Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 września 2012 r.
17:44
Edytuj ten wpis

Strefa płatnego parkowania w Lublinie: Ktoś tu myśli?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Przy wprowadzaniu strefy płatnego parkowania urzędnicza wpadka goni wpadkę. – Nikt nie zwalnia ich z myślenia. Przepraszam kierowców – mówi prezydent Krzysztof Żuk

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strefa ma obowiązywać od poniedziałku. Wcześniej Ratusz twierdził, że abonamenty postojowe da się kupić już od 17 września w biurze strefy przy Bernardyńskiej 6. Tak się nie stało, a urzędnicy zaczęli twierdzić, że o przedsprzedaży nie mówili.

Sprzedaż uruchomił niedawno Zarząd Dróg i Mostów przy Krochmalnej 13j. Ale zapomniał… powiadomić kierowców. Sam zakup jest problematyczny. Nie można płacić na miejscu, trzeba pójść do banku i z potwierdzeniem przelewu wrócić na Krochmalną.

To nie wszystko. Na internetowej stronie strefy wynajęta przez miasto firma zamieściła nieprawdziwe instrukcje. Choćby taką, że kierowca ma na abonamencie zakreślić znakiem "X” termin, od którego bilet ma być ważny. Mowa też o bilecie tygodniowym.

Ale takich biletów u nas nie ma. I niczego się nie zakreśla. Okazuje się, że na stronie są zasady z… Łodzi. Kuleje nawet opis miejsc, gdzie są parkomaty, np. "pl. Litewski na trawniku przy latarni”.
Dlaczego miasto nie sprawdzało strony? – Zajmujemy się wydawaniem abonamentów mieszkańcom strefy i niepełnosprawnym – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Ale i to idzie kiepsko. W środę na 300 wniosków od mieszkańców strefy urzędnicy rozpatrzyli ok. 100, a na 100 wniosków od niepełnosprawnych tylko 40. Ci, którzy nie dostaną druczków na czas, będą od poniedziałku płacić jak wszyscy inni.

O tę serię wpadek spytaliśmy prezydenta miasta. – Mamy klasyczny przypadek braku odpowiedzialności urzędników. Jeśli prywatna firma nie robi czegoś właściwie, to nadzorująca ją jednostka musi to wyegzekwować – komentuje Krzysztof Żuk.

– Nikt nie zwalnia ZDiM z myślenia. Jechać na Krochmalną, by złożyć wniosek i wracać do banku to absurd. Tu nie ma o czym dyskutować, trzeba to zmienić. Wypada mi w tej sytuacji przeprosić kierowców.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Boon / 1 października 2012 o 08:15
0
[color=#333333][font=Arial][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Dlaczego mieszkańcy strefy, mają płacić za parkowanie jak i tak nie będą mieli gdzie postawić samochodów? Jestem mieszkańcem strefy i wydaje mi się, że jest to ograniczenie swobód konstytucyjnych. Z miłą chęcią zapłacę za abonament roczny i większą kwotę jeśli o każdej porze dnia znajdę chociaż pół miejsca do parkowania w odległości 100 m od kamienicy, lub jak wjazd na posesję będzie przejezdny. Teraz zapłacę 100 zł i nadal abym mógł zaparkować samochód w godz 6:30 - 20:00 będę łamał przepisy parkując na zakazie. (Wyjątek okres Wakacji) Każdy wie, że większość samochodów w Centrum jest spowodowana dużą liczbą Firm i Urzędów. Zatem, ile będzie wydanych bezpłatnych pozwoleń na parkowanie w Strefie? W ogóle nie powinny być takie wydawane!!!! Jak mają płacić za parkowanie to wszyscy nawet prezydent miasta i nawet służbowym samochodem. Miasto zarobi pieniądze owszem, jednak taka Strefa nie przyczyni się do swobody parkowania. Zastanawia mnie jeszcze fakt, że skoro jest to 1700 miejsc dlaczego Urząd miasta zezwala na zmianę sposobu użytkowania lokali mieszkalnych na użytkowe (wiąże się to z proporcjonalnym wzrostem potrzebnej liczby miejsc parkingowych - oczywiście w "bliskiej" odległości parkingi płatne, tereny prywatne w strefie)Tylko jeśli by ktoś siadł i policzył liczbę wymaganych przepisami miejsc postojowych to by się okazało, że samochody parkowały by jeden na drugim.Chciałbym, również aby oprócz gadania o parkingach w sąsiedztwie Strefy naprawdę je zrobili. Jeżeli ich nie będzie taki Pan Kowalski z Wieniawy, Czechowa, Czwartku, etc. też będzie chciał mieć Płatną strefę Parkowania. Jeszcze jedno!! Dlaczego teren Parku Saskiego nie jest zaliczony do strefy z ulicą Leszczyńskiego i Czechowską? Chodzi o komunikację miejską. Przecież tam i tak w koło nie ma wielu miejsc parkingowych. Parkując obecnie poza Strefą w kierunku Wieniawy aby skorzystać z uprawnienia podróży w Strefie za 1 zł. trzeba drałować 7 minut. i to obok zamkniętego Parku Jest to absurd w założeniach. Myślę, że takich komentarzy jest już więcej. Jak zwykle, ktoś coś pomyślał, inny wykonał, a płacić będą wszyscy. Mam nadzieję, że pieniądze jakie wpłyną dla Miasta będą wydane na poprawę organizacji ruchu drogowego. PS. od 2002 nie mam samochodu, a jednym z głównych powodów jest to że nie mam gdzie parkować podczas dnia.[/background][/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Arial][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Dlaczego mieszkańcy strefy, mają płacić za parkowanie jak i tak nie będą mieli gdzie postawić samochodów? Jestem mieszkańcem strefy i wydaje mi się, że jest to ograniczenie swobód konstytucyjnych. Z miłą chęcią zapłacę za abonament roczny i większą kwotę jeśli o każdej porze dnia znajdę chociaż pół miejsca do parkowania w odległości 100 m od kamienicy, lub jak wjazd na posesję będzie przejezdny. Teraz zapłacę 100 zł i nadal abym mógł zaparkować samochód w godz 6:30 - 20:00 będ... rozwiń
Avatar
Antoni / 29 września 2012 o 02:53
0
Mnie tylko interesuje czy za parkowanie będę mógł zapacić przy pomocy telefonu kom.

