Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 października 2011 r.
22:08
Edytuj ten wpis

Strefa płatnego parkowania w Lublinie od 1 kwietnia

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 26 A A
Bilet dobowy wyceniono na 15 zł, miesięczny na 150 zł, półroczny na 750 zł, a roczny 1300 zł. (Archi
Bilet dobowy wyceniono na 15 zł, miesięczny na 150 zł, półroczny na 750 zł, a roczny 1300 zł. (Archi

1 kwietnia w centrum miasta wprowadzona zostanie strefa płatnego parkowania. Obejmie 1700 miejsc, czyli trzykrotnie więcej niż teraz. Radni zgodzili się na propozycję prezydenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strefa ograniczona będzie al. Solidarności, ul. Lubomelską, Wieniawską, Lipową, Narutowicza, Bernardyńską, ul. Żmigród, Podwale, pl. Zamkowym i al. Tysiąclecia. Opłaty nie będą dotyczyć placu przy Czechowskiej i "na górce” koło Wieniawskiej.

Postój będzie płatny w dni powszednie w godz. 8-17. Pierwsza godzina kosztować ma 2 zł, druga: 2,40 zł, trzecia: 2,80 zł, każda następna 2 zł. Choć za pierwszą godzinę będziemy płacić 2 złote, to parkomaty mają pozwalać na krótszy czas parkowania. Minimalna opłata wynosiłaby 50 groszy i wystarczyłaby na kwadrans.

Bilet dobowy wyceniono na 15 zł, miesięczny na 150 zł, półroczny na 750 zł, a roczny 1300 zł.

Mniej zapłacą mieszkańcy strefy: roczny abonament "M” kosztować będzie ich 100 złotych, ale opłatę będzie można rozbić na części. Co ważne mieszkańcy strefy będą mieć wpisane na abonamencie ulice, na których jest on ważny. Będą to najbliższe okolice ich domu. Roczny abonament dla osoby niepełnosprawnej ma kosztować 50 złotych.

W strefie znajdzie się 200 parkomatów. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, czy kupi je miasto, czy też prywatna firma, która w zamian będzie otrzymywać określony procenty od wpływu z biletów. Możliwe, że urządzenia kupi magistrat, a obsługa strefy zostanie powierzona jednej z komunalnych spółek.

– Może dałoby się zlecić to którejś z naszych miejskich spółek, być może MPK, albo jego spółkę-córkę MKK? – pyta Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta. – To jest bardzo dobra propozycja, zastanowimy się, jak to w sensie prawnym zorganizować – deklaruje Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Problem w tym, że miejska spółka parkometrów nie wytworzy, musi je kupić. Jeśli nie będzie przeciwwskazań prawnych byłoby to rozwiązanie racjonalne, zwłaszcza że można by tej spółce zlecić zarządzanie tym systemem i jego serwisowanie.

To, czy tak się faktycznie stanie zależy teraz od opinii prawników i decyzji prezydenta. Uchwała nie precyzuje, kto będzie obsługiwać strefę.

Głosowanie poprzedziła dość burzliwa dyskusja radnych. – Zasadną byłaby zmiana proporcji cenowych. Proponuję 1 zł za pierwszą godzinę. Człowiek miałby impuls, żeby w ciągu tej godziny prawie za darmo załatwić swoje sprawy i zwolnić miejsce. Druga godzina kosztowałaby za 2 zł, trzecia za 5 zł – proponuje Tomasz Pitucha (PiS). Dodaje, że warto rozważyć wprowadzenie bezpłatnego abonamentu dla śródmiejskich firm. Podkreśla też, że Rada Dzielnicy Śródmieście skarżyła się, że projekt nie był z nią konsultowany.

Okazuje się jednak, że na takie ustalenie stawek nie pozwalałaby ustawa. – Określa ona, że może być stosowana progresja w opłatach, ale między pierwszą a drugą godziną nie może być większa niż 20 proc., tak samo między drugą a trzecią. Każda godzina powyżej trzeciej musi być tak samo płatna jak ta pierwsza – wyjaśnia Eugeniusz Janicki, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów.

