Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 czerwca 2019 r.
11:44

Szybkie randki dla katolików w Lublinie. Więcej chętnych kobiet niż mężczyzn

147 23 A A

To pierwsza tego typu inicjatywa w Lublinie. Na Studenckie Zapoznajki, czyli chrześcijańskie szybkie randki, zgłosiło się o wiele więcej kobiet niż mężczyzn

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Speed-dating (szybka randka – red.) to takie wydarzenie, podczas którego będziesz mógł porozmawiać z każdą osobą w cztery oczy. Masz szansę poznać ciekawych ludzi, przełamać nieśmiałość, dowiedzieć się czegoś nowego. A przede wszystkim – jeśli zaiskrzy – całe Twoje życie może wywrócić się do góry nogami!” – zachęcają poprzez Facebooka organizatorzy wydarzenia.

Jest ono adresowane do singli i singielek w wieku od 19 do 30 lat, którzy „utożsamiają się z chrześcijańskimi wartościami”.

Studenckie Zapoznajki, czyli chrześcijańskie szybkie randki, to pierwsza taka inicjatywa w Lublinie. Organizuje je Oddział Studencki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

– Chcieliśmy stworzyć przestrzeń dla ludzi, którzy kierują się podobnymi wartościami jak my. Aby miały okazję się poznać – mówi Klaudia Ziębka, prezes KSM Studencki w Lublinie. – Chcemy też zaznaczyć, że istniejemy jako wspólnota studentów i wypromować naszą działalność.

Zainteresowanie czwartkową Studencką Zapoznajką jest spore, zwłaszcza ze strony kobiet. – Założyliśmy, że w spotkaniu będzie uczestniczyć 15 kobiet i 15 mężczyzn – tłumaczy Ziębka. – Ale pań zgłosiło się bardzo dużo, znacznie więcej niż przewidywaliśmy. W przypadku mężczyzn w środę mieliśmy jeszcze dwa wolne miejsca.

Spotkanie rozpocznie się mszą świętą w intencji poszukujących dobrego męża/dobrej żony. Nabożeństwo w intencji miłości, na które mogą przyjść wszyscy, zostanie odprawione w kościele rektoralnym przy ul. Królewskiej 9 (p.w. św. Piotra Apostoła) o godz. 18.

– Później przejdziemy do recepcji, gdzie uczestnicy Studenckich Zapoznajek otrzymają numerki – tłumaczy Ziębka. – Po krótkim wstępie i objaśnieniu zasad rozpoczną się rozmowy. Każdy będzie mieć 5 minut na porozmawianie ze sobą. W połowie spotkania zrobimy przerwę na kawę i herbatę. Po niej uczestnicy dokończą swoje rozmowy.

W dalszej kolejności organizatorzy Zapoznajek przewidują poczęstunek i integrację – wspólne zabawy i rozmowy.

• Czy 5 minut to nie za krótki czas na poznanie? 

– Sądzimy, że to wystarczy. Tym bardziej, że jeśli ktoś będzie chciał jeszcze porozmawiać czy o coś dopytać, to będzie na to czas podczas integracji – zaznacza Klaudia Ziębka.

W tym czasie organizatorzy wydarzenia zbiorą ankiety wypełnione przez uczestników. – W ankietach zaznaczą, czy są zainteresowane jakąś konkretną osobą. Jeśli dwie osoby będą zgodne, to po zakończeniu spotkania otrzymają do siebie numery telefonów – dodaje prezeska KSM.

Nie wiadomo jeszcze, czy wydarzenie będzie organizowane cyklicznie. – Zobaczymy, czy ta inicjatywa się sprawdzi i jakie będą tego rezultaty. Myślę, że jeśli będzie taka potrzeba i będą zainteresowani, to je powtórzymy – podkreśla Klaudia Ziębka.
Chrześcijańskie szybkie randki to nie jedyny sposób na poznanie swojej drugiej połówki. W sieci można znaleźć też sporo portali randkowych dla katolików.

