Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 maja 2008 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Ul. 1 Maja: Możliwe zmiany w organizacji ruchu

Autor: Zdjęcie autora Dominik SMaga
0 7 A A

Zamknięty w lipcu fragment ul. 1 Maja w Lublinie może być ponownie otwarty dla ruchu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na wniosek mieszkańców Ratusz ma sprawdzić, czy przepisy pozwolą na zdjęcie plastikowych barier, blokujących wyjazd do ronda.

Miasto zamknęło ulicę, oddając do użytku odcinek Trasy Zielonej od ronda na Klinie do pl. Bychawskiego. Ponownego otwarcia jezdni domagają się głównie właściciele pobliskich firm.

- Po zamknięciu drogi nasze obroty spadły o 30 proc. - skarży się Andrzej Stachura ze sklepu Paco. Prócz właścicieli firm pismo do prezydenta podpisało też 200 mieszkańców ulicy. Protestujący mają gotowy pomysł: Zdjąć plastikowe bariery przy rondzie, postawić znak "stop” i umożliwić jednokierunkowy przejazd w stronę ronda - podpowiada Stachura. - Teraz wyjazd z naszej ulicy zajmuje nieraz i 40 minut - dodaje właścicielka jednej z firm.

Wczoraj protestujący przyszli do Ratusza. - Zobowiązałem podwładnych, żeby jeszcze raz przyjrzeli się tej propozycji - mówi Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Urzędnicy mówią, że powstałe po zdjęciu barierek skrzyżowanie ul. 1 Maja z Trasą Zieloną będzie bardzo niebezpieczne. Ale nie wykluczają, że otwarcie jezdni będzie konieczne z innych powodów. - Na czas remontu mostu w ciągu ul. Fabrycznej - wyjaśnia Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów (WDiM). Remont ma zacząć się jeszcze w tym roku.

Po tych zmianach ul. 1 Maja byłaby dostępna tylko dla aut osobowych.

Przedsiębiorcy chcą, by wpuścić tam także autobusy, na co nie zgadza się część mieszkańców.

- Nie chcemy przystanku pod oknem - oburza się jedna z kobiet. - Niekoniecznie pod państwa oknami - odpowiada Marzena Sendecka, dyrektor pobliskiego oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej i twierdzi, że przystanek może stanąć nieco dalej, obok siedzib firm, którym by nie przeszkadzał. Ale Ratusz się na to nie zgadza. - Autobusy? Nie ma szans - stwierdza Janicki.

Miasto ma inny pomysł: stworzenie drugiego dojazdu do kamienic przy ul. 1 Maja. - Chodzi o dwukierunkową drogę serwisową, równoległą do Trasy Zielonej - proponuje Anna Adamiak, zastępca dyrektora WDiM.

1 Maja nie dla kół

Zmiana w ruchu drogowym, która tak przeszkadza mieszkańcom, została dokonana latem zeszłego roku. Dzięki niej z ronda na Klinie wyjeżdżamy prosto w Trasę Zieloną. Wjazd w ul. 1 Maja jest zamknięty. Dostać się tu można od strony ul. Wolskiej i Kunickiego. Dostać, ale nie przejechać w stronę centrum. Z przelotowej wiecznie zakorkowanej ulicy zrobiła się mieszanka deptaka, parkingu i drogi lokalnej. Ciszej, spokojniej, ale i przechodniów, czyli klientów, mniej.

