Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2016 r.
12:29

Zgwałcił i zamordował kobietę w ciąży. "Wampir" z łagodniejszym wyrokiem

0 28 A A
Kazimierz N.  podczas jednej z rozpraw (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Kazimierz N. podczas jednej z rozpraw (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Sąd złagodził wyrok wobec 71-letniego Kazimierza N. Mężczyzna odpowiadał za brutalny gwałt i zamordowanie ciężarnej kobiety. W pierwszym procesie skazano go na 15 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kazimierz N. pochodzi z Karczmisk, niedaleko Opola Lubelskiego. Jest ojcem ośmiorga dzieci. W swojej miejscowości cieszy się wyjątkowo złą sławą. Z akt sprawy wynika, że nazywano go "wampirem”. Budził strach wśród kobiet, które uciekały przed nim bojąc się gwałtu. Mężczyzna nadużywał alkoholu. Po pijanemu był jeszcze bardziej niebezpieczny.

W październiku 2011r. doszło do tragedii. Na leśnej drodze przy nasypie kolejowym w Karczmiskach znaleziono ciało 21-letniej Moniki K. Kobieta miała przy sobie trochę pieniędzy i telefon komórkowy. Nic nie wskazywało więc na rabunkowy motyw zbrodni.

Po sekcji zwłok okazało się, że Monika K. była w 26. tygodniu ciąży. Przed śmiercią była pijana. W jej krwi wykryto ponad 4 promile alkoholu. Śledczy ustalili również, że napastnik dusił kobietę.

Świadkowie widzieli, jak niedługo przed śmiercią Monika K. wracała do domu rowerem. Spotkała Kazimierza N., który jechał konnym wozem. Miał zaproponować jej podwiezienie. 21-latka odjechała razem z nim. Po drodze oboje mieli pić wódkę.

Kilka dni po odnalezieniu ciała Kazimierz N. został zatrzymany. Śledczy zarzucili mu zabójstwo.

– Zmierzając do obcowania płciowego z pozostającą w stanie upojenia alkoholowego Moniką K. użył wobec niej przemocy. Chwytał ją za ramiona, uderzał jej ciałem o twarde podłoże, zatykał usta i nos dłonią. Doprowadził do odbycia stosunku płciowego i spowodował obrażenia skutkujące zgonem pokrzywdzonej – wyjaśniała po postawieniu zarzutów Beata Syk-Jankowska, ówczesna rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Śledczy chcieli zamknąć „wampira” w areszcie, ale opolski sąd się na to nie zgodził. Dwa dni po zatrzymaniu mężczyzna wyszedł na wolność. Nie przyznał się do winy. Twierdził, że tylko podwiózł Monikę K. Później nie chciał uczestniczyć w żadnych czynnościach procesowych.

Psychiatrzy stwierdzili, że w dniu zbrodni Kazimierz N. był poczytalny. Badania potwierdziły, że nasienie w pochwie zmarłej należało do 71-latka. Okazało się jednak, że Monika K. nie zmarła od uduszenia. Biegli ocenili, iż była tak pijana, że kiedy Kazimierz N. uderzał nią o ziemię, mogło dojść do niedotlenienia organizmu.

W lipcu ubiegłego roku mężczyzna został skazany na 15 lat więzienia. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Obrońca Kazimierza N. złożył apelację. Zwracał uwagę, że nie ustalono jednoznacznie przyczyny śmierci Moniki K. Wyrok został uchylony, a sprawa wróciła na wokandę Sądu Okręgowego w Lublinie.

Drugi proces także toczył się przy drzwiach zamkniętych. Tym razem jednak sąd okazał się łaskawszy dla oskarżonego. Kazimierz N. został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej o:

