Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2009 r.
17:38
Edytuj ten wpis

Sylwester na placu Litewskim: Zakopower, Kashmir i Czabanband

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 15 A A

7 tys. imprezowiczów spodziewa się Ratusz na miejskim sylwestrze na pl. Litewskim. Gwiazdą wieczoru ma być zespół Zakopower. Zabawa ma się zacząć o godz. 21.30. – Spodziewamy się, że impreza potrwa do około godz. 2 w nocy – zapowiada Agnieszka Oszust z Kancelarii Prezydenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jako pierwsza o godz. 21.30 zagra grupa Kashmir, której wokalistką jest Katarzyna Pietras, córka Beaty Kozidrak. O 22.40 na scenie pojawi się Zakopower, o północy będzie pokaz sztucznych ogni i życzenia od prezydenta Lublina. Chwilę później do tańca zagrać ma zespół Czabanband specjalizujący się w coverach polskiej i światowej muzyki dance,
pop i rock.

Jak co roku teren imprezy będzie ogrodzony i strzeżony przez ochronę. Będą trzy wejścia: jedno od strony deptaka, drugie od strony placu i ostatnie przy ul. 3 Maja na wysokości przejścia dla pieszych. Ochrona nie będzie wpuszczać osób, które będą mieć przy sobie napoje w szklanych butelkach. Będzie można je przelać do plastikowych kubeczków, które ma rozdawać ochrona.
Komunikacja nocna będzie kursować dwa razy częściej i nieco dłużej niż zwykle. Pierwszy kurs ze śródmieścia o godz. 22.30, następne co pół godziny do 3.30 włącznie.

Kursy nie będą się rozpoczynać z pl. Litewskiego, ale z ul. Hempla i Kołłątaja. Linia 301 w stronę Zbożowej, 302 na Czechów i 303 na Czuby będą odjeżdżać z przystanku przy Hempla obok sklepu. A w stronę Romera, Abramowic i Felina autobusy odjadą z tymczasowego przystanku, który zostanie ustawiony na jedną noc przy ul. Kołłątaja za bramą wjazdową do banku. Kursy obsługiwane będą przez autobusy przegubowe, ale z obawy przed wandalami MPK wyśle w trasę stare ikarusy.

Tegoroczna impreza sylwestrowa na pl. Litewskim kosztować będzie miasto 270 tys. zł.

Objazdy

Impreza wymusi też zmianę organizacji ruchu w śródmieściu. Niedostępny dla samochodów będzie odcinek Krakowskiego Przedmieścia od ul. Kołłątaja do Kapucyńskiej. Szlabany staną tam już pojutrze o godz. 7 rano, a znikną 1 stycznia około godz. 18. W tym czasie część linii autobusowych ma kursować objazdami.

• Linie 2 i 13 z Krakowskiego Przedmieścia skręcą w Kołłątaja, a później przez Hempla i Narutowicza dotrą do pl. Wolności, skąd dalej pojadą zwykłą trasą. Taki objazd obowiązywać będzie w obu kierunkach
• Linia 7 całkowicie ominie Krakowskie Przedmieście. Za pl. Wolności nie skręci z Narutowicza w prawo w Okopową, ale pojedzie w lewo w Mościckiego do Zamojskiej i dalej jak zwykle na Felin
• Linie 15 i 15b z Krakowskiego Przedmieścia pojadą przez Kołłątaja, Hempla i Okopową, dalej jak zwykle
• Linie 51 i 55 z Krakowskiego Przedmieścia skręcą w Kołłątaja i Narutowicza, a dodatkowy postój dla wyrównania czasu będą mieć nie przed Pocztą Główną, ale na pl. Wolności.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewika / 31 grudnia 2009 r. o 13:44
Nie da się ukryć - Lublin będzie miał najlepszego sylwestra w Polsce właśnie dzięki ZAKOPOWER, oni są super !!!!!!!!
Avatar
panjacek / 30 grudnia 2009 r. o 13:10
Ile jeszcze może trwać ta żenada , kto to w ogóle zajmuje się organizacją tej pseudo imprezy Sylwestrowej. Z roku na rok jest coraz gorzej, powielane schematy, brak jakiejkolwiek wizji i utopione kolejne pieniądze. Panie Prezydencie czas juz zmienić nieudolnych pracowników.
Avatar
~sylwester~ / 29 grudnia 2009 r. o 20:15
Czabanband to sie chyba klonuje!!! w sylwestra zagra jednocześnie w Dworze Anna, Termach Pałacowych, no i oczywiście na Placu Litweskim.
Avatar
blackie / 27 grudnia 2009 r. o 17:00
Zakopower... ale lipa już gorzej się nie dało. Kashmir fajny zespół. Byłem kiedyś na ich koncercie i mogę powiedzieć, że dali radę. Kasia Pietras bardzo utalentowana wokalistka i bardzo ładna kobieta Jest co posłuchać i dodatkowo oko zawiesić. (chodzi mi oczywiście o Kasie)
Avatar
SamoLOT / 27 grudnia 2009 r. o 07:48
scrap napisał:
Czabandand??? Przeciez to zespół weselny
A gdzie Bracia i Budka Suflera?


