Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2019 r.
8:40

Lublin: Świadkowie Jehowy pukają do mieszkań i szukają Ukraińców

Autor: Zdjęcie autora aa
0 47 A A

Czy nie jest pan może z Ukrainy? A może zna pan Ukraińców mieszkających w okolicy? – takie pytania zadają świadkowie Jehowy pukający do mieszkań. Na Czechowie jest nawet grupa osób należąca do zboru, która posługuje się językiem ukraińskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wiemy, że wiele osób posługujących się językiem ukraińskim czy rosyjskim przybyło do naszego kraju. W związku z tym chcemy dotrzeć także do tych osób – tłumaczy Arkadiusz Sobiesiak ze zboru świadków Jehowy. – Wiele osób bardzo pozytywnie reaguje na propozycję rozmowy na temat nadziei płynącej z Biblii – podkreśla.

W weekend świadkowie Jehowy uczestniczyli w kolejnym zgromadzeniu. Miało miejsce w sali zgromadzeń przy ul. Kmieca w Lublinie.

– Nasze zgromadzenia rozpoczynają się w listopadzie, a kończą w kwietniu - maju. Są co weekend – dodaje Sobiesiak. – Przyjeżdżają na nie osoby z całego regionu. Stałym punktem takich zgromadzeń jest chrzest, który przyjmuje zwykle kilka osób. Raz w roku odbywa się zgromadzenie regionalne.

W ubiegłym roku ok. 10 tys. świadków Jehowy spotkało się na Arenie Lublin. Wtedy chrzest przyjmuje ok. 80-100 nowych członków.