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 19:58
0
„Wampir z Karczmisk” miał blisko 72 lata gdy zabił Monikę Kobiałka (†21 lat). Obecnie gościu ma blisko 75 lat i będzie się bujał po sądach na koszt podatnika, bo chyba komuś z wymiaru sądownictwa szkoda jest umieścić dziadka na 25 lat w pierdlu, gdzie z resztą jego miejsce...
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 18:30
0
cyt."Ciekawe jaka była faktyczna przyczyna śmierci : przepicie czy zabójstwo, a może jedno i drugie, jak można być z dzieckiem w brzuchu i tak się uchlać ! 4 promile to śmierć ! " A może obie rodziny są podobne , obie chlają , trzeba było wspomnieć o rodzinie denatki , a nie pisać artykuł jednostronnie.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 12:55
0
Powinno się gnoja utopić w gnojówce.
Avatar
anna / 1 stycznia 2017 o 11:56
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ciekawe jaka była faktyczna przyczyna śmierci : przepicie czy zabójstwo, a może jedno i drugie, jak można być z dzieckiem w brzuchu i tak się uchlać ! 4 promile to śmierć !
Czy takie komentarze pisze rodzina tego dewianta, mordercy i gwałciciela ?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 02:49
0
Dziad powinien dostac dozywocie, albo byc zamkniety w zakladzie psychiatrycznym. To niebezpieczny psychopata. To kogo zamordowal nie pomnijsza jego winy. Nie wiadomo, czy nie zmusil tej kobiety do wypicia takiej ilosci alkoholu. Wstretny bydlak. Mam nadzieje,ze w wiezieniu wymierza mu wlasciwy wyrok. Polski wymiar sprawiedliwosci tu kpina z prawa.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 21:51
0
Ciekawe jaka była faktyczna przyczyna śmierci : przepicie czy zabójstwo, a może jedno i drugie, jak można być z dzieckiem w brzuchu i tak się uchlać ! 4 promile to śmierć !
Avatar
Ja / 31 grudnia 2016 o 21:25
0
26 tydz ciąży... 4 promile ????? Ta kobieta to morderca dzieci. Ty też jesteś geniuszem zbrodni...zbrodni na rozumie...
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 21:12
0
26 tydz ciąży... 4 promile ????? Ta kobieta to morderca dzieci.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 20:14
0
powiesić ch.. za ch...!
Avatar
Yfrh / 31 grudnia 2016 o 20:07
0
Ciężarna Piła wódę na furmance ze starym dziadem.... To jego wersja. A działania Prokuratury dziwne dla Ciebie nie są? 
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 19:58
0
„Wampir z Karczmisk” miał blisko 72 lata gdy zabił Monikę Kobiałka (†21 lat). Obecnie gościu ma blisko 75 lat i będzie się bujał po sądach na koszt podatnika, bo chyba komuś z wymiaru sądownictwa szkoda jest umieścić dziadka na 25 lat w pierdlu, gdzie z resztą jego miejsce...
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 18:30
0
cyt."Ciekawe jaka była faktyczna przyczyna śmierci : przepicie czy zabójstwo, a może jedno i drugie, jak można być z dzieckiem w brzuchu i tak się uchlać ! 4 promile to śmierć ! " A może obie rodziny są podobne , obie chlają , trzeba było wspomnieć o rodzinie denatki , a nie pisać artykuł jednostronnie.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 12:55
0
Powinno się gnoja utopić w gnojówce.
Avatar
anna / 1 stycznia 2017 o 11:56
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ciekawe jaka była faktyczna przyczyna śmierci : przepicie czy zabójstwo, a może jedno i drugie, jak można być z dzieckiem w brzuchu i tak się uchlać ! 4 promile to śmierć !
Czy takie komentarze pisze rodzina tego dewianta, mordercy i gwałciciela ?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 02:49
0
Dziad powinien dostac dozywocie, albo byc zamkniety w zakladzie psychiatrycznym. To niebezpieczny psychopata. To kogo zamordowal nie pomnijsza jego winy. Nie wiadomo, czy nie zmusil tej kobiety do wypicia takiej ilosci alkoholu. Wstretny bydlak. Mam nadzieje,ze w wiezieniu wymierza mu wlasciwy wyrok. Polski wymiar sprawiedliwosci tu kpina z prawa.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 21:51
0
Ciekawe jaka była faktyczna przyczyna śmierci : przepicie czy zabójstwo, a może jedno i drugie, jak można być z dzieckiem w brzuchu i tak się uchlać ! 4 promile to śmierć !
Avatar
Ja / 31 grudnia 2016 o 21:25
0
26 tydz ciąży... 4 promile ????? Ta kobieta to morderca dzieci. Ty też jesteś geniuszem zbrodni...zbrodni na rozumie...
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 21:12
0
26 tydz ciąży... 4 promile ????? Ta kobieta to morderca dzieci.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 20:14
0
powiesić ch.. za ch...!
Avatar
Yfrh / 31 grudnia 2016 o 20:07
0
Ciężarna Piła wódę na furmance ze starym dziadem.... To jego wersja. A działania Prokuratury dziwne dla Ciebie nie są? 
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Pismo złożył Zbigniew Ziobro

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Pismo złożył Zbigniew Ziobro 1 5

Wniosek o uchylenie immunitetu posła Prawa i Sprawiedliwości Piotra Olszówki czeka na rozpatrzenie przez sejmową Komisję Regulaminową, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Prokuratura chce postawić parlamentarzyście z Biłgoraja cztery zarzuty dotyczące niezgodnego z prawem uzyskania prawa jazdy.

Koncert DrGree w Rider's Pub
3 listopada 2018, 19:00

Koncert DrGree w Rider's Pub 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 3 listopada o godz. 19.30 w Rider'S Pub (ul. 3 Maja 9) wystąpi grupa DrGree z premierą debiutanckiej płyty.

Zbiórka na zabytkowe nagrobki na cmentarzu przy ul. Lipowej. Przygody anielskiej głowy

Zbiórka na zabytkowe nagrobki na cmentarzu przy ul. Lipowej. Przygody anielskiej głowy 0 2

Koszty konserwacji zabytkowych nagrobków są coraz wyższe. W tegorocznej kweście będziemy zbierać na uratowanie kolejnych czterech z cmentarza przy ul. Lipowej. Są też efekty zbiórki zeszłorocznej. Piękny anioł odzyskał głowę.