– Czy pieniądze ze strefy będą przeznaczone na budowę nowych miejsc parkingowych na obrzeżach strefy? – dopytuje Małgorzata Suchanowska, radna PiS. – Przyjmuję tę sugestię – deklaruje Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Możemy się zobowiązać, że te korzyści ekonomiczne będziemy przekazywać na tworzenie miejsc parkingowych. Tylko nie oczekujcie państwo, że te miejsca będą tworzone w ścisłym centrum. Będziemy je budować na obrzeżach śródmieścia i w dzielnicach.

– Czy miasto daje alternatywę mieszkańcom, by mogli zaparkować bezpłatnie w pewnych miejscach? Ile powstało w ostatnim półroczu nowych, ogólnodostępnych parkingów? – pyta Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu PiS. A prezydent deklaruje, że zrobi przegląd ulic w dzielnicach, sprawdzi, gdzie można tworzyć nowe parkingi i część pieniędzy na ten cel zapisze w przyszłorocznym budżecie. – Chodzi o to, żeby zatrzymać te samochody w dzielnicach – podkreśla Żuk.

Prezydent nie zgadza się też z obawami, że śródmiejskim sklepikarzom ubędzie klientów. – Proszę mi pokazać, że dzisiaj możemy podjechać samochodem pod sklep, zaparkować i do nich wejść. Już teraz musimy szukać miejsca – zauważa prezydent.

Spór dotyczył też tego, ile kosztować ma roczny abonament dla mieszkańców. – Kwota 100 złotych dla wielu jest za duża – podkreśla radny Marcin Nowak. Padały też propozycje, by mieszkańców całkowicie zwolnić z opłaty. Prezydent wyjaśnia, że opłata nie jest po to, by miasto zarabiało na mieszkańcach strefy. – Nie o kwotę chodzi, ale o zbudowanie bazy uprawnionych. Jeśli nie będzie opłaty i rejestracji nie będziemy wiedzieli, kto jest uprawniony do parkowania – odpowiada Żuk. Nowak sugerował, by opłatę obniżyć do 10 zł. – Obawiam się, że wspólnota mieszkaniowa, która ma 30 miejsc parkingowych wykupi identyfikatory za 10 złotych, a u siebie zrobi płatny parking – podkreśla Zdzisław Drozd.

Ostatecznie stanęło na tym, że mieszkańcy będą mogli wnosić opłatę w ratach, np. kwartalnych.

Przeciw projektowi płatnej strefy zagłosował tylko jeden radny: Tomasz Pitucha.

Strefę poparli: Jacek Bednarczyk, Elżbieta Dados, Leszek Daniewski, Piotr Dreher, Zdzisław Drozd, Marek Jakubowski, Dariusz Jezior, Zbigniew Jurkowski, Piotr Kowalczyk, Wojciech Krakowski, Michał Krawczyk, Piotr Kuty, Zbigniew Ławniczak. Jadwiga Mach, Jan Madejek, Jarosław Pakuła, Stanisław Podgórski, Marcin Pogorzałek, Krzysztof Siczek, Beata Stepaniuk, Mateusz Zaczyński. Od głosu wstrzymali się: Marcin Nowak, Mieczysław Ryba, Zbigniew Targoński i Sylwester Tułajew.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Falubaz / 27 października 2011 r. o 17:52
0
vWitam !
Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję.
|
|
|
\/

[url="http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA"](KLIKNIJ !)[/url]
Avatar
MIESZKANIEC / 27 października 2011 r. o 15:53
0
[quote name='MIESZKANIEC i wyborca' timestamp='1319186483' post='549743']
ŻĄDAM włączenia do strefy ulic i parkingów przy lubelskich URZĘDACH (np. pielęgniarki za parkowanie przy szpitalu w trakcie godzin pracy-płacą),dlaczego NIE BIEDNI urzędnicy(+policja,prokuratura,sądownictwo itp) mają być KASTĄ uprzywilejowaną.
[/quote]
Avatar
K / 25 października 2011 r. o 13:57
0
A co powiesz na to. Mam działkę na wsi. Gmina wybudowała drogę i zabrała mi jeszcze 6 m z długości działki.
Jak do mej wioski dotrze królewska władza Żuka to ja będę musiał płacić za parkowanie na swojej działce pod swoim domem?
Proponuję zorganizować się jutro o 17 i w ramach protestu przejechać lubelskim deptakiem od PDT do Bramy.
Ślijcie smsy do znajomych i nawołujcie.