Chcą więcej policji

Protestujący twierdzą też, że zamknięcie drogi spowodowało, że w ich okolicy wzrosła przestępczość. - Statystyki mówią, że spada - zaprzecza tymczasem Mirosław Sokal, komendant miejski policji. Ale zapowiada, że w lipcu w VIII komisariacie przybędzie 11 etatów. Mają też się pojawić dodatkowe patrole. - Mają być uciążliwe dla pijaków i młodzieży wałęsającej się bez żadnego celu. Ci ludzie będą szczegółowo kontrolowani z rewizją osobistą włącznie, czy nie posiadają przy sobie środków odurzających - mówi Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stefan_56 / 1 czerwca 2008 o 15:54
0
Poprzednicy mają racje jestem kierowcą i teraz jest mi latwiej dojechać i zaparkować, handlowcy powinni się cieszyć a nie skarżyć.Urodzilem się i wychowalem na tej ulicy,więc wiem że mieszkańcy mają racje.
Avatar
wkurzona mieszkanka / 28 maja 2008 o 22:16
0
Sprostowanie : to nie na wniosek mieszkańców Ratusz ma sprawdzić, czy przepisy pozwolą na zdjęcie plastikowych barier blokujących wyjazd do ronda. To właśnie na wniosek pseudo handlowców którzy za wszelką cenę chcą by ponownie otworzyć ulicę. Powtarzam , MY jako mieszkańcy 1 Maja NIE ŻYCZYMY sobie otwarcia naszej ulicy i to nie nasze podpisy są na liście, która zostala dostarczona do Ratusza.
I jeszcze jedno, niebawem rusza budowa supermarketu w okolicy 1 Maja i tylko czekam, aż ekipa handlowców "poleci" do Ratusza z nową petycją dot. zablokowania budowy. Prawda jest taka, jak długo nie będzie dobrego towaru na półkach sklepowych na tej ulicy , tak długo pomieszczenia sklepowe będą świecić pustką i nawet otwarcie wbrew woli mieszkańców drogi , nie pomoże we wzroście obrotów.
Sprostowanie : to nie na wniosek mieszkańców Ratusz ma sprawdzić, czy przepisy pozwolą na zdjęcie plastikowych barier blokujących wyjazd do ronda. To właśnie na wniosek pseudo handlowców którzy za wszelką cenę chcą by ponownie otworzyć ulicę. Powtarzam , MY jako mieszkańcy 1 Maja NIE ŻYCZYMY sobie otwarcia naszej ulicy i to nie nasze podpisy są na liście, która zostala dostarczona do Ratusza.
I jeszcze jedno, niebawem rusza budowa supermarketu w okolicy 1 Maja i tylko czekam, aż ekipa handlowców "poleci" do Ratusza z nową pe... rozwiń
Avatar
klient / 28 maja 2008 o 17:12
0
Popieram przedmówców, sklepikarze mają kiepski towar i mam wrażenie że powinni się nauczyć nowych zasad handlu. W dzisiejszych czasach aby mieć obroty w handlu należy klienta czymś zachęcić głównie towarem, ceną i reklamą a nie tylko obecnością pani ekspedientki; to już było i miejmy nadzieję że nie wróci. A co do zamknięcia ruchu na 1 MAJA to uważam że powinien się liczyć głos mieszkańców a nie pseudo handlowców. Bywam często w tej okolicy i uważam że mieszkańcy mają absolutną rację a większa ilość miejsc parkingowych może tylko wpłynąć na lepszy handel a nie odwrotnie.
Popieram przedmówców, sklepikarze mają kiepski towar i mam wrażenie że powinni się nauczyć nowych zasad handlu. W dzisiejszych czasach aby mieć obroty w handlu należy klienta czymś zachęcić głównie towarem, ceną i reklamą a nie tylko obecnością pani ekspedientki; to już było i miejmy nadzieję że nie wróci. A co do zamknięcia ruchu na 1 MAJA to uważam że powinien się liczyć głos mieszkańców a nie pseudo handlowców. Bywam często w tej okolicy i uważam że mieszkańcy mają absolutną rację a większa ilość miejsc parkingowych może tylko wpłynąć na ... rozwiń
