Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2017 r.
10:20

Lublin: Strażnik z aresztu skazany na rok więzienia w zawieszeniu

39 21 A A

Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i trzyletni zakaz pracy w budżetówce. Taki wyrok usłyszał w czwartek Łukasz S. – były strażnik z Aresztu Śledczego w Lublinie. Skazano go za przekroczenie uprawnień i wynoszenie do domu służbowych sprzętów

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Oskarżony uchybił podstawowym obowiązkom pracowniczym poprzez to, że ukradł mienie swojego pracodawcy – uzasadniał wyrok sędzia Bernard Domaradzki z Sądu Rejonowego Lublin-Zachód. – Stąd kara w postaci trzyletniego zakazu pracy w sferze budżetowej. Oskarżony nie powinien mieć dostępu do mienia publicznego.

O skandalu z udziałem Łukasza S. piszemy od marca ubiegłego roku. Strażnik został wówczas przyłapany na wynoszeniu z aresztu drobnych sprzętów AGD – żelazka i maszynki do strzyżenia. Wartość tych przedmiotów wyceniono na 135 zł. Łukasz S. wpadł w wyniku kontroli zarządzonej przez swoich przełożonych. W jego szafce znaleziono służbowe przedmioty, przygotowane do wyniesienia. Po wpadce i po rozmowie z dyrekcją aresztu zwrócił zabrane sprzęty.

W procesie odpowiadał przede wszystkim za przekroczenie uprawnień. Kontrola wykazała, że Łukasz S. miał własny zestaw kluczy do pomieszczeń służbowych, w tym krat i przejść. Kluczy tych nie było w żadnej ewidencji. Strażnikowi zarzucono również brak nadzoru nad więźniami pracującymi w magazynie. 34-latek nie przyznał się do zarzutów.

– W swoich wyjaśnieniach w istocie potwierdził jednak, że używał kluczy, których nie było w ewidencji – dodał sędzia Domaradzki. – Nie negował również, że nie pilnował osadzonych.
Strażnik tłumaczył, że maszynkę i żelazko zabrał do domu, by je naprawić. Takie miało być nieformalne polecenie przełożonych.

– Nie ma na to dowodów. Sytuacja finansowa aresztu pozwala na zlecanie napraw drobnych sprzętów – dodał sędzia Domaradzki.

Łukaszowi S. groziło nawet do 10 lat więzienia. Sąd skazał go jednak na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Do tego należy doliczyć 3 tys. zł grzywny oraz blisko 1300 zł kosztów sądowych. Łukasz S. nie może także przez trzy lata pracować w budżetówce. Wyrok ma również zostać wywieszony na dwa miesiące na tablicy informacyjnej w areszcie.

– Aby dla innych funkcjonariuszy był przestrogą przed wkroczeniem na drogę przestępstwa – skwitował sędzia Domaradzki. Oskarżenie domagało się, by wyrok odczytać podczas specjalnego apelu dla pracowników aresztu. Sąd się na to nie zgodził. Uznał, że taka forma kary „kojarzy się z czasami minionymi”. Wyrok nie jest prawomocny.

