Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lutego 2011 r.
16:01
Edytuj ten wpis

Trumna z ciałem apb. Życińskiego najpierw trafi do Tarnowa

0 13 A A
Msza w intencji abp. Józefa Życińskiego (fot. Bartłomiej Żurawski)
Msza w intencji abp. Józefa Życińskiego (fot. Bartłomiej Żurawski)

Prezydent Bronisław Komorowski, nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz oraz inne osobistości kościelne przyjadą w najbliższą sobotę do Lublina na pogrzeb arcybiskupa Józefa Życińskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek rozpocznie się transport trumny z ciałem arcybiskupa z Rzymu do Polski.

Główne uroczystości pogrzebowe metropolity lubelskiego, który zmarł w czwartek w Rzymie, odbędą się w najbliższą sobotę. Arcybiskup Życiński zostanie pochowany w krypcie Archikatedry Lubelskiej. Już wiadomo, że na pogrzeb metropolity lubelskiego przyjedzie do Lublina prezydent RP.

– Prezydent Bronisław Komorowski przyjedzie w sobotę do Lublina na uroczystości pogrzebowe arcybiskupa Józefa Życińskiego – potwierdziła nam dzisiaj kancelaria prezydenta RP.

Na sobotnie uroczystości przybędą też największe osobistości kościelne. Mszę pogrzebową poprowadzi nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore, a kazanie wygłosi metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. W uroczystościach weźmie udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik.

– Na uroczystości przyjedzie także prymas Polski Józef Kowalczyk oraz metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz – potwierdza kanclerz lubelskiej kurii ks. Wojciech Pęcherzewski. – Będą też inni członkowie Episkopatu Polski, ta lista z każdą chwilą jest dłuższa.

W weekend duchowni i wierni pożegnali lubelskiego metropolitę w polskim kościele św. Stanisława w Rzymie. Tutaj wystawiona jest trumna z ciałem zmarłego arcybiskupa. Już w poniedziałek rozpocznie się jej transport do Polski.

– Pierwszą stacją na ziemi ojczystej będzie Tarnów, następnie zaś Chełm, a potem Lublin – zapowiada biskup Mieczysław Cisło, tymczasowy administrator archidiecezji lubelskiej.

Tarnów, Chełm, Lublin

We wtorek trumna z ciałem abp. Życińskiego zostanie przywieziona do tarnowskiej katedry. Następnego dnia będzie przetransportowana do Chełma, a stamtąd do Lublina. Trafi najpierw do lubelskiego seminarium duchownego, skąd w czwartek nastąpi jej przewiezienie do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W piątek o godz. 12.15 na KUL zostanie odprawiona uroczysta msza św. żałobna. O godz. 14 nastąpi wyjście konduktu z kościoła KUL, przejście Alejami Racławickimi, ulicą Krakowskie Przedmieście, deptakiem i ul. Królewską do archikatedry lubelskiej.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę o godzinie 11 w lubelskiej archikatedrze. Biskup Cisło zaapelował do wiernych, by zamiast kupować kwiaty i wieńce na pogrzeb abp. Józefa Życińskiego, przekazywali datki na stypendia dla młodzieży. – Pieniądze będzie można wrzucać do puszek podczas pogrzebu – mówi ks. Pęcherzewski.

O zmarłym w Rzymie arcybiskupie Józefie Życińskim mówił w niedzielę podczas modlitwy na Anioł Pański papież Benedykt XVI. Swoje słowa w języku polskim skierował specjalnie do lubelskich wiernych: "W sposób szczególny jednoczę się w modlitwie z wiernymi archidiecezji lubelskiej, osieroconej po nagłej śmierci arcybiskupa Józefa Życińskiego”.

