Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2017 r.
20:47

Strażnicy są tu wzywani w każdym tygodniu. Z trawników zostało klepisko

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 56 A A
Rozjeżdżanie trawników jest przy Szeligowskiego na porządku dziennym. Strażnicy są tu wzywani praktycznie w każdym tygodniu
Rozjeżdżanie trawników jest przy Szeligowskiego na porządku dziennym. Strażnicy są tu wzywani praktycznie w każdym tygodniu (fot. Alarm 24)

Już 83 razy wzywana była w tym roku Straż Miejska do samochodów parkujących na trawniku przy ul. Szeligowskiego. Większość kierowców unika kary, bo z trawnika zostało klepisko, a na błocie można stać. Inne boje o parking toczą się przy pobliskich biurowcach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tylko jednym mandatem skończyła się środowa interwencja strażników przy ul. Szeligowskiego, choć na trawniku stało tu znacznie więcej pojazdów. Najważniejsze dla mundurowych było jednak to, co dany samochód ma pod kołami.

– Jeden z nich stał na trawie – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Kierowcę tego pojazdu można było ukarać. Pozostałym nic nie grozi. – Za wycieraczkami pozostawiliśmy im nasze zielone ulotki – wyjaśnia Gogola i przyznaje, że w tym przypadku nie może być mowy o mandatach. – Jeżeli trawnik jest już rozjeżdżony nie ma podstaw do karania za niszczenie zieleni.

Rozjeżdżanie trawników jest przy Szeligowskiego na porządku dziennym. Strażnicy są tu wzywani praktycznie w każdym tygodniu. – Od początku tego roku wpłynęły do nas z tej ulicy 83 zgłoszenia – mówi Gogola. Najczęściej niszczony jest trawnik na wysokości bloku przy Organowej 3. Na tyle często, że komendant poprosił urzędników, by zastanowili się nad ustawieniem tu barierek uniemożliwiających wjazd na trawę.

Blokada na koło i 300 zł

Ostrzejszą formę przybrała walka o miejsce postojowe obok biurowców stojących bliżej skrzyżowania z ul. Północną. Przy wjeździe stoi tablica ostrzegająca kierowców, że można tu parkować wyłącznie z pisemną zgodą zarządcy terenu.

Na tej samej tablicy jest też informacja, że kierowcy, którzy nie mają zgody będą obciążani opłatą w wysokości... 300 zł za każdą rozpoczętą dobę parkowania. A powyżej jest ostrzeżenie, że kierowca łamiący regulamin musi się liczyć z założeniem blokady na koło pojazdu.

To nie pierwszy taki przypadek. Kilka lat temu głośno było o przypadku zakładania przez prywatną firmę blokad na koła pojazdów, które wjeżdżały na teren wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Chodźki 3.

– Do używania urządzeń blokujących koła pojazdu, zgodnie z prawem upoważniona jest tylko policja i Straż Miejska – przypomina tymczasem Gogola.

To samo dotyczy usunięcia pojazdu przez holownik. – Odholowanie może nastąpić na zlecenie policji, Straży Miejskiej, albo osoby dowodzącej akcją ratowniczą.

(fot. Dominik Smaga )
Czytaj więcej o:

