Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 września 2008 r.
21:07
Edytuj ten wpis

Tak będą wyglądać nowe Arkady

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 27 A A

Lublin. Podziemny parking na 1000 aut, a na jego dachach zieleńce i ogólnodostępne place spotkań. Arkady zyskają jedno piętro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ratusz będzie miał nowe skrzydło. Znikną kasy MPK, a trolejbusy przeniosą się z Lubartowskiej na Wodopojną.

- Budowę chcemy zacząć już w październiku. Potrwa trzy lata - mówi Andrzej Wilczewski, prezes spółki Arkady.

Zdecydowana większość budynku przy ul. Świętoduskiej znajdzie się pod ziemią. Czterokondygnacyjny parking pomieści 1000 aut. - To właśnie parking zajmie najwięcej miejsca - dodaje Wilczewski. Powierzchnia dla samochodów będzie dwukrotnie większa od tej na lokale handlowe i rozrywkowe. - Nie stworzymy typowej galerii handlowej, bo na lubelskim rynku nie ma już na to miejsca. Stawiamy na rozrywkę: będzie m.in. browar, winiarnia i kręgielnia.

Dachy podziemnej budowli będą pokryte zielenią. Powstaną tam place spotkań. Na jednym z nich będzie telebim do wspólnego oglądania meczów oraz fontanna.
Budynek Arkad zyska dodatkowe piętro odtworzone z przedwojennych zdjęć. Cały gmach zajmą restauracje. A w nowym trójkątnym budynku w miejscu kas biletowych MPK będzie kawiarnia.

- Dobrze by było, żeby te plany się powiodły, bo żal patrzeć jak to urocze miejsce schodzi na psy - mówi Kazimierz Wójcik, mieszkaniec Lublina.
Inwestor dobuduje też nowe skrzydło Ratusza, które ma nawiązywać do części zburzonej w 1939 r.; jego elewacja będzie się różnić od pozostałych części budynku - ma być wykonana z kamienia i szkła.

