Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2008 r.
21:43
Edytuj ten wpis

Studiują, więc dewastują

Autor: Zdjęcie autora ANNA HERETA
0 36 A A

Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji przy ul. Mełgiewskiej 7/9 w Lublinie dewastują samochodami nowe trawniki, bo uczelnia nie zapewnia im wystarczającej liczby miejsc parkingowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Powtarza się to co sobota, gdy studenci zjeżdżają na wykłady. Dłużej już nie mogę tego znieść i patrzeć jak niszczy się trawniki - mówi pani Krystyna, mieszkająca w pobliżu uczelni.

Studenci zostawiają swoje samochody gdzie się da, także na pięknych nowych trawnikach, które miesiąc temu zostały doprowadzone do użytku. Cieszyliśmy się, że wreszcie w naszej dzielnicy będzie pięknie. Ale radość nasza prysła. Jak tak można rujnować to, co tyle kosztowało!

Najgorzej zniszczone są trawniki przy przystanku końcowym autobusów.

- Ciekawe czy te osoby na swoich posesjach też się tak zachowują? - oburza się mieszkanka pobliskiego bloku.

- Jeżeli taka uczelnia uruchamia swoją działalność, to powinna pomyśleć o parkingach - dodają mieszkańcy Mełgiewskiej.

Co na to uczelnia?

- Mamy parkingi dla naszych studentów, ale nie są one wystarczające. Miejsc do parkowania jest kilkadziesiąt, ale potrzeby są znacznie większe - mówi Teresa Bogacka, kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Pani kanclerz tłumaczy, że taki sam problem mają inne uczelnie w mieście.

- Jestem zdziwiona zarzutami mieszkańców, ponieważ bardzo dużo ludzi parkuje swoje samochody przy wjeździe do naszej uczelni, nie tylko studenci. Uczelnia stara się współpracować z mieszkańcami najbliższych bloków i z administracją Wspólnoty Mieszkaniowej. Poprawiamy wizerunek naszego otoczenia (parku, chodników, przejść), co służy m.in. również i mieszkańcom - tłumaczy Teresa Bogacka i dodaje: - Szukaliśmy rozwiązania tej sytuacji, jednak wykupienie dodatkowego placu pod parking jest niemożliwe.

Dla Straży Miejskiej problem parkowania na trawnikach przy Mełgiewskiej nie jest nowy.

- Mamy zgłoszenia od mieszkańców, którym zaparkowane samochody przeszkadzają i reagujemy na te wezwania - mówi Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie. - Wystawiane są wezwania na komendę lub, jeśli kierowca jest obecny na miejscu, wypisywany zostaje mandat - dodaje Bańka.

Za parkowanie na trawniku mandat karny wynosi od 20 zł do 500 zł.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkam niedaleko / 12 września 2010 r. o 18:20
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają a są już w starym wieku i muszą słuchać te ryki samochodów wjeżdżających na ich trawniki i tratujące kołami trawę, jak warchlaki ryjące ziemię. To wina władz szkolnych, że nie ma parkingu. A miejsce na parking jest, bo fabryka splajtowała i ma duże powierzchnie i placy które na pewno mozna wynając przez szkołę, na parking. Troszkę trzeba myśleć.
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają... rozwiń
Avatar
Ukończyłem Gimnazjum xDDDD / 11 stycznia 2009 r. o 19:19
Twoja stara to margines społeczny...!!! Myślisz że MPK jeżdżą tylko tacy ludzie jak twoja stara?? Tam są lepsi ludzie niż ty ku***ko....
Avatar
WSEI / 22 grudnia 2008 r. o 07:22
Okazuje się poprostu że WSEI tak samo jak UMCS jest tylko maszynką do zarabiania pieniędzy. Ich tylko intereje aby studenci zapłacili za czesne. A gdzie mają zaparkować samochody to już niech się sami martwią....
Taki to już ten zepsuty świat - każdy chce tylko pieniędzy i o niczym innym nie myśli.... przykro
Avatar
Gość / 21 grudnia 2008 r. o 23:17
aaa napisał:
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu


ale powiedz GDZIE ty widzisz w okolicach szkoly miejsce na parking ?
Avatar
aaa / 21 grudnia 2008 r. o 22:33
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 r. o 22:12
przepraszam za literówki w poście powyżej, niestety nie mam opcji edycji.
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 r. o 22:03
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą panią piękny trawnik, skoro synalem ściane obok wymaluje znakami motoru etc.
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą... rozwiń
Avatar
pff / 21 grudnia 2008 r. o 18:51
Cóż za brednie opowiadacie wielcy studenci państwowych uczelni? Najlepszy przykład jest tuż za granicą, najlepsze uczelnie na świecie to prywatne uczelnie, a nie państwowe! Proszę nie generalizować, że na każdej uczelni gdzie płaci się za naukę, dostaję się "gratisowo" dyplom.
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 r. o 18:15
drB napisał:
Jak ty maturę zdałeś? "Niektórzy" . RZ RZ a nie ż!

I jeszcze piszemy "zakuwać" a nie zakówać !Wiadomo dlaczego teraz prywatna uczelnai!!!!
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 r. o 18:13
~Piotr~ napisał:
lepiej ukończyć prywatną uczelnie niż mieć tylko 3 klasy podstawówki tak jak ty!

