Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2017 r.
11:42

Sześć firm chce zburzyć najdłuższy wiadukt w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A
Wiadukt wyróżnia się tym, że jest w fatalnym stanie technicznym i pewnie dawno by runął, gdyby nie dodatkowe podpory
Wiadukt wyróżnia się tym, że jest w fatalnym stanie technicznym i pewnie dawno by runął, gdyby nie dodatkowe podpory

Szykuje się duża operacja drogowa: najdłuższy wiadukt w mieście zostanie rozebrany, a jego miejsce powstaną cztery mniejsze plus ziemny nasyp. Do miasta zgłosiło się sześć firm gotowych podjąć się tego zadania. Tylko jedna jest za droga

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dziś otwarte zostały oferty w miejskim przetargu na przebudowę ul. Grygowej, która ma się zmienić w dwupasmówkę. Największą częścią zlecenia będzie przeprowadzenie ulicy nad torami kolejowymi. Teraz droga przebiega tu wiaduktem, który jest najdłuższym tego typu obiektem w Lublinie. Główna konstrukcja ma 620 m długości, a oprócz niej jest też 130-metrowa łącznica prowadząca na dół. Daje to razem 750 m. Tyle jest od Bramy Krakowskiej do murku z kwiatami.

Wiadukt wyróżnia się i tym, że jest w fatalnym stanie technicznym i pewnie dawno by runął, gdyby nie dodatkowe podpory ze stali i ograniczenia w ruchu pojazdów: nie za ciężkie, nie za szybko, tylko w jedną stronę. Przebudowa ulicy ma zakończyć tę betonową agonię i udrożnić układ komunikacyjny.

Najpierw mają powstać dwa nowe wiadukty równoległe do starego. Dlaczego dwa? Miasto uznało, że lepiej zbudować krótsze konstrukcje, a między nimi wykonać ziemny nasyp. Gdy taki zestaw będzie już gotowy, przejmie ruch w obie strony. Wtedy stary wiadukt zostanie rozebrany i zastąpiony kolejnymi dwoma, dla drugiej jezdni. Nad nową dwupasmówką ma być poprowadzona trakcja trolejbusowa biegnąca od Pancerniaków do Metalurgicznej.

O zlecenie rywalizuje sześć firm, które stanęły do przetargu ogłoszonego przez Zarząd Dróg i Mostów. Najtańszą ofertę złożył warszawski Budimex z ceną 70,2 miliona złotych, podczas gdy miasto gotowe było nawet na wydatek 96,5 mln.

O tym, kto wygra przetarg przesądzi ostatecznie cena, bo wszystkie firmy zadeklarowały ten sam termin zakończenia robót (koniec marca 2019 r.) i zaoferowały tę samą, pięcioletnią gwarancję.

