Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2019 r.
9:08

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

20 45 A A
WORD podlega marszałkowi województwa, który powołuje szefów tych instytucji oraz ich zastępców. Przedstawiciele lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego zapewniają jednak, że nie mieli nic wspólnego z zatrudnieniem Piotra S.
WORD podlega marszałkowi województwa, który powołuje szefów tych instytucji oraz ich zastępców. Przedstawiciele lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego zapewniają jednak, że nie mieli nic wspólnego z zatrudnieniem Piotra S.

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oficjalnie Piotr S. odszedł z pracy z przyczyn osobistych. Sam złożył rezygnację. 38-latek ma jednak poważne kłopoty z prawem. Prokuratura Rejonowa Lublin – Północ postawiła mu zarzuty dotyczące usiłowania oszustwa. Sprawa trafiła już na wokandę Sądu Okręgowego w Lublinie.

Z aktu oskarżenia wynika, że 38-latek próbował wyłudzić cenną działkę od dwóch przedsiębiorców z Lublina. Podpisał umowę na kupno ziemi, chociaż nie miał pieniędzy, by za nią zapłacić. Chodzi o działkę w Sławatyczach. Grunt o powierzchni 0,75 ha wyceniono w sumie na 676,5 tys. zł. Z akt sprawy wynika, że po podpisaniu umowy Piotr S. miał dwa tygodnie na zapłatę. Sprzedający nie dostali jednak ani grosza. Mimo kolejnych wezwań, 38-latek nie uregulował należności.

Przedsiębiorcy wystąpili więc do sądu z wnioskiem o nadanie aktowi notarialnemu klauzuli wykonalności. Następnie, z końcem czerwca ubiegłego roku, rozwiązali umowę z Piotrem S. Sprawą zajęła się również prokuratura, co skończyło się zarzutami i aktem oskarżenia.

Podczas śledztwa Piotr S. przyznał się do winy. Złożył krótkie wyjaśnienia, w których potwierdził jedynie, że kupił działkę i za nią nie zapłacił. Z uwagi na wysokość strat, na jakie naraził przedsiębiorców, grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Kolejną rozprawę zaplanowano na wrzesień.

Piotr S. to sympatyk Prawa i Sprawiedliwości. Jasno deklarował swoje polityczne preferencje m.in. w mediach społecznościowych. Po ubiegłorocznych wyborach samorządowych zaczął pojawiać się w towarzystwie marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego oraz innych działaczy PiS.

Podczas kampanii wyborczej na swoim facebookowym profilu zamieścił baner Renaty Bieleckiej – ówczesnej kandydatki PiS na wójta gminy Głusk. Po wyborach Bielecka została szefem WORD w Lublinie. W styczniu tego roku fotel jej zastępcy zajął właśnie Piotr S.

– Do pracy mojego zastępcy nie miałam uwag. 8 lipca złożył rezygnację z pracy motywując swoją decyzję względami rodzinnymi – mówi Dziennikowi Renata Bielecka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Piotr S. przed objęciem stanowiska był popierany właśnie przez dyrektor Bielecką.

WORD podlega marszałkowi województwa, który powołuje szefów tych instytucji oraz ich zastępców. Przedstawiciele lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego zapewniają jednak, że nie mieli nic wspólnego z zatrudnieniem Piotra S.