K.
Avatar
Kazio / 25 października 2011 r. o 13:49
0
[quote name='atom' timestamp='1319181770' post='549718']
Co Ty bredzisz człowieku. Płaciłeś za swoje miejsce prakingowe podczas wykupywania nieruchomości?W księdze wieczystej masz wpisane, że jesteś właścicielem części wspólnej nieruchomości na której leży parking? Należy ono do Ciebie, jezeli tak to możesz lecieć do prezydenta? Miejsca parkingowe w śródmieściu w zasadzie większość, leży w pasie dorogowym, a pas drogowy należy do miasta. I mogą sobie na tym parkingu robić co chcą.
[/quote]
Avatar
Rada Dzielnicy Śródmieście / 22 października 2011 r. o 02:47
0
Szanowni Państwo, Rada Dzielnicy chciała, by zdjąć ten projekt uchwały z porządku obrad i przeprowadzić konslutacje z mieszkańcami. Ani prezydent, ani radni się nie zgodzili. W tej strefie mieszka tylko jeden radny miejski. Tu nie chodzi o te 100 zł, ale o to, że jest to po prostu NIESPRAWIEDLIWE! Mieszkańcy Kalinowszczyny, Czubów i LSM, którzy trzymają samochód pod domem nie płącą za to (i słusznie). Dlaczego zatem władze Miasta traktują obywateli nierównoprawnie? To nie mieszakńcy Śródmieścia robią tłok, tylko ci przyjeżdżający do pracy. Proszę zwiedzić Śródmieście w sobotę i niedzielę, a zobaczą Państwo ile jest wolnego miejsca. Chętnych do zmiany tej uchwały zapraszam do pisania do nas. Ja samochodu nie mam i moja ulica jest poza tą strefą. Serdecznie Państwa pozdrawiam. Ryszard Milewski radasrodmiescielublin@onet.pl
Szanowni Państwo, Rada Dzielnicy chciała, by zdjąć ten projekt uchwały z porządku obrad i przeprowadzić konslutacje z mieszkańcami. Ani prezydent, ani radni się nie zgodzili. W tej strefie mieszka tylko jeden radny miejski. Tu nie chodzi o te 100 zł, ale o to, że jest to po prostu NIESPRAWIEDLIWE! Mieszkańcy Kalinowszczyny, Czubów i LSM, którzy trzymają samochód pod domem nie płącą za to (i słusznie). Dlaczego zatem władze Miasta traktują obywateli nierównoprawnie? To nie mieszakńcy Śródmieścia robią tłok, tylko ci przyjeżdżający do prac... rozwiń
Avatar
herbatnik / 21 października 2011 r. o 12:54
0
[quote name='ja@' timestamp='1319181989' post='549719']
no i dobra, do miasta jeździć nie będę w sprawach innych niż urzędowe i zawodowe. na zakupy do Galerii nie do centrum- zobaczymy co na to najemcy lokali w centrum. Same plus- przejdę się do pracy, wyciągne rowerek tylko na zdrowie wyjdzie i koszty na paliwo zmaleją- tylko trochę PKB spadnie bo jednak kierowcy napędzają znaczną część budżetu ::D opony mniej śię zużyją , egh same plusy
[/quote]

a teraz jeździsz na zakupy do "miasta"? co i gdzie kupujesz, parkując w tej strefie? przecież w tych okolicach większość sklepów jest nastawiona na przechodniów, którzy i tak tamtędy codziennie chodzą. a samochodu bezpłatnie tam i tak nie ma za bardzo jak i gdzie zaparkować. jak jakieś miejsca są, to przez większość czasu zajęte. jakoś nie widzę w ścisłym centrum miasta sklepów, do których trzeba by było jechać samochodem.