Speed dating

Historia szybkich randek zaczęła się w USA. Zostały wymyślone w 1998 r. w Los Angeles przez rabina Yaacova Deyo. Pomysł szybko chwycił. Obecnie idea szybkich randek jest znana i popularna na całym świecie.

e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marta... / 6 czerwca 2019 o 14:52
+17
...żadnej informacji o wysokości wpisowego! Fajnie byłoby tę ofertę poszerzyć o jakieś rabaty na pokoje hotelowe.
Avatar
ja / 6 czerwca 2019 o 14:23
+16
wszystkie znane mi osoby deklarujace się jako wierzące, które bardzo gorliwie praktykują i afiszują się ze swoją wiarą, są w życiu codziennym cwane, niekoleżeńskie i latwo dające się przekupić. Na zasadzie :" panu bogu świeczkę a diablu ogarek".
Avatar
POLOWANIE NA ŁOSIA ROZPOCZĘTE / 6 czerwca 2019 o 14:52
+15
pamiętajcie o rozdzielności majatkowej i ...alimentach
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 11:52
+10
no to nieźle, chyba jednak się nawrócę...;) albo pójdę jako zagubiony grzesznik, Panie uwielbiają mieć misję w stosunku do faceta :)
Avatar
hmm / 6 czerwca 2019 o 14:33
+9
A JAKIE TO SA CHRZEŚCIJANSKIE WATOSCI ? NIECH KTOS DA MI PRZYKŁAD? KSIĘŻA NIE SA AUTORYTETEM, WIEC CO I KTO JEST TYM PRAWDZIWYM CHRZEŚCIJANINEM?
 Prawdziwym chrześcijaninem jesteś Ty sam dopóki chce Ci się tych wartości szukać jako wzoru życia dla siebie.. Przestaniesz nim być jeśli będziesz tych wartości szukać u innych, oskarżać innych o ich brak lub po prostu przestaniesz szukać...
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 14:02
+9
Uważam, że to super inicjatywa dla młodych ludzi
Avatar
Maxi Kaz / 6 czerwca 2019 o 12:25
+8
Czy w ankiecie należy podać stan konta oraz zobowiązania?
Avatar
Dymitr / 6 czerwca 2019 o 12:08
+8
Katolików..Dla prawdziwych katoilików, deklarujących się jako katolicy czy ochrzczonych i oficjalnie przynależących do kk. Bo tych pierwszych jest coś ok. 20% (regularnie uczestnicących we mszy świętej, poszczących w piątki, chodzących na pielgrzymki, uczestniczących w spotkaniach Oazowych), tych drugich 80%, a tych trzecich coś koło 92%.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 16:08
+6
Dobra inicjatywa nie powiem, że nie i nie tylko dla katolików, takie spotkania powinny być normą wszędzie. Młodzi ludzie mają jeden zasadniczy problem w obecnych czasach pełnych social mediów i smartfonów - mianowicie nie potrafią ze sobą rozmawiać - nie pytamy się nikogo wprost co lubisz? czego nie lubisz?, jakie masz pasje? zainteresowania? Trzeba sobie siąść na ławce, pogadać dłuższą chwilę i tak poznaje się najlepiej drugą połówkę - face to face. Z jednej strony dziewczyny teraz są bardzo pewne siebie, niezależne, samodzielne zaś chłopaki infantylne, nieśmiałe, często ukrywające swoje męskie cechy jak zdolności przywódcze, odwaga, zmysł organizatorski. Problem też jest innej natury poza rozjeżdżającymi się pomiędzy obiema płciami różnicami, które się zintensyfikowały poprzez media i treści w internecie - które to starają się marginalizować mężczyzn i na maksa wspierać kobiety, co rodzi nastroje feministyczne, jaki jest zatem problem? Dąży się do skonsumowania relacji a nie delektowania się nią - chcemy poznać kogoś na szybko i zaliczyć - w ten sposób to nie dziwmy się, że związki szybko się rozpadają - bo oparte są tylko o romansowanie i fizyczność, nie ma uczucia, nie ma szczerego zainteresowania. W czasach, gdy nie było smartfonów i mediów społecznościowych dużo łatwiej było się ludziom poznawać, inna była samoświadomość i powiem więcej - ludzie mieli tyle fajnych i kreatywnych pomysłów by spędzić razem czas i nie musiały być to wcale wyjazdy za granice - a po prostu ludzie cieszyli się samym faktem przebywania ze sobą, można było pograć w jakieś gry razem, pójść do kina, na spacer, na rowery - ale kontakt face to face dominował, nic