– Marszałek nie ingeruje w decyzje personalne dyrektor podległej jednostki. Pani dyrektor prowadzi niezależną politykę i sama dobiera swoich współpracowników – przekonuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
www. / 17 lipca 2019 o 12:55
+12
zastępców wybierają sobie sami dyrektorzy a nie urząd marszałkowski... taki panuje zwyczaj
 to dlaczego w ROPS wszystkie dyrektorki są z Kraśnika ?
Avatar
K / 17 lipca 2019 o 13:23
+10
Na siłę próbujecie powiązać jakiegoś anonimowego gościa z marszałkiem Stawiarskim i jego otoczeniem, chyba tylko po to, żeby zaszkodzić. Jasno jest powiedziane, że zatrudniła go pani Bielecka, dyrektor WORD.
Jacy wy jesteście liberalni... A jednocześnie w innych komentarzach wyciągacie Millera i Cimoszewicza, że działali w PZPR, która to partia była podobno zbrodnicza, a juz na pewno była przewodnią siłą narodu w czasach socjalizmu, systemu wg was zbrodniczego. Cóż za relatywizm ocen... Typowy dla PiSowców i ich sympatyków. Piotrowicz Wam w waszych szeregach nie przeszkadza, ale inni byli działacze PZPR, to wg was bandyci. Puknijcie się mocno łbami w ścianę - może to coś da.
Jacy wy jesteście liberalni... A jednocześnie w innych komentarzach wyciągacie Millera i Cimoszewicza, że działali w PZPR, która to partia była podobno zbrodnicza, a juz na pewno była przewodnią siłą narodu w czasach socjalizmu, systemu wg was zbrodniczego. Cóż za relatywizm ocen... Typowy dla PiSowców i ich sympatyków. Piotrowicz Wam w waszych szeregach nie przeszkadza, ale inni byli działacze PZPR, to wg was bandyci. Puknijcie się mocno łbami w ścianę - może to coś da. rozwiń
Avatar
Polak mały / 17 lipca 2019 o 12:52
+9
dyrektorka Wordu zatrudniła człowieka a ci już ględzą że związany z PiS, co za żenada
 ta po***a baba tak się nadaje na dyrektora, jak ten gnój na zastepce, typowy PIS, jak jezdziłem przez Głusk to widziałem jak wisiała na płotach z logo PIS
Avatar
Lusi / 17 lipca 2019 o 09:25
+8
Stawarski i Mulawa doznali gwałtownej amnezji i nieznają niewiedzą niekojarzą kim jest ów Piotr. Żałosne...
Avatar
Adriann / 17 lipca 2019 o 09:37
+7
A kto powołuje Dyrektora WORD ktory jest opowiedzialny za obsadzanie stanowisk w WORD.Koleś zasiada na sesjach ubrany jak dres obok Stawiarskiego i Mulawy a ci udają teraz ze go nieznają.Ot trzeba mieć tupet.
Avatar
gość / 17 lipca 2019 o 10:18
+6
Żałosne próby obrony reputacji Stawiarskiego
Avatar
Fllex / 17 lipca 2019 o 09:42
+6
Człowiek Piwa I Słoniny to i standardy rodem z Nowogrodzkiej. Coś zamówić, nie zapłacić, oszukać. Kaczy Syn był dla niego w tych sprawach wzorcem.
Avatar
mierny bierny / 17 lipca 2019 o 09:37
+6
czy kogos moze to jeszce dziwic pisior i wszystko w temacie
Avatar
zorro / 17 lipca 2019 o 11:50
+5
nie wiem o co chodzi. Ktoś podpisał umowę przedwstępną przed notariuszem i zrezygnował z kupna bo np nie dostał kredytu. W akcie był pewnie zapis że gdy odstąpi od kupna to poniesie karę FINANSOWĄ bo na pewno nie karną!!! Gdzie tu przestępstwo i co ma do tego PiS skoro to zwykły wyborca /może głosował na tą partią-nic więcej/ w "wolnym kraju"? Dlaczego stracił stanowisko? Dziennik Wschodni ma wybitnie naiwnych "dziennikarzy śledczych którzy znają świetnie prawo" skoro uwierzyli że odstąpienie od Umowy kończy się więzieniem. Tymczasem musi być drugie dno bo nie wierzę by poważni prokuratorzy byli aż tak niedouczeni.
nie wiem o co chodzi. Ktoś podpisał umowę przedwstępną przed notariuszem i zrezygnował z kupna bo np nie dostał kredytu. W akcie był pewnie zapis że gdy odstąpi od kupna to poniesie karę FINANSOWĄ bo na pewno nie karną!!! Gdzie tu przestępstwo i co ma do tego PiS skoro to zwykły wyborca /może głosował na tą partią-nic więcej/ w "wolnym kraju"? Dlaczego stracił stanowisko? Dziennik Wschodni ma wybitnie naiwnych "dziennikarzy śledczych którzy znają świetnie prawo" skoro uwierzyli że odstąpienie od Umowy kończy się więzieni... rozwiń
Avatar
gość / 17 lipca 2019 o 10:16
+5
– Marszałek nie ingeruje w decyzje personalne dyrektor podległej jednostki. Pani dyrektor prowadzi niezależną politykę i sama dobiera swoich współpracowników – Pytam się od kiedy?
Avatar
Marek / 20 lipca 2019 o 10:57
+1
Mi się wydaje że gościo był na sztukę na umowie i potem się to czepili akurat Ci co go w to wyciągnęli są powiązani mocno z Po jeden to zięć radnej miasta Lublin M.W i ładnie to załatwili szkoda chłopa i tyle całe PO to oszuści.
