Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 września 2019 r.
19:35

Terytorialsi zablokują Marsz Równości w Lublinie?

Autor: Zdjęcie autora drs
224 125 A A

Poważny problem mogą mieć organizatorzy drugiego Marszu Równości, którzy chcą przejść ulicami Lublina w sobotę, 28 września. Z ich demonstracją może kolidować wydarzenie przygotowane przez Wojska Obrony Terytorialnej. Takie informacje podał dzisiaj organizator tęczowego pochodu mającego być manifestacją solidarności z mniejszościami, nie tylko seksualnymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wydarzenie WOT zostało zarejestrowane dzień po naszej rejestracji i ogłoszeniu przez nas daty marszu – napisał Bartosz Staszewski na portalu Facebook. – W ten sposób wydarzenie Wojsk Obrony Terytorialnej stało się przeszkodą, która uniemożliwia przeprowadzenie Marszu Równości w Lublinie w obecnym kształcie – stwierdza Staszewski. Podkreśla przy tym, że planowany przez niego pochód, choć niekoniecznie zakładaną pierwotnie trasą, i tak powinien przejść przez miasto. – Byliśmy pierwsi i marsz ruszy chociażby postawiono na naszej drodze Wojsko Polskie.

Dodajmy, że 27 września, czyli w przeddzień Marszu Równości, wypada ustanowione rok temu Święto Wojsk Obrony Terytorialnej. W publicznie dostępnym wykazie zgłoszonych zgromadzeń publicznych nie było wczoraj wieczorem wpisu, który potwierdzałby, że wojskowe uroczystości odbędą się 28 września.

Jeżeli jednak dojdzie do takiej kolizji, to organizatorzy Marszu Równości mogą być zmuszeni do zmiany trasy swojego pochodu, który miał wyruszyć z pl. Zamkowego na pl. Teatralny przez ul. Podzamcze, Unicką, Obywatelską, Jaczewskiego, Prusa, 3 Maja i Krakowskie Przedmieście.

W niedzielę w nocy dostaliśmy informację od rzecznika Wojsk Obrony Terytorialnej.

- W dniu 20 sierpnia 2019 r. dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wystąpił do Urzędu Miasta Lublin z wnioskiem o „wyrażenie zgody na wykorzystanie przestrzeni publicznej Placu Zamkowego oraz Błoni przy Zamku w dniu 28 września 2019 r. w m. Lublin”. Oczekujemy na odpowiedź w tej sprawie. Nadmieniam, że przysięgi żołnierskie w miastach są tradycją WOT, wydarzenia te są bardzo dobrze odbierane przez społeczności i żołnierzy - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