nie ściągało uwagi - co teraz jest nagminne w erze smartfonów i mediów społecznościowych - te kwestie rujnują związki - ludzie widzą tylko te aspekty, gdzie ktoś się chwali swoim życiem, a po zapoznaniu się bliższym okazuje się, że osoba znana z insta czy z fejsa jest zupełnie inna i pojawia się nam konflikt charakterów. Mało tego taki facebook czy instagram działają krzywdząco - ludzie wpadają w kompleksy, bo zobaczą zdjęcia celebrytów czy gwiazd i czują się brzydcy, a z innej strony ciągłe czatowanie i sms-owanie powoduje pozorną radość - można pisać do siebie i pisać i co z tego? przychodzi do realnego spotkania i nie ma o czym gadać, nudno się robi. W latach 2000-2009 w relacjach mężczyzna-kobieta była równowaga, w obecnych czasach nasiliły się różnice zdań i poglądów pomiędzy obiema płciami- podziękować należy tym, co wpuścili smartfony, Facebooka, Instagrama do naszego życia - te kwestie wywołały zdecydowanie za dużo zła i spustoszenia, relacje się psują i to widać gołym okiem, dawniej bywało lepiej, to se musieliśmy tak spierniczyć, dajmy sobie spokój naprawdę, przecież jesteśmy mądrymi, wartościowymi ludźmi, po co sobie odbierać czas, zdrowie i zaangażowanie na durne i czcze bzdety, szkoda na to życia.
Dobra inicjatywa nie powiem, że nie i nie tylko dla katolików, takie spotkania powinny być normą wszędzie. Młodzi ludzie mają jeden zasadniczy problem w obecnych czasach pełnych social mediów i smartfonów - mianowicie nie potrafią ze sobą rozmawiać - nie pytamy się nikogo wprost co lubisz? czego nie lubisz?, jakie masz pasje? zainteresowania? Trzeba sobie siąść na ławce, pogadać dłuższą chwilę i tak poznaje się najlepiej drugą połówkę - face to face. Z jednej strony dziewczyny teraz są bardzo pewne siebie, niezależne, samodzielne zaś chłopak... rozwiń
Avatar
Marcin i Agata.... / 6 czerwca 2019 o 17:54
+6
Trudno oprzeć się zohydzeniu czytając niektóre posty. Chamstwo oraz insynuacje pod adresem chrześcijan są po prostu nie do zaakceptowania. Ten portal nie blokuje możliwości komentowania bezczelnych typków. Nikt tez nie bierze pod uwagę faktu, że sam Pan wojewoda z sympatią patrzy na tę szlachetną inicjatywę. A my serdecznie zapraszamy wszystkich szanujących się katolików do licznego uczestnictwa!
Avatar
Gość / 9 czerwca 2019 o 22:51
0
@Gość 16:08 Jeśli jesteś kobietą to już Cię kocham.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 16:08
+6
Dobra inicjatywa nie powiem, że nie i nie tylko dla katolików, takie spotkania powinny być normą wszędzie. Młodzi ludzie mają jeden zasadniczy problem w obecnych czasach pełnych social mediów i smartfonów - mianowicie nie potrafią ze sobą rozmawiać - nie pytamy się nikogo wprost co lubisz? czego nie lubisz?, jakie masz pasje? zainteresowania? Trzeba sobie siąść na ławce, pogadać dłuższą chwilę i tak poznaje się najlepiej drugą połówkę - face to face. Z jednej strony dziewczyny teraz są bardzo pewne siebie, niezależne, samodzielne zaś chłopaki infantylne, nieśmiałe, często ukrywające swoje męskie cechy jak zdolności przywódcze, odwaga, zmysł organizatorski. Problem też jest innej natury poza rozjeżdżającymi się pomiędzy obiema płciami różnicami, które się zintensyfikowały poprzez media i treści w internecie - które to starają się marginalizować mężczyzn i na maksa wspierać kobiety, co rodzi nastroje feministyczne, jaki jest zatem problem? Dąży się do skonsumowania relacji a nie delektowania się nią - chcemy poznać kogoś na szybko i zaliczyć - w ten sposób to nie dziwmy się, że związki szybko się rozpadają - bo oparte są tylko o romansowanie i fizyczność, nie ma uczucia, nie ma szczerego zainteresowania. W czasach, gdy nie było smartfonów i mediów społecznościowych dużo łatwiej było się ludziom poznawać, inna była samoświadomość i powiem więcej - ludzie mieli