Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2008 r.
21:43
Edytuj ten wpis

Studiują, więc dewastują

Autor: Zdjęcie autora ANNA HERETA
0 36 A A

Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji przy ul. Mełgiewskiej 7/9 w Lublinie dewastują samochodami nowe trawniki, bo uczelnia nie zapewnia im wystarczającej liczby miejsc parkingowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Powtarza się to co sobota, gdy studenci zjeżdżają na wykłady. Dłużej już nie mogę tego znieść i patrzeć jak niszczy się trawniki - mówi pani Krystyna, mieszkająca w pobliżu uczelni.

Studenci zostawiają swoje samochody gdzie się da, także na pięknych nowych trawnikach, które miesiąc temu zostały doprowadzone do użytku. Cieszyliśmy się, że wreszcie w naszej dzielnicy będzie pięknie. Ale radość nasza prysła. Jak tak można rujnować to, co tyle kosztowało!

Najgorzej zniszczone są trawniki przy przystanku końcowym autobusów.

- Ciekawe czy te osoby na swoich posesjach też się tak zachowują? - oburza się mieszkanka pobliskiego bloku.

- Jeżeli taka uczelnia uruchamia swoją działalność, to powinna pomyśleć o parkingach - dodają mieszkańcy Mełgiewskiej.

Co na to uczelnia?

- Mamy parkingi dla naszych studentów, ale nie są one wystarczające. Miejsc do parkowania jest kilkadziesiąt, ale potrzeby są znacznie większe - mówi Teresa Bogacka, kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Pani kanclerz tłumaczy, że taki sam problem mają inne uczelnie w mieście.

- Jestem zdziwiona zarzutami mieszkańców, ponieważ bardzo dużo ludzi parkuje swoje samochody przy wjeździe do naszej uczelni, nie tylko studenci. Uczelnia stara się współpracować z mieszkańcami najbliższych bloków i z administracją Wspólnoty Mieszkaniowej. Poprawiamy wizerunek naszego otoczenia (parku, chodników, przejść), co służy m.in. również i mieszkańcom - tłumaczy Teresa Bogacka i dodaje: - Szukaliśmy rozwiązania tej sytuacji, jednak wykupienie dodatkowego placu pod parking jest niemożliwe.

Dla Straży Miejskiej problem parkowania na trawnikach przy Mełgiewskiej nie jest nowy.

- Mamy zgłoszenia od mieszkańców, którym zaparkowane samochody przeszkadzają i reagujemy na te wezwania - mówi Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie. - Wystawiane są wezwania na komendę lub, jeśli kierowca jest obecny na miejscu, wypisywany zostaje mandat - dodaje Bańka.

Za parkowanie na trawniku mandat karny wynosi od 20 zł do 500 zł.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkam niedaleko / 12 września 2010 o 18:20
0
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają a są już w starym wieku i muszą słuchać te ryki samochodów wjeżdżających na ich trawniki i tratujące kołami trawę, jak warchlaki ryjące ziemię. To wina władz szkolnych, że nie ma parkingu. A miejsce na parking jest, bo fabryka splajtowała i ma duże powierzchnie i placy które na pewno mozna wynając przez szkołę, na parking. Troszkę trzeba myśleć.
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają... rozwiń
Avatar
Ukończyłem Gimnazjum xDDDD / 11 stycznia 2009 o 19:19
0
Twoja stara to margines społeczny...!!! Myślisz że MPK jeżdżą tylko tacy ludzie jak twoja stara?? Tam są lepsi ludzie niż ty ku***ko....
Avatar
WSEI / 22 grudnia 2008 o 07:22
0
Okazuje się poprostu że WSEI tak samo jak UMCS jest tylko maszynką do zarabiania pieniędzy. Ich tylko intereje aby studenci zapłacili za czesne. A gdzie mają zaparkować samochody to już niech się sami martwią....
Taki to już ten zepsuty świat - każdy chce tylko pieniędzy i o niczym innym nie myśli.... przykro
Avatar
Gość / 21 grudnia 2008 o 23:17
0
aaa napisał:
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu


ale powiedz GDZIE ty widzisz w okolicach szkoly miejsce na parking ?
Avatar
aaa / 21 grudnia 2008 o 22:33
0
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 o 22:12
0
przepraszam za literówki w poście powyżej, niestety nie mam opcji edycji.
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 o 22:03
0
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą panią piękny trawnik, skoro synalem ściane obok wymaluje znakami motoru etc.
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą... rozwiń
Avatar
pff / 21 grudnia 2008 o 18:51
0
Cóż za brednie opowiadacie wielcy studenci państwowych uczelni? Najlepszy przykład jest tuż za granicą, najlepsze uczelnie na świecie to prywatne uczelnie, a nie państwowe! Proszę nie generalizować, że na każdej uczelni gdzie płaci się za naukę, dostaję się "gratisowo" dyplom.
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 o 18:15
0
drB napisał:
Jak ty maturę zdałeś? "Niektórzy" . RZ RZ a nie ż!

I jeszcze piszemy "zakuwać" a nie zakówać !Wiadomo dlaczego teraz prywatna uczelnai!!!!
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 o 18:13
0
~Piotr~ napisał:
lepiej ukończyć prywatną uczelnie niż mieć tylko 3 klasy podstawówki tak jak ty!

Wolę mieć trzy klasy podstawówki niż twoja m a t u r ę!!Słowa o prywatnych uczelniach nie zmienię!
Avatar
Mieszkam niedaleko / 12 września 2010 o 18:20
0
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają a są już w starym wieku i muszą słuchać te ryki samochodów wjeżdżających na ich trawniki i tratujące kołami trawę, jak warchlaki ryjące ziemię. To wina władz szkolnych, że nie ma parkingu. A miejsce na parking jest, bo fabryka splajtowała i ma duże powierzchnie i placy które na pewno mozna wynając przez szkołę, na parking. Troszkę trzeba myśleć.
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają... rozwiń
Avatar
Ukończyłem Gimnazjum xDDDD / 11 stycznia 2009 o 19:19
0
Twoja stara to margines społeczny...!!! Myślisz że MPK jeżdżą tylko tacy ludzie jak twoja stara?? Tam są lepsi ludzie niż ty ku***ko....
Avatar
WSEI / 22 grudnia 2008 o 07:22
0
Okazuje się poprostu że WSEI tak samo jak UMCS jest tylko maszynką do zarabiania pieniędzy. Ich tylko intereje aby studenci zapłacili za czesne. A gdzie mają zaparkować samochody to już niech się sami martwią....
Taki to już ten zepsuty świat - każdy chce tylko pieniędzy i o niczym innym nie myśli.... przykro
Avatar
Gość / 21 grudnia 2008 o 23:17
0
aaa napisał:
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu


ale powiedz GDZIE ty widzisz w okolicach szkoly miejsce na parking ?
Avatar
aaa / 21 grudnia 2008 o 22:33
0
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 o 22:12
0
przepraszam za literówki w poście powyżej, niestety nie mam opcji edycji.
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 o 22:03
0
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą panią piękny trawnik, skoro synalem ściane obok wymaluje znakami motoru etc.
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą... rozwiń
Avatar
pff / 21 grudnia 2008 o 18:51
0
Cóż za brednie opowiadacie wielcy studenci państwowych uczelni? Najlepszy przykład jest tuż za granicą, najlepsze uczelnie na świecie to prywatne uczelnie, a nie państwowe! Proszę nie generalizować, że na każdej uczelni gdzie płaci się za naukę, dostaję się "gratisowo" dyplom.
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 o 18:15
0
drB napisał:
Jak ty maturę zdałeś? "Niektórzy" . RZ RZ a nie ż!

I jeszcze piszemy "zakuwać" a nie zakówać !Wiadomo dlaczego teraz prywatna uczelnai!!!!
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 o 18:13
0
~Piotr~ napisał:
lepiej ukończyć prywatną uczelnie niż mieć tylko 3 klasy podstawówki tak jak ty!