e-Wydanie

Komentarze 125

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kirk / 1 września 2019 o 22:52
+38
Nikt normalny nie łazi ulicami w sprawie emanowania swoją orientacją seksualną. Żaden normalny człowiek nie publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia z partnerem/partnerką w łóżku w niedzielny poranek. Bądźcie sobie inni, bądźcie odmienni, ale RÓWNI będziecie dopiero wtedy, gdy zrozumiecie że NORMALNI ludzie tak nie robią.
Avatar
Gość / 1 września 2019 o 20:32
+35
No trudno panie Staszewski, takie są fakty, trzeba skrócić czas trwania marszu równości( najlepiej tylko do 1 godziny, żeby trwał) i nieco zmodyfikować trasę. Doprawdy bardzo bolesna to dla Pana informacja jak mniemam. Na Wojska Obrony Terytorialnej jak dokonują przemarszu to aż miło popatrzeć, bo ci przynajmniej coś pożytecznego robią dla kraju, a to różowo-tęczowe szaleństwo ani komu potrzebne a w dodatku stanowi zagrożenie dla dzieci i młodzieży poprzez seksualizację i pranie mózgu neomarksizmem obyczajowo-kulturowym, w dodatku wiem z własnych źródeł, że Marsz Równości( w jakimkolwiek mieście Polskim by nie był) jest najbardziej znienawidzoną i niechcianą imprezą - sorry ale takie fakty. Zawsze może Pan pójść solo tak jak organizator marszu równości w Zabrzu - choć byłoby to bardzo ryzykowne przedsięwzięcie, mógłby Pan sobie niepotrzebnie biedy narobić. Nie okłamie Pan rzeczywistości - Związek małżeński to związek mężczyzny i kobiety, a tradycyjna rodzina to mama, tata i przynajmniej dwójka dzieci. Musi Pan także wiedzieć, że na całą Polskę gejów czy lesbijek jest może 3-4% to wszystko, są osoby, które tylko symulują homoseksualizm pod publikę, do kamery - do takich ludzi zaliczają się osoby uczestniczące w marszach równości. Są i przebierańcy, którzy uważają się za transpłciowe osoby - Że co? Że facet założy kieckę i występuje w marszu to ma być brane na poważnie? Ja widziałem ironiczne uśmiechy nawet samych uczestniczących w marszu równości, niektórzy nawet się wstydzili to założyli czarne okulary. Prawda jest taka, że ci uczestnicy marszu równości to idą tam po to bo jest fajna muzyka, by potańczyć, pośpiewać ale równie dobrze mogą sobie pójść do pierwszego lepszego klubu dyskotekowego, jaki problem?. Widziałem na własne oczy gejów czy lesbijki w swoim życiu i wie Pan co?- ja do nich nic nie mam, jak nie manifestują tego publicznie, nie zachowują się prowokacyjnie to luz - to zwykli ludzie, idą do sklepu, kupują sobie co chcą, zachowują się normalnie. Kiedyś usłyszałem pewien wywiad z gejem i on mówił, że czuł się dobrze i wcale nie narzekał - odkąd właśnie pojawiały się marsze równości czuje się gorzej, bo wcale nie ma ochoty na manifestowanie odmienności, potrafił uszanować to, że jest mniejszością seksualną. Paradoksalnie im więcej marszy równości tym większa nienawiść do gejów czy lesbijek, a więc Panie Staszewski strzał w stopę. Geje czy lesbijki nigdy nie byli wrogami publicznymi, to lewica chce sprawić, by wrogami takie osoby były by mieć pretekst do tego, że w Polsce jest faszyzm, a Lublin jeszcze gorszy niż Białystok. To samo lewica robi poprzez wojnę płci - skłóca kobiety z mężczyznami poprzez feminizm. Manifestowanie przez płeć żeńską swojego ''wyzwolenia'' polegające na tym, że tylko kariera sława, pieniądze i seks są najważniejsze a wiarę, dom, rodzinę i stabilizację można olać, bo to średniowiecze, zaścianek i dodatkowe obowiązki powoduje, że faceci przestają się starać o kobiety, a chłopakom mniej zależy na dziewczynach. Lewica doprowadziła do sytuacji, w której dziewczyny i kobiety owszem dalej podobają się mężczyznom ale płeć męska przestała ufać płci żeńskiej, gdyż