a rower i spacer do pracy - popieram w pełni. niedawno w Lublinie przybyło stojaków dla rowerów. przybędzie ich pewnie jeszcze.
[quote name='ja@' timestamp='1319181989' post='549719']
no i dobra, do miasta jeździć nie będę w sprawach innych niż urzędowe i zawodowe. na zakupy do Galerii nie do centrum- zobaczymy co na to najemcy lokali w centrum. Same plus- przejdę się do pracy, wyciągne rowerek tylko na zdrowie wyjdzie i koszty na paliwo zmaleją- tylko trochę PKB spadnie bo jednak kierowcy napędzają znaczną część budżetu ::D opony mniej śię zużyją , egh same plusy
[/quote]

a teraz jeździsz na zakupy do "miasta&q... rozwiń
Avatar
też wyborca:DO RADNYCH / 21 października 2011 r. o 10:54
0
[quote name='MIESZKANIEC i wyborca' timestamp='1319186483' post='549743']
ŻĄDAM włączenia do strefy ulic i parkingów przy lubelskich URZĘDACH (np. pielęgniarki za parkowanie przy szpitalu w trakcie godzin pracy-płacą),dlaczego NIE BIEDNI urzędnicy(+policja,prokuratura,sądownictwo itp) mają być KASTĄ uprzywilejowaną.
[/quote]

POPIERAM pomysł. DO RADNYCH:każdy z radnych który powalczy o likwidację uprzywilejowanych parkingów ma następną kadencję w kieszeni a jak będzie skuteczny to może ....
Avatar
MIESZKANIEC i wyborca / 21 października 2011 r. o 10:41
0
ŻĄDAM włączenia do strefy ulic i parkingów przy lubelskich URZĘDACH (np. pielęgniarki za parkowanie przy szpitalu w trakcie godzin pracy-płacą),dlaczego NIE BIEDNI urzędnicy(+policja,prokuratura,sądownictwo itp) mają być KASTĄ uprzywilejowaną.
Avatar
renia / 21 października 2011 r. o 10:02
0
Wyobrażam sobie jak oblegane będą parkingi przy Spółdzielniach Mieszkaniowych na obrzeżach miasta, już teraz tam zostawiają samochody w pobliżu przystanków.
Avatar
Aatami / 21 października 2011 r. o 09:45
0
W końcu skończy się ten bałagan z płatnymi ulicami. Dziwię się, że dopiero teraz. Przykładowo w sąsiednim mieście wojewódzkim - Białymstoku zostało to uporządkowane już ponad 6 lat temu! Strefa parkowania działa tam bez zarzutu. Tyle że opłaty są niższe. Każde rozpoczęte pół godziny kosztuje 60 groszy.
Avatar
Falubaz / 27 października 2011 r. o 17:52
0
vWitam !
Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję.
|
|
|
\/

[url="http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA"](KLIKNIJ !)[/url]
Avatar
MIESZKANIEC / 27 października 2011 r. o 15:53
0
[quote name='MIESZKANIEC i wyborca' timestamp='1319186483' post='549743']
ŻĄDAM włączenia do strefy ulic i parkingów przy lubelskich URZĘDACH (np. pielęgniarki za parkowanie przy szpitalu w trakcie godzin pracy-płacą),dlaczego NIE BIEDNI urzędnicy(+policja,prokuratura,sądownictwo itp) mają być KASTĄ uprzywilejowaną.
[/quote]
Avatar
K / 25 października 2011 r. o 13:57
0
A co powiesz na to. Mam działkę na wsi. Gmina wybudowała drogę i zabrała mi jeszcze 6 m z długości działki.
Jak do mej wioski dotrze królewska władza Żuka to ja będę musiał płacić za parkowanie na swojej działce pod swoim domem?
Proponuję zorganizować się jutro o 17 i w ramach protestu przejechać lubelskim deptakiem od PDT do Bramy.
Ślijcie smsy do znajomych i nawołujcie.

