Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2019 r.
8:40

Lublin: Świadkowie Jehowy pukają do mieszkań i szukają Ukraińców

Autor: Zdjęcie autora aa
0 47 A A

Czy nie jest pan może z Ukrainy? A może zna pan Ukraińców mieszkających w okolicy? – takie pytania zadają świadkowie Jehowy pukający do mieszkań. Na Czechowie jest nawet grupa osób należąca do zboru, która posługuje się językiem ukraińskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wiemy, że wiele osób posługujących się językiem ukraińskim czy rosyjskim przybyło do naszego kraju. W związku z tym chcemy dotrzeć także do tych osób – tłumaczy Arkadiusz Sobiesiak ze zboru świadków Jehowy. – Wiele osób bardzo pozytywnie reaguje na propozycję rozmowy na temat nadziei płynącej z Biblii – podkreśla.

W weekend świadkowie Jehowy uczestniczyli w kolejnym zgromadzeniu. Miało miejsce w sali zgromadzeń przy ul. Kmieca w Lublinie.

– Nasze zgromadzenia rozpoczynają się w listopadzie, a kończą w kwietniu - maju. Są co weekend – dodaje Sobiesiak. – Przyjeżdżają na nie osoby z całego regionu. Stałym punktem takich zgromadzeń jest chrzest, który przyjmuje zwykle kilka osób. Raz w roku odbywa się zgromadzenie regionalne.

W ubiegłym roku ok. 10 tys. świadków Jehowy spotkało się na Arenie Lublin. Wtedy chrzest przyjmuje ok. 80-100 nowych członków.