e-Wydanie

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
acta 2 / 25 marca 2019 o 08:52
+41
po co ich promować?
Avatar
Radykalny Ewangelista / 25 marca 2019 o 10:37
+26
Tej przekłamanej i zmanipulowanej jehowej biblii?
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 10:11
+14
To teraz rozumiem dlaczego mnie na wieniawie pytali o Ukraińców.
Avatar
karo / 25 marca 2019 o 14:47
+11
Łażą bo są posłuszni nakazowi Jezusa, który powiedział :''idźcie i nauczajcie"" a nie powiedział bijcie w dzwony niech do was przyjdą i słuchają, !!!
Avatar
Ciekawski / 25 marca 2019 o 12:43
+11
Intensywność diałań ukraińskich Jehowych, stałe uliczne dyżury na ulicach większości polskich miast, wręcz przeszukiwanie wszystkich dzielnic w celu dotarcia do nowych Ukrainców, powstawanie nowych domów modlitwy, świadzcy, ze nie jest to przypadek, ale metodycznie zorganizowana i finansowana akcja. Kto jest inicjatorem tych działań?
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 08:49
+11
Zaczepiają na ulicy(ostatnio Ponikwoda). Intensywnie poszukują Ukraińców czyżby Polacy zrozumieli ze to "prywatny kościół" jak mawiał słynny polityk nomen omen z Lublina.
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 16:01
+10
Świadkowie Jehowy to sekta a nie religia!!! Uważam, że nawet nie powinni korzystać z dni wolnych od pracy ustanowionych dla katolików!!!!!
Avatar
An / 25 marca 2019 o 15:42
+10
W Tychach również pytają o obcokrajowców ze wschodu...mogą trafić na ludzi którzy potrzebują pomocy, wsparcia i ogólnie rozmowy...Łatwy łup. Kto nie ma własnej wiary to szuka. Każdy robi po swojemu.
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 17:27
+8
To niebezpieczna organizacja, wiem co mówię bo znam ich bardzo dobrze. Ich taktyka to wyprać mózg, pozbawić człowieka zdolności samodzielnego myślenia. Świadkowie jehowy są jak zombi, nie docierają do nich żadne racjonalne argumenty, są jak zaczarowani. Niektórym udaje się wyrwać z tej pułapki, wtedy zaczynają dostrzegać inny świat ten prawdziwy a nie wyimaginowany wtłaczany im podczas ich szkoleń. Uroili sobie że będą żyć wiecznie w raju na ziemi, zapytałem kiedyś starszego zboru żeby mi pokazał gdzie jest napisane w Nowym Testamencie że ludzie będą żyć wiecznie w raju na ziemi, odpowiedział że nie ma takiego zapisu w nowym, ale jest w starym. Powiedział ze Jezus o tym nie nauczał ale Izajasz tak. To bez sensu, to kto jest ważniejszy Jezus czy Izajasz, sami twierdzą że Jezus jest największym nauczycielem ale go nie słuchają tylko starotestamentowych proroków. Co ciekawe nawet żydzi nie wierzą w życie wieczne w raju na ziemi, pomimo ze ich religia opiera się na starym testamencie.
To niebezpieczna organizacja, wiem co mówię bo znam ich bardzo dobrze. Ich taktyka to wyprać mózg, pozbawić człowieka zdolności samodzielnego myślenia. Świadkowie jehowy są jak zombi, nie docierają do nich żadne racjonalne argumenty, są jak zaczarowani. Niektórym udaje się wyrwać z tej pułapki, wtedy zaczynają dostrzegać inny świat ten prawdziwy a nie wyimaginowany wtłaczany im podczas ich szkoleń. Uroili sobie że będą żyć wiecznie w raju na ziemi, zapytałem kiedyś starszego zboru żeby mi pokazał gdzie jest napisane w Nowym Testamencie że ... rozwiń
Avatar
stiopa / 25 marca 2019 o 13:53
+8
ciekawe co obiecują ukrom że ci zmieniają wyznanie,przecież każdy przeciętny ukr to prawosławny?!
Avatar
Pozdrawiam / 12 sierpnia 2019 o 08:29
-1
Zobaczcie na Youtube rozmowę pt:"Jak wygląda droga do uwolnienia duchowego Grzegorz Bacik" We fragmencie od 19.30 s. jest podany przykład modlitwy katolików o uwolnienie nad kobietą (czynny świadek Jehowy).Ta kobieta miała tylko do katolików jedną prośbę,żeby nie modlili się za nią do Matki Bożej,ponieważ jak powiedziała Jej się boi...
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 21:17
+1
co sie wyprawia ,to tęczowi ,to jehowi ,coś za dużo tego,jakaś ukartowana akcja?
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 19:37
-3
Bardzo rzadko chrzest biorą tak młode osoby ja nie widziałem a chodzę na zgromadzenia blisko 10 lat. Przeważnie są to osoby dorosłe które dobrze poznały Biblię i z pełną świadomością oddają życie by kroczyć śladami Jezusa. Tylko ta religia nie bierze broni do ręki. Gdy 1939 roku niemieccy katolicy napadli na Polskę Świadkowie byli w więzieniu za odmowę służby wojskowej.
Avatar
Hehe / 26 marca 2019 o 19:22
+2
10 latek jest za młody i głupi na świadomą decyzję. Jednak wolę takie coś zamiast noszenia małego dziecka do chrztu. Tu i tu jest jest problem. Najlepiej gdyby wszyscy ci, co gadają durnoty na nich, przeczytaliby pismo święte zamiast książeczek z modlitwami. Nawet coś takiego jak piekło zostało wymyślone przez ludzi do straszenia innych...
Avatar
Marian / 26 marca 2019 o 19:10
+2
10 letnie dziecko wie duzo wiecej niz niemowlak a przeważnie w katolicyzmie jest chrzest niemowlakow,czy to jego swiadoma decyzja?Poza tym przez wielu ludzi przemawia nienawisc i brak tolerancji.
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 15:56
0
rzymski katolicyzm myli się w wielu sprawach, ale i organizacja Świadków Jehowy ma również wiele nauk sprzecznych z Biblią ....... ufajcie Wszechmogącemu JEZUSOWI a nie organizacjom _____ GOOGLE : " Błędy w naukach Świadków Jehowy część 2 transfuzja i krwiodawstwo "
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 13:26
-4
83:18 psalm Biblia warszawska katolicka. Tam jest imię Boga zapisane. Jezus w modlitwie wzorcowej na 1 miejscu powiedział święć się imię Twoje. Pan to nie imię. W oryginale Bibli ilie Jehowa bądź Jahwe było zapisane 7tys razy. To że szukają Ukraińców świadczy tylko o ich miłości do bliźniego i chęć podzielenia się prawdą biblijna. Ja tych ludzi bardzo podziwiam. A na fb zobaczcie konta tych ludzi ci ich krytykują albo to fałszywe konta albo jakieś dzieci z gimnazjum co nie mają pojęcia o świcie. Pozdrawiam
Avatar
mi / 26 marca 2019 o 13:12
+2
Najwiecej do powiedzenia o chrzście z wlaswła woli mają ci, co zostali zaniesieni przez rodziców do chrztu. Sekta wierzy w swojego przywódcę, oni wierzą w boga. Już nie będę pisal o setkach świętych, ktorych "chrzescijanie" sami zrobili świętymi. Święty jest tylko Bóg jahwe wg pisma świętego.  Większość tutaj piszacych "chrześcijan" nawet nie wie, jak ich Bóg się im przedstawił. Tylko to co ksiądz powiedzial xD
  Będąc na zgromadzeniach widziałem ,że chrzci się 10 latków. Czy o takiej dojrzałosci mówisz? Czy 10 letnie dziecko jest w stanie myśleć racjonalnie ? Czy jest to jego decyzja a czy może rodziców. Co potem się dzieje z takim dzieckiem gdy mająć 20-30 lat nie chce dalej praktykować tej religii? Tego to już tak chetnie nie mówicie na studium. Otóż takie dziecko za swoją decyzję podjętą w wieku 10 lat może cierpieć przez całe życie gdyż w chwili wyjścia z tej organizacji straci rodzine bo nikt się nie bedzie do niego odzywał. Będzie dla innych Swiadków jak powietrze. Na tych zdjeciach widze starych ludzi bo pzrecież nikt o zdrowych zmysłach nie wejdzie w to "gówno" swiadomie.  0
  Będąc na zgromadzeniach widziałem ,że chrzci się 10 latków. Czy o takiej dojrzałosci mówisz? Czy 10 letnie dziecko jest w stanie myśleć racjonalnie ? Czy jest to jego decyzja a czy może rodziców. Co potem się dzieje z takim dzieckiem gdy mająć 20-30 lat nie chce dalej praktykować tej religii? Tego to już tak chetnie nie mówicie na studium. Otóż takie dziecko za swoją decyzję podjętą w wieku 10 lat może cierpieć przez całe życie gdyż w chwili wyjścia z tej organizacji straci rodzine bo nikt się nie bedzie do niego odzywał. ... rozwiń
Avatar
mi / 26 marca 2019 o 13:09
-2
Będąc na zgromadzeniach widziałem ,że chrzci się 10 latków. Czy o takiej dojrzałosci mówisz? Czy 10 letnie dziecko jest w stanie myśleć racjonalnie ? Czy jest to jego decyzja a czy może rodziców. Co potem się dzieje z takim dzieckiem gdy mająć 20-30 lat nie chce dalej praktykować tej religii? Tego to już tak chetnie nie mówicie na studium. Otóż takie dziecko za swoją decyzję podjętą w wieku 10 lat może cierpieć przez całe życie gdyż w chwili wyjścia z tej organizacji straci rodzine bo nikt się nie bedzie do niego odzywał. Będzie dla innych Swiadków jak powietrze. Na tych zdjeciach widze starych ludzi bo pzrecież nikt o zdrowych zmysłach nie wejdzie w to "gówno" swiadomie. 
Będąc na zgromadzeniach widziałem ,że chrzci się 10 latków. Czy o takiej dojrzałosci mówisz? Czy 10 letnie dziecko jest w stanie myśleć racjonalnie ? Czy jest to jego decyzja a czy może rodziców. Co potem się dzieje z takim dzieckiem gdy mająć 20-30 lat nie chce dalej praktykować tej religii? Tego to już tak chetnie nie mówicie na studium. Otóż takie dziecko za swoją decyzję podjętą w wieku 10 lat może cierpieć przez całe życie gdyż w chwili wyjścia z tej organizacji straci rodzine bo nikt się nie bedzie do niego odzywał. Będzie dla innych S... rozwiń
Avatar
Zombi / 26 marca 2019 o 12:06
-1
Boga nie ma Boga ktoś wymyślił żeby naiwniacy w coś wierzyli i mieli nadzieję na zbawienie ja wierzę w siebie nie ma piekła nie ma nieba nie ma raju a gdy się umrze jest tylko nicość
 Żebyś się nie zdziwił i nie  trafił do innych "zdziwionych"
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zwycięstwo było blisko, czyli opinie po meczu Widzew - Górnik Łęczna