Avatar
Gosc / 18 lipca 2019 o 16:56
-2
Dla obszczymurkow z PO, jeżeli chodzi o PiS wszystko jest przestepstwem
Avatar
Uczciwość / 18 lipca 2019 o 09:42
+3
Jak to jest, że partia mająca w nazwie Prawo i Sprawiedliwość daje pracę i tym samym autoryzuje krętaczy, oszustów i wyłudzaczy? Czy Marszałek Stawiarski i Pan Mulawa nie sprawdzają ludzi których rekomendują na najwyższe stanowiska? Czy to miał być człowiek do brudnych interesów?
Avatar
xaxaxaxa / 18 lipca 2019 o 00:37
+3
Jak z PiSu to niech kupi górki czechowskie
Avatar
K / 17 lipca 2019 o 13:24
+3
ŁoPOzycja lementuje i czepia się wszystkiego. Bzdurek. Co ŁoPOzycja i ZSL zrobili dla Polski przez ostatnie 30 lat, w kraju i lokalnie? NIC, zniszczyli prawie wszystko i wyprzedali za garść EURO. W lustro niech ŁoPOzycja i ZSL popatrzy. Gdzie URSUS i FSC oraz inne zakłady? Teraz PIS to odbudowuje po ŁoPOzycji chachmętach. Spadać, w październiku znikniecie i te wasze niemieckie gazeciny.
 Jakieś przykłady na poparcie tezy, że PiS cokolwiek odbudował?...
Avatar
K / 17 lipca 2019 o 13:23
+10
Na siłę próbujecie powiązać jakiegoś anonimowego gościa z marszałkiem Stawiarskim i jego otoczeniem, chyba tylko po to, żeby zaszkodzić. Jasno jest powiedziane, że zatrudniła go pani Bielecka, dyrektor WORD.
Jacy wy jesteście liberalni... A jednocześnie w innych komentarzach wyciągacie Millera i Cimoszewicza, że działali w PZPR, która to partia była podobno zbrodnicza, a juz na pewno była przewodnią siłą narodu w czasach socjalizmu, systemu wg was zbrodniczego. Cóż za relatywizm ocen... Typowy dla PiSowców i ich sympatyków. Piotrowicz Wam w waszych szeregach nie przeszkadza, ale inni byli działacze PZPR, to wg was bandyci. Puknijcie się mocno łbami w ścianę - może to coś da.
Jacy wy jesteście liberalni... A jednocześnie w innych komentarzach wyciągacie Millera i Cimoszewicza, że działali w PZPR, która to partia była podobno zbrodnicza, a juz na pewno była przewodnią siłą narodu w czasach socjalizmu, systemu wg was zbrodniczego. Cóż za relatywizm ocen... Typowy dla PiSowców i ich sympatyków. Piotrowicz Wam w waszych szeregach nie przeszkadza, ale inni byli działacze PZPR, to wg was bandyci. Puknijcie się mocno łbami w ścianę - może to coś da. rozwiń
Avatar
www. / 17 lipca 2019 o 12:55
+12
zastępców wybierają sobie sami dyrektorzy a nie urząd marszałkowski... taki panuje zwyczaj
 to dlaczego w ROPS wszystkie dyrektorki są z Kraśnika ?
Avatar
Polak mały / 17 lipca 2019 o 12:52
+9
dyrektorka Wordu zatrudniła człowieka a ci już ględzą że związany z PiS, co za żenada
 ta po***a baba tak się nadaje na dyrektora, jak ten gnój na zastepce, typowy PIS, jak jezdziłem przez Głusk to widziałem jak wisiała na płotach z logo PIS
Avatar
Gość / 17 lipca 2019 o 12:21
-10
... i za to szanuję PIS - Jeśli ktoś z nich coś przeskrobie, to wylatuje. W innych partiach zaraz roztoczyliby nad przestępcą parasol prawników i sędziów na telefon patrz sawicka, zdanowska, chlebowski, bury .
Avatar
zorro / 17 lipca 2019 o 11:50
+5
nie wiem o co chodzi. Ktoś podpisał umowę przedwstępną przed notariuszem i zrezygnował z kupna bo np nie dostał kredytu. W akcie był pewnie zapis że gdy odstąpi od kupna to poniesie karę FINANSOWĄ bo na pewno nie karną!!! Gdzie tu przestępstwo i co ma do tego PiS skoro to zwykły wyborca /może głosował na tą partią-nic więcej/ w "wolnym kraju"? Dlaczego stracił stanowisko? Dziennik Wschodni ma wybitnie naiwnych "dziennikarzy śledczych którzy znają świetnie prawo" skoro uwierzyli że odstąpienie od Umowy kończy się więzieniem. Tymczasem musi być drugie dno bo nie wierzę by poważni prokuratorzy byli aż tak niedouczeni.
nie wiem o co chodzi. Ktoś podpisał umowę przedwstępną przed notariuszem i zrezygnował z kupna bo np nie dostał kredytu. W akcie był pewnie zapis że gdy odstąpi od kupna to poniesie karę FINANSOWĄ bo na pewno nie karną!!! Gdzie tu przestępstwo i co ma do tego PiS skoro to zwykły wyborca /może głosował na tą partią-nic więcej/ w "wolnym kraju"? Dlaczego stracił stanowisko? Dziennik Wschodni ma wybitnie naiwnych "dziennikarzy śledczych którzy znają świetnie prawo" skoro uwierzyli że odstąpienie od Umowy kończy się więzieni... rozwiń