Wolę mieć trzy klasy podstawówki niż twoja m a t u r ę!!Słowa o prywatnych uczelniach nie zmienię!
Avatar
Mieszkam niedaleko / 12 września 2010 r. o 18:20
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają a są już w starym wieku i muszą słuchać te ryki samochodów wjeżdżających na ich trawniki i tratujące kołami trawę, jak warchlaki ryjące ziemię. To wina władz szkolnych, że nie ma parkingu. A miejsce na parking jest, bo fabryka splajtowała i ma duże powierzchnie i placy które na pewno mozna wynając przez szkołę, na parking. Troszkę trzeba myśleć.
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają... rozwiń
Avatar
Ukończyłem Gimnazjum xDDDD / 11 stycznia 2009 r. o 19:19
Twoja stara to margines społeczny...!!! Myślisz że MPK jeżdżą tylko tacy ludzie jak twoja stara?? Tam są lepsi ludzie niż ty ku***ko....
Avatar
WSEI / 22 grudnia 2008 r. o 07:22
Okazuje się poprostu że WSEI tak samo jak UMCS jest tylko maszynką do zarabiania pieniędzy. Ich tylko intereje aby studenci zapłacili za czesne. A gdzie mają zaparkować samochody to już niech się sami martwią....
Taki to już ten zepsuty świat - każdy chce tylko pieniędzy i o niczym innym nie myśli.... przykro
Avatar
Gość / 21 grudnia 2008 r. o 23:17
aaa napisał:
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu


ale powiedz GDZIE ty widzisz w okolicach szkoly miejsce na parking ?
Avatar
aaa / 21 grudnia 2008 r. o 22:33
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 r. o 22:12
przepraszam za literówki w poście powyżej, niestety nie mam opcji edycji.
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 r. o 22:03
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą panią piękny trawnik, skoro synalem ściane obok wymaluje znakami motoru etc.
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą... rozwiń
Avatar
pff / 21 grudnia 2008 r. o 18:51
Cóż za brednie opowiadacie wielcy studenci państwowych uczelni? Najlepszy przykład jest tuż za granicą, najlepsze uczelnie na świecie to prywatne uczelnie, a nie państwowe! Proszę nie generalizować, że na każdej uczelni gdzie płaci się za naukę, dostaję się "gratisowo" dyplom.
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 r. o 18:15
drB napisał:
Jak ty maturę zdałeś? "Niektórzy" . RZ RZ a nie ż!

I jeszcze piszemy "zakuwać" a nie zakówać !Wiadomo dlaczego teraz prywatna uczelnai!!!!
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 r. o 18:13
~Piotr~ napisał:
lepiej ukończyć prywatną uczelnie niż mieć tylko 3 klasy podstawówki tak jak ty!

Wolę mieć trzy klasy podstawówki niż twoja m a t u r ę!!Słowa o prywatnych uczelniach nie zmienię!
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Grupa Dzieciak w sieci donosi o zatrzymaniu mężczyzny, który już wcześniej został ujęty za wysyłanie dziewczynce obscenicznych treści.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Pozycje obu drużyn w tabeli PGE Ekstraligi - dzisiejszego gospodarza, czyli Motoru Lublin, oraz Moje Bermudy Stali Gorzów - już się nie zmienią. Jednak to nie oznacza, że będziemy oglądać sportowe widowisko pozbawione emocji. Nad Bystrzycę przyjeżdża przecież najlepszy obecnie polski żużlowiec - Bartosz Zmarzlik - który w przyszłym roku ma bronić żółto-biało-niebieskich barw. Początek spotkania wyznaczono na godz. 19.15. Transmisję zapewnia Canal+ Sport 5. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

43 wnioski zgłoszono w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Chełmie. Kilkanaście z nich zostało odrzuconych. Ich autorzy mają ostatnią szansę na składanie odwołań

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

W drugim meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym Azoty Puławy pokonały Handball Stal Mielec 29:20. W kolejnym sparingu brązowi medaliści kraju pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 31:27

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

W sześciu kolejnych miejscowościach mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nie tylko place zabaw, ale również siłownie na świeżym powietrzu.

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci
14 sierpnia 2022, 11:00

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci

14 sierpnia o godz. 11 w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7) odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat o tematyce superbohaterskiej.

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika
8 sierpnia 2022, 18:00

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika

Puławy goszczą grupę 60 uczniów ze szkoły artystycznej z Bojarki na Ukrainie. Ich pobyt w mieście partnerskim został sfinansowany z dobrowolnych wpłat mieszkańców, wsparcia miasta Douai oraz środków budżetowych. W poniedziałek wystąpią w Puławskim Ośrodku Kultury.

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus
galeria

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus

Podopieczne Moniki Marzec pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski oraz słowacką Iuventę Michalovce

Meeting of Styles 2022. Za rok trzeba w Lublinie szukać dłuższej ściany
zdjęcia
galeria

Meeting of Styles 2022. Za rok trzeba w Lublinie szukać dłuższej ściany

Około 50 osób wzięło udział w Meeting of Styles, polskiej odsłonie największego na świecie festiwalu poświęconego graffiti. Impreza w Lublinie gościła po raz dwunasty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!