I co ważne, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych: zmieni się układ ulic. Wjazd i wyjazd z parkingu powstanie w pobliżu wylotu ul. Staszica, a auta wyjeżdżające z podziemia będą mogły skręcić zarówno w Świętoduską, jak, i w Lubartowską, która ma być drogą jednokierunkową służącą do jazdy w dół.
Inwestor chce też zbudować pod ul. Lubartowską podziemny pasaż łączący parking ze Starym Miastem. - Ale to zależy od właścicieli kamienicy, w której mieści się restauracja Cleopatra - mówi Wilczewski. Musielibyśmy wykupić i wyburzyć budynek. W zamian postawilibyśmy nowy.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ms / 25 listopada 2008 o 16:23
0
zlikwidowac linie trolejbusowe, wprowadzic autobusy , ktore bardziej sa sprawne na zakreconych drogach, a i nie trzeba bedzie stawiac slupow albo niszczyc elewacji przyczepiajac liny do budynkow
Avatar
yoyo / 24 listopada 2008 o 23:37
0
żuleria z lubartowskiej,starego miasta i podzamcza już się nie może pewnie doczekać telebimu...a oburzeni żydzi z polskimi paszportami mało się tu nie posrają nad losem pomnika. Co z tego że wasilewski obiecał? Mało to obiecał i nie dotrzymał? Cyrk nie miasto i tyle.
Avatar
Gość / 10 września 2008 o 07:45
0
Moim zdaniem likwidowanie zieleni w centrum miasta i zastępowanie go parkingiem ze skarwkiem trawy to szczyt głupoty. Nie dość, że spore już drzewa znikną, to jeszcze wprowadzimy do centrum miasta kolejne setki samochodów. Kiedy wreszcie skończymy z tym mysleniem, że kazdy ma podjechać samochodem pod same drzwi, a rowery, a komunikacja miejska? Zamiast cywilizować nieliczne oazy zieleni, gonić z nich sr...ce psy, stawiać ławki , budować place zabaw by mieszkańcy miasta czy turyści mogli odpocząć od kurzu i zgiełku, posiedzieć z dziewczyną czy chłopakiem likwidujemy je. Interesy grupy inwestorów okazują sie wazniejsze od interesów miasta i jego mieszkańców.
Moim zdaniem likwidowanie zieleni w centrum miasta i zastępowanie go parkingiem ze skarwkiem trawy to szczyt głupoty. Nie dość, że spore już drzewa znikną, to jeszcze wprowadzimy do centrum miasta kolejne setki samochodów. Kiedy wreszcie skończymy z tym mysleniem, że kazdy ma podjechać samochodem pod same drzwi, a rowery, a komunikacja miejska? Zamiast cywilizować nieliczne oazy zieleni, gonić z nich sr...ce psy, stawiać ławki , budować place zabaw by mieszkańcy miasta czy turyści mogli odpocząć od kurzu i zgiełku, posiedzieć z dziewczyną c... rozwiń
Avatar
zarys / 10 września 2008 o 07:41
0
Zauważyłem że oprócz pomnika na wizualizacji brak też drutów dla trolejbusów to jak to sobie panowie z Arkad wyobrażają ich puszczenie jednak przez Lubartowską czy przez Świętoduską.
Avatar
Erwin D. / 10 września 2008 o 02:18
0
Panie prezydencie Wasilewski. Żądam odpowiedzi na pytanie: DLACZEGO Z PLANU ARKAD ZNIKNĄŁ POMNIK
OFIAR GETTA? PONADTO UJAWNIENIA JACY KONKRETNIE INWESTORZY STOJĄ ZA SPÓŁKĄ "ARKADY".
Avatar
aa / 9 września 2008 o 22:51
0
Zbudować przejście podziemne!!
znajdujące się w miejscu tych schodów na zdjeciu przy zakręcie ulicy Świętoduskiej w Przystankową! Tak powinno być przejście wychodzące na deptak - tak aby można było przejść w deptaka do Arkad bez przechodzenia przez jezdnię! To dopiero byłoby ekstra.
Avatar
vip / 9 września 2008 o 17:16
0
dobre... ciekawe kiedy to bedzie bo raczej prace nie rusza nawet przed euro2012 albo nawet przed nastepnym.... i kolejnym...
