Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2018 r.
21:03

Szybki internet dotrze do co trzeciego gospodarstwa domowego w woj. lubelskim

Autor: Zdjęcie autora toma
17 10 A A

16 tys. światłowodów powstanie na terenie województwa lubelskiego w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki rozbudowie infrastruktury szybki internet zostanie podłączony do 275 tys. gospodarstw domowych i ponad 1,4 tys. szkół w całym regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wtorek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowy z firmami, które w ciągu kilkunastu miesięcy mają zrealizować inwestycję. Wśród trzech wykonawców jest Hrubieszowska Telewizja Kablowa sp. z o.o.

– Region lubelski jest miejscem specyficznym, bo zaniedbania w infrastrukturze telekomunikacyjnej są bardzo duże. Mówimy o inwestycjach, które łącznie przekraczają 1,1 mld zł. Skala jest nieporównywalna, bo cały projekt opiewa na 6 mld zł, z czego 4 mld zł pochodzą ze środków publicznych. Jedna szósta tej kwoty będzie więc ulokowana na terenie województwa lubelskiego – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

– Na tym projekcie skorzysta jedna trzecia naszego regionu, w największym stopniu ta najmniej zurbanizowana i najbardziej potrzebująca tego rodzaju infrastruktury. Gdyby nie ta pomoc, taka infrastruktura na tych terenach by nie powstała, bo dla prywatnych operatorów byłoby to nieopłacalne – dodaje Artur Soboń, pochodzący z województwa lubelskiego wiceminister inwestycji i rozwoju.