Aplikacji podstawowych na rynku polskim jest 3 - 4 i przez nie powinno dać się kupić bilet.
Avatar
Wieśniak / 28 września 2012 o 13:48
0
Lublin-miasto inspiracji: jak dotąd jedyna inspiracja to spakować się i uciekać. Kolejna wtopa urzędasów. A te atrapy parkomatów jak "studenci" potraktują z "10" to za dwa tygodnie nie będzie po nich śladu. Chyba już czas na zmianę nazwy z Lublin na Wielka Wieś-będzie bardziej adekwatna do tego co się tutaj dzieje
Avatar
Gość / 28 września 2012 o 13:16
0
[quote name='Agata' timestamp='1348819645' post='678536']
Strefa płatnego parkowania DTSKRYMINUJE mieszkańców zmuszając do opłat, szczególnie posiadaczy dwuch samochodów.
[/quote]
[quote name='Julia' timestamp='1348826271' post='678573']
no właśnie ja musiałam pisać upoważnienie dla męża, bo nie jestem w stanie wyrwać się z pracy w tych godzinach i to dwukrotnie: raz żeby złozyć wniosek drugi po odbiór abonamentu.
Jak juz wcześniej pisałam, abonament powinien być wydawany od ręki, nie mam pojęcia co oni tam jeszcze rozpatrują?
[/quote]
Ja odniosłam wrażenie, że Ci Państwo w Zarządzie mają wszystkim za złe, że przychodzą i zawracają Im głowę...
[quote name='Joanna' timestamp='1348826092' post='678572']
nikt ode mnie nie żądał dowodu własności czy umowy najmu, we wniosku jest napisane, że trzeba dołączyć kserokopię dowodu potwierdzającego zameldowanie w strefie - u mnie wystarczyło xero dowodu osobistego.
[/quote]
Bo w dowodzie jest adres zameldowania i jeśli jest w strefie, to nie potrzeba innych dokumentów
[quote name='Agata' timestamp='1348819645' post='678536']
Strefa płatnego parkowania DTSKRYMINUJE mieszkańców zmuszając do opłat, szczególnie posiadaczy dwuch samochodów.
[/quote]
[quote name='Julia' timestamp='1348826271' post='678573']
no właśnie ja musiałam pisać upoważnienie dla męża, bo nie jestem w stanie wyrwać się z pracy w tych godzinach i to dwukrotnie: raz żeby złozyć wniosek drugi po odbiór abonamentu.
Jak juz wcześniej pisałam, abonament powinien być w... rozwiń
Avatar
Zdzicho / 28 września 2012 o 12:40
0
A ja mam to tu i ówdzie. Zmieniłem banki na takie, które mają własne parkingi i filie w mojej okolicy. Zapomniałem o istnieniu sklepów i restauracji w centrum - to samo mogę załatwić na obrzeżach. A skoro w centrum nie chcą mnie i moich pieniędzy, to ic nie dostanie.
Zostaje jeden problem - urzędy, które swoich filii poza centrum na ogół nie mają. Na szczęście niezbyt częsty, w końcu coraz więcej spraw da się załatwić za pomocą internetu.
A centrum - cóż, niech się wyludnia i umiera. Na własne życzenie.
Avatar
Julia / 28 września 2012 o 11:57
0
[quote name='Monika' timestamp='1348823745' post='678562']
Do tej pory nikt nie poruszył sprawy godzin, w jakich czynny jest Zarząd na Krochmalnej. Pracują od 7.30 do 15.30. Nie na żadnego dnia, w którym pracują dłużej, jak to jest praktykowane w większości Urzędów. Jest to skandal, gdyż chcąc cokolwiek tam załatwić, trzeba 2 razy zwalniać się z pracy, a nie każdy ma taką możliwość. Ktoś powinien się tym zająć...
[/quote]