ILE CHCĄ ZA WIADUKT

* Budimex (Warszawa): 70,2 mln zł

* Energopol Szczecin: 72,1 mln zł

* Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów: 78,9 mln zł

* Strabag (Pruszków): 79,5 mln zł * Mostostal Warszawa: 80 mln zł

* Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR (Zawiercie): 97,1 mln zł

 
Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 01:40
0
dyrektor to niech ustawe poczyta oraz pracownikom szkolenia porobi bo juz wymalowali koperty inwalidzkie niezgodne z przepisami ustawa i niech nie wydaje zgod na parkingi na skrzyzowaniach znajomkom bo prawo jest dla wszystkich a nie jedni mogs drudzy nie bo on nie jest wladny zmieniac ustawe przepisy ruchu drogowego no ale na to wychodzi jacy politycy tacy dyrekorzy i przepisy wiec inni tez maja to gdzies!!! Dosc ukladow politycznych kolesiostwa !!!! zacznijcie czytac ustawe o ruchu drogowym i nekajcie dyrektorow ze pisza nieprawde i lamia ustawe !! NIK co innego miejscowi partyjni dyrektorkowie co innego!!!wiec sad!!! Ludzie walczcie nad debilizmem!!!
dyrektor to niech ustawe poczyta oraz pracownikom szkolenia porobi bo juz wymalowali koperty inwalidzkie niezgodne z przepisami ustawa i niech nie wydaje zgod na parkingi na skrzyzowaniach znajomkom bo prawo jest dla wszystkich a nie jedni mogs drudzy nie bo on nie jest wladny zmieniac ustawe przepisy ruchu drogowego no ale na to wychodzi jacy politycy tacy dyrekorzy i przepisy wiec inni tez maja to gdzies!!! Dosc ukladow politycznych kolesiostwa !!!! zacznijcie czytac ustawe o ruchu drogowym i nekajcie dyrektorow ze pisza nieprawde i lamia ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 01:26
0
ostatnio cos Budimex duzo robi w lublinie i wszystko wygrywa raotem nawet umowy po wybudowaniu na wieniawskiej i do wynajecia hmmm oraz Strabak cos podupada bo to 2 firma co raptem wszystko wygrywa no ale oni robia!!????a lubartow to porazka juz D.M.Majdanka pokazali przeciez to paranoja ile mozna to robic!!??? i uwazam ze normalna firma by to juz dawno zakonczyla i oddala!!! takie moje odczucie a wasze!!????
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 17:18
0
Ja mysle, ze wygra PRDM Parczew, bo to przyjaciele dyrektora ;-)
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 07:46
0
Myślę, że wygra : Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów - to koledzy Dyrektora i dobrzy znajomi
Avatar
O / 20 czerwca 2017 o 16:58
0
undefined napisał:
do "o" - Sowińskiego/Racławickie/Lipowa - przebudowa rusza pod koniec tego roku, po co zabierać głos kiedy się nie ma bladego pojęcia?
 Skąd takie Informacje?  Z tego co wiem to na jesieni dopiero ma być ogłoszony przetarg na przebudowę,  czyli same pracę jak dobrze pójdzie od przyszłego roku
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 16:38
0
do "o" - Sowińskiego/Racławickie/Lipowa - przebudowa rusza pod koniec tego roku, po co zabierać głos kiedy się nie ma bladego pojęcia?
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 16:35
0
Niech nie burzą tylko najpierw budują.
Avatar
o / 20 czerwca 2017 o 12:44
0
tymczasem ulice w centrum w stanie agonalnym...racławickie kolejny rok leżą, po głębokiej się jedzie jak po kartoflisku ehhh
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 12:30
0
Niech budują, to jest dobry skrót lączący ten region miasta.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 01:40
0
dyrektor to niech ustawe poczyta oraz pracownikom szkolenia porobi bo juz wymalowali koperty inwalidzkie niezgodne z przepisami ustawa i niech nie wydaje zgod na parkingi na skrzyzowaniach znajomkom bo prawo jest dla wszystkich a nie jedni mogs drudzy nie bo on nie jest wladny zmieniac ustawe przepisy ruchu drogowego no ale na to wychodzi jacy politycy tacy dyrekorzy i przepisy wiec inni tez maja to gdzies!!! Dosc ukladow politycznych kolesiostwa !!!! zacznijcie czytac ustawe o ruchu drogowym i nekajcie dyrektorow ze pisza nieprawde i lamia ustawe !! NIK co innego miejscowi partyjni dyrektorkowie co innego!!!wiec sad!!! Ludzie walczcie nad debilizmem!!!
dyrektor to niech ustawe poczyta oraz pracownikom szkolenia porobi bo juz wymalowali koperty inwalidzkie niezgodne z przepisami ustawa i niech nie wydaje zgod na parkingi na skrzyzowaniach znajomkom bo prawo jest dla wszystkich a nie jedni mogs drudzy nie bo on nie jest wladny zmieniac ustawe przepisy ruchu drogowego no ale na to wychodzi jacy politycy tacy dyrekorzy i przepisy wiec inni tez maja to gdzies!!! Dosc ukladow politycznych kolesiostwa !!!! zacznijcie czytac ustawe o ruchu drogowym i nekajcie dyrektorow ze pisza nieprawde i lamia ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 01:26
0
ostatnio cos Budimex duzo robi w lublinie i wszystko wygrywa raotem nawet umowy po wybudowaniu na wieniawskiej i do wynajecia hmmm oraz Strabak cos podupada bo to 2 firma co raptem wszystko wygrywa no ale oni robia!!????a lubartow to porazka juz D.M.Majdanka pokazali przeciez to paranoja ile mozna to robic!!??? i uwazam ze normalna firma by to juz dawno zakonczyla i oddala!!! takie moje odczucie a wasze!!????
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 17:18
0
Ja mysle, ze wygra PRDM Parczew, bo to przyjaciele dyrektora ;-)
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 07:46
0
Myślę, że wygra : Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów - to koledzy Dyrektora i dobrzy znajomi
Avatar
O / 20 czerwca 2017 o 16:58
0
undefined napisał:
do "o" - Sowińskiego/Racławickie/Lipowa - przebudowa rusza pod koniec tego roku, po co zabierać głos kiedy się nie ma bladego pojęcia?
 Skąd takie Informacje?  Z tego co wiem to na jesieni dopiero ma być ogłoszony przetarg na przebudowę,  czyli same pracę jak dobrze pójdzie od przyszłego roku
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 16:38
0
do "o" - Sowińskiego/Racławickie/Lipowa - przebudowa rusza pod koniec tego roku, po co zabierać głos kiedy się nie ma bladego pojęcia?
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 16:35
0
Niech nie burzą tylko najpierw budują.
Avatar
o / 20 czerwca 2017 o 12:44
0
tymczasem ulice w centrum w stanie agonalnym...racławickie kolejny rok leżą, po głębokiej się jedzie jak po kartoflisku ehhh
Avatar
Gość / 20 czerwca 2017 o 12:30
0
Niech budują, to jest dobry skrót lączący ten region miasta.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 6 1

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 8 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 3 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 36 7

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!