Po wpadce Łukasz S. został wyrzucony ze służby. W cywilu pracuje jako magazynier.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 o 16:27
0
Co się czepiasz człowieka- człowiek ma rodzinę w Polsce i zobowiązania finansowe- ciężko pracuje żeby się odbić, tobie do kieszeni nie zagląda, na socjalu nie siedzi! A co ty sobie myślisz że tak naprawdę wyrzucili go z roboty za przywłaszczenie 150 zł? Bo jeżeli tak uważasz to albo jesteś głupi albo nie znasz realiów życia w służbie wieziennej. Znaleźli kozła ofiarnego i go spalili na stosie, a sobie ręce umyli! Zamiast wyzywać to popatrzeć na siebie i zacznij myśleć..
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 16:47
0
H u j mu w gębę siedzi w Anglii Redditch
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 09:44
0
Co to jest za wyrok .... Powinien dawać przykład a on takie rzeczy wynosił w głowie się nie mieści. ... Cała rodzinka jednym ..... podszyta.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2017 o 21:44
0
Strażnik skazany za kradzież starego żelazka a Gronkiewicz Waltz "sprywatyzowała" pół Warszawy i iiiiii a Łódź ,a Gdańsk ?????? Licha popelina - poczekam na konkrety ...skazani za batonika i brak odblasku jakoś mnie nie przekonują do autentyczności działań
Avatar
Gość / 29 stycznia 2017 o 10:43
0
To ma być wielka afara ? A było upomnienie? Coś tu faktycznie śmierdzi... Inni wynoszą miliony!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2017 o 07:43
0
He he praca w budżetówce to zaje...ty zaszczyt. To nagroda od życia, Wszyscy co pracują poza są ukarani przez władze.
Avatar
a to polska wlasnie / 29 stycznia 2017 o 04:41
0
facet  ma  POciag  do  magazynow ciekawe  co  wnosil  i  wynosil  od  osadzonych
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 18:27
0
Coś tu śmierdzi ! Przecież nic nie zostalo skradzione. Wszystko było na terenie zakładu ? Przykład: nauczycielka wynosi fotel dyrektora szkoły z jego gabinetu i zanosi go do swojej klasy. Czy to jest kradzież ? Oczywiście nie ! Niestety mamy sędziów takich jakich mamy :(
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 18:01
0
Czyli ma kolesi ,może teraz znowu coś wynieść,klawiszy nie żal bo to kanalie.
Avatar
Swirusek / 26 stycznia 2017 o 16:20
0
Jebac psa, jebac gada:)
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 o 16:27
0
Co się czepiasz człowieka- człowiek ma rodzinę w Polsce i zobowiązania finansowe- ciężko pracuje żeby się odbić, tobie do kieszeni nie zagląda, na socjalu nie siedzi! A co ty sobie myślisz że tak naprawdę wyrzucili go z roboty za przywłaszczenie 150 zł? Bo jeżeli tak uważasz to albo jesteś głupi albo nie znasz realiów życia w służbie wieziennej. Znaleźli kozła ofiarnego i go spalili na stosie, a sobie ręce umyli! Zamiast wyzywać to popatrzeć na siebie i zacznij myśleć..
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 16:47
0
H u j mu w gębę siedzi w Anglii Redditch
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 09:44
0
Co to jest za wyrok .... Powinien dawać przykład a on takie rzeczy wynosił w głowie się nie mieści. ... Cała rodzinka jednym ..... podszyta.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2017 o 21:44
0
Strażnik skazany za kradzież starego żelazka a Gronkiewicz Waltz "sprywatyzowała" pół Warszawy i iiiiii a Łódź ,a Gdańsk ?????? Licha popelina - poczekam na konkrety ...skazani za batonika i brak odblasku jakoś mnie nie przekonują do autentyczności działań
Avatar
Gość / 29 stycznia 2017 o 10:43
0
To ma być wielka afara ? A było upomnienie? Coś tu faktycznie śmierdzi... Inni wynoszą miliony!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2017 o 07:43
0
He he praca w budżetówce to zaje...ty zaszczyt. To nagroda od życia, Wszyscy co pracują poza są ukarani przez władze.
Avatar
a to polska wlasnie / 29 stycznia 2017 o 04:41
0
facet  ma  POciag  do  magazynow ciekawe  co  wnosil  i  wynosil  od  osadzonych
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 18:27
0
Coś tu śmierdzi ! Przecież nic nie zostalo skradzione. Wszystko było na terenie zakładu ? Przykład: nauczycielka wynosi fotel dyrektora szkoły z jego gabinetu i zanosi go do swojej klasy. Czy to jest kradzież ? Oczywiście nie ! Niestety mamy sędziów takich jakich mamy :(
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 18:01
0
Czyli ma kolesi ,może teraz znowu coś wynieść,klawiszy nie żal bo to kanalie.
Avatar
Swirusek / 26 stycznia 2017 o 16:20
0
Jebac psa, jebac gada:)
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!