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 20:16
0
Niektórzy to by pogonili wszystkich kierowców z miasta... Tylko kto tym dzieciom dowoziłby zaopatrzenie do sklepów?
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 20:06
0
A wystarczy postawić słupki i po sprawie....
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 19:41
0
Jeden z największych producentów mebli w Polsce, firma Black Red White z Biłgoraja, po raz kolejny jest w zainteresowaniu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Avatar
Wieniawa..... / 30 listopada 2017 o 16:36
0
Nie tylko nasze miasto boryka się z problemami parkingowymi! Tym bardziej, że tę starszą część miasta nie planowano z myślą o takiej ilości aut, jak obecnie pomyka naszymi ulicami. Prawdziwe problemy z parkowaniem możemy naocznie doświadczyć odwiedzając np. Sztokholm, Kopenhagę, Rzym czy chociażby Wiedeń. Nie wypowiadam się na temat cen za zaparkowanie, ponieważ nic to osobie postronnej nie mówi. Nie mniej jednak pogoń za wolnym miejscem praz kilometry przechodzone rzez szczęściarzy są wymownym przykładem na niemożność rozwiązania tych problemów...
Avatar
Mniam / 30 listopada 2017 o 15:04
0
undefined napisał:
A co robi miasto oprócz zbierania podatków i nakładania mandatów??- NIC!!! Nowe hasło Lublina powinno brzmieć Lublin tu nie da się żyć!!! Lublin miasto bez parkingów!!!! Lublin cały dzień w korku!
 No  właśnie Nie da się żyć bo brak sciezek rowerowych bo kierowcy wciskają sie na chodniki i trawniki,  bo kierowcy są tępi i nie rozumieją ze miasto nie ma obowiązku zapewniać im parkingu oczywiscie darmowego. bo jest to brzydkie miasto które wygląda jak jeden wielki parking starych gruchotów Człowieku masz auto to tylko i wyłącznie twój problem gzie go zaparkujesz kup sobie albo wynajmij garaż, albo miejsce parkingowe. Nie pasuje to zostaw auto na wsi skąd przyjechałeś lub innej miejscowości. Możesz poruszać sie komunikacją miejską tak jak wielu to robi. Może tak naprawdę nie jest taniej poruszać sie autem jeśli doliczyć do tego koszty parkowania czy mandatów za złe parkowanie(których jest zdecydowanie za mało)
 No  właśnie Nie da się żyć bo brak sciezek rowerowych bo kierowcy wciskają sie na chodniki i trawniki,  bo kierowcy są tępi i nie rozumieją ze miasto nie ma obowiązku zapewniać im parkingu oczywiscie darmowego. bo jest to brzydkie miasto które wygląda jak jeden wielki parking starych gruchotów Człowieku masz auto to tylko i wyłącznie twój problem gzie go zaparkujesz kup sobie albo wynajmij garaż, albo miejsce parkingowe. Nie pasuje to zostaw auto na wsi skąd przyjechałeś lub innej miejscowości. Możesz poruszać sie komuni... rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 12:58
0
czy słupki nie rozwiążą problemu? (nie problemu braku miejsc do zaparkowania, lecz niszczenia zieleni i wprowadzania anarchii)
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 11:09
0
A może to oznacza, że brakuje miejsc parkingowych. A może wybudować te miejsca? Co? Panie Kielonek, co pan na to ??
Avatar
Gosc / 30 listopada 2017 o 11:01
0
"Teraz, gdy niemal każdy dorosły posiada samochód, jedno miejsce parkingowe na jedno mieszkanie to zbyt mało" A ja nie posaidam blachosmroda i co, mam płacić za dwa miejsca postojowe? 20k? A moze 40k? Bo deweloper mnie zmusi do zakupu! Ktoś jeszcze pisał, że inni mają prawo jeździć, tak jak inni chodzić. Niech jeżdżą! Ale niech parkują tam, gdzie jest to dozwolone!
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 10:23
0
Utrudniajmy sobie życie bo gdzieś tam rośnie trawka a w niej spaceruje sobie żuczek. w d...ch się już ludziom poprzewracało. Świat staje na głowie.
Avatar
.... .. / 30 listopada 2017 o 10:23
0
undefined napisał:
"Najwyższy czas, żeby miejscy urzędnicy ruszyli cztery litery i zajęli się budową tak potrzebnych parkingów. " - BEZ SENSU. Po pierwsze nie ma miejsca na te parkingi, a piętrowe są bardzo drogie, kierowcy nie będą za nie płacić, wolą zaparkować w błocie. Po drugie, żeby dojechać do tych parkingów są potrzebne szersze ulice, a na te nie ma ani miejsca, ani pieniędzy. Ciągle poszerzanie dróg i budowanie parkingów to utopia. Ślepy zaułek. Zbudowano tyle nowych ulic, obwodnic, a korki dalej są. Jeśli przybywa samochodów to znaczy, że trzeba je ograniczać i przesiąść się do trolejbusów, innej drogi nie ma. Czas to zrozumieć.
 Aż korci, żeby zacytować znane z jednego kawału powiedzenie: "Też tak uważam, ale się leczę."
 Aż korci, żeby zacytować znane z jednego kawału powiedzenie: "Też tak uważam, ale się leczę." rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 20:16