Tych drugich i trzecich do USA wpuszczaja wiec pewnie duzo wyzsze cenniki maja
Avatar
scrap / 26 grudnia 2009 r. o 23:39
Czabandand??? Przeciez to zespół weselny
A gdzie Bracia i Budka Suflera?
Avatar
Sasiad sasiada / 26 grudnia 2009 r. o 19:06
Gościóweczka napisał:
ale wioska ;/
a o transmisji w tv to mozemy pomarzyć, już nawet Toruń nas wyprzedza pod tym względem <lol2>

Europejska Stolica NIEUDOLNOŚCI (co to za kultura czaczaband ?? Kashmir ? - to już lepiej było wziać Braci, Bajm lub jakiś DJ'i i zaprosić TVN ) )


Gdzies tak z 5 lat temu to na ittv byla transmisja. Pamietam bardzo dobrze bo wtedy poza Lublinem bylem i z duma moglem pokazac jak sie Lublin bawi i wita Nowy Rok. O polnocy jakies takie wielkie kolo odpalili kolo pomnika Pilsudskiego i trzeba bylo widziec jak galy ludzie ze stolnicy wytrzeszczali;) Chyba wtedy dumny z zamieszkiwania Lublina bylem po raz pierwszy i niestety chyba ostatni. Pytalem sasiada i mowil, ze od tamtego czasu nikt nie byl kolejnymi transmisjami zainteresowny bo ponoc za duzo ludzi spoza Lublina ogladalo...
nem bylem i z duma moglem pokazac jak sie Lublin bawi i wita Nowy Rok. O polnocy jakies takie wielkie kolo odpalili kolo pomnika Pilsudskiego i trzeba bylo widziec jak galy ludzie ze stolnicy wytrzeszczali;) Chyba wtedy dumny z zamieszkiwania Lublina bylem po raz pierwszy i niestety chyba ostatni. Pytalem sasiada i mowil, ze od tamtego czasu nikt nie byl kolejnymi transmisjami zainteresowny bo ponoc za duzo ludzi spoza Lublina ogladalo... rozwiń
Avatar
Gościóweczka / 26 grudnia 2009 r. o 15:29
ale wioska ;/
a o transmisji w tv to mozemy pomarzyć, już nawet Toruń nas wyprzedza pod tym względem <lol2>