Zwycięstwo było blisko, czyli opinie po meczu Widzew - Górnik Łęczna 0 0

Pewnie nie będzie łatwo pogodzić się ze stratą punktów. Górnik Łęczna prowadził w Łodzi z Widzewem 2:0 jeszcze w 78 minucie. Niestety, zawody zakończyły się remisem. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Lublin: Radni PiS w obronie abp. Marka Jędraszewskiego

Lublin: Radni PiS w obronie abp. Marka Jędraszewskiego 0 0

Nad „potępieniem wypowiedzi i zachowań nawołujących do przemocy wobec abp. Marka Jędraszewskiego” głosować ma lubelska Rada Miasta na swoim posiedzeniu 5 września. Nad zajęciem podobnego stanowiska już w najbliższy poniedziałek mają głosować radni w Zamościu

Angielski za granicą łączy pokolenia!

Angielski za granicą łączy pokolenia! 0 0

Kursy językowe to temat dobrze znany. Co, jednak gdyby zamiast wysyłać dziecko na obóz… wyruszyć na niego wspólnie? Angielski za granicą to świetny pomysł dla osób w każdym wieku, a dodatkowo świetna okazja dla rodzin na spędzenie razem czasu.

Dbamy o najmłodszych, czyli pierwszy krok do zmiany stylu życia

Dbamy o najmłodszych, czyli pierwszy krok do zmiany stylu życia 0 0

Zdrowe nawyki żywieniowe kształtują się już w dzieciństwie. A otyłość, która rozwinęła się u dziecka wtedy, kiedy to miało zaledwie kilka lat, może trwać przez całą jego młodość, a także wiek dojrzały. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej dbać o to, by kształtować u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe. A także zakorzeniać u niego przekonanie, że odpowiednio zaplanowana aktywność fizyczna ma wpływ na kondycję całego organizmu. Jak zatem kształtować młodego człowieka?