juz dawno tunel mielismy miec... prestiz nowoczesna inwestycja-teraz juz nie jest itaka nowoczesna, kasa idzie a nic nie widac... zamiast robic ten tunel ktory juz sensu nie ma bo warunki sie duzo zmienilo i nie mozna juz dalej trasy poprowadzic to niech poszerzaja ulice i robia wiadukty a nie bawia sie w science fiction...
Avatar
Fang / 9 września 2008 o 16:35
0
Pamiętliwy.Pomnik ofiarom nie "boheterów" getta powinien być przy tym zawłaszczonym przez Zydow budynku po rabinacie przy ul.Lubartowskiej.
Avatar
Zuza / 9 września 2008 o 13:34
0
Ręce opadają, jakich durniów mamy w Ratuszu! Przecież za chwilę prasa w świecie zacznie pisać o kolejnym przykładzie polskiego antysemityzmu.
Czy naprawdę nie można uczciwie postępować z Żydami i nie kombinować jakby ich tu oszukać. Obietnicę powrotu Pomnika dał prezydent miasta
i kropka. On odpowiada za to, że go nie ma na planie. Może powie społeczności żydowskie dlaczego. Na pewno ucieszą się z tego w Izraelu, gdzie Wasilewskiego podejmowano z honorami. Panie Palikot, Wasilewski to Pana "wynalazek". Zrób Pan coś w tej sprawie póki czas...
Ręce opadają, jakich durniów mamy w Ratuszu! Przecież za chwilę prasa w świecie zacznie pisać o kolejnym przykładzie polskiego antysemityzmu.
Czy naprawdę nie można uczciwie postępować z Żydami i nie kombinować jakby ich tu oszukać. Obietnicę powrotu Pomnika dał prezydent miasta
i kropka. On odpowiada za to, że go nie ma na planie. Może powie społeczności żydowskie dlaczego. Na pewno ucieszą się z tego w Izraelu, gdzie Wasilewskiego podejmowano z honorami. Panie Palikot, Wasilewski to Pana "wynalazek". Zrób Pan coś... rozwiń
Avatar
Lublinianin / 9 września 2008 o 12:52
0
PANIE PREZYDENCIE WASILEWSKI! DO PANA OSOBIŚCIE KIERUJĘ TE SŁOWA. CZY PLAN ZAGOSPODAROWANIA ARKAD BEZ POMNIKA POMORDOWANYCH ŻYDÓW JEST PANU ZNANY? CZY PAN GO AKCEPTUJE? MA ŚWIADOMOŚĆ KONSEWENCJI MIĘDZYNARODOWYCH?
CZY UCZESTNICZY PAN W PRÓVIE WYPROWADZENIE W POLE TYCH, CO TEN POMNIK STAWIALI? CZT ZNOWU MUSI SIĘ ODEZWAĆ
ŚWIAT, ABY W LUBLINIE PRZESTREZGANO ZACHODNICH NORM CYWILIZACYJNYCH, W TYM TEJ, ŻE UMÓW SIĘ DOTRZYMUJE? PROSZĘ
ZROZUMIEĆ, ŻE TAK SIĘ GRAĆ NIE DA! OCZEKUJĘ PANA REAKCJI, PANIE PREZYDENCIE WASILEWSKI!
Avatar
ms / 25 listopada 2008 o 16:23
0
zlikwidowac linie trolejbusowe, wprowadzic autobusy , ktore bardziej sa sprawne na zakreconych drogach, a i nie trzeba bedzie stawiac slupow albo niszczyc elewacji przyczepiajac liny do budynkow
Avatar
yoyo / 24 listopada 2008 o 23:37
0
żuleria z lubartowskiej,starego miasta i podzamcza już się nie może pewnie doczekać telebimu...a oburzeni żydzi z polskimi paszportami mało się tu nie posrają nad losem pomnika. Co z tego że wasilewski obiecał? Mało to obiecał i nie dotrzymał? Cyrk nie miasto i tyle.
Avatar
Gość / 10 września 2008 o 07:45
0
Moim zdaniem likwidowanie zieleni w centrum miasta i zastępowanie go parkingiem ze skarwkiem trawy to szczyt głupoty. Nie dość, że spore już drzewa znikną, to jeszcze wprowadzimy do centrum miasta kolejne setki samochodów. Kiedy wreszcie skończymy z tym mysleniem, że kazdy ma podjechać samochodem pod same drzwi, a rowery, a komunikacja miejska? Zamiast cywilizować nieliczne oazy zieleni, gonić z nich sr...ce psy, stawiać ławki , budować place zabaw by mieszkańcy miasta czy turyści mogli odpocząć od kurzu i zgiełku, posiedzieć z dziewczyną czy chłopakiem likwidujemy je. Interesy grupy inwestorów okazują sie wazniejsze od interesów miasta i jego mieszkańców.