0
Niektórzy to by pogonili wszystkich kierowców z miasta... Tylko kto tym dzieciom dowoziłby zaopatrzenie do sklepów?
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 20:06
0
A wystarczy postawić słupki i po sprawie....
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 19:41
0
Jeden z największych producentów mebli w Polsce, firma Black Red White z Biłgoraja, po raz kolejny jest w zainteresowaniu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Avatar
Wieniawa..... / 30 listopada 2017 o 16:36
0
Nie tylko nasze miasto boryka się z problemami parkingowymi! Tym bardziej, że tę starszą część miasta nie planowano z myślą o takiej ilości aut, jak obecnie pomyka naszymi ulicami. Prawdziwe problemy z parkowaniem możemy naocznie doświadczyć odwiedzając np. Sztokholm, Kopenhagę, Rzym czy chociażby Wiedeń. Nie wypowiadam się na temat cen za zaparkowanie, ponieważ nic to osobie postronnej nie mówi. Nie mniej jednak pogoń za wolnym miejscem praz kilometry przechodzone rzez szczęściarzy są wymownym przykładem na niemożność rozwiązania tych problemów...
Avatar
Mniam / 30 listopada 2017 o 15:04
0
undefined napisał:
A co robi miasto oprócz zbierania podatków i nakładania mandatów??- NIC!!! Nowe hasło Lublina powinno brzmieć Lublin tu nie da się żyć!!! Lublin miasto bez parkingów!!!! Lublin cały dzień w korku!
 No  właśnie Nie da się żyć bo brak sciezek rowerowych bo kierowcy wciskają sie na chodniki i trawniki,  bo kierowcy są tępi i nie rozumieją ze miasto nie ma obowiązku zapewniać im parkingu oczywiscie darmowego. bo jest to brzydkie miasto które wygląda jak jeden wielki parking starych gruchotów Człowieku masz auto to tylko i wyłącznie twój problem gzie go zaparkujesz kup sobie albo wynajmij garaż, albo miejsce parkingowe. Nie pasuje to zostaw auto na wsi skąd przyjechałeś lub innej miejscowości. Możesz poruszać sie komunikacją miejską tak jak wielu to robi. Może tak naprawdę nie jest taniej poruszać sie autem jeśli doliczyć do tego koszty parkowania czy mandatów za złe parkowanie(których jest zdecydowanie za mało)
 No  właśnie Nie da się żyć bo brak sciezek rowerowych bo kierowcy wciskają sie na chodniki i trawniki,  bo kierowcy są tępi i nie rozumieją ze miasto nie ma obowiązku zapewniać im parkingu oczywiscie darmowego. bo jest to brzydkie miasto które wygląda jak jeden wielki parking starych gruchotów Człowieku masz auto to tylko i wyłącznie twój problem gzie go zaparkujesz kup sobie albo wynajmij garaż, albo miejsce parkingowe. Nie pasuje to zostaw auto na wsi skąd przyjechałeś lub innej miejscowości. Możesz poruszać sie komuni... rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 12:58
0
czy słupki nie rozwiążą problemu? (nie problemu braku miejsc do zaparkowania, lecz niszczenia zieleni i wprowadzania anarchii)
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 11:09
0
A może to oznacza, że brakuje miejsc parkingowych. A może wybudować te miejsca? Co? Panie Kielonek, co pan na to ??
Avatar
Gosc / 30 listopada 2017 o 11:01
0
"Teraz, gdy niemal każdy dorosły posiada samochód, jedno miejsce parkingowe na jedno mieszkanie to zbyt mało" A ja nie posaidam blachosmroda i co, mam płacić za dwa miejsca postojowe? 20k? A moze 40k? Bo deweloper mnie zmusi do zakupu! Ktoś jeszcze pisał, że inni mają prawo jeździć, tak jak inni chodzić. Niech jeżdżą! Ale niech parkują tam, gdzie jest to dozwolone!
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 10:23
0
Utrudniajmy sobie życie bo gdzieś tam rośnie trawka a w niej spaceruje sobie żuczek. w d...ch się już ludziom poprzewracało. Świat staje na głowie.
Avatar
.... .. / 30 listopada 2017 o 10:23
0
undefined napisał:
"Najwyższy czas, żeby miejscy urzędnicy ruszyli cztery litery i zajęli się budową tak potrzebnych parkingów. " - BEZ SENSU. Po pierwsze nie ma miejsca na te parkingi, a piętrowe są bardzo drogie, kierowcy nie będą za nie płacić, wolą zaparkować w błocie. Po drugie, żeby dojechać do tych parkingów są potrzebne szersze ulice, a na te nie ma ani miejsca, ani pieniędzy. Ciągle poszerzanie dróg i budowanie parkingów to utopia. Ślepy zaułek. Zbudowano tyle nowych ulic, obwodnic, a korki dalej są. Jeśli przybywa samochodów to znaczy, że trzeba je ograniczać i przesiąść się do trolejbusów, innej drogi nie ma. Czas to zrozumieć.
 Aż korci, żeby zacytować znane z jednego kawału powiedzenie: "Też tak uważam, ale się leczę."
 Aż korci, żeby zacytować znane z jednego kawału powiedzenie: "Też tak uważam, ale się leczę." rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu 0 11

