Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2008 r.
19:06
Edytuj ten wpis

Szykują armaty na marszałka

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A

Zwolennicy odwołania marszałka Jarosława Zdrojkowskiego (PiS) liczą głosy i nie są pewni, czy w poniedziałek otworzą szampana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
PO-PiS rządzi samorządem województwa od ponad roku. Koalicja działała sprawnie. Zaczęła pękać dopiero po jesiennych wyborach do parlamentu. PO i PSL utworzyły rząd, a jednym z warunków krajowego porozumienia było dopuszczenie ludowców do władzy w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim. Na to nie godzi się PiS.

Platforma i PSL zdobyły poparcie SLD za cenę oddania tej partii fotela przewodniczącego sejmiku. Teraz chcą odwołania marszałka Jarosława Zdrojkowskiego (PiS). Tajne głosowanie w poniedziałek.

Teoretycznie koalicjanci wszystko już uzgodnili. Pod wnioskiem o odwołanie Zdrojkowskiego podpisało się 20 radnych z PO, PSL, SLD i Samoobrony. Nowym marszałkiem ma być Krzysztof Grabczuk, obecny członek zarządu, który jednak nie ma poparcia wszystkich radnych PO.

- W dodatku słyszałem spekulacje, że PSL zagłosuje przeciwko naszemu kandydatowi, żeby w ostatnim momencie wystawić swojego, np. Sławomira Sosnowskiego - mówi nam jeden z działaczy Platformy.

- Tak nie zrobimy, byłoby to nieuczciwe. Jeśli Platforma wskaże kandydata, to my go poprzemy - deklaruje Sosnowski, szef klubu PSL.

Co na to PiS? - Obronimy marszałka Zdrojkowskiego. Robię wszystko, żeby tak się stało. Nie ma merytorycznych powodów do jego odwołania - twierdzi Andrzej Pruszkowski, b. przewodniczący sejmiku.

Sam Zdrojkowski nie zamierza podawać się do dymisji.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rydel-e K / 25 stycznia 2008 r. o 09:48
PO-wiec napisał:
no to teraz pslacy znów wezmą wszystko i będzie nam wesoło i zielono! mało im stołków jeszcze! całe urzędy są zielone i prowincja też! Lubelszczyzna nigdy nie wyjdzie z dołka!


PSL-owi się należy władza w województwie i nie jest ważne z kim i w jakiej koalicji będzie.

Brawo Wojtas i Łopata :)
a pali-ko niech się jeszcze długo uczy jak zdobywać władze


PSL-owi się należy władza w województwie i nie jest ważne z kim i w jakiej koalicji będzie.

Brawo Wojtas i Łopata :)
a pali-ko niech się jeszcze długo uczy jak zdobywać władze rozwiń
Avatar
Ewa / 24 stycznia 2008 r. o 15:30
miauczek napisał:
Dlaczego lubelszczyzna jest zadupiem Polski i Europy (najbiedniejszy region) - a jaka partia uzyskuje "ponadprzecietne poparcie, z jakiej partii jest najwiecej wójtów i radnych ? - Pysel. Hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" mówił: chama trzymaj krótko za łeb i lej w pysk !


Ponimirski był wariatem, proszę nie zapominać!
Avatar
lis / 24 stycznia 2008 r. o 13:59
panowie uspokójcie się, wam nie zależy na województwie poprostu chcecie władzy bo to są pieniądze. arbuzy z psl już byli, przecież oni nic nie umieją, Są poprostu nie kompetetni
Avatar
Antoni / 24 stycznia 2008 r. o 12:04
Wielki cyrk w lokalnym wydaniu niema już grupy ludzi w ratuszu i w marszałkowskim roztropnych i gotowych do współpracy -- żałosne
Avatar
jaro / 24 stycznia 2008 r. o 11:26
Znam Grabczuka z Chełma. Porządny człek! Czy będzie lepszy od Zdrojkowskiego? Najepszy byłby Jacek Sobczak, ale on jest za mądry na taki ruch.To są Alternatywy 4: Kto się pod kogo podwiesi. Pobawią się w piaskownicy, a Lublin i tak nie ich.Najważniejsze żeby pogonił durni, którzy są przyspawani do stołków. Przykładów jest wiele.
Avatar
bziko / 24 stycznia 2008 r. o 10:45
Polacy na emigracji, jednak Nie wracajcie!!!
Avatar
Żbik / 24 stycznia 2008 r. o 10:39
Żal mi tego kraju. Gdy tylko coś zaczyna się układać ktoś musi to spiep...... Jedna z najlepszych koalicji w kraju upada przez chorego człowieka z wibratorem w dłoni. Nie po to głosowałem na PO, żeby wchodzili w koalicje z byłymi agentami SB i komuchami. Sprzedajecie lubelszczyznę za marne stołki!!!
Avatar
miauczek / 24 stycznia 2008 r. o 08:53
Dlaczego lubelszczyzna jest zadupiem Polski i Europy (najbiedniejszy region) - a jaka partia uzyskuje "ponadprzecietne poparcie, z jakiej partii jest najwiecej wójtów i radnych ? - Pysel. Hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" mówił: chama trzymaj krótko za łeb i lej w pysk !
Avatar
melon / 23 stycznia 2008 r. o 23:26
Dziwię się chłopom na wsi. Głosują na PESEL a te arbuzy (z wierzchu zielony , w środku czerwony)
walą ich w rogi od wielu lat. Za ich rządów lub koalicji rolnicy coraz bardziej dołują i na przekór temu krzyczą: niech zyje PSL.
Dostają Łopatą w d....ę i nie wuciągają właściwych wniosków. Czegoś biedny? Boś głupi. Czegoś głupi? Boś biedny.
Avatar
Lubelak / 23 stycznia 2008 r. o 22:09
wraca stare brrr trzeba emigrować na zieloną wyspę jak najdalej od zielonych z Lublina!
Avatar
Rydel-e K / 25 stycznia 2008 r. o 09:48
PO-wiec napisał:
no to teraz pslacy znów wezmą wszystko i będzie nam wesoło i zielono! mało im stołków jeszcze! całe urzędy są zielone i prowincja też! Lubelszczyzna nigdy nie wyjdzie z dołka!