Sianokosy w centrum Lublina. Na dachu Centrum Spotkania Kultur [zdjęcia]
galeria

Sianokosy w centrum Lublina. Na dachu Centrum Spotkania Kultur [zdjęcia] 0 2

W czwartek w centrum można było się poczuć jak na dawnej wsi, dzięki dźwiękom koszenia trawy i ostrzenia kos. Na dachu Centrum Spotkania Kultur pracowali kosiarze z Muzeum Wsi Lubelskiej

Giewont: Piorun uderzył w turystów. TOPR: Kilka osób nie żyje [wideo]
film

Giewont: Piorun uderzył w turystów. TOPR: Kilka osób nie żyje [wideo] 27 2

Piorun uderzył w grupę turystów, którzy przebywali w okolicy Giewontu w Tatrach. Jak podaje TOPR, nie żyje kilka osób.

4-letniego chłopca idącego ze starszą siostrą i babcią zaatakował pies

4-letniego chłopca idącego ze starszą siostrą i babcią zaatakował pies 1 1

18-latka i 4-letni chłopiec zostali pogryzieni przez psy. Chłopiec trafił pod opiekę lekarza, dziewczynie udało się obronić. Psy nie miały kagańców i nie były prowadzone na smyczy.

Michał Skórski (Azoty Puławy): Każdy piłkarz będzie potrzebny

Michał Skórski (Azoty Puławy): Każdy piłkarz będzie potrzebny 0 0

Rozmowa z Michałem Skórskim, trenerem piłkarzy ręcznych Azotów Puławy

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończyła karierę. Dwukrotna mistrzyni Europy na parkiecie spędziła 24 lata
film

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończyła karierę. Dwukrotna mistrzyni Europy na parkiecie spędziła 24 lata 0 0

Smutna wiadomość dla kibiców polskiej reprezentacji siatkarek. Katarzyna Skowrońska-Dolata w rozmowie dla „Przeglądu Sportowego”, tuż przed startem mistrzostw Europy w siatkówce, poinformowała, że kończy karierę.

Wrzuciła córkę do pieca. Chciała wyjść na wolność przed zakończeniem procesu

Wrzuciła córkę do pieca. Chciała wyjść na wolność przed zakończeniem procesu 0 5

Agata F. – oskarżona o zabójstwo swojego dziecka pozostanie w areszcie. Sąd nie zgodził się, by wyszła z celi przed zakończeniem procesu.

Lubelskie agencje odmówiły, ale billboardy "Ściana wstydu" zawisną. Od 1 września

Lubelskie agencje odmówiły, ale billboardy "Ściana wstydu" zawisną. Od 1 września 32 57

1 września na ulicach Lublina mają zawisnąć billboardy z nazwiskami radnych, którzy głosowali za zgodą na zabudowę części górek czechowskich. Tablice opłaca Lubelski Ruch Miejski przeciwny budowie na górkach. Zlecenia ma się podjąć dopiero ogólnopolska agencja reklamowa, lubelskie odmawiały

Chciał uniknąć zderzenia i zjechał na bok. Śmiertelnie potrącił pieszego

Chciał uniknąć zderzenia i zjechał na bok. Śmiertelnie potrącił pieszego 9 3

Kierujący mercedesem uderzył w stojącego pieszego. Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Nie udało się go uratować.

AZS AWF Biała Podlaska czyli mieszanka młodości i doświadczenia

AZS AWF Biała Podlaska czyli mieszanka młodości i doświadczenia 0 1

Do składu AZS AWF Biała Podlaska powrócił doświadczony Łukasz Kandora. Od piątku do niedzieli bialscy akademicy wezmą udział w międzynarodowym turnieju na Litwie

Starsze kobiety wykorzystywane przez krewnych. "Za darmo mam robić?"
film

Starsze kobiety wykorzystywane przez krewnych. "Za darmo mam robić?" 0 6

Żyją bez bieżącej wody, toalety i opieki, której wymagają. Dodatkowo są wykorzystywane przez krewnych. Za przyniesienie wiadra wody ze studni płacą 10 zł.

Kongres Nowej Mobilności w Lublinie. Pojazdy elektryczne w centrum uwagi

Kongres Nowej Mobilności w Lublinie. Pojazdy elektryczne w centrum uwagi 0 0

Warsztaty, debaty i panele eksperckie, a wszystko to będzie związane z rozwijającym się rynkiem pojazdów elektrycznych. Już 9 września w Lublinie rozpocznie się Kongres Nowej Mobilności.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.