tyle fajnych i kreatywnych pomysłów by spędzić razem czas i nie musiały być to wcale wyjazdy za granice - a po prostu ludzie cieszyli się samym faktem przebywania ze sobą, można było pograć w jakieś gry razem, pójść do kina, na spacer, na rowery - ale kontakt face to face dominował, nic nie ściągało uwagi - co teraz jest nagminne w erze smartfonów i mediów społecznościowych - te kwestie rujnują związki - ludzie widzą tylko te aspekty, gdzie ktoś się chwali swoim życiem, a po zapoznaniu się bliższym okazuje się, że osoba znana z insta czy z fejsa jest zupełnie inna i pojawia się nam konflikt charakterów. Mało tego taki facebook czy instagram działają krzywdząco - ludzie wpadają w kompleksy, bo zobaczą zdjęcia celebrytów czy gwiazd i czują się brzydcy, a z innej strony ciągłe czatowanie i sms-owanie powoduje pozorną radość - można pisać do siebie i pisać i co z tego? przychodzi do realnego spotkania i nie ma o czym gadać, nudno się robi. W latach 2000-2009 w relacjach mężczyzna-kobieta była równowaga, w obecnych czasach nasiliły się różnice zdań i poglądów pomiędzy obiema płciami- podziękować należy tym, co wpuścili smartfony, Facebooka, Instagrama do naszego życia - te kwestie wywołały zdecydowanie za dużo zła i spustoszenia, relacje się psują i to widać gołym okiem, dawniej bywało lepiej, to se musieliśmy tak spierniczyć, dajmy sobie spokój naprawdę, przecież jesteśmy mądrymi, wartościowymi ludźmi, po co sobie odbierać czas, zdrowie i zaangażowanie na durne i czcze bzdety, szkoda na to życia.
Dobra inicjatywa nie powiem, że nie i nie tylko dla katolików, takie spotkania powinny być normą wszędzie. Młodzi ludzie mają jeden zasadniczy problem w obecnych czasach pełnych social mediów i smartfonów - mianowicie nie potrafią ze sobą rozmawiać - nie pytamy się nikogo wprost co lubisz? czego nie lubisz?, jakie masz pasje? zainteresowania? Trzeba sobie siąść na ławce, pogadać dłuższą chwilę i tak poznaje się najlepiej drugą połówkę - face to face. Z jednej strony dziewczyny teraz są bardzo pewne siebie, niezależne, samodzielne zaś chłopak... rozwiń
Avatar
Weronika / 7 czerwca 2019 o 09:26
+2
To nie jest "pierwsza inicjatywa w Lublinie", ale dobrze, ze tego jest coraz więcej
Avatar
Satanista / 7 czerwca 2019 o 09:20
+2
Poznam seksowną i bezpruderyjna katoliczke z bardzo duzym biustem i dlugimi nogami.
Avatar
sami swoi / 7 czerwca 2019 o 08:18
-2
Trudno oprzeć się zohydzeniu czytając niektóre posty. Chamstwo oraz insynuacje pod adresem chrześcijan są po prostu nie do zaakceptowania. Ten portal nie blokuje możliwości komentowania bezczelnych typków. Nikt tez nie bierze pod uwagę faktu, że sam Pan wojewoda z sympatią patrzy na tę szlachetną inicjatywę. A my serdecznie zapraszamy wszystkich szanujących się katolików do licznego uczestnictwa!
 Dla mnie wojewoda (lubelski) nie jest wykładnią ani autorytetem.
Avatar
oczko / 7 czerwca 2019 o 07:34
0
baby to ***e, szybkie numerki to mogą zamówić w dubaju
Avatar
KSiUNC PROBOSCZ / 7 czerwca 2019 o 00:42
+4
A czy z seminarium studenci mogą sie zgłosić ;-)
Avatar
Kaz / 6 czerwca 2019 o 19:56
+2
Izabeeel !!!
Avatar
Marcin i Agata.... / 6 czerwca 2019 o 17:54
+6
Trudno oprzeć się zohydzeniu czytając niektóre posty. Chamstwo oraz insynuacje pod adresem chrześcijan są po prostu nie do zaakceptowania. Ten portal nie blokuje możliwości komentowania bezczelnych typków. Nikt tez nie bierze pod uwagę faktu, że sam Pan wojewoda z sympatią patrzy na tę szlachetną inicjatywę. A my serdecznie zapraszamy wszystkich szanujących się katolików do licznego uczestnictwa!
Avatar
Piotr / 6 czerwca 2019 o 17:23
-17
A JAKIE TO SA CHRZEŚCIJANSKIE WATOSCI ? Homoseksualizm... Pedofilia... Alkoholizm... Smiech na sali.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Stać nas na więcej niż walka o utrzymanie