– Mówimy o inwestycjach, które przekraczają 1,1 mld zł – podkreślił minister cyfryzacji Marek Zagórski
– Mówimy o inwestycjach, które przekraczają 1,1 mld zł – podkreślił minister cyfryzacji Marek Zagórski (fot. Maciej Kaczanowski)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 21:40
+13
BZDURY! Od kilku lat światłowód jest położony wzdłuż drogi przy której mieszkam i nie ma możliwości żeby się do niego podłączyć. Wydają miliony na kładzenie kabli tylko po to żeby wydać kasę z UE i poprawić statystyki. Według statystyk mam już dostęp do szybkiego internetu, ale w praktyce światłowód położony 10 metrów od domu nie oznacza że można z niego skorzystać.
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 21:32
+4
Soboń co z helikopterami?
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 21:13
+4
Co to znaczy "szybki internet" i jak się ma do tego "16 tys. światłowodów"?
Avatar
Gość / 6 dni temu o 08:04
+1
Huraaa!!! Teraz to będzie hejt!!!
Avatar
wyborca / 11 września 2018 o 22:02
+1
zrobiona przez marszałka światłowodowa sieć szkieletowa i punkty dostępowe czy jakoś tak już dawno działają. A wojewoda chwali się podpisaniem umowy z jakimiś lokalnymi operatorami z Hrubieszowa, śmieszne sukcesy. Już parę lat mam na wsi kilka razy szybszy internet światłowodowy niż w mieście i do tego za rozsądną cenę bez, jakiegoś tam abonamentu jak w Orenżu. A dla pana wojewody i ministra sobonia to takie przysłowie proponuję: ZOBACZYŁA ŻABA ŻE KONIE KUJĄ I TEŻ NOGĘ PODSTAWIA.
Avatar
zbylo / 4 dni temu o 10:00
0
Będzie to sieć dostępowa dla mieszkańców nie tak jak szkieletowa układana wcześniej natomiast oburzeniem jest to że warunki konkursu które zafundowało nam CPC faworyzowały tylko największe firmy albo największych kombinatorów 
Avatar
ciekawy / 6 dni temu o 10:04
0
Będzie okazja żeby znowu coś ukręcić kasy dla niektórych a efekty będą podobnie jak z projektem marszałka.
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 22:13
0
Ja przez mój ogród przekopac nie dam!
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 23:12
-1
marszalek? szkieletowa? LOL!! oni nie dzierżawią przypadkiem rożnych odcinków łącz? - ale cicho sza, bo NIK się dowie i ludowcy polegną
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 21:37
-1
Co ten PiSowski oszołom pierdzieli. Światłowód zakopany przez samorząd wojewódzki leży już w ziemi od kilku lat. A ja np. mieszkając na podlubartowskiej wsi korzystam z niego już od dawna i mam możliwość wykupienia sobie 150 Megabitów z telewizją i internetem w światłowodzie od prywatnego lokalnego operatora z Lubartowa. Lubartowskie Interduo i Ambit już kilka lat temu wybudowały światłowodowe sieci na wsiach kilka korzystając z dofinansowania marszałka. PiSowskie dziady nie potrafią nic własnego zaproponować tylko podpinają się pod cudze już wdrożone pomysły jak i biją wyborczą pianę na każdym kroku.
Co ten PiSowski oszołom pierdzieli. Światłowód zakopany przez samorząd wojewódzki leży już w ziemi od kilku lat. A ja np. mieszkając na podlubartowskiej wsi korzystam z niego już od dawna i mam możliwość wykupienia sobie 150 Megabitów z telewizją i internetem w światłowodzie od prywatnego lokalnego operatora z Lubartowa. Lubartowskie Interduo i Ambit już kilka lat temu wybudowały światłowodowe sieci na wsiach kilka korzystając z dofinansowania marszałka. PiSowskie dziady nie potrafią nic własnego zaproponować tylko podpinają się pod cudze... rozwiń
Avatar
zbylo / 4 dni temu o 10:00
0
Będzie to sieć dostępowa dla mieszkańców nie tak jak szkieletowa układana wcześniej natomiast oburzeniem jest to że warunki konkursu które zafundowało nam CPC faworyzowały tylko największe firmy albo największych kombinatorów 
Avatar
ciekawy / 6 dni temu o 10:04
0
Będzie okazja żeby znowu coś ukręcić kasy dla niektórych a efekty będą podobnie jak z projektem marszałka.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 08:04
+1
Huraaa!!! Teraz to będzie hejt!!!
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 23:12
-1
marszalek? szkieletowa? LOL!! oni nie dzierżawią przypadkiem rożnych odcinków łącz? - ale cicho sza, bo NIK się dowie i ludowcy polegną
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 22:13
0
Ja przez mój ogród przekopac nie dam!
Avatar
wyborca / 11 września 2018 o 22:02
+1
zrobiona przez marszałka światłowodowa sieć szkieletowa i punkty dostępowe czy jakoś tak już dawno działają. A wojewoda chwali się podpisaniem umowy z jakimiś lokalnymi operatorami z Hrubieszowa, śmieszne sukcesy. Już parę lat mam na wsi kilka razy szybszy internet światłowodowy niż w mieście i do tego za rozsądną cenę bez, jakiegoś tam abonamentu jak w Orenżu. A dla pana wojewody i ministra sobonia to takie przysłowie proponuję: ZOBACZYŁA ŻABA ŻE KONIE KUJĄ I TEŻ NOGĘ PODSTAWIA.
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 21:40
+13
BZDURY! Od kilku lat światłowód jest położony wzdłuż drogi przy której mieszkam i nie ma możliwości żeby się do niego podłączyć. Wydają miliony na kładzenie kabli tylko po to żeby wydać kasę z UE i poprawić statystyki. Według statystyk mam już dostęp do szybkiego internetu, ale w praktyce światłowód położony 10 metrów od domu nie oznacza że można z niego skorzystać.
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 21:37
-1
Co ten PiSowski oszołom pierdzieli. Światłowód zakopany przez samorząd wojewódzki leży już w ziemi od kilku lat. A ja np. mieszkając na podlubartowskiej wsi korzystam z niego już od dawna i mam możliwość wykupienia sobie 150 Megabitów z telewizją i internetem w światłowodzie od prywatnego lokalnego operatora z Lubartowa. Lubartowskie Interduo i Ambit już kilka lat temu wybudowały światłowodowe sieci na wsiach kilka korzystając z dofinansowania marszałka. PiSowskie dziady nie potrafią nic własnego zaproponować tylko podpinają się pod cudze już wdrożone pomysły jak i biją wyborczą pianę na każdym kroku.
Co ten PiSowski oszołom pierdzieli. Światłowód zakopany przez samorząd wojewódzki leży już w ziemi od kilku lat. A ja np. mieszkając na podlubartowskiej wsi korzystam z niego już od dawna i mam możliwość wykupienia sobie 150 Megabitów z telewizją i internetem w światłowodzie od prywatnego lokalnego operatora z Lubartowa. Lubartowskie Interduo i Ambit już kilka lat temu wybudowały światłowodowe sieci na wsiach kilka korzystając z dofinansowania marszałka. PiSowskie dziady nie potrafią nic własnego zaproponować tylko podpinają się pod cudze... rozwiń
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 21:32
+4
Soboń co z helikopterami?
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 21:13
+4
Co to znaczy "szybki internet" i jak się ma do tego "16 tys. światłowodów"?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 0 0

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 14 0

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 0 5

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 0 11

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi!

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi! 8 0

Ponad 455 litrów krwi oddali od 9 lipca do końca sierpnia uczestnicy wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i lodziarni Bosko. Każdego dnia pierwsza 20. dawców dostawała bon na dwie porcje lodów w popularnej lodziarni na lubelskim deptaku.

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność 0 4

Niegospodarność zarzucił Krzysztofowi Żukowi poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Swą konferencję prasową zwołał obok osiedlowego boiska zbudowanego w 2014 r. przy ul. Altanowej.

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona
galeria

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona 0 0

W poniedziałek zaczęła się rozbiórka trzech kamienic koło ronda przy Gali, którego przebudowa ma rozpocząć tej jesieni.

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia]
galeria

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia] 19 2

Nie rezygnują, ale zawieszają protest. Sadownicy, którzy we wtorek manifestowali przy trzech zakładach przetwórczych w powiecie opolskim, zamierzają jeszcze tam wrócić z transparentami

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
27 września 2018, 19:00

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 19 w Pracowniach Kultury Maki (ul. Olchowa 8) pierwszy po wakacjach Klub Fanów Dobrych Filmów. Zobaczymy oscarowe Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 24 1