Wolę mieć trzy klasy podstawówki niż twoja m a t u r ę!!Słowa o prywatnych uczelniach nie zmienię!
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Kiereś: To był dla nas bardzo trudny tydzień

Kamil Kiereś: To był dla nas bardzo trudny tydzień 0 0

Górnik Łęczna pokonał 1:0 Garbarnię Kraków i utrzymał pierwsze miejsce w tabeli. Mecz miał dwa oblicza - przed przerwą lepsze wrażenie sprawiali łęcznianie, a po zmianie stron goście kilka razy zagrozili bramce "zielono-czarnych"

Dwoje olimpijczyków otrzyma dodatkowe wsparcie od marszałka. "To są dwie marki"

Dwoje olimpijczyków otrzyma dodatkowe wsparcie od marszałka. "To są dwie marki" 0 0

Dwójka zawodników z regionu dostanie od marszałka województwa lubelskiego dodatkowe wsparcie na czas przygotowań do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Nie wiadomo jeszcze jak duże. Aleksandra Mirosław i Paweł Fajdek spotkali się w piątek z Jarosławem Stawiarskim

"Korytarz życia" oraz jazda na "suwak" będą obowiązkowe. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany

"Korytarz życia" oraz jazda na "suwak" będą obowiązkowe. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany 26 2

Od 6 grudnia wjedzie w życie obowiązek tworzenia przez kierowców „korytarza życia” oraz jazdy na „suwak”. Teraz nie jest z tym najlepiej.

Serial improwizowany w Chatce Żaka: "Szatnia"
17 listopada 2019, 19:00

Serial improwizowany w Chatce Żaka: "Szatnia" 0 0

Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprasza na serię improwizowanych spektakli w wykonaniu Impro Teatru Bezczelnego. Pierwszy odcinek "Szatni" będzie można zobaczyć 17 listopada o godz. 19.

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Wieczór IV i V

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Wieczór IV i V 0 0

Podobno tancerzy Company Wayne McGregor bawiło, gdy słyszeli oklaski w trakcie spektaklu. Może dziś nikt nie potraktuje „Autobiography” jak wiązanki tańców

Nie dojechali na pierwszą połowę, czyli opinie po meczu Motor - Hetman

Nie dojechali na pierwszą połowę, czyli opinie po meczu Motor - Hetman 0 3

Bardzo dobry mecz Motoru w pierwszej połowie i pewna wygrana z Hetmanem Zamość 4:1. Po przerwie lepiej spisali się goście, ale to nie dało im punktów. Jak sobotnie derby oceniają drużyny obu ekip?

Nazywam się Katarina. Katarina Jagellonica. "Potrafiła być szczęśliwa w nieszczęśliwym czasie"
Magazyn
galeria

Nazywam się Katarina. Katarina Jagellonica. "Potrafiła być szczęśliwa w nieszczęśliwym czasie" 5 0

Widzi podobieństwo między Katarzyną Jagiellonką a sobą. Obie urodziły się w Polsce, ale mieszkały w Szwecji. Obie wierzące i zainteresowane modą. W tym roku Victoria ma tyle lat, ile miała Katarzyna, gdy została koronowana na królową Szwecji. - Świętowałam to w wielu miejscach i będę świętować przez cały rok - Rozmowa z Victorią Enefors, Polką mieszkającą w Szwecji, zafascynowaną postacią Katarzyny Jagiellonki, polskiej księżniczki, królowej Szwecji.

Huragan – Unia Hrubieszów 0:2. Porażka na własne życzenie

Huragan – Unia Hrubieszów 0:2. Porażka na własne życzenie 0 1

Niespodzianka w Międzyrzecu Podlaskim. Tamtejszym Huragan w sobotę przegrał u siebie z innym beniaminkiem – Unią Hrubieszów 1:2

Izrael – Polska 1:2. Wygrywamy grupę G!
film

Izrael – Polska 1:2. Wygrywamy grupę G! 0 2

Reprezentacja Polski wygrała w Jerozolimie z Izraelem 2:1 po trafieniach Grzegorza Krychowiaka i Krzysztofa Piątka. Dzięki temu drużyna selekcjonera Jerzego Brzęczka zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie G

Kłos – Tomasovia 1:2. Jakość po stronie gości

Kłos – Tomasovia 1:2. Jakość po stronie gości 0 0

Tomasovia musiała się mocno napracować na zwycięstwo w Rożdżałowie, ale pokonała na wyjeździe Kłosa Chełm 2:1.

Kryształ Werbkowice – Lublinianka 5:2. Koncert gospodarzy!

Kryształ Werbkowice – Lublinianka 5:2. Koncert gospodarzy! 0 5

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Kryształ Werbkowice w przyszłym roku będzie dysponował dużo mniejszym budżetem. A to oznacza kłopoty dla klubu. Piłkarze świetnie odpowiedzieli jednak na te wieści. W sobotę rozbili Lubliniankę 5:2.