Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 sierpnia 2016 r.
15:40

Tragiczny wypadek na obwodnicy Lublina. Zginęło 5 osób. Bus wjechał w ciężarówkę (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora dudi łm
49 85 A A

Pięć osób nie żyje, a dwie są ranne po zderzeniu busa i ciężarówki na obwodnicy Lublina.

Aktualizacja artykułu: 24 sierpnia 2016 r. 9:36
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło przed godz. 15 na obwodnicy Lublina, między węzłem Lublin Sławinek, a węzłem Lublin Czechów w okolicy miejscowości Barak. Według wstępnych ustaleń bus citroen jumper na ukraińskich tablicach, którym podróżowało siedem osób najechał na ciężarówkę stojącą na pasie awaryjnym.

Kierowca zahaczył bokiem o ciężarówkę. Siła zderzenia była bardzo mocna, że bus obróciło na jezdni. Pojazd jest mocno zniszczony.

Nie żyje pięć osób: trzy kobiety i dwóch mężczyzn. Policjancu ustalili tożsamość ofiar wypadku: są nimi  3 kobiety w wieku 26, 26 i 29 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 i 27 lat.

Kierujący busem 48-latek i 37-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Kiedy ratownicy przyjechali na miejsce były przytomne. Strażacy musieli je "wycinać" z pojazdu. - Karetka odwiozła kierowcę busa do szpitala, pasażerka została przetransportowana śmigłowcem - mówi Michał Badach z lubelskiej straży pożarnej. Dwaj mężczyźni podróżujący tirem w wieku 32 i 33-lat nie odnieśli obrażeń.

Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego, technicy i prokuratorzy. - Ustalane są okoliczności zdarzenia, tożsamość ofiar oraz obrażenia osób rannych - informuje Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Ponieważ poszkodowani i ofiary to obywatele Ukrainy, na miejscu obecny był także konsul Generalny Ukrainy w Lublinie. W konsulacie została uruchomiona specjalna infolinia pod nr 784 138 555, gdzie można uzyskać informacje na temat zdarzenia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 r. o 19:12
+2
Jak mozna pisac takie okropne rzeczy o ofiarach? Co ma pochodzenie do tej tragedii? Wieczny odpoczynek racz im dac Panie. I tyle tylko mozna powiedziec. Oby tej osobie, ktora sie rozpisywala o swojej nienawisci nikt z rodziny nie zginal w tragicznym wypadku. Mam nadzieje ze zmadrzejesz bez bolesmego kopa od losu. Troche wiecej wrazliwosci. Polacy to nie swinie, zeby takie rzeczy wypisywac.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 r. o 19:09
+2
dajcie spokój w tym wypadku zginęli ludzie nie Polacy czy Ukry, ludzie....
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 r. o 11:37
+1
Strasznie przykre :-(... sami młodzi ludzie... Wyrazy współczucia dla rodzin
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 r. o 06:07
+1
Szkoda ,wszyscy byli młodzi ...!
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 r. o 21:11
+1
Wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin i bliskich tych osób, które zginęły :-((( A one same - niech odnajdą spokój wieczny.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 r. o 18:37
+1
Zginęło 5 osób, w tym dziecko. Jakie to ma znaczenie jakiej byli narodowości? W takim momencie, czytając takie komentarze, wstyd mi że jestem Polakiem.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2016 r. o 17:26
+1
dużo podróżuje po Polsce(ie tylko), i dużo wariatów na drodze spotykam ale ukraińcy na trasie Chełm-Warszawy (bo tu ich najwięcej) naprawdę przeginają
Avatar
tinn / 26 sierpnia 2016 r. o 06:53
0
Chyba, że była to awria - dane z tachografu pokażą
Avatar
iv / 24 sierpnia 2016 r. o 15:46
0
ii napisał:
A cieszyc sie ze ktoś zginal to nie jest podłe? Nie wazne kto zginął,a wazne podejście do sytuacji zwłaszcza tragicznej. To niby wierzący polski narod. Znieczulica straszna.
Nikt się nie cieszy z tego, że zginęli ludzie. Jednak prawdziwe są opinie co do ukraińskich kierowców. To tyle i aż tyle.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 r. o 11:07
0
***wspolczesna.pl/wiadomosci/bialystok/art/4940331,prokuratura-oskarzyla-strazaka-opublikowal-zdjecia-zweglonych-cial-z-katastrofy-pod-jezewem,id,t.html
Avatar
tinn / 26 sierpnia 2016 r. o 06:53
0
Chyba, że była to awria - dane z tachografu pokażą
Avatar
iv / 24 sierpnia 2016 r. o 15:46
0
ii napisał:
A cieszyc sie ze ktoś zginal to nie jest podłe? Nie wazne kto zginął,a wazne podejście do sytuacji zwłaszcza tragicznej. To niby wierzący polski narod. Znieczulica straszna.
Nikt się nie cieszy z tego, że zginęli ludzie. Jednak prawdziwe są opinie co do ukraińskich kierowców. To tyle i aż tyle.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 r. o 11:37
+1
Strasznie przykre :-(... sami młodzi ludzie... Wyrazy współczucia dla rodzin
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 r. o 11:07
0
***wspolczesna.pl/wiadomosci/bialystok/art/4940331,prokuratura-oskarzyla-strazaka-opublikowal-zdjecia-zweglonych-cial-z-katastrofy-pod-jezewem,id,t.html
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 r. o 11:06
0
za ujawnienie drastycznych zdjęć operacyjnych grozi do 3 lat więzienia. ***radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/112380
Avatar
Podpis / 24 sierpnia 2016 r. o 11:01
0
! ! ! napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W sytuacji natomiast dopuszczenia się naruszenia omawianych dóbr osobistych za pośrednictwem artykułu opublikowanego na łamach serwisu internetowego zarejestrowanego w odpowiednim sądzie okręgowym jako dziennik lub czasopismo (zbiorczo określane jako prasa), podmiotom uprawnionym przysługują instrumenty wskazane w ustawie - Prawo prasowe. Jak bowiem wynika z art. 12 ust. 1 pr. pras., dziennikarz jest zobowiązany zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło. Bezprawne wykorzystanie czyjegoś wizerunku może istotnie zostać potraktowane jako naruszenie określonego dobra osobistego, co z kolei może być uznane za nierzetelne dziennikarstwo. Uprawniać to będzie do wystąpienia ze stosownym roszczeniem przeciwko podmiotom wskazanym w art. 38 pr. pras. Zgodnie bowiem z przytoczonym przepisem odpowiedzialność cywilną za naruszenie prawa spowodowanego opublikowaniem materiału prasowego ponoszą autor, redaktor lub inna osoba, którzy spowodowali opublikowanie tego materiału; nie wyłącza to odpowiedzialności wydawcy.
Człowieku - noga i ręka to nie jest WIZERUNEK !!!!! WIZERUNEK TO TWARZ - CZYLI TO CO JEST ROZPOZNAWALNE I STOSOWANE DO IDENTYFIKACJI OSÓB. CZY TO TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ ? TWOJE WYPOCINY  SĄ GUZIK WARTE - SKORO TY NAWET NIE MASZ POJĘCIA CO OZNACZA MAGICZNE SŁOWO "WIZERUNEK". Na zdjęciu nr 5 ani żadnym innym nie widać twarzy ofiary czyli nie ma mowy o zaieszczaniu WIZERUNKU. Idź sobie spacerek zrób na świeżym powietrzu bo ci się przegrzewa pod kopułą.