no właśnie ja musiałam pisać upoważnienie dla męża, bo nie jestem w stanie wyrwać się z pracy w tych godzinach i to dwukrotnie: raz żeby złozyć wniosek drugi po odbiór abonamentu.
Jak juz wcześniej pisałam, abonament powinien być wydawany od ręki, nie mam pojęcia co oni tam jeszcze rozpatrują?
[quote name='Monika' timestamp='1348823745' post='678562']
Do tej pory nikt nie poruszył sprawy godzin, w jakich czynny jest Zarząd na Krochmalnej. Pracują od 7.30 do 15.30. Nie na żadnego dnia, w którym pracują dłużej, jak to jest praktykowane w większości Urzędów. Jest to skandal, gdyż chcąc cokolwiek tam załatwić, trzeba 2 razy zwalniać się z pracy, a nie każdy ma taką możliwość. Ktoś powinien się tym zająć...
[/quote]

no właśnie ja musiałam pisać upoważnienie dla męża, bo nie jestem w stan... rozwiń
Avatar
Joanna / 28 września 2012 o 11:54
0
[quote name='Piotr' timestamp='1348820023' post='678544']
Ciekawe też, dlaczego urzędnicy na Krochmalnej żądają tytułu do lokalu (aktu własności lub umowy najmu), skoro nie ma o tym ani słowa ani we wniosku, ani w uchwale Rady Miasta - wszędzie jest napisane, że potrzebny jest dokument potwierdzający zameldowanie. Każdy, kto jest zameldowany, pewnie taki dokument ma, ale nie nosi go bez przerwy ze sobą, i to razem z jego kserokopią - bo nie mają tam ksero i odsyłają ludzi do prywatnego punktu ksero 200 m dalej.
[/quote]