e-Wydanie

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
acta 2 / 25 marca 2019 o 08:52
+41
po co ich promować?
Avatar
Radykalny Ewangelista / 25 marca 2019 o 10:37
+26
Tej przekłamanej i zmanipulowanej jehowej biblii?
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 10:11
+14
To teraz rozumiem dlaczego mnie na wieniawie pytali o Ukraińców.
Avatar
karo / 25 marca 2019 o 14:47
+11
Łażą bo są posłuszni nakazowi Jezusa, który powiedział :''idźcie i nauczajcie"" a nie powiedział bijcie w dzwony niech do was przyjdą i słuchają, !!!
Avatar
Ciekawski / 25 marca 2019 o 12:43
+11
Intensywność diałań ukraińskich Jehowych, stałe uliczne dyżury na ulicach większości polskich miast, wręcz przeszukiwanie wszystkich dzielnic w celu dotarcia do nowych Ukrainców, powstawanie nowych domów modlitwy, świadzcy, ze nie jest to przypadek, ale metodycznie zorganizowana i finansowana akcja. Kto jest inicjatorem tych działań?
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 08:49
+11
Zaczepiają na ulicy(ostatnio Ponikwoda). Intensywnie poszukują Ukraińców czyżby Polacy zrozumieli ze to "prywatny kościół" jak mawiał słynny polityk nomen omen z Lublina.
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 16:01
+10
Świadkowie Jehowy to sekta a nie religia!!! Uważam, że nawet nie powinni korzystać z dni wolnych od pracy ustanowionych dla katolików!!!!!
Avatar
An / 25 marca 2019 o 15:42
+10
W Tychach również pytają o obcokrajowców ze wschodu...mogą trafić na ludzi którzy potrzebują pomocy, wsparcia i ogólnie rozmowy...Łatwy łup. Kto nie ma własnej wiary to szuka. Każdy robi po swojemu.
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 17:27
+8
To niebezpieczna organizacja, wiem co mówię bo znam ich bardzo dobrze. Ich taktyka to wyprać mózg, pozbawić człowieka zdolności samodzielnego myślenia. Świadkowie jehowy są jak zombi, nie docierają do nich żadne racjonalne argumenty, są jak zaczarowani. Niektórym udaje się wyrwać z tej pułapki, wtedy zaczynają dostrzegać inny świat ten prawdziwy a nie wyimaginowany wtłaczany im podczas ich szkoleń. Uroili sobie że będą żyć wiecznie w raju na ziemi, zapytałem kiedyś starszego zboru żeby mi pokazał gdzie jest napisane w Nowym Testamencie że ludzie będą żyć wiecznie w raju na ziemi, odpowiedział że nie ma takiego zapisu w nowym, ale jest w starym. Powiedział ze Jezus o tym nie nauczał ale Izajasz tak. To bez sensu, to kto jest ważniejszy Jezus czy Izajasz, sami twierdzą że Jezus jest największym nauczycielem ale go nie słuchają tylko starotestamentowych proroków. Co ciekawe nawet żydzi nie wierzą w życie wieczne w raju na ziemi, pomimo ze ich religia opiera się na starym testamencie.
To niebezpieczna organizacja, wiem co mówię bo znam ich bardzo dobrze. Ich taktyka to wyprać mózg, pozbawić człowieka zdolności samodzielnego myślenia. Świadkowie jehowy są jak zombi, nie docierają do nich żadne racjonalne argumenty, są jak zaczarowani. Niektórym udaje się wyrwać z tej pułapki, wtedy zaczynają dostrzegać inny świat ten prawdziwy a nie wyimaginowany wtłaczany im podczas ich szkoleń. Uroili sobie że będą żyć wiecznie w raju na ziemi, zapytałem kiedyś starszego zboru żeby mi pokazał gdzie jest napisane w Nowym Testamencie że ... rozwiń
Avatar
stiopa / 25 marca 2019 o 13:53
+8
ciekawe co obiecują ukrom że ci zmieniają wyznanie,przecież każdy przeciętny ukr to prawosławny?!
Avatar
Pozdrawiam / 12 sierpnia 2019 o 08:29
-1
Zobaczcie na Youtube rozmowę pt:"Jak wygląda droga do uwolnienia duchowego Grzegorz Bacik" We fragmencie od 19.30 s. jest podany przykład modlitwy katolików o uwolnienie nad kobietą (czynny świadek Jehowy).Ta kobieta miała tylko do katolików jedną prośbę,żeby nie modlili się za nią do Matki Bożej,ponieważ jak powiedziała Jej się boi...
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 21:17
+1
co sie wyprawia ,to tęczowi ,to jehowi ,coś za dużo tego,jakaś ukartowana akcja?
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 19:37
-3
Bardzo rzadko chrzest biorą tak młode osoby ja nie widziałem a chodzę na zgromadzenia blisko 10 lat. Przeważnie są to osoby dorosłe które dobrze poznały Biblię i z pełną świadomością oddają życie by kroczyć śladami Jezusa. Tylko ta religia nie bierze broni do ręki. Gdy 1939 roku niemieccy katolicy napadli na Polskę Świadkowie byli w więzieniu za odmowę służby wojskowej.
Avatar
Hehe / 26 marca 2019 o 19:22
+2
10 latek jest za młody i głupi na świadomą decyzję. Jednak wolę takie coś zamiast noszenia małego dziecka do chrztu. Tu i tu jest jest problem. Najlepiej gdyby wszyscy ci, co gadają durnoty na nich, przeczytaliby pismo święte zamiast książeczek z modlitwami. Nawet coś takiego jak piekło zostało wymyślone przez ludzi do straszenia innych...