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Stać nas na więcej niż walka o utrzymanie 0 0

Rozmowa z Mateuszem Kompanickim, zawodnikiem Chełmianki

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem 0 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałem, a także burzami z gradem w woj. lubelskim

Lubelskie: Nie tylko upał. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Lubelskie: Nie tylko upał. IMGW ostrzega przed burzami z gradem 7 2

Prawdziwie letnia pogoda może się skończyć burzami z gradem - ostrzega IMGW.

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości!

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości! 0 0

Orlęta Łuków, aby mieć pewne utrzymanie musiały wygrać w sobotę w Krasnymstawie. I drużyna Roberta Różańskiego swój cel zrealizowała. Pokonała Start 4:1

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie
galeria

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie 20 116

Przed możliwym wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych ostrzega autorka listu otwartego dotyczącego górek. List jest odpowiedzią na nieoficjalne doniesienia, że już w przyszłym tygodniu może dojść do głosowania w sprawie przeznaczenia części górek czechowskich pod blokowiska

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce 0 0

Ciekawy mecz w Tomaszowie Lubelskim na zakończenie sezonu. Do przerwy Łada prowadziła 2:0, ale w drugiej połowie niebiesko-biali wyrównali. A mogli nawet wygrać

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii 0 0

W Werbkowicach mają powody do radości. Po wygranej w ostatniej kolejce z Polesiem Kock 3:0 drużyna Piotra Welcza zakończyła sezon na czwartym miejscu. Kryształ nigdy nie był jeszcze tak wysoko

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia]
galeria

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia] 0 1

W piątek na Moście Kultury była okazja żeby potańczyć. Wystąpił znany i lubiany zespół - Czarne Lwy z Przedmieścia.

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać 0 0

Drugi mecz z rzędu Kłos Chełm zagrał bez nominalnego bramkarza. Mimo to wygrał z Górnikiem II Łęczna aż 4:0. Przy okazji obie drużyny zrobiły przegląd kadr, zwłaszcza pod kątem młodzieży

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt 1 18

Puławscy radni złożyli oświadczenia majątkowe za 2018 rok. Średnio co drugi samorządowiec spłaca kredyt.

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób
film

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób 26 4

Nowa Wieś Kącka (woj. dolnośląskie). Pięciu pasażerów samochodu osobowego zginęło w zderzeniu z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka na Dolnym Śląsku. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto 1 8

Kobieta kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście. Oboje trafili do szpitala.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019
19 czerwca 2019, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019 0 0

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców Czubów Południowych na wspólne, radosne świętowanie. Organizatorzy zapraszają w środę, 19 czerwca od godz. 16 na tereny zielone Parku Jana Pawła II. Będzie się działo!

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek 38 20

W sobotę na terenie woj. lubelskiego utonęły dwie osoby.

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie
zdjęcia
galeria

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie 1 3

W piątek ósmoklasiści z Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie bawili się na balu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!