Europejska Stolica NIEUDOLNOŚCI (co to za kultura czaczaband ?? Kashmir ? - to już lepiej było wziać Braci, Bajm lub jakiś DJ'i i zaprosić TVN ) )
Avatar
hehe / 26 grudnia 2009 r. o 14:28
faktycznie jest z czym startować do europejskiej stolicy kultury
Avatar
Kasiarz / 25 grudnia 2009 r. o 23:21
270 tysiecy za 4h igrzysk - malo to czy duzo? 270 tysiecy za lokalna zabawe bez ogolnopolskiej transmisji w TV to malo czy duzo? 270 tysiecy PLN to alternatywnie ile zlatanych w jezdniach dziur?
Avatar
ewika / 31 grudnia 2009 r. o 13:44
Nie da się ukryć - Lublin będzie miał najlepszego sylwestra w Polsce właśnie dzięki ZAKOPOWER, oni są super !!!!!!!!
Avatar
panjacek / 30 grudnia 2009 r. o 13:10
Ile jeszcze może trwać ta żenada , kto to w ogóle zajmuje się organizacją tej pseudo imprezy Sylwestrowej. Z roku na rok jest coraz gorzej, powielane schematy, brak jakiejkolwiek wizji i utopione kolejne pieniądze. Panie Prezydencie czas juz zmienić nieudolnych pracowników.
Avatar
~sylwester~ / 29 grudnia 2009 r. o 20:15
Czabanband to sie chyba klonuje!!! w sylwestra zagra jednocześnie w Dworze Anna, Termach Pałacowych, no i oczywiście na Placu Litweskim.
Avatar
blackie / 27 grudnia 2009 r. o 17:00
Zakopower... ale lipa już gorzej się nie dało. Kashmir fajny zespół. Byłem kiedyś na ich koncercie i mogę powiedzieć, że dali radę. Kasia Pietras bardzo utalentowana wokalistka i bardzo ładna kobieta Jest co posłuchać i dodatkowo oko zawiesić. (chodzi mi oczywiście o Kasie)
Avatar
SamoLOT / 27 grudnia 2009 r. o 07:48
scrap napisał:
Czabandand??? Przeciez to zespół weselny
A gdzie Bracia i Budka Suflera?


Tych drugich i trzecich do USA wpuszczaja wiec pewnie duzo wyzsze cenniki maja
Avatar
scrap / 26 grudnia 2009 r. o 23:39
Czabandand??? Przeciez to zespół weselny
A gdzie Bracia i Budka Suflera?
Avatar
Sasiad sasiada / 26 grudnia 2009 r. o 19:06
Gościóweczka napisał:
ale wioska ;/
a o transmisji w tv to mozemy pomarzyć, już nawet Toruń nas wyprzedza pod tym względem <lol2>

Europejska Stolica NIEUDOLNOŚCI (co to za kultura czaczaband ?? Kashmir ? - to już lepiej było wziać Braci, Bajm lub jakiś DJ'i i zaprosić TVN ) )


Gdzies tak z 5 lat temu to na ittv byla transmisja. Pamietam bardzo dobrze bo wtedy poza Lublinem bylem i z duma moglem pokazac jak sie Lublin bawi i wita Nowy Rok. O polnocy jakies takie wielkie kolo odpalili kolo pomnika Pilsudskiego i trzeba bylo widziec jak galy ludzie ze stolnicy wytrzeszczali;) Chyba wtedy dumny z zamieszkiwania Lublina bylem po raz pierwszy i niestety chyba ostatni. Pytalem sasiada i mowil, ze od tamtego czasu nikt nie byl kolejnymi transmisjami zainteresowny bo ponoc za duzo ludzi spoza Lublina ogladalo...
nem bylem i z duma moglem pokazac jak sie Lublin bawi i wita Nowy Rok. O polnocy jakies takie wielkie kolo odpalili kolo pomnika Pilsudskiego i trzeba bylo widziec jak galy ludzie ze stolnicy wytrzeszczali;) Chyba wtedy dumny z zamieszkiwania Lublina bylem po raz pierwszy i niestety chyba ostatni. Pytalem sasiada i mowil, ze od tamtego czasu nikt nie byl kolejnymi transmisjami zainteresowny bo ponoc za duzo ludzi spoza Lublina ogladalo... rozwiń
Avatar
Gościóweczka / 26 grudnia 2009 r. o 15:29
ale wioska ;/
a o transmisji w tv to mozemy pomarzyć, już nawet Toruń nas wyprzedza pod tym względem <lol2>

Europejska Stolica NIEUDOLNOŚCI (co to za kultura czaczaband ?? Kashmir ? - to już lepiej było wziać Braci, Bajm lub jakiś DJ'i i zaprosić TVN ) )
Avatar
hehe / 26 grudnia 2009 r. o 14:28
faktycznie jest z czym startować do europejskiej stolicy kultury
Avatar
Kasiarz / 25 grudnia 2009 r. o 23:21
270 tysiecy za 4h igrzysk - malo to czy duzo? 270 tysiecy za lokalna zabawe bez ogolnopolskiej transmisji w TV to malo czy duzo? 270 tysiecy PLN to alternatywnie ile zlatanych w jezdniach dziur?