Avatar
loop / 27 maja 2008 o 11:52
0
Jakieś bzdury oplatają wyjazd zajmuje 40 min !!! z ulicy z sygnalizacją świetlną , postać trzeba ale nie tyle czasu , co do gościa z PACO do specjalistycznego sklepu klient przyjadzie nawet na zadupie chypa ze towar kiepskiej jakości . teraz to można bez problemu zaparkować i jak ktoś chce to przyjedzie .
Avatar
doktor / 27 maja 2008 o 11:21
0
tez mi tutaj pachnie korupcja nigdy zadnego wniosku petycji w tej sprawie nie widzialem ani nie podpisywalem zgadzam sie z przedmowca a do tego ci handlarze to pownni popatrzec na to z bardziej inteligentnej strony nalezy spjrzec co sie stalo nawet z krakowskim przedmiesciem dlaczego tam tez juz nie ma sklepow a te co zostaly to wkrotce tez sie zamkna, odpowiedz jest prosta wiele firm poprostu przenioslo sie do galerii moge dac ze swej strony rade powini zebrac petycje taka lubelscy sprzedawcy nie zgadzaja sie na budowe kolejnej galerii itp itd a to co oni pisza to jest niezla bzdura a jak chca przyciagnac ludzi to niech przyciagna ludzi jakoscia tzn ladny deptaczek ladne fasady sklepow ladne sklepy a to co tam jest w tej chwili szkoda slow pozdrawiam
tez mi tutaj pachnie korupcja nigdy zadnego wniosku petycji w tej sprawie nie widzialem ani nie podpisywalem zgadzam sie z przedmowca a do tego ci handlarze to pownni popatrzec na to z bardziej inteligentnej strony nalezy spjrzec co sie stalo nawet z krakowskim przedmiesciem dlaczego tam tez juz nie ma sklepow a te co zostaly to wkrotce tez sie zamkna, odpowiedz jest prosta wiele firm poprostu przenioslo sie do galerii moge dac ze swej strony rade powini zebrac petycje taka lubelscy sprzedawcy nie zgadzaja sie na budowe kolejnej galerii itp ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec 1 Maja / 27 maja 2008 o 07:58
0
I bardzo dobrze, że nie będzie komunikacji MPK na 1 Maja, dość już mamy spalin i hałasu.... , co do pseudo handlowców - drodzy państwo trzeba mieć czym handlować żeby pozyskać klienta, bo to co proponujecie to żenada. Nasuwa się wniosek, dlaczego ulica 1 Maja (cześć zamknięta od dworca) tętni handlem??? Dlaczego handlowcy nie narzekają na brak klientów??? Odpowiedź jest prosta. I jeszcze jedno, proszę wziąść pod uwagę że my mieszkańcy przebywamy w naszych domach więcej czasowo niż otwarte są sklepy i będziemy znów musieli znosić hałas i smród spalin. Nie uważam by po otwarciu ulicy znikły korki, wręcz przeciwnie nie mówiąc już że takie rozwiązanie jak chcą handlowcy jest bardzo niebezpieczne i krótko wzroczne. Nie unikniemy kolizji drogowych i znak stopu w tej materii nie pomoże. A co do podpisów złozonych przez mieszkańców z ul.1 Maja... nasuwa się stwierdzenie że jest to lista sfałszowana, gdyż nie przypominam sobie aby KTOŚ chodził po naszych kamienicach, czy blokach w sprawie zbierania podpisów.
I już na koniec podsumowując: JAK SIĘ NIE PODOBA HANDLOWCOM TO FORA ZE DWORA.
I bardzo dobrze, że nie będzie komunikacji MPK na 1 Maja, dość już mamy spalin i hałasu.... , co do pseudo handlowców - drodzy państwo trzeba mieć czym handlować żeby pozyskać klienta, bo to co proponujecie to żenada. Nasuwa się wniosek, dlaczego ulica 1 Maja (cześć zamknięta od dworca) tętni handlem??? Dlaczego handlowcy nie narzekają na brak klientów??? Odpowiedź jest prosta. I jeszcze jedno, proszę wziąść pod uwagę że my mieszkańcy przebywamy w naszych domach więcej czasowo niż otwarte są sklepy i będziemy znów musieli znosić hałas i smró... rozwiń
