAWINIĘ I ZOSTANĘ POCIĄGNIĘTY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI. PROPONUJĘ NIE SKUPIAĆ SIĘ NA MOJEJ OSOBIE - WBREW TEMU CO TU PRZECZYTAŁEM, NIE JESTEM "zawistny, nie znoszący porażek" - WYEGZEKWOWAŁEM ŁAMANIE PRAWA PRZEZ SM, TAK SAMO JAK EGZEKWUJĄ TO ONI.

HEHE "... rozwiń
Avatar
TOMASZ- AUTOR ODKRYCIA / 2 listopada 2008 o 13:01
0
nickodem napisał:
W cywilizowanym świecie jest tak, że akurat istnieje pewne przyzwolenie na "łamanie" prawa prze osoby odpowiedzialne za jego egzekwowanie. Wszystko to w ramach kontratypu ustawowego. Zanim strażnik czy policjant podjadą na parking i przejdą 300metrów żeby kupić bułkę na śniadanie to na dobra sprawę przez ten czas są wyłączeni z obiegu. Mnie to naprawdę nie przeszkadza jak policja czy SM staną na zakazie i zrobią szybkie zakupy. Bo szybkie zakupy to szybki powrót do pracy. Szybki powrót do pracy oznacza wzrost bezpieczeństwa na ulicy.
Identycznie ma sie sprawa z wjeżdzaniem policjantów pod zakazy ruchu czy uliczki osiedlowe. Jest to efektywny sposób pełnienia służby. Radiowóz jest widoczny w wielu miejscach w krótkim czasie w odróżnienia od patrolu pieszego który na przejście 100metrów potrzebuje 15minut. Widoczny na osiedlu radiowóz = 80% wyperswadowanych głupich pomysłów z głów młodzieży i w 100% braku włamań do mieszkań, wyrywani torebek, pobić etc. W imię zwiększenia naszego bezpieczeństwa ja sie godzę na takie jw "łamanie prawa" przez służby.



"W cywilizowanym świecie jest tak, że akurat istnieje pewne przyzwolenie na "łamanie" prawa prze osoby odpowiedzialne za jego egzekwowanie" ...??? - czy Pan pracuje w służbach mundurowych, czy może ma Pan poczucie zaniżonego ego - zgodnie z tym, na co wskazuje "pani psycholog" pod Pana wpisem?

"Trzeba być kompletnym idiotą żeby uznać to jako przejaw łamania prawa przez stróżów jego pilnujących." - czy jest pan świadom, że tymi słowami obraża pan Komendanta, który po zakończeniu dochodzenia uznał swoich podwładnych za winnych zarzucanego im czynu i ukarał...?

CÓŻ ZA TROSKA O SŁUŻBY MUNDUROWE SIĘ OBUDZIŁA W SERCACH NIEKTÓRYCH OBYWATELI... SZKODA, ZE TEJ TROSKI I WSPÓŁCZUCIA BRAKUJE WAM KIEDY ZWYKŁY CZŁOWIEK STANIE NA ZAKAZIE. TYLKO TYLE WAM ZOSTAŁO... ŻAL I WYPOWIEDZENIE SWOJEGO ZDANIA NA FORUM. IURA LEX, SED LEX ...JAK MÓWI PAREMIA ŁACIŃSKA.



"W cywilizowanym świecie jest tak, że akurat istnieje pewne przyzwolenie na "łamanie" prawa prze osoby odpowiedzialne za jego egzekwowanie" ...??? - czy Pan pracuje w służbach mundurowych, czy może ma Pan poczucie zaniżonego ego - zgodnie z tym, na co wskazuje "pani psycholog" pod Pana wpisem?

"Trzeba być kompletnym idiotą żeby uznać to jako przejaw łamania prawa przez stróżów jego pilnujących." - czy jest pan świadom, że tymi słowami obraża pan Komendanta... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 5 1

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek 0 0

Nie było przełamania w Chełmie. Drużyna Artura Bożyka zanotowała właśnie ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Biało-zieloni przegrali w sobotę u siebie z Wisłą Sandomierz 0:1

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia]
galeria

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia] 89 9

Pierwszy śnieg spadł dzisiaj na ulice Lublina. Miejskie służby od razu ruszyły do pracy i na ulice wyjechały solarki. Na intensywne opady białego puchu będziemy musieli jeszcze poczekać

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży 0 1

Rozmowa z Dariuszem Gawłem, prezesem AZS UMCS Lublin

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo]
film

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo] 17 8

Nieznany mężczyzna zniszczył dwa zaparkowane na dworcu w Lublinie autobusy rejsowe. Straty wyceniono na ponad 22 tysiące złotych. Sprawcy poszukuje policja

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 1 0

Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem 6 1

Dwa auta zderzyły się ze sobą w miejscowości Przytoczno, koło Lubartowa. Nikt nie został ranny, ale przejazd drogą krajową numer 48 w kierunku Dęblina jest utrudniony

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu
22 listopada 2018, 12:00

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu 1 2

Co Gdzie Kiedy. Centrum Synagoga Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu (ul. Pereca 14) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Geniusz Kresów", który odbędzie się w czwartek, 22 listopada o godz. 12.

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 1

Aplikacja poszukiwana. Ma to być takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 9 3

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 220 25

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 2

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 21 12

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 6

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010