Moim zdaniem likwidowanie zieleni w centrum miasta i zastępowanie go parkingiem ze skarwkiem trawy to szczyt głupoty. Nie dość, że spore już drzewa znikną, to jeszcze wprowadzimy do centrum miasta kolejne setki samochodów. Kiedy wreszcie skończymy z tym mysleniem, że kazdy ma podjechać samochodem pod same drzwi, a rowery, a komunikacja miejska? Zamiast cywilizować nieliczne oazy zieleni, gonić z nich sr...ce psy, stawiać ławki , budować place zabaw by mieszkańcy miasta czy turyści mogli odpocząć od kurzu i zgiełku, posiedzieć z dziewczyną c... rozwiń
Avatar
zarys / 10 września 2008 o 07:41
0
Zauważyłem że oprócz pomnika na wizualizacji brak też drutów dla trolejbusów to jak to sobie panowie z Arkad wyobrażają ich puszczenie jednak przez Lubartowską czy przez Świętoduską.
Avatar
Erwin D. / 10 września 2008 o 02:18
0
Panie prezydencie Wasilewski. Żądam odpowiedzi na pytanie: DLACZEGO Z PLANU ARKAD ZNIKNĄŁ POMNIK
OFIAR GETTA? PONADTO UJAWNIENIA JACY KONKRETNIE INWESTORZY STOJĄ ZA SPÓŁKĄ "ARKADY".
Avatar
aa / 9 września 2008 o 22:51
0
Zbudować przejście podziemne!!
znajdujące się w miejscu tych schodów na zdjeciu przy zakręcie ulicy Świętoduskiej w Przystankową! Tak powinno być przejście wychodzące na deptak - tak aby można było przejść w deptaka do Arkad bez przechodzenia przez jezdnię! To dopiero byłoby ekstra.
Avatar
vip / 9 września 2008 o 17:16
0
dobre... ciekawe kiedy to bedzie bo raczej prace nie rusza nawet przed euro2012 albo nawet przed nastepnym.... i kolejnym...
juz dawno tunel mielismy miec... prestiz nowoczesna inwestycja-teraz juz nie jest itaka nowoczesna, kasa idzie a nic nie widac... zamiast robic ten tunel ktory juz sensu nie ma bo warunki sie duzo zmienilo i nie mozna juz dalej trasy poprowadzic to niech poszerzaja ulice i robia wiadukty a nie bawia sie w science fiction...
Avatar
Fang / 9 września 2008 o 16:35
0
Pamiętliwy.Pomnik ofiarom nie "boheterów" getta powinien być przy tym zawłaszczonym przez Zydow budynku po rabinacie przy ul.Lubartowskiej.
Avatar
Zuza / 9 września 2008 o 13:34
0
Ręce opadają, jakich durniów mamy w Ratuszu! Przecież za chwilę prasa w świecie zacznie pisać o kolejnym przykładzie polskiego antysemityzmu.
Czy naprawdę nie można uczciwie postępować z Żydami i nie kombinować jakby ich tu oszukać. Obietnicę powrotu Pomnika dał prezydent miasta
i kropka. On odpowiada za to, że go nie ma na planie. Może powie społeczności żydowskie dlaczego. Na pewno ucieszą się z tego w Izraelu, gdzie Wasilewskiego podejmowano z honorami. Panie Palikot, Wasilewski to Pana "wynalazek". Zrób Pan coś w tej sprawie póki czas...
Ręce opadają, jakich durniów mamy w Ratuszu! Przecież za chwilę prasa w świecie zacznie pisać o kolejnym przykładzie polskiego antysemityzmu.
Czy naprawdę nie można uczciwie postępować z Żydami i nie kombinować jakby ich tu oszukać. Obietnicę powrotu Pomnika dał prezydent miasta
i kropka. On odpowiada za to, że go nie ma na planie. Może powie społeczności żydowskie dlaczego. Na pewno ucieszą się z tego w Izraelu, gdzie Wasilewskiego podejmowano z honorami. Panie Palikot, Wasilewski to Pana "wynalazek". Zrób Pan coś... rozwiń
Avatar
Lublinianin / 9 września 2008 o 12:52
0
PANIE PREZYDENCIE WASILEWSKI! DO PANA OSOBIŚCIE KIERUJĘ TE SŁOWA. CZY PLAN ZAGOSPODAROWANIA ARKAD BEZ POMNIKA POMORDOWANYCH ŻYDÓW JEST PANU ZNANY? CZY PAN GO AKCEPTUJE? MA ŚWIADOMOŚĆ KONSEWENCJI MIĘDZYNARODOWYCH?
CZY UCZESTNICZY PAN W PRÓVIE WYPROWADZENIE W POLE TYCH, CO TEN POMNIK STAWIALI? CZT ZNOWU MUSI SIĘ ODEZWAĆ
ŚWIAT, ABY W LUBLINIE PRZESTREZGANO ZACHODNICH NORM CYWILIZACYJNYCH, W TYM TEJ, ŻE UMÓW SIĘ DOTRZYMUJE? PROSZĘ
ZROZUMIEĆ, ŻE TAK SIĘ GRAĆ NIE DA! OCZEKUJĘ PANA REAKCJI, PANIE PREZYDENCIE WASILEWSKI!
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona
galeria