Lubelski Klub Jeździecki odwołał się od sądowego nakazu opuszczenia terenów dzierżawionych nad Bystrzycą od miejskiej spółki MOSiR. Tymczasem zaległości klubu wobec spółki przekroczyły już 230 tys. zł. MOSiR rozgląda się już za nowym gospodarzem terenu, ale musi czekać na koniec sporu w sądzie

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie"

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie" 16 4

37-latek z Okolic Bełżyc odpowie za śmiertelne w skutkach potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Grzegorz M. zabił syna kolegi, z którym tego samego dnia pił alkohol

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury
24 sierpnia 2018, 16:00

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury 2 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejne ciekawe koncerty i zajęcia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego). W najbliższy weekend odbędzie się m.in. koncert z okazji 75-lecia urodzin Tadeusza Nalepy.

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek 0 2

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłym tygodniu Konrada Gacy rozpoczną się we wtorek o godz. 15 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71).

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby
5 września 2018, 0:00
galeria

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby 0 7

– Będziemy opowiadać o tym, że świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym miało blask ułańskiej fantazji. To będzie najbardziej radosna edycja imprezy – zapowiadają organizatorzy X Europejskiego Festiwalu Smaku. I liczą na 100 tysięcy gości

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony 0 2

Przeniesiony został ważny, śródmiejski przystanek na ul. 3 Maja po stronie pl. Litewskiego

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19 22 6

W Strzeszkowicach Dużych na krajowej "19" kierowca samochodu doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Zapomniał, że w aucie zostawił dzieci.

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy 0 0

Oba zakrzywione, oba o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440. Ale jeden ma matrycę VA i technologię AMD FreeSync 2, a drugi matrycę TN i Nvidia G-SYNC.

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu 7 53

Cztery filary swego programu przedstawił w poniedziałek Krzysztof Żuk, który o kolejną kadencję prezydenta Lublina będzie walczyć pod szyldem własnego komitetu. Szczegółowe pomysły dopiero ma ogłosić. Poczekać trzeba również na ostateczne listy jego kandydatów startujących do Rady Miasta

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni?

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni? 4 2

Gmina rozpoczyna poważne zmiany na rynku. Ruszył już remont starego ratusza, wkrótce ma zostać rozstrzygnięty przetarg na prace na otaczających go ulicach. Powstaną m.in. nowe chodniki i parkingi. W planach jest także nowa fontanna i plac zabaw

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie 1 0

W zabytkowej cerkwi p.w. św. Jana Teologa w Chełmie prace przy konserwacji polichromii i malowaniu wnętrza dobiegają końca. Dłużej potrwa remont prawosławnej świątyni w Dubience, która przez lata popadała w ruinę

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie 6 11

– Pani Agato, proszę nie kłamać – apelowali do prezydent miasta politycy PiS na piątkowej konferencji prasowej zwołanej na schodach chełmskiego magistratu. Ich zdaniem Agata Fisz miała kłamała podczas niedawnej inauguracji swojej kampanii wyborczej.