ta stała się nieobliczalna i bardzo zmienna w poglądach. Seksualizacja dziewcząt ostatnimi laty jaka nastąpiła to skandal - dawniej zarzucało się chłopakom, że myślą tylko o jednym i sadzą szowinistyczne teksty i seksistowskie zachowania - to było ładne kilkanaście lat temu, od ostatnich paru lat chłopaki są spokojniejsze od dziewczyn, one zaś wydają się być rozbudzone, w dodatku mają przeświadczenie, że jak to i owo z chłopakiem zrobią to on się oświadczy i jest ich na stałe - bzdura, chłopak ma frajdę, potraktuje dziewczynę jak obiekt zaspokojenie rządzy cielesnej a potem bez skrupułów odejdzie, bo się mu znudzi, poszuka kolejnej, a tępe dziewczę w histerię wpadnie i pretensje będą do wszystkich wokół tylko nie do siebie i teksty, że faceci to świnie, łajdaki, bydlaki - a pytanie kto dał cztery litery? No chyba nie chłopak.
No trudno panie Staszewski, takie są fakty, trzeba skrócić czas trwania marszu równości( najlepiej tylko do 1 godziny, żeby trwał) i nieco zmodyfikować trasę. Doprawdy bardzo bolesna to dla Pana informacja jak mniemam. Na Wojska Obrony Terytorialnej jak dokonują przemarszu to aż miło popatrzeć, bo ci przynajmniej coś pożytecznego robią dla kraju, a to różowo-tęczowe szaleństwo ani komu potrzebne a w dodatku stanowi zagrożenie dla dzieci i młodzieży poprzez seksualizację i pranie mózgu neomarksizmem obyczajowo-kulturowym, w dodatku wiem z wł... rozwiń
Avatar
anka / 1 września 2019 o 22:14
+32
Wojsko niczego nie zablokuje. Ono po prostu ma pierwszeństwo przed marszami orientacji seksualnej. Są rzeczy ważne i nieważne.
Avatar
Ok / 1 września 2019 o 20:23
+28
I bardzo dobrze wojsko ma pierwszenstwo
Avatar
lukasz / 1 września 2019 o 21:51
+27
Najlepiej jakby marsz "kolorowych" odbył się w abramowicach z metą w szpitalu.
Avatar
Profesor_PolLub / 1 września 2019 o 20:21
+26
Święto wojskowe jest wpisane w kalendarz, tęczowi działacze wiedzieli o tym i teraz płaczą - zawsze to oni są ofiarami.
Avatar
Gość / 1 września 2019 o 20:02
+25
Kur.....a znowu o pedałach. Dajcie już spokój z tym szambem.
Avatar
Gość / 1 września 2019 o 22:00
+21
Po co te marsze? Ja nigdy nie dokuczam i nie dyskryminuję osób upośledzonych, chorych, pożałowania godnych. Nikt z moich znajomych tego nie robi. Więc o co chodzi??
Avatar
Instytucje Państwowe mają zawsze pierwszeństwo / 1 września 2019 o 22:10
+20
Uroczystości i święta organizacje i instytucje Państwowe - w tym Wojsko Polskie są zawsze przed innymi zgromadzeniami i tyle - kropka
Avatar
kazik / 1 września 2019 o 22:06
+19
Jeśli degenerat chce być równy i normalny to niech się normalnie zachowuje i szanuje innych.Obnoszeniem ułomności po ulicach miasta wzbudzają obawy destrukcji.
Avatar
pipi / 9 września 2019 o 09:28
+1
Jeb..ć szantaż lgbt !!!
Avatar
Opat / 4 września 2019 o 19:52
+1
Raport prof. Regnerusa z Uniwersytetu w Teksasie.  ***s://wpolityce.pl/polityka/439151-dzieci-par-homoseksualnych-szczesliwsze-przerazajacy-raport
Avatar
Opat / 4 września 2019 o 19:38
+2
Ten, kto uważa, że tzw. homorodzice mogą wychować dzieci to albo bredzi albo jawnie łże. Poczytajcie sobie, co to oznacza dla psychiki dziecka.  ***s://***pch24.pl/najnowsze-badania-nie-pozostawiaja-zludzen--homorodzice-szkodza-dzieciom,66871,i.html ***s://***pch24.pl/dzieci-wychowywane-przez-pary-homoseksualne-sprzeciwiaja-sie-homomalzenstwom,33241,i.html ***s://wpolityce.pl/polityka/439151-dzieci-par-homoseksualnych-szczesliwsze-przerazajacy-raport
Avatar
lb / 3 września 2019 o 18:19
0
Poseł PIS Tułajew jest za organizoiwaniem marszów równości ***s://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorzadowe/gosc-radia-zet-i-onetu-sylwester-tulajew-o-marszu-rownosci-w-lublinie/sb9jk1h