nikt ode mnie nie żądał dowodu własności czy umowy najmu, we wniosku jest napisane, że trzeba dołączyć kserokopię dowodu potwierdzającego zameldowanie w strefie - u mnie wystarczyło xero dowodu osobistego.
[quote name='Piotr' timestamp='1348820023' post='678544']
Ciekawe też, dlaczego urzędnicy na Krochmalnej żądają tytułu do lokalu (aktu własności lub umowy najmu), skoro nie ma o tym ani słowa ani we wniosku, ani w uchwale Rady Miasta - wszędzie jest napisane, że potrzebny jest dokument potwierdzający zameldowanie. Każdy, kto jest zameldowany, pewnie taki dokument ma, ale nie nosi go bez przerwy ze sobą, i to razem z jego kserokopią - bo nie mają tam ksero i odsyłają ludzi do prywatnego punktu ksero 200 m dalej.<... rozwiń
Avatar
Kaha / 28 września 2012 o 11:53
0
Dziadowskie miasto, dziadowska strona, dziadowskie parkomaty ; kto w dzisiejszych czasach nosi sakiewki z 1 - 5 złotówkami aby zapłacic za parkowanie , lub biega do banku aby dokonać wpłaty ??? Te parkomaty nie maja szans ma przetrwanie nawet pół roku - nawet nie próbujmy porównywac tego czegoś z automatami - chociazby biletowymi MPK.
Poza tym są niewidoczne - a ten na Ogrodowej postawiono za słupem ogłoszeniowym ....
Zyczę powodzeniu Panu Prezydentowi
Avatar
AS / 28 września 2012 o 11:25
0
Witam, ja chciałbym nawiązać do niewydawania reszty przez parkomaty. Może by tak miasto zainwestowało i postawiło kilka automatów do rozmieniania pieniędzy (takie jakie są przy myjniach samoobsługowych). Przeraża mnie to że jak będę chciał postawić auto na 15 minut to będę musiał szukać sklepu w którym ktoś mi rozmieni np 2 zł, albo będę musiał wrzucić 2 i mieć możliwość stania godzinę, tylko po co?
Avatar
Monika / 28 września 2012 o 11:15
0
Do tej pory nikt nie poruszył sprawy godzin, w jakich czynny jest Zarząd na Krochmalnej. Pracują od 7.30 do 15.30. Nie na żadnego dnia, w którym pracują dłużej, jak to jest praktykowane w większości Urzędów. Jest to skandal, gdyż chcąc cokolwiek tam załatwić, trzeba 2 razy zwalniać się z pracy, a nie każdy ma taką możliwość. Ktoś powinien się tym zająć...
Avatar
Boon / 1 października 2012 o 08:15
0
[color=#333333][font=Arial][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Dlaczego mieszkańcy strefy, mają płacić za parkowanie jak i tak nie będą mieli gdzie postawić samochodów? Jestem mieszkańcem strefy i wydaje mi się, że jest to ograniczenie swobód konstytucyjnych. Z miłą chęcią zapłacę za abonament roczny i większą kwotę jeśli o każdej porze dnia znajdę chociaż pół miejsca do parkowania w odległości 100 m od kamienicy, lub jak wjazd na posesję będzie przejezdny. Teraz zapłacę 100 zł i nadal abym mógł zaparkować samochód w godz 6:30 - 20:00 będę łamał przepisy parkując na zakazie. (Wyjątek okres Wakacji) Każdy wie, że większość samochodów w Centrum jest spowodowana dużą liczbą Firm i Urzędów. Zatem, ile będzie wydanych bezpłatnych pozwoleń na parkowanie w Strefie? W ogóle nie powinny być takie wydawane!!!! Jak mają płacić za parkowanie to wszyscy nawet prezydent miasta i nawet służbowym samochodem. Miasto zarobi pieniądze owszem, jednak taka Strefa nie przyczyni się do swobody parkowania. Zastanawia mnie jeszcze fakt, że skoro jest to 1700 miejsc dlaczego Urząd miasta zezwala na zmianę sposobu użytkowania lokali mieszkalnych na użytkowe (wiąże się to z proporcjonalnym wzrostem potrzebnej liczby miejsc parkingowych - oczywiście w "bliskiej" odległości parkingi płatne, tereny prywatne w strefie)Tylko jeśli by ktoś siadł i policzył liczbę wymaganych przepisami miejsc postojowych to by się okazało, że samochody parkowały by jeden na drugim.Chciałbym, również aby oprócz gadania o parkingach w sąsiedztwie Strefy naprawdę je zrobili. Jeżeli ich nie będzie taki Pan Kowalski z Wieniawy, Czechowa, Czwartku, etc. też będzie chciał mieć Płatną strefę Parkowania. Jeszcze jedno!! Dlaczego teren Parku Saskiego nie jest zaliczony do strefy z ulicą Leszczyńskiego i Czechowską? Chodzi o komunikację miejską. Przecież tam i tak w koło nie ma wielu miejsc parkingowych. Parkując obecnie poza Strefą w kierunku Wieniawy aby skorzystać z uprawnienia podróży w Strefie za 1 zł. trzeba drałować 7 minut. i to obok zamkniętego Parku Jest to absurd w założeniach. Myślę, że takich komentarzy jest już więcej. Jak zwykle, ktoś coś pomyślał, inny wykonał, a płacić będą wszyscy. Mam nadzieję, że pieniądze jakie wpłyną dla Miasta będą wydane na poprawę organizacji ruchu drogowego. PS. od 2002 nie mam samochodu, a jednym z głównych powodów jest to że nie mam gdzie parkować podczas dnia.[/background][/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Arial][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Dlaczego mieszkańcy strefy, mają płacić za parkowanie jak i tak nie będą mieli gdzie postawić samochodów? Jestem mieszkańcem strefy i wydaje mi się, że jest to ograniczenie swobód konstytucyjnych. Z miłą chęcią zapłacę za abonament roczny i większą kwotę jeśli o każdej porze dnia znajdę chociaż pół miejsca do parkowania w odległości 100 m od kamienicy, lub jak wjazd na posesję będzie przejezdny. Teraz zapłacę 100 zł i nadal abym mógł zaparkować samochód w godz 6:30 - 20:00 będ... rozwiń
Avatar
Antoni / 29 września 2012 o 02:53
0
Mnie tylko interesuje czy za parkowanie będę mógł zapacić przy pomocy telefonu kom.