K.
Avatar
Kazio / 25 października 2011 r. o 13:49
0
[quote name='atom' timestamp='1319181770' post='549718']
Co Ty bredzisz człowieku. Płaciłeś za swoje miejsce prakingowe podczas wykupywania nieruchomości?W księdze wieczystej masz wpisane, że jesteś właścicielem części wspólnej nieruchomości na której leży parking? Należy ono do Ciebie, jezeli tak to możesz lecieć do prezydenta? Miejsca parkingowe w śródmieściu w zasadzie większość, leży w pasie dorogowym, a pas drogowy należy do miasta. I mogą sobie na tym parkingu robić co chcą.
[/quote]
Avatar
Rada Dzielnicy Śródmieście / 22 października 2011 r. o 02:47
0
Szanowni Państwo, Rada Dzielnicy chciała, by zdjąć ten projekt uchwały z porządku obrad i przeprowadzić konslutacje z mieszkańcami. Ani prezydent, ani radni się nie zgodzili. W tej strefie mieszka tylko jeden radny miejski. Tu nie chodzi o te 100 zł, ale o to, że jest to po prostu NIESPRAWIEDLIWE! Mieszkańcy Kalinowszczyny, Czubów i LSM, którzy trzymają samochód pod domem nie płącą za to (i słusznie). Dlaczego zatem władze Miasta traktują obywateli nierównoprawnie? To nie mieszakńcy Śródmieścia robią tłok, tylko ci przyjeżdżający do pracy. Proszę zwiedzić Śródmieście w sobotę i niedzielę, a zobaczą Państwo ile jest wolnego miejsca. Chętnych do zmiany tej uchwały zapraszam do pisania do nas. Ja samochodu nie mam i moja ulica jest poza tą strefą. Serdecznie Państwa pozdrawiam. Ryszard Milewski radasrodmiescielublin@onet.pl
Szanowni Państwo, Rada Dzielnicy chciała, by zdjąć ten projekt uchwały z porządku obrad i przeprowadzić konslutacje z mieszkańcami. Ani prezydent, ani radni się nie zgodzili. W tej strefie mieszka tylko jeden radny miejski. Tu nie chodzi o te 100 zł, ale o to, że jest to po prostu NIESPRAWIEDLIWE! Mieszkańcy Kalinowszczyny, Czubów i LSM, którzy trzymają samochód pod domem nie płącą za to (i słusznie). Dlaczego zatem władze Miasta traktują obywateli nierównoprawnie? To nie mieszakńcy Śródmieścia robią tłok, tylko ci przyjeżdżający do prac... rozwiń
Avatar
herbatnik / 21 października 2011 r. o 12:54
0
[quote name='ja@' timestamp='1319181989' post='549719']
no i dobra, do miasta jeździć nie będę w sprawach innych niż urzędowe i zawodowe. na zakupy do Galerii nie do centrum- zobaczymy co na to najemcy lokali w centrum. Same plus- przejdę się do pracy, wyciągne rowerek tylko na zdrowie wyjdzie i koszty na paliwo zmaleją- tylko trochę PKB spadnie bo jednak kierowcy napędzają znaczną część budżetu ::D opony mniej śię zużyją , egh same plusy
[/quote]

a teraz jeździsz na zakupy do "miasta"? co i gdzie kupujesz, parkując w tej strefie? przecież w tych okolicach większość sklepów jest nastawiona na przechodniów, którzy i tak tamtędy codziennie chodzą. a samochodu bezpłatnie tam i tak nie ma za bardzo jak i gdzie zaparkować. jak jakieś miejsca są, to przez większość czasu zajęte. jakoś nie widzę w ścisłym centrum miasta sklepów, do których trzeba by było jechać samochodem.

a rower i spacer do pracy - popieram w pełni. niedawno w Lublinie przybyło stojaków dla rowerów. przybędzie ich pewnie jeszcze.
[quote name='ja@' timestamp='1319181989' post='549719']
no i dobra, do miasta jeździć nie będę w sprawach innych niż urzędowe i zawodowe. na zakupy do Galerii nie do centrum- zobaczymy co na to najemcy lokali w centrum. Same plus- przejdę się do pracy, wyciągne rowerek tylko na zdrowie wyjdzie i koszty na paliwo zmaleją- tylko trochę PKB spadnie bo jednak kierowcy napędzają znaczną część budżetu ::D opony mniej śię zużyją , egh same plusy
[/quote]