Z racji tego, że żaden z dotychczasowych aktów prawnych nie zawiera definicji normatywnej pojęcia „wizerunek” próby jej stworzenia podjęła się doktryna wspomagana przez orzecznictwo. Niektórzy utożsamiają wizerunek z obrazem fizycznym, z dostrzegalnymi fizycznymi cechami człowieka pozwalającymi na jego identyfikację. Dla innych wizerunek to utwór niematerialny, który za pomocą środków plastycznych przedstawia rozpoznawalna podobiznę osoby lub osób. W najszerszym ujęciu wizerunek definiuje prof. Joanna Sieńczyło- Chlabicz. Według niej za wizerunek uznać należy zarówno obraz wizualny danej osoby jak i jej wizerunek dźwiękowy oraz wszystkie elementy pozwalające na zidentyfikowanie konkretnej osoby. Dopuszczalność tak szerokiego rozumienia pojęcia „wizerunek” potwierdził Sąd Apelacyjny w Krakowie w wyroku z dnia 7 lutego 1995 r. (sygn. I Acr 697/94). Natomiast Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku z dnia 21 kwietnia 2005 r. podkreślił, iż wizerunek oznacza wytwór materialny, który za pomocą środków plastycznych przedstawia podobiznę osoby fizycznej.
Z racji tego, że żaden z dotychczasowych aktów prawnych nie zawiera definicji normatywnej pojęcia „wizerunek” próby jej stworzenia podjęła się doktryna wspomagana przez orzecznictwo. Niektórzy utożsamiają wizerunek z obrazem fizycznym, z dostrzegalnymi fizycznymi cechami człowieka pozwalającymi na jego identyfikację. Dla innych wizerunek to utwór niematerialny, który za pomocą środków plastycznych przedstawia rozpoznawalna podobiznę osoby lub osób. W najszerszym ujęciu wizerunek definiuje prof. Joanna Sieńczyło- Chlabicz. Wed... rozwiń
Avatar
ii / 24 sierpnia 2016 r. o 10:51
0
A cieszyc sie ze ktoś zginal to nie jest podłe? Nie wazne kto zginął,a wazne podejście do sytuacji zwłaszcza tragicznej. To niby wierzący polski narod. Znieczulica straszna.
Avatar
łukraniec niech przeprasza za Wołyń / 24 sierpnia 2016 r. o 10:38
-1
ukrainec napisał:
mam nadzieje że ty gnoju zdechniesz w jeszcze gorszym wypadku, szmato rasistowka
O widzisz jaki podły jesteś ukraincze, jak mozesz komus życzyć śmierci? wracaj do swojego kraiku śmieciu tchórzliwy i walcz z putinem! Szkoda, że Polska nie zamknęła w porę granic dla ukrainców, nie jesteście inną rasą więc nie pisz o rasizmie, ocenione zostało wasze naganne prymitywne zachowanie, a nie wy jako nacja więc zamilcz gnoju!
Avatar
! ! ! / 24 sierpnia 2016 r. o 09:53
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W sytuacji natomiast dopuszczenia się naruszenia omawianych dóbr osobistych za pośrednictwem artykułu opublikowanego na łamach serwisu internetowego zarejestrowanego w odpowiednim sądzie okręgowym jako dziennik lub czasopismo (zbiorczo określane jako prasa), podmiotom uprawnionym przysługują instrumenty wskazane w ustawie - Prawo prasowe. Jak bowiem wynika z art. 12 ust. 1 pr. pras., dziennikarz jest zobowiązany zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło. Bezprawne wykorzystanie czyjegoś wizerunku może istotnie zostać potraktowane jako naruszenie określonego dobra osobistego, co z kolei może być uznane za nierzetelne dziennikarstwo. Uprawniać to będzie do wystąpienia ze stosownym roszczeniem przeciwko podmiotom wskazanym w art. 38 pr. pras. Zgodnie bowiem z przytoczonym przepisem odpowiedzialność cywilną za naruszenie prawa spowodowanego opublikowaniem materiału prasowego ponoszą autor, redaktor lub inna osoba, którzy spowodowali opublikowanie tego materiału; nie wyłącza to odpowiedzialności wydawcy.
Człowieku - noga i ręka to nie jest WIZERUNEK !!!!! WIZERUNEK TO TWARZ - CZYLI TO CO JEST ROZPOZNAWALNE I STOSOWANE DO IDENTYFIKACJI OSÓB. CZY TO TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ ? TWOJE WYPOCINY  SĄ GUZIK WARTE - SKORO TY NAWET NIE MASZ POJĘCIA CO OZNACZA MAGICZNE SŁOWO "WIZERUNEK". Na zdjęciu nr 5 ani żadnym innym nie widać twarzy ofiary czyli nie ma mowy o zaieszczaniu WIZERUNKU. Idź sobie spacerek zrób na świeżym powietrzu bo ci się przegrzewa pod kopułą.
Człowieku - noga i ręka to nie jest WIZERUNEK !!!!! WIZERUNEK TO TWARZ - CZYLI TO CO JEST ROZPOZNAWALNE I STOSOWANE DO IDENTYFIKACJI OSÓB. CZY TO TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ ? TWOJE WYPOCINY  SĄ GUZIK WARTE - SKORO TY NAWET NIE MASZ POJĘCIA CO OZNACZA MAGICZNE SŁOWO "WIZERUNEK". Na zdjęciu nr 5 ani żadnym innym nie widać twarzy ofiary czyli nie ma mowy o zaieszczaniu WIZERUNKU. Idź sobie spacerek zrób na świeżym powietrzu bo ci się przegrzewa pod kopułą. rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2016 r. o 09:45
0
W sytuacji natomiast dopuszczenia się naruszenia omawianych dóbr osobistych za pośrednictwem artykułu opublikowanego na łamach serwisu internetowego zarejestrowanego w odpowiednim sądzie okręgowym jako dziennik lub czasopismo (zbiorczo określane jako prasa), podmiotom uprawnionym przysługują instrumenty wskazane w ustawie - Prawo prasowe. Jak bowiem wynika z art. 12 ust. 1 pr. pras., dziennikarz jest zobowiązany zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło. Bezprawne wykorzystanie czyjegoś wizerunku może istotnie zostać potraktowane jako naruszenie określonego dobra osobistego, co z kolei może być uznane za nierzetelne dziennikarstwo. Uprawniać to będzie do wystąpienia ze stosownym roszczeniem przeciwko podmiotom wskazanym w art. 38 pr. pras. Zgodnie bowiem z przytoczonym przepisem odpowiedzialność cywilną za naruszenie prawa spowodowanego opublikowaniem materiału prasowego ponoszą autor, redaktor lub inna osoba, którzy spowodowali opublikowanie tego materiału; nie wyłącza to odpowiedzialności wydawcy.
W sytuacji natomiast dopuszczenia się naruszenia omawianych dóbr osobistych za pośrednictwem artykułu opublikowanego na łamach serwisu internetowego zarejestrowanego w odpowiednim sądzie okręgowym jako dziennik lub czasopismo (zbiorczo określane jako prasa), podmiotom uprawnionym przysługują instrumenty wskazane w ustawie - Prawo prasowe. Jak bowiem wynika z art. 12 ust. 1 pr. pras., dziennikarz jest zobowiązany zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z pra... rozwiń