Aplikacji podstawowych na rynku polskim jest 3 - 4 i przez nie powinno dać się kupić bilet.
Avatar
Wieśniak / 28 września 2012 o 13:48
0
Lublin-miasto inspiracji: jak dotąd jedyna inspiracja to spakować się i uciekać. Kolejna wtopa urzędasów. A te atrapy parkomatów jak "studenci" potraktują z "10" to za dwa tygodnie nie będzie po nich śladu. Chyba już czas na zmianę nazwy z Lublin na Wielka Wieś-będzie bardziej adekwatna do tego co się tutaj dzieje
Avatar
Gość / 28 września 2012 o 13:16
0
[quote name='Agata' timestamp='1348819645' post='678536']
Strefa płatnego parkowania DTSKRYMINUJE mieszkańców zmuszając do opłat, szczególnie posiadaczy dwuch samochodów.
[/quote]
[quote name='Julia' timestamp='1348826271' post='678573']
no właśnie ja musiałam pisać upoważnienie dla męża, bo nie jestem w stanie wyrwać się z pracy w tych godzinach i to dwukrotnie: raz żeby złozyć wniosek drugi po odbiór abonamentu.
Jak juz wcześniej pisałam, abonament powinien być wydawany od ręki, nie mam pojęcia co oni tam jeszcze rozpatrują?
[/quote]
Ja odniosłam wrażenie, że Ci Państwo w Zarządzie mają wszystkim za złe, że przychodzą i zawracają Im głowę...
[quote name='Joanna' timestamp='1348826092' post='678572']
nikt ode mnie nie żądał dowodu własności czy umowy najmu, we wniosku jest napisane, że trzeba dołączyć kserokopię dowodu potwierdzającego zameldowanie w strefie - u mnie wystarczyło xero dowodu osobistego.
[/quote]
Bo w dowodzie jest adres zameldowania i jeśli jest w strefie, to nie potrzeba innych dokumentów
[quote name='Agata' timestamp='1348819645' post='678536']
Strefa płatnego parkowania DTSKRYMINUJE mieszkańców zmuszając do opłat, szczególnie posiadaczy dwuch samochodów.
[/quote]
[quote name='Julia' timestamp='1348826271' post='678573']
no właśnie ja musiałam pisać upoważnienie dla męża, bo nie jestem w stanie wyrwać się z pracy w tych godzinach i to dwukrotnie: raz żeby złozyć wniosek drugi po odbiór abonamentu.
Jak juz wcześniej pisałam, abonament powinien być w... rozwiń
Avatar
Zdzicho / 28 września 2012 o 12:40
0
A ja mam to tu i ówdzie. Zmieniłem banki na takie, które mają własne parkingi i filie w mojej okolicy. Zapomniałem o istnieniu sklepów i restauracji w centrum - to samo mogę załatwić na obrzeżach. A skoro w centrum nie chcą mnie i moich pieniędzy, to ic nie dostanie.
Zostaje jeden problem - urzędy, które swoich filii poza centrum na ogół nie mają. Na szczęście niezbyt częsty, w końcu coraz więcej spraw da się załatwić za pomocą internetu.
A centrum - cóż, niech się wyludnia i umiera. Na własne życzenie.
Avatar
Julia / 28 września 2012 o 11:57
0
[quote name='Monika' timestamp='1348823745' post='678562']
Do tej pory nikt nie poruszył sprawy godzin, w jakich czynny jest Zarząd na Krochmalnej. Pracują od 7.30 do 15.30. Nie na żadnego dnia, w którym pracują dłużej, jak to jest praktykowane w większości Urzędów. Jest to skandal, gdyż chcąc cokolwiek tam załatwić, trzeba 2 razy zwalniać się z pracy, a nie każdy ma taką możliwość. Ktoś powinien się tym zająć...
[/quote]