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona 0 0

W poniedziałek zaczęła się rozbiórka trzech kamienic koło ronda przy Gali, którego przebudowa ma rozpocząć tej jesieni.

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia]
galeria

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia] 0 0

Nie rezygnują, ale zawieszają protest. Sadownicy, którzy we wtorek manifestowali przy trzech zakładach przetwórczych w powiecie opolskim, zamierzają jeszcze tam wrócić z transparentami

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
27 września 2018, 19:00

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 19 w Pracowniach Kultury Maki (ul. Olchowa 8) pierwszy po wakacjach Klub Fanów Dobrych Filmów. Zobaczymy oscarowe Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 9 0

Wybory samorządowe 2018 w woj. lubelskim. Oto zarejestrowane w PKW listy kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku
galeria

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku 0 0

Antoni, Szymon, Jakub – to imiona nadawane najczęściej chłopcom urodzonym w naszym województwie. Wśród dziewczynek rządzi Zuzanna, Lena i Julia.

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata
galeria

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata 0 17

Poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina Sylwestrowi Tułajewowi udzielił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Lider Porozumienia przedstawił też kandydatów swojego ugrupowania, którzy wystartują w wyborach samorządowych z list PiS.

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu
film

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu 14 5

Mariusz Cytryński, lider "Koalicji Samorządowej" we wtorek przed Urzędem Miasta przedstawił kandydatów do rady miasta i powiatu. Sam wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu pierwszym. Wśród jedynek znaleźli się również Wojciech Tarłowski i Waldemar Kowalczyk.

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury
27 września 2018, 18:00

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz filmu Bloki połączony ze spotkaniem.

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek 5 2

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Dla podopiecznych Roberta Lisa będzie to ostatni mecz przed trwającą ponad dwa tygodnie przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej
galeria

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej 9 7

 W środę po porannym szczycie komunikacyjnym zmieniona ma być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z Diamentową

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019 2 8

Przedstawiciele FIFA wizytowali we wtorek Lublin mający być jednym z gospodarzy młodzieżowego mundialu w 2019 r. Tego, że rozgrywki trafią na Arenę Lublin, możemy być praktycznie pewni. FIFA ma jednak zastrzeżenia do bazy treningowej. Potwierdzono też, że treningi piłkarzy nie przeszkodzą żużlowcom

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej
23 września 2018, 17:00

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 23 września o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert chóralny Barwy folkloru.

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim
galeria

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim 10 32

We wtorek Lubartów, Ostrów Lubelski, gmina Żmudź i Zwierzyniec, w środę Biłgoraj i Janów Lubelski. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego ruszają w objazd po regionie przed październikowymi wyborami samorządowymi.

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program]
27 września 2018, 18:00

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program] 1 1

W remontowanym od prawie roku Muzeum – Zespół Synagogalny trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wszystko ma być gotowe przed tegorocznym, trzydniowym XIX Festiwalem Trzech Kultur, który rozpocznie się 27 września

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim
23 września 2018, 16:00

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim 0 0

W niedzielę w Radzyniu Podlaskim będzie się można spotkać z Markiem Niedźwieckim. Legenda radiowej "Trójki" to również autor książki "Australijczyk".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!