Avatar
mieszkaniec 1 Maja / 27 maja 2008 o 07:57
0
I bardzo dobrze, że nie będzie komunikacji MPK na 1 Maja, dość już mamy spalin i hałasu.... , co do pseudo handlowców - drodzy państwo trzeba mieć czym handlować żeby pozyskać klienta, bo to co proponujecie to żenada. Nasuwa się wniosek, dlaczego ulica 1 Maja (cześć zamknięta od dworca) tętni handlem??? Dlaczego handlowcy nie narzekają na brak klientów??? Odpowiedź jest prosta. I jeszcze jedno, proszę wziąść pod uwagę że my mieszkańcy przebywamy w naszych domach więcej czasowo niż otwarte są sklepy i będziemy znów musieli znosić hałas i smród spalin. Nie uważam by po otwarciu ulicy znikły korki, wręcz przeciwnie nie mówiąc już że takie rozwiązanie jak chcą handlowcy jest bardzo niebezpieczne i krótko wzroczne. Nie unikniemy kolizji drogowych i znak stopu w tej materii nie pomoże. A co do podpisów złozonych przez mieszkańców z ul.1 Maja... nasuwa się stwierdzenie że jest to lista sfałszowana, gdyż nie przypominam sobie aby KTOŚ chodził po naszych kamienicach, czy blokach w sprawie zbierania podpisów.
I już na koniec podsumowując: JAK SIĘ NIE PODOBA HANDLOWCOM TO FORA ZE DWORA.
I bardzo dobrze, że nie będzie komunikacji MPK na 1 Maja, dość już mamy spalin i hałasu.... , co do pseudo handlowców - drodzy państwo trzeba mieć czym handlować żeby pozyskać klienta, bo to co proponujecie to żenada. Nasuwa się wniosek, dlaczego ulica 1 Maja (cześć zamknięta od dworca) tętni handlem??? Dlaczego handlowcy nie narzekają na brak klientów??? Odpowiedź jest prosta. I jeszcze jedno, proszę wziąść pod uwagę że my mieszkańcy przebywamy w naszych domach więcej czasowo niż otwarte są sklepy i będziemy znów musieli znosić hałas i smró... rozwiń
Avatar
stefan_56 / 1 czerwca 2008 o 15:54
0
Poprzednicy mają racje jestem kierowcą i teraz jest mi latwiej dojechać i zaparkować, handlowcy powinni się cieszyć a nie skarżyć.Urodzilem się i wychowalem na tej ulicy,więc wiem że mieszkańcy mają racje.
Avatar
wkurzona mieszkanka / 28 maja 2008 o 22:16
0
Sprostowanie : to nie na wniosek mieszkańców Ratusz ma sprawdzić, czy przepisy pozwolą na zdjęcie plastikowych barier blokujących wyjazd do ronda. To właśnie na wniosek pseudo handlowców którzy za wszelką cenę chcą by ponownie otworzyć ulicę. Powtarzam , MY jako mieszkańcy 1 Maja NIE ŻYCZYMY sobie otwarcia naszej ulicy i to nie nasze podpisy są na liście, która zostala dostarczona do Ratusza.
I jeszcze jedno, niebawem rusza budowa supermarketu w okolicy 1 Maja i tylko czekam, aż ekipa handlowców "poleci" do Ratusza z nową petycją dot. zablokowania budowy. Prawda jest taka, jak długo nie będzie dobrego towaru na półkach sklepowych na tej ulicy , tak długo pomieszczenia sklepowe będą świecić pustką i nawet otwarcie wbrew woli mieszkańców drogi , nie pomoże we wzroście obrotów.
Sprostowanie : to nie na wniosek mieszkańców Ratusz ma sprawdzić, czy przepisy pozwolą na zdjęcie plastikowych barier blokujących wyjazd do ronda. To właśnie na wniosek pseudo handlowców którzy za wszelką cenę chcą by ponownie otworzyć ulicę. Powtarzam , MY jako mieszkańcy 1 Maja NIE ŻYCZYMY sobie otwarcia naszej ulicy i to nie nasze podpisy są na liście, która zostala dostarczona do Ratusza.