no właśnie ja musiałam pisać upoważnienie dla męża, bo nie jestem w stanie wyrwać się z pracy w tych godzinach i to dwukrotnie: raz żeby złozyć wniosek drugi po odbiór abonamentu.
Jak juz wcześniej pisałam, abonament powinien być wydawany od ręki, nie mam pojęcia co oni tam jeszcze rozpatrują?
[quote name='Monika' timestamp='1348823745' post='678562']
Do tej pory nikt nie poruszył sprawy godzin, w jakich czynny jest Zarząd na Krochmalnej. Pracują od 7.30 do 15.30. Nie na żadnego dnia, w którym pracują dłużej, jak to jest praktykowane w większości Urzędów. Jest to skandal, gdyż chcąc cokolwiek tam załatwić, trzeba 2 razy zwalniać się z pracy, a nie każdy ma taką możliwość. Ktoś powinien się tym zająć...
[/quote]

no właśnie ja musiałam pisać upoważnienie dla męża, bo nie jestem w stan... rozwiń
Avatar
Joanna / 28 września 2012 o 11:54
0
[quote name='Piotr' timestamp='1348820023' post='678544']
Ciekawe też, dlaczego urzędnicy na Krochmalnej żądają tytułu do lokalu (aktu własności lub umowy najmu), skoro nie ma o tym ani słowa ani we wniosku, ani w uchwale Rady Miasta - wszędzie jest napisane, że potrzebny jest dokument potwierdzający zameldowanie. Każdy, kto jest zameldowany, pewnie taki dokument ma, ale nie nosi go bez przerwy ze sobą, i to razem z jego kserokopią - bo nie mają tam ksero i odsyłają ludzi do prywatnego punktu ksero 200 m dalej.
[/quote]

nikt ode mnie nie żądał dowodu własności czy umowy najmu, we wniosku jest napisane, że trzeba dołączyć kserokopię dowodu potwierdzającego zameldowanie w strefie - u mnie wystarczyło xero dowodu osobistego.
[quote name='Piotr' timestamp='1348820023' post='678544']
Ciekawe też, dlaczego urzędnicy na Krochmalnej żądają tytułu do lokalu (aktu własności lub umowy najmu), skoro nie ma o tym ani słowa ani we wniosku, ani w uchwale Rady Miasta - wszędzie jest napisane, że potrzebny jest dokument potwierdzający zameldowanie. Każdy, kto jest zameldowany, pewnie taki dokument ma, ale nie nosi go bez przerwy ze sobą, i to razem z jego kserokopią - bo nie mają tam ksero i odsyłają ludzi do prywatnego punktu ksero 200 m dalej.<... rozwiń
Avatar
Kaha / 28 września 2012 o 11:53
0
Dziadowskie miasto, dziadowska strona, dziadowskie parkomaty ; kto w dzisiejszych czasach nosi sakiewki z 1 - 5 złotówkami aby zapłacic za parkowanie , lub biega do banku aby dokonać wpłaty ??? Te parkomaty nie maja szans ma przetrwanie nawet pół roku - nawet nie próbujmy porównywac tego czegoś z automatami - chociazby biletowymi MPK.
Poza tym są niewidoczne - a ten na Ogrodowej postawiono za słupem ogłoszeniowym ....
Zyczę powodzeniu Panu Prezydentowi
Avatar
AS / 28 września 2012 o 11:25
0
Witam, ja chciałbym nawiązać do niewydawania reszty przez parkomaty. Może by tak miasto zainwestowało i postawiło kilka automatów do rozmieniania pieniędzy (takie jakie są przy myjniach samoobsługowych). Przeraża mnie to że jak będę chciał postawić auto na 15 minut to będę musiał szukać sklepu w którym ktoś mi rozmieni np 2 zł, albo będę musiał wrzucić 2 i mieć możliwość stania godzinę, tylko po co?
Avatar
Monika / 28 września 2012 o 11:15
0
Do tej pory nikt nie poruszył sprawy godzin, w jakich czynny jest Zarząd na Krochmalnej. Pracują od 7.30 do 15.30. Nie na żadnego dnia, w którym pracują dłużej, jak to jest praktykowane w większości Urzędów. Jest to skandal, gdyż chcąc cokolwiek tam załatwić, trzeba 2 razy zwalniać się z pracy, a nie każdy ma taką możliwość. Ktoś powinien się tym zająć...
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i opadów oraz burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 2

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 27 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?