Avatar
Marian / 26 marca 2019 o 19:10
+2
10 letnie dziecko wie duzo wiecej niz niemowlak a przeważnie w katolicyzmie jest chrzest niemowlakow,czy to jego swiadoma decyzja?Poza tym przez wielu ludzi przemawia nienawisc i brak tolerancji.
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 15:56
0
rzymski katolicyzm myli się w wielu sprawach, ale i organizacja Świadków Jehowy ma również wiele nauk sprzecznych z Biblią ....... ufajcie Wszechmogącemu JEZUSOWI a nie organizacjom _____ GOOGLE : " Błędy w naukach Świadków Jehowy część 2 transfuzja i krwiodawstwo "
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 13:26
-4
83:18 psalm Biblia warszawska katolicka. Tam jest imię Boga zapisane. Jezus w modlitwie wzorcowej na 1 miejscu powiedział święć się imię Twoje. Pan to nie imię. W oryginale Bibli ilie Jehowa bądź Jahwe było zapisane 7tys razy. To że szukają Ukraińców świadczy tylko o ich miłości do bliźniego i chęć podzielenia się prawdą biblijna. Ja tych ludzi bardzo podziwiam. A na fb zobaczcie konta tych ludzi ci ich krytykują albo to fałszywe konta albo jakieś dzieci z gimnazjum co nie mają pojęcia o świcie. Pozdrawiam
Avatar
mi / 26 marca 2019 o 13:12
+2
Najwiecej do powiedzenia o chrzście z wlaswła woli mają ci, co zostali zaniesieni przez rodziców do chrztu. Sekta wierzy w swojego przywódcę, oni wierzą w boga. Już nie będę pisal o setkach świętych, ktorych "chrzescijanie" sami zrobili świętymi. Święty jest tylko Bóg jahwe wg pisma świętego.  Większość tutaj piszacych "chrześcijan" nawet nie wie, jak ich Bóg się im przedstawił. Tylko to co ksiądz powiedzial xD
  Będąc na zgromadzeniach widziałem ,że chrzci się 10 latków. Czy o takiej dojrzałosci mówisz? Czy 10 letnie dziecko jest w stanie myśleć racjonalnie ? Czy jest to jego decyzja a czy może rodziców. Co potem się dzieje z takim dzieckiem gdy mająć 20-30 lat nie chce dalej praktykować tej religii? Tego to już tak chetnie nie mówicie na studium. Otóż takie dziecko za swoją decyzję podjętą w wieku 10 lat może cierpieć przez całe życie gdyż w chwili wyjścia z tej organizacji straci rodzine bo nikt się nie bedzie do niego odzywał. Będzie dla innych Swiadków jak powietrze. Na tych zdjeciach widze starych ludzi bo pzrecież nikt o zdrowych zmysłach nie wejdzie w to "gówno" swiadomie.  0
  Będąc na zgromadzeniach widziałem ,że chrzci się 10 latków. Czy o takiej dojrzałosci mówisz? Czy 10 letnie dziecko jest w stanie myśleć racjonalnie ? Czy jest to jego decyzja a czy może rodziców. Co potem się dzieje z takim dzieckiem gdy mająć 20-30 lat nie chce dalej praktykować tej religii? Tego to już tak chetnie nie mówicie na studium. Otóż takie dziecko za swoją decyzję podjętą w wieku 10 lat może cierpieć przez całe życie gdyż w chwili wyjścia z tej organizacji straci rodzine bo nikt się nie bedzie do niego odzywał. ... rozwiń
Avatar
mi / 26 marca 2019 o 13:09
-2
Będąc na zgromadzeniach widziałem ,że chrzci się 10 latków. Czy o takiej dojrzałosci mówisz? Czy 10 letnie dziecko jest w stanie myśleć racjonalnie ? Czy jest to jego decyzja a czy może rodziców. Co potem się dzieje z takim dzieckiem gdy mająć 20-30 lat nie chce dalej praktykować tej religii? Tego to już tak chetnie nie mówicie na studium. Otóż takie dziecko za swoją decyzję podjętą w wieku 10 lat może cierpieć przez całe życie gdyż w chwili wyjścia z tej organizacji straci rodzine bo nikt się nie bedzie do niego odzywał. Będzie dla innych Swiadków jak powietrze. Na tych zdjeciach widze starych ludzi bo pzrecież nikt o zdrowych zmysłach nie wejdzie w to "gówno" swiadomie. 
Będąc na zgromadzeniach widziałem ,że chrzci się 10 latków. Czy o takiej dojrzałosci mówisz? Czy 10 letnie dziecko jest w stanie myśleć racjonalnie ? Czy jest to jego decyzja a czy może rodziców. Co potem się dzieje z takim dzieckiem gdy mająć 20-30 lat nie chce dalej praktykować tej religii? Tego to już tak chetnie nie mówicie na studium. Otóż takie dziecko za swoją decyzję podjętą w wieku 10 lat może cierpieć przez całe życie gdyż w chwili wyjścia z tej organizacji straci rodzine bo nikt się nie bedzie do niego odzywał. Będzie dla innych S... rozwiń
Avatar
Zombi / 26 marca 2019 o 12:06
-1
Boga nie ma Boga ktoś wymyślił żeby naiwniacy w coś wierzyli i mieli nadzieję na zbawienie ja wierzę w siebie nie ma piekła nie ma nieba nie ma raju a gdy się umrze jest tylko nicość
 Żebyś się nie zdziwił i nie  trafił do innych "zdziwionych"