I jeszcze jedno, niebawem rusza budowa supermarketu w okolicy 1 Maja i tylko czekam, aż ekipa handlowców "poleci" do Ratusza z nową pe... rozwiń
Avatar
klient / 28 maja 2008 o 17:12
0
Popieram przedmówców, sklepikarze mają kiepski towar i mam wrażenie że powinni się nauczyć nowych zasad handlu. W dzisiejszych czasach aby mieć obroty w handlu należy klienta czymś zachęcić głównie towarem, ceną i reklamą a nie tylko obecnością pani ekspedientki; to już było i miejmy nadzieję że nie wróci. A co do zamknięcia ruchu na 1 MAJA to uważam że powinien się liczyć głos mieszkańców a nie pseudo handlowców. Bywam często w tej okolicy i uważam że mieszkańcy mają absolutną rację a większa ilość miejsc parkingowych może tylko wpłynąć na lepszy handel a nie odwrotnie.
Popieram przedmówców, sklepikarze mają kiepski towar i mam wrażenie że powinni się nauczyć nowych zasad handlu. W dzisiejszych czasach aby mieć obroty w handlu należy klienta czymś zachęcić głównie towarem, ceną i reklamą a nie tylko obecnością pani ekspedientki; to już było i miejmy nadzieję że nie wróci. A co do zamknięcia ruchu na 1 MAJA to uważam że powinien się liczyć głos mieszkańców a nie pseudo handlowców. Bywam często w tej okolicy i uważam że mieszkańcy mają absolutną rację a większa ilość miejsc parkingowych może tylko wpłynąć na ... rozwiń
Avatar
loop / 27 maja 2008 o 11:52
0
Jakieś bzdury oplatają wyjazd zajmuje 40 min !!! z ulicy z sygnalizacją świetlną , postać trzeba ale nie tyle czasu , co do gościa z PACO do specjalistycznego sklepu klient przyjadzie nawet na zadupie chypa ze towar kiepskiej jakości . teraz to można bez problemu zaparkować i jak ktoś chce to przyjedzie .
Avatar
doktor / 27 maja 2008 o 11:21
0
tez mi tutaj pachnie korupcja nigdy zadnego wniosku petycji w tej sprawie nie widzialem ani nie podpisywalem zgadzam sie z przedmowca a do tego ci handlarze to pownni popatrzec na to z bardziej inteligentnej strony nalezy spjrzec co sie stalo nawet z krakowskim przedmiesciem dlaczego tam tez juz nie ma sklepow a te co zostaly to wkrotce tez sie zamkna, odpowiedz jest prosta wiele firm poprostu przenioslo sie do galerii moge dac ze swej strony rade powini zebrac petycje taka lubelscy sprzedawcy nie zgadzaja sie na budowe kolejnej galerii itp itd a to co oni pisza to jest niezla bzdura a jak chca przyciagnac ludzi to niech przyciagna ludzi jakoscia tzn ladny deptaczek ladne fasady sklepow ladne sklepy a to co tam jest w tej chwili szkoda slow pozdrawiam
tez mi tutaj pachnie korupcja nigdy zadnego wniosku petycji w tej sprawie nie widzialem ani nie podpisywalem zgadzam sie z przedmowca a do tego ci handlarze to pownni popatrzec na to z bardziej inteligentnej strony nalezy spjrzec co sie stalo nawet z krakowskim przedmiesciem dlaczego tam tez juz nie ma sklepow a te co zostaly to wkrotce tez sie zamkna, odpowiedz jest prosta wiele firm poprostu przenioslo sie do galerii moge dac ze swej strony rade powini zebrac petycje taka lubelscy sprzedawcy nie zgadzaja sie na budowe kolejnej galerii itp ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec 1 Maja / 27 maja 2008 o 07:58
0