PSL-owi się należy władza w województwie i nie jest ważne z kim i w jakiej koalicji będzie.

Brawo Wojtas i Łopata :)
a pali-ko niech się jeszcze długo uczy jak zdobywać władze


PSL-owi się należy władza w województwie i nie jest ważne z kim i w jakiej koalicji będzie.

Brawo Wojtas i Łopata :)
a pali-ko niech się jeszcze długo uczy jak zdobywać władze rozwiń
Avatar
Ewa / 24 stycznia 2008 r. o 15:30
miauczek napisał:
Dlaczego lubelszczyzna jest zadupiem Polski i Europy (najbiedniejszy region) - a jaka partia uzyskuje "ponadprzecietne poparcie, z jakiej partii jest najwiecej wójtów i radnych ? - Pysel. Hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" mówił: chama trzymaj krótko za łeb i lej w pysk !


Ponimirski był wariatem, proszę nie zapominać!
Avatar
lis / 24 stycznia 2008 r. o 13:59
panowie uspokójcie się, wam nie zależy na województwie poprostu chcecie władzy bo to są pieniądze. arbuzy z psl już byli, przecież oni nic nie umieją, Są poprostu nie kompetetni
Avatar
Antoni / 24 stycznia 2008 r. o 12:04
Wielki cyrk w lokalnym wydaniu niema już grupy ludzi w ratuszu i w marszałkowskim roztropnych i gotowych do współpracy -- żałosne
Avatar
jaro / 24 stycznia 2008 r. o 11:26
Znam Grabczuka z Chełma. Porządny człek! Czy będzie lepszy od Zdrojkowskiego? Najepszy byłby Jacek Sobczak, ale on jest za mądry na taki ruch.To są Alternatywy 4: Kto się pod kogo podwiesi. Pobawią się w piaskownicy, a Lublin i tak nie ich.Najważniejsze żeby pogonił durni, którzy są przyspawani do stołków. Przykładów jest wiele.
Avatar
bziko / 24 stycznia 2008 r. o 10:45
Polacy na emigracji, jednak Nie wracajcie!!!
Avatar
Żbik / 24 stycznia 2008 r. o 10:39
Żal mi tego kraju. Gdy tylko coś zaczyna się układać ktoś musi to spiep...... Jedna z najlepszych koalicji w kraju upada przez chorego człowieka z wibratorem w dłoni. Nie po to głosowałem na PO, żeby wchodzili w koalicje z byłymi agentami SB i komuchami. Sprzedajecie lubelszczyznę za marne stołki!!!
Avatar
miauczek / 24 stycznia 2008 r. o 08:53
Dlaczego lubelszczyzna jest zadupiem Polski i Europy (najbiedniejszy region) - a jaka partia uzyskuje "ponadprzecietne poparcie, z jakiej partii jest najwiecej wójtów i radnych ? - Pysel. Hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" mówił: chama trzymaj krótko za łeb i lej w pysk !
Avatar
melon / 23 stycznia 2008 r. o 23:26
Dziwię się chłopom na wsi. Głosują na PESEL a te arbuzy (z wierzchu zielony , w środku czerwony)
walą ich w rogi od wielu lat. Za ich rządów lub koalicji rolnicy coraz bardziej dołują i na przekór temu krzyczą: niech zyje PSL.
Dostają Łopatą w d....ę i nie wuciągają właściwych wniosków. Czegoś biedny? Boś głupi. Czegoś głupi? Boś biedny.
Avatar
Lubelak / 23 stycznia 2008 r. o 22:09
wraca stare brrr trzeba emigrować na zieloną wyspę jak najdalej od zielonych z Lublina!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!