Księgi kondolencyjne wyłożone są m.in. w archikatedrze lubelskiej, siedzibie kurii i w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lutego 2011 o 09:10
0
[quote name='Gość' timestamp='1297670919' post='437209']
mam pytanie, a co ze zwłokami , włóczonymi ponad tydzień po wszystkich parafiach, przecież jego tez prawa natury obowiązują chyba że sie nie rozkłada????Podejrzewam że nie życzyłbym sobie takie objazdowego cyrku, ale cos , ktos chce na tym osiągnąć, czuje brzydki zapach pieniędzy.Spoczywaj w pokoju.
[/quote]
ot złośliwość ON BY SOBIE NIE ŻYZCZYŁ
[quote name='Gość' timestamp='1297670919' post='437209']
mam pytanie, a co ze zwłokami , włóczonymi ponad tydzień po wszystkich parafiach, przecież jego tez prawa natury obowiązują chyba że sie nie rozkłada????Podejrzewam że nie życzyłbym sobie takie objazdowego cyrku, ale cos , ktos chce na tym osiągnąć, czuje brzydki zapach pieniędzy.Spoczywaj w pokoju.
[/quote]
ot złośliwość ON BY SOBIE NIE ŻYZCZYŁ rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2011 o 09:08
0
mam pytanie, a co ze zwłokami , włóczonymi ponad tydzień po wszystkich parafiach, przecież jego tez prawa natury obowiązują chyba że sie nie rozkłada????Podejrzewam że nie życzyłbym sobie takie objazdowego cyrku, ale cos , ktos chce na tym osiągnąć, czuje brzydki zapach pieniędzy.Spoczywaj w pokoju.
Avatar
Leszek / 14 lutego 2011 o 07:40
0
Anonimowość internetu daje odwagę opluwać zmarłego - nigdy tego nie zrozumiem. Mysle, że elementarne zasady kultury powinny być na forum zachowane. Gdzie moderator? To był mój Arcybiskup i dziękuje Bogu za czas Jego posługi. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:31
0
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty... rozwiń
Avatar
stop_pisuarom / 14 lutego 2011 o 01:50
0
PiSuarki - idźcie się powiesić na gałęzi, wiem, że deb***i nie sieją tylko w Lublinie mieszkają ale zrobicie ulgę nie tylko sobie ale także innym
No już, bo się własnym jadem zaplujecie W Y C H U J E złamane.
Avatar
andrzej / 14 lutego 2011 o 00:02
0
orszqak judaszy i pieśń funkcyjnych getta lubelskiego nieść, będzie w niebiosa bez Michnika i Grossa ??
A jesli trafią do niebios Pileckiego??? sprofanują jak Wawel i Order Orła iałego.
Avatar
Winetka / 13 lutego 2011 o 22:49
0
oj co się dzieje, humanista i liberał honorowany jakby był świętym
Avatar
Gość / 13 lutego 2011 o 22:23
0
Ostatnio rząd postanowił oddać kościołowi kilka miliardów złotych więc pewnie biedakowi serce nie wytrzymało na wieść o takiej wygranej nie wiedzieć tylko czemu planowane jest odebranie matkom becikowego, no ale dziurę trzeba jakoś załatać. Brawo dla czarnej mafii, Cosa nostra przy was to dzieciaki
Avatar
Gość / 13 lutego 2011 o 22:04
0
[quote name='max' timestamp='1297630783' post='437088']
Przeraża mnie myślenie Polaków, jak np w poniższych komentarzach. Jeden mądrzejszy od drugiego.... a słoma z butów wystaje wszystkim. Zero pokory, zero tolerancji, szacunku. Jak żyć w kraju pełnym takich hien?
[/quote]
umarła hiena to i komentarzem są stosowne no chyba że należysz do ludzi omamionych pokorą kościoła więc przepraszam, ludzi chorych nie obrażam
[quote name='max' timestamp='1297630783' post='437088']
Przeraża mnie myślenie Polaków, jak np w poniższych komentarzach. Jeden mądrzejszy od drugiego.... a słoma z butów wystaje wszystkim. Zero pokory, zero tolerancji, szacunku. Jak żyć w kraju pełnym takich hien?
[/quote]
umarła hiena to i komentarzem są stosowne no chyba że należysz do ludzi omamionych pokorą kościoła więc przepraszam, ludzi chorych nie obrażam rozwiń
Avatar
max / 13 lutego 2011 o 21:59
0
Przeraża mnie myślenie Polaków, jak np w poniższych komentarzach. Jeden mądrzejszy od drugiego.... a słoma z butów wystaje wszystkim. Zero pokory, zero tolerancji, szacunku. Jak żyć w kraju pełnym takich hien?