a teraz jeździsz na zakupy do "miasta&q... rozwiń
Avatar
też wyborca:DO RADNYCH / 21 października 2011 r. o 10:54
0
[quote name='MIESZKANIEC i wyborca' timestamp='1319186483' post='549743']
ŻĄDAM włączenia do strefy ulic i parkingów przy lubelskich URZĘDACH (np. pielęgniarki za parkowanie przy szpitalu w trakcie godzin pracy-płacą),dlaczego NIE BIEDNI urzędnicy(+policja,prokuratura,sądownictwo itp) mają być KASTĄ uprzywilejowaną.
[/quote]

POPIERAM pomysł. DO RADNYCH:każdy z radnych który powalczy o likwidację uprzywilejowanych parkingów ma następną kadencję w kieszeni a jak będzie skuteczny to może ....
Avatar
MIESZKANIEC i wyborca / 21 października 2011 r. o 10:41
0
ŻĄDAM włączenia do strefy ulic i parkingów przy lubelskich URZĘDACH (np. pielęgniarki za parkowanie przy szpitalu w trakcie godzin pracy-płacą),dlaczego NIE BIEDNI urzędnicy(+policja,prokuratura,sądownictwo itp) mają być KASTĄ uprzywilejowaną.
Avatar
renia / 21 października 2011 r. o 10:02
0
Wyobrażam sobie jak oblegane będą parkingi przy Spółdzielniach Mieszkaniowych na obrzeżach miasta, już teraz tam zostawiają samochody w pobliżu przystanków.
Avatar
Aatami / 21 października 2011 r. o 09:45
0
W końcu skończy się ten bałagan z płatnymi ulicami. Dziwię się, że dopiero teraz. Przykładowo w sąsiednim mieście wojewódzkim - Białymstoku zostało to uporządkowane już ponad 6 lat temu! Strefa parkowania działa tam bez zarzutu. Tyle że opłaty są niższe. Każde rozpoczęte pół godziny kosztuje 60 groszy.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 lipca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 lipca 2020 r.

Legia nie zagra na Arenie Lublin, Cracovia w finale Pucharu Polski!
film

Legia nie zagra na Arenie Lublin, Cracovia w finale Pucharu Polski!

We wtorek odbył się pierwszy mecz półfinałowy Totolotek Pucharu Polski. Niespodziewanie Cracovia pokonała Legię Warszawa aż 3:0. W efekcie, „Pasy” awansowały do finału, który 24 lipca zostanie rozegrany na Arenie Lublin.

Koncert "Brzegami Jazzu" w Puławach
12 lipca 2020, 18:00

Koncert "Brzegami Jazzu" w Puławach

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Towarzystwo Inicjatyw Własnych INSPIRACJE zapraszają na wyjątkowy plenerowy koncert "Brzegami Jazzu" w wykonaniu znakomitych muzyków jazzowych, który odbędzie się 12 lipca o godz. 18 na Dziedzińcu Pałacu Marynki.

Czy mieszkańcy chcą ciepłowni w Świdniku? "Już teraz nie można otworzyć wieczorem okna"
galeria

Czy mieszkańcy chcą ciepłowni w Świdniku? "Już teraz nie można otworzyć wieczorem okna"

Około 40 osób, w większości mieszkańców ul. Brzegowej w Świdniku, pojawiło się na wtorkowym spotkaniu dotyczącym zmiany planu zagospodarowania terenu przy granicy miasta. Ich niepokój wzbudziła propozycja budowy ciepłowni na paliwo z opadów

Biała Podlaska: Czy ministerstwo dołoży do modernizacji boiska TOP 54?

Biała Podlaska: Czy ministerstwo dołoży do modernizacji boiska TOP 54?

Kilka miesięcy temu władze Białej Podlaskiej zapowiadały kompleksowe zagospodarowanie terenu przy Akademii Piłkarskiej TOP 54. Czytelnicy i radni dopytują, na jakim etapie są teraz prace. Okazuje się, że miasto chce sięgnąć po ministerialne dofinansowanie.