Z takimi poglądami Tułajew nie powinien startować w wyborach z listy PIS...
 Wprowadzenie związków partnerskich to kwesta czasu. Dobrze, że są w Pisie tacy ludzie jak poseł Tułew.
Avatar
Alex J. / 3 września 2019 o 10:01
-2
Jak tam tęczowi chłopcy najpierw w żopu, a później w paszczu - smacznego !
Do wkurzonyalenormalny.  To normalne że masz ciągłą fiksację analną? Tata ci wchodził do łóżka co wieczór?
Avatar
wkurzonyalenormalny / 3 września 2019 o 08:35
0
Jak tam tęczowi chłopcy najpierw w żopu, a później w paszczu - smacznego !
Avatar
_K_ / 3 września 2019 o 07:14
-2
Zboczeńcy zamiast prowkować pojechaliby do Warszaway naprawiac kanizację, co to wybiła pod Wisłą. Im ten zapach nie przeszkadza. Ale lepiej ludzim pod oknami molesowanie urządzic, wbrew ich woli. Tak robili faszyści i komuniści. Narzucić swój światoppgląd większości wszelkimi sposobami i wbrew sprzeciwom.
Właśnie pokazałeś, jak pięknie narzucasz komuś nie tylko swój światopogląd, ale i gnoisz ludzi tylko dlatego, że maja odmienną tożsamość płciową od twojej.
Ja nie blokuję ruchu nie wrzeszczę pod oknami nie zmuszam ludzi aby słuchali tego, co budzi w nich obrzydzenie. Nie zmuszam wszaskiem i prowokacją. Nie zmuszam! Faszyści zmuszali.
A czy naprawdę musisz się znaleźć akurat w miejscu i czasie, gdzie będzie sie odbywał (o ile będzie) ów marsz? Nie interesuje mnie to, nie idę. Ty idziesz? I pytanie dodatkowe - bierzesz udział w procesjach np. w Boże Ciało?
Chcecie wrzeszczeć na mojej ulicy, pod moim oknem, wbrew mojej woli. To faszyzm.
Nie chcecie, bo ja nie chcę. Nie biorę udziału w takich marszach, jestem heterykiem, ale rozumiem tych ludzi. I nie, to nie jest faszyzm. Okno może i Twoje, wola Twoja, ale ulica już nie. Już prędzej faszyzmem jest to, co Ty chcesz zrobić - zakazać innym korzystania z przestrzeni publicznej.
Ja korzystam z przestrzeni publicznej nie obrażając Ciebie, nie zmuszając do słuchania agitacji, nie budzac zgorszenia, nie blukuję ruchu, nie hałasuję. I tym się różnimy. Nie zmuszam Cię do niczego, ty mnie też nie zmuszaj, nie zakłócaj spokoju. Przeszkadza mi, jak wrzesczy menel w nocy, przeszkadza mi to, co robicie, jak wrzeszczycie pod oknem. Piętnuję menela i wasze zachowanie. Pedałujcie, ale nie każcie mi napotykać tego w przestrzeni publicznej. Szanujcie przestrzeń publiczną.
Dlaczego  znowu twierdzisz, że robię to ja? Po raz kolejny piszę, że nie biorę w tym udziału, ale rozumiem ludzi, którzy walczą o swoje prawa. Twoje ograniczenie zaślepiło Ci zdolność obiektywnego myślenia.
Dlaczego  znowu twierdzisz, że robię to ja? Po raz kolejny piszę, że nie biorę w tym udziału, ale rozumiem ludzi, którzy walczą o swoje prawa. Twoje ograniczenie zaślepiło Ci zdolność obiektywnego myślenia. rozwiń
Avatar
_K_ / 3 września 2019 o 07:12
-2
Każdy, kto działa wbrew większości neguje demokrację. Gdy mniejszość, wbrew woli większości, nie szanujac ich obrzydzenia, woli, tradycji próbuje przeforsować na siłe swoje racje wybiera faszyzm lub komunizm.
Tak? To w ten sposób dalej tkwilibyśmy w socjalizmie, bo tylko niewielu zechciało zawalczyć z systemem, a reszta siedziała i biernie patrzyła z boku na to, co się działo.
Avatar
Alex J. / 3 września 2019 o 07:01
0
Zboczeńcy zamiast prowkować pojechaliby do Warszaway naprawiac kanizację, co to wybiła pod Wisłą. Im ten zapach nie przeszkadza. Ale lepiej ludzim pod oknami molesowanie urządzic, wbrew ich woli. Tak robili faszyści i komuniści. Narzucić swój światoppgląd większości wszelkimi sposobami i wbrew sprzeciwom.
Właśnie pokazałeś, jak pięknie narzucasz komuś nie tylko swój światopogląd, ale i gnoisz ludzi tylko dlatego, że maja odmienną tożsamość płciową od twojej.