Avatar
Gość / 14 lutego 2011 o 09:10
0
[quote name='Gość' timestamp='1297670919' post='437209']
mam pytanie, a co ze zwłokami , włóczonymi ponad tydzień po wszystkich parafiach, przecież jego tez prawa natury obowiązują chyba że sie nie rozkłada????Podejrzewam że nie życzyłbym sobie takie objazdowego cyrku, ale cos , ktos chce na tym osiągnąć, czuje brzydki zapach pieniędzy.Spoczywaj w pokoju.
[/quote]
ot złośliwość ON BY SOBIE NIE ŻYZCZYŁ
[quote name='Gość' timestamp='1297670919' post='437209']
mam pytanie, a co ze zwłokami , włóczonymi ponad tydzień po wszystkich parafiach, przecież jego tez prawa natury obowiązują chyba że sie nie rozkłada????Podejrzewam że nie życzyłbym sobie takie objazdowego cyrku, ale cos , ktos chce na tym osiągnąć, czuje brzydki zapach pieniędzy.Spoczywaj w pokoju.
[/quote]
ot złośliwość ON BY SOBIE NIE ŻYZCZYŁ rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2011 o 09:08
0
mam pytanie, a co ze zwłokami , włóczonymi ponad tydzień po wszystkich parafiach, przecież jego tez prawa natury obowiązują chyba że sie nie rozkłada????Podejrzewam że nie życzyłbym sobie takie objazdowego cyrku, ale cos , ktos chce na tym osiągnąć, czuje brzydki zapach pieniędzy.Spoczywaj w pokoju.
Avatar
Leszek / 14 lutego 2011 o 07:40
0
Anonimowość internetu daje odwagę opluwać zmarłego - nigdy tego nie zrozumiem. Mysle, że elementarne zasady kultury powinny być na forum zachowane. Gdzie moderator? To był mój Arcybiskup i dziękuje Bogu za czas Jego posługi. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:31
0
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty... rozwiń
Avatar
stop_pisuarom / 14 lutego 2011 o 01:50
0
PiSuarki - idźcie się powiesić na gałęzi, wiem, że deb***i nie sieją tylko w Lublinie mieszkają ale zrobicie ulgę nie tylko sobie ale także innym
No już, bo się własnym jadem zaplujecie W Y C H U J E złamane.
Avatar
andrzej / 14 lutego 2011 o 00:02
0
orszqak judaszy i pieśń funkcyjnych getta lubelskiego nieść, będzie w niebiosa bez Michnika i Grossa ??
A jesli trafią do niebios Pileckiego??? sprofanują jak Wawel i Order Orła iałego.
Avatar
Winetka / 13 lutego 2011 o 22:49
0
oj co się dzieje, humanista i liberał honorowany jakby był świętym
Avatar
Gość / 13 lutego 2011 o 22:23
0
Ostatnio rząd postanowił oddać kościołowi kilka miliardów złotych więc pewnie biedakowi serce nie wytrzymało na wieść o takiej wygranej nie wiedzieć tylko czemu planowane jest odebranie matkom becikowego, no ale dziurę trzeba jakoś załatać. Brawo dla czarnej mafii, Cosa nostra przy was to dzieciaki
Avatar
Gość / 13 lutego 2011 o 22:04
0
[quote name='max' timestamp='1297630783' post='437088']
Przeraża mnie myślenie Polaków, jak np w poniższych komentarzach. Jeden mądrzejszy od drugiego.... a słoma z butów wystaje wszystkim. Zero pokory, zero tolerancji, szacunku. Jak żyć w kraju pełnym takich hien?
[/quote]
umarła hiena to i komentarzem są stosowne no chyba że należysz do ludzi omamionych pokorą kościoła więc przepraszam, ludzi chorych nie obrażam
[quote name='max' timestamp='1297630783' post='437088']
Przeraża mnie myślenie Polaków, jak np w poniższych komentarzach. Jeden mądrzejszy od drugiego.... a słoma z butów wystaje wszystkim. Zero pokory, zero tolerancji, szacunku. Jak żyć w kraju pełnym takich hien?
[/quote]
umarła hiena to i komentarzem są stosowne no chyba że należysz do ludzi omamionych pokorą kościoła więc przepraszam, ludzi chorych nie obrażam rozwiń
Avatar
max / 13 lutego 2011 o 21:59
0
Przeraża mnie myślenie Polaków, jak np w poniższych komentarzach. Jeden mądrzejszy od drugiego.... a słoma z butów wystaje wszystkim. Zero pokory, zero tolerancji, szacunku. Jak żyć w kraju pełnym takich hien?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!