I bardzo dobrze, że nie będzie komunikacji MPK na 1 Maja, dość już mamy spalin i hałasu.... , co do pseudo handlowców - drodzy państwo trzeba mieć czym handlować żeby pozyskać klienta, bo to co proponujecie to żenada. Nasuwa się wniosek, dlaczego ulica 1 Maja (cześć zamknięta od dworca) tętni handlem??? Dlaczego handlowcy nie narzekają na brak klientów??? Odpowiedź jest prosta. I jeszcze jedno, proszę wziąść pod uwagę że my mieszkańcy przebywamy w naszych domach więcej czasowo niż otwarte są sklepy i będziemy znów musieli znosić hałas i smród spalin. Nie uważam by po otwarciu ulicy znikły korki, wręcz przeciwnie nie mówiąc już że takie rozwiązanie jak chcą handlowcy jest bardzo niebezpieczne i krótko wzroczne. Nie unikniemy kolizji drogowych i znak stopu w tej materii nie pomoże. A co do podpisów złozonych przez mieszkańców z ul.1 Maja... nasuwa się stwierdzenie że jest to lista sfałszowana, gdyż nie przypominam sobie aby KTOŚ chodził po naszych kamienicach, czy blokach w sprawie zbierania podpisów.
I już na koniec podsumowując: JAK SIĘ NIE PODOBA HANDLOWCOM TO FORA ZE DWORA.
I bardzo dobrze, że nie będzie komunikacji MPK na 1 Maja, dość już mamy spalin i hałasu.... , co do pseudo handlowców - drodzy państwo trzeba mieć czym handlować żeby pozyskać klienta, bo to co proponujecie to żenada. Nasuwa się wniosek, dlaczego ulica 1 Maja (cześć zamknięta od dworca) tętni handlem??? Dlaczego handlowcy nie narzekają na brak klientów??? Odpowiedź jest prosta. I jeszcze jedno, proszę wziąść pod uwagę że my mieszkańcy przebywamy w naszych domach więcej czasowo niż otwarte są sklepy i będziemy znów musieli znosić hałas i smró... rozwiń
Avatar
mieszkaniec 1 Maja / 27 maja 2008 o 07:57
0
I bardzo dobrze, że nie będzie komunikacji MPK na 1 Maja, dość już mamy spalin i hałasu.... , co do pseudo handlowców - drodzy państwo trzeba mieć czym handlować żeby pozyskać klienta, bo to co proponujecie to żenada. Nasuwa się wniosek, dlaczego ulica 1 Maja (cześć zamknięta od dworca) tętni handlem??? Dlaczego handlowcy nie narzekają na brak klientów??? Odpowiedź jest prosta. I jeszcze jedno, proszę wziąść pod uwagę że my mieszkańcy przebywamy w naszych domach więcej czasowo niż otwarte są sklepy i będziemy znów musieli znosić hałas i smród spalin. Nie uważam by po otwarciu ulicy znikły korki, wręcz przeciwnie nie mówiąc już że takie rozwiązanie jak chcą handlowcy jest bardzo niebezpieczne i krótko wzroczne. Nie unikniemy kolizji drogowych i znak stopu w tej materii nie pomoże. A co do podpisów złozonych przez mieszkańców z ul.1 Maja... nasuwa się stwierdzenie że jest to lista sfałszowana, gdyż nie przypominam sobie aby KTOŚ chodził po naszych kamienicach, czy blokach w sprawie zbierania podpisów.
I już na koniec podsumowując: JAK SIĘ NIE PODOBA HANDLOWCOM TO FORA ZE DWORA.
I bardzo dobrze, że nie będzie komunikacji MPK na 1 Maja, dość już mamy spalin i hałasu.... , co do pseudo handlowców - drodzy państwo trzeba mieć czym handlować żeby pozyskać klienta, bo to co proponujecie to żenada. Nasuwa się wniosek, dlaczego ulica 1 Maja (cześć zamknięta od dworca) tętni handlem??? Dlaczego handlowcy nie narzekają na brak klientów??? Odpowiedź jest prosta. I jeszcze jedno, proszę wziąść pod uwagę że my mieszkańcy przebywamy w naszych domach więcej czasowo niż otwarte są sklepy i będziemy znów musieli znosić hałas i smró... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 0 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 13

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 4

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.