Lublin: Uwaga, remont ul. Lubartowskiej

Lublin: Uwaga, remont ul. Lubartowskiej 0 0

Na środę planowany jest remont nawierzchni jezdni ul. Lubartowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Bajkowskiego, czyli na tyłach Ratusza

Lublin: Decyzja radnych będzie dotyczyć dziesiątek tysięcy rodzin. Chodzi o bonifikatę na grunty

Lublin: Decyzja radnych będzie dotyczyć dziesiątek tysięcy rodzin. Chodzi o bonifikatę na grunty 4 4

Dziesiątek tysięcy rodzin z bloków, kamienic oraz domów jednorodzinnych dotyczyć będzie decyzja, którą w czwartek ma podjąć Rada Miasta. Chodzi o wysokość bonifikaty, której udzieli miasto przy przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Jakie zniżki proponuje Ratusz?

Wybory samorządowe 2018 - Włodawa. Wyniki wyborów na burmistrza

Wybory samorządowe 2018 - Włodawa. Wyniki wyborów na burmistrza 0 1

Wiesław Muszyński przez kolejną, drugą kadencję będzie burmistrzem Włodawy. Przyjdzie mu rządzić w o tyle komfortowych warunkach, że do 20-osobowej Rady Miejskiej dostało się 12 osób z popieranego przez niego komitetu.

Chełmski Rower Miejski na wiosnę

Chełmski Rower Miejski na wiosnę 2 0

Miasto jest już na ostatnim etapie budowania systemu roweru miejskiego

Jest pozwolenie na zmiany w parku Ludowym

Jest pozwolenie na zmiany w parku Ludowym 0 0

Gotowe jest zamienne pozwolenie na budowę dotyczące zmian w parku Ludowym. Wydanie takiego dokumentu okazało się konieczne wskutek decyzji Ratusza o cięciach w projekcie odnowy parku.

Jak się zmienią okolice dworca PKP? W czwartek głosowanie Rady Miasta Lublin

Jak się zmienią okolice dworca PKP? W czwartek głosowanie Rady Miasta Lublin 1 3

Nad zatwierdzeniem planów zagospodarowania rejonu Dworca Głównego PKP oraz okolic ul. Krochmalnej głosować ma w czwartek Rada Miasta.

Romantycy Lekkich Obyczajów w klubie Graffiti
3 listopada 2018, 20:00

Romantycy Lekkich Obyczajów w klubie Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 3 listopada na scenie klubu Graffiti wystąpi formacja Romantycy Lekkich Obyczajów. Koncert odbędzie się o godz. 20.

Uczniowie stworzyli swoje wizje zamku w Bełżycach. Wyniki konkursu [zdjęcia]
NASZ PATRONAT
galeria

Uczniowie stworzyli swoje wizje zamku w Bełżycach. Wyniki konkursu [zdjęcia] 0 0

Baner przedstawiający wizerunek dawnego zamku w Bełżycach można oglądać w tym mieście przy ul. Zamkowej. Jest to dziecięce wyobrażenie tej budowli.

Kiepski początek sezonu w wykonaniu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kiepski początek sezonu w wykonaniu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Jedno zwycięstwo i trzy porażki – kibice Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin liczyli na lepszy początek sezonu w wykonaniu swoich ulubienic. Co prawda, przegrane przyszły w starciu z mocnymi rywalami, ale styl gry i tak pozostawiał sporo do życzenia

Wybory samorządowe 2018. Oto nowa Rada Powiatu Kraśnickiego [lista radnych]

Wybory samorządowe 2018. Oto nowa Rada Powiatu Kraśnickiego [lista radnych] 6 5

Wybory do Rady Powiatu Kraśnickiego. Czy Polskie Stronnictwo Ludowe utrzyma władzę w powiecie kraśnickim? Wszystko zależy od rezultatów rozmów. PSL zdobył bowiem dokładnie tyle samo mandatów w Radzie co Prawo i Sprawiedliwość – 10. Decydująca będzie decyzja Jarosława Czerwa, lidera listy KW Łączy Nas Powiat Kraśnicki, który jako jedyny ze swojego komitetu wchodzi do Rady.

Lublin: Na tym rondzie dochodziło do wielu stłuczek. Będzie zmiana organizacji ruchu

Lublin: Na tym rondzie dochodziło do wielu stłuczek. Będzie zmiana organizacji ruchu 22 12

Miasto szykuje dużą zmianę zasad jazdy przez rondo Kuklińskiego, czyli skrzyżowanie al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelską. Teraz, przy wyłączonej sygnalizacji, pierwszeństwo mają tu kierowcy jadący al. Solidarności. Od 3 listopada będzie tutaj obowiązywać ruch okrężny.

ES Besancon Feminin rywalem MKS Perła w Pucharze EHF

ES Besancon Feminin rywalem MKS Perła w Pucharze EHF 0 0

MKS Perła we wtorek poznał rywala w trzeciej rundzie eliminacji Pucharu EHF. Lublinianki w listopadzie zagrają z francuskim ES Besancon Feminin. W środę w ramach PGNiG Superligi zmierzą się za to z KPR Gminy Kobierzyce (godz. 18)

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!