Wydaliśmy na mieszkania najwięcej gotówki w historii

Wydaliśmy na mieszkania najwięcej gotówki w historii

5,7 miliardów złotych – tyle Polacy wydali na zakup mieszkań w dużych miastach w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku - wynika z najnowszych danych NBP. Mowa jest tu tylko o osobach, które kupiły mieszkania za gotówkę. To oznacza nowy historyczny rekord.

Lubelskie: Bakterie coli wykryte w wodzie w kolejnej gminie. Mieszkańcy się zatruli

Lubelskie: Bakterie coli wykryte w wodzie w kolejnej gminie. Mieszkańcy się zatruli

Kolejna gmina ma problem ze skażoną wodą. Tym razem bakterie coli wykryto w ujęciu w Motyczu (gm. Konopnica). W poniedziałek wodociąg został zamknięty

„Lublin bohaterom”. Odznaczeni za protesty w zakładach pracy 40 lat temu

„Lublin bohaterom”. Odznaczeni za protesty w zakładach pracy 40 lat temu

23 osoby otrzymały dzisiaj medale „Lublin Bohaterom”, nowe odznaczenia przyznane po raz pierwszy przez prezydenta miasta. Odebrali je robotnicy biorący udział w strajkach, które 40 lat temu przetoczyły się przez wiele zakładów pracy w Lublinie i regionie.

Kraśnik: Odzież dla potrzebujących bez punktu zbiórki

Kraśnik: Odzież dla potrzebujących bez punktu zbiórki

Na razie nie ma większych szans na wznowienie działalności punktu przyjmowania i wydawania odzieży przy ul. Olejnej w Kraśniku

Lubelskie: Nowe przypadki zakażenia, jeden chory zmarł. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Nowe przypadki zakażenia, jeden chory zmarł. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Nowe przypadki zakażenia w woj. lubelskim oraz jedna ofiara śmiertelna. W sumie na Lubelszczyźnie potwierdzono do tej pory koronawirusa u 732 osób, a zmarło 19 chorych. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 7 lipca.

Osoby starsze i kobiety w ciąży z pierwszeństwem w lokalu wyborczym

Osoby starsze i kobiety w ciąży z pierwszeństwem w lokalu wyborczym

Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności – przewiduje opublikowane we wtorek rozporządzenie ministra zdrowia.

Lublin: Jak dofrunąć na ul. Żołnierską? Jezdnia jest rozkopana, a przejście zagradza taśma
Alarm24

Lublin: Jak dofrunąć na ul. Żołnierską? Jezdnia jest rozkopana, a przejście zagradza taśma

Mieszkańcy ul. Żołnierskiej (niedaleko przebudowywanego ronda Honorowych Krwiodawców) mają problem z dotarciem do domów z powodu rozkopania jezdni al. Warszawskiej, przez którą pieszym trudno się przedostać. Rozebrana jest jezdnia prowadząca od ronda w kierunku ul. Wiązowej.

Według ekspertów Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę
film

Według ekspertów Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę

Robert Lewandowski rozgrywa znakomity sezon. Polak został królem strzelców Bundesligi i Pucharu Niemiec, co miało znaczący wpływ na triumf Bayernu Monachium w obu tych rozgrywkach.

27 mln zł trafi do szpitali jednoimiennych w Polsce na walkę z koronawirusem

27 mln zł trafi do szpitali jednoimiennych w Polsce na walkę z koronawirusem

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało 27 mln zł dla szpitali jednoimiennych na walkę z koronawirusem. Pierwsza transza środków trafi m.in. do szpitala MSWiA w Warszawie, Centrum Medycznego w Łańcucie i Szpitala im. Kard. Wyszyńskiego w Łomży.

Koncert Bjorna O. Wiede w Kazimierzu Dolnym
11 lipca 2020, 19:00

Koncert Bjorna O. Wiede w Kazimierzu Dolnym

W ramach Kazimierskiego Festiwalu Organowego organizatorzy zapraszają na koncert znakomitego muzyka z Niemiec - Bjorna O. Wiede. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 11 lipca o godz. 19 w Kościele Farnym w Kazimierzu Dolnym i będzie transmitowane w sieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.