Ja nie blokuję ruchu nie wrzeszczę pod oknami nie zmuszam ludzi aby słuchali tego, co budzi w nich obrzydzenie. Nie zmuszam wszaskiem i prowokacją. Nie zmuszam! Faszyści zmuszali.
A czy naprawdę musisz się znaleźć akurat w miejscu i czasie, gdzie będzie sie odbywał (o ile będzie) ów marsz? Nie interesuje mnie to, nie idę. Ty idziesz? I pytanie dodatkowe - bierzesz udział w procesjach np. w Boże Ciało?
Chcecie wrzeszczeć na mojej ulicy, pod moim oknem, wbrew mojej woli. To faszyzm.
 No proszę. Prawo do wolności zgromadzeń to teraz faszyzm. Ok, ale w takim razie, za faszyzm musisz też uznać marsze niepodległości i z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego, a także wszelkie inne zgromadzenia na ulicach miast, czy choćby koncerty na Placu Zamkowym. Bo przecież też odbywają się wbrew woli większej, lub mniejszej części społeczeństwa. Logiczne, prawda?
 No proszę. Prawo do wolności zgromadzeń to teraz faszyzm. Ok, ale w takim razie, za faszyzm musisz też uznać marsze niepodległości i z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego, a także wszelkie inne zgromadzenia na ulicach miast, czy choćby koncerty na Placu Zamkowym. Bo przecież też odbywają się wbrew woli większej, lub mniejszej części społeczeństwa. Logiczne, prawda? rozwiń
Avatar
Alex J. / 2 września 2019 o 21:25
0
Zboczeńcy zamiast prowkować pojechaliby do Warszaway naprawiac kanizację, co to wybiła pod Wisłą. Im ten zapach nie przeszkadza. Ale lepiej ludzim pod oknami molesowanie urządzic, wbrew ich woli. Tak robili faszyści i komuniści. Narzucić swój światoppgląd większości wszelkimi sposobami i wbrew sprzeciwom.
Właśnie pokazałeś, jak pięknie narzucasz komuś nie tylko swój światopogląd, ale i gnoisz ludzi tylko dlatego, że maja odmienną tożsamość płciową od twojej.
Ja nie blokuję ruchu nie wrzeszczę pod oknami nie zmuszam ludzi aby słuchali tego, co budzi w nich obrzydzenie. Nie zmuszam wszaskiem i prowokacją. Nie zmuszam! Faszyści zmuszali.
A czy naprawdę musisz się znaleźć akurat w miejscu i czasie, gdzie będzie sie odbywał (o ile będzie) ów marsz? Nie interesuje mnie to, nie idę. Ty idziesz? I pytanie dodatkowe - bierzesz udział w procesjach np. w Boże Ciało?
Chcecie wrzeszczeć na mojej ulicy, pod moim oknem, wbrew mojej woli. To faszyzm.
Nie chcecie, bo ja nie chcę. Nie biorę udziału w takich marszach, jestem heterykiem, ale rozumiem tych ludzi. I nie, to nie jest faszyzm. Okno może i Twoje, wola Twoja, ale ulica już nie. Już prędzej faszyzmem jest to, co Ty chcesz zrobić - zakazać innym korzystania z przestrzeni publicznej.
Ja korzystam z przestrzeni publicznej nie obrażając Ciebie, nie zmuszając do słuchania agitacji, nie budzac zgorszenia, nie blukuję ruchu, nie hałasuję. I tym się różnimy. Nie zmuszam Cię do niczego, ty mnie też nie zmuszaj, nie zakłócaj spokoju. Przeszkadza mi, jak wrzesczy menel w nocy, przeszkadza mi to, co robicie, jak wrzeszczycie pod oknem. Piętnuję menela i wasze zachowanie. Pedałujcie, ale nie każcie mi napotykać tego w przestrzeni publicznej. Szanujcie przestrzeń publiczną.
 Ale marsz nie będzie zakłócał ciszy nocnej. Znacznie głośniej, wulgarniej i bardziej obscenicznie (z obnażaniem włącznie) zachowują się zazwyczaj ci tak zwani patriotyczni kontrmanifestanci, często z Rotą na ustach, albo wykrzykując j...ć, j...ć p....w w rytm piosenki Pet Shop Boys.
 Ale marsz nie będzie zakłócał ciszy nocnej. Znacznie głośniej, wulgarniej i bardziej obscenicznie (z obnażaniem włącznie) zachowują się zazwyczaj ci tak zwani patriotyczni kontrmanifestanci, często z Rotą na ustach, albo wykrzykując j...ć, j...ć p....w w rytm piosenki Pet Shop Boys. rozwiń